Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39601) Bodz válasza PodMAN (#39600) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az üvölt relatív dolog, a nagyon hangos szintén. Hangerő kérdésben elég eltérőek az emberek. Pl. az én normál hallgatási szintem az max. halk susogás az egyik barátomnak, az ővé meg nekem már fülsértően hangos.

(#39602) dgyuri0123 válasza bkercso (#39599) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

K530-as 102 dB : ez az enyém.

K550-es 114 dB ez "PodMAN"-é. Nem tudom......

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#39603) krichd1 válasza PodMAN (#39581) üzenetére


krichd1
addikt

K550 annyira nem extrém érzékeny fejhallgató, mint amennyire az adataiból gondolná az ember, viszont a DA-300USB beépített erősítőjének el kellene boldogulnia vele. Szerintem nézz végig minden szoftveres hangerő beállítást.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#39604) PodMAN válasza krichd1 (#39603) üzenetére


PodMAN
senior tag

Végignéztem. Minden MAXon van :(((

(#39605) bkercso válasza dgyuri0123 (#39602) üzenetére


bkercso
nagyúr

Akkor cifrázzuk: dB/Vrms vagy dB/mWrms? Ezt sokszor nem írják oda, úgy kell kitalálni, mi a reális... :(

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#39606) dgyuri0123 válasza bkercso (#39605) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ááhhh, inkább hagyjuk. :K

"csak a zene van"

(#39607) bkercso válasza dgyuri0123 (#39606) üzenetére


bkercso
nagyúr

[link]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#39608) Primary92


Primary92
senior tag

Van valakinek valami jó könyve az SPDIF vagy AES protokollról?
Szeretném megérteni, hogy melyik bit mit reprezentál és miért, blokkok, keretek, stb...
Sikerült összegugliznom jópár információt, de bőven vannak nyitott kérdések. Egyébként egy FPGA-val szeretném feldolgozni az információt.

(#39609) Exodius válasza Primary92 (#39608) üzenetére


Exodius
őstag

Jaj ilyen összefoglaló mióta terveben van, hogy lesz egyszer.....egy audiophile kiskáté. :U :DD

(#39610) Exodius válasza Bodz (#39595) üzenetére


Exodius
őstag

Itthon találok boltot neki? :)

Amúgy Klotz volt tervben. :DD

[ Szerkesztve ]

(#39611) Primary92 válasza Exodius (#39609) üzenetére


Primary92
senior tag

(#39612) krichd1 válasza Primary92 (#39611) üzenetére


krichd1
addikt

AES/EBU-hoz ez elég jó, de már biztos megtaláltad.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#39613) Bodz válasza Exodius (#39610) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem tudom. Kerestel? :D Amikor vettem itthon pont nem volt, az angol Compass Audiotol vettem.

[ Szerkesztve ]

(#39614) Horvi válasza ttower (#39052) üzenetére


Horvi
őstag

Hi,

Megint én vagyok :) Megjött a mono átalakító és azzal sem működik a dolog :( Kipróbáltam mindenféle kombinációt mindkét bemenet line/instrument kapcsoló direct monitoring fantom táp amit csak lehetett de így sem tudtam életre kelteni a dolgot. Esetleg van még valami ötlet? Egy másik fórumon mintha azt írták volna, hogy a fantom tápos dolog csak akkor működik ha a miki XLR csatival van bekötve.
Köszi

Üdv,
Horvi

Hello darkness, my old friend...

(#39615) #16939776 válasza Horvi (#39614) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az 1000-ft-os noname mikrofonodnak az alaplapi mikrofon bemenet 5V-ot ad a működéshez. ilyen kialakítással:

XLR csatlakozó 2-3 pontján az 1-eshez képest van a fantomtáp: 12-48V-ig.
És legalább ilyen bonyolultságú kapcsolás kell hogy működjön.:

Én nem javaslom hogy ezzel próbáld összehozni a scarlet-et :)

Esetleg moddolhatsz hozzá elemes tápot, és dughatod az instument/line csatlakozóba mono-jack-el:

[ Szerkesztve ]

(#39616) Horvi válasza #16939776 (#39615) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi szépen a kimerítő választ. Akkor azt hiszem erről le kell tennem. Vagy maradok az alaplapinál vagy veszek egy "normális" mikrofont.

