Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Mivel úgy láttam, hogy a Flip márkának még nincs témája, gondoltam nyitok egyet, hogy ne a T-s témában kelljen erről beszélgetni (mert max. technikailag tartozik oda, egyéb tekintetben meg OFF). Az összefoglalót már elkészítettem, hamarosan írok a modker-be, hogy megjelenhessen.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#2) 4Grider


4Grider
nagyúr

Próbaképpen 3 olyan településen néztem meg a flip elérhetőségét, ahol a Telekom jelen van (ebből kettőben optikával): Egy budapesti agglomerációban lévő község, egy Balaton melletti község és Budapest egyik kerülete. Mindhárom címre azt írta a keresőjük, hogy ott nem elérhető a flip. A kérdés már csak az, hogy elérhető valahol? Esetleg csak az államilag támogatott hálózatokon érhető el a szolgáltatás?

(#3) nmy1212 válasza 4Grider (#2) üzenetére


nmy1212
tag

Szia!

15.kerületben, 1153-as irányítószámon elérhető.

Üdv!

(#4) radio100jozs válasza 4Grider (#2) üzenetére


radio100jozs
őstag

Eddigi keresések alapján csak ott érhető el a flip, ahol a Diginek is van hálózata.

(#5) 4Grider válasza radio100jozs (#4) üzenetére


4Grider
nagyúr

Logikus, de megnéztem (Mogyoródon) néhány címet, ahol van Digi ftth. Egyik helyen sem elérhető a flip...
Ja és van Telekom optika.

[ Szerkesztve ]

(#6) trec12 válasza radio100jozs (#4) üzenetére


trec12
addikt

Nem teljesen igaz. Nálunk kettő nagy városrészben random címekre alig-alig találni olyat ahol elérhető a flip. Sőt ránéztem egy harmadik városrészre ott sincsen. :( Pedig Digi itt mindenhol van, aztán Vidanet ktv (Telekom cég) ill. a Telekomtól is lehet kérni netet (akár 120 Mbitet ír a legtöbb helyre), telefont, IPTV-t. (gondolom ez VDSL lehet de akkor a 120 Megabit nem reális...)

[ Szerkesztve ]

(#7) trec12 válasza trec12 (#6) üzenetére


trec12
addikt

Az árakat lefelejtettem. A 100-as nettel, nagy tévé csomaggal, alap telefonnal nézve messze legdrágább a Vidanet még úgy is, hogy területi akciós ára van a Digis utcákra. A Telekom nagyságrenddel olcsóbb a Digi 2 éves ára a legkisebb csomagban amiben ugye a net 100-as kb. 2 ezressel még ennél is kevesebb de a hűség nélküli is alacsonyabb picit.
Itt jelenleg csak a Flip tudna alámenni a Diginek.

[ Szerkesztve ]

(#8) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Minket is megkörnyékeztek :) Eleinte még jól is hangzott, aztán a feketeleves:

- feltöltési sebesség 10Mb/s
- garantált 1Mb/1Mb/s
- elavult technológia
- set-top box
- köze van hozzá a Telekomnak

Nem az igazi, későn is ébredtek, hogy a mai világban az emberek nem akarnak hűségidőt. De akar a fene még egy távirányítóval vacakolni (s így csak egy tévére is lehet kötni), meg DSL technológiát, mikor a padláson van az optikai kábel.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#9) viktorhu válasza Dark Archon (#8) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem holnap kötik, koaxon. Mivel nincs hűség, kipróbálom.

(#10) margithid


margithid
veterán

Szerintetek ha olyan területen lakom ahol nincs digi, akkor ne is számítsak rá, hogy megjelenik a flip?
10000 fős városban lakom, 10+ éve vagyok telekom előfizető, francos 10 megás netnél nem tudnak jobbat ajánlani...
Nem vagyok sebességhuszár, de mikor 2 asztali gép, egy notebook meg egy telefon megy 10 megán igencsak lassú az egész már. Nem is a 100 mega kellene nekem hanem legalább 20-30 stabilan.
Ráadásul a tv előfizetést is le lehetne mondani igy majd...

(#11) trec12 válasza margithid (#10) üzenetére


trec12
addikt

Mint fentebb írtam ahol van Digi még ott sem garancia, hogy van/lesz. Ott nálad max. ha optikáznak akkor jön(ne) el a Kánaán de ha nincsen konkurencia akkor nyomott árra nem nagyon számítanék a Flipről nem is beszélve...

