Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40501) #16820480 válasza Radomer (#40500) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jaja, van erre külön hi-fi vizem :K

(#40502) CheGhost válasza Bodz (#40492) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Én a gázsütőt szoktam javasolni, azzal egyenletesen át lehet melegíteni, nem kell forgatni. :D

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#40503) bkercso válasza #16820480 (#40501) üzenetére


bkercso
nagyúr

Vannak, akik 80°C-on temperált olajban áztatják az erősítőjüket, viccen kívül...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#40504) Crondore


Crondore
tag

hiVox Lupus 1.1 hogyan viszonyul a mostani új DAC-okhoz(nfb-15, nfb-11, Denon... stb)?
Van valakinek tapasztalata vele, kell utána egy erősítő tudom, a hangjával kapcsolatos tapasztalatok érdekelnének...

Köszi!

(#40505) Dorian válasza Crondore (#40504) üzenetére


Dorian
félisten

Sztem ha most tényleg beszerezhető Musiland 30-ért, akkor a régi Hivox DAC már így nem éri meg.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#40506) Crondore válasza Dorian (#40505) üzenetére


Crondore
tag

Megtennéd, hogy kifejted?

(#40507) Tonyo válasza Dorian (#40505) üzenetére


Tonyo
őstag

Ott egy baj van, nagy láncba nem a legjobb, mert csak usb-ről hajtható.

(#40508) olm3


olm3
csendes tag

Sziasztok!

Egy másik fórumon rájöttem, hogy elég hiányos ismeretekkel rendelkezek ebben a témában ( pöppet leszerepeltem :)) )
Szóval a kérdésem az lenne, hogy van-e valakinek tapasztalata a Sound Bluster X7 nevű termékkel kapcsolatban ( itthon a limited edition-t lehet kapni )
Egy Yamaha HS5 hangfalpárt hajtanék meg vele.
Tudom a márka elég megosztó jelenség ,jelenleg egy Sound Bluster Z van a gépben ez azért kevéske de a hangzása tetszik, ezért szemezgetek a Creative családdal.
Szóval ha hajt ilyet valaki, akkor szívesen fogadnám ha megosztaná velem a tapasztalatát.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#40509) szcsabaa


szcsabaa
csendes tag

Sziasztok

számítógépről szeretnék szeretnék zenét hallgatni így dac vásárláson gondolkodom de még új vagyok a témában és nem rendelkeztem eddig ilyen készülékkel így a segítségeteket szeretném kérni.

-harman kardon hk 690 stereo erősítő és átmenetileg egy jamo e770 hangfalból áll a rendszer. a hangfalat majd cserélni szeretném egy állványos monitor hangfalra ( használt áron kb 100e körüli)
-mai pop rock hip-hop zenéket hallgatok így ezekhez kellene passzolnia
- windows7-es PC-ről játszanám le a zenéket valamint digitális bemenetekre is szükségem lenne hogy TV-t PS4-et is tudjak rá csatlakoztatni
- fejhallgató erősítő rész és esetleges egyéb extrák nem lényegesek csak a kijövő hangminőség.
- első körben 50-60 ezer forint körül gondoltam rá költeni. inkább vennék használtan egy felsőbb kategóriásat mint újat

Próbáltam minden lényeges információt leírni de ha kimarad volna valami akkor kérdezzetek nyugodtan.

(#40510) Krissz80 válasza szcsabaa (#40509) üzenetére


Krissz80
senior tag

Ennyiért ha nem ódzkodsz a firewire-től, akkor egy Impact Twin-t ki lehet talán fogni.

