Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46101) Oldfighter válasza Lacika2332 (#46100) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Az ilyen egydobozos bögreszettek nem ajánlottak itt, mert sok közük nincs a házimozihoz. Az első hsz-t olvasd el, ott találsz belépő szetteket, ahol ugyan a lejátszó nem képezi részét a rendszernek, viszont az erősítőhöz kompakt hangdobozok járnak. De ennél lejjebb nem érdemes adni.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#46102) Lacika2332 válasza Oldfighter (#46101) üzenetére


Lacika2332
csendes tag

Rendben, köszi.

(#46103) rappit4 válasza csirkés11 (#46094) üzenetére


rappit4
őstag

Mostanában én is terelődök egyre jobban a sztereo felé, viszont filmet is sokat nézek. Most úgy vagyok vele, hogy a marantzal úgy is sokkal jobb lesz a sztereo, hát még a mozi :)

(#46104) spiky03 válasza rappit4 (#46092) üzenetére


spiky03
veterán

Hát igen, én is ha most kezdeném akkor lehet, hogy a használt piac felé indulnék el.
Jó mondjuk nem tudom milyen rendszert tudtam volna kihozni abból az árból amennyiért vettem a Yamaha szettet (83 000 huf). Azóta ugye a kis bögréket eladtam 12 000 huf-ért és megvettem az Eltax szettet, azokkal is sokat javult a rendszer.
Én is Marantz (5005 v 6005) felé nézelődök, ezek már tökéletesen elég lenne nekem, esetleg meghallgatnék egy Onkyo-t is mert azt még nem hallottam. Nekem mozi a lényeg, a zene az nem csak háttér rádiózás van. Hangfalakban ami tetszik azok a Monitor Audio meg az Elac, de ugye egyik sem valami olcsó hangfal. :)
A JBL ES-ek is jók voltak.
Nah de ez még messze van, amikor még fentebb lépek.
De várom már azt a napot. :C

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#46105) csirkés11 válasza rappit4 (#46103) üzenetére


csirkés11
tag

Amit én mondtam az házimozi erősítő, de sztereóvan is megállja a helyét :)
De egyébként én is a sztereo vonalon gondolkozom mostanába.

(#46106) Valkűr


Valkűr
őstag

Onkyo meghallgatásban tudok segíteni Szegeden és a környékbelieknek...Előre egyeztetett időpontban ellehet jönni meghallgatni..Nálam a sztereó teljesen külön van...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#46107) cecil


cecil
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek melyiket?

Onkyo tx-nr828
Pioneer sc-2023

(#46108) rappit4 válasza csirkés11 (#46105) üzenetére


rappit4
őstag

Sejtettem, hogy HM erősítő, csak nem néztem utána. :) Remélem a Marantz is meg fogja állni a helyét. Egyébként a Marantz SR5007-tel meghajthatom a Wharfedale Vardus VR-300-at? Mármint nem lesz baja ? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46109) #09634560 válasza cecil (#46107) üzenetére


#09634560
törölt tag

Annak a Pioneernak az árába LX 7x nem fér bele? mert akkor inkább az..
Rappit: nem, kivéve az 1 sz hsz szerinti esetet: ha nalamelyik magashang tul van húzva eq-n

[ Szerkesztve ]

(#46110) cecil válasza #09634560 (#46109) üzenetére


cecil
aktív tag

Sajnos nem...

az SC-2023 az LX széria 7.2 erősítője, 95%-ban megfelel az LX szériának, de árban kedvezőbb...
régebbi LX meg csak használtan van, ami nekem nem jó mert kell szla költség miatt is...
meg kell 3D-s 2 hdmi kimenet

[link]

(#46111) csirkés11


csirkés11
tag

Elég jó áron van most ez a c5-ös kef 5.0-ás szett
Igaz én nem ilyet vennék, de kicsi olcsó 5.0-ásnak jó

[ Szerkesztve ]

(#46112) Valkűr válasza csirkés11 (#46111) üzenetére


Valkűr
őstag

Ok igy már jó lesz... :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#46113) csirkés11 válasza Valkűr (#46112) üzenetére


csirkés11
tag

Javítottam :)

(#46114) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok

Van egy remek Denon 1306 erősitőm 5.0-ba szerelve.
Ezt egy optikai kábellel összekötöttem a számítógépben lévő hangkártyával.

