Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39701) krichd1 válasza dgyuri0123 (#39700) üzenetére


krichd1
addikt

Attól lehet más hallana különbséget saját rendszerében, főleg egy 0,75m-es AQ Carbonnal. :)

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#39702) Archeres


Archeres
tag

Bocsi srácok lenne még egy kérdésem. Most vettem csak észre, hogy a HyperX Cloud Mini 3,5 Jack-el rendelkezik. Jelenthet ez problémát és szükséges vennem valamilyen adaptert (és ha igen pontosan milyet), hogy tudjam használni a Fiio E10K-val?

(#39703) dgyuri0123 válasza krichd1 (#39701) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Carbonnal?

Hmm, azt hiszem raérek a cserével. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#39704) Tim82 válasza Archeres (#39702) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem kell hozzá semmilyen átalakító.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#39705) Archeres válasza Tim82 (#39704) üzenetére


Archeres
tag

Köszönöm! :R

(#39706) gyuszaa válasza gyuszaa (#39525) üzenetére


gyuszaa
őstag

Kis helyzetjelentés a Sense V1 rendeléssel kapcsolatban :

DHL-el küldte a csomagot, szóval biztosan meg fogják vámolni.
Érdekes, mivel a leírásban ez szerepel :
"All item will be shipped by Airmail post within 1 business days " (Na meg az is, hogy vásárlástól számítva 48 órán belül feladja, de bőven megvolt az 5 nap is.)

(#39707) Tamoo válasza Radomer (#39677) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nálam az alap kínai xmos panel nem hozott annyit a GD via usb-jéhez képest, hogy megérje bedobozolnom.

GD-vel egyébként nekem nem voltak driver problémák. Felraktam és pöccre ment (ellenben az xmos-al).

Korábban nekem is volt Digital Times ... hát voltak anomáliák. Asus Essence One mellé ne vegyen senki ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#39708) hm74 válasza gyuszaa (#39706) üzenetére


hm74
aktív tag

Nekem 2 napon belül indították útnak, és ez volt a szállítás módjával kapcsolatos információ:
"Shipping service : Standard International Flat Rate Postage"

A vámot, pontosabban a 27% áfát elég ritkán, csak valami hivatali mulasztás miatt lehet megúszni. Sajnos ez az erősítő a szállítási költséggel együtt átlépi a 45 EUR-t, tehát ÁFA köteles, ha az unión kívülről érkezik.

(#39709) Exodius


Exodius
őstag

Skacok!

Milyen RCA-RCA kábelt ajánlotok majd Denon 300 mellé? Egy Genius SP-HF1800A-m van és egy 500 Ft-os Hama-kábelem van eddig. :)

(#39710) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Off-ba rakom, mert könnyen lehet hogy buta kérdés. :)
Az a gondom hogy halk a telefonom (vagy én vagyok süket), kb. tök mindegy hogy milyen fülessel használom (max. 5000Ft környékén szoktam fülest vásárolni). Létezik-e olyan kütyü amit a füles és a telfon közé tudnék beékelni és emelne a hangerőn? Valami egy-két AAA elemmel működőre gondoltam méretügyileg, hogy ne kelljen +5kilót magammal cipelni. Mivel a fülesekre sem szoktam sokat költeni, ennélfogva ennek a kütyünek sem kell high-end-nek lenni.
Létezhet ilyen cucc?

(#39711) Bobrooney válasza Exodius (#39709) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Többnyire oda is a KÁCSA-t ajánlják. Edigitalban szoktam AQ-et venni akcijósan. Evergreen-em van, csak nem a Denon mellé :))

(#39712) zsocy válasza Exodius (#39709) üzenetére


zsocy
őstag

Legkevésbé sem bántó módon mondom, de oda elég lesz az az 500 ft-os Hama is.
Ha mindenképp költenél rá akkor Kácsa, Klotz, Van Damme kábelek amit érdemes lehet venni, de azzal a hangszóróval nem fogsz hallani semmi különbséget...

(#39713) .DLL válasza Hosssszu (#39710) üzenetére


.DLL
veterán

Ha már úgy is kell egy külön eszköz, akkor kényelmesebb lenne mondjuk egy Sansa Clip+-t vagy Zip-et venni, és akkor nem kell két kábellel szórakozni, a hangja is valószínűleg jobb lesz, és hangerőben is bővelkedik. :K

(P.H.)

