Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46401) Dorian válasza krx21 (#46400) üzenetére


Dorian
félisten

Sima hangfaltuningnál nem szokták a vágásokat módosítani, ez a hangváltó teljes áttervezését jelenti. Hangváltóba jobb minőségű és kisebb tűrésű kondikat tesznek. + dobozmerevítés, belső kábelezés és csillapítóanyag cseréje.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#46402) krx21 válasza Dorian (#46401) üzenetére


krx21
nagyúr

Aha... Abba már belevágnék egy hozzáértővel... Mennyibe van kb. egy ilyen tuning egy belépő hangfalmál?

(#46403) Dorian válasza krx21 (#46402) üzenetére


Dorian
félisten

Én Hivox-nál 9.000/db áron csináltattam, de azóta évek teltek el, infláció, alapanyag drágulás, szóval biztos hogy valamivel drágább lett.
A hangdoboz belépő-mivolta nem számít, mert ugyanannyi munka van vele, mintha drága lenne. Főleg a hangszórók száma, hangváltó bonyolultsága ami az árat befolyásolja.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#46404) bajnokpityu válasza Dorian (#46399) üzenetére


bajnokpityu
félisten

sztem meg miután a gyárban jól megtervezték a váltót(jó esetben), utána minek mérni, elég a fülre beállítás.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#46405) ozzy711 válasza krx21 (#46402) üzenetére


ozzy711
őstag

Az ér-érték arányra mindig figyelni kell. Én pl. egy ilyen nem túl olcsó, kondit tettem a Focal Tc 120-akhoz és tényleg alapvetően megváltozott a hangja ( a magas "hangszín" is szebb lett, buzognak a részletek stb).
Úgyszintén a Focal középnél kicseréltem az induktivitást egy rézfóliás Jantzen-re, ami hasonló javulást hozott!

(#46406) peti_s válasza Ed Parker (#46391) üzenetére


peti_s
addikt

Ezek is 500Któl indulnak. Olcsóbb nincs? Illetve, ha nagy az árkülönbség elég a két hátsót vezeték nélkülivé tenni. Úgy mibe kerül? Ha Philips lenne mint márka, az még jobb lenne. :) No, és már meglévő 5.1-hez nem lehet kapni vezeték nélküli adaptert?

(#46407) axwel18 válasza bajnokpityu (#46404) üzenetére


axwel18
senior tag

Egyet értek. Maximum ugyan olyan értékű csak jobb minőségű alkatrészre cserélném. :) El hangolni egy dobozt nem minden esetben jó. Hivox-ék pedig szerintem kábelből nem a legjobbat használják tuninghoz. Ismerősnek egy drága hangfalat tuningoltak meg CAT 7-es kábelt tettek bele.

krx21: Ha forrasztani tudsz jobb ha magadnak tuningolod.

[ Szerkesztve ]

(#46408) Ed Parker válasza peti_s (#46406) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

nos igen, a B&O nem egy olcsó brand,lifestyle cuccokat gyártanak gazdagoknak,akiknek nem a pénz számít,hanem a dizájn.
ahogy Béci is írta,ezek meglehetősen ritkák.
Philips csinálta,talán még most is,hogy a háttereket vez.nélkül hajtja meg,nem túl jó minőségben,sztem maradj a kábelezésnél,ellehet azt vezetni szépen,mindnyájan így csináljuk :)

(#46409) robi-k


robi-k
őstag

Én is megcsináltam a hangfalaim - Heco Metas XT - tuningját (kb 1,5 éve írtam is róla), bár a belső kábelezést nem cseréltem - az eleve minőségi Oehlbach kábelekkel volt vezetékezve gyárilag. Amit megcsináltam a dobozokon: a hangváltó valamennyi eredeti kondenzátorát kukáztam, helyettük MKP típusú audió kondikat tettem. Nem volt egyszerű, mert az új kondik sokkal nagyobb méretűek voltak a korábbi - zömében elkó - kondiknál.
Továbbá helyesen pozicionáltam a tekercseket (kezdet-vég), és bár terveztem, hogy légmagosra cserélem a vasmagos tekercseket, de az új tekercsek egyszerűen nem fértek be, így maradtak a régiek. És végezetül a belső rezonancia csillapító gyapotot is feljavítottam, és merevítettem a házat.
A végeredmény: megdöbbentő volt számomra, olyan lett, mintha egy osztállyal magasabb hangfalakat vettem volna a régiek helyett (és ezt a hangzásjavulást még az asszony és a gyerek is észrevették :DD ).

