Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26651) Toobee válasza spiky03 (#26650) üzenetére


Toobee
veterán

Rendben, ha ráérek, akkor gyertek nyugodtan. Privátban küldöm a részleteket!

https://barbieripnk.hu/

(#26652) Harsonás válasza BBéci (#26646) üzenetére


Harsonás
tag

Béci semmilyen Sonyt nem ajánlasz? Pl ez. Ezeket találtam árkategóriámban használtan. Plafon 25 lenne az összeg.

(#26653) lemmy9 válasza Toobee (#26648) üzenetére


lemmy9
őstag

Én??

Szerintem!

(#26654) BBéci válasza Harsonás (#26652) üzenetére


BBéci
titán

Hangdobozt és mélynyomót semmilyet. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26655) Toobee válasza lemmy9 (#26653) üzenetére


Toobee
veterán

Nem. Akinek címeztem, annak egyértelmű volt, hogy kiről beszélek. Egyébként ZolikaE46-re gondoltam.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#26656) TCr válasza spiky03 (#26650) üzenetére


TCr
veterán

Fél 4-ig dolgozol, ők meg 4-ig vannak nyitva... szép történet lesz. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#26657) ZolikaE46 válasza Toobee (#26648) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

csak 4db... :DDD Most jutottam el oda, hogy elég volt a szedett vetett társaságból és szeretnék valami normális szettet... csak nem tudom mit...

(#26658) cintula187 válasza Toobee (#26615) üzenetére


cintula187
addikt

Nagyon tetszik. Ilyen szivacs akkor kell hátra is meg pl. a frontok mögé? Említette itt valaki a plafont is :S

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#26659) Toobee válasza cintula187 (#26658) üzenetére


Toobee
veterán

Nem árt, nekem sokat segített a visszhang leküzdésében. Egyébként jobb megoldás, ha szépen berendezed a nappalit. Növények, bútorok, könyvek, sok szőnyeg és függöny. Akkor nem lesz moziterem érzet.

https://barbieripnk.hu/

(#26660) cintula187 válasza Toobee (#26659) üzenetére


cintula187
addikt

Értelek. Anno itt mutatott valaki olyan fali "burkolatot" aminek mintája volt, vagy úgy nézett ki, mint egy festmény.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#26661) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

Sziasztok!

80-100K korul szeretnek 5.1 hangrendszert vasarolni. Elotte egy Creative Megaworks 550 volt, az a merce nekem:)

Ezeket nezegettem eddig:
- Onkyo AVX-390
- Pioneer HTP-071
- Pioneer HTP-201

Amire hasznalnam:
- elektronikus zene hallgatas
- filmek

Mit ajanlanatok?

(#26662) janos666 válasza #09634560 (#26626) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Így látatlanban az tetszik a KEF C1/2-ben, hogy 65-40kHz frekvenciaátvitelt írtak rá a Dali C1/2 22.5kHz-ével szemben, és gondolnám, hogy ilyen gyártók talán nem hazudnak teljesen alaptalanul. De összességében jobban szól Dali?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26663) Toobee


Toobee
veterán

Expendables 2-vel tesztelem épp az állványokat. Úgy érzem, hogy elkezdtek dolgozni a surroundok is. Eddig nem sokszor volt meg ez az érzet. Mondjuk a film se piskóta, szinte végig dolgoztatja a subot.

https://barbieripnk.hu/

(#26664) Harsonás


Harsonás
tag

Mit teljesíthet ez a kis láda? :Y

(#26665) spiky03 válasza TCr (#26656) üzenetére


spiky03
veterán

Valóban. :D
Akkor lehet, hogy nem megyünk a héten, majd csak a két ünnep között, ha nyitva lesznek :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#26666) lemmy9 válasza Harsonás (#26664) üzenetére


lemmy9
őstag

A 3. kép az :DD

Szerintem!

(#26667) BBéci válasza Harsonás (#26664) üzenetére


BBéci
titán

Passzív, de azért 200/400 W leadására képes.
Hagyjuk az efféle lomokat!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26668) lemmy9 válasza Toobee (#26655) üzenetére


lemmy9
őstag

Akkor azt mondjátok, 40 m2-re zsebbe kell nyúlnom keményen.
Sajna mély-hiányban szenved a rendszerem.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#26669) junkpod válasza #09634560 (#26629) üzenetére


junkpod
nagyúr

köszi, a 100Hz-es vágási érték is jól van beállítva? nem találtam adatokat a satellitek Hz átviteli értékeire.

Box's don't touch!

(#26670) ZolikaE46 válasza lemmy9 (#26668) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Mély hangzásra van egy megoldás, de sokak szerint úgy nem szól szépen... rakd a mélyet bal vagy a jobb sarokba úgy hogy a sub a fal felé nézzen és a sub a faltól 20cm-re legyen kb. az oldala meg érjen a falhoz szinte... és lehetőleg ne legyen ott kép a falon se semmi csak a színtiszta beton vagy tégla fal...

(#26671) Oldfighter válasza n0_gAboR (#26661) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Az ajánlás és amit nézegettél, az igen távol áll egymástól. Vedd meg amelyik tetszik. itt ezek nem többek mint drága levélnehezékek.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#26672) Tamoo válasza ZolikaE46 (#26640) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

RTi A7 szett? Kiegészíted...

