Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#146951) Miklós315 válasza erahurka (#146948) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Nem csütörtök a váltónap?

"Szerintem."

(#146952) erahurka válasza Miklós315 (#146951) üzenetére


erahurka
félisten

Az a váltónap, de hétfőn fel szokott kerülni a következő csütörtöktől érvényes műsor.

(#146953) Kergeboci válasza erahurka (#146948) üzenetére


Kergeboci
tag

Raadasul OV vetites is van. Lehet megnezem ezt a mom-ot egyszer en is, ha az imax nem veszi el a kedvem a duplazastol (cinext 4k is erdekelne de ezen az "atlathato" honlapon kattingatva hirtelen nem lattam, jatszanak e eredeti nyelven filmeket)

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#146954) Kergeboci válasza Kergeboci (#146953) üzenetére


Kergeboci
tag

Na kiraktak az imax-ot is. Tudom h mindig csak sirok, de.. 3d. Szoval nincsenek szinek. Meg ugye szinkronos.

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#146955) erahurka válasza Kergeboci (#146953) üzenetére


erahurka
félisten

Teljesen jó a honlapjuk, csak még ugye nincsenek kinn a műsor csak szerdáig.

Én egyelőre hanyagolom a Cinextet ilyen monumentális film kapcsán mert picik a vásznak.

Abból kiindulva, hogy a Bondnál dobták a feliratos vetítéseket és a Last Duel is csak szinkronnal ment, rossz érzésem van a Dűne kapcsán...

MOM már írja, lesz napközben is feliratos, bár az sem a legdurvább termekben.

Aréna szerintem a legjobb lehetőség ha nagy vásznat és feliratos vetítést akar az ember. De majd meglátjuk a végleges műsort.

[ Szerkesztve ]

(#146956) Miklós315 válasza Kergeboci (#146954) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Nekem azt írta ki, hogy 22:00-től lehet jegyet venni, addig nézegessem a posztert :) :O :)

Aréna imax 3d szinkronos
2d feliratos
Jól beosztották :)

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#146957) erahurka válasza Miklós315 (#146956) üzenetére


erahurka
félisten

Még nincs fenn szerintem minden vetítés... Fél órája még egyáltalán nem írta az Arénát. Most töltik fel, nyugodjatok már le! :((

(#146958) Kergeboci válasza erahurka (#146957) üzenetére


Kergeboci
tag

Hypeeeeeban vagyok :)

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#146959) Miklós315 válasza Kergeboci (#146958) üzenetére


Miklós315
aktív tag

+1 Végre egy film, amit lehet várni (nem mint a sok gagyit, amin nyálcsorgat mindenki heteken át), és amiért időre lehet küzdeni (legyen jegy/hely), erre pff. :)

"Szerintem."

(#146960) Peterhappy válasza Miklós315 (#146956) üzenetére


Peterhappy
őstag

+@All:

Kis segítséget hadd kérjek! Melyik a jobb? Aréna vagy Allee?
Aréna vip-ben voltam az elmúlt években két egész alkalommal és kb. ennyi az össz mozis élményem, de most "simába" mennénk, nem vipbe.
Melyikre lőjünk, esetleg melyik teremre és kb. hová érdemes? Közép-közép?

Angol, feliratos 2D vetítésre lőnénk.

Gondolkodtam én is az Etelében az ultramodern technológia miatt, az nagyon felejtős a kis vászon miatt? Aréna vip-ben nem zavart a kisebb vászon, de tény, hogy ott huszan-harmincan voltunk csak a teremben.

15 éve olvastam először a Dűnét (azóta kb. még féltucatszor), azóta várom "ezt" a filmet, úgyhogy nem tagadom, velem a fedélzeten robog a hypevonat. :B
Előre is köszi a segítséget :R

(#146961) Miklós315 válasza Peterhappy (#146960) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Maximum annyit tudok segíteni, hogy kétharmad (fent), középtájt (lépcső mellett) szerintem a legjobb Arénában sima teremben (VIP-ban nem voltam, Imax esetében kb. közép(fent)-közép).
Ez szerintem nem újdonság :B

Allee-t nem ismerem.

"Szerintem."