(#39714) Hosssszu válasza .DLL (#39713) üzenetére


Hosssszu
őstag

Köszi a tippet, de úgy látszik hamarabb tettem itt fel a kérdést, mint ahogy kellett volna.
Jobban utánanézve találni ilyen dolgot még itt is, már csak a minősége a kérdés. [link]

(#39715) dgyuri0123 válasza Exodius (#39709) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Klotz, vagy Kácsa.

De csodát ne várj, mert a "Genius" sajnos nagyon szűk keresztmetszet, a DA300 képességéhez mérve :K

Bocs, nem akartalak megbántani. ;)

"csak a zene van"

(#39716) Primary92


Primary92
senior tag

SPDIF:
Már megtaláltam a szabvány egy részét, ami igen sokat segített az értelmezésben.
Az még mindig nem értem, hogy miért jó az, hogy egy blokk kereteinek 1-1 bitjéből újabb adatot rakunk össze. Az első blokkot, amit teljes egészében tudtunk fogadni, azt el kell dobni ha jól sejtem, mert abban derül ki sok lényegi információ.

(#39717) Exodius


Exodius
őstag

Kedves zsucy és dgyuri0123!

Nem bántottatok meg, tudom, hogy nem egy Mackie az öreg Genius. Ha Mackie lenne milyen fas*a kis balanced kábeleket lehetne hozzá szerezni. :)

(#39718) bkercso válasza Hosssszu (#39714) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem kérdés: iszonyatos. Nem zenére való magyarul.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#39719) Exodius


Exodius
őstag

Amúgy aki optikai kábellel köti össze a DAC-ot a számítógéppel: van erre külön kártyátok vagy az alaplapotokon van kimenet és azzal kötitek össze? Ha már állítólag jobb mint a sima USB. :)

(#39720) .DLL válasza Exodius (#39719) üzenetére


.DLL
veterán

Kérhetek egy linket, ahol a Denont jobbnak mondják optikán, mint USB-n?
Amúgy meg nincs szimmetrikus kimenete, tehát egy stúdió monitort is csak RCA-val tudnál hozzá kötni ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#39721) dgyuri0123 válasza Exodius (#39719) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én használom az USB-t és az optikait is és talán az USB dinamikusabb és részletezőbb.

Nálam legalábbis. ;)

"csak a zene van"

(#39722) Exodius válasza .DLL (#39720) üzenetére


Exodius
őstag

Igen, azt láttam, hogy nincs szimmetrikus kimenete. Az optikai vs. USB meg lehet máshol került szóba és általánosítottam/összekevertem, hogy az XLR az ami jobb....vagy nem? :O :)

(#39723) Radomer válasza Exodius (#39719) üzenetére


Radomer
aktív tag

A Denon pont a pozitív példa a kiválóan kivitelezett USB-re. Felesleges másik bemenetet tesztelni vele kapcsolatban.

(#39724) krichd1 válasza Exodius (#39722) üzenetére


krichd1
addikt

Akkor egyértelműen jobb az XLR kábelezés, ha a teljes rendszer valódi szimmetrikus felépítésű a DAC chip lábaitól a végfok kimenetéig. USB és optika kérdésben, régebben, amikor még gyerekcipőben járt az USB része a DAC-oknak, akkor volt ez általánosságban kijelentve, hogy az optika jobb hangot ad az USB-nél. Mára sokat fejlődött az audió célra épített USB jelfeldolgozók minősége, így már megfordult ez az általánosítás. Azért még vannak olyan DAC-ok, DAC kártyák a piacon amelyek jobban szólnak optikán.

Denonnak még az a hátránya aktív monitor használati szempontból a szimmetrikus kimenet hiánya mellett, hogy nincs analóg hangerő szabályzója.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#39725) Exodius válasza krichd1 (#39724) üzenetére


Exodius
őstag

Köszönöm a kimerítő válaszodat....és a többieknek is. :)

(#39726) .DLL válasza krichd1 (#39724) üzenetére


.DLL
veterán

Egy passzív attenuátor a DAC és a monitorok közé mennyire jó- vagy elvetemült ötlet? Tulajdonképpen egy minőségibb potenciométerre gondolok, asztali csomagolásban.