[ Szerkesztve ]

(#12) trec12 válasza viktorhu (#9) üzenetére


trec12
addikt

Tapasztalatokat várjuk. ;)

(#13) margithid válasza trec12 (#11) üzenetére


margithid
veterán

Azért vicc ez az egész...
Ahol van ott terjeszkednek. Ki fogja otthagyni a digit, semmi értelme.
Optikázni meg nem fognak szerintem, ha eddig nem sikerült nekik.
Komolyan mondom lassan a telenor korlátlan netje lesz a legjobb ajánlat :W
Csak tudnám mi a francot csináltak az elmúlt 10 évben.
Mondjuk itt most álltak át VDSL-re, akkor talán lehet számítani valami változásra?
Nekem már a 20 mega is megváltás lenne, de még azt se tudták összehozzni. Emlékszem 15 éve volt már 8 megás net, azóta nem sikerült feljebb lépni nagyon...

(#14) lugosi válasza margithid (#13) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kis településen elég rossz a vezetékes net helyzet. Igen, szerintem ezeken a településeken reális alternatíva lehet ma már a mobilnet. Sebességre is, és most már adatforgalomra is.

(#15) trec12 válasza lugosi (#14) üzenetére


trec12
addikt

Ha én egy ilyen helyen laknék bizonyára mobil netem lenne a tévé meg műhold. :K

[ Szerkesztve ]

(#16) vgyuri válasza trec12 (#15) üzenetére


vgyuri
őstag

Mytv-t használok, ha nem kell minden csatorna akkor 1.690 forintból kijön 30 adó, de ez lehet változni fog nemsokára.

(#17) viktorhu válasza trec12 (#12) üzenetére


viktorhu
veterán

Bekötötték délelőtt, még sok tesztelésre nem volt időm, mert rohannom kellett. Mindenesetre olyan 125/11 körül jött a net a speedtesten, 4ms-os pinggel madzagon keresztül, a mobilomra 5G-s wifin 100/10-et adott (párhuzamosan adja a routerük a 2,4-es és az 5GHz-es wifit).

A tévében lehet hangsávot választani, szóval lehet az angol alapnyelvű csatornákat eredeti nyelven nézni. A szerelő szerint a gyorsító opció is menne, ügyfélszolgálat szerint most még azt nem tudják bekapcsolni, de szólnak, amint lehetőség lesz rá.

(#18) trec12 válasza viktorhu (#17) üzenetére


trec12
addikt

Köszi, akkor optikán tuti frankó lesz.... :K Szerencsés vagy, hogy ennyi pénzért optikán elérhető nálad... :) Amúgy mi van még ott Digikábel, UPC?

[ Szerkesztve ]

(#19) Dark Archon válasza trec12 (#18) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nem optika, írta, hogy koax.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#20) trec12 válasza Dark Archon (#19) üzenetére


trec12
addikt

Sorry, viszont koaxon is ugyan olyan jó. :K

(#21) Stauffenberg válasza Dark Archon (#8) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"aztán a feketeleves: [...] set-top box [...] De akar a fene még egy távirányítóval vacakolni"

Nem akarok hülyeséget mondani, de szerintem ez az IPTV velejárója, a vevőegység Ethernet csatlakozón kapja az adatot. Az más, ha mezei digitális kábel TV-d van és csak bedugod a kártyát a TV-be és a kábelt is rögtön TV-be dugod be. Nekem eddig UPC-vel ez simán működött.

Most költöztem át másik kerületbe, az itteni lakásban Telekom van (VDSL, IPTV), ez a set-top-box már nem olyan, mint az eddigi sima digitális kábelt TV-s.

BTW azért megértelek, tökre megörültem mikor megláttam a Flip reklámját, mert a mostani Telekom VDSL-t kukáznám (rettenetesen ingadozik a ping), de akkor a Flip-re váltva adnék egy pofont a szarnak, mert igazából nem változna semmi. Külön poén, hogy a címemre keresve sem a Telekom, sem a Flip oldala szerint nem elérhető nálam semmilyen szolgáltatás, holott ezeket a sorokat is Telekom netet használva írom.

A UPC elvileg elérhető itt, ha a lakás tulajdonosa belemegy, megpróbálok egy cserét. Az elmúlt 5 évben nem volt velük bajom és talán rendes kábelnetet kapnék.

