Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-23 08:56:57

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96801) sherlock82 válasza tomcica (#96778) üzenetére


sherlock82
senior tag

tomcica, xy.zsolt, Peterhappy, tisn, LanyUs, --Robi--

Köszönöm a kedves és elismerő szavakat. . :D
Délután még bicikliztem 32 km t . meg ettem kettő gombóc fagyit, szerintem ennyit megérdemeltem. :)

--Robi--

Igen ebben a cipőben futottam.
Pár hetes szerzemény, de nagyon szeretem eddig, kényelmes cipő.

Iphone 8, Mizuno Wave Rider 25, Garmin Instinct 2

(#96802) tomcica válasza Studi (#96786) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nagyon "csecse" :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#96803) zzola válasza Studi (#96798) üzenetére


zzola
félisten

Igen, vannak unisex modellek, ott alapvetően a korábbi férfi modellt veszik alapul, külföldi oldalakon legalábbis ezt olvastam...

(#96804) LanyUs válasza --Robi-- (#96799) üzenetére


LanyUs
senior tag

Pepe, a cipő csak egy dolog! Az akarat számít. Én hajnalonként 400g-os cipőkben mentem 21:30 körüli 5k-t, amit lassítottam 46-os 10k-ig, majd jött néhány gyorsító. Jó lesz ez! De tudok pörgetni 03:45-ös km-ert is ilyen cipőben. Most nem tudom még megmutatni, mert fáj még a sípcsontom, de kb. 2 hét és jelentkezem.

(#96805) --Robi-- válasza LanyUs (#96804) üzenetére


--Robi--
lelkes újonc

Én is futottam nehéz cipőben gyorsat, viszont hosszútávon visszaüt. Sok energiát nyel el egy lassú cipő. Már egy Vomeroról Pegasusra váltás is érezhető.
Éppen nézegettem az Asics Metaspeed Sky Paris teszteket. Nem egy ember leírta, hogy csökkent a pulzusa ezt használva. Gazdaságosabban lehet bennük futni.

Dobd be Zsoltinak, hogy ezentúl ő is 400g-os cipőkben fusson, tutira tapsikolna az ötlettől. :D
Mennyire más a te meglátásod, a legtöbb ember már pár grammon is vakarózik és inkább megvesz egy drágább cipőt, csak könnyebb legyen.
Mondjuk keményíti az edzést, főleg, ha puha és nem pattogós. Jól elnyeli a befektetett energiát.
Nézd mit találtam neked: [link] :D

(#96806) tomcica válasza --Robi-- (#96805) üzenetére


tomcica
Topikgazda

LanyUs-nak nem a cipon kell 50-100gr-ot faragni,hanem ledobni 5-10kg-t ;) utana gumicsizmaban is tud majd tempozni.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#96807) Peterhappy válasza Studi (#96790) üzenetére


Peterhappy
őstag

Zzola is csak azokon, akik női cipőben futnak ;]

(#96808) --Robi-- válasza tomcica (#96806) üzenetére


--Robi--
lelkes újonc

Tudom, hogy már megint pulzus, de már megint. Mi a jó életért mászik el mindig a táv végére mikor a gyorsakat nyomom? Sunyi módon kúszik egy-egy ütéssel mindig feljebb.
Ez izomfáradás? Nem érzem. Vagy nincs elég gyors rostom, ami van az sem elég minőségi?
Tudom türelem, csak a dolgok miértje érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#96809) tomcica válasza --Robi-- (#96808) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ezt nevezik "cardiac drift"-nek,meg edzett atletaknal is normalis :K izzadas,faradas,meleg,szenhidrat fokozatos urulese stb.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#96810) xy.zsolt válasza --Robi-- (#96808) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Minél alacsonyabb HR-en futsz a HR max-odhoz képest annál kevésbé mászik el az edzettséghez mérten...szerintem. Tényleg, még mindig nem ismerjük a HR max-od 🤔

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#96811) tisn válasza tomcica (#96806) üzenetére


tisn
addikt

15kg az szerintem, neki a 192cm-hez 80kg korul kell lennie, hogy olyan alkata legyen mint itt a gyorsabb sracoknak van.

de persze van aki ha fogy is csak lassul, pl. en :)

(#96812) tomcica válasza tisn (#96811) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igazad is van legyen 15kg es akkor felvehet akar 5kg-s cipot is :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#96813) --Robi-- válasza tomcica (#96809) üzenetére


--Robi--
lelkes újonc

Értem.
Ezzel úgy vagyok, mint te a gyorsak utáni HR-rel. Tehát nem mutatom. :P
Tom megadta a választ. Izzadok, szénhidrát, meleg. Ez van, tűrni kell és menni tovább.
Az alacsony pulzus sem tett hozzá sokat, igaz most kezdtem el 127 körül bóklászni.
Szerintem akkora magassághoz az már kevés. Lehet, hogy Lany erős csontozatú, meg szereti, ha izom is van rajta.

