Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) Tonyo válasza bajnokpityu (#11799) üzenetére


Tonyo
őstag

Ezt lemeccseljük bácsi privátban, de alapvetően egyet mondunk. Állításod szerint nincs számottevő előnye a dupla ámde kisebb kondiknak az egy de nagyobbal szembe. Ezt írtam le előbb is:)

(#11802) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#11799) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Vagy másképpen fogalmazva: ha azonos minőségű cuccokból rakják össze, 95%ban azonos hangot kell kapj. Mindkét megoldásnak van előnye,hátránya,de amibe ennél az erősítőnél bele lehet szeretni, az tuti meglesz.

de "Pityu szerint nem számít se az elrendezés, se a puffer kondik eloszlása, nevezetesen, hogy nekem oldalanként 2, Tiédben oldalanként 1" számit,de nem nagyon.ezt mondtam.és nem 1,hanem 6 :) kicsatolóból van 2 helyett 1.

Utóbbival kell kezdeni először a tuningot,ha szükségét érzed. Ez a legmeghatározóbb a hangra nézve.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#11803) Tonyo válasza bajnokpityu (#11802) üzenetére


Tonyo
őstag

Kavar van b+:D

De legalább már skypon értjük egymást:D

Utóbbival kell kezdeni először a tuningot,ha szükségét érzed. Ez a legmeghatározóbb a hangra nézve.

Nekem címezted, de Doriannak szól.

[ Szerkesztve ]

(#11804) Bazunga


Bazunga
tag

Van egy HK avr 360-as erősítőm és úgy egy hónapja protect móddal megadta magát, vagy 2 héten át próbálgattam bekapcsolni, simán lenyomta magát. Már egy hónapja viszem le szervizbe, de ma bekapcsoltam és működik simán, és amit sosem néztem eddig, de most igen, hogy a hátulján lévő kis ventilátor jobb alul nem pörög. Na most annak alapból pörögnie kellene bekapcsolásnál vagy csak egy idő után kezdene el pörögni? De most úgy fest működik, többszöri ki-be kapcsolásra. Sőt, még kisebbet, halkabbat is kattan vagy mit csinál mikor bekapcsolom, mint előtte. De nem merek neki állni a bekötögetésnek egyenlőre.

[ Szerkesztve ]

(#11805) bajnokpityu válasza Tonyo (#11803) üzenetére


bajnokpityu
félisten

:C

eladó Kawasaki j300 robogó

(#11806) Tamoo válasza Bazunga (#11804) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én még azt a ventit nem láttam/hallottam pörögni. (nekem is ilyen erősítőm van).

(#11807) Jim-X


Jim-X
őstag

Sziasztok!

Éppen Házimozi szett vásárlás előtt vagyok. A szoba 17nm.

Ezt az erősítőt néztem: [Onkyo TX-NR509]

Ezekkel a dobozokkal: [KEF C7,C6,C1]

A mélynyomó most nem fér bele, majd csak kövi hónapban ;)

Ez a keret rá (300k Huf) Ár/érték arányban jó kezdő cuccnak? Igazából házimozi, tvzés, és pop/rock zene hallgatás menne rajta.

Köszi: Jim-X

A játék az nem játék!

(#11808) BBéci válasza Jim-X (#11807) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem sem az erősítőnek, sem a hangdobozszettnek nem jó az ár/érték aránya.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11809) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#11805) üzenetére


bajnokpityu
félisten

és nem cinikus tapsolás :D

eladó Kawasaki j300 robogó

(#11810) Jim-X válasza BBéci (#11808) üzenetére


Jim-X
őstag

Akkor milyet ajánlanál ami belefér ebbe a keretbe? Thx

A játék az nem játék!

(#11811) Bazunga válasza Tamoo (#11806) üzenetére


Bazunga
tag

Akkor vissza drótozom, ha az csak dísznek van ezek szerint.

(#11812) BBéci válasza Jim-X (#11810) üzenetére


BBéci
titán

Csakis 1-2 éves használtat, vagy valami nagyon leárazott kifutó, utolsó darabot.

(#11811) Bazunga
Hidegen mi a csudának pörögjön? Hőre kapcsol.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11813) Bazunga válasza BBéci (#11812) üzenetére


Bazunga
tag

Hát ez tea melegítőnek is jó. Persze mi számít hidegen itt.

(#11814) BBéci válasza Bazunga (#11813) üzenetére


BBéci
titán

Ha forrósodik a készülék, de a venti nem indul el, akkor meg kell javíttatni!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11815) Jim-X válasza BBéci (#11812) üzenetére


Jim-X
őstag

Ilyen árkategóriában nem éri meg újat venni? A használtban nem nagyon bízom... :(

A játék az nem játék!

