Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39101) .DLL válasza aelod (#39100) üzenetére


.DLL
veterán

De az említett Genius-odban benne van a "nagy erősítő", ami meghajtja a dobozokat, csak line-out kell neki. ;)

Ami viszont jó kérdés, hogy vajon a Pipo mit támogat, és kiküld-e 5.1 hangsávot USB-n vagy csak 2.0-t :F

(P.H.)

(#39102) MajsztR


MajsztR
csendes tag

Sziasztok!
Van egy régi házimozink (orion ht-9100b) amit már nem használunk és szeretném összekötni a számítógéppel.Ez most egy Rca-jack átalakító kábellel megoldható lenn, ill. az 5.1-et leadná?
(Bocsi ha rossz topikba írtam).

(#39103) Bodz válasza aelod (#39100) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Elég lesz a Genius saját erősítője. Az 5.1 nyilván ugrik, de ezzel azt hiszem te is tisztában vagy.

(#39101) .DLL: Az a Pipo egy normális mini pc, Win 8.1 van rajta, így nem lehet kérdés, hogy mit tud usb-n. Csak az androidos kacatoknál van ilyen para (is).

(#39102) MajsztR: Megoldható, de csak sztereo bemenet van rajta, így az 5.1 neked is ugrott.

[ Szerkesztve ]

(#39104) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Nem tudom, hogy tudja-e mindenki, de a Házimozi, Hifi kategóriák közé bekerült a DAC kategória osztály. Szerintem jó ötlet volt létrehozni, hogy ne a PC-s hangkártyák közé kerüljenek fel a DAC hirdetések. :K

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#39105) MajsztR válasza Bodz (#39103) üzenetére


MajsztR
csendes tag

Szóval csak 2db hangfal szólna?

(#39106) aelod válasza .DLL (#39101) üzenetére


aelod
veterán

Nem tudom, még csak tervezgetek a pipoval nincs kéznél a cucc.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#39107) .DLL válasza Bodz (#39103) üzenetére


.DLL
veterán

Jaa, azt hittem Android-os masina...

Akkor elvileg a Xonar U5 sima ügy, és 5.1

(P.H.)

(#39108) aelod válasza .DLL (#39107) üzenetére


aelod
veterán

Jelenleg egy creative fatality champion series van a nagy gépemben és nagyon szépen szól. Ez az asus külső cucc mennyivel jobb/rosszabb nála?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#39109) ocalibra válasza Bodz (#39096) üzenetére


ocalibra
csendes tag

Ennek ellenére is azt mondod h jó az USB hangja? [link]
Meg kellene hallgatni, csak az a baj, hogy egyelőre még nem biztos h én el tudom dönteni az én jelenlegi fülemmel:)

Akkor szerintetek nem lövök mellé a TEAC UD-301-el?

Egy Pioneer SX-339 rádióerősítőm van most, ami valszeg megmarad, de ha ez lesz a gyenge pont, akkor jön vmi helyette.

Jön egy új hangfalpár, ami most úgy néz ki h Castle Knight 5 lesz, de ez a hallgatózástól függ.

Szóval ezek a terveim. Az első a DAC lenne. Ehhez kellene nekem egy kis iránymutató h nem lövök-e mellé a TEAC UD-301-el?

Köszi!!!

(#39110) Sonja válasza ocalibra (#39109) üzenetére


Sonja
veterán

Dehogy lősz mellé vele, ne hallgass a franciákra. ;) Szintén ezt a TEAC-et veszem, amint érkezik a nagykerhez (szintén első DAC lesz nekem is). :K Már, ha valaha is megérkezik. :D

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#39111) Bodz válasza MajsztR (#39105) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Valószínűleg, + a mélyláda. Kivéve, ha be lehet rajta állítani, hogy a sztereót is dobja szét az összes hangfalra, de ennek semmi értelme.

