Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40301) Bodz válasza gboszi (#40270) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Adhat.Egy próbát megér az SD.

(#40288) PuMbA: Taobao vagy akár Aliexpress.

(#40299) HUNNIA1920: A Knight 3 nagyon korrekt. 77-ért gyakorlatilag ingyen osztogatják.

[ Szerkesztve ]

(#40302) Radomer válasza Bobrooney (#40300) üzenetére


Radomer
aktív tag

+1

Legyen minden cuccod hasonló árszegmensből ez a lényeg, és tetsszen amit hallasz. ;)

(#40303) Bodz válasza D1Rect (#40292) üzenetére


Bodz
Topikgazda

X-Fi HD USB hogy tetszik? Ha nagyon ragaszkodsz hozzá, hogy 20k alatt legyen, akkor SMSL SD793II neked is.

(#40293) Hack3er: Persze, működhet.

[ Szerkesztve ]

(#40304) D1Rect válasza Bodz (#40303) üzenetére


D1Rect
félisten

Mennyire bajos mostanában az X-Fi driver?
Mondjuk az SMSL elég jónak tűnik 65 dollárért.

(#40305) dgyuri0123 válasza Bobrooney (#40300) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Törölt.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#40306) Bodz válasza D1Rect (#40304) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem panaszkodott még senki az X-Fi HD USB driverére errefelé. De nem muszáj feltenni, megy amúgy nélküle is.

(#40305) dgyuri0123: Kár. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40307) orbano


orbano
félisten

nah, kicsit változott a helyzet, olcsóbban lett erősíőm, mint gondoltam, így picit emelnék a büdzsén. 30-35 ezerig, használtan, vagy akár újonnan tudtok mondani igazán jó, zenei DAC-ot, ami USB-ről, és optikairól is tud menni, és van rajt fejhallgató kimenet. itthoni felhasználásra, szóval nem kell, hogy akksiról menjen. előre is köszönöm a segíséget :R
ja és a referencia az továbbra is az emu 0404 pci :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#40308) dgyuri0123 válasza Bodz (#40306) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem értem. :N

Most komoly, vagy csak "piszkálsz"? :D Vagy sok hülyeséget írok?

"csak a zene van"

(#40309) dgyuri0123 válasza Bodz (#40306) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Olvastad?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#40310) CaNNa3IS válasza orbano (#40307) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

0404 -et nem ismerem de egy 1212m-nél audinst hud mx1 m, musiland 02 dragon is joval jobb volt hangban

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#40311) orbano válasza CaNNa3IS (#40310) üzenetére


orbano
félisten

nemrég valaki pont az ellenkezőjét mondta :) de szép is az élet.

A vér nem válik VAZZE!™

(#40312) .DLL válasza szaszandras (#40277) üzenetére


.DLL
veterán

Köszönjük az internet nevében! :R

(#40278) HUNNIA1920: Jó a 03, de igazán nem csak akksitól lesz szép és tiszta, persze ez is hoz a konyhára, hanem az analóg szekció lecserélése. Akkor nagyon állat lesz! Vállalnám amúgy Musiland 03-ak átalakítását más IV konverterrel, de garanciát nem tudom hogy vállalhatnék rá... ha lefüstöl, de nem az én hibámból akkor sem tudom bizonyítani, én piszkáltam bele biztos azér... ez mondjuk nem hiányzik, bár nem is valószínű. Pedig segítenék szívesen kiszabadítani a szellemet a palackból, jól esne olvasni a sok elégedett hsz-t. Pesze a Musi 03 annyiba kerül, amennyit a hangja gyári állapotban is csont nélkül megér, csak egy kis tuninggal a 2x árkategóriában játszhatna (anyagköltség meg kb. 10k).
Hozzáteszem én nem hallottam még az NFB-15-öt.

Az Y-USB kérdéshez: a Musi test pontját össze kell kötni a számítógép test pontjával, tehát olyan Y kábel kell amint a föld vagy test vezeték az adat oldalon is végigfut.

