Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#146551) erahurka


erahurka
félisten

Jó ez a Cinext, azt írják kedden felkerül a műsor, de már szerda dél van és még mindig semmi :(( Lehet megvan az új Pink mozi...

(#146552) brownus válasza erahurka (#146551) üzenetére


brownus
veterán

csajom megnézte ott tegnap a taxikomát, a mozira nem panaszkodott, de kb minden másra igen :d

mozgólépcső, sefliszoba, okos?pláza :d

(#146553) erahurka válasza brownus (#146552) üzenetére


erahurka
félisten

Hogy nézte meg? Csak holnap nyitnak :Y

Csak a mozi legyen jó! A pláza nekem sem tetszik. Kívülről ocsmány, belül szűkös. De lehet már alakítottak rajta, a megnyitó hétvégéjén voltam.

(#146554) brownus válasza erahurka (#146553) üzenetére


brownus
veterán

egyik barátnője vitte el, k&h, és asszem onnan kapott valami vip, repi, mittomén milyen vendégjegyeket.

(#146555) erahurka válasza brownus (#146554) üzenetére


erahurka
félisten

Nem lőtt pár képet a moziról? :D Mostanában divat hogy még film közben is fotóznak. Még az Urániás Drakula elején is azt néztem, hogy a főcímet videózzák néhányan. :O

(#146556) brownus válasza erahurka (#146555) üzenetére


brownus
veterán

nemnem, sikeres volt az átnevelő tábor, szelfit se mert lőni :D

(#146557) erahurka válasza brownus (#146556) üzenetére


erahurka
félisten

Helyes! Hol van ilyen tábor, mennyi onnan egy barátnő? :DDD

(#146558) brownus válasza erahurka (#146557) üzenetére


brownus
veterán

egy képet lőtt, bocsi. gyerekajtó a vécében :D
[kép]

(#146559) radi8tor válasza erahurka (#146551) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ugyan, messze nem befejezett állapotban van a pláza. Beázások, félbe hagyott burkolati munkák. Csoda lett volna, ha a mozi hamarabb elkészül, mint ezek az egyszerűbb dolgok.

⭐ Stella

(#146560) oriic válasza brownus (#146558) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ok, ez marha jó. :D

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#146561) erahurka válasza brownus (#146558) üzenetére


erahurka
félisten

WTF? És ha a szülőnek be kéne menni segíteni vagy valami? Agyabeteg ötlet már megint...

(#146562) erahurka válasza radi8tor (#146559) üzenetére


erahurka
félisten

De miért nem fejezték be mielőtt megnyitották? Még ha minden boltba beköltöztek volna már érteném, de így abszolút nem.

Amúgy ilyen burkolati elemes hiányosságot nem láttam, vagy csak nem tűnt fel.

(#146563) sixpak válasza erahurka (#146561) üzenetére


sixpak
nagyúr

A rendes ajtó is nyílik, ha jól csekkolom....

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#146564) fateless válasza erahurka (#146561) üzenetére


fateless
veterán

Ott a nagy ajtó a kicsi körül, jobbra látod a kilincset. A lányaimnak tuti nagy élmény lenne

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#146565) erahurka válasza fateless (#146564) üzenetére


erahurka
félisten

Ja azt nem vettem észre. Így már rendben van :K

Moziműsor továbbra sincs :C

[ Szerkesztve ]

(#146566) gboszi válasza Laraxior (#146541) üzenetére


gboszi
senior tag

Holnap Mompark. Én nagyon szerettem a pinket (a mammutost is) szóval kiváncsi vagyok milyen lesz. Nem tudom mennyire alakították át, megmaradtak e nagy kényelmes fotelek.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#146567) erahurka válasza gboszi (#146566) üzenetére


erahurka
félisten

A beharangozós cikkekben lényegében a régi termekről készült fotók voltak, úgyhogy ehhez a részéhez nem nyúltak hozzá szerintem. Erre utal a magasabb jegyár is. De akkor mit csináltak kb. egy hónapig? Remélem a villanyleoltó rendszert :DDD

(#146568) gboszi válasza erahurka (#146567) üzenetére


gboszi
senior tag

Hehe :) holnap megmondom

"If you're good at something, never do it for free!"