(#146962) Kergeboci válasza Peterhappy (#146960) üzenetére


Kergeboci
tag

En az Allee-ba szoktam jarni a barati tarsasag miatt. Problemam meg nem volt, a nagytermekben jartam (6.-7. sor, en mondjuk inkabb a 4.be ulnek magamtol), jo a hang, nincs kephiba. Nem tudom arenas nagy termekhez kepest mi a az arany, de az biztos, hogy kevesebb paraszt jar oda. Az en tapasztalataim es filmjeim alapjan

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#146963) Pitterix


Pitterix
őstag

F9

Amennyire vártam eme mesterművet, akkora csalódás ért. Ugye nekem bejön az egész széria, mindet moziban néztem, szégyen ide, szégyen oda. Ezt is terveztük, de mekkora marha lettem volna, ha elmegyek rá.
Ekkora egy hihetetlen baromságot, marhaságot, blődséget, erőltetett poénokkal teletűzdelt gagyiságot.
Nem tudom, mit szívott az öreg Diesel, hogy ezt ki merte adatni. A terminátor kutya pöcse ezekhez képest.
Az autós jelenetek ezidáig egész jók voltak, de ebbe... :W
No, meg hogy egy elektormágnes ennyire intelligens legyen, hogy azt sziporkázik, amit ők akarnak.
Az még úgy ahogy elment, hogy a régi szereplőket visszahozták.
Még bele is kellett pörgetnem, annyira dögség volt.

4/10

#értékelés

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#146964) PuMbA válasza Kergeboci (#146962) üzenetére


PuMbA
titán

Hasonló a tapasztalatom. Arénába én is voltam, ritkán, de a környék / emberek miatt nem igazán vonz, hogy menjek oda megint. Ha lesz IMAX angol vetítés vagy IMAX 4K lézer, akkor meggondolom :D

[ Szerkesztve ]

(#146965) Peterhappy válasza Miklós315 (#146961) üzenetére


Peterhappy
őstag

+PuMbA és Kergeboci: nagyon szépen köszönöm a segítségeteket :R
Rámegyünk az Allee-ra, az sokkal közelebb van.

@Miklós: ma már nem újdonság, de mi pl. gyerekkorunkban (értsd, 20 éves koromig) mindig "leghátulra-középre" lőttünk. :B

(#146966) PuMbA válasza Peterhappy (#146965) üzenetére


PuMbA
titán

Leghátul középről én is már egy ideje letettem. A látótér szélén belelátszik a terem, illetve több emberfejet is látok. Közép tájt sokkal immerzívebb nekem, mert az egész látóteret betölti a kép és ember fejeket se látok többségében, mert mindenki középnél hátrébb ül és így a zavaró tényezők is távolabb történnek, ha van ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#146967) Miklós315 válasza Peterhappy (#146965) üzenetére


Miklós315
aktív tag

De ma már nagyobbak a termek (több sorral, nagyobb meredekséggel) :)
Az art mozik régi, kis termeinél még mindig játszik a "hátul jobb".

"Szerintem."

(#146968) erahurka válasza Peterhappy (#146965) üzenetére


erahurka
félisten

Ú emlékszem, mi is mindig hátul középre akartunk ülni. De már nem emlékszem miért volt ez az őrület.

Most már a Cinema City is úgy játszik hogy középre ülj, eléggé lent van a vászon, sokszor még a 8. sorból is furán lefele kell nézni hozzá.

5-6-7. sorok működnek nálam általában, ezeket keresem ahol lehet.

(#146969) erahurka válasza Miklós315 (#146967) üzenetére


erahurka
félisten

Art mozikban miért jobb hátul?

(#146970) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

'Indiana Jones 5' has been delayed to June 30, 2023"

Live-Die-Respawn

(#146971) Miklós315 válasza erahurka (#146969) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Kisebb teremben zsúfoltság van, ha túl közel vagy a vászonhoz, elfárad a nyakad a sok tekergetéstől :)

"Szerintem."

(#146972) gyuromoj válasza oriic (#146970) üzenetére


gyuromoj
veterán

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#146973) paatrick


paatrick
őstag

Dűne (2021)

Ki van írva az elején hogy "Part 1", hát igen, ez egy fél film, vagy lehet hogy csak egy harmad. A hangulat meg a látvány jó, bár a rendező garancia volt rá.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#146974) eeXaa válasza paatrick (#146973) üzenetére


eeXaa
addikt

...."hangulat, látvány" szerintem ez édeskevés egy jó filmhez....
...ráadásul úgy van összeollózva a film első fele, hogy egy amatőr vágó, editor, az egekbe érezheti magát...