Tehát megéri a hangfalak tuningolása, gyakorlatilag nem csinálunk mást, mit a tervező által megálmodott hangfalat alakítsuk ki ezáltal, mivel sokkal precízebb áramkörelemeket alkalmazva csökken a szórás és az elkó kondikra jellemző magas szivárgó áram, továbbá a ház a merevítés és a rezonancia csillapítás javítása álta sokkal jobban kezd hasonlítani a tervező PC-n megálmodott hangfal modellre.

(#46410) peti_s válasza Ed Parker (#46408) üzenetére


peti_s
addikt

Nem saját célra lenne, nekem vezetékes van. :) Köszi a válaszokat, tehát ha mindenképp vezeték nélküli kell akkor Philips, viszont gyér hangminőséggel. (mondjuk vmi ilyenre számítottam)

(#46411) t-bali3


t-bali3
senior tag

Segítségeteket kérném!

Vettem egy Denon 2808-as HM erősítőt nem olyan régen (talán írtam is). Ma jutottam el odáig, hogy bekötöttem, egyelőre csak sztereóban tudom használni, mert nincs a surroundokhoz kábelem.

A kérdésem az lenne, hogy az normális jelenség, hogy elég halk a cucc? Értem ezalatt, hogy ha zenét hallgatok, akkor simán fel kell tekernem -20 - -30 dB közé. Most hogy rákötöttem a UPC boxot, ott is ez a helyzet, gyakorlatilag -20-nál kezd hangosan szólni. Az elméleti max +20, ahogy néztem persze nem tekertem oda. :)
Night mód nincs bekapcsolva.

Szerk. Előző szteró erősítőm soha nem volt a feléig se feltekerve mégis irtó hangosan tudott szólni. Az elvileg 40W leadására volt képes, ez a Denon pedig erősebb kellene, hogy legyen...

[ Szerkesztve ]

(#46412) dunkel válasza korikmate (#46352) üzenetére


dunkel
őstag

Az R6S-nek borzasztó hangja van az optikai kijáraton, HDMI-n OK. Olyan erősítőre kösd amin van HDMI.

(#46413) TCr válasza t-bali3 (#46411) üzenetére


TCr
veterán

Nekem 1908 van, Onkyo AVR után nekem is fura volt, hogy "nagyon" fel kell tekerni (szintén -20-30 dB), hogy szóljon. Normális jelenség.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#46414) mp54 válasza bajnokpityu (#46387) üzenetére


mp54
senior tag

Nekem szeptemberben, az Emo dac beüzemelésekor szükségem lesz 2db koax IC-re (és 2 db optikaira is) a következőkhöz:
-Philips CD 931
-Popi A-210
Ide megfelelő minőségű lenne? (nem ismerem.)
Javasolt a dac gyári tápkábelét jobbra cserélni? Ha igen, ez a tápkábel megfelelő minőségű lenne? (nem ismerem.)
Mennyi a piaci ár?

(#46415) Gaben360


Gaben360
senior tag

Üdv Mindenkinek!
Lassan aktív mélyet szeretnék venni,van is 3 jelöltem(ez fér bele a keretbe)
JBL 150p vagy 250p,mordaunt short avant 309i,esetleg aviano7,Yamaha ystw-sw 315 vagy 515.
Ezek közül melyik lenne a nyerő?kb 27nm-re kell,és persze használtban gondolkoznék.
Ha jól tudom akkor az MS D osztályú erősítővel rendelkezik.Ez mennyire előny?