(#96814) --Robi-- válasza xy.zsolt (#96810) üzenetére


--Robi--
lelkes újonc

Minél alacsonyabb HR-en futsz a HR max-odhoz képest annál kevésbé mászik el az edzettséghez mérten...szerintem.
[link]
Bocsánat, de ezt megint nem tudtam kihagyni. :DDD

(#96815) xy.zsolt válasza --Robi-- (#96814) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Saját tapasztalat ;) :P

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#96816) tisn válasza --Robi-- (#96813) üzenetére


tisn
addikt

Persze, meg en meg élőben sem láttam őt, szóval erősen csak tippelgetekl

(#96817) sherlock82 válasza --Robi-- (#96805) üzenetére


sherlock82
senior tag

Én bele sem gondoltam h lassu v gyors cipő. :)
Régóta szerettem volna ilyen cipőt, és nem csalódtam benne.
Lehet az új cipő varázsa miat mondom, de egyenlőre kényelmesebb mint az adidas boost talpas cipői.

Iphone 8, Mizuno Wave Rider 25, Garmin Instinct 2

(#96818) sherlock82


sherlock82
senior tag

Rómában van az atlétika eb.
Többé kevésbé néztem a selejtezőket.
Tegnap ill ma is vannak döntők.
Mondja el nekem valaki aki szaki miért jó az hogy egy hétköznapi nap, európai idő szerint 21.30 - 23.00 közt vannak azok a döntők amik valamennyire érdeklik az embereket?
Miért nem jó ha este 19 - 20 körül vannak ezek az események miért kell ilyen késői időpontra tenni ? :U :F

Iphone 8, Mizuno Wave Rider 25, Garmin Instinct 2

(#96819) xy.zsolt válasza sherlock82 (#96818) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Az olaszok alapból elvannak csúszva életszerűen az időben....pl hozzánk képest későn is vacsoráznak.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#96820) Peterhappy válasza sherlock82 (#96818) üzenetére


Peterhappy
őstag

Homerseklet + fenyviszonyok. Meleg meg lehet, de napnyugta utan vannak, nincs zavaro extra ho/feny.
Sokkal elvezetesebb sotet+lampa komboban a kozvetites, mint szurkuletben, a helyszini (kvazi fizeto) szurkolasrol nem is beszelve.

(#96821) --Robi-- válasza sherlock82 (#96817) üzenetére


--Robi--
lelkes újonc

Jó cipők ezek. Amik még nagyon kényelmes és le szokták őket akciózni azok a Mizuno Wave Skyrise-ok. Nekem is van egy. A másik meg a Mizuno Horizon. [link]

(#96822) sherlock82


sherlock82
senior tag

xy.zsolt , Peterhappy
Igaza mindkettőtöknek.
Csak én a hétköznapi emberből indulok ki. Ha valaki napközben dolgozik vagy aktív akkor 19 - 20 órára azért rendesen elfárad már , nem sok kedve van sokáig fent lenni főleg ha másnap reggel ismét munka van.

--Robi--

Tetszik nekem is.
A szokásaimat ismerve egy évig biztosan futócipő lesz nekem.

Iphone 8, Mizuno Wave Rider 25, Garmin Instinct 2

(#96823) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Ma teszteltem 12k betonon a Liberate-et. Nos, részemről csak arra tökéletes amire vettem....betonon sub4-es rövidebb (4-600m-es) sprintekre és remélhetőleg rekortánra 5k-ig. Szóval ma nem voltam vele elégedett....eléggé verte a futóművem :O

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#96824) norby_42


norby_42
aktív tag

Tegnap kipróbáltam a Saucony Endorphin Pro 2-t (vagy Speed 2, mindenesetre ez)
Valamit tényleg ad, mintha könnyebb lenne az elrugaszkodés, mondjuk ahhoz a futótechnikámon kellene javítani főleg. A számokban nem látszik, de pár kigyorsítás előzésnél mintha könnyebben ment volna.
A hungarocell talp még egyben, mondjuk ez rekortán volt, de volt rajta fadarab meg kavics bőven.

13ezret megért :K

Eat pasta, run fasta

(#96825) Hi!King válasza stefi81 (#96765) üzenetére


Hi!King
őstag

Köszi a tippet, meg is rendeltem a 46.5-ös Kinvara-t, a régi már 1800 km-nél tart, 2000-nél munkába bringázós cipő lesz belőle, ideje újat venni.