(#39109) ocalibra: Már az előbb is annak ellenére mondtam. Mivel hallottam, így nem érdekel, hogy mit ír róla egy teszt.Ráadásul, ha meg másikat keresnél, akkor ott nincs usb fikázás... ;)
Mellé biztosan nem lősz vele, később meg lecserélheted, ha hallasz jobban tetsző dac-ot. De persze, hallgasd csak meg vásárlás előtt, hiába nincs tapasztalatod, azért ártani nem fog.
Itt egy másik francia teszt, részletesen taglalva a belvilágát is.

[ Szerkesztve ]

(#39112) ocalibra


ocalibra
csendes tag

Köszi srácok, mellélövés tisztázva:)
Meghallgattam pár lossless forrást a jelenlegi "rendszeremmel", alig várom h halljam DAC-al is mire képes!

(#39113) MajsztR válasza Bodz (#39111) üzenetére


MajsztR
csendes tag

Köszönöm szépen!
Esetleg olyan megoldás létezik hogy gépre kötve 5.1ben szóljon?

(#39115) .DLL válasza MajsztR (#39102) üzenetére


.DLL
veterán

Ezzel a készülékkel, csak erős moddolás, gányolás vagy éppen ügyes elektronikai megoldások integrálása után tudnál 5.1-et erősíteni, de ez már inkább a Hi-Fi topikba tartozik.

(P.H.)

(#39116) Bodz válasza MajsztR (#39113) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem igazan, mivel csak az 1 par sztereo rca bemenete van, minden mas kimenet (ha jol latom).

(#39117) contaxg


contaxg
veterán

reggel pelust cseréltem... :D sajnos dacot nem

(#39110) Sonja
a remény hal meg utoljára.. :D

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39118) MajsztR válasza Bodz (#39116) üzenetére


MajsztR
csendes tag

Okés!
Köszönöm szépen a segítséget!

(#39119) Ear001 válasza contaxg (#39117) üzenetére


Ear001
addikt

Mi ez a csinos két MacMini egybedoboz?

(#39120) jim bcs válasza Ear001 (#39119) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

gofrisütő egy ház áráért ;]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39121) .DLL válasza jim bcs (#39120) üzenetére


.DLL
veterán

Jah, USB-ről működő gofrisütő, hőfokkijelzővel és kalória számlálóval, letölthető okos alkalmazással.

(P.H.)

(#39122) Agyzuzo válasza Ear001 (#39119) üzenetére


Agyzuzo
addikt

MSB SELECT DAC

Pontom 90 ezer dolcsi. ;]

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#39123) bkercso válasza Agyzuzo (#39122) üzenetére


bkercso
nagyúr

Vajon ebben is NE5532 van? :U ;]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#39124) matyi94


matyi94
senior tag

Napi fejtörő:
Eljutottam oda, hogy foglalkozzak az xmossal, mert valamiért nem volt hajlandó működni. Usb csatit rendberaktam és tökjól jön az előfokról a hang, de a lényeg a coax nem működik. Rádugtam telefonra, ott működik a coax. A kábel jó, a dac coax bemenete jó csak pcről nem hajlandó coaxra küldeni a jelet. Két notival is próbáltam sikertelenül. Valaki lát ebben logikát?

Legyen szép napod!

(#39125) CaNNa3IS válasza Agyzuzo (#39122) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Gondolom 89k$ a ház és 1k$ a dac benne :DDD

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#39126) Exodius


Exodius
őstag

Nah véget ért a Denon árleszállítás....pedig összeszedtem 75K-t de most gyűjtögethetek és várhatok hogy hátha újra lesz akció ebay/amazon-on. :( :F

(#39127) sittes79 válasza Exodius (#39126) üzenetére


sittes79
addikt

Valóban most 78k :)

(#39128) HUNNIA1920 válasza Exodius (#39126) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Denon DA-300USB

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#39129) Exodius válasza HUNNIA1920 (#39128) üzenetére


Exodius
őstag

Mivel slágertermék ebből mindig lesz akció. Májusban jöhet is. Kösz a linket. :)) :R

[ Szerkesztve ]

(#39130) sting2 válasza HUNNIA1920 (#39128) üzenetére


sting2
addikt

Melyik fejesükkel van fotózva?