Hello darkness, my old friend...

(#39617) ttower válasza Horvi (#39616) üzenetére


ttower
aktív tag

Nagyjabol ez mar megoldast jelenthet: [link]

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#39618) Horvi válasza ttower (#39617) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi a linket. Gondolom akkor ehhez egy állvány is kell már?

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#39619) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Úgy néz ki holnap megjön az új DAC, majd írok, hogy milyen: Audio-GD NFB-15.32 :))

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#39620) h1mpi válasza HUNNIA1920 (#39619) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Kiváncsi vagyok milyen lesz :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#39621) Radomer válasza h1mpi (#39620) üzenetére


Radomer
aktív tag

+1

(#39622) Bobrooney


Bobrooney
senior tag

Skacok az aktív usb hub megoldotta a problémát. :R
Nagyon magas hangerőn még visít de úgy az életben nem fogom hallgatni :))

(#39623) Bodz válasza Bobrooney (#39622) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Csodas, grat! Akkor csak igazam lett, hogy ezzel probalkozz eloszor, ne a mar elfelejtettem mivel. :D

(#39624) PodMAN


PodMAN
senior tag

Ma feltúrtam a netet és úgy találtam, hogy semmi baja a Denon DACnak. Nagyon sokan írják, hogy többek között még "gyári" Denon fejhallgatóval (32ohm) is -15dB körül kell használniuk a gépet. Szóval ez ilyen. Fejhallgatója válogatja (impedanciától függetlenül), hogy milyen hajtás kell neki.

(#39625) .DLL válasza PodMAN (#39624) üzenetére


.DLL
veterán

Muszáj leszel beszerezni egy kiváló fejhallgatóerősítőt! :D

(P.H.)

(#39626) PodMAN válasza .DLL (#39625) üzenetére


PodMAN
senior tag

Sanszos :)
Ha a HeadFlowt bkercso bele tudná applikálni egy hasonló dobozba mint ahogy a Denon kinéz, akkor már indítanám a rendelést. Erről még majd megkérdem őt.

(#39627) Bodz válasza PodMAN (#39626) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Igen draga lesz egy olyasmi forma alu doboz. Jobban jarsz szerintem ha megbaratkozol a Headflow alap kinezetevel. :)

[ Szerkesztve ]

(#39628) h1mpi válasza PodMAN (#39626) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Én is fel fogom majd tuningolni matricákkal :) még szerencse, hogy van egy ilyen cég a családban :))

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#39629) .DLL válasza Bodz (#39627) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem teljesen vállalható. Külső táppal még kisebb is lehetne, pl. a szokásos fekete műanyag dobozban, az tényleg minden kis íróasztalon elférne. És a hang fontosabb. :K

(P.H.)

(#39630) Lewzke válasza PodMAN (#39624) üzenetére


Lewzke
őstag

Még dedikált erősítőknél is előfordul, hogy relatív alacsony az erősítése és néhány kevésbé érzékeny fülessel párosítva maxra kell tekerni. Azért szeretem azokat a megoldásokat ahol van külső gain kapcsoló, de még a belső jumperes megoldás is elfogadható, ha könnyű szétkapni a dobozt.

(#39631) Bodz válasza .DLL (#39629) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az, persze, vallalhato. A kis muanyag doboznal 100x jobb szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#39632) bkercso válasza .DLL (#39629) üzenetére


bkercso
nagyúr

Van egy műa. dobozos HeadFlow-m is, ha kell. :)

Lewzke: Ha alacsony a tápfesz. és ezért kicsi a max. kivehető teljesítmény, akkor hiába állítod feljebb az erősítést.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#39633) PodMAN válasza Bodz (#39627) üzenetére


PodMAN
senior tag

A doboz kinézetén még túltenném magam gond nélkül, de sajnos a PC aktív hangfalaihoz mindenképp kell nekem egy line out. Olyan amp kell, amin van RCA kimenet is (pl Asgard II), ha már a Denonét továbbviszem az erősítőbe.

