Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26251) t-bali3


t-bali3
senior tag

Az erősítők méretét a talpukkal együtt adják meg a specifikációkban?

(#26252) #09634560 válasza Hydralisk (#26250) üzenetére


#09634560
törölt tag

Kezdetnek jó, de még egy Denon 4520-as-al se jönne ki a különbség: a hangszórókra is vonatkozik a HD-ár viszonylat. Min. JBL ES sorozat kell hozzá és Onkyo 6xx,Denon 19xx kell hozzá.

t-bali: igen, azzal együtt.

(#26253) sony25


sony25
tag

Sziasztok.Erősítőt szeretnék vásárolni.Kinéztem 2 tipust.Csak véleményt szeretnék róla hogy,melyik lenne a jobb választás! Sony str-da7100es-Denon avc-a1se.

(#26254) lemmy9 válasza sony25 (#26253) üzenetére


lemmy9
őstag

+1 Denon.
Azt tudod, hogy a Denon csak erősítő, nincs benne tuner.(de minek is?)

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#26255) Warter válasza t-bali3 (#26251) üzenetére


Warter
őstag

Cége válogatja, a HK-nál pl nem volt benne amikor én vettem. Szívtam is az állvánnyal az elhelyezésnél.

(#26256) nuke7 válasza #09634560 (#26252) üzenetére


nuke7
veterán

hello,
a taga TAV-606 v3 szett és egy ilyen összeállításból kb. 20nm-re melyiket ajánlanád..?
(pio vsx-818)
JMLAB Chorus 715, Chorus 710, Chorus CC700 center
- a TAGA-hoz jár mélynyomo is, és azzal kb. 50-el olcsóbban kijönne újonnan, mint a jmlab 5.0 szett...

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#26257) Tamoo válasza nuke7 (#26256) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ez a kettő nem egy súlycsoport szerintem. :D

(#26258) nuke7 válasza Tamoo (#26257) üzenetére


nuke7
veterán

hm, akkor jmlab legyen..? :U :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#26259) Warter válasza nuke7 (#26256) üzenetére


Warter
őstag

Mélynyomót ráész később is venni, vedd a jmlabot, persze csak meghallgatás után.

(#26260) ginola válasza nuke7 (#26256) üzenetére


ginola
addikt

Szerintem a JMlab árat csúnyán benézted.

(#26261) Zoty4


Zoty4
őstag

Sziasztok

Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Sajnos házimozi téren analfabéta vagyok.
Volt nekem egy Denon AVR1905 ősrégi erősítőm és egy pár Mission MX-3 frontom. Minden nagyon szép és jó volt stereóban, most beruháztam 2 hátsóra meg egy centerre ugyanebből a szériából, meg vettem hozzá egy MS-8 subot. A hátsót és centert is bekötöttem. Viszont a sub kifogott rajtam, lövésem nincs mit hogyan kössek rajta.
Annyi minden van ezen a mélyládán nem is tudom mihez nyúljak. Hogy kössem a erősítőhöz (vettem egy Y-kábelt hozzá amit gondolom a erősítő sub csatlakozójához és a sub line level inputjába kell dugni). 220ba be kell kötni? phase, autopower gombokkal mit kezdjek, meg a potikkal?Tudnátok segíteni ebben?

[ Szerkesztve ]

(#26262) nuke7 válasza ginola (#26260) üzenetére


nuke7
veterán

:F miért néztem volna be. délután hozzák, ha nem mondom vissza...

https://youtube.com/user/nuke7

(#26263) gorbep válasza nuke7 (#26262) üzenetére


gorbep
senior tag

Akkor vissza ne mondd! :Y De jó alaposan nézd át nincs e vele valami kánya..... :U

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#26264) -dj- válasza nuke7 (#26256) üzenetére


-dj-
csendes tag

Erről a TAGA próbáltam kíváncsiságból olvasgatni, de nemnagyon van test, van aki van személyes tapasztalata?
http://www.netdepo.hu/taga-harmony-tav-806-3505.html/hun/
Esetleg erről konkrétan?