(#146975) KISDUCK válasza paatrick (#146973) üzenetére


KISDUCK
addikt

Mennyire part1, mint egy LOTR, hogy story közben vágják el?

(#146976) eeXaa válasza KISDUCK (#146975) üzenetére


eeXaa
addikt

Ja... Azt is mondhatni, hogy semmi értelme nem lesz, hogyha a warner nem vállalja a folytatást

(#146977) erahurka válasza paatrick (#146973) üzenetére


erahurka
félisten

De miért tottenteztek le ilyen filmeket? Ezt vásznon kell látni!

(#146978) eeXaa válasza erahurka (#146977) üzenetére


eeXaa
addikt

Miért kéne vászonon látni?

(#146979) bagyulajuve válasza eeXaa (#146978) üzenetére


bagyulajuve
addikt

mert ott jobb

Resistencia eterna

(#146980) eeXaa válasza bagyulajuve (#146979) üzenetére


eeXaa
addikt

Egy film nem szabadna hogy jobb legyen pusztán azért mert moziban nézed nagy vásznon... elég gáz ha ez tesz jobbá egy filmet.....
Scorsese gondolata ide is vág sztem... Ezek szerint a Dűne is egy vidámpark mozi.

[ Szerkesztve ]

(#146981) paatrick válasza KISDUCK (#146975) üzenetére


paatrick
őstag

Kb ilyen felvezető filmnek tudnám mondani. Van itt is történés de ha szépen ki akarják bontani akkor 3 rész mint a gyűrűk ura.
Hangulatban kb ugyanaz mint a Szárnyas fejvadász 2049, ha az tetszett ez is fog, sok jelenet akár onnan ide vagy innen oda is beférne a két film között.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#146982) Dorian válasza eeXaa (#146980) üzenetére


Dorian
félisten

Nem a film jobb, hanem az általa keltett élmény jobb.

#146977 erahurka :
Ki mondta, hogy otthon nem nagyban, vásznon nézem?

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#146983) belinho válasza eeXaa (#146980) üzenetére


belinho
senior tag

Vannak filmek, amik akár tv-ben nézve is nézhetők, vagy otthon Blu-ray-DVD-ről projektorról.
Vígjátékok, art filmek stb esetében inkább a hangulat, kikapcsolódás, élményhez tesz hozzá, ha moziban nézed-nézitek, a film nem lesz jobb, mintha csak otthon néznéd.
Viszont egy látványfilmet 3D-ben, jó nagy vászon, jó nagy terem, nagy térhang mellett nagyon sokat hozzátesz a filmélményhez, mikor úgy jössz ki a moziból, hogy hű b+....
Én szinte mindent látok moziban, ami jó volt, azt otthonra is megveszem, de otthon mégsem olyan.

(#146984) eeXaa válasza Dorian (#146982) üzenetére


eeXaa
addikt

..az alap élmény ugyanaz, az meg semmit sem javít rajta, hogy 20 méteres vásznon nézed, bömbölő hangerővel... inkább eltereli a figyelmed arról hogy a film valóban jó e.

belinho: "Én szinte mindent látok moziban, ami jó volt, azt otthonra is megveszem, de otthon mégsem olyan."
...nem mert, sztem jobb, otthon zavartalanul élvezni a filmet. Én anyit jártam annó moziba hogy "mérgezést" kaptam. több évig volt unlimited pass-om Cineworld-be Imax be... Idővel rájöttem egy előnye csak a moziknak, az hogy ott látod a filmet a leghamarabb... dehát ez ugye ugrott.... ugrik lassan, hála az égnek...

[ Szerkesztve ]

(#146985) paatrick válasza erahurka (#146977) üzenetére


paatrick
őstag

Nézném én vásznon szívesen, ha egyedül lennék a teremben. :) Ez pont az a film amit nem emberekkel kell nézni hanem egyedül, úgy tudsz igazán belemélyedni az élménybe ha közben nem rágcsálják a popcorn-t, szisszentik a kólát, szürcsölnek, vagy kimennek pisilni előtted.