[ Szerkesztve ]

(#40511) szcsabaa válasza Krissz80 (#40510) üzenetére


szcsabaa
csendes tag

ahogy látom ez valami stúdiós cucc tele számomra felesleges funkciókkal. nincs valami egyszerűbb DAC ami "csak" az említtet bemenetekkel rendelkezik és jó minőségben adja ki a hangot egyéb (számomra) extra ficsőr nélkül?

vagy a kerettel van a probléma? adott estben tudnák rajta emelni ha az meghatározó minőségbeli ugrást jelent

(#40512) Radomer válasza szcsabaa (#40511) üzenetére


Radomer
aktív tag

A több digitális bemenet + jó hang ebbe a keretbe elég szűkös. :B

Denon da-300.. :K

(#40513) goamantra válasza szcsabaa (#40511) üzenetére


goamantra
tag

Cambridge Audio DacMagic 100 ? használtan

Egyszer hallottam, elfogadható hang.. bár abba nem vagyok biztos, hogy hip-hop hoz elég mélye lesz.. (a szokásos probléma.. :((

(ha minőségi ÉS dögös hangot akarsz, 100ezer felett keresgélj.. sajnos ez van)

[ Szerkesztve ]

(#40514) Bodz válasza izee (#40496) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

X1 passz. AD500-hoz illik az E1.

(#40515) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Leteszteltem a notim hangját (Realtek integrált + Crative 265 (kb. 2500Ft-os) hagfalak) itt: [link]

Elsőre 2/6, második nekifutásra 4/6 találat jött össze. A kérdésem az lenne, hogy megérné e egy külső USB hangkártyába fektetni a hangminőség érdekében? :F Ezek vannak a horizonton: Creative Sound Blaster Recon3D USB, Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro USB, SoundBlaster X-Fi HD, ASUS XONAR U5 USB.

Kb. ez lenne a max ár is egyelőre...

Ki mit tanácsolna ezek közül, illetve érdemes e egyáltalán, lesz e hallható különbség mondjuk főként a sztereo zene hallgatás terén (többnyire FLAC). Hangfal gyanánt egy Genius SP-HF 1250B 2.0-re gondolnám fejleszteni a szettet.

A válaszokat köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#40516) krichd1 válasza goamantra (#40513) üzenetére


krichd1
addikt

DacMagic 100 akár újonnan is beleférne, bár tényleg nem olyan karakterű, mint amit keres. Inkább a régebbi DacMagic olyasmi, bár ezeknek az USB része gyengécske.

(#40515) nlpK: A mostani és a tervezett aktív dobozaidhoz sem lenne értelme. Geniuson belül nézz inkább használt 1250X-et vagy 3000A-t, az 1250B-t nehogy megvedd.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#40517) Krissz80 válasza szcsabaa (#40511) üzenetére


Krissz80
senior tag

Igen ez egy stúdiós cucc, de nagyon jó hangja van, és rendelkezik az àltalad kívànt bemenetekkel.
A több forrást is kezelni tudó dac-ok magasabb katefóriában játszanak, általában.

A ph-n amúgy van most egy Essence STU eladó, annak van digit bemenete is, tehát neked jó lehet, bár a hangja USB-ről azt mondják gyenge.

(#40518) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Lesz, ami lesz, akkor is leírom, mit tapasztaltam USB kábelcsere után. :B

Nem hagyott békén a gondolat, hogy egy 2500 Ft-os Klotz kábelnél ne létezne jobb, amire érdemes is lenne beruházni.

Ebből kiindulva tegnap hoztam haza tesztre egy AQ Forest és ma egy Cinnamon USB kábelt.
Egészen elképedtem, mekkora különbség van a Klotz és bármelyik AQ kábel között. Mondjuk ez egyből nem is volt olyan egyértelmű, pár kábelcsere oda-vissza meghozta, amit vártam tőlük.
A mély szekcióból eltűnt a döngés, lett helyette iszonyatosanpincemély, kanapérengető, de kottázható basszus, nagyon tiszta magas tartomány és szinte teljesen megszűnt a grízesség és reszelősség is.
Folyékonyan áradó lett a muzsika, eltűntek a bántó kiemelések és a digitális hangzás.

Pár mondatban hirtelen, ennyit sikerült néhány órai "együttéléssel" összehordanom.
A Cinnamon maradni fog hosszú időre nálam, azt gondolom.

