Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40751) sittes79


sittes79
addikt

Hi,

Tudtok ajánlani rca-rca sztereó összekötő kábelt, Bodz kolléga ajánlott egy qed q6100 t de belathato időn belül nem tudom beszerezni. Olyan kellene ami egyből van. :)

Köszönöm

(#40752) Bodz válasza sittes79 (#40751) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mér nincs egyből Performance? Pl. a netdepónál is raktáron lévőnek írják.
Egyébként neked is jó lehetne a nemrég említett Xindak AC-05. Hasonló áron van, mint a QED.

[ Szerkesztve ]

(#40753) Tamoo válasza kismikis (#40750) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kerítésdrót is jó, az is vezeti az áramot.

(#40754) sittes79 válasza Bodz (#40752) üzenetére


sittes79
addikt

"Raktáron" szó jelentése nem mindig tükrözi a valóságot :) Köszi azért megnézem a xindak-ot.

Más: Közben megérkezett Bkercso mester, mesterműve, hát csak annyit, hogy brutál a cucc :Y

Nagyon köszi az élményt és a hozzá állást.

[ Szerkesztve ]

(#40755) kismikis válasza Tamoo (#40753) üzenetére


kismikis
tag

Műxik, kamu hifi felár nélkül. Blankol, négy fehér ér összesodor, négy színes ér összesodor, használ, örül. :)

[ Szerkesztve ]

(#40756) .DLL válasza kismikis (#40755) üzenetére


.DLL
veterán

Az még 1mm2 keresztmetszetű sincs, akkor már inkább 1,5-es MCU vezeték ha olcsón kell...

(P.H.)

(#40757) kismikis válasza .DLL (#40756) üzenetére


kismikis
tag

~0,8mm2, mégis működik. Persze van az a távolság, amire kevés lehet, de egy próbát megér.

(#40758) .DLL válasza kismikis (#40757) üzenetére


.DLL
veterán

Hát igen, szóval 2-2 méter még elmegy de 10-10 méterre már combosabb kéne szvsz, persze nem tudom mekkora teljesítményről van szó.

(P.H.)

(#40759) .DLL válasza #16820480 (#40731) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem nem keményebb, mint a K545-nek. : o
Az viszont nagyon igaz, hogy a megszokás sokat számít, olyankor mindig egy új koordináta-rendszert fel kell vennie az agynak, "behangolni rá" a műszert (a fület).

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#40760) bkercso válasza kismikis (#40755) üzenetére


bkercso
nagyúr

Csak a 6N tisztaságú rézegykristáy-kábelek a jók erre a célra! ;)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#40761) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Sziasztok!

Xonar DGX után az U5 előrelépés lenne ? Azért érdekes, mert nem kellene sokat költenem, PC-n egyszerűen tudnék váltani a hangfalak/fejes közt és a laptoppal is lehetne használni. Persze gondolom USB-s cucc meg ez az árkategória a legalja, de jelenleg nem szeretnék még egy drága hobbit. Amúgy a fejhallgató most Takstar HI2050.

Másik kérdés inkább csak kíváncsiságból, hogy a Xonar Essence STU használtan 60-ért árkategóriájában jónak mondható, vagy van sokkal jobb megoldás is ennyiért ?

(#40762) hitman,


hitman,
őstag

Sziasztok

Ma jött meg az új Musiland 03-asom de nem tudok hangot kicsikarni belőle.
Csatlakoztattam usb kábellel a géphez beledugtam a fejest, feltettem a drivert, letiltottam az alaplapi hangkártyát, de semmi.
A musiland progija jelzi hogy szól a zene (ugrálnak a kijelzőn a dolgok) de nem jön hang a fejesen.

[ Szerkesztve ]

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#40763) Toncsi válasza hitman, (#40762) üzenetére


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

A musi saját keverőjében lehet kiválasztani alul az Analog résznél, hogy melyik kimenetre rakja a hangot: HP (fejes jack), LINE (vonal rca), vagy MUTE

[ Szerkesztve ]

(#40764) hitman, válasza hitman, (#40762) üzenetére


hitman,
őstag

ez a kép lemaradt

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#40765) hitman, válasza Toncsi (#40763) üzenetére


hitman,
őstag

Köszönöm szépen :R :R :R
Kicsit bepánikoltam hogy nem jó a kütyü amire ilyen sokat vártam...