(#40289) dgyuri0123: A Musi 03 minden csak nem erőszakos. :N Kifejezetten kedves hangja van. Dögös abban az értelemben, hogy kissé nagyobb, színezettebb a mélye, jó a dinamikája, látványos a tere (de nem túl nagy). És ez még mennyit tud javulni.... (és az még mindig hol van egy tényleg komolyabb DAC-hoz képest) ...huhh.

(#40296) HUNNIA1920 és (#40300) Bobrooney: Nem hülyeség lecserélni a hangfalakat, a DAC előtt:
vizuálisan úgy lehet elképzelni mint egy függönyt, ha a függöny mögé áll két személy meg tudod különböztetni őket? Vagy csak ugyan olyan homályos sziluettet látsz?
Persze a gyengébb hangfalak is prosperálnak a jobb forrásból, de de lehet hogy pont nem mutatja meg a különbséget közöttük.

(#40290) nobela: Ezek felejtősek, inkább egy 24V-os Presenter2, Invertory, vagy X-Szekeres II (a topikban keress rá).

(P.H.)

(#40313) CaNNa3IS válasza orbano (#40311) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Itt sokan sok mindent mondanak mindenféle tapasztalat nélkül általában. Olyan eszközökről amit nem hallottak soha. :DDD
De jó ez így. Olyan salátás topik ez.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#40314) dudika10 válasza Bodz (#40306) üzenetére


dudika10
veterán

Hogy nem panaszkodott senki rá? Egyszer felraktam. A számítógép zavartalan működéséhez muszáj betartani az alábbi telepítési sorrendet:
1. driver
2. új windows
;]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#40315) Tamoo válasza .DLL (#40312) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"...vizuálisan úgy lehet elképzelni mint egy függönyt..."
Inkább mintha ráhúzna egy nagy fekete kukás zsákot. :(

(#40299) HUNNIA1920: Pont fordítva építkezel. Először keresni kellene egy számodra minden tekintetben megfelelő dobozt, aztán csiszolni a megfelelő elektronikával kábelekkel. Hiába veszed meg a dac-ot, erősítőt ha egy rossz dobozon hallgatva fogalmad sincs, hogy mit tud... így nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#40316) orbano válasza CaNNa3IS (#40313) üzenetére


orbano
félisten

és akkor ezeket vehetem konkrét ajánlásnak, vagy érdemes még másfele is kacsintgatnom? miben jobbak, mint az emuk egyébként? bár ahogy néze ezek 40-50k-ért mennek ebayen, az picit sajnos sok :( esetleg valami az alsóbb polcról? :)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#40317) .DLL válasza orbano (#40307) üzenetére


.DLL
veterán

Az a baj, hogy ebben a kategóriában valamit általában kihagynak belőle.
Vagy optikai vagy USB bemenete nincs, vagy fejhallgató kiemenettel nem rendelkezik (pl. Sanskrit).
Szerintem egy SMSL SD-793-II + egy Xmos usb konvertert végy, még mindig a kereten belül leszel, és ez már egész jó kombó, az Xmos-t pedig későbbi DAC-okhoz is tudod használni. :K

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#40318) gubabela válasza .DLL (#40317) üzenetére


gubabela
senior tag

Nem értem mi a probléma. Vesz egy olcsóbb dac-ot és egy olcsóbb fejes erősítőtt és meg van oldva. :) Ha nincs rá sok pénze még mindíg ez a legjobb megoldás.

