Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40801) .DLL válasza Tomacko (#40800) üzenetére


.DLL
veterán

Igen, csak nem kapcsolóüzemű dugasztöltőt, mert azok általában nagyon zajosak.

(P.H.)

(#40802) Ribi válasza Tomacko (#40800) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mobil töltők kapcsoló üzeműek nagyrészt és "zajosak". Régebbi tápkockákban transzformátor van, ami "simább" feszt ad.
ui.: Ahh, nem lapoztam. :O

[ Szerkesztve ]

(#40803) fotobolond


fotobolond
tag

Sziasztok!

Az alábbi kérdésben szeretnék segítséget kérni:

Egy Creative Soundblaster Z vagy Asus Xonar DX hangkártya esetében mennyit javít a hagmínőségen ha kártyát az optikai kimenetén keresztül hozzácsatlakoztatom egy DAC-hoz?

Érdemes ezzel később foglalkozni vagy ha már DAC akkor USB-n keresztül?

Köszönöm, üdv:

Eladó cuccok: LG V10 - RINGKE Fusion Crystal Clear tok - Új http://hardverapro.hu/apro/ringke_fusin_crystal_clear_tok_lg_v10_-_uj

(#40804) Freeman007 válasza bkercso (#40791) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Asztal alatt a két láb között van a szőnyegen a táp és onnan hallom a cicergését. Megpróbálom maj szétszedni, hátha látszik valami döglődő alkatrész.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#40805) .DLL válasza Freeman007 (#40804) üzenetére


.DLL
veterán

Akkor gondolom már nem garis. Valszeg szemre nemsokat fogsz látni az egyik tekercs zizeghet, lelazulhatott a vasmag.

Más:
Ma megjött az Xmos I2S konverter, baszki... ez kézi forrasztás szinte végig :DDD Az egyik smd ellenállás egyik felét ki is felejtette a csávó de úgy teljesen, nem az hogy van ón, csak nem fogta meg... Máshol meg kiló ón bőven, kondik lábai csípőfogóval levágva... :D
Remélem a BGA ic-t nem hajszárítóval tette fel, mert akkor ott is lesz pár elégtelen forrasztás :D :N

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#40806) .DLL válasza .DLL (#40805) üzenetére


.DLL
veterán

:))


[Link, nagyobb méretben, vagy ha nem jelenne meg.]

(#40807) lezso6: Igen, ilyen kis panelből van I2S-es, van SPDIF-es és olyan is ami mindkettőt tudja. De igazából a korábbi Xmos + PCM5102 boadról is le lehetett venni az I2S-t, szép távolságban sorakoztak a forrpontok, amik utána a PCM-be mentek. ;)
Munkahelyre lesz valami DAC, lehet hogy DacTron, lehet hogy valami egyszerűbb, csak az alaplapit kiváltani.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#40807) lezso6 válasza .DLL (#40805) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Wow, ezek szerint mégis van USB -> I2S konverter viszonylag értelmes áron? Anno nagyon keresgéltem. DIY DAC-ot csinálni jó móka lenne, kb mindet csak I2S-sel lehet etetni. Neked mire lesz?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40808) Bodz válasza .DLL (#40806) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem ertem a bordat. Minek??

[ Szerkesztve ]

(#40809) .DLL válasza Bodz (#40808) üzenetére


.DLL
veterán

Lehet hogy az U8 melegszik? Még nem kapcsoltam be, nem tudom. Vagy csak marketing, "hú ezen van borda, a másik eladóén nem volt" :DDD

(#40807) lezso6: van olcsóbban is: [Link]

(P.H.)

(#40810) lezso6 válasza .DLL (#40806) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Áhám. :) Engem csak a kíváncsiság meg a tapasztalatszerzés hajt. De egyelőre még egy alap PCM2902-es cuccot se tudtam összedobni, mivel még nem érkezett meg hozzá a lényeg az opák negatív tápjához, már 50 napja várom, minden más már rég megvan. :((