(#11816) BBéci válasza Jim-X (#11815) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem semelyik kategóriában nem éri meg újat venni, hacsak nem féláron adják.
Csak az nem bízik a használtban, aki tapasztalatlan, persze nem árt némi hozzáértés és az sem mindegy, honnan veszed. Én csakis használtat vennék magamnak, de a topik törzsközönsége is ezen az úton jár.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11817) Tamoo válasza Bazunga (#11811) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Azt nem mondtam, hogy dísznek van. Ha be lenne valahová szorítva és meg lenne hajtva, akkor valszeg elindulna. Melegszik nekem is a harman, de a sztereó erősítőhöz képest kb. langyos.

(#11815) Jim-X: Használt garanciálisat is kereshetsz.

[ Szerkesztve ]

(#11818) andorra válasza Parci (#11786) üzenetére


andorra
őstag

A helyzeted alapos ismerete nélkül felelőtlenség lenne.

(#11819) andorra válasza Jim-X (#11815) üzenetére


andorra
őstag

A használtban nem nagyon bízom...

Egy évre veszed? Mert azután az is használt lesz......

(#11820) sanyi0629


sanyi0629
csendes tag

Sziasztok!

JBL ES30 surroundokat szeretnék feltenni a falra, viszont mint korábban írtam már, nem találok hozzá fali konzolt (nincs a hátulján előkészítés konzolnak, a "befogós" szerkezetekhez meg túl nagy méretű). Ha esetleg van valkinek tippje, vagy talált már a tagok közül, akkor szívesen venném. Ha viszont nem találok konzolt, akkor szerintetek átalakíthatom-e úgy, hogy megfúrom a hátulját, hogy rögzthessek rá egy ilyen konzolt:

[link]

Oldalnézetből csináltam röntgenképet a hangfalról, így néz ki a hátfala felőli rész:

Az első képen a reflex nyílás feletti rész, a második képen a reflex cső alatti, a cső és a csatlakokzó keret közötti terület látszik. Itt nincs a hátffal előtt semmi, max szigetelés, ide fúrnék be. Megoldható szerintetek anélkül, hogy bármilyen hangzásbeli problémát okozzon, akár a felfogatás, akár az esetlegesen átmenő furatok miatt? (elég nehéz is a hangfal, remélem, eléggé jól össze van szerelve, attól ffüggetlenül, hogy nem tervezték falra szereléshez...)

[ Szerkesztve ]

(#11821) MaTTeS válasza sanyi0629 (#11820) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Ha nem megdöntve akarod használni, akkor vegyél vagy csináltass egy polcot alá.

(#11822) Parci válasza andorra (#11818) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jézusom, emberek, néha egész elképesztőek vagytok. :B egyrészt, kockáztass! nem fogok elrohanni a boltba megvenni, pusztán kíváncsi vagyok. a helyzetem egyébként egy elac fs 247 hangfalpár. ami keresek egy erősítőben egyre inkább: robbanékonyság (igenis rúgjon mellbe a lábdob), feszesség, részletezőképesség, és minden szinten kellő tartalék (mint egy v8-as motorban).

másrészt, vagy ne mondjatok akkor sem véleményt, amikor valaki bedobja, hogy mit tapasztalt xy hallgatása közben, vagy ha megteszitek (és megteszitek, ráadásul elég határozottan), akkor vigyétek végig a gondolatmenetet, és igenis merjetek mondani valamit pozitív oldalon is. ha xy tudhatóan szar, akkor tessék mondani, hogy miben gondolkodnátok helyette, merre indulnátok, hogy logikáznátok. felteszem, hogy nem a félmondatos fikázás a célja senkinek.

(azért a többesszám, mert nem először látom ezt a topikban, így a válasz nem is kifejezetten neked, pontosabban nem csak neked szól)

egy szó mint száz: légy hát felelőtlen! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11823) andorra válasza sanyi0629 (#11820) üzenetére


andorra
őstag

Ha nem egy értékes darab, szerintem nyugodtan fúrhatod, pláne, hogy sorround.

(#11824) andorra válasza Parci (#11822) üzenetére


andorra
őstag

Amikről te beszélsz, ezek inkább az auto-hifi ismérvei. Valószínűleg annyira eltérő az ízlésünk, hogy egyetlen szavamat se hidd el, amit eddig leírtam.

[ Szerkesztve ]

(#11825) sanyi0629 válasza andorra (#11823) üzenetére


sanyi0629
csendes tag

Nekem elég értékes, mert 60-80 körül van egy pár:)

(#11826) Tamoo válasza sanyi0629 (#11820) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én inkább polcra raknám, ha az is megoldható. Azért ez nem olyan kicsi, frontnak is elmenne. Egy fúrással csökken a piaci értéke is. :D

[ Szerkesztve ]

(#11827) bajnokpityu válasza Parci (#11822) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ez a két jellemző pont ellentétes. Tehát rohadt drága lesz :)
Talán naim..

eladó Kawasaki j300 robogó

(#11828) sanyi0629 válasza Tamoo (#11826) üzenetére


sanyi0629
csendes tag

Ha vízszintesen előre sugároz, megfelelő lehet ez a 2 méter feletti magasság, úgy hogy majdnem alatta ülök? Az a baj, hogy ha lentebb teszem, vagy álló polcra, akkor zavar a közlekedésben.