Van egy film - de ez vonatkozik többre is amit lejátszok. VLS player, hang S/PDIF-en küldve át.
Audio.......: DTS 1509Kbps 6ch

Azt veszem észre, hogy minden zaj elcseszett hangos, viszont a beszédhang hulladék. Állandóan hangosítok amikor beszélnek, állandóan halkítok amikor lőnek, zenélnek stb.

Mi a hiba?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#46115) Valkűr válasza Elar (#46114) üzenetére


Valkűr
őstag

A centercsatorna jele alacsonyabb, mint a frontoknak... Ezt lehet külön állítani

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#46116) MasterMark válasza Elar (#46114) üzenetére


MasterMark
titán

Passthrough be van állítva? Erősítő felismeri hogy DTS?

Switch Tax

(#46117) TCr válasza csirkés11 (#46111) üzenetére


TCr
veterán

Jó áron van?
A 130e Ft-os Dyna szett 99%, hogy körbemuzsikálja.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#46118) csirkés11 válasza TCr (#46117) üzenetére


csirkés11
tag

Ahhoz képest, hogy mennyi szokott lenni. Egyébként előszőr azt hittem nagy hirtelen hogy zensor 5, amit javítottam csak már törölni nem tudtam.

(#46119) mcmike válasza Elar (#46114) üzenetére


mcmike
őstag

Nem a sztandard Magyar "csoda" master-elés-sel állunk szemben? Nekem minden szinkronos film ilyennek tűnik, halgassam én az adott filmet bármiről: hangfalak erősítőről vagy akár fejhallgató... :DDD

Ugyanaz a film eredeti szinkronnal nem produkálja ezt. Sajnos csak ezeken a módokon lehet javítani rajta: center hangerejének feltolása, center EQ esetén 1kHz erősítése / kiemelése, valamilyen beszéd feljavító (dialog enhancer) funkció az erősítőben...

Én legalábbis csak ezeket találtam eddig, de ha van valakinek jobb ötlete, akkor természestesen welcome... ;)

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#46120) rappit4 válasza #09634560 (#46109) üzenetére


rappit4
őstag

Értem, én az eq-hoz sosem nyúlok, de gondolom az audyssey nem rakja túl magasra igaz?

(#46121) #09634560 válasza rappit4 (#46120) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nemigen szokta..

(#46122) Thuglife válasza csirkés11 (#46118) üzenetére


Thuglife
senior tag

Volt ez a szett már ennyi is...

(#46123) TCr válasza Thuglife (#46122) üzenetére


TCr
veterán

Szerintem keverte a C7 szettel.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#46124) KL555


