Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26401) Tamoo válasza martoonx (#26400) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Egy 4-6 éves készülék még akár lehet olyan mint az új is, ha épeszű gazdája volt addig.

Most végülis mennyiért vettél 2113-at és mennyi lett volna a 3808? Lemaradtam.

(#26402) martoonx válasza makaveli666 (#26385) üzenetére


martoonx
csendes tag

Pc-nél a tálcán a hangbeállítások-tulajdonságoknál kiválasztod a Hdmi-t, ha nem ismeri fel automatikusan. De részletesebben írd le, hogy mit próbáltál eddig, mert az erősítő képes továbbítani a hangot hdmi-n.

(#26403) martoonx válasza Tamoo (#26401) üzenetére


martoonx
csendes tag

150ért, és már azt is sokalltam, 120 ért vittem volt egy hk460ast, de lemaradtam. 180ért a 3808as plussz baromi messze volt nekem Pestről. lehet pont te vetted meg :R

#26396) BBéci
De ha 414es és a 2113 is középkategóriában van mint írtátok akkor mért teljesítenek egyformán a végső értékelésnél? Mindkettő 4 csillagos hm-ben. Bagatell a kérdés, de nem értem a pontozást.

[ Szerkesztve ]

(#26404) Toobee válasza martoonx (#26400) üzenetére


Toobee
veterán

Ezek össze vannak rakva rendesen, félőbb, hogy az új, műanyag Denon hamarabb szétmegy, mint egy nagyvas. Az én 15 éves végfokom köszöni szépen, jól van. A processzorom is elmúlt már 10, de egyikben se kellett cserélni alkatrészt. Az, hogy kinek mi a csábító, szerintem relatív. Láthattuk az utóbbi pár hétben, hogy nagyon sok embernek számít, elég sok fos bögrét vettek itt mostanság, az öregebb motorosok segítő tanácsai ellenére is. Mint már írtam is, az a lényeg, hogy Te örülj neki. Mivel -gondolom- nem hallgattad meg a 3808-at, így nem fog bosszantani, hogy nem túl nagy plusz összegért, sokkal jobb erősítőt kaptál volna.

https://barbieripnk.hu/

(#26405) Tamoo válasza martoonx (#26403) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az ezüstre gondolsz Miskolcról? Elmondjam, hogy 160ért hoztam el? Egy karcolás sincs rajta. :)

(#26406) Toobee válasza Tamoo (#26405) üzenetére


Toobee
veterán

Ennyi :C

https://barbieripnk.hu/

(#26407) #09634560 válasza Toobee (#26406) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szerintem ez a nemrég emlitett Cobalttal egyetemben nagy üzlet! :C
Tamoo: csak gratulálni tudok :C

[ Szerkesztve ]

(#26408) muzsikpeti válasza JohannZimu (#26398) üzenetére


muzsikpeti
aktív tag

Köszi! De én nem a régi cobalt 800 sorozatot keresem, hanem a mostani V- t!

(#26409) martoonx válasza Toobee (#26406) üzenetére


martoonx
csendes tag

öö nem érzem azt, hogy rosszul jártam. Nekem így karácsonykor az a 15k is számít, valamint nekem az idei modell is megfelel. Én még nem tartok ott ahol mások, ez a második erősítőm, az igényeimnek tökéletesen megfelel. Lehet hogy két év múlva már nem, most igen.

(#26410) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Köszi!
Igaz, hogy nálam így újra fordult a 2:1-es arány az 5.0, erősítő tekintetben. Viszont nem érzem úgy, hogy sztereóban ez túlzás lenne a Conceptekhez. A cél pedig ez volt, hogy sztereóban kihozzam nagyjából amit lehet és ne kelljen két erősítőt tartani. (egyelőre ... legalábbis amíg nincs "lehetőségem" egy komoly szettre) De egyébként meg tetszik most az egész, nem rugózok rajta, hogy mi lóg ki...

Bár a hátsókhoz jó lenne valami értelmesebb kábel, mert most óriási a kontraszt. ;] mondjuk úgy méteráron jó 30x-os :D

[ Szerkesztve ]

(#26411) JohannZimu válasza muzsikpeti (#26408) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Figyelmetlen voltam, elnézést.

