Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40651) lezso6 válasza matyi94 (#40650) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, ömm, nem vagyok budapesti sajnos. :( De itt Veszprémben is van egyetem, elvileg tudnak csinálni ilyet, de franc tudja, hogy adnak-e is (és mennyiért). Ezt majd még kiderítem, de elsősorban most netes rendelősre gondolok. Vagy ezt a módot inkább felejtsem el, egyszerűen horror az ár mindenhol? :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40652) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Megvan a Head Flow csak nem rendeltem még RCA kábelt :D Elég idegesítő :P

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#40653) bkercso válasza lezso6 (#40649) üzenetére


bkercso
nagyúr

NYÁK-ot a Globeltrontól kapsz olcsón.

h1mpi: Psszt, ne olyan hangosan, amíg nincs kész mindenkié! :DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#40654) h1mpi válasza bkercso (#40653) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Magasan én rendeltem meg először :D

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#40655) bkercso válasza h1mpi (#40654) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én tudom! :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#40656) h1mpi válasza bkercso (#40655) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Most már Ők is ;]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#40657) .DLL válasza h1mpi (#40652) üzenetére


.DLL
veterán

Gratula! :C Kell a KáCsa addig is?

(P.H.)

(#40658) h1mpi válasza .DLL (#40657) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi, de 1 nap alatt itt a Xindak :K

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#40659) Audison válasza Radomer (#40644) üzenetére


Audison
senior tag

+1

Az NFB11, 1 óra zenehallgatás után elég jól felmelegszik, nem forró, de nem is kézmeleg és ezután kezd el igazán jól zenélni. :K Hétvégén én is csinálok egy egész napos üzemidőt, kíváncsi leszek.

Na meg ha minden igaz, érkezik hozzám egy XMOS U8 is, ha minden igaz.

[ Szerkesztve ]

(#40660) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

Egy Fiio x3 mk2 usb dac-ként milyen szintet kéviselhet? Hallgatta már valaki össze más ismertebb darabbal?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#40661) HUNNIA1920 válasza Polllen (#40660) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Kérdés, hogy mihez képest?
Én sem a Fiio X3 mk1 sem az iBasso DX50 DAC részétől nem voltam elájulva. Magyarán nem nagy durranás. Nem erre találták ki.
Összehasonlítva egy 30eFt-os SMSL Sanskrit vagy Musi 03US DAC-al, sehol sincsenek.

Az megint más kérdés, hogy én a Fiio X3 lejátszó részével viszont elégedett voltam, míg szinte mindenki más nem. Sokak szerint a hangja elég gyengusz, én szerettem.

Habár teszteket nem végeztem vele, de egy integrált alaplapit kiváltani ki lehet vele.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#40662) Polllen válasza HUNNIA1920 (#40661) üzenetére


Polllen
nagyúr

Bármihez, ami usb-s dac. :) Kár, hogy a musi-t sem érték el. Köszönöm a választ! (Ahhoz kellett, hogy dap vásárlásnál szempont legyen-e, hogy usb dac is vagy ez csak felejtős extra feature.)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#40663) .DLL válasza Polllen (#40662) üzenetére


.DLL
veterán

Nyilván azt a hangot, amit út közben nyújtanak, azt USB DAC-ként is tudják nyújtani, kérdés, hogy ez elég-e neked.

(P.H.)

(#40664) Polllen válasza .DLL (#40663) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha tudok, kipróbálok egyet, összehallgatom az emotivaval.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#40665) .DLL válasza Polllen (#40662) üzenetére


.DLL
veterán

A DX50-et AKG K545-tel hallgattam össze a Musi 03-mal ami egy szimpla usb kábellel volt egy laptopra kötve. Ebben a felállásban az DX50 jobb volt. Elektronikus, Jazz és Fukny jellegű muzsikákkal hallgatva. A Musi 03-nak leginkább a beépített fejes kimenete a szűk keresztmetszete.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#40666) peter9228


peter9228
aktív tag

Sziasztok!

Ez az RCA kábel mennyire ajánlott? Elkezdett recsegni a fejhallgatóm, először azt hittem a DAC a hibás, de a két kábelt megcserélve rájöttem, hogy mindig csak a másik oldala recseg, úgyhogy az egyik kábel lesz a rossz. Túl sokat nem akarok rá költeni, egy WM8740 mellé lenne.

(#40667) lezso6 válasza bkercso (#40653) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Erről valami bővebb infó van? Találtam honlapot, de elég szűkszavú. :F

Egyelőre tényleg csak hobbiszintre kéne, semmi komolyság. :R A forrasztást kb 2 hónapja kezdtem, az már simán megy (tssop is), s tovább kéne lépni nyák ügyében, mert audio áramkört dugaszolós panelba DIP adapterekkel összerakni még viccnek is rossz.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40668) gubabela válasza peter9228 (#40666) üzenetére


gubabela
senior tag

Max ruhaszárító kötélnek :D . Hasonló áron itthonról már tudsz venni pl. klotz-ot.