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40811) PodMAN


PodMAN
senior tag

Ma a gyerekek nem voltak itthon, úgyhogy volt időm a HeadFlowt beüzemelni és a Denonal közvetlenül összehasonlítani.
Első bekapcsoláskor megdöbbentően mélybehajló doboz hangja volt a HF-nak. A Denon hidegen sokkal szebb hangú. Persze gondoltam hogy várni kell hogy bemelegedjen. Végülis kb 15 perc folyamatos ide-oda dugdosás és hallgatózás után a HF lelépte a Denont és olyan teret csinált a K550-nek, hogy a mosoly a képemre fagyott. A magasak megjöttek és minden a helyére került. ESZMÉLETLEN JÓ. Az igazság, hogy a Denon is sokat javul hogy bemelegszik. Annak is nagyon szép karakteres hangja van, de sokkal szűkebb a tere. Olyan mintha mindenki az arcomba énekelne.
A beyerrel (T70) nem tudtam kipróbálni, mert kölcsönben van barátomnál, de a K550 sem egy kutyaütő fejes. Eddig sosem hallottam tőle ilyen előadást. Jövőhéten kapok kölcsön egy ATH-A900X-et, kiváncsi leszek rá. Csak egy maradhat alapon döntenem kell majd a három közül.

Edit: Még1x köszi BKercsó ! :R

[ Szerkesztve ]

(#40812) h1mpi válasza PodMAN (#40811) üzenetére


h1mpi
nagyúr

meg kell neki pár nap, mire bejáratódik a HF :K

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#40813) .DLL válasza lezso6 (#40810) üzenetére


.DLL
veterán

Miért épp ezt az IC-t választottad negatív tápnak? : O

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#40814) lezso6 válasza .DLL (#40813) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Innen jött. USB-ből van jobb lehetőség, pl sima inverter? Tudom, az USB nem a legjobb, de falból egyelőre még nem szeretnék közvetlenül áramot kivenni. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40815) bkercso válasza .DLL (#40809) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az én XMOS-kártyám 40mA-t eszik USB-ről, vagyis nem melegszik. :)

PodMAN: ;)

lezso6: Az Aimtec AM1SZ-05XX olcsóbb (XX: 05, 09, 12, 15)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#40816) Exodius válasza bkercso (#40815) üzenetére


Exodius
őstag

Annyira jól sikerült ez a HeadFlow, és akkorát robbant, hogy......ne hagyd abba mester! :U :)

[ Szerkesztve ]

(#40817) .DLL válasza bkercso (#40815) üzenetére


.DLL
veterán

Ajj-ajj, gondolatban sötét fellegek gyűltek szürkeállományom fölé, remélem nem egy darab műanyag van a borda alatt. Sajnos nagyon erősen tapad ez a cucc, nem merem feszegetni, majd hétvégén bekötöm, hogy működik-e.

(P.H.)

(#40818) JoinR


JoinR
senior tag

Valakinek van tapasztalata ezzel?
Valami kompakt megoldást keresek zenehallgatáshoz az albiba/munkába, az SRH-440 elég gyengén szól a telómról (Coolpad F1), főleg ahhoz képest, mikor hazajövök az SRH-840+Prodigy HD2 mellé. Volt régen Fiio E10-em, nekem az megtette, valami hasonló megoldást/minőséget keresnék minél olcsóbban. Jelenleg laptopom sincs, a telóm meg nem OTG-képes, így ez felkeltette az érdeklődésem..

(#40819) zsocy válasza JoinR (#40818) üzenetére


zsocy
őstag

Rasberry pi-d van? Mert ez annak egy kiegészítő kártyája, egy dac.

Amúgy egy raspi ezzel a kártyával korrekt médialejátszó lehet, de ahogy írja a leírásban is, ez nem erősítő, szóval direkt rákötött fejeshez nem ajánlott, mögé kell még kötni egy fejeserősítőt is.

[ Szerkesztve ]

(#40820) JoinR válasza zsocy (#40819) üzenetére


JoinR
senior tag

Még nincs, de tervezek egyet. Média centernek, meg alapszinten böngészni megtenné, csak a hangminőségére vagyok kíváncsi, hogy megéri-e a pénzt, vagy egy 500 Ft-os hangkártya szintjét hozza. :)
Viszont ha a 44 Ohm-os fejest se tudja meghajtani, akkor lehet nem ez lesz a legoptimálisabb út, akkor már inkább egy E10K-t kötök közvetlenül USB-re.

[ Szerkesztve ]

(#40821) bkercso válasza Exodius (#40816) üzenetére


bkercso
nagyúr

:R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#40822) lezso6 válasza bkercso (#40815) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szóval drága TI chip. Én aliról rendeltem, tized áron, egy próbát megér, ha nem lesz itt vagy hamis, akkor refund, s veszek az Aimtectől. :R

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40823) krichd1 válasza .DLL (#40805) üzenetére


krichd1
addikt

A forrasztás minősége már nem fért bele az árba. :)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#40824) cskj1


cskj1
csendes tag

Sziasztok
Egy SRH-440et hasznalok alaplapi hangkartyaval de eleg laposan szol szerintetek mire lenne szuksegem dac vagy dac+amp? valaszokat elore is koszonom:)

"Life isn’t about waiting for the storm to pass… It’s about learning to dance in the rain."