Utoljára a Bosszúállók: Végjátékot láttam moziban, direkt angolra mentem felirattal, hogy elkerüljem a sok kisgyerekes vinnyogást, erre a külföldiek meg elkezdtek tapsikolni mikor a végén megfogta valaki a kalapácsot. Szerinted? :DDD

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#146986) Dorian válasza eeXaa (#146984) üzenetére


Dorian
félisten

Az alap élmény ugyanaz akkor is, ha egy festményt a kulcslyukon át nézel vagy ott állsz előtte. Mégis utóbbi sokkal nagyobb élmény, sokkal többet átad a műből.

80%-ban drámákat nézek, nem akciófilmeket. Igen, azok is sokkal többet adnak át minőségi hanggal és képpel.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#146987) eeXaa válasza Dorian (#146986) üzenetére


eeXaa
addikt

...házi mozi teljesen más.... én a moziba járásról beszélek, mint valami kultikus zarándoklat.
... hála az égnek az otthoni rendszereken is kiváló képet, és hangot lehet kapni. szal ez nem lehet akadály...

(#146988) erahurka válasza paatrick (#146985) üzenetére


erahurka
félisten

Engem nem zavarnak az emberek ha nem telefonoznak végig meg hangosak. Kóla meg popcorn elfér.

Úgy látszik amúgy, hogy a Dűnével debütálnak a Cinext nagy termei! Viszont csak szinkronnal vetítik... Nem lesz kedvencem így ez a mozi... Gondolom nem örültek hogy alig mentek feliratos Bondra az emberek. Talán hirdetni kellett volna a mozit és mentek volna! Kretének. 0 marketinggel pontosan úgy fognak járni mint a Pink. De ha nem lesznek feliratos filmek, felőlem felgyújthatják az egész plázát a beszélő robottal együtt.

(#146989) erahurka válasza eeXaa (#146987) üzenetére


erahurka
félisten

Moziban egész más az élmény, pedig el se látok már a vászonig (kellene egy mínuszos szemüveget szerválnom mozizáshoz, meg kiránduláskor a szép tájakhoz, amúgy nem hátráltat a hétköznapokban).

(#146990) paatrick válasza erahurka (#146988) üzenetére


paatrick
őstag

Az meg a másik hogy ti lehet hogy dúskáltok a mozikban Budapesten, nálunk "vidéken" meg van Cinema City és ennyi. :D
Így nincs viszonyítási alapom de itt az a módi hogy tekerjed a basszust maxxxxra, az kell a parasztnak had dübörögjön. Aztán majd beszakad a fülem :DDD

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#146991) erahurka válasza paatrick (#146990) üzenetére


erahurka
félisten

Itt is túl van tolva a basszus, nyugi. De engem nem igazán zavar. A Dolby Atmos vetítések viszont szerintem eléggé rendben vannak hangban, kár, hogy a Dűnéből egyelőre nem láttam ilyet. A Last Duelen hittem mindig azt, hogy a közönségből nevetgélnek meg beszélgetnek, de rájöttem, hogy a filmben van, csak ilyen komoly az Atmos térhangzása :D

(#146992) PuMbA válasza erahurka (#146989) üzenetére


PuMbA
titán

Mozi nekem azért más élmény, mert:

1. Nem hallom az utcai eseményeket - például ha épp szirénáznak vagy valaki bőgeti a motort
2. Biztosan nem zavarnak, hiszen a moziban nem talál meg senki - például becsöngetnek a lakásba
3. Nem tudom a filmet leállítani

Moziban tuti, hogy a filmre figyelek 100%-ban, otthon ez maximum csak 95% nálam. Így egyértelmű, hogy a mozi győz a kevesebb külső inger miatt.

[ Szerkesztve ]

(#146993) gboszi


gboszi
senior tag

Tudom hogy mr ..., csak trollkodás, és persze vicces is lehet egy másik univerzumban, bár szerintem ez már bunkóság, gonoszság. Én ugyan átugrom automatikusan, de nem akarom, hogy ha egy új filmkedvelő jön a fórumra olyan lásson, hogy a mozi nem különb.
A filmkészítők a moziba álmodták meg és készítették el a filmet. Kész. (az más kérdés, hogy nem mindenhol olyanok a technikai feltételek) Bárhol máshol nézed nem azt kapod, amit akartak adni neked. Nem hogy nem ad hozzá, mert "zavar", hanem annak hiánya ad hamis képet. Kell a kép, a hang (eredeti) stb. Ez lehet akár festmény, vagy valami kaja is.