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#40766) .DLL válasza hitman, (#40765) üzenetére


.DLL
veterán

Igen, HP-ra kell tenni, de előtte a hangerőt vedd le, mert lerobbantja a fejed :D
De látom már megoldódott, és a mentő sem vitt el, úgyhogy minden oké.

Még annyi, hogy ami nem kell azt kapcsolgasd ki, pl. digitális kiemeneteket, felül is, alul is. ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#40767) hitman, válasza .DLL (#40766) üzenetére


hitman,
őstag

:R :R :R

Így?
Atya ég milyet szól ez a kis vacak az ezer éves hd555-el. :Y
Megadta a végső lökést hogy egy új fejest veszek inkább mint új vga-t :) :)

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#40768) Toncsi


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Az a helyzet állt elő, hogy 3 DAC-om is van az olcsóbb kategóriából (Xmos+PCM5102+0.1ppm TXCO; XmosU8+DSD1796 és Musi 03us).
Rendszeresen kommentelő, vagy komolyabb készülékkel rendelkező fórumlakónak (elsősorban TC Impact Twin, vagy Denon DA-300USB érdekelne) szívesen kölcsönadnám egy teszt erejéig.
Mindegyiken van digi kimenet, vonal és fejes kimenet is.

Szerk.: A musin csak optikai digit kimenet van.

[ Szerkesztve ]

(#40769) .DLL válasza hitman, (#40767) üzenetére


.DLL
veterán

Igen, de ÁZSIÓN (:Đ) bent hagyhatod az analógot, mert ha egy program majd ASIO-n küldi a jelet akkor megint jön a csodálkozás, hogy miért nem szól. ;)

(P.H.)

(#40770) hitman, válasza .DLL (#40769) üzenetére


hitman,
őstag

:R

Bizonyos hangokat erősebben hallok a jobb oldali fülemen, ez az alaplapinál nem volt jellemző.
Gondolom nem a fülem rosszabbodott 1 nap alatt és azt is hogy nem is a musi hibája.
Nagyon régi az 555 lehet ez jobban kiadja hogy haldoklik a fejes.

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#40771) PuMbA válasza hitman, (#40770) üzenetére


PuMbA
titán

:N Jobb lett a szeparációd és a tered, csak ez okoz ilyet. Olcsó DAC-kal majdnem azt lehet mondani, hogy minden szól mindenhonnan....

[ Szerkesztve ]

(#40772) bkercso válasza hitman, (#40770) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az 555 jó állapotban sem az igazi. :P

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#40773) hitman, válasza PuMbA (#40771) üzenetére


hitman,
őstag

Igen, ezt érzem mert van mikor meg a balt érzem jobbnak, de így több szám után már kijön ez a tér dolog, eszméletlen jó. :R

#40772 Be van tervezve egy Grado sr 80 vagy inkább egy ATH-AD500

[ Szerkesztve ]

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#40774) Exodius válasza hitman, (#40773) üzenetére


Exodius
őstag

Jó arc vagy! Pont egy ATH-AD500 váltotta az 555-öst nálam anno. Japánból 24K-ért érkezett és lazán megérte. :D

(#40775) krichd1 válasza JackFeryll (#40761) üzenetére


krichd1
addikt

Szia, nem igazán lennél előrébb U5-el, igazából egy kategória a kettő.
Alternatívának ott van még az X-Fi HD USB is, azt is próbáld ki.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#40776) Bodz válasza Toncsi (#40768) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem inkabb ugy lenne ertelme, hogy te hallgatsz meg dragabb eszkozoket? Gondolom a kulonbseg merteke erdekel.

(#40767) hitman,: Grat itt is, mondtam en, hogy jo lesz.:)

(#40777) Freeman007


Freeman007
aktív tag

Sziasztok. Impact Twinnel tulajok, nektek is cicereg/sípol a tápja? Nekem most tűnt fel ősz óta. Mennyire normális jelenség ez?

