Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50651) regos


regos
tag

üdv
Ebayen ha jól látom megváltozott a case nyitási felület.
Nincs valami friss leírás a menetekről?
Csak régi cikket találtam.
üdv

(#50652) radi8tor válasza WhiteWalker (#50650) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja igen az más tészta. Azzal lehet akár 3 napot is csúszni.
Viszont vannak olyan buy it now-os termékek, amit csak azonnali fizetéssel lehet leütni.

⭐ Stella

(#50653) parkr válasza regos (#50651) üzenetére


parkr
őstag

puchase history -> termék mellett more actions -> I didn't receive it (ha nem jött meg) vagy contact seller (ha más a téma)

[ Szerkesztve ]

(#50654) bgabi1 válasza WhiteWalker (#50646) üzenetére


bgabi1
aktív tag

Már mint mit tolok komolyan?
Válaszod első mondatát magamtól is ki tudtam következtetni, nem kell hozzá még magasabb rangfokozat sem, de nem is ezt kérdeztem. A második már használhatóbb, viszont ott van a kb. kifejezés, ami gyakorlatilag lenullázza ezt a választ is, így nem jutottam előrébb.
Mondhatnám én is " Egyébként komolyan tolod..."
Nézzünk egy példát: Ha 100000 Ft helyett véletlenül csak 98000 áll rendelkezésre a PayPal számlámon miután leütöttem egy terméket, akkor mi történik? Tételezzük fel, elszámoltam magam, vagy nem néztem meg a számlát előtte, mert a család más tagja is leütött valamit ebayon az én regisztrációmmal..Van ugye egy alapszabály, hogy meg kell vegyem a terméket, amit leütök. A kérdés lényege, hogy van-e valami szabály, ami kimondja, hogy pótolhatom a fedezethiányt x napig? Kaphatok-e esetleg egy negatív besorolást, eladótól, bárhonnan, ami megnehezíti a későbbi vásárlásaimat, amit nem szeretnék. Nem gondolnám, hogy hülyeségeket kérdezek. Mi több olyan is előfordulhat, hogy egyáltalán nincs pénz a számlámon, de a termékből csak egy van és én azt le akarom ütni, mielőtt másé lenne, majd azután intézkedek, csak az átutalást illetően. (Tudom csatolhatom a kártyám a PayPalhoz, de én utalgatós maradnék egyenlőre, így családon belül is limitálható a költekezés.)
Kérlek tiszteld meg fórumtársaidat a türelmeddel és ha övön alulinak találod a kérdéseimet, vagy nem érted, amit kérdezek, akkor inkább ne válaszolj. Lehet, hogy tegnap este zavarosabban fogalmaztam, mert fáradt voltam, de a lényeget egy kis odafigyeléssel ki lehet szűrni.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#50655) havri1 válasza bgabi1 (#50654) üzenetére


havri1
félisten

Régen ha buy it-re mentél, köteles voltál fizetni, nem fizetett itemek között volt a termék.
Nem tudom, hogy változott e valami, vagy csak én néztem be, de mintha ez már nem így lenne.
Hiába buy it, ameddig a paypallal nem fizeted ki, a termék nem kerül sehova, semmilyen listába.
Tehát én úgy értelmezem, ha nem tudod kifizetni akkor, nem történik semmi.
Hogy ez most valami beállítás..vagy nem..passz.

havri

(#50656) bgabi1 válasza havri1 (#50655) üzenetére


bgabi1
aktív tag

Értem, tehát nem tudok hirtelen elhatározásból megszerezni valamit, ha nincs pénzem PayPal számlán hiába nyomergálom a kosárgombot és böfögöm az eladónak, hogy kiszaladok a kocsimban felejtett lóvéért. Megy vissza a polcra az áru. Egyébként teljesen logikusnak tűnik ez a verzió, így részükről elkerülhető egy csomó kavirc a vásárlás és fizetés körül.
Köszönöm válaszod, meglátjuk, hogy rábólint-e még valaki. Igaz alapszinten, de építő jellegű lehet ez a témakör kezdőknek, bárkinek, nekem mindenképpen!
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#50657) Dluinet válasza bgabi1 (#50656) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ezért jó, valódi bankkártyát bekötni a paypal-re, mert így nincsen semmi probléma, simán vásárolsz, mintha a boltban lennél, és még paypal védelem is van rajta

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#50658) radi8tor válasza havri1 (#50655) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem régen volt, hanem állítható ez minden terméknél. Az eladótól függ.