KL555
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Tőletek! Egy rendszer vásárlása előtt állok, és szeretném kikérni a véleményeteket.
A körülmények a következőek: adott egy panellakás 22 nm körüli szobája, ahol a projektor már fel van szerelve, a hozzá tartozó dolgok mind elrendezve. Laptopról hajtom meg, jelenleg olyan megoldással, hogy a video jelet hdmi kábelen továbbítom a projektort felé, a hangot pedig egy "egy dobozos" lejátszó+5.1-es hangrendszer szett szolgáltatja, jack-rca átalakító közbeiktatásával. A projektort nyilván filmnézésre használom, a hangrendszeren zenét is hallgatnék, de mindjárt az elején hozzáteszem, nem vagyok egy vájtfülű,egy ipad hangzása nekem már kimondottan szépnek tud tűnni, és irreális elvárásaim sincsenek.
A hangrendszert szeretném jobbra cserélni. Az első hsz. elolvasása után válogattam az összeválogatott komplett szettek között, de a topikot olvasgatva meggyőztem magam, hogy jobban járok, ha veszek egy erősítőt, illetve egy 5.0-s szettet külön (mélyládát a későbbiek során). A következőket néztem ki.
Erősítőnek az alábbi három közül az egyikre gondoltam:
- Denon AVR-1513
- Onkyo TX-SR 313
- Yamaha HTR-2866
Erősítőre maximum ezt a 70ezer-75ezer forintot szánnám (illetve erről még később). Használttól nem zárkóznék el, ha azzal jobban járok, ha olcsóbb, annak meg csak örülök. :)) (Pl. Denon 1311-est használtan 50ezer forintért, Yamaha HTR-3063-ast 40ezer forintért láttam használtan, de ezek nem elérhetőek már.) Ezek ismeretében melyik erősítőt ajánlanátok ezek közül, illetve akármilyen másik masinát az értékhatáron belül? Jah, igen, és ide lenne még egy kérdésem: ezeknél az erősítőknél ha jól értelmeztem, megoldható az, hogy hdmi kábellel kötöm össze a laptoppal, majd másik hdmi kábellel az erősítőt a projektorral, és akkor az erősítőre kötött hangrendszeren szól a hang, a projektort pedig vetíti a képet, igaz?
A kiválasztott erősítőhöz pedig 5.0-s szettet vásárolnék, aztán mint már írtam, később vennék hozzák mélynyomót. Erre a keretet 130ezer forintban határoztam meg, ha tényleg nagyon megérné egy rendszer, maximum 150ezer forintig elmennék. Amiket kinéztem:
- Dynavoice Magic F-6 EX 5.0 - az itt olvasottak alapján egyelőre ő a befutó
- Mordaunt Short Carnival 1+6+5C
- Wharfedale Vardus 300 HCP 5.0
Illetve a 150ezres limitbe még befér a Polk Audio TSi 300 + 100 + CS10 vagy a Dynavoice Magic F-7 EX 5.0 . Ezekkel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni (illetve ezeken kívül akármit ajánlhattok, csak én ezeket találtam magamnak).
Természetesen szeretnék majd elmenni személyesen is meghallgatni őket, de ha valamelyik kevésbé ajánlott, azt ki is lőném, nem rabolom az eladók és a magam idejét sem. Na, szóval egy szép vargabetű után azt szeretném kérdezni Tőletek, hogy mit ajánlanátok első sorban 130ezer forintig, illetve a két drágább szett megérné-e a plusz pénzt, egyáltalán ilyen erősítő képes-e normálisan meghajtani azokat?
Illetve ha azt mondanátok, hogy úgysem vágyom sokra és úgyis gagyi levélnehezék az összes, jobban járnék-e egy olcsóbb erősítővel és egy Proson Event 5.0-val?
Elsőre nagyjából ennyi lettem volna, így is hosszabb és unalmasabb a kelleténél, ha valaki mégis válaszolna, előre is köszönöm! :R

Üdv.
Laci

(#46125) MasterMark válasza KL555 (#46124) üzenetére


MasterMark
titán

hdmi kábellel kötöm össze a laptoppal, majd másik hdmi kábellel az erősítőt a projektorral, és akkor az erősítőre kötött hangrendszeren szól a hang, a projektort pedig vetíti a képet, igaz?

Igen.

Switch Tax

(#46126) Peak válasza KL555 (#46124) üzenetére


Peak
addikt

egész pontosan milyen projektor az, ami HDMI passthrough-s és egy HDMI kimeneten továbbengedi a hangot?

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#46127) Oldfighter válasza KL555 (#46124) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Ahogy elnézem a kritériumokat nagyjából be is lőtted azokat a márkákat és típusokat melyekből válogatni lehetne a meghallgatásra. Ez utóbbi lesz a legfontosabb, illetve én még számolnék valamelyik kis Marantz-al is. Használtakból mindenféleképpen maradj ennél az összegnél és minimum egy kategóriát ugorjál. Üdvözülendő, hogy panellakóként nem ódzkodsz elrugaszkodni ama rossz beidegződéstől, hogy oda csakis bögreszett való. :) Én közép, illetve felső-közép kategóriás készülékeket használok, teljes megelégedéssel. :K

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#46128) Elar válasza MasterMark (#46116) üzenetére


Elar
senior tag

A micsoda? Passthrough?:) Ezt nem értem.

Elvileg felismeri, legalábbis az erősítőn megjelenik a DTS felirat.