(#40669) Bodz válasza peter9228 (#40666) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Cordial CFU. Nem túl drága.

(#40670) guppy válasza .DLL (#40665) üzenetére


guppy
őstag

és asztali rendszerről h szól a k545 ? :))

(#40671) .DLL válasza guppy (#40670) üzenetére


.DLL
veterán

Durván jól. Egyetlen gyengesége a szűk tere. SRH-840 odaveri térben, K545 viszont jobb mélyben. De az asztali DAC-ommal és az X-szekeres II-vel nagyon dinamikusan, gazdagon szól. :K

(P.H.)

(#40672) guppy válasza .DLL (#40671) üzenetére


guppy
őstag

Örömmel hallom, melós fejesnek néztem ki magamnak, elvileg majd a DacTron-ról fog szólni :))

(#40673) SunMount3r válasza SunMount3r (#40575) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Lenne még 1 kérdésem a SB X-Fi HD-ról: a neten sok helyen olvasom, hogy nem tudja a 44.1kHZ-et, de ez gyakorlatban mit is jelent? Most nézem, hogy sok zeném (mp3 és FLAC egyaránt) van 44.x-ben, ez fog nekem gondot okozni, ami hangminőséget illeti? :F

Ha jól veszem ki az olvasottakból, akkor a kártya nem tudja alapból ezt a frekvenciát kezelni, csak átalakítani nagyobbra, vagy kisebbre, de amennyire lejött ez mindig valami minőség romlással jár (még akkor is ha "felkeveri") ahhoz viszonyítva, mintha ezt natívan játszaná le. :( Igaz ez, és ha igen akkor mondhatjuk, hogy ez a X-Fi HD mégsem annyira jó ötlet egy kezdő USB-s hangkártyának (és még rosszabb lesz, mint egy alap Realtek alaplapi?)?

A válaszokat köszi!

[ Szerkesztve ]

(#40674) Bodz válasza SunMount3r (#40673) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Optikan tudja.
Ha usb-n hasznalnad, akkor sem ezen fog mulni az eleted, hidd el! :) Jol szol, a tobbivel ne is foglalkozz ezen a szinten! Ettol meg nem rosszabb hangra, mint egy integralt. Ha megis zavarna a dolog, akkor mast kell venni esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#40675) SunMount3r válasza Bodz (#40674) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Köszi, de az a gond, hogy nem tudom mennyire zavarna, mivel még nem próbáltam, ill. nincs is lehetőségem rá, hogy kipróbáljam (mint általában másnak se). Ezért is kérdeztem, hogy kinek mi a tapasztalata vele, ill. hogy ezzel a "nincs natív 44.1kHZ támogatás" kérdéssel kapcsolatban úgy általában.

Optikai nekem kilőve, mivel a szokásos "alap" felállásban használnám: X-Fi a notira kötve USB-n, egy pár PC-s hangafal RCA-Jack átalakítóval meg az X-Fi RCA- outjára.

A lényeg pont az lenne, hogy az notim integrált alaplapi kártyájánál jobb minőséget érjek el, ami a zenelejátszást illeti, ha már beruháznék egy ilyen (nekem) nem is olcsó, külső hangkártyába. Lehet, hogy még ez is a belépő szint, de feleslegesen nem dobnék ki rá pénzt, csak akkor, ha ér is valamit a gyakorlatban.

(Fura, hogy pont a 44.1hHz-et nem tudja amúgy... :F )

[ Szerkesztve ]

(#40676) krichd1 válasza SunMount3r (#40675) üzenetére


krichd1
addikt

Ne zavarjon, sok upsampling alapú DAC van, jóval drágábban is. Inkább az a kérdés pontosan milyen PC-s hangdobozhoz vennéd ?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#40677) Bodz válasza SunMount3r (#40675) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem szarmazik belole hatranyod. :) Szoval nem fog rosszul, torzan, stb szolni, ha esetleg ez jutott volna eszedbe.

Jo kis kezdo dac, innen mar gyonyoruen meg lehet indulni a lejton.