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#46416) Toobee válasza mp54 (#46414) üzenetére


Toobee
veterán

Nálam Habia diy jobban muzsikált a dacban, mint a Lessloss. El se akartam hinni.

https://barbieripnk.hu/

(#46417) TCr válasza Gaben360 (#46415) üzenetére


TCr
veterán

Nekem Yamaha 315 van, meg vagyok vele elégedve 18 m2-en.
Használtan vettem 37-ért, +10 volt a benzinem, nagyon megért ennyi pénzt.
A többit még nem hallottam.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#46418) sting2 válasza TCr (#46413) üzenetére


sting2
addikt

Neked nem produkált olyan jelenséget a Denon hogy az egyik front, egyáltalán nem vagy halkabban szólt?

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#46419) TCr válasza sting2 (#46418) üzenetére


TCr
veterán

De, régebben volt, hogy magától elállította a csatornák dB-jeit (mindig ugyanazon értékekre).
Az okát nem tudom, de szerencsére megszűnt a jelenség, már hónapok óta nem csinálta.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#46420) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Megjött a Polk audio PSW110 ládám. A garipapírra nincs is ráírva, hogy 5 év garancia, a hátoldalán egy év szerepel. Netdepoból vettem. Érdemes felhívnom őket, hogy az miért nincs rajta?

És hogy kell beállítanom a ládát?

Összekötöttem Inakustik y kábellel az erősítővel. Ládán a hangerő félnél van, low pass 100.

Erősítőn a crossover 80-on van. Bass out: sub

Ezeken mit kell állítanom?

Köszönöm előre is. Mert így szinte alig hallom, hogy működik. És ha közel teszem a fülem a mélyládához, akkor hallok recsegő hangokat.

(#46421) TCr válasza rayoliviero (#46420) üzenetére


TCr
veterán

Mindenképp hívd fel őket a gari miatt.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#46422) ozzy711 válasza rayoliviero (#46420) üzenetére


ozzy711
őstag

A recsegő hang biztos, hogy hibát jelez az nem kérdés, valami nincsjól beállítva!
Hallgasd meg csak külön a szubot, úgy, hogy a többit lekapcsolod. Az LFE In bemenetet használod?
Ha az erősítőn 80 Hz-en állítod, akkor a szubon is célszerű ezt az értéket beállítani!
Javaslom még, hogy a "speaker in" bemenetet is próbáld ki, ha ott is recseg akkor tényleg cserés!

[ Szerkesztve ]

(#46423) rayoliviero válasza ozzy711 (#46422) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ez a low pass most lejjebb van tekerve, mert próbálgattam, de mindenhogy recseg.

[ Szerkesztve ]

(#46424) ozzy711 válasza rayoliviero (#46423) üzenetére


ozzy711
őstag

Ha ez a szub az, akkor a Low Pass-nál a 90 alatt kell kicsivel belőni ( persze csak saccra, mivel úgy látom nem részletes a skála ).
Egyébként a 80-as értéket honnan számoltad? Vagy csak erre volt beállítva és hagytad? Azért kérdezem, mert
általában a frontok alsó határfrekijéhez szokták belőni, hogy ne "hallatszódjon ki a szub".
Ez persze sztereó zenére értendő, házimozinál kicsit más, de ott nem hiszem, hogy kritikus, mivel eleve ide ( a szub csatornára ) keverik a mélyebb hangokat.

Szerk:
Most látom, hogy itt nincs LFE bemenet, ezek szerint egy mono rca elosztón ( a szub kimenetet osztja ketté?) kersztül használod?
Igen, akkor elvileg elég a szub kimenetet egy rca kábellel összekötni az R/LFE IN bemenetre és a másikat üresen hagyni!

[ Szerkesztve ]

(#46425) rayoliviero válasza ozzy711 (#46422) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ezen csak Line in can, nincs külön lfe bement. A line in-en belül van lfe: : R/lfe

Igen az a sub, amit linkeltél. Én nem számoltam semmit. Csak beállítottam 80-ra, mrt régeebbről annyi rémlett. Nem értek hozzá semmit, úgy viszonyulj hozzám. :B

[ Szerkesztve ]

(#46426) rayoliviero válasza ozzy711 (#46424) üzenetére


rayoliviero
veterán

Most 90 alá állítottam a ládát kicsivel. Erősítőn a CrossOvert pedig 90-re. De így is recseg és néha pattog.