(#26265) nuke7 válasza -dj- (#26264) üzenetére


nuke7
veterán

én annyit találtam roluk, hogy a "budget teteje" kb. ha egy cég az ár/érték aránnyal dobálózik a marketing anyagban, az nem biztos, hogy jót jelent. bár ki tudja :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#26266) BBéci válasza nuke7 (#26262) üzenetére


BBéci
titán

Egyáltalán hogyan juthat eszedbe ilyen ostobaság, hogy visszamondd az év üzletét? :Y

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26267) nuke7 válasza BBéci (#26266) üzenetére


nuke7
veterán

olyan réginek tűnnek :DDD
(valsz. hangfal tervezésnél nem annyira mérvadó a kor, csak abban vagyok benne, hogy az újabb modernebb és többet tud :U tv-k, informatika, telecomm, stb. )

https://youtube.com/user/nuke7

(#26268) row


row
csendes tag

Szevasztok! Pár napja kértem tanácsot Onkyo 616 vs. Pioneer VSX 1122 ügyben. Végül is utóbbi mellett döntöttem, főleg a birtokomban lévő BDP-LX55-ös bluray lejátszó miatt. Most a hangfalszettet szeretném apránként kiépíteni. Két blőd kérdésem lenne, amiért előre is elnézést kérek....

1. Létezik olyan, hogy X hangfalmárka termékei gyengébben teljesítenek Pioneer eszkökkel, mint más márka erősítőivel? Illetve fordítva: van a piónak "kedvenc" hangfal családja?
2. Gondolkodom vezeték nélküli hátsó hangfalak beszerzésén. Létezik olyan eszköz, amivel egy hagyományos doboz (Dali Zensor1 pl. vagy hasonló kategóriás Mission, Mordaunt Short, Polk.....?) vezeték nélkülivé tehető? Nézegetem a Sonos termékeit, de ez nekem kínai sajna....

Bocs még1x :W

(#26269) Oldfighter válasza Zoty4 (#26261) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Igen, az Y kábel jó lesz hozzá. Az erősítő Pre Out Sub kimenetébe dugd, illetve a mélynyomó Line Level Inputjába.
Hálózati kábel naná, hogy kell, hiszen aktív erősítésű a mélyládád.

Auto power: Használat közben érdemes On állásba tenni. :)
Phase: Alapestben ha a frontokkal illetve centerrel rakod egy vonalba a mélynyomót, akkor hagyhatod Nulla állásban. Ha a szoba más területén szeretnéd elhelyezni, akkor érdemes kísérletezgetni vele, jóformán a membrán működését szabályzod vele.
Crossover: Itt állíthatod be a vágási frekvenciát, mely alatt hagyod dolgozni a mélynyomót. Tekintettel arra, hogy az Erősítőkön is megtalálható ez a beállítás a menüben, itt akár max-ra is feltekerheted.
A másik potival pedig a hangerőt szabályozhatod. Érdemes összhangba hozni az erősítőn lévő, mélynyomóra vonatkozó hangerő beállításával.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#26270) Patice válasza Zoty4 (#26261) üzenetére


Patice
nagyúr

Igen, az erősítőhöz való bekötést jól csináltad, vagy úgy kell, ahogy leírtad.

A Sub-nak kell külön áram mert saját külön, beépített erősítője van, ami csak a mély hangokat fogja erősíteni, amit az erősítő küld majd neki.

Tehát adsz neki 220-at egy tápkábellel, majd bekapcsolod. A potik közül az egyik a hangerő (Volume), a másik a vágási frekvenciát állítja (Crossover frequency). A vágási frekvencia alatti hangokat fogja megszólaltatni a szub.

Erősítőn a beállítás:

Távoson megnyomod a "System setup" gombot belép a "Speaker configuration" menübe. Itt ("type of speakers") látod, hogy hogyan vannak beállítva az egyes csatornák (Large v. Small). Large = nincs beállítva vágási frekvencia, azaz az adott hangszóró megkapja a teljes frekvencia sávot, a mélyekkel együtt. Ha Small = az erősítő a mélyeket levágja a jelekből és azt a mélynyomóra küldi.

Esetedben szerintem mindegyik csatornára mehet a "Small" beállítás (Enter + navigációs gombokkal).