(#26412) xtremetuning válasza Tamoo (#26410) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nyugi ez nálam 130,625-ös szorzó... :DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#26413) Tamoo válasza xtremetuning (#26412) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Akkor ideje lenne lecserélni! :DD

(#26414) #09634560 válasza xtremetuning (#26412) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ennél szerintem már csak a vezetékek-készülékek áraránya durvább. ;]
Melyik a nagyobb? Sztereó vagy mozi?

[ Szerkesztve ]

(#26415) xtremetuning válasza Tamoo (#26413) üzenetére


xtremetuning
addikt

De ez csak a mozi kábel...a sztereó más tészta... :B

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#26416) PonPon


PonPon
senior tag

Denon AVR 2313 és Dali Ikon 2 MK2 párosításról mi a véleményetek?

(#26417) bajnokpityu válasza xtremetuning (#26415) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Innen jut eszembe, nem cserélünk sztereot?

Természetesen szőrbe szőrt :D

Lehetséges,h sokat ki lehet hozni a kis 2xx Elacokból, de az ottan más liga. Egyébként a nagy 5xx elacoknak adnék egy esélyt Utópia ellenében. Ami közép simaságot hiányoltam a 248,249es Elacokból, az a nagy 5xx Elacban újra megvolt. Meg ottan még sok-sok más is, grátiszba. Remélem 1-2 év múlva német ebay tele lesz velük, én meg ócsóé lecserélem a kicsikéket.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#26418) xtremetuning válasza #09634560 (#26414) üzenetére


xtremetuning
addikt

A sztereóé durvább. Mozinál azért jóval több komponens van.

Pityu : Mire gondolsz pontosan ?

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#26419) xtremetuning válasza bajnokpityu (#26417) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ez most nagyképű lesz : nem tartanék 57 kilós dobozoktól...ha még az új
Usher BE20-at mondtad volna...ott már elgondolkoznék erősen.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#26420) makaveli666 válasza martoonx (#26402) üzenetére


makaveli666
senior tag

Köszi.
Ezt a mélyet ennyiért megéri megvenni? Wharfedale Crystal 5.0 ám van

[ Szerkesztve ]

(#26421) sony25


sony25
tag

Sziasztok.Megéri meg venni 60000ft-ért denon avr2308-as erősítőtt?

(#26422) Festina86


Festina86
tag

Sziasztok!
Milyen sub kábelt ajánlotok egy velodyne cht 10q subhoz? 3m-es kellene. Jelenleg egy proson van, de nem vagyok vele megelégedve.

(#26423) bajnokpityu válasza xtremetuning (#26419) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hááát,sztem izlés döntene. Még a Normákról is igencsak jó volt, kemény dió lenne a Bladeliusról.
De sajna ez megint elmélkedés, hótbiztos,h nem lesznek sosem egymás mellett.

Mire jó a súly? Súllyal hangolgatni lehet, nem egyértelműen előny. 2012ben még ezt gondolom :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#26424) axwel18 válasza makaveli666 (#26420) üzenetére


axwel18
senior tag

Annyi pénzért megéri megvenni. :)

(#26425) makaveli666 válasza axwel18 (#26424) üzenetére


makaveli666
senior tag

és házhoz hoznád? :)

(#26426) martoonx válasza makaveli666 (#26420) üzenetére


martoonx
csendes tag

Én azért jobbat néznék, hívogató az ára, de van rá magyarázat. Legalább 40k kéne szerintem, a polk psw110 elég jó használtan láttam már 35ért. Nem fogod megbánni ha kicsit több mély van alattad.
De meg is veheted, aztán máshol eladod 20k-ért :N

[ Szerkesztve ]

(#26427) xtremetuning válasza bajnokpityu (#26423) üzenetére


xtremetuning
addikt

Azért olvasgasd csak a felső mezőny súlytábláit.... :DDD
Fogsz ezen még változtatni 2013-ra :))

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#26428) makaveli666 válasza martoonx (#26426) üzenetére


makaveli666
senior tag

Én is Polk ot keresek, 35 lenne is rá, csak nem találok :)
Tamoo: Drágábban se találok se itt ph-n se avx-en se apródon

[ Szerkesztve ]

(#26429) Kripect


Kripect
csendes tag

Elég kis mélynyomóm van, de közvetlen a számítógép melett van, lehet ebből valami baj?