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#39131) goamantra válasza sting2 (#39130) üzenetére


goamantra
tag

AH-D600

[ Szerkesztve ]

(#39132) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Ma sikerült egy véletlen folytán meghallgatnom ezt az erősítőt. Csak annyit mondok hallgassátok meg :K :C :Y

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#39133) h1mpi


h1mpi
nagyúr

A Denon szépen elfogyott a 600-as DT990 Edition alatt, alig várom, hogy bkercso szóljon, hogy kész a két erősítő és hozhatom el :)) Aki nem szeretne a Denon mellé fejes erősítőt az álljon meg 250-nél, de inkább a 80-as a jó Neki.

Ami meglepett, hogy a 600-as Edition teljesen máshogy szól, mint a 250-es Pro. Kevesebb a magas tartománya és szelídebb a mély. Ezalatt azt értem, hogy nem robbantja le a fejed, de határozott és nagyon szép mély hangot kapsz. Valahogy eltűnt a V a hangképből és kicsit részletesebb lett.
Nagyon kényelmes, jó barátok leszünk. Kíváncsi leszek mit alkot majd, akkor ha ki is tudja hajtani valami. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#39134) sting2 válasza h1mpi (#39133) üzenetére


sting2
addikt

Veszett fejsze ez a denyon mondom én... ;]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#39135) h1mpi válasza sting2 (#39134) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Jó az is nagyon (persze a Marantzal nem versenyezhet, de árban sem). Kap egy kis bkercso támogatást és jó lesz az. A 600-as DT viszont egyre jobban tetszik. :K

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#39136) krichd1 válasza h1mpi (#39132) üzenetére


krichd1
addikt

Kár a szimmetrikus kimenet lespórolásáért. :(

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#39137) Crondore


Crondore
tag

Notebook amit zene hallgatásra szeretnék használni van HDMI kimenet. Melyik transzport az ajánlott inkább a HDMI2coax/optical vagy az USB2/coax/optical?

(#39138) contaxg válasza h1mpi (#39132) üzenetére


contaxg
veterán

Nehéz elhinni, hogy jobb lenne a Pioneer U05s-nél, de persze bár mi lehet. :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39139) Radomer válasza contaxg (#39138) üzenetére


Radomer
aktív tag

Nem jobb. Más a hangkaraktere és a funkciója.

Összegezve az eddig olvasottakat róluk.
Marantz (Mercedes S500) olyan mint a faék bedugod hallgatod muzikális kategória.
Pioneer (Nissan GTR) több lehetőség a hangolásra finomításra, részletezőbb.

Talin majd lesz rendes összehasonlítás ha minden jól megy. :U

(#39140) h1mpi válasza contaxg (#39138) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Én nem mondtam, hogy jobb, mint az általad említett Pio, csak annyit mondtam, hogy szerintem nagyon jól szólt. Lehet a Pio még jobb, de azt nem hallgattam, sőt alig hallgattam DAC-ot szóval inkább lelkes vagyok, mint szakértő :))

Árban gyakorlatilag ugyanaz, kinézetre a Marantz nagyon szép és minőségi érzetet ad. A szoba dísze kinézetű

A Pio, pedig olyan klasszkus erősítő kinézetű, ami nem baj persze.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#39141) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Jövő hétre kaptam tesztelésre egy Finished DAC 7-est (Nagykínai DAC), duál Wolfson 8741-es chip, XMOS USB panel, duál trafós, cserélhető műveletis.
Kíváncsi vagyok, hogy hogy viszonyul a Hivox Suricata 24/192 USB-S/PDIF konverter-> SMSL Sanskrit-> bkercso szűrt lineáris táp trióhoz. Lehet lecserélem őket a DAC7-re.


Kinagyítva

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#39142) vodkaboy22 válasza HUNNIA1920 (#39141) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Drasztikus durva elsőosztályú hiba máris látható... Földelés tápcsatlakozó után nincs bekötve. Gratulálok annak aki csinálta :W

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#39143) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Sziasztok.