(#22) Dark Archon válasza Stauffenberg (#21) üzenetére


Dark Archon
addikt

Lehet, hogy az IPTV velejáróra, de akkor sem kell, mivel nekem nem a TV a fontos. Szerintem a DIGI-nek csak ott ellenfele a Flip, akiknek a visszatekerhető / pauzálható adás a legfontosabb.

trec12: szerinted a 10Mb/s feltöltés ugyanolyan jó, mint az 50Mb/s? A mai világban azért már nem mindegy. A DIGI-nél garantált 25/20Mb/s (100/50 előfizetésnél) szintén nem picit más, mint az 1/1 :DD Mondjuk ha tényleg beüt az 1/1, akkor legalább lemondhatod sarc nélkül.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#23) viktorhu válasza Dark Archon (#22) üzenetére


viktorhu
veterán

Nemcsak a sávszélesség számít, hanem az is, hogy pl. viberen remeg a hang diginél, ha távolabbi országban van a másik fél, míg a t-nél 10/0,5-ös dsl-nél is tökéletes a hang. A garantált pedig 15/2, a valóság pedig egy nap után még mindig a 125/10-11, amiből a fel irány nyilván kevesebb, mint az az 50-60, amit a diginél kaptam a 100/100-as csomagban, csak egyrészt megkapom, amit ígértek, másrészt meg ott van a minőség kérdése, amit az előbb írtam. A 120/10 szerintem normál használathoz nagyon jó, ha pedig tényleg megkapom plusz ezresért a 240/20-at, akkor tényleg minden tökéletes lesz. És ott az AC-s wifi, ott a tévénél a nyelvváltás lehetősége (és még csak dvb-c tévét sem kellett vennem hozzá, hogy minden csatornát megkapjak, mint a diginél - sőt, elég lenne egy sima hdmi monitor).

(#24) trec12 válasza Dark Archon (#22) üzenetére


trec12
addikt

Persze, hogy jobb az 50 Mb/s de az átlag usernek a 10 is elég szerintem. Az 1/1-re meg vélhetően soha nem fog leesni de szerintem még 20 alá sem. Szerintem ez is csak ott fordulhat elő ahol VDSL+4G hybrid megoldással adják a Flip-et. Koaxon, optikán vélhetően mindig meglesz a sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#25) margithid válasza trec12 (#24) üzenetére


margithid
veterán

Azért 10 ma már nem elég szerintem, főleg ha többen is használják a netet.

(#26) 313313


313313
addikt

Azért van baj :D

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#27) margithid válasza 313313 (#26) üzenetére


margithid
veterán

Azért ez se semmi.
Nem tudom kit néznek hülyének...
Telenor fele ennyiért adja a korlátlan netet.

[ Szerkesztve ]

(#28) trec12 válasza margithid (#27) üzenetére


trec12
addikt

Olyan mintha azért csinálták volna, hogy legyen még akkor is ha senki nem fog rá előfizetni.... :C Vagy ezt is akarták. Egy hallva született ajánlat senkinek.

[ Szerkesztve ]

(#29) margithid válasza trec12 (#28) üzenetére


margithid
veterán

Majd a piac megbünteti őket...
De komolyan mondom nem értem minek előjönni ilyen csomagokkal, csak felhúzzák az előfizetőket és berágnak rájuk.
Flip - Csak ott elérhető ahol digi, akinek digi van, minek váltson flipre? Hallott ügy, fejlesztést meg majd akkor hiszem el ha látom!
Most ez a korlátlan net ott ahol 10 mega a net, de ennyiért? Ki az a nem normális (már bocsánat!) aki a telenor fele ennyibe kerülő valóban korlátlan, nem helyhez kötött mobilinternetje helyett ezt rendelni meg??
Nem hiszem el, hogy most a VDSL fejlesztése után ne tudnának komoly fejlesztések nélkül legalább 20-30 megát szolgáltatni ott ahol eddig 10 volt a plafon.

Én lennék pozicióban telekomnál azonnal elbocsátanám aki ilyen csomagokat kitalál, akkor inkább ne jöjjenek elő semmivel. Csak magukból csinálnak hülyét!

[ Szerkesztve ]

(#30) mbalint987 válasza margithid (#29) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Szerintem abszolút van létjogosultsága a márkának, mert egyrészt árban is valós konkurenciát jelent a DIGI/UPC duó számára, másrészt mert sok helyen a T jobb hálózattal rendelkezik, mint az említett két szolgáltató (főleg a UPC kábeles hálózatánál igaz ez). A Flip elérhetőségét tekintve azt látom, hogy egyenlőre a nagyobb városokban lehet előfizetni a szolgáltatásra, és nem lehet egy csomó olyan helyen, ahol pl. van DIGI, de kisebb település.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#31) 313313


313313
addikt

Megjött a konkurencia lépése, valami elnidulni látszik..