Subwoofer (= ez a mélyláda) mellette legyen "yes". Lejjebb a menüben ("Delay Time") beállítod az egyes hangfalak távolságát méterben megadva a hallgatási pozíciótól (0,1 méteres lépésekben), a mélyládára is. Ha a mélyádát elmozgatod a helyéről, akkor ezt az értéket újra be kell állítanod!

Tovább léptetve a menüben lefelé ("Subwoofer and crossover frequency") beállíthatod, hogy az erősítő hol vágja le a mélyhangokat.
15SW Mode Norm
LFE --> LFE
Norm --> + Main (Ezt én úgy értelmezem, hogy normál, sztereó módban a mélyláda és a frontok is fognak szólni)

16 Crossover Frequency (itt állítod be pontosan a frekvenciát.)
Szerintem itt kezd 100 Hz-nél és majd esetleg csökkentsd le, ha úgy érzed.

Mélyládán a hangerő potit állítsd kb. 2/3 állásba + a vágási frekvenciát a legmagasabbra (85 Hz).

A ládát elhelyezve hallgasd meg, hogy hogy jobb a fáziskapcsoló nulla, vagy 180-as állásban, a hallgatási pozícióban.

Az "Auto Power" kapcsoló arra való, hogy a mélyláda bekapcsoljon automatikusan jel esetén vagy állandóan legyen bekapcsolva. Ezt eldöntöd.

Kb. ennyi. Remélem érthető voltam. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#26271) -dj- válasza nuke7 (#26265) üzenetére


-dj-
csendes tag

Úgy tűnik igazad van,ha lesz alkalmam egyszer meghallgatni valahol közhírré teszem .

(#26272) t-bali3 válasza Warter (#26255) üzenetére


t-bali3
senior tag

Akkor pontosítok, valaki akinek Pioneer HM vasa van le tudná mérni nekem, hogy a gyárilag megadott méretben benne van-e a talpa is?

(#26273) Thuglife válasza t-bali3 (#26272) üzenetére


Thuglife
senior tag

Minden erősítőnél a talppal együtt adják meg a méretet, mivel hozzá tartozik, nem szabad leszedni.
Arra figyelj, hogy 10 cm-t még hagyj az erősítő felett, ne szűk helyre tedd mert megsülhet.

(#26274) tojas76


tojas76
csendes tag

Sziasztok

Érdeklődnék!!!
Szerintetek a 2 típus közül melyikre érdemes beruházni??
Onkyo:[link]
vagy
Pioneer:[link]

HANGZÁS szempontjából érdekelne,én a Design miatt a Pioneer-re szavaznék.egy nappaliba lenne kb.20m2 a területű.

köszi előre is

(#26275) cintula187


cintula187
addikt

Bizalommal ajánlom hallgatásra a Hobbit zenéjét of course FLAC -ban. fenomenális.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#26276) Zoty4 válasza Oldfighter (#26269) üzenetére


Zoty4
őstag

Oldfighter és Patice köszönöm nektek a segítséget :R
Nincs olyan ember aki be tudná lőni, hangolni nekem a komplett szettet jól?
Nem szeretném hogy leszálljon valami
Hol lehet ilyen embert találni és mennyibe kerül?

[ Szerkesztve ]

(#26277) MunezXBK válasza cintula187 (#26275) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Melyik boltban szerezhető be?

(#26278) putyu10 válasza Tl_ (#26052) üzenetére


putyu10
aktív tag

Egyiken be, másikon tovább a következő hangfalhoz.

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#26279) turbobusa


turbobusa
senior tag

Sziasztok!

Zenehallgatásra szeretnék egy házimozit, pár ember azt ajánlotta nekem, hogy egy 2.1-es erősítővel s két jó tartományú hangfalpárral jobban járok, mint egy 5.1-es av erősítővel s több hangfal kombinációval...
Mennyire igaz ez az állítás?
Arra gondoltam, ha ez így működne vennék egy régebbi csöves erősítőt Marantz-ot vagy Denon-t, mellé meg egy Kef hangfalat Q szériából. Használtan mire kellene odafigyelnem?
Filmnézésnél gondolom kevés az 2.1, mondjuk akkor ott lenne a fejhallgató (Beyer)...