(#96826) tisn válasza Hi!King (#96825) üzenetére


tisn
addikt

asicsbol mekkorat hordasz? labfejed milyen?

kicsit elgondolkodtam rajta, sok 45-os kicsit kenyelmetlen, lehet hogy jo lenne az a 46.5-os :)

(#96827) tomcica válasza norby_42 (#96824) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez a Speed 2 ebben nejlon lap van,ami nem annyira agressziv (hala az egnek :K )
A Pro2 masik modell,abban karbonlap van ;)
Kineztere szinte egyformak.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#96828) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Valahol YT-on hallottam, hogy a karbon leginkább sub4 tempón adja azt a pluszt amiért belerakták. :U
Ha igaz akkor pl 5:00-ról 4:45re gyorsulás nem elvárható csak a karbon miatt....ergo kidobott pénz a felhasználók jelentős %ának....és sokszor még a lábaknak sem használ.
Szóval erősen meggondolandó.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#96829) Hi!King válasza tisn (#96826) üzenetére


Hi!King
őstag

Asics-em sosem volt. Rémlik hogy egyszer próbáltam Decathlonban egyet, és talán 46-os volt, de nem emlékszek. A lábfejem átlagos szélességű. A Nike, Kiprun 46-os, meg utcai cipők, túracipők is néhány kivétellel. Sauconyból meg volt egy Ride-om 46-os, kicsit kicsinek éreztem, ezért Kinvarából már 46.5-öt vettem elsőre is, és ez lesz a harmadik.

Nem 45.5-re gondoltál, ha a 45 kényelmetlen?

[ Szerkesztve ]

(#96830) norby_42 válasza tomcica (#96827) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ok, csak a számlán Pro2 volt, ezért a zavar

Eat pasta, run fasta

(#96831) Studi válasza norby_42 (#96830) üzenetére


Studi
addikt

A cipő oldalára rá van írva, az lesz a legbiztosabb forrás! :DDD

(#96832) tisn válasza Hi!King (#96829) üzenetére


tisn
addikt

csak azon gondolkodom hogy 13k nem sok penz es hatha illeszkedik a 45-os labamra a 46.5-os :)

(#96833) norby_42 válasza Studi (#96831) üzenetére


norby_42
aktív tag

Szemüveg nélkül nem tudtam elolvasni :B

Eat pasta, run fasta

(#96834) norby_42 válasza tisn (#96832) üzenetére


norby_42
aktív tag

Én Nike vonalon US11-et hordok, és használható

Eat pasta, run fasta

(#96835) nepszter1 válasza xy.zsolt (#96823) üzenetére


nepszter1
addikt

Ez a Liberate 2?

(#96836) zzola válasza xy.zsolt (#96823) üzenetére


zzola
félisten

Nekem az 1-es van ebből, simán mehetek benne akár 20 km-t is, 82 kg. vagyok most.

[ Szerkesztve ]

(#96837) --Robi--


--Robi--
lelkes újonc

Érdekességképpen írom le. Mikor hazajöttem a futásból leminősítette az állóképességi pontjaimat a szoftver 0.2-del. Igaz nem sok, de érdekesnek találtam.
Vakaróztam, hogy ez meg hogy lehet, mikor sok Z2-őt futok, meg Z4-et. Aztán jutott eszembe, hogy múltkor is a Z5 alja dobott nagyot rajta. Tehát mikor az 1km-es intervallokat csináltam.
Nem értem, hogy nem elég neki az LT2 taposás? Már bementem 4:30 alá 12km-en keresztül, de egy öltést sem b.szott. Muszáj kitartva futni a 4 perc elejét, döbbenet. :U
Régebben 200 métereket csinálgattam, az sem hozott semmit.
Megpróbáltam megúszni a hosszú gyorsakat, úgy néz ki nem lehet. :B

(#96838) xy.zsolt válasza nepszter1 (#96835) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Igen, de ez csak a saját véleményem és amúgy egy picit sem bánom, hogy megvettem. Piszok gyors a sprintekben👍, de hosszabb távokon betonon szétcsapja a lábam.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#96839) tomcica


tomcica
Topikgazda

Tegnapelott 60perc emelkedozes a kanikulaban...ez a kep utana keszult,mar mindenki csak ult es nezett ki a fejebol :DDD
[kép]
Tegnap a valtozatossag vegett full esoben edzettunk,kep nem keszult,de igen buszke voltam rajuk,hogy nem a mobillal a kezukben ulnek valahol ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#96840) sherlock82 válasza tomcica (#96839) üzenetére


sherlock82
senior tag

Öröm olvasni ezeket a sorokat.
Azt pedig külön hogy lányok is járnak aktívan sportolni.
Nálatok ki tartja karban a pálya környezetét, hogy ilyen rendezett ?