(#40319) .DLL válasza gubabela (#40318) üzenetére


.DLL
veterán

Nincs probléma, leírtam egy konkrét példát, ami pont kijön a keretéből és jól használható.
KisDAC + P2 is jó lenne, de már túl van a kereten, kisDAC Card pedig csak USB-s.
Én hibám, de nem ismerek több olyan DAC-ot, ami USB és optikai bemenettel is rendelkezik, 20k körül, hogy még fejes erősítőre is teljen.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#40320) orbano válasza .DLL (#40317) üzenetére


orbano
félisten

ok, akkor tegyük fel visszább adok, a prioritás jelenleg az USB -> RCA, a többit feletsük el. így milyen a leányzó fekvése? :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#40321) .DLL


.DLL
veterán

Hohó! :DD Most kaptam kollégámtól egy PCM1794A chippet! Mily szerencse, hogy ez pont láb- és funkció kompatibilis a Musi 03 US-ben lévő 1798-cal, így megpróbálhatom tönkretenni a DAC-om egy IC cserével. :D
De ha sikerül akkor mézzel folyó kánaán lehet a jutalom.

(P.H.)

(#40322) goamantra


goamantra
tag

Olvasom, hogy ez a "Musiland Monitor 03 US Dragon" egy dögös hang.. (kissé nagyobb, színezettebb a mélye, jó a dinamikája) .. (elméletileg pont jó lenne nekem...)

Viszont egyetlen dögös hangú DACt nem hallottam még, ami kizárólag usbről van táplálva ... (szal nincs valamilyen külső tápja).. Persze tévedhetek, de ez a tapasztalatom...és ahogy nézem, ez a Musi03 is usb-s...

@HUNNIA1920: ajánlanád a Musi-t kemély rock v elektronikus zenéhez? (ahová ütős, mély basszus kell)
régóta keresgélek ilyen stílusokhoz, sikertelenül.. ezért érdekelne a véleményed

(#40323) goamantra


goamantra
tag

Esetleg ezt a füles erősítőt hallotta már valaki > Sense V1 ? (Frequency response: 5Hz-50kHz)

Állítólag basszusban erős, de még nem hallottam.. (ahogy a többi kínait se :(

(#40324) .DLL válasza goamantra (#40322) üzenetére


.DLL
veterán

Rockhoz szerintem kicsit lágy, főleg a felső-közép, magas tartományban, tehát a gitárok, cinek nem anyira zúzósak, mint egy harsányabb forrással. Most szigorúan a gyári állapotáról beszélek.
A mélye viszont bőven elég elektronikus zenéhez is.

Egy jobb táp tényleg fontos, mert minden hang átmegy TPA6120-as műveleti erősítőn (fejhallgatókimenet is és az RCA is innen kapja a jelet), ami nagyon érzékeny a tápra, és az a rész szerintem kevés a Musiban, tehát érdemes minél jobb táppal kiszolgálni.

(P.H.)

(#40325) gyuszaa válasza goamantra (#40323) üzenetére


gyuszaa
őstag

Igen, használd a keresőt.

---

Rendeltem egy takstar pro 80-at, milyen erősítőt ajánlotok hozzá? Presenter 2?
Egy Xmos U8 funkcionálna DAC-ként.

Eléggé megszívtam a sense v1-el (amit az ebay-ről rendeltem) az eladó nem a paypal számlán megadott címre küldte el (Indonéziába kötött ki) nem tudom, hogy jött össze ez neki. :U Levelekre nem válaszolt (nagyon hanyag adminisztráció), nyitottam egy case-t, paypal már vissza is küldte az összeget (hosszú évek óta rendelek kintről, sose történt velem ilyen). Mivel másik eladótól már sokkal többe kerülne, így leteszek róla (van még egy opció : aliexpress-en 66 dollár).

Másik problémám : Xmos U8-at Dell monitorhoz kapott usb kábellal használom (korrekt darabnak néz ki, ferrit gyűrű is van rajta), külső táp egy nem kapcsoló üzemű, stabilizálatlan 6,5V-os, 50 kHz-en üzemelő DC adapter, viszont ha erről a tápról hajtom akkor zajos (próbáltam másik aljzatban ahol nincsen modem, router stb.., de a probléma ugyanúgy fennáll). Usb-ről nem fordul elő, egy seasonic belsős tápegységet használok Asus Z97-AR deszkával.