(#40825) Nincsijennév


Nincsijennév
csendes tag

Sziasztok,

DSD-vel kapcsolatos kérdésem van: ha vennék magamnak egy ilyen digitális interface-t a számítógépem és a DAC-om közé, akkor koax-szal használva (mert a DAC-omon csak az van) mi történik, ha sacd-ripet játszok le? Hardveresen lezajlik a DSD-PCM konverzió? Vagy szoftver szükséges ehhez?
Köszönöm előre is.

(#40826) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Láma kérdés. :D
IIS (HDMI? :F ) kimenetet mihez lehet használni? Ezzel nagyon nem vagyok képben.

[ Szerkesztve ]

(#40827) lezso6 válasza Tamoo (#40826) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

I2S lesz az, nem? Bár elég fura a HDMI csati. De így lesz teljes a kép az AES, Coax, optikai mellett.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40828) Bodz válasza cskj1 (#40824) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Mennyiből?

(#40829) energy4ever


energy4ever
addikt

A problemam:
Jatek konzol van tv-re kotve HDMI-n keresztul. Majd a TV-be van dugva 3.5-os jack fullhalgato.
Ami a gond, hogy nagyon rossz a hangminoseg, illetve van egy alapzaj, valamifele allando sipolas szeruseg.

Na en ezt szeretnem kijavitani, hogy sipolasmentes, tiszta hangja legyen.

A kanzolon csak HDMI van. Gondolom egybol arrol kellene levegyem a hangot egy atalakitoval (?), majd utana jonne a dac!?

Tudnatok segiteni? :)

Most latom, letezik HDMI-s dac. Akkor kellene nekem egy HDMI eloszto, egy HDMI input-os, Jack 3.5-os kimenetu DAC. Ebbol tudtok ajanlani valamit? Olyan kellene aminek lehetoleg nem csak a hangerejet lehet allitani, hanem szinte mindenet.

[ Szerkesztve ]

(#40830) PodMAN válasza energy4ever (#40829) üzenetére


PodMAN
senior tag

Én inkább a TV optikai kimenetére tennék egy dac-ot. Abból sokkal nagyobb a választék.

(#40831) energy4ever válasza PodMAN (#40830) üzenetére


energy4ever
addikt

Valoban jo otlet! :R Na akkor abbol kellene valami, amin lehetoleg nem csak a hangerot lehet allitani, hanem pl az alapzajt is eltudom nemitani.
Milyen arban vannak ezek? Melyik tipusok ajanlottak?

(#40832) locseigabor


locseigabor
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy van egy Onkyo erősítőm és költözés után nem tudtam újra úgy összerakni, ahogy kellett volna.

Lényegében ha PC-re csatlakoztatom, akkor csak a bal első hangfal szól és szeretném, hogy mind az 5 hangfal egyszerre adjon hangot, de valamiért a többi nem szól, zenelejátszás közben sem.

Rámentem az erősítő teszt üzemmódjára és végig szólaltattam a hangfalakat, az tökéletesen adja a hangot. Mi lehet a hiba valószínű oka?

(#40833) cskj1 válasza Bodz (#40828) üzenetére


cskj1
csendes tag

Mondjuek 40k kornyeke persze minel olcsóbb annal jobb csak azert minőséget szeretnek

"Life isn’t about waiting for the storm to pass… It’s about learning to dance in the rain."

(#40834) Imifej válasza energy4ever (#40831) üzenetére


Imifej
senior tag

Többieknek ezt ajánlottuk: [link]

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#40835) energy4ever válasza Imifej (#40834) üzenetére


energy4ever
addikt

Ez eddig okes, de ennek hogyan tudom vezerelni a hangerejet? :F

(#40836) krichd1 válasza cskj1 (#40833) üzenetére


krichd1
addikt

Ennyiért például Musilandek, X-fi HD USB, Fiio E17k.

(#40835) energy4ever: Azon a kis Fiion csak vonalszintű kimenet van, szoftveresen lehet állítani a hangerejét, az igényeidhez nem éppen megfelelő választás.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#40837) energy4ever válasza krichd1 (#40836) üzenetére


energy4ever
addikt

Valami megoldas pedig kellene, amivel fizikalisan(nem szoftveresen) tudom csokkenteni a zajt(sipolast), illetve tudom vezerelni a hangerot.