(#46119) mcmike :
Csak feliratosan nézem a filmeket és 4Gb felett, tehát elvileg jó :)

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#46129) kecsetif


kecsetif
aktív tag

Udv!
Egy kis segitsegre lenne szuksegem.
Az asztali szamitogeprol ment eddig az LG lapostv Onkyo 616-os erosito kozbeiktatasaval. 15 meteres HDMI kabellel. Neha, ha a DVI csati volt szabad, akkor volt meg egy plusz DVI-HDMI adapter is kozbeiktatva. A kep egesz jo volt, max. a fekete hatternel volt neha egy keves szemcsesedes.

Aztan a szamgep atkoltozott egy HTPC hazba a tv ala. Most innen megy a jel a montiorba ugyanazon a HDMI kabelen keresztul "visszafele" az asztalra. A monitoron csak DVI van igy folyamatos hasznalatban lenne az adapter.
A problema az, hogy most viszont a kep teljesen hasznalhatatlan, szemcses, a szinek torzultak. A kep el-eltunik par masodpercre. Pedig ugyanaz a 15 meteres HDMI es ugyanaz az adapter van hasznalva. Mi az oka a zajosodasnak? Vegyek egy rovidebb 10 meteres DVI-DVI kabellel adapter nelkul? A monitoron (LG w2443) kellene allitani valamit? Jelerosites? A vidkari nvidia gtx 660. Plz help! :O

[ Szerkesztve ]

(#46130) MasterMark válasza Elar (#46128) üzenetére


MasterMark
titán

A lejátszóban be van-e állítva?

kecsetif: A HDMI kábelt fordítsd meg.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#46131) kecsetif válasza MasterMark (#46130) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Erre mar en is gondoltam, csak nem lattam ertelmet, elvileg szimmetrikus a kabel. (Vagy nem? :U ) De delutan megprobalom!
Egyeb otletek?

[ Szerkesztve ]

(#46132) Elar válasza MasterMark (#46130) üzenetére


Elar
senior tag

Azt hol találom?

[ Szerkesztve ]

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#46133) MasterMark válasza kecsetif (#46131) üzenetére


MasterMark
titán

Ha az egyik irányban használtad, akkor abba az irányba állnak be a kristályizé részecskebigyók. (Vagy mi. :DDD )

Elar: Attól függ milyen lejátszó. A hangbeállításoknál keresd értelemszerűen, de ha az erősítőd felismeri, hogy DTS jelet kap (nem ő alakít DTS Neo, és egyéb dolgokra) akkor jó kell legyen.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#46134) Elar válasza MasterMark (#46133) üzenetére


Elar
senior tag

VLC-t használok - magyarul milyen névre hallgat ? :)

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#46135) MasterMark válasza Elar (#46134) üzenetére


MasterMark
titán

Ott úgy van, hogy SPDIF használata.
De inkább használj MPCHC + AC3 Filtert szvsz.

Switch Tax

(#46136) kecsetif válasza MasterMark (#46133) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Na, ha hazaertem kiprobalom. Koszi az otletet.

(#46137) bikabeka


bikabeka
csendes tag

Sziasztok!
Problémába ütköztem. :) Elég régóta házimozizok és hifizek, de nemrég cseréltem le a médialejátszóm egy popcornra. A probléma azóta van. Amikor a popcorn merevlemeze megy a mélynyomóim is hangot adnak. Nem 50hrz -es brumm, hanem amikor és ahogy merevlemez dolgozik (pl. torrent) akkor susognak és morognak a mélynyomók. Találkozott valaki már ilyennel?

(#46138) KL555 válasza Peak (#46126) üzenetére


KL555
csendes tag

Lehet, hogy félreértettük egymást, ha jól értelmezem (- de javíts ki, ha nem, nem igazán vagyok otthon a témában-), az erősítőnek kell tudnia a passthrough-t, és onnan "megy tovább" a jel a projektor felé. Egyébként egy Infocus IN80-as projektorom van, tehát az is egy jó belépőszint, de teljes megelégedéssel használjuk, valami ahhoz hasonló hangrendszerrel szintén elégedett lennék. :)

MasterMark és Oldfighter, köszönöm a megerősítést. :)

[ Szerkesztve ]

(#46139) mp54 válasza bikabeka (#46137) üzenetére


mp54
senior tag

Nekem is ad "felesleges", szerencsére halk hangokat a Popi A-210....Nincs benne HDD, külsővel használom.
Analóg kimenete van sztereó erősítőre kötve. Bekapcsolás után, amikor feláll a rendszer: fütyül- sípol; amikor egy film címe hosszú és ugrálva mozgatja a képernyőn, hogy az egész elolvasható legyen: minden ugrás egy halk "pa". Talán valami állandó alapzaj is van, egy ideje már nem foglalkozom vele, feladtam...Szerencsére zene/film alatt nem zavaró.