(P.H.)

(#39727) krichd1 válasza .DLL (#39726) üzenetére


krichd1
addikt

Nem próbáltam, de vannak ilyenek forgalomban, lehet kísérletezgetni. :)
Én alapvetően nem kedvelem közeltéri zenehallgatást és az ehhez való monitorokat.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#39728) .DLL válasza krichd1 (#39727) üzenetére


.DLL
veterán

Jah mondjuk a monitor szót Exodius nyomán használtam, behelyettesíthető bármilyen hangdoboz is. Bár igaz, hogy passzívakhoz meg az erősítő láncon szokott lenni beavatkozási lehetőség a hangerőbe, jellemzően távirányítható is.
Sajnos ahogy a volumen növekszik, úgy egyre horribilisebb összeget kell kifizetni, hogy az nagy méretben is jól szóljon. Bejön már a zenehallgató szoba, mint olyan is, ahol szintén komoly összegeket lehet különböző kasszáknál otthagyni, hogy az akusztika is tökéletes legyen. :(

(P.H.)

(#39729) sting2 válasza .DLL (#39720) üzenetére


sting2
addikt

Az nekem is jól jönne, csak hogy megnyugodjak.
Mert mostanában játszom azzal az ötlettel , hogy lehet jobb lenne nekem(meg a konzoloknak) egy Házi Mozi erősítővel való összekötés optikain, a Denon Dac helyett...

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#39730) Krissz80 válasza Bodz (#39657) üzenetére


Krissz80
senior tag

Nekem volt USB-s X-Fi HD-m és az ment driver nélkül is.

(#39731) Archeres


Archeres
tag

Sziasztok! Megérkezett a FiioE10K! Nagyon köszönöm a tanácsot szépen szól, a basszus pedig végre olyan, hogy a fejhallgatóm konkrétan masszírozza a fülem ha kicsit hangosabbra állítom. Viszont egy gondom akadt is vele kezdésnek. Ugye a 2.1-es hangfalrendszert bekötöm a line-out-ra a mikrofon jack-et meg bent hagyom az alaplapiban. Fel is ismeri és alapértelmezettnek a Fiio van SPDIF illesztőként, viszont a hangszórók a saját volume tekerőjükre reagálnak csak, illetve ha a fiio-ba bedugom a fejhallgatót akkor ugyan a fiio tekerője adja a hangot, viszont mellette ugyanúgy szólnak a hangfalak is. Mit rontottam el?

Köszi a segítséget. :R

(#39732) Tim82 válasza Archeres (#39731) üzenetére


Tim82
nagyúr

Semmit, az, hogy a két kimenet egyszerre szól, nem bug, hanem feature.

Esetleg le lehet tiltani a Windows hangbeállításainál az épp nem használt kimenetet, jobb ötletem nincs. (Nálam csak pár napig volt E10K és Linuxos gépre dugtam akkor.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#39733) #16820480 válasza Archeres (#39731) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem a line-out lényege pont az, hogy megkerüli a beépített erősítőt és hangerőszabályzót. Az, hogy miért szól egyszerre a hangfal és a fejes, egy másik dolog, elvileg illene kikapcsolja a line-out kimenetet, ha bedugsz valamit a fejes kimenetbe.

(#39734) Archeres


Archeres
tag

Hát sajnos nem kapcsol ki, annyit tudok tenni, hogy kikapcsolom a logitech hangerőszabályzóját de akkor meg gyanítom oda már a mic-et nem dughatom. Lehet hogy a saját kis vezérlője írja felül a dolgokat?

(#39735) Tim82 válasza #16820480 (#39733) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]

Archeres: tekintve, hogy a mikrofon-rész nem a Fiio-n át megy, szerintem működhet, de akár ki is lehetne próbálni egy Skype teszthívással.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#39736) krichd1 válasza .DLL (#39728) üzenetére


krichd1
addikt

Attól függ milyen az adott szoba és milyen tárgyakkal van berendezve. Nem feltétlenül kell vagyonokat költeni akusztikai elemekre.