(#46427) ozzy711 válasza rayoliviero (#46425) üzenetére


ozzy711
őstag

Lejárt a szerk. idő!

Az erősítő szub kimenetének a hibáját le tudod úgy ellenőrizni, hogy ideiglenesen mondjuk az egyik front kimenetre kötöd az R/LFE In bemenetet és úgy hallgatod meg csak a szubot! Szoba hangerőig nem szabad recsegnie! Ha mégis, akkor mehet a csere, mert biztos rossz! Szóba jöhet még az rca kábel kontakt hibája is, de erre kicsi az esély!

[ Szerkesztve ]

(#46428) Sefter válasza rayoliviero (#46423) üzenetére


Sefter
veterán

Felesleges volt Y kábelt venned...jobban jártál volna egy sima sub kábellel, amit az LFE-re kötsz...
Beállítási segédlet, érdemes elolvasni..

rákerestem a psw110 hátlapjára, legalább 3 félét találtam.. :S

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#46429) rayoliviero válasza Sefter (#46428) üzenetére


rayoliviero
veterán

Felhívtam őket, mondták a gari az 5 év rá, azzal ne foglalkozzak, hogy nincs ráírva.

Mondták, hogy próbáljam ki egy sima kábellel is. Egy 500 Ft-os van itthon, most azzal kipróbálom és elolvasom a beállítási segédletet. :R

(#46430) rayoliviero válasza Sefter (#46428) üzenetére


rayoliviero
veterán

Kipróbáltam a másik sima kábellel is (LFRE/R-re kötve), ugyanúgy recseg.

Némelyik csavaron van kis kopás.

axwel18: Hát jó lenne, csak annyi baja lenne.

[ Szerkesztve ]

(#46431) axwel18 válasza rayoliviero (#46430) üzenetére


axwel18
senior tag

Lehet hogy csak be kell járatni. Régebben Jamo sub 210-esem csinálta de egy idő után abba hagyta.

(#46432) Oldfighter válasza Gaben360 (#46415) üzenetére


Oldfighter
senior tag

JBL, Aviano 7 vagy 9, én ezeket ajánlom. Az Aviano külön beállító rendszerrel is rendelkezik.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#46433) axwel18 válasza Gaben360 (#46415) üzenetére


axwel18
senior tag

Szerintem az 515-ös Yamaha egy nagyon jó darab. De az Aviano 7-es is én közülük választanék.

(#46434) Oldfighter válasza rayoliviero (#46430) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Nem akarom a vészharangot kongatni, de meglehet, hogy rád sóztak egy visszavitt darabot. A recsegés se így, se úgy nem természetes jelenség. Kontakthibára gyanakszom, a csavarok állapota szerint ezt egyszer már igyekeztek megbuherálni. De ne legyen igazam!

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#46435) rayoliviero válasza axwel18 (#46431) üzenetére


rayoliviero
veterán

Most is pattog filmnézés köüzbe és néha recseg is hangosabban, amit már úgy is hallok, ha nem teszem oda a fülem. Ha odateszem, akkor folyamatos recsegő hangot hallok.

Oldfighter: Van egy olyan érzésem nekem is. Most egyre jobban csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#46436) TCr válasza rayoliviero (#46435) üzenetére


TCr
veterán

Semennyire nem kellene recsegnie.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#46437) Sefter válasza rayoliviero (#46435) üzenetére


Sefter
veterán

Én vissza vinném...

Psn ID: sefter_hun

(#46438) rayoliviero válasza Sefter (#46437) üzenetére


rayoliviero
veterán

A bal felső csavar mellett van egy pici sérülés is a fán. De egy ugyanilyen pici sérülés a jobb alsó csavar mellett is van. Néhány csavar is olyan mintha ki lett volna csavarva.

Akkor Pestre vissza kell küldetnem, mert debreceni vagyok.

(#46439) ginola válasza rayoliviero (#46438) üzenetére


ginola
addikt

Látod, az új se új....sajnálom, hogy nem jött össze a lé a használtra. Küldd vissza, és kérd vissza a pénzt mindenképp. [link]

Azért rákérdeznék, hogy miért kell ilyen subot eladni!