(#146569) Pitterix válasza Laraxior (#146541) üzenetére


Pitterix
őstag

Pénteken, mindenképp.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#146570) erahurka


erahurka
félisten

LOL még mindig nincs Cinext műsor. Hogy is volt, mikor el akarták kerülni a botrányos startot? :DDD

(#146571) k-adi válasza erahurka (#146567) üzenetére


k-adi
nagyúr

"De akkor mit csináltak kb. egy hónapig? Remélem a villanyleoltó rendszert :DDD"

haha ezen behaltam :DD

(#146572) k-adi válasza erahurka (#146570) üzenetére


k-adi
nagyúr

még a pláza se tudta elkerülni - mondjuk várható volt az is :B

(#146573) erahurka válasza k-adi (#146572) üzenetére


erahurka
félisten

Botrányos volt a pláza nyitása? Hozzám nem jutott el :Y

(#146574) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Evan Almighty (Evan, a minden6ó)

Régi pótlás, eddig nem láttam. :B
Leszámítva a tök erőltetett címet (hiszen összeköti a Jim Carrey-s Bruce Almighty-val - mint annak a folytatása, már csak a karakterek révén is -, aminek címe indokolt is sztori szerint, itt viszont nincs alapja, mert más történik: szóval nyugodtan "külön, önálló filmként" is kezelhették volna), nagyon tetszett. Szórakoztató (nem fetrengősen vicces, de jópofa), tök jól nyúl az özönvíz-sztorihoz (jobban tetszik ez a modern-vidám megközelítés a működő utalásaival - pl. ilyenek, hogy kiszúrja a szemüket a csoda, de akkor is cinikus bulvár szinten állnak a fejleményekhez; valahogy hihető, hogy ilyen szkeptikus világban élünk -, mint Aronofsky komoly próbálkozása), pozitív üzenete is van (nem akar túl nagyot markolni (pl. világmegváltás), de azt tudja is nyújtani: "apró rögtönzött kedvességek"), nem nagyon tudok belekötni. Szerintem okos forgatókönyve van, ami ritka dolog, a családi és a politikai szál pont annyira tud kibontakozni, amennyire szükség van rá, és meg is férnek egymás mellett (a lényegében utalásos klisék), "Noé"-t meg nagyon ügyesen dolgozza fel (szimbolika, eszköz, humorforrás).
A maga nemében a Bruce Almighty is jó, és ez is a maga nemében ugyanolyan jó: ritka hogy folytatás önálló és jól sikerült legyen.
8/10

#értékelés

"Szerintem."

(#146575) paatrick


paatrick
őstag

Végtelen útvesztő 2 - Bajnokok csatája (mozi+rendezői változat)

Most hogy mindkét változatot láttam, azt kell mondjam hogy egyik se jobb a másiknál. Bár két teljesen más történet alakul, a film közepe ugyanaz (1óra).
Mindkét változatban ugyanaz a rossz, nincs semmi tétje a dolgoknak. Az előző részből tudjuk mi a menet, plusz ráerősít a szereplők első közös eszmefuttatása is. :(
Csak annyi a kérdés az új mellékszereplőink melyik szobában halnak majd meg.
Mindkét változatot lehet folytatni, reméljük nem fogják mert annak megint nem lenne értelme.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#146576) erahurka válasza paatrick (#146575) üzenetére


erahurka
félisten

Miben más a rendezői változat?

(#146577) paatrick válasza erahurka (#146576) üzenetére


paatrick
őstag

A rendezői változat a szobatervezőről szól, az első 5-10 percben, nem arról aki a moziváltozatban tervez hanem egy tök másik szereplő. Majd a végén a taxinál válik megint ketté a történet. Közepén a szabadulás ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#146578) Mik76


Mik76
senior tag

Rock n' Rolla

Olyan ez mint egy Danny Boyle film zenek nelkul. Jo jo, de hianyzik az egeszet osszefogo hang es zene. Ez egy felszivvel osszerakott felbehagyott alkotas.
Igy is jo de kar erte.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#146579) belinho válasza erahurka (#146570) üzenetére


belinho
senior tag

Elméletileg még nincs 100%-ra kész az összes terem, csak csökkentett kapacitással indulnak.
Majd számolj be milyen volt a mozizás ha eljutsz valamikor.
Az új 4K-s Barco lézer projektorokat szerelték be a Mikropósok szóval a minőségnek ott kell lennie.
Mától a James Bondnak mennie kellene, jegyelővétel volt, foglalni nem lehetett.
Ha valaki esetleg többet tud az megoszthatná itt.

(#146580) erahurka válasza belinho (#146579) üzenetére


erahurka
félisten

Hol volt jegyelővétel? Mert az oldalukon nem volt még olyan vetítés, amire lehetett vásárolni :D

Éjfél fele amúgy láttam hogy felkerült egy film, benyomtam rajta egy széket, aszondja 1990 forint, fizetésnél meg már 3490 :C (Gondolom VIP terem lehetett) De hova tűnt reggelre? :F :DDD

[ Szerkesztve ]

(#146581) radi8tor válasza erahurka (#146580) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lassan nyitunk neked egy Etele mozi topikot annyi hozzászólást generálsz. :D

⭐ Stella

(#146582) k-adi válasza radi8tor (#146581) üzenetére


k-adi
nagyúr

+ Ott az allee féle cinemacici meg a campona is, így 3 van 1 körzetben ami miatt érdekes eset lehet ez verseny szempontból, engem is érdekel mi lesz a vége ennek, hogy startol... vagy hogy nem :D

(#146583) erahurka válasza k-adi (#146582) üzenetére


erahurka
félisten

Camponát nem venném bele, azért az jelentős távolság és nehezebben megközelíthető. Autóval nem vészes, de az Allee sokkal közelebb van. Plusz most már ott a MOM is és a Mammut. De onnan még az Arena is 20 perc metróval.