Igaz csak a gagyi fejhallgató kimenetét volt alkalmam kipróbálni, esetleg RCA kimeneten más lenne a helyzet? Vagy nem kerülhetem el a szűrést?

Driver amúgy stabil, semmi gond nincs vele, ha esetleg kell megosztom a hozzá kapottat (+ fb2k)

(#40326) Radomer


Radomer
aktív tag

Hali!

Valaki hirdetett már Head-fi-n?

Ha tudna segíteni valaki kérem pü keressen meg. :R

Köszi!

(#40327) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Hilfe !!!

Microsoft felajánlotta a Win10 ingyenes regisztrációját. Az a kérdés, hogy a Denon DA 300 működne-e Win10-el.

Tudja ezt valaki bombabiztosan? Mert ha rárakom a gépemre és a Denon tégla lesz a Win 10 számára, akkor inkább kihagyom. De nagyon csábító az biztos. :O

(#40312) .DLL : Nem úgy gondoltam, ahogyan képzeled. Az a fura, hogy sokkal dögösebben szól "Hunnia" Yamahája a Musi-val, mint az Audiogd-vel.
Az a Yamaha eléggé fedett hangú erősítő és ha a Musi03 kap majd maga mőgé egy NAD-ot, akkor valami egészen más hangzás kerekedik ki belőle. Érted mire célzok? Vagy valami nem stimmel. Ennyivel nem lehet jobb a Musi az NFB15-nél szerintem. Vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#40328) Bodz válasza dgyuri0123 (#40308) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Komoly. Nekem tetszett, amit írtál. :)

(#40314) dudika10: Hát na. Te vagy a kivétel. :D

(#40327) dgyuri0123: Működik Win 10 alatt a jelenlegi driverrel is. De ha most regisztrálsz, akkor még nem tölt le semmit, majd ha megjelenik a végleges változat, csak akkor.
Amúgy gondolom majd a Denon D+M Group (több dac-ban is használják ugyanazt az usb részt) is reagál a Win10 érkezésére valamikor.

[ Szerkesztve ]

(#40329) .DLL válasza dgyuri0123 (#40327) üzenetére


.DLL
veterán

Maradjunk annyiban, hogy egyikünk sem hallotta Hunnia1920 rendszerét :D Értem amit mondasz egyébként. Nem tudjuk, ő hogy értette a dögösséget, és nem tudjuk hogyan szól majd azzal a NAD-dal, sőt az is lehet hogy nem fogja "túl rámenősnek" sem találni, mert az jön be neki, csak kitisztul a hang kép. Az pedig nem baj.
Majd kiderül, én is kíváncsi vagyok rá.

(P.H.)

(#40330) HUNNIA1920 válasza goamantra (#40322) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Én metál-rock zenét hallgatok főleg és nem érzem kevésnek a jelenlegi cuccal a Musi 03-at. Ettől függetlenül osztom .DLL véleményét.

.DLL: majd kíváncsi leszek a PCM1794A projektre. :K

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#40331) dgyuri0123 válasza Bodz (#40328) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Köszönöm a válaszod.

Most már csak az a "hülyegyerek" kérdésem van, hogy a Win10 is mindent legyalul vajon a gépről, ugyanúgy, mint az elődei? Kicsit (nagyon) OFF, bocs.

Más... a tegnap esti HSZ-hez annyit fűznék hozzá, hogy túl "acrbamászónak" ítéltem a mondandómat, ezért töröltem inkább. Nem szerettem volna senkit sem bántani, de amit és ahogyan írtam, szerintem lett volna belőle durci. :K

(#40329) .DLL : "Maradjunk annyiban, hogy egyikünk sem hallotta Hunnia1920 rendszerét"

Ez igaz, de nagyon jól ismerem azt a Yamahát és azt a NAD-ot is, mint típust. A hangfalakhoz is volt "szerencsém", így "látatlanban" tudom, hogy szólnak. Nyilván az ízlések nagyon eltérőek lehetnek, de szerintem akkor is van egy képzeletbeli etalon, aminek be nem tartása borzasztóan fals eredményeket okozhat, ízlés ide vagy ízlés oda. Olyan ez, mintha egy szuper fejhallgató erősítőhöz egy 30 éves Tesla fülest használnál, mert az elég neked. Ilyen nincs szerintem. De legalább is nem szabadna megtörténnie.