Mondja meg nekem valaki, legyen szíves, miért van a Denon Da300 kijelzőjén állandóan a 192 khz, mikor én DSD64-et hallgatok Foobarral és ami egyébként 2822400 Hz?

Láma vagyok ehhez úgy látszik. Valamit rosszul csinálok, tudom, de mit?

Most Wasapi-Denon van beállítva, foo DSD asioval nem is szól a dac. :U

Kösz minden segítséget.

"csak a zene van"

(#39144) HUNNIA1920 válasza vodkaboy22 (#39142) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Elnézést, a kép a netről származik (ebay). Én biztos vagyok benne, hogy fi:zi'k kolléga úgy szerelte össze, ahogy kell. Ha nem, akkor az sem az ő hibája, hanem akkor "gyárilag" így van az összes szerelve, ő max. a képek vagy leírás szerint állította össze (ezt sem igazolni sem megcáfolni nem tudom). Bár nem hiszem, hogy őt erről kéne oktatni, régóta benne van a szakmába. :)
Amint megkaptam, megnézem a földelést.

Köszi az észrevétel! :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#39145) Radomer válasza dgyuri0123 (#39143) üzenetére


Radomer
aktív tag

Foobar ban nincs beállítva dsd-re.

így kellene állnia.



(#39146) .DLL válasza vodkaboy22 (#39142) üzenetére


.DLL
veterán

Csomó DAC-ot látni amin a piskótadugó földtüskéjét be sem teszik, csak kettő van az aljzatban (pl. Pio U05, Marantz HdDac 1). Ha belül minden élő rész kettős szigetelésű, akkor nem is kell.

(P.H.)

(#39147) vodkaboy22 válasza HUNNIA1920 (#39144) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nem akartam senkit se bántani csak megemlíteni, hogy életvédelmi szempontok az elsők legyenek szerelés közben.
Miért is? Ha a trafó primer oldalán rövidzárlatos lesz akkor a trafó vasmag és csavarozáson keresztül a fém ház hálózati fázisra kerülhet. Ami egy faasztalon kellemetlen bekapcsolási élményhez vezethet... (Fémasztalon valszeg a hiba pillanatában csak a bizti megy ki)
Fém házat minden esetben hálózati földre kell kapcsolni. Jelföld nem elég!

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#39148) Radomer válasza vodkaboy22 (#39147) üzenetére


Radomer
aktív tag

Erre való az egyen/váltós FI-relé. ;]

(#39149) vodkaboy22 válasza .DLL (#39146) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ha belül minden élő rész kettős szigetelésű, akkor nem is kell.
Hamis ilyenre hivatalosan IEC szabvány nem adható. Sőt CE jelölés se. A baj hogy a konszumer elektronikák CE felülvizsgálata nem pre hanem post vizsgálati. Magyarul addig van piacon amíg ki nem derül róla hogy az előzetes vizsgálatokkal ellentétben (gyártó végezheti ezeket tehát lehet korrupt vagy hanyag...) nem felel meg a szabványoknak.
Az hogy sajnos hifi világban ez gyakori, miszerint fémházat nem földelnek csal jelföldelnek az azért van mert, ha a gyártó a termékénél leírja hogy a fémház jelföldelt és a jelvonalban kötelező legalább egy hálózatiföldpont bekötés, enélkül nem lehet hivatalosan használni. Így ilyenkor ha mégis baleset történik akkor a gyártó hátradől, hogy ő leírta a manual-ban hogy csak olyan rendszerbe kössék ahol van a hálózatiföldelés legalább egy ponton érintkezik a jelföldel.
A Pio u05 a marantz azért teheti meg ezt még gondatlanabbul, mert az USB házzal átviszik a hálóföldet és nem kell külön földelés. (Amennyiben szabványosan csinálták meg). :R
(USB ház érintkezik a fémburkolattal így meg van a kontakt).
Remélem érthető :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#39150) vodkaboy22 válasza Radomer (#39148) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Annak lassúságát ismerve sajnos tudjuk, hogy balesetek elkerülésére csak 75%-ban alkalmas :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.