Egyelőre egyetlen vetítés van az oldalukon. Miért nem tolták el még két héttel a startot ha ez korai?

(#146584) belinho válasza erahurka (#146580) üzenetére


belinho
senior tag

A James Bond filmre volt jegyelővétel országosan. A cinextnél nem tudom lehetett-e a helyszínen megvásárolni a jegyet, mivel nem lehetett foglalni, így nem voltak elkésve az oldallal sem.
De már kint van az oldalon.

(#146585) erahurka válasza belinho (#146584) üzenetére


erahurka
félisten

Ah, végre valami. De csak szinkronosan nyomják :(

(#146586) erahurka válasza erahurka (#146585) üzenetére


erahurka
félisten

LOOOL egy film alatt van az összes vetítés, de nem részletezik feliratos vagy szinkronos. A sor elején kiírja hogy szinkronos, de amúgy lutri hogy melyik mi. Este 6-kor elvileg pl. feliratos Bond lesz :C

A filmek adatlapján már jól látható, de hát na.

[ Szerkesztve ]

(#146587) dokee78 válasza k-adi (#146571) üzenetére


dokee78
félisten

Constantine és Legion-hoz hasonló filmeket tudtok mondani?

(#146588) erahurka válasza dokee78 (#146587) üzenetére


erahurka
félisten

A 2011-es Priest esetleg? Ugyanaz csinálta mint a Legiont.

(#146589) paatrick válasza dokee78 (#146587) üzenetére


paatrick
őstag

Pap - Háború a vámpírok ellen, ugyanaz a főszereplő mint a Legion-ben.

---
erahurka :C

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#146590) dokee78 válasza erahurka (#146588) üzenetére


dokee78
félisten

Az inkább vámpír film.

Bár nem kötöttem ki,hogy démon vadász film legyen.

(#146591) Miklós315 válasza dokee78 (#146590) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Riddick - A sötétség krónikája ;)

"Szerintem."

(#146592) k-adi válasza erahurka (#146586) üzenetére


k-adi
nagyúr

na de legalább van/lesz feliratos.. ez jo jel

(#146593) erahurka válasza k-adi (#146592) üzenetére


erahurka
félisten

Hát ja. Kemény 7 soros teremben :D

(#146594) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

No Time to Die
Alapvetően nem vagyok az a hardcore James Bond fan, de a Daniel Craig éra nekem összességében tetszett, a színész is jól alakított szerintem. A napokban újráztam az összes részt amiben ő szerepelt, így alapvetően friss élményként vághattam neki a nagy finálénak. Feliratos kópia, eredeti hangok, megadjuk neki a tiszteletet.

A film szerintem kicsit talán hosszú volt, néhol kaptunk egy kis üresjáratot, a főellenfél eléggé semmitmondó volt, de ez nem a színészen múlott, Rami Malek-et emiatt nem lehet leszólni, egyszerűen kevés szerepet kapott.

És kb ennyi a negatívum számomra. Minden más simán tetszett, akciódús, helyenként érzelmes, kikacsintások, kütyük stb (még a női ügynökkel sem volt gondom). Szerintem méltó lezárása egy érának, bár egyes részei vélhetőleg megosztóak lesznek a keményvonalas rajongóknál is. (Főleg náluk) A befejezés meg...szerintem várható volt. :)

szerk:
Ana de Armas és Léa Seydoux gyönyörű nők, kár hogy előbbi nem sokat szerepel. :B

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#146595) Laraxior válasza oriic (#146594) üzenetére


Laraxior
titán

:C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#146596) erahurka válasza oriic (#146594) üzenetére


erahurka
félisten

És Léa Seydoux Fragile, but not that fragile? :DDD

(#146597) oriic válasza erahurka (#146596) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Valahogy úgy. :) :B

Live-Die-Respawn

(#146598) hoffman_ válasza Mik76 (#146578) üzenetére


hoffman_
nagyúr

így belegázolni a lelkembe, nem szégyelled magad :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#146599) erahurka


erahurka
félisten

Nem tudtok egy jó dokumentumfilmet a rally/WRC történetéről? Mint az "1" Forma 1 témában. :R

(#146600) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

nemtudjatok borderlands filmnek mikor fog kijonni az elozetese? [link]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.