Annak a hangkeltőnek mennie kell (bocs Hunnia). Semmire sem használható darab szerintem. :K

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#40332) HUNNIA1920 válasza dgyuri0123 (#40331) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Látod mit okoztam a kérdéseimmel. :DDD
Ha minden igaz ma este kiderül, hogy igazad volt-e a Musi + NAD párosítással. Remélem nem. :D :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#40333) dgyuri0123 válasza HUNNIA1920 (#40332) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én sem szeretném, de nem is az volt a célom, hogy eltántorítsalak a NAD-tól inkább csak furcsállom, hogy ennyivel "erősebb" a Musi, mint az Audiogd.

Végre elindultál a jó úton, dehogy beszéllek le róla. Csak azt a fránya Jamo-t égesd el légyszi. :DDD
Az minden bajod okozója, hidd el. ;)

"csak a zene van"

(#40334) .DLL válasza dgyuri0123 (#40331) üzenetére


.DLL
veterán

"Ez igaz, de nagyon jól ismerem azt a Yamahát és azt a NAD-ot is, mint típust. A hangfalakhoz is volt "szerencsém", így "látatlanban" tudom, hogy szólnak."

Ez esetben én kérek elnézést, megkövetlek. Akkor te ha nem is ott, nem is úgy de mégis hallottad a rendszerét. :R

(#40330) HUNNIA1920: Én is, de azon agyalok, hogy nem forrasztom át a Musi-t, hanem megépítem külön panelre a 1794A-t, jól megszűrt táppal, és a Musiról, csak a digitális jelet kapná, mint az eredeti IC.
Igazából nem akarom bántani a jelenlegi felállást egyelőre, ha tényleg jobb annyival a 1794, akkor átforrasztom, de jelenleg is nagyon egyben van a rendszer, ha szól a zene akkor nincs más. :3

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#40335) HUNNIA1920 válasza dgyuri0123 (#40333) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Ma bekötöttem a Van Damme IC kábelt, most hallgatom még a Yamaha erősítővel és már most is igencsak tetszik amit hallok. Ha ez tetszik, akkor milyen lesz a másik erősítővel és komolyabb falakkal? :Y

Remélem nem esek (még jobban) abba a hibába, hogy semmi se elég és csak tovább-tovább akarok fejleszteni, mert ahhoz a "segíííly" nem elég. :D

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#40336) dgyuri0123 válasza .DLL (#40334) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"nem is ott, nem is úgy de mégis hallottad a rendszerét."

kb. igen. :K

#40335) HUNNIA1920: Bele fogsz esni abba a hibába, de ez így van rendjén. Más kérdés, hogy van, aki havonta cserélget, van, aki néhány évente. Legyél Te a második eset és kevésbé fog fájni. :K

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#40337) .DLL válasza HUNNIA1920 (#40335) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem meg fogod találni az arany középutat. ;) Egy ideig mindenki halad a lejtőn lefelé, aztán elérkezik az a szakasz amikor egyre kevesebb javulásért egyre többet kell fizetni, na az átlag ember valahol azon a kanyaron áll meg. Ki előtte, ki utána, ott ahol már elég jó hangrendszere van, ugyanakkor még nem költött milliókat.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#40338) dgyuri0123 válasza .DLL (#40337) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Egyetértek. :K

Mindennel, amit írtál.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#40339) Radomer válasza .DLL (#40337) üzenetére


Radomer
aktív tag

Én is épp a finish felé tartok a leejtő alján, és már látom a fényt. :DDD

(#40340) Tamoo válasza Radomer (#40339) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ó én már de rég óta látom. :D Csak az a baj, hogy a kezdeti keret végére egy nulla már oda lett karcolva.