Azért is írtam le a gyorsteszt tapasztalatait, mert úgy gondolom nem igaz, hogy egy digitális kábelnél nem számít a gyártó és az ár, mert ha drágább, akkor az csakis lehúzás lehet. Szvsz, semmilyen lehúzásról nincs szó, mert amekkorát lökött a rendszerem hangminőségén a kábelcsere, az sokkal többet ér, mint amibe a Cinnamon kerül. Ja és a Cinnamon mindenben jobb a Forestnél, de ne kérje senki, hogy bizonyítsam. Minden tartományban jobban jelen van és még kifinomultabb a mély/magas hang kezelése, mint a Forestnek. (röviden)

Szigorúan saját tapasztalat és vélemény, amit leírtam, kb. 8-9 órás hallgatózás után.;)

Pár oldalnyi infó még bennem maradt ám. ;]

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#40519) h1mpi válasza dgyuri0123 (#40518) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi költhetek megint :DDD 17K az nem kevés píz egy usb kábelért :P

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#40520) krichd1 válasza dgyuri0123 (#40518) üzenetére


krichd1
addikt

Szerintem Carbonba érdemes inkább befektetni, ha már ennyire kihallod a különbséget.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#40521) dgyuri0123 válasza h1mpi (#40519) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem kevés, de kapsz érte 80 e-rel jobb hangot.:)

krichd1: 3m hosszban az már nagyon durva nekem.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#40522) szcsabaa válasza szcsabaa (#40509) üzenetére


szcsabaa
csendes tag

esetleg itt az apróba is hirdetett Audio-GD NFB-15 Dac nem lehetne jó? vagy nagyon eltérne hangban ?
75 még szűkösen beleférhetne

(#40523) zsocy válasza h1mpi (#40519) üzenetére


zsocy
őstag

Azért ilyen drága USB kábelt tényleg nem szabad meghallgatás nélkül megvenni, nagyon sokat számít hogy tudod mennyi volt az ára...

Őszintén és minden rosszindulat nélkül kiváncsi lennék egy vaktesztre hogy ott is hallod a különbséget vagy csak fejben. Bár ha te jobbnak gondolod és ezért jobban tetszik a hang, akkor tulajdonképpen már meg is érte a kábelcsere.

[ Szerkesztve ]

(#40524) krichd1 válasza dgyuri0123 (#40521) üzenetére


krichd1
addikt

Nem olcsó.
Amúgy érdekes a beszámolód, én pont fordítva jártam. :)
Igaz, én még nem próbáltam ezt a Denon DA-300USB-t, lehet ez szereti az AQ-t.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#40525) dgyuri0123 válasza krichd1 (#40524) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Igen, a szinergia. Ha az nincs, a fene megette az egészet. Ezért nem is gondoltam hogy pont egy AQ lesz az utód. Olyan sok rosszat olvastam róluk .

"csak a zene van"

(#40526) h1mpi válasza dgyuri0123 (#40525) üzenetére


h1mpi
nagyúr

És milyen RCA kábellel van összekötve a DAC és az Amp?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#40527) Tamoo válasza dgyuri0123 (#40518) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én egy fórumtárs Carbon kábelét próbáltam ki, de nem találtam jobbnak a Klotznál. Később Ő is eladta. Egyikünk sem a belépő kategóriában mozog. Nem mondom, hogy nem volt különbség, de csak nagyon minimális. Egyébként az csak 75cm-es kábel volt, lehet 3m hosszon más a "leányzó fekvése". Ez tűnik ésszerű magyarázatnak a placebo mellett.

Csak azért írom le ezt sokadszor, hogy némi kontrasztot képezzek a Tiédhez hasonló "lelkes" vélemények mellé. Az ilyenek hatására csomóan megvesznek olyan kábeleket amire semmi szükségük és csak kidobott pénz. Ezzel az egésszel nem azt akarom kihozni, hogy nem hallhattál különbséget. Ne érts félre!

[ Szerkesztve ]

(#40528) goamantra


goamantra
tag

Ha már usb.. anno volt szerencsém hallani ezeket >

[iFi iUSB]
[Gemini dual-head USB kábel]
[iFi iPurifier]

Az ára borsos, de tényeg meglepett mennyivel tisztább lett a hang..