Tudom ne etessem a trollt

"If you're good at something, never do it for free!"

(#146994) Dorian válasza gboszi (#146993) üzenetére


Dorian
félisten

A valóság ezzel szemben viszont az, hogy össze lehet hozni olyan házimozit, ami a magyar mozik 90%-át lekörözi hang és képminőségben.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#146995) bagyulajuve válasza eeXaa (#146980) üzenetére


bagyulajuve
addikt

gondolom otthon nem 144 pixelben nézed a filmeket?

ja, meg akkor végül is minek csinálnak filmeket, el is lehet mondani egy hangoskönyv formájában, vagy rádiójáték is elég

közben, látom ,hogy nem erre gondoltál, mindegy már itt hagyom

és akinek nincs otthon megfelelő felszerelése?

amúgy egy igenis hozzátesz a filmhez, akár bizonyos részletek is jobban előjönnek, pl arcjátékok, gesztikulálások, amik így hirtelen eszembe jutnak

én amúgy csak ritkán járok moziba, mivel sok suttyó van, akik a lehető leghangosabban zabálnak és pofáznak + még a hang torzít sokszor

Resistencia eterna

(#146996) eeXaa válasza gboszi (#146993) üzenetére


eeXaa
addikt

Ennyi sületlenséget ritkán hallok egyben...
A filmkészítõk végig monitor vagy annál is kissebb képernyõn veszik fel ill elenörzik, vágják a jeleneteket....fogalmuk sincs hogy fog kinézni nagyban az elsõ teszt screenengs-ekig.
Persze hogy a moziba álmodták meg a filmet, hiszen ott tudják a leghatékonyabban anyagilag értékesíteni.
A mozi egyetlen célja amikor létrehozták az volt, hogyan lehet minél több embernek minél kevesebb idõ alatt eladni a legnagyobb haszonnal terméket, és ez a cél ma is pontosan ugyanaz...

(#146997) erahurka


erahurka
félisten

Zalaba Ferenc Twitteren: "Az Utolsó éjszaka a Sohóban szinkronizáltan és feliratos változatban is be lesz mutatva itthon."

:R

(#146998) Ispy válasza erahurka (#146977) üzenetére


Ispy
veterán

Mert mondjuk a 9 éves plazmám képe reggelire eszi meg a moziknak a homályos szar képét, pölö.

Egyébként meg a nagy képnek kb semmi értelme, mert az számít, hogy a látómeződ mennyi százalékát tölti ki a kép.

Én szeretek moziba játni, sok filmet ott nézek meg, de ami nem ótvar szar, azt otthon is mindig megnézem.

A nagy hang az tényleg jó, már ha jó minőség, meg az IMAX is ok, de egy átlagos magyar mozi minősége az általában simán csak szar.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#146999) erahurka válasza Ispy (#146998) üzenetére


erahurka
félisten

Mi számít átlagosnak? CC plázamozik? Szerintem nincs velük baj.

Amúgy nincs igazad, nem csak a látómező számít. Telefont is tudod úgy nézni hogy kitöltse a látómeződ, mégis más élmény akár csak egy tévén nézni a cuccot, még ha kevesebbet is tölt ki.

(#147000) Pro Koryak válasza Ispy (#146998) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Látszik nincs projektorod, ha lenne ilyet nem írnál. Egy átlagos filmen(nem csilli-villi cgi effekt az egész) is krva nagyot dob ha pl. 55-65" helyett 110-120-150"-on nézed, az sem szerencsés ha 1,2-1,5m-re ülsz a hangfalaktól. Ilyenkor szinte a képedbe virít a tévé + a hangfalak is szinte a füledbe üvöltenek.
Projektornak visszavert fénye van, míg a tévének közvetlen => jobban fárasztja a szemet sötétben.
Szóval otthonra egy 77" oled árából baromi jó mozit dobhatsz össze, persze használtan, ami nem azt jelenti, hogy ócska, mert 1-2-3éves felsőbb kat. gépeket is ki lehet fogni elég jó áron. :K

Nálam egy bő 10éves felső kat. Sim2 dlp vetít és ez is megeszi az itthoni mozik képét. :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.