[ Módosította: tiv83us ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#32) lugosi válasza 313313 (#31) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kemény! Kezd éleződni a konkurenciaharc?

[ Módosította: tiv83us ]

(#33) 313313 válasza lugosi (#32) üzenetére


313313
addikt

Ezekszerint, honlapon nem hírdetik még azért... Lehet csak a Flippes területeket szórják meg.
Következő hónap eleje/közepe lesz még érdekes, mikor a lezárúl az adategyeztetés. Az még átrendezheti némileg az erőviszonyokat és kénytelenek lesznek lépni a szólgáltatók...

[ Módosította: tiv83us ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#34) kircsike


kircsike
tag

Sziasztok!
Többen írtátok hogy ahol van Digi általában van Flip.
Nos a mi városunkban nincs Digi de a Flip mégis elérhető, úgyhogy szerintem azzal van összefüggésben hogy hol épített ki a Telekom új optikai hálózatot.
Ahol kiépítette ott előfizetőt szeretne rá. :)

(#35) 4Grider válasza kircsike (#34) üzenetére


4Grider
nagyúr

Budapest XXII. kerületében is kiépített a Telekom optika, mégsem lehet a flipre előfizetni.
És van egy agglomerációs település, ahol van UPC, meg Digi is, így a falu kb. 80%-a Digi előfizető, és ezek mellé három éve jelent meg a Telekom optika, ami ezen a területen alig tudott előfizetőt szerezni, még sem elérhető a flip.

(#36) margithid


margithid
veterán

Kiváncsi vagyok azért, hogy hány előfizetőjük lett ennyi idő alatt.
Inkább vártak volna és építettek volna hálózatot. Hiába a jó ár, ha alig elérhető valahol.
A másik meg, hogy méginkább tornyokat kellene építeniük és adnának korlátlan mobilcsomagokat.
Az a jövő nem a vezetékes szolgáltatások.

(#37) Stauffenberg válasza kircsike (#34) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ennek az okfejtésnek némileg ellentmond, hogy sok helyen a Flip-et VDSL-en oldja meg a Telekom.

(#38) Gubek-Einste válasza margithid (#36) üzenetére

Stabil szolgáltatáshoz vezeték kell, ez cáfolhatatlan tény.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39) viktorhu válasza margithid (#36) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha több mobiltornyot építenek, az nem sokszorozza meg a frekvenciát. Ha kettőt vagy huszat egymás mellé teszel, akkor is osztozniuk kell ugyanazon a sávon, ha egyszerre többen is neteznének. Kábelen viszont mindegyik felhasználóhoz odaviheted az üvegszálat, és akkor nincs osztozás, sokkal több embert lehet kiszolgálni.

(#40) mokalade


mokalade
tag

Nálam is itt az optika (Telekom), de nem érhető el a Flip. Elvileg Invitel van, ami bombáz a 4750ft/hó internet/tv/telefon csomaggal, Digi nincs.

Több mint 10 éve Telekom ügyfél vagyok, nem optikán.

Szerintetek nem lehet megoldás, ha lemondom a jelenlegi szolgáltatásomat és kb. három hónap után próbálkozom a Flippel, akkor mint új ügyfél? Ennek nem lehet szerepe benne, hogy hol érhető el?

(Gondolom nem akarják a potenciális T ügyfeleket Flip felé terelni, kevesebb pénzért.)

(#41) 4Grider válasza mokalade (#40) üzenetére


4Grider
nagyúr

A flip elérhetősége nem függ attól, hogy az adott címen van-e meglévő Telekom előfizetés. Hogy lásd: Add meg azon szomszéd címét a keresőben, ahol nincs bekötve Telekom vezeték. (Neki sem fogja a flip-et felajánlani.)

(#42) wmati válasza mokalade (#40) üzenetére


wmati
addikt

Szerintem nem megoldás sajnos, Invitel miatt nem kapsz extra kedvezményt ?

(#43) Stauffenberg válasza mokalade (#40) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Gondolom nem akarják a potenciális T ügyfeleket Flip felé terelni, kevesebb pénzért."