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#40778) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Mivel rövidesen a nyakunkon a Win 10, érdeklődnék azoktól akik Audio GD-s cuccokat használnak, és próbálgatták a Win 10 tesztverzióit, hogy driverügyileg mennyire síma ügy? Nálam 64 bites Win 7 van fennt, azzal az NFB-15 szépen muzsikált eddig.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#40779) fattyu


fattyu
veterán

napi balfasz user

cégnél használtam az impact twint. beállítva firewire 1 bemenetet küldje line 1 outra. hazahoztam.

optikával beköt.
nincs firewire a gépen, vagyis nem férek hozzá hogy átállítsam :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#40780) ricinus13


ricinus13
senior tag

Há gyerekeeeeek!! :DDD

Én eddig egy kő alatt éltem vagy nem tudom. Ma megérkezett a Musiland Monitor 02 US Dragon. Há gyerekeeeek. Ez valami hihetetlen az ALC887-hez képest. Queen DTS megy foobarral sztereora keverve egy nem éppen felső kategóriás Modecom Solo 6C hangszetten. Mintha előttem énekelne Freddie és nem egy cipősdobozból. Már csak egy jó kis fejhallgatót kéne keresnem. Tamaudio for life :DDD 70 dollár plusz szállítást nagyon megért. :R

(#40781) guppy válasza fattyu (#40779) üzenetére


guppy
őstag

vmelyik szomszédnak csak van ;]

(#40782) Zoli133


Zoli133
őstag

Sziasztok, rég jártam erre, kicsit változtak a körülmények ,már nem használom ki a régi cuccaimat, meg is válok majd tőlük. :(

Van most valami különösen ajánlott kompakt (DAC+Amp) cucc mondjuk 20k körül?
szerk: persze tudom, ennyiért ne várjak sokat.

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#40783) ivógéptanács válasza Freeman007 (#40777) üzenetére


ivógéptanács
tag

Gondolom gyári tápról beszélünk, halk cicergés van, csak ha a fülemhez nyomom akkor hallani, ez normális, ha zenehallgatás közben is hallod, akkor persze nem normális :)

[ Szerkesztve ]

(#40784) Bodz válasza Freeman007 (#40777) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nekem eddig minden hangosan sistergő, cincogó tápom kipurcant idővel. UPC-s Cisco modemhez pl. már a harmadikat fogyasztom 5 év alatt. Szerencsére eddig nyugodtan, békésen döglött meg mindegyik.

(#40780) ricinus13: Grat! Akkor kő alól már kibújtál, ideje a napfényben is sütkérezni (szegény pénztárcád...). :)

(#40782) Zoli133: Musiland 04 MX kb. 85 dollárból kihozható. Max az áfa miatt kell izgulni.

Szereztem breakout kábelt a kártyámhoz, eljő az aes/ebu ideje...

[ Szerkesztve ]

(#40785) .DLL válasza Zoli133 (#40782) üzenetére


.DLL
veterán

Itthonról meg X-Fi HD.

(#40784) Bodz: Az szép! Továbbra is a Pio U05 lesz a konverter?

(P.H.)

(#40786) ricinus13 válasza Bodz (#40784) üzenetére


ricinus13
senior tag

Hát szegény, de mit lehet tenni ha egyszer megtetszett az igényes zenehallgatás.

(#40787) Smite válasza .DLL (#40785) üzenetére


Smite
tag

Hali!
Én is egy X-Fi HD USB beszerzésén gondolkozok.
A laptopomban egy ALC269 van, ami az integráltakhoz képest nem annyira gáz sztem (alapzaja legalábbis nincs :) )
Ehhez képest mekkora előrelépés lenne az X-Fi?
Azon agyaltam még, hogy az ALC269-nek van S/PDIF kimenete az X-Fi-nek meg S/PDIF bemenete. Megérné ott összekötni a rendszert vagy a sima USB csatlakozó is bőven megtenné (túlnyomó részt 320-as mp3-aknál és néhány flac-nál)?
Amúgy a DAC+Amp upgrade után valszeg a füles lenne a szűk keresztmetszet (Slux 681B) :D
Tudtok esetleg ajánlani még valami más / kínai csoda DAC+Ampot ebben a (ár)kategóriában?
Melyik irányba induljak el a lejtőn...? :))