(#11829) Patice válasza sanyi0629 (#11820) üzenetére


Patice
nagyúr

Krumplis zsák + kötél + kampó a plafonba, ha nem számít a kinézet... :DDD

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#11830) Parci válasza andorra (#11824) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

autóhifi?! ááááá... :N

jó, akkor elárulom, hogy jazzt hallgatok, meg némi 70-es évek rock zenéjét, és nem az a lényeg, hogy döngessen az erősítő, meg remegjenek a falak. elég egzaktul leírtam, hogy - értelemszerűen azon felül, hogy szépen szóljon - mik azok, amik fontosak nekem.

magyarán: nem szeretem, ha nagyon lengős, lomha egy erősítő (megöli a pörgősebb részeket). nem szeretem, ha nem elég dinamikus, mert élettelenné válik tőle a dob például (valami kerepel a háttérben). és nem szeretem, ha egyszerűen gyenge a feladathoz (nem áll össze a zene, élő hangerőn elvesznek a részletek).

hogy ebből miért következik, amit sugallsz (bömbölő autóhifi az kiskedvencem), azt nem értem. az elac fs 247 sem az a diszkóhangfal. továbbra is várom a kommentjeid ;) azon felül, hogy a hk 970 vacak. nyilván valamihez képest gondolod annak, azokra lennék kíváncsi. és ne farolj most már ki a kérdésből, mert még azt kéne hinnem, hogy csak fikázni akartál egyet... ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11831) Tamoo válasza sanyi0629 (#11828) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Úgy tényleg bukó... :(

(#11832) Parci válasza bajnokpityu (#11827) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kezdem én is látni, hogy nem lesz olcsó. tudtam, hogy nem kellett volna elmennem bbécihez fasza cuccokat hallgatni, az a qrva norma és a többi nagyon rendben volt... :O :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11833) Dorian válasza sanyi0629 (#11828) üzenetére


Dorian
félisten

Biztos, hogy nem.
Nálam 130cm magas polcon vannak a surroundok, fejtől való távolságuk átlóban ~140cm Így megfelelő a hang. Ökölszabály: minél messzebb vannak tőled a surroundok, annál feljebb lehet tenni őket.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11834) Toobee válasza Parci (#11832) üzenetére


Toobee
veterán

Ugye megmondtam ;)

https://barbieripnk.hu/

(#11835) Ed Parker válasza Parci (#11832) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez a rossz ebben, meghallod a jobbat és máris régi projekt:cancel:)
Ezért nem hallgatok nagyon drága rendszereket :D

(#11836) bajnokpityu válasza Parci (#11832) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Még a htat sem hallottad :)

Most egyébként hifis szempontból visszalépés volt a saját erősítőm: sávszélessége kisebb,kevéssé jól megfogott a mélyem, összement a szinpadom,stb..

Nagyon sokat dolgoztam ebbe az irányban, sztem elég jó eredménnyel zártam is ezt a vonalat.

Most már csak annyi számit: szeressem hallgatni. Szerencsére ez nem pénzkérdés..

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#11837) BBéci válasza Ed Parker (#11835) üzenetére


BBéci
titán

Mindenfélét meg kell hallgatni, akkor tud az ember különbséget tenni a jó és a kiváló között.
Egy 20-30 milliós rendszer után pár napig nincs kedvem bekapcsolni a sajátomat, de legalább megtudom, mik a hibái, merre kell fejleszteni, hogy a legkevesebb kiadással a legnagyobb javulást érjem el.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11838) Blacki


Blacki
tag

Sziasztok!
Nagyon új vagyok a témában olvasgattam a fórumot, mert szeretnék egy erősítőt venni.
Most ezt néztem ki KaTT,annyi érdekelne megéri az árát?
Később a hangfalakat szeretném fejleszteni majd. Most xbox 360-ra, pc-re filmezésre és tévézéshez kell. Az erősítőről találtam infókat itt a fórumban de a hangfalakról nem, előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget.
Üdv Blacki

Xbox360 gamertag: TrinityBlood05

(#11839) Ed Parker válasza BBéci (#11837) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Persze, én is képletesen mondtam.
Csak pont az ilyen drágább láncok amit írtál (20-30M) mutatják meg hogy jónál van jobb, de sokszor olcsóbb a tudatlanság:)
Mert addig nem fáj és mindig örömmel kapcsolod be a rendszert.