(#26280) Patice válasza cintula187 (#26275) üzenetére


Patice
nagyúr

Már én is kikölcsönöztem, de még nem hallgattam végig. Szerintem is jó anyag. :-)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#26281) putyu10 válasza Oldfighter (#26220) üzenetére


putyu10
aktív tag

Nekem is van rajta.

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#26282) zolaas válasza tojas76 (#26274) üzenetére


zolaas
senior tag

Bögre szettnek híjják ezeket, nem ajánlott kategória. Az 1 hsz-ban vannak alap belépő szettek. Inkább azok közt válogass.

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#26283) putyu10


putyu10
aktív tag

Tegnap megkaptam az új csere erősítőmet,TX-NR818-lett anyagi okok miatt (Akciós az ára) nem kellett ráfizetnem. Első kőrben belefutottam a kővetkezőkbe. Alapból nem működik az ARC, és ez plusz kétcsatornás erősítővel tudja a 9.2-öt?

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#26284) sony25 válasza lemmy9 (#26254) üzenetére


sony25
tag

Tuner nemszámit hogy nincs benne.150000ft-ér van.de a Sony is ugyan az a ár.Sonynak a tesztje nemteccet mert 5.1-be csak 8ohm 95watt/chanel. Stereoba pedig jo .170watt 8ohm.Denont nemtudom hogy,bemérve mennyi 5.1-be.nemvolt mérési tesztje.Denon 28kg-Sony 24kg.Denon masszívabb.

(#26285) #09634560 válasza Zoty4 (#26276) üzenetére


#09634560
törölt tag

Hogy érted? Hangilag behangolni ott a beépitett Audyssey,mélynyomóval kell kisérletezni, müszakilag bekötni szerintem bármelyikőnk(még én is ha arra járok vagy közelben laknál) szivesen megteszi ha arra lakik vagy jár, de nem nagy Was-ist-das, te is bátran megteheted kis odafigyeléssel, nagyon mellélőni nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#26286) #09634560 válasza sony25 (#26284) üzenetére


#09634560
törölt tag

Pedig az nem rossz érték, de nem hiszem hogy ez visszatartó erő lenne bármelyikőnknél ez a teljesitmény. 30 nm.-re is elég.

(#26287) #09634560 válasza nuke7 (#26256) üzenetére


#09634560
törölt tag

JMlab, főleg HD-ra!!! Nekem vittek el egyet az orrom elől: mai napig bánom!!!

(#26288) BBéci válasza sony25 (#26284) üzenetére


BBéci
titán

150-ért mindkettő jó vétel, de nem lehet kérdéses, hogy magamnak a Denont választanám. Az egy brutális gépezet, verném a seggem a földhöz, ha olyanom lehetne! 150-ért ajándék.
Viszont kizárólag akkor van értelme megvenni bármelyiket, ha olyan hangdobozokat csatlakoztatsz az erősítőhöz, amik meg tudják mutatni a tudását. Ez bizony nagyon sok pénzbe kerül, még használtan is. Új listaárat tekintve 1,5 millió forint feletti árkategóriáról beszélek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26289) #09634560 válasza tojas76 (#26274) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nagyon pénzszűkében kell lennem hogy ezek közül válasszak, inkább akkor Onkyo.. De hangfal upgrade akkor is kötelező!

#26288 BBéci: nem találtam melyik fajtákról volt szó,csak Sony vs. Denon, azért nem tudtam rá kontkrétabb választ adni, csak ezt.

[ Szerkesztve ]

(#26290) sony25 válasza BBéci (#26288) üzenetére


sony25
tag

Hát igen.Csak ha már veszek ,veszek egy komolyat és levan egy életre a gondom.Esetleg van a sonynak str-da1200es kissebbik változata.Csak félek hogy,a hangerője kevés lesz.100watt-chanel a adatlapján de a mérés meg kitudtja mit bizonyìt.Mikor a str-da7100es stereóba 170watt 8ohm de 5.1-be csak 95watt.Lehet a 1200 csak 5.1-be 70watt lenne.