(#40788) Freeman007 válasza ivógéptanács (#40783) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Igen, gyári táp. Viszonylag kis szobám van (15m^2), bárhol hallottam benne. Nem ment semmi más (pc, hifi, zene), impact is ki volt kapcsolva. Valószínű hogy mostanság kezdte el, mert különben esténként a sírí csendben feltünt volna a zaj.
Bodz: köszi, nem épp megnyugtató.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#40789) Bodz válasza .DLL (#40785) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Természetesen az, nincs is más egy ideje.

(#40790) PuMbA válasza ricinus13 (#40786) üzenetére


PuMbA
titán

Nem kell annyira sok pénz hozzá :) 200k-ért már bőven jó hangfalas rendszert lehet alkotni DAC-kal :)

fattyu: Ezen én is gondolkoztam múltkor az optikaira cserélésnel, hogy elvesztem a beállításokat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40791) bkercso válasza Freeman007 (#40788) üzenetére


bkercso
nagyúr

Tedd valami puhára, pl. összehajtott ruhára, távol a falaktól. Ha asztalon van, akkor az asztal lába fölött legyen, ne a lábaktól távol, bár ez inkább búgásnál számít. Ha garanciális még, akkor pedig ez egyértelműen garanciális hiba.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#40792) ricinus13 válasza PuMbA (#40790) üzenetére


ricinus13
senior tag

Persze de én ismerem magamat, jobban fog félni a pénztárcám mint Steam Sale-kor :DDD

(#40793) Zoli133 válasza Bodz (#40784) üzenetére


Zoli133
őstag

Bodz és .DLL köszi a gyors választ. :R

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#40794) Exodius


Exodius
őstag

Az XT meg az XLR közt van különbség? Csak mert a QED honlapján úgy néz ki mintha az XT meg az XLR rokonok lennének. :D

(#40795) hitman,


hitman,
őstag

Lehet hülye a kérdésem, de inkább elővigyázatosságból felteszem.
A musiland 03-an a gép bekapcsolásakor mindig kattan kettőt, egyszer mikor az usb szerintem áramot kap, másodjára meg mikor a win betölti a driverét/programját.
Ez normális dolog?

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#40796) bkercso válasza hitman, (#40795) üzenetére


bkercso
nagyúr

Semmiképp, de szerintem kikerülhetetlen. (?) Amúgy a rövid kattanástól előbb károsodik az idegrendszer, mint a hangrendszer. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#40797) dudika10 válasza hitman, (#40795) üzenetére


dudika10
veterán

Ha nem lenn benne relé és úgy kattogna az baj lenne. De van benne, szóval izgalomra semmi ok.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#40798) .DLL válasza hitman, (#40795) üzenetére


.DLL
veterán

Teljesen normális, egy relé vált a kimenetek között, és igen a driver betöltődésekor "kap észbe" hogy ja, a másik kimenet van bejelölve. :K

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#40799) hitman,


hitman,
őstag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. :R :R :R
Elnézést amatőrségem miatt, de 26 évig csak alaplapi hangkártyákat használtam (amit már most nagyon de nagyon bánok).

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#40800) Tomacko


Tomacko
senior tag

Sziasztok.

Épp pakolgatom a cuccokat a vízparti hétvégéhez és a Sony Xperia S tablet töltője a kezembe került. Na ez pont ilyen 5V / 1,5A kimenő áramot ad. Tehát létezik ilyen adapter, csak kérdés, hogy megfelelne annak aki kereste. :) A napokban csak felületesen olvastam a fórumot. Viszont az megmaradt bennem, hogy valaki 5 volt 1,5 amperes tápot keresett.

Jól emlékszem amúgy, hogy ez kérdés volt-e?

[ Szerkesztve ]

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.