[ Szerkesztve ]

(#46440) TCr válasza rayoliviero (#46438) üzenetére


TCr
veterán

Hívd fel őket és kérdezd meg, hogy miért kaptál mókolt sub-ot?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#46441) xtremetuning válasza rayoliviero (#46438) üzenetére


xtremetuning
addikt

Teljesen mindegy. A recsegés teljes mértékben elfogadhatatlan. Küldd vissza !

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#46442) rayoliviero válasza TCr (#46440) üzenetére


rayoliviero
veterán

Felhívtam őket és elmondtam a hibát, a lekopott csavarról nem beszéltem. Azt mondták küldenem kell egy -emailt a hibával kapcsolatban és ott megbeszéljük a továbbiakat. De a menete a következő lesz, rákérdeztem: kiküldenek egy futárt a ládáért és amikor megérkezett hozzájuk, bevizsgáltatják, majd cserélik.

Hát ez már nekem nem tetszik, ki tudja ez mennyi idő. Legjobb lenne szerintem elállni a vásárlástól. Ezek után nem bízok meg bennük.
A gar lapra még gyártási számot sem írtak amúgy, csak annyit, hogy PSW 110.

ginola: Jaja, legjobb lett volna használtat vennem. Gondoltam megveszem az újat, mert arra 5 év gari van és be leszek biztosítva. Rosszul gondoltam.

Elálljak szerintetek a vásárlástól vagy csere? És ilyenkor most nekem kell fizetnem a futárt, pedig mókolt cuccot kaptam. :(((

[ Szerkesztve ]

(#46443) Toobee válasza rayoliviero (#46442) üzenetére


Toobee
veterán

Lehet, hogy kicsit erélyesebben lépnék fel, ha tényleg látszik rajta, hogy ehhez bizony már hozzányúlt valaki.

https://barbieripnk.hu/

(#46444) xtremetuning válasza Toobee (#46443) üzenetére


xtremetuning
addikt

+1

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#46445) rayoliviero válasza xtremetuning (#46444) üzenetére


rayoliviero
veterán

Videó a pattogásról. 14 mp-től hallható. Remélem hallani valamit. Ettől hangosabban is szokott pattogni.

Akkor fellépek egy kicsit keményebben velük. És megmondom, hogy a vásárlástól szeretnék elállni. Mert ezek után, hogy bízzak bennük.

[ Szerkesztve ]

(#46446) mp54 válasza rayoliviero (#46445) üzenetére


mp54
senior tag

És megmondom, hogy a vásárlástól szeretnék elállni
Ha neten vetted és 8 napon belül vagy, akkor
-nem megmondod, hanem megírod
-nem szeretnél elállni, hanem elállsz
Szerintem...

(#46447) ozzy711 válasza rayoliviero (#46442) üzenetére


ozzy711
őstag

Ja és még a végén ráfogják, hogy szakszerűtlen beavatkozás ( a csavarok sérülése miatt ) és nem cserélik vissza! Jó üzletpolitika!
Én egy plazmát vettem úgy, hogy csak otthon vettem észre, az egyik USB interfésznek kiv volt törve a belső távtartó műanyag akármije ( csak a csatlakozó fémlábak meredeztek belőle :Y )
Ezek után az isten se mondja meg, hogy nem én voltam az "elkövető"!

[ Szerkesztve ]

(#46448) axwel18 válasza rayoliviero (#46435) üzenetére


axwel18
senior tag

Akkor viszont kérd vissza az árát. Elméletileg 8napig vissza kell hogy vegyék. És vedd meg ezt.

[ Szerkesztve ]

(#46449) rgeorge válasza axwel18 (#46448) üzenetére


rgeorge
addikt

8 napig vissza kell venniük indoklás nélkül, de a vevőnek kell a visszaküldést intézni/fizetni, és 30 napon belül kapja vissza a pénzét. Szerintem itt az asztalborogatás minimum, mert nem újat kapott, pedig azért fizetett. Nem a termékkel általában van baja (amire a 8 nap való), hanem hibás teljesítésről van szó.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#46450) rayoliviero válasza axwel18 (#46448) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok. Meghallgattátok a videót? Kábelt is és a ládát is visszaküldöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.