Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46951) Ed Parker válasza xtremetuning (#46949) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Pedig ha abba is SA drot.lenne ;]

(#46952) xtremetuning válasza Ed Parker (#46951) üzenetére


xtremetuning
addikt

Hujjjj :D

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#46953) MaUser válasza Peak (#46936) üzenetére


MaUser
addikt

Jogos, benéztem. Realtek alaplapi büszkén hirdeti, hogy mehet a 7.1, aztán az apróbetűkben ott van, hogy tessék külsű progival 7.1 -> 5.1 kódolást csinálni és azt ők büszkén tudják továbbítani. :o

Goose-T: Ja, igaz. Hülye marketingnek bedőltem. :((

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#46954) Sefter válasza Toobee (#46945) üzenetére


Sefter
veterán

Hű, nekem a rendszerem nem került annyiba, mint abból 2x2m... :B
Olyan VdH-t lehet bepróbálom...

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#46955) Toobee válasza Sefter (#46954) üzenetére


Toobee
veterán

Ha be tudsz ugrani érte valamikor, akkor szívesen odaadom, hogy kipróbáld!

https://barbieripnk.hu/

(#46956) bajnokpityu válasza xtremetuning (#46933) üzenetére


bajnokpityu
félisten

De ha szétszeded, cáfold a vdh forgalmazót. elacokban ilyen sincs...

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#46957) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#46956) üzenetére


bajnokpityu
félisten

akinek a szobájában ott láttam egy pici utópiát, egyébként. Nem csodálkoznék,ha igaz lenne.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#46958) adodaniel


adodaniel
őstag

Erre valaki? Vagy esetleg ahhoz komolyabb rendszer kell, hogy a kábelek közötti különbség hallható legyen?

(#46959) Ed Parker válasza bajnokpityu (#46957) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

az electrákban sima piros fekete drót volt

(#46960) Oldfighter válasza adodaniel (#46930) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Nem hinném, hogy érdemes lenne irreálisan nagyot lépned, arányaiban nézve a Kácsás kábelek pont megfelelőek a készülékeidhez. Esetleg más márkák, hasonló értékű kábeleivel próbálkozhatsz.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#46961) D®. GeNy@ válasza Peak (#46947) üzenetére


D®. GeNy@
aktív tag

Sajnos az XBMC 12.2 sem oldotta meg. Ha Coax/optical lehetőségét választom ki a progiban, néma az egész...viszont analógra állítva meg simán megy a dolog, igaz csak stereoban... :F

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#46962) D®. GeNy@ válasza MasterMark (#46946) üzenetére


D®. GeNy@
aktív tag

AC3Filter felraktam, de SPDIF-et beállítva nem szólalnak meg a recsegők.

-Kimeneti formátum: Do not change
-Rate: 48000 Hz
-Format: 16 bites PCM

-SPDIF használata előtt pipa

SPDIF fül:

-spdif átvitele: AC3 és DTS
-spdif/DTS mód: DTS-kiegészítés

SPDIF/DTS konvertálás:

-nincs konvertálás

A többi alapértelmezett beállítás.

A házimozi szutyadékon lehet változtatni bemeneti forrást, értelem szerűen AUX (Optical) van beállítva, ezen kívül semmi.

Vmit én rontok el vagy ennyire bonyolult művelet egy letöltött BD25 (m2ts) lejátszása DTS-MA vagy DTS5.1 -et használva???

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#46963) MasterMark válasza D®. GeNy@ (#46962) üzenetére


MasterMark
titán

És jelzi a DTS-t a hangcucc?

Ja az alapértelmezett kimenet a Win-ben a digitális legyen!

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#46964) adodaniel válasza D®. GeNy@ (#46962) üzenetére


adodaniel
őstag

És ha ac3filtert használsz, akkor az mpc hc belső szűrői közül vedd ki a dts-t

(#46965) D®. GeNy@ válasza MasterMark (#46963) üzenetére


D®. GeNy@
aktív tag

Igen, egy piros színű téglatestben a DTS felirat kigyullad a hangcucc kijelzőjén, ahogy rákattolok a "Támogatott formátumok" DTS Audio tesztre. (De hang nincs)

Alapértelmezett a Win Hangok menüjének "Lejátszás" fülében a "Realtek Digital Output(Optical).

Win hangok, mp3, játékok, youtube ad hangot (igaz nem 5.1-et), viszont egy BD25/50 sem képes hallatni magáról 5.1-ben, csak kizárólag stereoban... :F

[ Szerkesztve ]

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#46966) D®. GeNy@ válasza adodaniel (#46964) üzenetére


D®. GeNy@
aktív tag

Forrás -és dekódoló szűrők mindegyikében található DTS/AC3-at és DTS-t vegyem ki?