Valami keveropult kinezetu cuccos nem letezik amin van egy par poti, amivel tudom vezerelni a hangot? :F

(#40838) krichd1 válasza energy4ever (#40837) üzenetére


krichd1
addikt

Például SMSL SD-793II, Audioengine D1

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#40839) cskj1 válasza krichd1 (#40836) üzenetére


cskj1
csendes tag

Köszönöm meglesem őket :R

"Life isn’t about waiting for the storm to pass… It’s about learning to dance in the rain."

(#40840) .DLL válasza cskj1 (#40833) üzenetére


.DLL
veterán

Musiland Monitor 03 US/Dragon vagy pl. 06 MX-et is vedd számításba. :K

(#40837) energy4ever: SMSL SD-793 II.? ;)

(P.H.)

(#40841) akkójóva


akkójóva
tag

Üdv!
A közeljövőben tervezem egy Beyerdynamic DT770 pro 80ohmos fejhallgató vásárlását, és ehhez szeretnék venni egy amp vagy amp/dac kombót. Keret 25.000 Ft lenne , de a legmagasabb határ a 30.000 Ft. Igazából hordozhatós kéne, de ha sokkal jobb lenne a "sima", akkor be tudom áldozni azt a heti 1 óra buszozást :DDD Hangzásból igazából nem is tudom mit várhatok egy dac esetén , ugyanis még sosem volt, talán a tisztább középtartományt szeretnék, hiszen a dt770nek elvileg jó basszusa van, de ne menjen a basszus rovására, ha ez nem megoldható , akkor még durvább basszusokat szeretnék :DD
Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#40842) cskj1 válasza .DLL (#40840) üzenetére


cskj1
csendes tag

Rendben, neked is köszönöm :R

"Life isn’t about waiting for the storm to pass… It’s about learning to dance in the rain."

(#40843) Imifej válasza energy4ever (#40837) üzenetére


Imifej
senior tag

Zajt, sípolást azt nem igazán hallani egy DAC-ból. Hangerőt, meg a rákötött rendszerrel szokták szabályozni.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#40844) lezso6 válasza Imifej (#40843) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem biztos, hogy így meg tudod kerülni a sípolást / ciripelést. Nekem a DAC-omba USB-n jött át a földhurok, s hiába volt rajta analóg hangerőszabályzó, akkor kijött az aktív monitorokra a zaj, azokon meg nincs hangerőszabályzó. Úgy tudtam megoldani, hogy az USB zajos földjét nem engedtem át, de ezt csak azért tehettem meg, mert a DAC-omnak van saját tápja. Azóta meg másik albérletben élek, ott meg nincs földhurok, pedig minden ugyanúgy van bekötve minden. :U

Lehet próbálkozni közös konnektorra rákötni a cuccokat (külön konnektorral kaptam már durva gerjedést), esetleg a táp fordítva bekötésével.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40845) Bobrooney válasza lezso6 (#40844) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Nekem az aktív külső usb hub megoldotta a dolgot (nem 100%-ban de bőven enyhítette).

(#40846) cskj1 válasza .DLL (#40840) üzenetére


cskj1
csendes tag

szerintetek hangminosegben ezekkozul melyik a jobb? illetve melyiket "erdemesebb" megvenni?

[ Szerkesztve ]

"Life isn’t about waiting for the storm to pass… It’s about learning to dance in the rain."

(#40847) Imifej válasza lezso6 (#40844) üzenetére


Imifej
senior tag

Nálam abszolúte nincs sípolás sem az Essence One-al, sem a FiiO E10-el.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#40848) krichd1 válasza cskj1 (#40846) üzenetére


krichd1
addikt

Attól függ melyiket milyen áron lehet épp megkapni.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#40849) rappit4


rappit4
őstag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani egy DAC-ot egy Takstar Pro-80-as fejeshez ami előtt van egy szekeres féle fejhallgató erősítő. A legfontosabb az USB lenne illetve a fejeserősítőbe RCA-val menne. Néha azért levinném a HTA-30-as erősítőmhöz is, amire szintén RCA, USB kombóval lenne rákötve szóval nem kell rá fejhallgató kimenet. A keret olyan 20k körül van. Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#40850) .DLL válasza rappit4 (#40849) üzenetére


.DLL
veterán

Kicsit több, a gyenge dollár-forint kurzus miatt, de pl. SMSL Sanskrit. ;)

(P.H.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.