[ Szerkesztve ]

(#40678) SunMount3r válasza krichd1 (#40676) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Genius SP-HF 1250B -kezdetnek. Egy Creative 265-öst párt váltana (kb. 2500Ft volt, már nem gyártják). Tudom, hogy nem nagy, de mégiscsak előrelépés lehet akkor egy X-Fi HD-vel kombinálva (legalábbis ezt tervezem, ezért is érdeklődök itt. :K )

Ez a Genius szerepel a PC-s hangfal ajánló topic összefoglalójában is, igaz, mint legolcsóbb megoldás.
Később talán jöhet majd egy Modecom MC-SHF5 vagy egy Thonet & Vander Vertag. (Vagy esetleg egyből váltok egy max 40K-s belépő stúdió monirorra, mivel később zene szerkesztésre is kellene. E kapcsán gondolkodtam még a Focusrite Solo-n, mint USB DAC megoldás, de azért ez már valamivel drágább és egyelőre csak zene hallgatáshoz kellene a cucc, ahhoz meg lehet, hogy jobb lenne az X-Fi HD egyelőre... :F )

(#40679) krichd1 válasza SunMount3r (#40678) üzenetére


krichd1
addikt

Most visszakeresve már korábban is kérdeztél. Az akkori válaszomat tartom. Persze előrelépés lenne a kis Creativetől az 1250B, a mostani kínálatban nincs is igazán konkurenciája.
A "40K-s belépő stúdió monitor" csak nevében stúdió monitor, gyakorlatilag nem az, nagy elvárásaid ne legyenek.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#40680) SunMount3r válasza krichd1 (#40679) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Értem, és ha már szóba hoztam: a Focusrite Solo-s ötletről mi lenne a vélemény/tapasztalat? Mert ha hétköznapi zene hallgatásra is jobb, mint az X-Fi HD (vagy legalább olyan jó), akkor lehet egyből ezt céloznám meg. (A hangfal terve még egy jó darabig maradna a Genius.) Vagy az X-Fi inkább ajánlottabb jobban általános felhasználásra (gondolok itt pl. filmezésre is).? :F

[ Szerkesztve ]

(#40681) krichd1 válasza SunMount3r (#40680) üzenetére


krichd1
addikt

X-Fi HD is megfelel erre a célra, inkább gyűjts jobb hangdobozokra.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#40682) SunMount3r válasza krichd1 (#40681) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Arra gondoltam, hogy hogyan kezeli a video file-ok hangsávjait (DTS, és társai) a Focusrite Solo az X-Fi HD-hez képest? :F Egyelőre ez is tényező lenne nálam a zene mellett. (Vagy ehhez a hangkártyának semmi köze és lehet, hogy noob-ságot kérdezek, sry...)

Mert ha ilyen téren sincs gond és minden téren kiváltaná az X-Fi-t, akkor talán jobb befektetés lenne a Focusrite, mivel ezt előbb-utóbb mindenképp megvenném, a gitár és mikrofon bemenetek miatt.

(#40683) Bodz válasza SunMount3r (#40682) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A lejatszo/kodek dolga a hangsavok kezelese/dekodolasa. Neked csak annyi a dolgod leegyszerusitve kb, hogy beallitsd kimentkent a Solot.

[ Szerkesztve ]

(#40684) SunMount3r válasza Bodz (#40683) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Értem, köszi, így már leesett, keverhettem a külső media erősítőkkel/lejátszókkal...

(#40685) orbano


orbano
félisten

na, végre levámolták a musiland 02 us-t. végre zenének nevezhető zörejek jönnek ki a rendszerből. eltűnt a magas kiemelése, megjött a középtartomány, sok részlettel, szóval nagyjából azt kaptam, amit vártam a kateógriában, köszi a segítséget :R
azért az is látszik már, hogy záros határidőn belül lesz utódja, plána ha elkészül az új hangfal. érezni, hogy elég erősen beleszínez, ennél el tudok képzelni valami sokkal természetesebbet is.

Kérdés 1: külső táppal a DAC része is tovább javul, vagy az inkább cak az erősítő részének segí? Ha az előbbi, akkor milyet érdemes beszerezni?

Kérdés 2: ezen túlmutatóan, de azért még egy Benchmarkon innen milyen eszközökkel érdemes szemezgetni, amik (szigorúan DAC-ként) komolyabb teljesítményt nyújtanak?

Kérdés 3: gondolom a legtutibb az lenne, ha kihagynám az USB-t a láncból, és mondjuk optikairól etetném a rendszert. Ehhez jók az alaplapi kimenetek, vagy érdemes komolyabb hangkártyát beszerezni? Ha az utóbbi áll fenn, létezik korrekt minőségű digi kimenettel rendelkező félmagas hangkártya?

A vér nem válik VAZZE!™

(#40686) .DLL válasza orbano (#40685) üzenetére


.DLL
veterán

A Musi 03 Daron javult külső tápról, persze ez konkrétan nem sokat mond a 02-re vonatkozóan, mert eléggé más az alkatrészkészlete, de általánosságban azt mondom, hogy igen, jobb a külső táp, mert az USB lehetőségei korlátozottak, és a gyártók ritkán tesznek komoly tápot egy tisztán USB-s DAC-ba, csak ami épp szükséges, tehát jobb ha eleve stabilabb, tisztább, tartalékokkal rendelkező tápegységről üzemel a készülék.