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#46967) MasterMark válasza D®. GeNy@ (#46966) üzenetére


MasterMark
titán

Külső szűrőknél az AC3 Filtert beraktad? Használatra állítsd.

szerk.: Ja, próbáld meg az 1.63b-vel is mert néha szerencsétlenkedik az új.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#46968) D®. GeNy@ válasza MasterMark (#46967) üzenetére


D®. GeNy@
aktív tag

Igen, azzal folytattam az AC3Filter feltelepítése után.

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#46969) D®. GeNy@


D®. GeNy@
aktív tag

DD5.1-es hangsávokkal semmi probléma nincs, legyen szó DvD lemezről (directben a házimozi erősítős/játékost használva) vagy akár egy letöltött DD5.1 folyamról.

Csak azt nem értem, mi f@szért gyullad ki az erősítőn a DTS jel, ha nem szól a cucc. Komolyan "vatera" lesz a vége! :(((

Az a baj, h. DTS hangsávos DvD-m nincs, amivel kipróbálhatnám direktbe, csak letöltött formában.

Ha minden kötél szakad és nem jutunk megoldásra, akkor holnap/holnap után (munka függvényétől) veszek analóg "jack_TO_RCA" kábeleket és megpróbálom azzal összekötni a cumót és úgy megpróbálni a DTS-t kicsiholni ebből a trágyadombból...

Ha így menni fog, akkor nagyon fogom sajnálni, h. még mindig nem tudok a digitális hangot élvezők társaságába helyet foglalni mégha kicsit szutyok rendszerrel is.. :U

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#46970) adodaniel válasza D®. GeNy@ (#46966) üzenetére


adodaniel
őstag

Csak a dekódoló szűrőket vedd ki.

(#46971) MasterMark válasza D®. GeNy@ (#46969) üzenetére


MasterMark
titán

Ha jack-ekkel kötöd rá akkor a PC-d fogja dekódolni a hangot.

[link] Próbából innen próbálhatsz valamit.

adodaniel: Lényegében mindegy, mert úgyis az AC3 Filtert használja, ha az van beállítva.,

szerk.: Amúgy szerintem simán lehet, hogy egyáltalán nem is tudja a DTS-t. AC3 Filterben vedd ki a pipát a DTS elől, és hagyd, hogy enkódolja Dolby-ra.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#46972) xtremetuning válasza bajnokpityu (#46957) üzenetére


xtremetuning
addikt

Diablo ? Csak nem az auditóriumban voltál Andrásnál ?

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#46973) D®. GeNy@ válasza MasterMark (#46971) üzenetére


D®. GeNy@
aktív tag

Az általad leírtak alapján "Dolby Digital" felirat jelenik meg a erősítő/játékos kijelzőjén és minden csatorna rendeltetés szerűen szól.

Most ott tartok, ahonnan elindultam. :)
Hang eddig is volt AC3Filter nélkül is DD5.1-es hangsávval.

Még jó, h. "örököltem" a rendszert és nem adtam érte pénzt...biztos diliházba dugtak volna, ha pénzt kellett volna adnom DTS dekóder nélküli rendszerért. :W

Azért szeretném megköszönni nektek a segítséget, legalább most már tudom, h. parasztvakítás a címke és a DTS jel megjelenése a kijelzőn!

Egy utolsó kérdésem lenne még hozzátok! :K

Külön erőlködő és hangfalszett vásárlás esetén -Blu-Ray lejátszó nélkül- azaz csak digitális formában lévő BD-k lejátszása esetén van értelme hiper-szuper hangkártyát venni, ha csak a digitális (optikai) kimenetet használnám? Azaz lenne e minőségbeli különbség egy integrált hangkari és egy agyonhypeolt pl. ASUS Xonar Essence STX hangkari optikai kimenete között ugyanazon erősítő és hangfalakat alkalmazva?

[ Szerkesztve ]

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#46974) gorbep válasza D®. GeNy@ (#46973) üzenetére


gorbep
senior tag

Azért mielőtt a kardodba dőlsz, egy DTS és egy DD-be átkódolt 640K DTS között nem sokan hallanák meg a különbséget.....

Teszteld le az erősítőt egy DVD lejátszóval, mert nálam a realtek chip sem 100%-os ha DTS-ről van szó...... Van olyan DTS-es film, amit nekem sem játszik, csak nálam nem néma, hanem szakadozik a hang..... vmelyik driver frissítés óta csinálja, driver bug Win7 x64 alatt.... szóval nem biztos hogy az AVR a ludas.....

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#46975) adodaniel


adodaniel
őstag

Banándugó forrasztásban tud valaki segíteni privátban? Lenne 1-2 kérdésem.