(#11840) Parci válasza bajnokpityu (#11836) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez a heed egyébként fura ló. egyértelműen jobb a h/k-nál, ez nem kérdés. két fő bajom van vele, az egyik, hogy picit lengős-lomha, nem elég összeszedett, feszes. pedig robbanékony, dinamikus, és szép nagy tere is van, tényleg komoly holmi. a másik gondom a magasakkal van, de azt nem tudom megfogalmazni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11841) Tamoo válasza Blacki (#11838) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem éri meg megvenni. Erősítő kategóriájában nem rossz, de a "hangfalak"... az gáz. Vegyél inkább használtan valamit tisztességes dobozokkal...

[ Szerkesztve ]

(#11842) Patice válasza Ed Parker (#11839) üzenetére


Patice
nagyúr

Nekem úgy hozta az élet, hogy hamarabb hallottam egy ilyen drága rendszert, mint ahogy elkezdtem építeni a láncomat.

Kis pénzből is lehet jót összerakni, amit szeret hallgatni az ember, amivel együtt tudsz élni hosszú távon.

Lehet, hogy tudod a hibáit, de azt is tudod, mennyibe kerülne ezeket a hibákat megszüntetni. Itt pedig elgondolkodik az ember, hogy megéri-e neki, akar-e annyit szánni rá, ki fogja-e használni.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#11843) Ed Parker válasza Patice (#11842) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem sajnos nem
De már sokat pótoltam:)

Ebben egyetértünk, vannak olcsón is csúcs vételek, amik felveszik a versenyt jóval magasabb kategóriákkal.
Én is a végefelé járok, még pár drót, azt stop:)

(#11844) bajnokpityu válasza Parci (#11840) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Milyen heedet hallottál?
Obeliskeknek 3 generációja van. (Taurust hagyjuk, nem illik a képbe) One, ez a HTA30, vagy ion, pro, és a mostaniak.

Mindhármat hallottam, otthon, tere egyiknek sem volt olyan izgalmas,mint pl az okosított rotelnek, magasa mindháromnak tetszett.

Egyébként még nekem tetszik, és előrelépés innen, az a nelson pass erősítők. Kedvencemnek pl 30alatti a dampingja,mint utánaolvastam. Úgy húzta fel a tervező 8ról!
Baaa..

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#11845) Blacki válasza Tamoo (#11841) üzenetére


Blacki
tag

Köszi! Akkor erősítő szerintem marad, azt beszerzem boltból és beszerzek valami 5.1-es hangfalszettet hardverapróból. Amit ad/tud nekem elég komolyabb nem nagyon kell, esetleg hasonló tudású de jobb ár érték arányban.
Üdv blacki

Xbox360 gamertag: TrinityBlood05

(#11846) kimi02 válasza Blacki (#11845) üzenetére


kimi02
őstag

Ennyi pénzért használtból sokkal jobbat veszel !

(#11847) BBéci válasza Blacki (#11845) üzenetére


BBéci
titán

"Amit ad/tud nekem elég"
Ha ezt az erősítőre értetted, akkor igazad van, kezdésnek megfelel az a Pioneer, de ugyanannyi pénzért lényegesen jobb használtat kapni.

(#11839) Ed Parker
Örömmel kapcsolom be és élvezettel hallgatom, de nem dugom homokba a fejemet.
Évek óta idegesít és bosszant, hogy az autóm hangszórókábelei mennyire nincsenek arányban az erősítő és a hangszórók tudásával, lerontják azokat. Viszont kicserélni már munkadíjban egy vagyon lenne és dobhatnám a kukába a meglévő madzagot, eladni szinte lehetetlen, az újnak meg métere legalább 8-10000. Tehát elfogadom ami van.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11848) Blacki válasza kimi02 (#11846) üzenetére


Blacki
tag

Szia!
Reális amit mondasz, de fikarcnyit se értek a dolgokhoz.
Könnyen beleszaladhatok egy rossz vételbe, "hibás termék" vagy tönkremegy hamar és drága javíttatás. Nem ismerem a buktatókat a vásárlásnál. :(

Xbox360 gamertag: TrinityBlood05

(#11849) BBéci válasza Blacki (#11848) üzenetére


BBéci
titán

Az ebben a topikban megforduló társaság 90%-a használt erősítőt vett és még senki nem panaszkodott, hogy elromlott volna.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11850) Parci válasza bajnokpityu (#11844) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csak ezeket hallottam, amik nálam vannak:
- C100 előfok (Luna alapú kapcsolással)
- Nexus PAS-80 végfok
az obeliskeket nem hallottam még, de azt hiszem, nem szeretnék ennél a nexusnál gyengébb erősítőt (80 W/8 ohm, 800 VA).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.