(#26430) Tamoo válasza makaveli666 (#26428) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Elárulom miért nem: az hülye aki eladja 35ért... (ha esetleg rászorul és nagyon gyorsan kell a pénz persze más tészta)

(#26431) pr0bi: Nem azt mondom, hogy nem lehet, de a 30-35e-s használt áron bőven túlmutat. Én személy szerint ennyiért biztos nem adom el ha esetleg úgy is alakul. 40 inkább reális.... persze állapottól függ.

Amióta meg kábelt cseréltem, lesúlyoztam igen jól teljesít a kis 15m2-es szobában.

[ Szerkesztve ]

(#26431) pr0bi válasza Tamoo (#26430) üzenetére


pr0bi
senior tag

Enyémet 30ért vettem kábellel, feljebb lépés miatt adta el az illető. Még egy zacskó házicseresznyét is kaptam mellé :R Ki lehet azért fogni..

(#26432) bajnokpityu válasza xtremetuning (#26427) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Okka :)
Lemezjátszókból indulok ki. Legjobb hangúak nem tonnás darabok - azt mondják, de az a néhány, amit hallottam valóban ezt a szabályt erősítik. Ott az a szokás, hogy addig hangolgatják az alkatrészek súlyait egymáshoz, amíg a rezgések kioltják egymást. Nem veszik fel erővel, amit nem lehet.

Ahogy állványod sem tonna,mégis jó. De hát, megmaradok nyitottnak. Az a jó, hogy engem fülemen át lehet meggyőzni, nem kell hurcolnom magammal szkópot :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#26433) tdd587 válasza bajnokpityu (#26432) üzenetére


tdd587
őstag

Nagyobb* hangfalaknál úgy kezdődik a manual, hogy a kockázatokról és az esetleges mellékhatásokról kérje ki statikusa véleményét...

*: 100+ kg.

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#26434) bajnokpityu válasza tdd587 (#26433) üzenetére


bajnokpityu
félisten

jó,akkor,mint statikus be kéne kerülni a highend körökbe :D

csak vicceltem, szerkezet teherbírásába ez kb mindig belefér, burkolat lehet inkább szűk keresztmetszet.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#26435) Ed Parker válasza Tamoo (#26410) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

én sokáig 3:1-es arányban sztereóztam:D
most 1:1-es az arány kb

(#26436) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Olyan problémám lenne, hogy amikor reggel vagy este munkából hazaérve bekapcsolom az erősítőt (Kenwood KRF-V550D), akkor nem bekapcsol, hanem stand by módba áll, és elfelejt minden beállítást (rádiócsatornák, hangfalak távolsága, nagysága, db jelek, basszus, magas beállítások) Olyan, mintha resetelne mindent.
Másik dolog, hogy nem működik a távirányítója. Vettem hozzá egy univerzálisat, de az sem működik, így valószínű az erősítőben nem jó az infra vevő.
Lehet ezeket javítani? Megéri egyáltalán? Az erősítő van vagy 6-7 éves és már én vagyok a 3. tulaj. Egyébként nagyon jól működik, csak emiatt nem vennék új készüléket, viszont iszonyatosan rossz így használni.
Válaszokat előre is köszi :R

(#26437) Toobee


Toobee
veterán

Fórumtársunk jóvoltából CA650R teszt volt ma nálam.

Mozi: Transformers, True-HD. Rotellel természetesen sima DD. Amit jobbnak találtam CA esetén, az a felbontás és a hangok részletessége. Talán ez betudható a HD hangsávnak, illetve a méretes tápnak. Ami nem tetszett, az az, hogy a Prosont nem hajtotta meg rendesen. Nyilván képletesen, mert csak a jelet adta, de valamiért nagyon halknak találtuk. Fél hangerőn (Proson seggén) szinte észrevehetetlen volt, 3/4-en már egész kellemesen szólt. Az erősítő menüjében +2dB volt beállítva, az összes többi csatornára 0, mint a Rotel esetén.

Zene: a szokásos számokkal. Külső dac nélkül. Lehet egy AB teszten nem mondtam volna meg, hogy melyik van éppen bekötve. Nagyon hasonlított a hangjuk egymásra. Allan Taylor esetén a mély és a magas szépen megvolt, a közepe egy kicsit bántónak hatott, de összességében jól szólt. Abszolút vállalható vas sztereóra is. Megvolt a tér, leváltak a hangok a dobozról, a színpad is a helyén volt.