(#26291) Zoty4 válasza #09634560 (#26285) üzenetére


Zoty4
őstag

Hát sajnos nem egy városban lakunk :(
lehet megpróbálom egyedül max írok még ide hogy kell help

(#26292) turbobusa


turbobusa
senior tag

Valaki [link] ?

(#26293) Ed Parker válasza sony25 (#26290) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sztem a 70W csatornánként nem kis teljesítmény, persze attól függ mekkora nappalid.

(#26294) Oldfighter válasza Zoty4 (#26276) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Szerintem ez neked sem jelenthet gondot. :) Ha megvan a Kezelési útmutató, akkor előveszed, elolvasod, kérsz anyucitól egy korsó sört és egy-két óra szabadságot. :D Elrontani ezen a szinten nem lehet és szerintem nincs annál jobb érzés amikor ilyennel szöszmötölhet az ember és nem holmi furkálással, meg szemétlevitellel. :D

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#26295) kimi02 válasza sony25 (#26290) üzenetére


kimi02
őstag

5x59W a mért teljesitmény :K

(#26296) Zoty4


Zoty4
őstag

Srácok a kábeldzsungel megelőzése érdekében a Mission MX-3 +MS-8 sub szetthez milyen hdmi-s erősítőt ajánlotok?

Sok kütyű van/lesz (TV,SetTopBox,mediaplayer,xbox,... ) és nem biztos hogy jó buli RCA-n , optikán koaxon kábelezni, egyszerűbb volna hdmi-n

Szeretnék továbbá airplay finkciot is hogy laptopról vagy telefonról kiküldjek rá zenét.

kb 4x5 méteres szoba amibe kell (lakás) így nem fog menni 200 dBel

Mit tudtok ehhez a csomaghoz ajánlani (Denon AVR1905) régi erősítőm helyett

Amiket néztem eddig:
Denon AVR 1713
Denon AVR 2113
Pioneer VSX-921
Harman/Kardon AVR 170

(#26297) Oldfighter válasza turbobusa (#26279) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Ha zenehallgatás alatt kétcsatornás felvételek élvezetét érted, akkor ne házimozit vegyél, hanem sztereó rendszert.
Személyem viszolyog, bizalmatlan a használt cuccokkal szemben, de a legfontosabb, hogy hallgasd meg őket fizetés előtt, látatlanba ne végy semmit, alakuljon az úgy, hogy akár több kilométert is utazni kelljen érte. Vigyél kedvenc anyagot, amit ismersz, többször is hallgattad és teszteld le velük a kinézett rendszert. Durva külső nyomok tapasztalása esetén hagyd ott az egészet, sérültet eszedbe ne jusson venni.

Ha esetleg még garis a készülék az a legjobb.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#26298) axwel18 válasza Zoty4 (#26296) üzenetére


axwel18
senior tag

Szerintem a Denon AVR 2113-as lenne a legjobb választás a felsoroltak közül.

(#26299) #03969024 válasza sony25 (#26290) üzenetére


#03969024
törölt tag

Szerintem már nem kéne azokon a Watt-okon lovagolnod, sokan boldogan használnak méregdrága 5-10 W-os csöves erősítőket!

(#26300) Oldfighter válasza Zoty4 (#26296) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Idei Denonok állítólag nem lettek nagy durranások, bár van aki dicséri őket. Mondjuk hangzásvilágban ezek fognak a legközelebb állni a füledhez, mert már megszoktad. :)
Pioneer egy átlagosan jó készülék, ebben a kategóriában mellényúlni nem fogsz vele.
Harman Kardon idei modelljeiről még nem olvastam teszteket, de jelentős változáson estek át a készülékek, teljesen digitális erősítés került beléjük.
Ezek mellett lehetne említeni még a kommersz márkák közül a Yamahát, Onkyot, Marantzot.....Ezek között is van egy-két modell a középkategóriában melyeket érdemes számításba venned.
Javaslom, olvass utána a teszteknek.....menj el hallgatózni valamelyik on-line műszaki bolt bemutatótermébe is.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.