(#39634) bkercso válasza PodMAN (#39633) üzenetére


bkercso
nagyúr

RCA-elosztóval továbbfűzheted a jelet bármilyen ampról.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#39635) Exodius válasza Bodz (#39613) üzenetére


Exodius
őstag

QED USB pont nincs. :D

(#39636) Sonja válasza bkercso (#39607) üzenetére


Sonja
veterán

Ezt a számítást próbálom alkalmazni, de az nincs leírva, hogy az SPL(mW)-t hogy kell kiszámolni?! :F :B Magyarán, hogy a fejhallgató érzékenysége 1mW esetén mennyi?! Mert ugye mindig a maxot aják meg az adatlapokon (esetemben 120ohm-on 102dB/500mW). :)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#39637) .DLL válasza Sonja (#39636) üzenetére


.DLL
veterán

Neem, az 500mW a max terhelhetőség, de az SPL-t egységnyi mértékegységre kellene megadni. (kellene... sokmindent így vagy úgy kellene, aztán sok gyártó tesz rá magasról)

(P.H.)

(#39638) Ribi válasza Sonja (#39636) üzenetére


Ribi
nagyúr

Sosem (nagyon ritkán) a maxot adják meg.
Valószínűleg ott is a 102dB az 1mW esetén, az 500mW pedig a max terhelhetőség.
Amúgy ha az adott képetbe beírod azt amit tudsz SPL(mW ??)+10*lg(500mW) = 102dB
Akkor egy kivonással kijönne hogy 75dB 1mW esetén, de ez nagyon kevés lenne.

(#39639) Ekkosh


Ekkosh
tag

Sziasztok. Úton van egy RHA MA750i-m. Legtöbbet úton/munkában hallgatom majd, Tidal + iPad Air / HTC one S összeállítással, akkusztikus/jazz/pop zenékkel. Gondolkodok hogy lenne-e értelme venni hozzá valami kicsi és nem drága usb DAC-es erősítőt a céges laptophoz. Az összefoglalóban megnéztem Bodz ajánlásait, a Sound Blasterek és az olcsóbb Musiland beleférnének a keretbe (Max 40 GBP/15000 Ft) Esetleg van más ajánlott is? Ha nincs, akkor melyik ezek közül?Köszi

[ Szerkesztve ]

(#39640) Sonja válasza Ribi (#39638) üzenetére


Sonja
veterán

+.DLL:

Igen, az 500mW a max terhelhetőség. Tehát, ha a fejes adatlapján csak az szerepel, hogy Sensitivity: 102dB, akkor az minden esetben 1mW-ra vonatkozna? Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#39641) bkercso válasza Sonja (#39636) üzenetére


bkercso
nagyúr

Egyszerű: 10*lg(1/500)=-27, vagyis 102-27=75dB/mW.
Ha érdekelnek a részletek, nézz utána kérlek a dB-nek. :)

Fele teljesítmény -3dB, tized telj. -10dB
Fele feszültség/áram -6dB, tized -20dB, mert ezektől négyzetesen függ a teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#39642) Yodamest


Yodamest
addikt

Sziasztok szakik :)
Na alakulnak a dolgok, szombaton megyek mediába, reményeim szerint ott megtudok hallgatni egy K550-et.
Ha bejön, (vagy hát inkább az a fránya fejre illeszkedés a kérdés, amit sokan emlegetnek) akkor kelleni fog mellé egy dac + erősítő. Elkezdtem ezeket is nézegetni már, ami eddig tetszik az a FIIO E10K és Creative Sound Blaster X-FI HD. A fiio valahol olvastam, hogy magas hangú szóval lehet a creative jobban passzolna az 550-hez. Musiland baromi jó lenne, de külföldről nem merem bevállalni a vételét...