Ezt írja :
gemini-dualhead-usb-kabel >
"A lánc utolsó tagjaként tiszta és jól szétválasztott audio + táp jelet biztosítani a D/A konverternek."

ifi-iusb >
"A számítógép tápegysége rendkivül zajossá teszi az USB porton kilépő adatokat, egy átlagos portnál 100 microV az érték, míg az iFi iUSB használatakor 0.1 microV -re csökken. A változás átlagos füllel is jól hallható. Tisztább, részletesebb hangképet kapunk és a muzikális tér is reálisabb lesz."

[ Szerkesztve ]

(#40529) gubabela válasza Tamoo (#40527) üzenetére


gubabela
senior tag

A kábel (legyen usb, vagy más)csak a lánc egyik eleme. Lehet akármennyire drága, ha nem passzol a többi elemhez (nincs meg a szinergia) akkor csak felesleges kiadás volt. És akkor még ott van az egyéni ízlés kérdése. Ami az egyiknek tökéletes az nem biztos, hogy másnak is az. (Mondom ezt úgy, hogy nekem is aq kábelezésem van, mert az vállt be, az tetszett nekem! a legjobban. A klotsz és supra usb pedig a fiókban pihen)

[ Szerkesztve ]

(#40530) dgyuri0123 válasza h1mpi (#40526) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

AQ Topaz, egy 100 éves IC kábel.

"csak a zene van"

(#40531) dgyuri0123 válasza Tamoo (#40527) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ott valami összeférhetetlenség lehet.

A Cinnamon fölénye olyan egyértelmű, hogy találgatás tárgyát sem képezheti a placebo hatás. :N

A teljes hangtartományban sokkal jobb és vakteszten is bármikor meg tudnám különböztetni a Klotz-tól.

Nem rossz egyébként a Klotz, de az Cinnamon úgy lehagyja, hogy egyelten pillanatig sem gondolok a visszaadására. Hidd el egy egyetemista gyerek mellett nem mindegy, mire költök. Nekem legalábbis nem. :D

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#40532) h1mpi válasza dgyuri0123 (#40531) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Jó lenne, ha ezeket nem kellene megvenni, hanem ki lehetne próbálni 1-2 napra. Akkor lehet megvenném én is, ha tényleg jó, de egy "lehetre" 30K-t kockáztatni mondjuk egy Carbon kábellel az kicsit sok lenne.

(#40533) Dorian: hogyan?

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#40533) Dorian válasza h1mpi (#40532) üzenetére


Dorian
félisten

Nem kell megvenni, ki lehet próbálni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#40534) dgyuri0123 válasza h1mpi (#40532) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Elmész pl. O.Audioba és elhozod tesztre. (én onnan hoztam) De bárhol megteszik.
Ki kell fizetni az árát, 3 napra odaadják, de szó nélkül visszakapod, ha nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#40535) Gabesz26 válasza dgyuri0123 (#40531) üzenetére


Gabesz26
senior tag

"Nem rossz egyébként a Klotz, de az Cinnamon úgy lehagyja, hogy egyelten pillanatig sem gondolok a visszaadására."

Ekkora különbség szerintem sincs a két kábel között (volt nálam egy időben Carbon és Klotz is, jelenleg Klotz-om van :P ). A Carbon USB-m több rendszerben is (egyik sem belépő szintű volt) össze lett vetve Klotz-al, és sehol nem jött ki az a plusz, amit az árkülönbség sugall... Sőt... Ettől függetlenül nem vitatom, h van ahol jobban tetsző produktuma van a Carbon vagy az alatti AQ USB kábeleknek, de óriási különbségre azért nem kell gondolni.

A következő vélemény szigorúan saját véleményem, és kérem fenntartásokkal kezelni!!! :D Ami a két kábel (Klotz, Carbon) hangkarakteréről talán leírható: a Carbon analitikusabb kábel a Klotznál, de a Klotz zeneibb produkcióra képes, ami nekem összességében jobban tetszett, ezért maradt (na meg az egyik bolti ára 2000 Ft/1,5 m, a másikból pedig 34000 Ft a 0,75 m)

(az egyik lánc egyébként pont Tamoo szettje volt, az az Audio GD DAC nem rossz azért... a másik két rendszerben pedig Denon DA-300 DAC volt)