[ Szerkesztve ]

(#40341) Radomer válasza Tamoo (#40340) üzenetére


Radomer
aktív tag

Én csak egy olcsó dac-ot (40k) szerettem volna venni egy jobb fejessel (40k). Ahhoz képest én is enyhén szólva túlszárnyaltam az eredeti elképzelésemet. :DDD

(#40342) .DLL válasza Tamoo (#40340) üzenetére


.DLL
veterán

Nekem is úgy indult, hogy csak vettem egy 8k-s fejhallgatót a tönkrement helyett, és az annyira meglepően sok dolgot mutatott meg a zenéből, az előzőhöz képest, mintha az egy Sokol rádió lett volna, szóval ez az élmény páros lábbal indított el a lejtőn.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#40343) Exodius válasza .DLL (#40342) üzenetére


Exodius
őstag

Hát most mondhatnám, hogy én is kezdek megállni pedig nem sokat tapasztaltam, de fölmerültek itt is dolgok. Akkor el is kezdem a beszámolót:

Adtam jó sok időt a Denon 300-asnak, hogy bejáratódjon meg minden. Az ATH-AD 500X-essel valamiért csak szolidan együttműködnek. Több lett a tér, finomabb lett a basszus és előbb a zene (még az elektronikus zene is), kicsit jobban kijön, hogy valamit sza*ul vettek fel a stúdióban.

VISZONT!!

Úgy érzem ,mintha az 500X nem egy kategória lenne a 300-assal, értsd:

Ha a Denon a doppingszer, és az 500X egy 100 méteres sprinter aki kijutott az olimpiára, akkor úgy érzem, hogy csak max. az előselejtezőbe juthatott be avval a csodaszerrel amit a Denon adhatott neki. Értsd: jó ez a Denon meg hozzáadta amit lehetett, de ennyi. És ez kicsit furcsa és kevésnek érzem (az én készülékemben a hiba? :( ). Azt hittem megtáltosodik a fejes és még durvábban bele fogok szeretni a fejesbe (a Denon-on keresztül), de úgy tűnik hogy vagy most jöttem rá, hogy váltani kéne egy DT 770-esre, AKG 550-esre vagy egy ATH-M40x és félek, hogy ezek közül valamelyik nagyobb szerelem lenne, mert most csak szeretem az 500X-et, de nem vagyok szerelmes belé. És ez szörnyű. :(

Tényleg nem tudom srácok......:(

Viszont szerintem a következők lehetnek:

1. Vagy kur*a érzékeny a Denon és ennyire hallatszik rajta hogy 800 Ft-os Roline kábellel van összekötve, és ha alá raknék egy Klotz vagy Supra kábelt akkor még állatabb lenne (amit kétlek, mert nehogymár egy kábel megváltsa a világot).

2. Vagy elfogadom a tényt, hogy süket vagyok mint az ágyú (ami nem igaz mert sokáig elhallok).

3. Vagy egyszerűen annyira sokat vártam, hogy az amit hozzátett a Denon, már annyira nem is volt feltűnő.

4. Vagy egyszerűen a Denon nem élvezi a szexet az 500X-essel és jobb partner kell neki én meg élvezhetem ahogy elvannak egymással. :)

Nah erre reagáljon mindenki akinek a keze ügyében volt valaha Denon 300 vagy 500x, esetleg mindkettő....és ne rúgjátok szét nagyon a seggemet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40344) krichd1 válasza Exodius (#40343) üzenetére


krichd1
addikt

AD500X megvétele előtt milyen fejhallgatókat próbáltál ki ?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#40345) .DLL válasza Exodius (#40343) üzenetére


.DLL
veterán

Lehet hogy tényleg nagyon rápörögtél a témára, hogy itt most mi lesz. Nekem nagyon tetszett a hangja, de nem rendeltem be, maradtam a Musi alapú DAC-omnál, aminek kicsit jobb atmoszférája van, nyugodtabban kipakolnak a zenészek a színpadra, és mikor mindenki tisztes távolságra, egymást nem zavarva elhelyezkedett, akkor kezdenek el zenélni. És az úgy jó, látványos is, élvezetes is. Sajne viszonylag hátul ülök vele/általa, így néhány részlet elvész, elkenődik, a Denonnal sokkal közelebb van a színpad, szinte az arcunkban.