Iphone 8, Mizuno Wave Rider 25, Garmin Instinct 2

(#96841) tomcica válasza sherlock82 (#96840) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A focistakkal osztozunk a palyan,egy gondnoka van a stadionnak,hetente lenyirja a fuvet,felfesti a fure a focistaknak a vonalakat stb.
A ket klub osztja a gondnok fizeteset,ami ugye az onkormanyzattol jon,de 2019 ota komoly megszoritasok vannak,nem vehetnek fel allandora senkit allami koltsegvetesbol.
Ebbol adodnak is problemak,sok helyen tobb ember munkajat vegzi egy meg ilyenek (pl korhaz,egeszseghaz,tuzoltosag) vagy 2-3honapos ujra-ujra megszakitott megbizatasos szerzodessel vesznek fel kulsost specifikus munkakra (idenymunka stb.)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#96842) zzola


zzola
félisten

Srácok, a Saucony Endorphin Speed/PRO 2 cipőknek mennyire vastag a talpa? Van egy New Balance, Fresh Foam X More v4 de kb. 60-70 km van benne, de számomra használhatatlan, túl van párnázva és szinte csúszik a lábam alatt a talaj benne. Szeretnék egy picit kilépni a Pumák világából, de többet ilyen nagyon vastag talpú instabil cipő nem kell.
Fenti cipőt melyik más gyártó termékéhez lehet hasonlítani?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#96843) tomcica válasza zzola (#96842) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Speed 2-es van,kozepesen vastag,a mai vilagban mar szinte vekonynak szamit :P
Nekem nem erzdik sokkal vastagabbnak,mint egy Puma Velocity vagy Deviate.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#96844) zzola válasza tomcica (#96843) üzenetére


zzola
félisten

Kösz mester.

Reebok Floatride Energy 5-öt néztem még, ebből a márkából még nem volt cipőm, Saucony volt korábban.

(#96845) sherlock82 válasza tomcica (#96841) üzenetére


sherlock82
senior tag

Értem , nálunk ritkán nyírják a füvet a pálya körül, gondnok igazából nincs is. Környezet nem rendezett, eldobott pet palackok meg sörös dobozok is szoktak lenni. Meg hát a salakos futópályán is nagyon sok helyen gazos ill gyomnövényes.
Önkormányzat emberei szoktak menni és lenyírják a füvet.
Arra gondoltam, hogy beszélek az önkormányzattal és lenyírom a füvet csak adjanak egy fűkaszát és üzemanyagot. Én aki hetente többször lemegy engem nagyon zavar meg szerintem azokat is akik ezt a pályát használják.

Iphone 8, Mizuno Wave Rider 25, Garmin Instinct 2

(#96846) tomcica válasza zzola (#96844) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Reebok nekem mindig egy teljes szammal kisebb kell,mas a meretezese...szoval ugyelj erre. Olyan helyrol rendeld,ahova nem gond visszakuldeni,ha meretcsere kell.
Floatride Energy egyik best-buy cipo volt regebben,az ujakat nem ismerem...mi az helyett vettuk a Puma Velocity NItro-t :K kb azt is tudja.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#96847) zzola válasza tomcica (#96846) üzenetére


zzola
félisten

:R

(#96848) stefi81


stefi81
tag

Tom írtad egyszer a citrullin malát-ot érdemes lehet szedni futáshoz.
Most vettem belőle de csak 1g ír/nap amit nagyon keveslek, főleg a 85kg-hoz.
Szerinted mennyi lenne a napi adag? Én simán fogok 5g is ha a gyomrom bírja…

(#96849) tomcica válasza sherlock82 (#96845) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nalunk zart a stadion,Covid ota zarjuk is a kaput,mert akkor volt ilyen rendelkezes,es azota ugy maradt.
Meccsek utan van egy kis rendetlenseg,neha mi is szedegetjuk a kipsadrol a megmaradt palackokat,faslit stb. meg szidjuk a focistakat kozben :K de csak azert mert a gondnok lehet masnap takaritana,kozben nekunk meg mar edzesunk van,amugy nem mi takaritunk.
WC hasonlo,atletika versenyek utan elmegy,de focimeccsek utan katasztrofa :U
Van is egy velemenyunk a focistakrol,legalabbis azokrol akik a vajdasagi es Tisza-menti ligaban jatszanak,vagy a szurkoloiknak.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#96850) tomcica válasza stefi81 (#96848) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Futas elott kell bevinni 30-60perccel :K egy adag 6-8gr,kezdheted 6-al,ha minden okes gyomornal,akkor 7gr-ig felmehetsz a te sulyodhoz kell annyi.
Nagy melegben,teljes faradasnal (ultra futas,hosszu edzes,sok hosszu edzes/het stb.) jon ki a hatasa,amit erzel is.

Ezt nem kell nap kozben tolteni :N

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.