(#40536) Dorian


Dorian
félisten

Mérőszám nélküli dolgokra mindenki azt ért, amit akar, erről vitatkozni nincs értelme. Kinek mi az óriási különbség. Én óriási különbséget erősítő vagy hangfalcserénél mondanék, bizonyos esetekben hangfalkábel cserénél. Digit vagy tápkábeleknél én kis különbségekről beszélnék, persze ez nem zárja ki, hogy megérje egy drágább kábel. "Középjó" rendszereknél noname-ről márkásra vagy minőségi diy-re való cserénél határozott javulás várható, a jók közti cserélgetésekkor "különbségecskék" vannak

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#40537) Krissz80 válasza h1mpi (#40519) üzenetére


Krissz80
senior tag

Ilyenkor azért mindíg örülök, hogy firewire hangkártyám van. :)

(#40538) Krissz80 válasza gubabela (#40529) üzenetére


Krissz80
senior tag

Ez az USB kábelek esetében szerintem nem teljesen van így, egy jobb USB interface-el megáldott drágább DAC-nál sokszor kevésbé van jelentősége a drágább USB kábeleknek, mint egy gyengébb esetén.
Persze ha a DAC analóg fokozata gyenge akkor nyilván felesleges, de az itt olvasott vélemények alapján nekem ez a konklúzió.
Egy minimum szint kell azért, pl a Klotz vs nyomtatókábel.

(#40539) orbano válasza Krissz80 (#40538) üzenetére


orbano
félisten

ha megjöna cumó ki fogom próbálni vakteszten a kábelek közti differenciát,és egy nőnemű egyeddel is meghallgattatom, nagyon kíváncsi leszek.

A vér nem válik VAZZE!™

(#40540) dgyuri0123 válasza Gabesz26 (#40535) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Gondoltam, hogy ez lesz belőle. ;)

Leginkább ezért nem írok inkább semmit, mint hogy kardozzak bárkivel. :N

De akkor is elmondom, hogy az a "minimális" különbség annyit tesz, hogy eltűnt minden "gríz" vagy reszelősség a hangból, eltűnt a döngés, kitisztult a teteje, sokkal nagyobb lett a valós mély állomány, az énekhang akár női vagy férfi egészen előrejött, a részletek sokasága bukkant elő, amiket korábban alig hallottam, stb stb.
Ott van pl. Weather Report "Black Market" c. lemeze, amit alig lehet elviselni egyébként a sziszegő magasaival, vagy a dinamika szegény mélyeivel, a kakofon, összefolyó hangorgiáival és sorolhatnám még a rossz studio munka miatti negatív véleményemet erről az albumról.
A Carbonnal ez a helyzet gyökeresen megváltozott. (már a Forest-el is jobb volt.)

Hallani a szólamokat, előkerült Jaco Pastorius basszusgitárja is, hallgatható és bőven elviselhető lett az egész album. Ez nem lehet placebo és aki ezt nem hallja, vagy nem hiszi el, azt csak sajnálni tudom, őszintén mondom, nem piszkálódva. :K
Ezek a pluszok számomra semmiképpen sem nevezhetőek minimálisnak, vagy elhanyagolhatónak az én olvasatomban. Inkább mondanám komoly és határozott előrelépésnek, ami , ha árasítani kellene, sokkal nagyobb értéket képviselne, mint a Cinnamon bekerülési összege.

Tegnap fejessel végig hallgattam az egész albumot, ami az utóbbi 30 évben egyszer sem fordult elő. :K

Az én rendszerem nem is szuper csúcs baromi kiváló hűdeállatiklassz, hanem csak egy közepesnél jobb HM erősítővel hallgatott valami.

Vagy velem van valami gond? :U

Sajna pár órára eltűnök, munka miatt, de utána jövök, hogy meg tudjatok kövezni. :DD

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#40541) Tamoo válasza dgyuri0123 (#40540) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem volt ebben semmi kardozás, csak leírtuk mi is a tapasztalatainkat.