(#26673) Sefter válasza lemmy9 (#26638) üzenetére


Sefter
veterán

van, messziről kerüld el...

Psn ID: sefter_hun

(#26674) Sefter


Sefter
veterán

a Mordaunt milyen minőség :F
subjai?

Psn ID: sefter_hun

(#26675) ginola válasza Toobee (#26608) üzenetére


ginola
addikt

Talán kevésnek érzed a Proson R10-et?

(#26676) ZolikaE46 válasza Tamoo (#26672) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

nem ismerem... van róla valami vélemény vagy inkább meg kellene hallgatni mi?

[ Szerkesztve ]

(#26677) Toobee válasza ginola (#26675) üzenetére


Toobee
veterán

A mai mozizásnál még lejjebb is kellett tekernem a potit, de ettől függetlenül szeretnék még egy ilyet, vagy nagyobbat.

https://barbieripnk.hu/

(#26678) Dorian válasza Toobee (#26677) üzenetére


Dorian
félisten

Akkor minek?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#26679) rappit4


rappit4
őstag

Valaki tudna ajánlani egy épkézláb subot közepes méretű szobába, 30ezer körül? Előre is köszi!

(#26680) Toobee válasza Dorian (#26678) üzenetére


Toobee
veterán

Jó, akkor kevésnek találom. Így már kielégítő a válasz? :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#26681) Oldfighter válasza Sefter (#26674) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Melyik modellt kérded? Én Avianot tervezek venni és az minden pénzt megér.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#26682) gulyasa


gulyasa
őstag

Még mindig egy már adott házimozi erősítő két hangfal kimenetére (a szatellitekről van szó) csatlakoztatható vezeték nélküli jeltovábbítót keresek, a hozzá való vevőegységgel a két hangfalhoz (a hangfalak: 6 Ohm-osak, névl.: 50 W, max: 150W teljesítményűek).

Valaki ismer ilyet?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#26683) Tamoo válasza ZolikaE46 (#26676) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Van, de persze a meghallgatás a legjobb. :) [link]
Itt kimi02-nek és Peak-nek is ilyenje van.

(#26684) Sefter válasza Oldfighter (#26681) üzenetére


Sefter
veterán

Carnival-t néztem...

Psn ID: sefter_hun

(#26685) n0_gAboR válasza Oldfighter (#26671) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Irod hogy draga levelnehezek, de megis 5-6x ennyibe kerulo rendszereket ajanlgattok itt egymasnak:D

Nekem a Pioneer HTP-071 netto 63.000-be kerul (le tudom irni az afat). Ilyen arkategoriaba szeretnek vasarolni, nem 5x ekkoraba.

Jelenleg a Samsung TV hangszoroja vagy a laptop hangszoroja kozott valaszthatok, annal ez a Pio is nagysagrendekkel jobb :) Az egesz lakas 50nm, szomszedok is vannak korbe, nem lehet annyira elereszteni a wattokat.

Azt batorkodtam volna megkerdezni, hogy 60-80 netto korul mi az ami esetleg jobb vetel ezeknel. Igazabol az sem gond ha 2.1 osszeallitast ajanlotok.

Nekem az osszehasonlitasi alapom, mint irtam, egy Creative Megaworks 550 hangcucc. Ha szol annyira jol, erosek annyira a melyek, en mar kb elegedett vagyok.

(#26686) Zoty4


Zoty4
őstag

Picit off de milyen fali konzolt érdemes venni egy 55" 3D TV-hez?
-Dönthető, mozgatható, vagy fix? Milyen típust érdemes ami ár /érték arányban jó?

(#26687) BBéci válasza Zoty4 (#26686) üzenetére


BBéci
titán

Amilyenre szükséged van. Ha nem akarod mozgatni akkor fixet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26688) ZolikaE46 válasza Tamoo (#26683) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Köszönöm! Egyb. Dalihoz képest van valami viszonyításod, esetleg vagy véleményed?!

(#26689) Oldfighter válasza Sefter (#26684) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Nézz utána pár tesztnek te is. Bár úgy tudom, hogy egyik fórumtársunknak van ilyen Mordaunt modellje és elégedett vele. :) Hátha jelentkezik és kielégítőbb választ tud adni.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#26690) BBéci válasza n0_gAboR (#26685) üzenetére


BBéci
titán

Ugyanabba a hibába estél, amibe csaknem minden kezdő.
A hangerőnek, más szóval a wattoknak kevés közük van a hangminőséghez. A jó minőségű rendszer halkan is szépen, tisztán, élvezhetően szól, a vacak, mint például az említett Pioneer pedig semmilyen hangerőn nem elfogadható. Ezért még levélnehezéknek sem alkalmas, mert arra jó egy pár darab kavics is. Ingyen, a Duna partjáról.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26691) Zoty4 válasza BBéci (#26687) üzenetére


Zoty4
őstag

vázz:)
Azért kérdezem ,mert ugye 3Dnél nem mindegy milyen szögben nézel rá Y irányban ezért bátorkodtam megkérdezni hátha van itt más is aki már végigjárta ezt az utat ;]