Ki tudja lehet még az m40x is megtáltosodna valami jó erősítőtől :) Ami zavar csak, hogy sokan annyit írnak ezekről, hogy az alaplapinál jobbak, hát gondolom ilyenkor: annál minden jobb :DDD
Eléggé rákaptam a témára most, végül is az érdekelne még, hogy honnan veszitek a musilandokat? ebay?
Továbbá, hogy szerintetek ezek a 20-25K-ig külső megoldások tehát a fiio meg creative, egy xonar ds hangkarihoz képest is jobbak lennének vagy tényleg csak az vegye aki úgymond 0-ról indul és alaplapival tolta eddig?

Köszke!

(#39643) .DLL válasza Yodamest (#39642) üzenetére


.DLL
veterán

Manapság vannak egyre jobb alaplapi hangmegoldások is, azokhoz képest nem feltétlen jelent előrelépést egy 20-25k-s hangkártya, de amíg ezek elterjedéséről nem beszélhetünk általánosságban, addig ezekhez és az olcsó Xonar-okhoz képest hallható lesz a javulás, még E10K-val is, de ez valóban nem a K550-hez való. X-Fi HD-t sajna még nem hallottam.

Egybemegoldás kell, vagy jó külön DAC - külön erősítő is?

(P.H.)

(#39644) Yodamest válasza .DLL (#39643) üzenetére


Yodamest
addikt

Jó külön külön is, ha úgy jön ki jobban a lépés, csak akkor kérek mellé folyamatábrát is, hogy mit milyen sorrendben kössek láncba meg hasonlók :) Még azt sem tudom 100%-ra, hogy milyen fejhallgató lesz az m40x utódja, de igazából annyit lenne jó látni egyelőre, hogy kb mi az a megoldás, amire nyugodtan válthatok a PCI-os hangkariról úgy, hogy az tényleg egy érezhető előrelépés legyen. :U

(#39645) bkercso válasza Sonja (#39640) üzenetére


bkercso
nagyúr

Sensitivity: 102dB, akkor az minden esetben 1mW-ra vonatkozna?
Vagy 1Vrms-re, ez a kérdés.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#39646) Yodamest válasza .DLL (#39643) üzenetére


Yodamest
addikt

(#39647) goamantra válasza Yodamest (#39646) üzenetére


goamantra
tag

az alap Pro-Ject Head Box (35ezerért?) az egyik leggyengébb fejhallgatóerősítő, amit hallottam. Egy száraz, élettelen mélyhiányos hang, ... állítom, egy sztereo erősítő füles kimenete jobban szól..
viszont a Head Box USB vel jó lehet.. (az 49900 Ft és van benne DAC is).. Annak ellenére, hogy hasonló felépítésű, sokkal jobb hangja van, érdemes meghallgatni... Van mélye, szélesebb tere .. az megéri az árát...

[ Szerkesztve ]

(#39648) Archeres


Archeres
tag

Köszi a válaszokat srácok :)

(#39649) Bodz válasza Ekkosh (#39639) üzenetére


Bodz
Topikgazda

E1-et ne szerintem, a melyben igen gazdag, sotetebb hangu RHA fulessel tragikus lenne. A 01 mini mar inkabb, de oszinten megmondom nem vagyok egeszen biztos benne, hogy a 16 ohmhoz mit fog szolni...
Talan a karaktere miatt E10K-val kellene probalkozni, de tullog a kereteden ugye. Esetleg M2.

(#39650) bkercso válasza Bodz (#39649) üzenetére


bkercso
nagyúr

TPA6120-as IC van a MUsiland Monitor 01 Mini-ben, 10 ohm kimenőellenállással, így bírni fogja a 16 ohmot szerintem. Kell neki.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.