Én speciel azon gondolkoztam, hogy mi okozhatja. Nekem a DAC-nak elég korrekt tápellátása van [link] illetve az usb kábel is csak nagyon rövid volt.... talán lehet így kevésbé érzékeny erre a rendszerem.
Mondjuk most a Gustard xmos-al megismételném a tesztet ha valaki megint hozna nekem egy Carbont. :D

[ Szerkesztve ]

(#40542) bozont


bozont
veterán

Ha már kábelek a téma, erről a Ghentaudio-ról hallott valaki, próbálta már? Nem sokat tapasztalatot találtam róla, de azok pozitívak voltak ár/érték arányban.

(#40543) Gabesz26 válasza dgyuri0123 (#40540) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Gondoltam, hogy ez lesz belőle.

Én csak leírtam a saját véleményem :). Abszolút nem jellemző rám, h vitát generáljak, ahogy Tamoo célja sem ez volt a véleménye megírásával ;)

Ez a hobbi eléggé szubjektív, ezért könnyen előfordulhat, hogy ami valakinél minimális különbség, az másnál pont annyi, amit épp keresett, és számára ezért jelentősnek ítéltetik. Ezért jó szerintem több, akár különböző véleményt is olvasni, mert kicsit legalább elbizonytalanítja az embereket ;], ezáltal megerősíti a tudatot, h saját rendszerben mindenképp ki kell próbálni (mert olyan, hogy tuti DAC, tuti erősítő, tuti kábel nem létezik, általában változó az emberek igénye, elvárása stb. + a rendszer szinergia...).

És írtam azért egy ilyet is ;)
"Ettől függetlenül nem vitatom, h van ahol jobban tetsző produktuma van a Carbon vagy az alatti AQ USB kábeleknek, de óriási különbségre azért nem kell gondolni."

Szóval ezt ne a te véleményed megcáfolásának, urambocsá támadásnak vedd, egyszerűen egy ellenpólus, mert nem minden működik mindenhol ugyanúgy :)

(#40544) SunMount3r válasza krichd1 (#40516) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Érdekes, a hangfal topic összefoglalójában az ajánlottak között van, sőt ez az egyetlen ebben az árkategóriában: [link] :F

[ Szerkesztve ]

(#40545) Tamoo válasza Gabesz26 (#40543) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Na meg az se mindegy éppen milyen napja van az embernek. Nekem hétfőn valószínűleg ideadhattak volna akármit tesztelni ... :D nagyon kritikus hangulatban voltam.

(#40546) szcsabaa


szcsabaa
csendes tag

esetleg erre valaki tud mondani valamit?

http://prohardver.hu/tema/fulhallgato_erositok_dacs_headamps_headphone_amplifiers/hsz_40522-40522.html

[ Szerkesztve ]

(#40547) Krissz80 válasza szcsabaa (#40546) üzenetére


Krissz80
senior tag

Keress rá a fórumon.

(#40548) bkercso válasza goamantra (#40528) üzenetére


bkercso
nagyúr

egy átlagos portnál 100 microV az érték, míg az iFi iUSB használatakor 0.1 microV -re csökken.
(Nem uV, hanem mV lesz az, de nem ez a lényeg.)
Kérdés, hogy ennek mi az ára. Csökken-e a feszültség 0,1-0,2V-ot? Ha nem, akkor csökken-e az áramterhelhetőség?
Én pl. a DACtronban azt csinálom, hogy az 5V-ből csinálok 7V-ot, majd abból visszaszűrök 5V-ot. De ezzel 300mA áramigényhez 500mA-t vesz fel az USB-ről az eszköz.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#40549) krichd1 válasza SunMount3r (#40544) üzenetére


krichd1
addikt

Szerintem csak azért ajánlott, mert nem lehet annyiért mást kapni jelenleg. A régebbiek, az 1250X és 3000A jobban szólnak, azokhoz mondjuk a listádból egy X-Fi HD USB-t már érdemes lenne venni az alaplapi kiváltására.

(#40537) Krissz80: Ne örülj, firewire kábelből sem csak egyféle van. :)

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#40550) Krissz80 válasza krichd1 (#40549) üzenetére


Krissz80
senior tag

Én úgy gondolom maga a technológia miatt, a firewire kevésbé érzékeny.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.