[ Szerkesztve ]

(#26692) Oldfighter válasza n0_gAboR (#26685) üzenetére


Oldfighter
senior tag

De azok már nem levélnehezékek. ;)

És egyáltalán nem kell irreálisan ekkora különbözetet bedobni, de tény és való, hogy a te általad említett összegnek a háromszorosáért már egy átlagember is piszkosul elégedett lesz a választott rendszerrel.
Egész egyszerűen a tejfölös dobozok nem alkalmasak hangkeltésre, kivéve ha nem Bose a termék neve. Ezzel tessék megbarátkozni. talán ha gyűjtenél még te is az összegedhez, akkor a használt piacon kategóriákkal jobb készüléket nézhetnél.

A szomszédok ne zavarjanak, neked se kell őket, ezért is érdemesebb komolyabb hangcuccot beszerezned. A minőség legyen a legfontosabb, ne a hangerő.

Sztereó rendszer se elvetendő, ha erre lenne igényed. De ennyi összegből ott se várj csodát, még amellett se, hogy eddig mit hallgattál.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#26693) n0_gAboR válasza BBéci (#26690) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Ertem, viszont meg mindig varom hogy akkor mit ajanlotok netto 60-80K-s arkategoriaban.
Lehet 2.1 is. Vagy nektek a tobb szazezres rendszerek alatt minden levelnehezek? :)

1. HSZ-ban emlitve van belepo rendszerek kozott az Onkyo AVX-390. Az vallalhato ? (szigoruan ebben az arkategoriaban persze :N )

(#26694) Csabroncka válasza Oldfighter (#26692) üzenetére


Csabroncka
addikt

Részben vitatkoznék, hogy 60.000 forintból milyen minőségű használt sztereó rendszert lehetne összelapátolni, talán még cd lejátszó is belefér ;)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#26695) sony25


sony25
tag

Sziasztok.Tud valaki teszt eredményt denon avr2308-ra?Mennyi a teljesítménye?

(#26696) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Bekötöttem ezt a használt Denon 2808-at a bögreszett alá, csak hogy kipróbáljam valamivel (két hét próbagarim van és nem tudom kerülközik-e addig normális hangsugárzó). Pár furcsaság:

1: Képmód váltások után néha szétesik a kép. -> Mondjuk én eleve külön akartam bekötni, most csak azért van sorba fűzve mert még turkálom az OSD-n a beállításokat és csak két HDMI kábel volt itthon.

2: Abszolút nincs terhelve, mégis erősen langyos az egész doboz pusztán attól, hogy áram alatt van úgy két órája.

3: Ez még bármitől lehet, de egyelőre szarabb a hang, mint mikor egy X-Fi Titanium-ból ment az analóg jel a bögrékre. Nem teljesen néma, de hihetetlenül szegény a mély EQ nélkül is, pedig -5 jött ki sub levelre a kalibrálás után (de kikapcsolt MultEQ-val is szinte ugyan ilyen szegény a mély).

4: Mikor futtattam egy MultEQ kalibrálást, akkor kétszer egymás után is azt mondta, hogy rossz a center phase. Megnéztem, és jól volt bekábelezve (piros a pirosba), aztán mikor mégis megfordítottam a polaritást, akkor kétszer egymás után lefutott hiba nélkül (simán elképzelhető, hogy a dobozon belül szarul van bekötve, de azért fura).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26697) Csabroncka válasza n0_gAboR (#26693) üzenetére


Csabroncka
addikt

például, most nem kerestem tovább, de 90-ért egy ilyen nagyon korrekt!
Go AVX fórum!

"in medias res"

(#26698) kimi02 válasza Tamoo (#26683) üzenetére


kimi02
őstag

Jó cucc , de akkor érzi jól magát ha megvan hajtva.
Ez enyém áttesett egy komplett Ethosz tuningon , mind az 5 hangfal.
Én csak ajánlani tudom.

(#26699) Toobee válasza kimi02 (#26698) üzenetére


Toobee
veterán

Ők mennyiért vállalják? Kábelt azt raktál bele, amit akartál, vagy ők választottak? Ha jól emlékszem, akkor Zoli oldalán azt olvastam, hogy hozott kábelt nem tesznek bele.

https://barbieripnk.hu/

(#26700) Dorian válasza janos666 (#26696) üzenetére


Dorian
félisten

1. Milyen képmód váltásoknál? Ezt nem értem.
2. Ha a hdmi átengedés (vagy minek hívják) be van állítva, akkor készenléti állapotban is langyos, amúgy nem. Egyébként a rendesen-bemelegedés jót tesz a (zenei) hangminőségének
3. Mélyek mennyiségével kis problémám sincs.
4. Multi EQ (szerintem) a kezelhetetlen akusztikai problémától kicsit meg tud hülyülni, próbáld a hangdobozokat kicsit máshogy pozicionálni, esetleg a csupasz falfelületeket csökkenteni.
És legfőképp próbáld normális hangdobozokkal kipróbálni, hogy valóban mit tud.
Denon 2809 tulaj.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.