(#46140) Peak válasza KL555 (#46138) üzenetére


Peak
addikt

igen igen, igy már érthető :) félreértettem a fogalmazásod.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#46141) mcmike


mcmike
őstag

Urak,

Elgondolkodtam egy SUB vásárlásán, Polkaudio PSW110. Használtan megér 40k-t? :F

Pioneer VSX-921-K és HECO VICTA 5.0 szett mellé lenne. Válaszokat előre is köszi! :R

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#46142) TCr válasza mcmike (#46141) üzenetére


TCr
veterán

Nagyon megér ennyi pénzt, ha ilyen áron keresel subot, akkor menj rá gyorsan.
Csoda, hogy még fent van a hirdetés, keresett sub.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#46143) Vikthor válasza mcmike (#46141) üzenetére


Vikthor
nagyúr

megéri, annyira azért nem rossz az a sub, 40 rongy tökjó ár.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#46144) mcmike


mcmike
őstag

Köszi mindkettőtöknek. Pont az orrom előtt jegelték... :N

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#46145) #09634560 válasza KL555 (#46124) üzenetére


#09634560
törölt tag

Erősitőben még Pioneer VSX 4 vagy 5xx se rosz ötlet. Hangszóróban a polk lenne ezek közül a nyerő. Használt az mindenben nagyon jó ötlet. Amit találsz, linkeld be ide.
Nem kelll tudnia a passtruouhg-t: ez csak egy opció, de a maiak nagy része tartalmazza.

[ Szerkesztve ]

(#46146) Oldfighter válasza mp54 (#46139) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Érdekes, én még ilyen jelenséggel nem találkoztam. Külső dokkolóból használom a HDD-ket. Nálam külön elosztóból megy a dokkoló áramellátása, lehet ez a megoldás.....nálatok valami gerjedhet.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#46147) Toobee válasza Oldfighter (#46146) üzenetére


Toobee
veterán

Mattes szopott ezzel sokat, privátban tárgyaltunk erről. Kábel cserebere lett a dolog vége. Gyanítom a Popinak is szemétből kotorászott aljzatai vannak, plusz Ákos-féle kábel szigeteltsége is kérdéses. Én kipróbálnám egy gyári analóg ic-vel is.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#46148) mp54 válasza Toobee (#46147) üzenetére


mp54
senior tag

Én kipróbálnám egy gyári analóg ic-vel is.
Nem tudom, mit jelent a "gyári", de csinálja KÁCSA 800 Ft-os és Valhalla CuAgSS IC-vel is...
Kíváncsi vagyok, majd ha lesz DAC-om, akkor a Popi csinálja-e a digi koax kimenetén is!?

Toobee-nak:: az esti dilemmám megoldódott, már nincs fent egyik hirdetés sem...Ráéreztél...

(#46149) Toobee válasza mp54 (#46148) üzenetére


Toobee
veterán

Elvitték őket, vagy átverősdi volt? Szerintem ne aggódj, lesz még jó vétel!

https://barbieripnk.hu/

(#46150) bajnokpityu válasza mp54 (#46148) üzenetére


bajnokpityu
félisten

popi digi koax kijáratán csinálja főleg. a készülék működéséből adódik.teljesen használhatatlan volt az összes gyári digi kábellel, ami itt járt. bufferelési hiba,szerintem.

toobee: ugyanazt a nyákra szerelhető rca aljzatot használja szinte az összes gyártó. egyik 100Ft,másik 120. közepesen alap DIY készülékben jobb szokott lenni,mint némelyik millás gyári cuccban.

ákosnak némelyik ICje tömör rézcsövet tartalmazott, ellenben nemtom volt-e kimber pbj-d. nekem volt mindkettő.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.