Kábelek: HDMI Dune-től CA-ig: ThatCable HDMI, TV-be: Audioquest Cinnamon. HF kábel frontnál: Bartfay SPK-2000, center: Gotham, SR: Kácsa 1,5-es. Rotelnél a digit ic AQ VDM-1, analóg ic Pisti féle diy.

Összegzésnek annyit mondanék, hogy ennyi pénzért szerintem egy nagyon jó kompromisszum. Ezzel már érdemes zenélni is, mozin meg nagyot üt. Nem egy csirke gép...

https://barbieripnk.hu/

(#26438) Toobee válasza Toobee (#26437) üzenetére


Toobee
veterán

Természetesen SL-ben is az volt.

https://barbieripnk.hu/

(#26439) axwel18 válasza makaveli666 (#26425) üzenetére


axwel18
senior tag

Nem az enyém. Félreértés ne essék. Azt a 15000Ft-ot megéri csak ennyit mondtam. :)

(#26441) Tamoo válasza Toobee (#26437) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Lassan le kellene cserélni azt a fennséges közepű Bártfay-t! :DDD
Egyébként én is nagyon kíváncsi lennék erre a CA650R-re mit mutatna sztereóban. :)

(#26442) Jim-X válasza Tamoo (#26441) üzenetére


Jim-X
őstag

Szerintem jó az... úgyis csak jútúbozik... ;]

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#26443) Tamoo válasza Jim-X (#26442) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Tudom milyen, nekem is volt. :))

(#26444) Toobee válasza Tamoo (#26441) üzenetére


Toobee
veterán

Le, de ilyen fenséges közepet nem találok sehol :D

https://barbieripnk.hu/

(#26445) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Üdv!

Milyen 2.1-es házimozi rendszert tudnátok ajánlani? Igazából elég lenne ajánlás valami jobbfajta erősítő+hangfalpár+sub kombóra is, de teljes szett is szóba jöhet.

Egy xbox plusz egy médialejátszó lenne rákötve, így dugnám a rendszert egy LCD tv-re.

Árban úgy kb 80-100 körülre gondoltam, de lehet olcsóbb is. :DDD

(#26446) Toobee válasza GeneraL_XTX (#26445) üzenetére


Toobee
veterán

(#26447) gyurczy válasza Toobee (#26437) üzenetére


gyurczy
őstag

Tobee: Köszönöm a lehetőséget és az igen jó vendéglátást. Kávé témában igen nagy szakértő vagy, le is esett az állam, pazar volt a cappuccino.

Hangban többszöri fülelésre is azt mondom, hogy mozira tökéletes a CA, zenében vállalható, de egy jó sztereó rendszer mellett természetesen nem rúg labdába.

A C6-okkal szépen szólt, de szerintem dukálna mellé egy Ikon 6. A fölé nem mennék, de azzal már kijön minden amit az eszköz tud. Alul valóban soványnak tűnt a Rotelhez képest, a C607-ekkel ez nem jött ennyire ki, lehet a Concept 6-al annyira nem stimmel össze. A közepét én ennyire nem hallottam ki, de még csak most vájtítom a füleimet, illetve hazai pályán te jobban hallod.

Hangerővel nem volt gond, bár nem tekertül meg durván a rendszert, érzésem szerint a Concept 6 nem tudta volna lefektetni. A C607-nek sikerült.

Azon gondolkodom, hogy ha van idő rá mehetne egy visszajátszás, kíváncsi vagyok a Quadralokra mit mondasz.

Tamoo: Összehallgatás Emotiva UPA-2 + USP-1 + XDA-2 rendszerrel volt az említett C607 páron. Nem egy ligában fociznak, és ezt erősen meg is hallani, bár tény, hogy amíg vissza nem kötöttük az Emotivát kifejezetten jónak találtam a hangját. :) Ha rajtam marad a cucc lehet mégis elkanyarodok arrafelé kis fülelésre, ismerkedésre.

[ Szerkesztve ]

(#26448) Toobee válasza gyurczy (#26447) üzenetére


Toobee
veterán

Megoldjuk, az a közepes dolog csak egy kis kötekedés volt, mégse legyen már 5 csillagos az értékelés. Akkor mit fogok majd mondani az Emotivákra? :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#26449) Ed Parker válasza Toobee (#26446) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Bizony nem rossz a cucc. :)

(#26450) Patice válasza Toobee (#26444) üzenetére


Patice
nagyúr

Azt hiszem itt az ideje, hogy nálad is tegyek egy látogatást... :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.