Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122040) paatrick válasza Viszlát (#121987) üzenetére


paatrick
őstag

"Ha ezek közül bármelyiket újra vetítenék moziban, elmennél megnézni?"

Donnie Darko - szerintem egyedül nézős kategória
2001 űrodüsszeia - szintén
Interstellart moziban láttam, de újra nem mennék el

Indiana Jones - simán mindháromra beülnék
Utazás a Föld középpontjába - erre is elmennék

Plusz még a Jurassic Park 1. részét is megnézném szívesen. Ezt elvileg adták pár éve Cinema City-kben is de itt nálunk vidéken szerintem csak 1 hétig lehetett a vásznon mert mire hallottam róla és akartam menni már nem vetítették. :(

----------
Közben megjöttem az Endgame-ről. A feliratos változat bejött, szinte csak külföldi diákok voltak rajtam kívül és a terem is csak 1/3-ad telítettséggel volt. Nem csámcsogtak, nem vihogtak, de egyszer a film közben elkezdtek tapsolni mondom WTF :P amikor Kapitány kezébe veszi a Mjönlirt és villámlik meg a végén is tapsoltak. Hát ez fura volt.
Egyébként elégedett vagyok a filmmel, összességében méltó lezárása ennek a ~10 évnek. Bár némi hiányérzetem van az utolsó csatánál. Az nagyon epikus ahogy begyűlnek a "jók" is egy helyre. De aztán ott volt annyi ilyen kutyaszörny meg minden és pl Hulkot egyszer sem mutatják hogy szétcsap közöttük (bár talán ráfoghatjuk hogy 5 év alatt lenyugodott és már nincs meg a Hulk énje sem), és ugyanez Thor esetében is. Pár ilyen tereptisztító villámmal odabaszok és mindenki szétrepül lehetett volna, mint amikor megérkezik az Infinity War végén.
Nagyjából ugye lehetett tudni hogy ez lesz majd a történet megoldása, és addig minden rendben is érthető (amennyire ez érthető lehet) ameddig
el nem rontják a Tessaract ellopását. Onnantól nekem egy kicsit szétesett hogy mi is történik az idővel. Mert a Mester azt mondja Hulknak hogy minden követ vissza kell rakni és akkor nem esik szét az idő és nem lesznek mellékuniverzumok. De végül meg olyan kuszára csinálják, hogy a múltbeli Thanost ölik meg aki még az első Avengers mozi előtt van. Szóval ez az időutazós téma mindig macerás és csak még több kérdést vet fel.

#értékelés

[ Módosította: vond ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.