(#46976) MasterMark válasza adodaniel (#46975) üzenetére


MasterMark
titán

Itt is lehetne, mert engem is érdekel. :)

Switch Tax

(#46977) adodaniel válasza MasterMark (#46976) üzenetére


adodaniel
őstag

Ilyet szeretnék a kábel végekre forrasztani. Először a teljes lepucolt kábelt be kell ónozni, úgy hogy a pucolt rész teljesen fedve legyen forrasztóónnal? A dugóhoz több ponton forrasszam, vagy ahogy "belefekszik" végig ónozzam? Dugót kell előre beónozni? Zsugorcső mehet rá simán, eléggé szigetelve lesz?

Egyenlőre így ennyi. :D

(#46978) krx21


krx21
nagyúr

Majd később lehet mélynyomókat is váltok...
Most 2db olcsó de erős mélynyomóm van: Heco sub 30A, kép ITT is...
Ebben darabonként egy 30cm-es membrán van és ebből van 2db ;] ... Ha megküldöm a mellkasomon érzem a basszust! ;]
Anno a MM-ban 35.000Ft-ra volt leértékelve! Szerintetek lecseréljem?
Egy 100.000Ft-os mostani mélyláda mennyiben lenne jobb? Ha jobb lenne? Vagy ezeket nem érdemes lecserélni?...

[ Szerkesztve ]

(#46979) Sefter válasza adodaniel (#46977) üzenetére


Sefter
veterán

Te forrasztottál már valaha... :F

Psn ID: sefter_hun

(#46980) Ed Parker válasza Sefter (#46979) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

:DDD

(#46981) axwel18 válasza adodaniel (#46977) üzenetére


axwel18
senior tag

Szerintem inkább vegyél csavarost. :)

(#46982) #75912448 válasza D®. GeNy@ (#46973) üzenetére


#75912448
törölt tag

Azt biztosan tudom, hogy Panasonic egybecsodaházimozik esetében külső forrásról DTS licenc hiányában már eleve nem volt DTS támogatás. manapság nem tudom változott-e a helyzet. Tehát amíg a belső DVD player DTS képes, addig a külsőleg optikai bemeneten ráaggatott eszközről már nem. Tudtommal LG-nél nem így van, tehát mennie kéne, ellenben szoftveresen még lehet tiltva. Alacsonyabb árszegmensnél előfordul, hiába látod az előlapon. Ha úgyis kidobod vagy elégeted, akkor saját felelősségre ezt kipróbálhatod a szerviz menüben, talán kapsz DTS-t. Remélem nem halálozik el :D

Turn on system (no disc)

1. go to setup>audio
2. turn off vocal
3. return to main screen with big LG logo in centre
4. Press 'Pause' button, 1,4,7,2

A service menu appears

1. Press 'up' cursor until scroll across to second from last number on top row
2. change e1 to e9 or f1 to f9
3. press enter

[ Szerkesztve ]

(#46983) adodaniel válasza Sefter (#46979) üzenetére


adodaniel
őstag

Nem...
3 igazán "támogató" hozzászólás érkezett. Köszönöm nektek!

(#46984) tipcsibacsi


tipcsibacsi
tag

Üdv.
Valaki tudna tanácsot adni?
Kérdeztem már régebben, de nem jött válasz.
Valamit nem jól csináltam?
Tehát megejteném mégegyszer a kérdést.:

A két erősítő küzül melyik az ütősebb? 60% mozi 40% zene.

Denon AVR-X2000 7.1
Pioneer VSX-1122-K 7.2
:U

(#46985) krx21 válasza tipcsibacsi (#46984) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha az élével érkezik, bármelyik lehet ütős... ;]

(#46986) sting2 válasza adodaniel (#46977) üzenetére


sting2
addikt

Ezzel minden egyszerűbb.
[link]

A lecsupaszított drót végét, szépen, akkurátusan elsodrod, bedugod ütközésig és rácsavarod szorosra a dugóban található csatlakozókat.
Érdemes 1- 2 évente újra neki futni a " bebarnult végeket " visszavágva - sokat számít szerintem ez a frissítés.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#46987) adodaniel válasza sting2 (#46986) üzenetére


adodaniel
őstag

Rendben, köszi! :R

(#46988) Oldfighter válasza tipcsibacsi (#46984) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Tekintettel arra, hogy közel azonos súlycsoport a kettő, a füleden fog múlni, hogy melyiknek a hangja jön be jobban. Keress külföldi teszteket, jelentkezz be valamelyik bemutatóterembe. Elégé friss készülékek, innen biztos nincs sok tapasztalat velük.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#46989) Sefter válasza adodaniel (#46983) üzenetére


Sefter
veterán

Nem megbántani akartalak.
Csak azért kérdeztem, mert nem érdemes ezzel "gyakorolni"..
Ha össze ónozól mindent attól még romolhat is a hang... Jobban jársz a csavarossal.