Amúgy ami előtte volt neked, SC8000, az sem egy rossz kártya, , és erősebb a fejes erősítője, szerintem, mint ami a Denonban van. Hangerőt dB-ig tekered fel?

Amúgy a fejes is lehet "ludas", pl. a Philips SHP-5401-emmel nem akkora a különbség a DAC-om mostani állapota és az eredeti Musi között. Persze jobban szól, de a fejes mindig is mosni fog. Feltéve a DT880 modot meg kitisztul minden és nyugodt sima hangja lesz a zenének, mély, hosszú lecsengésekkel, visszhangokkal. (mármint nem lassú a fejes, ellenkezőleg: nem mossa el a lecsengéseket)

(P.H.)

(#40346) Cyanog3n


Cyanog3n
csendes tag

Hali! A minap rendeltem egy JVC HA-M55x-et, ahhoz keresnék valami hordozható erősítőt. Telefonnal, iPod-dal használnám. Előtte AKG K518-m volt, az is elég halkan szólt. Ezt a Creative Sound Blaster E1-t nézegettem, de nem tudom milyen lenne a fejhallgatóval. Esetleg, ha valaki tudna segíteni vagy jobbat ajánlani, megköszönném. 15e a keret...

(#40347) Exodius válasza krichd1 (#40344) üzenetére


Exodius
őstag

Évekig szolgált egy HD 555-ös aztán azt később moddingoltam. Meg volt még egy AKG K412 P-m is.

(#40348) dgyuri0123 válasza Exodius (#40343) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nekem is DA300 van.

Amit biztosan mondhatok, az a kábel és kábel közötti különbség. Mikor megvettem, nem volt itthon normális USB kábelem, így egy alap nyomtató kábelt dugtam a seggébe.
Már azzal is tetszett a Denon hangja, de semmi extra. Viszont, amikor lecseréltem egy "mezei" Klotzra, potom 3500 Ft-ért, hát csodálkoztam kicsit. Megjött a hangja, de nagyon. A korábban kissé sziszegős magas tartomány elsimult, a kissé pontatlan (döngő) mély tartomány is kottázhatóra változott. Az énekes előbbre jött, teljesen eltűnt a reszelőssége. Bezzeg a rezesek sokkal szebben reccsentettek, ahogy kell. Sokkal részletezőbb lett, de ez nem ment a lágyság rovására. Páran írták korábban a DA300-ról, hogy szeret nyomulós lenni és szeret picit keménykedni. Hát, nálam szó sincs ilyesmiről. Bár én szinte csak erősítővel hallgatom analóg RCA-n. Az is nyilván számít, hogy milyen az az erősítő, pontosabban milyen karakterű.
Ennyit tudnék pár szóban hozzátenni a kábel "dologhoz", ha nem haragszol meg érte. Igenis van létjogosultsága egy használhatóbb kábelnek, ami nem feltétlenül kerül 100 ezrekbe. Persze azt is ki lehet próbálni, akinek erre van ingere. :K

Arról nem is beszélek, hogy pl. erősítőn egy tápkábel csere is mekkora változást hoz. Saját tapasztalat szintén, de ez már nem ide tartozik.

Még valami....milyen lejátszó szoftvert használsz ?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#40349) h1mpi válasza dgyuri0123 (#40348) üzenetére


h1mpi
nagyúr

ugyanezt tapasztaltam csak 2000 Ft volt a kábel :D

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#40350) dgyuri0123 válasza h1mpi (#40349) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Klotz?

"csak a zene van"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.