(#39730) Krissz80: Nekem is működött az X-fi HD USB creative driver nélkül.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#39737) Archeres válasza Tim82 (#39735) üzenetére


Archeres
tag

Á köszi minden világos! Működik a mic úgy is ha kikapcsolom a Logitech hangfalakat a tekerentyűn, és a hangot meg a Fiio-ról kapom. Királyok vagytok köszi a segítséget :) :R

(#39738) Sonja válasza Exodius (#39709) üzenetére


Sonja
veterán

Én ezt vettem, Cordial RCA kábel 1,5m. Szvsz tökéletes lenne neked is a Genius-hoz. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#39739) .DLL válasza Sonja (#39738) üzenetére


.DLL
veterán

Ha a DAC és a hangdoboz is az asztalon van akkor a 0,6m-es is elegendő sztem.
De ilyen kis Geniusokhoz a Kácsa KCB is bőven megfelel, árához képest jó felbontása és semleges hangja van.

(P.H.)

(#39740) dgyuri0123 válasza sting2 (#39729) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

" Házi Mozi erősítővel való összekötés optikain, a Denon Dac helyett..."

Mire lenne az jó? Mit nyernél vele?

"csak a zene van"

(#39741) Perzeusz válasza dgyuri0123 (#39740) üzenetére


Perzeusz
tag

Vagy inkább konzol a DAC-ba, majd azt összekötni a HM erősítővel. Én pár hete csináltam meg, és mérföldeket javult a minőség. (mondjuk nem konzolt, de az mindegy is ebből a szempontból)

2 db WD Red 2TB eladó

(#39742) Bodz válasza Krissz80 (#39730) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Így van. De nem a driver miatt nem ajánlott.

(#39743) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Köszönöm szépen a válaszokat. :R

(#39744) dgyuri0123 válasza Perzeusz (#39741) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Úgy, úgy. :K

Nálam is pont ez a felállás (szintén nem konzol) és nagyon bejön. Még a nagyon "slampos" hangú Med600 hangját is "gatyába rázta".

A DA300-at ki nem hagynám semmiképp.

"csak a zene van"

(#39745) Exodius


Exodius
őstag

Sok kábelről volt szó, de a hálózatiról mintha nem beszéltünk volna. Mennyiben jobb egy ilyen egy alap tápkábelnél? :) Ez a szépség itt csak 154 rugóba kerül. :))

(#39746) Bodz válasza Exodius (#39745) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Elfogadható áron is lehet tápkábelt venni, itt sem (feltétlen) szükséges túlzásokba esni. Persze a lehetőség adott, egy szint fölött meg szinte kötelező bizonyos körökben. Na most baromi diplomatikus voltam... :D Nálam pl. mindenhez Oehlbach van.

[ Szerkesztve ]

(#39747) Suseon


Suseon
csendes tag

Sziasztok!

én egy jó kis erősítőt keresek, amivel az lenne a célom, hogy az ath-m40x fejhallgatómból kihozhassam a maxot, mert többet érdemel, mint hogy csak a laptopom gyári hangkártyájával hallgassam. úgy 20-25 körül költenék rá. egyébként jókat hallottam a fiio e10k-ról, csak nem tudom h összepasszolnak e, illetve hogy tényleg jó e.

Segítségedet előre is kösz!!!

(#39748) .DLL válasza Suseon (#39747) üzenetére


.DLL
veterán

Ha az alaplapi hangot szeretnéd kiváltani, akkor te inkább DAC-AMP kobót keresel, de igen az E10K pl. egy ilyen, és elvileg passzolhat is az M40X-hez. Árban feljebb Musiland 02 Dradon és 03 US DAC-okkal is érdemes próbálkozni, utóbbinak kellemes dögös hangja van. Ezek beszerzése viszont nehézkesebb.

(P.H.)

(#39749) bkercso válasza Suseon (#39747) üzenetére


bkercso
nagyúr

Akkor Neked DAC+amp (amplifier=erősítő) kell.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#39750) bkercso


bkercso
nagyúr

OFF:
Péntekig kérhető még HeadFlow, utána végleg vége. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.