Psn ID: sefter_hun

(#46990) Sefter válasza tipcsibacsi (#46984) üzenetére


Sefter
veterán

A denont nem ismerem, a pio jó cucc a kategóriájában..

Psn ID: sefter_hun

(#46991) tipcsibacsi


tipcsibacsi
tag

Köszöntem. Próbálok hallgatózni.

(#46992) Rascal00


Rascal00
csendes tag

Sziasztok segítséget szeretnék kérni, házimozit szeretnék venni Samsung UE40 F6500 kb 70-et szánnék rá nagyon nem vagyok otthon a házimozikba azt akarom ami fontos tudja, persze a 3d lejátszás alap :-) köszönöm előre is a válaszotokat sziasztok.

Samsung Ue40f6500

(#46993) ImpersonatoR

Ha egy alap erősítőre (Denon AVR1513) rákötök egy genius melyladat (SW 5.1 -eset) akkor nem fog elszállni tőle vagy tönkre tenni hosszú tavon? [Ezt a fajtat]
Ahogy nézem ahhoz is RCA kábel kell az aljzat alapján vagy az nem jó hozza és valami specko fajta kell?

[ Szerkesztve ]

(#46994) Goose-T válasza ImpersonatoR (#46993) üzenetére


Goose-T
veterán

Semmi baja nem lesz tőle, én is így használtam pár hónapig az ugyanilyen Genius ládámat. A sub bemenetre rákötöd az erősítő sub pre out kimenetét, és frankó lesz.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#46995) MasterMark válasza D®. GeNy@ (#46973) üzenetére


MasterMark
titán

Eldobom az agyam. Most csak kipróbáltam én is, és az AC3 Filter valamiért valóban nem hajlandó a DTS Core-t passthroug-olni. :F

Illetve itt lehet más a probléma mint nálad, de azért elég WTF? :U XBMC-nél megy rendesen, cserébe szétakasztja a gépem. :))

Részletek, talán ezzel a wrapped / padded-del lehet valami, de még nem próbálgattam jobban.

Switch Tax

(#46996) Motion_Blur válasza Rascal00 (#46992) üzenetére


Motion_Blur
félisten

A szó klasszikus értemében vett házimozit ennyi pénzért nem kapsz. És nem is érdemes venni :)

Kezdő szett: [link]

Én ilyet vettem pár napja és nagyon elégedett vagyok vele. Ehhez várom még az aktív subot és megvan egy alap rendszer :R

Sok mindent elmond hogy ezek a frontok egyenként 13kg-ot nyomnak, egy Samsung/LG, vagy akár Sony házimozi rendszer frontjai meg 1-2kg-osak. Tiszta műanyag az egész, amiben van 1 db 6-8cm-es hangszóró. Hiába mutatnak jó, teljesítményre azt tudják mint egy 3e Ft-os asztali Genius hangfal..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#46997) gyurczy


gyurczy
őstag

Kicsit kalandoztam a youtube-on és ismét találtam pár gyöngyszemet:

Kenrick Sound a cég neve, meglehetősen régi JBL hangfalakat újítanak fel, illetve jó régi JBL hangfalakból építenek egyedi monstrumokat, majd demózzák a youtube-on jó kis muzsikákkal.

REY AUDIO RM-7V. A kiszolgáló személyzet sem szar.

Elképesztő kidolgozási minőséget hoznak a srácok.

(#46998) LW


LW
őstag

Sziasztok.
Kollégiumba Canton LE-103 polcsugárzók mellé valószínűleg elviszem magammal a Denon AVR-1306-ot, így az otthoni Magnat Vector55-ök mellé új erősítőt keresek.
Digitális bemenet jó ha van, mert gépről használom csak. A stereo analog erősítők elől sem zárkózom el. Egy Yamaha Rx-V 1800-al szemezgetek. Nem lenne túlzás a Magnatokhoz? Tudtok jobbat ajánlani? Egyelőre stereoban használnám.
Ár: 20-100e

[ Szerkesztve ]

(#46999) nebulo5 válasza LW (#46998) üzenetére


nebulo5
senior tag

Gondolom, ezzel a Yamahával szemezgetsz! Véleményem szerint, megéri az árát, és zenei hangja is figyelemreméltó, mint házimozi erősítőtől. Második lépésként, ha majd lecseréled a vector párost, már zenét is kevesebb kompromisszummal hallgathatnál vele!

Üdv: nebulo

(#47000) Valkűr


Valkűr
őstag

Megmondom őszintén, sztem baromi drágán adják azt a yamahát...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.