Ja, ezért érhető el kizárólag olyan helyen, ahol Telekom is van... :DDD Nem tudom mitől lesz Flip-ed ha lemondod a jelenlegi Telekomos előfizetésed, nem egyénileg a te lakcímedre teszik elérhetővé, hanem szolgáltatási területenként lesz fokozatosan elérhető. Egyébként meg a logika ebben az, hogy azokat akarják a Flip felé terelni, akik amúgy Digire váltanának és csak fapados csomagban gondolkoznak. A Digi hasonló ajánlata 800 Ft-al drágább és hűségidős. Az más kérdés, hogy amúgy 6500 Ft körül már ott van a Digi fullos csomagja 1000/500 Mbps nettel, ez a Telekom és UPC esetében bőven 10+ ezer forintos kategória. A Digi a fullos csomagban erős, nem a fapadosban.

"Elvileg Invitel van, ami bombáz a 4750ft/hó internet/tv/telefon csomaggal"

Szánalmas az Invitel, én büntetném ezt a suttyóságot. Csak összehasonlításként:

Invitel 4750 Ft
- 38 SD csatorna
- 15/5 Mbps net
- Vezetékes telefon
- 2 év hűség

Flip 4000 Ft
- 106 SD + 24 HD csatorna
- 120/10 Mbps net
- Vezetékes telefon
- Hűségidő nélkül

Ahhoz, hogy nagyjából elérd azt mit a Flip ad, alsó hangon is 11 090 Ft-ot kell fizetni havonta, két év hűséggel, de még ez sem éri utol teljesen. A Flipnek sokkal inkább a Digi a konkurenciája, oda visznek Flip-et ahol már van Digi vagy arrafelé terjeszkedik.

(#44) Dark Archon válasza Stauffenberg (#43) üzenetére


Dark Archon
addikt

Tudtommal egyedül a Digi, ahol alapból járnak a HD csatornák, nem szórakoznak az emberrel (jó, meg most már a Flip). A Digi 6500Ft-ja is csak új előfizetés esetén érvényes, ha lejár (mint ahogy már nekünk lejárt anno), akkor visszaáll minden listaárra. Ezt az "éljenek az új előfizetők, a régiek meg le vannak szarva" elvet mondjuk sosem értettem.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#45) Stauffenberg válasza Dark Archon (#44) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Tudtommal egyedül a Digi, ahol alapból járnak a HD csatornák"

Nem, mert a Flip-nél is. :) Egyébként meg könnyű, náluk egyetlen TV csomagot jelent a választék. Bár hozzá kell tenni (és erről nem a szolgáltatók tehetnek) így is szánalmas, hogy 100-130 csatornának csak a töredéke HD (és azok jelentős részét az egyébként is nézhetetlen közszolgálati csatornák teszik ki).

"A Digi 6500Ft-ja is csak új előfizetés esetén érvényes, ha lejár (mint ahogy már nekünk lejárt anno), akkor visszaáll minden listaárra."

Utána 8100 Ft lesz, ami még így is sokkal a két nagy konkurens ára alatt van. Bár érdemes ezt elolvasni: [link] "A határozott idejű helyébe lépő, határozatlan idejű szerződés nem lehet hátrányosabb a korábbi, határozott időtartamú szerződés feltételeinél."

(#46) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Van valaki már a Flipnél? Gondoltam átmegyek a Digitől hozzájuk, illetve a Diginél nincs ilyen "ügyfélmegtartás", hogy ők is odaadják 4000Ft-ért az alap telefon, TV, internetet, (nekem ez most 6000Ft) csak maradjak?

[ Szerkesztve ]

(#47) viktorhu válasza pinnacle (#46) üzenetére


viktorhu
veterán

Én most már egy hónapja flipezek :) Én is digis voltam.

(#48) pinnacle válasza viktorhu (#47) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Milyen tapasztalataid vannak? TV adás minőség, internet. Nagyon új még a Flip. DIGI nem akart megtartani?

(#49) Dark Archon válasza pinnacle (#46) üzenetére


Dark Archon
addikt

Én írtam a Diginek, hogy a Flip fényében, meg úgy egyébként az új ügyfeleikhez képest számíthatok-e kedvezményre. Az írták, továbbították a levelem az illetékes kollégáknak, türelem, majd válaszolnak. Kíváncsi leszek...

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#50) pinnacle válasza Dark Archon (#49) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Lehet lesz végre valami piaci verseny. Mondjuk én még reklámot sem láttam, csak itt hallottam róla először.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.