Ha színezetlenebb hangot keresel, akkor TC. Impact Twin. Minden hype igaz róla, az árát figyelembe véve (sajna már nemrég abbahagyták a gyártását)

(P.H.)

(#40687) Dorian válasza orbano (#40685) üzenetére


Dorian
félisten

Musi USB-ről biztos nem váltanék optikaira.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#40688) samu2062


samu2062
aktív tag

Sziasztok!
Teljesen amatőr vagyok a témában,így hát kérdeznék.
A tv-mre van kötve egy aktív hangfal a fejhallgató kimenetre.
Ezt ugye ismeritek,pocsék hangja van pedig a hangfal elég jó.
Azt szeretném kérdezni,hogy ha rendelnék e-bay-ről egy olcsó,5k-s dac-ot,azzal minőségibb hangzást kapnék a jelenlegi megoldáshoz képest?
Vagy ahhoz drága,minőségi dac-ot kéne venni?
Nem szempont a lehető legjobb hangzás ami létezik ezzel a megoldással,de a jelenleginél lehetne jobb.
Szerintetek?

(#40689) .DLL válasza samu2062 (#40688) üzenetére


.DLL
veterán

Milyen hang kimenetek vannak a TV-n a fejhallgatóén kívül?

(P.H.)

(#40690) samu2062 válasza .DLL (#40689) üzenetére


samu2062
aktív tag

Sajnos csak optikai.
Ezért is gondolkodom ezen a megoldáson.

(#40691) Imifej válasza samu2062 (#40690) üzenetére


Imifej
senior tag

FiiO D03K

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#40692) .DLL válasza samu2062 (#40690) üzenetére


.DLL
veterán

Egy Fiio D03-at próbálj meg, vagy egy kínai csodát ebay-ről (optical dac) 3e Ft körül.

(P.H.)

(#40693) samu2062 válasza .DLL (#40692) üzenetére


samu2062
aktív tag

Ezt néztem konkrétan:[link]
De ha jobb ez a Fiio d03 akkor rászánok annyival többet,3k-val több.
Köszönöm szépen a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#40694) .DLL válasza samu2062 (#40693) üzenetére


.DLL
veterán

Jaja, én is ezt néztem ebay-on, csak olcsóbban: [link] Hangját nem ismerem, ennyiért persze nem lehet csodát várni, de ha a TV-é ennyire rossz, akkor annál valszeg jobb lesz. Mondjuk a képen látható dugasztáp eléggé felejtős, egy normális stabilizált lineáris 5V-os tápegység kéne neki.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#40695) orbano válasza .DLL (#40694) üzenetére


orbano
félisten

musilandhez ha akarok normális tápot, mit érdemes?

A vér nem válik VAZZE!™

(#40696) Bodz válasza .DLL (#40694) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az SMSL is előállt egy ilyennel. Fogalmam sincs mire képes.

(#40697) ricinus13 válasza orbano (#40695) üzenetére


ricinus13
senior tag

+1 ez engem is érdekelne. :)

(#40698) Bodz


Bodz
Topikgazda

A normális táp kb. annyiba kerül, mint maga a Musiland. Kivéve ha meg tudjátok magatoknak csinálni vagy van ismerős, aki olcsón összedobja.
Amúgy ezzel próbálkoznék kevés pénzből. Esetleg egy bkercso féle tápszűrő hozzá, ha még kapható. Nem tudom most mennyiért adja.

[ Szerkesztve ]

(#40699) kismikis válasza orbano (#40685) üzenetére


kismikis
tag

1. Ha a minőségre mész, és DC 12V-ot kíván, akkor érdemes akkuval kipróbálni. A legtisztább táp, csodát tehet.
2. Ha olcsóra mész, akkor hibás nyomtatót hibátlan külső táppal, hirdetésből. Nálam a Phiree Minit egy HP 18V/1,1A hevíti a gyári hulladék helyett. 200Ft + 15km autózás volt az ára. :))

(#40700) .DLL válasza kismikis (#40699) üzenetére


.DLL
veterán

Akku +1 :K sokkal simább, transzparensebb lesz a hang utána.
Találni olyan véleményt, hogy unalmas is, szóval készüléke válogatja. Musi 03-nál semmit nem vett el a dögösségéből. De fontos a panelen lévő al-tápegységek, LDO-k minősége, kialakítása is, ha az nem jó, akkor nincs mit tenni.

(P.H.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.