⭐ Stella

(#50659) bgabi1


bgabi1
aktív tag

A buy it-re már többször rámentünk, hogy kompletten lássuk a költségeket, ne kelljen számolni, de onnan nem mentünk tovább a fizetéshez. Remélem nem kapok felszólítást egy tucat játékautó 2 tucat ékszer és 3 tucat motor felszerelés megvásárlására!

[ Szerkesztve ]

(#50660) VMatteo


VMatteo
őstag


ilyen microSD USB átalakítót szeretnék venni minél olcsóbban. tudtok esetleg ajánlani bevált eladót?

Tisztelet a Gépésznek!

(#50661) WhiteWalker válasza bgabi1 (#50654) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nem értem a problémát...
Van egy termék ami 10$. Megnézed a napi középárfolyamot ( most 272 ft=1$) , kiszámolod a végét ráhagyással , mondjuk 280-nal és nincs meglepetés.
Ha nincs a kártyén annyi összeg akkor a paypal nagy piros hibaüzenettel elhajt.
Az item pedig ott lesz a ki nem fizetett termékek közt , amit ki tudsz még másnap is fizetni ( eladótól függ mennyire türelmes).
Nem értem miért abból indulsz ki mi van akkor ha nincs a kártyán összeg , így hogy lehet vásárolni....Legyen rajta annyi amennyi kell az adott termék vételéhez és nem bonyolódik a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#50662) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Lejárt a szerk.idő.

Ha viszont " véletlen" vásár volt akkor meg írogathatsz az eladónak hogy mégsem kérem...
Szóval kezdőként nem ajánlanám ezt a fajta " totojázást"

(#50663) bgabi1 válasza WhiteWalker (#50661) üzenetére


bgabi1
aktív tag

Ez már korrekt válasz!
A lényeg az, hogy a családtagjaim is szeretnék az ebayt használni és őket ismerve, nem fogják nézegetni, hogy pontosan meg van-e a pénz a portékára. Nem tudok mellettük ülni egész este. Én persze ki tudom számolni a magamét, de ők nem figyelnek oda és nem is értenek hozzá.
Egy kérdés még nyitott maradt, hogyha bele futok egy ilyenbe, azaz nagy piros hibaüzenetet kapok, akkor az a későbbiekben hátrányomra válhat-e, vagy csak egy szimpla felhívás az egész, hogy nincs pénz a számlámon a vásárolni kívánt termékre.
A család tudod. Egy kis ékszerke, egy kis játék, egy kis ez az amaz, aztán apuci pofára eshet.

(#50664) parkr válasza VMatteo (#50660) üzenetére


parkr
őstag

ilyen van nekem is, jó kis cucc.
akitől vettem már nem árul semmit, de szerintem mindegy kitől veszed.

[ Szerkesztve ]

(#50665) Dluinet válasza bgabi1 (#50663) üzenetére


Dluinet
nagyúr

rakják a kiszemelt árut a egy kollekcióba (Add to collection)
és te intézed a megrendelést

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#50666) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!
Meg tudna valaki mondani hogy, mikortol kap(hat)om meg azonnal az ebayes eladasombol szarmazo osszeget a paypalrol? Most volt a 2. eladasom az 1. tavaly oktoberben. Az osszeguk kb 160font (ha számít ez).

(#50667) bgabi1 válasza Dluinet (#50665) üzenetére


bgabi1
aktív tag

Még próbavásárlást sem csináltam, azt sem tudom hogy kell licitálni, de a párom már ott tartott. Szerencsére időben észrevettem. Azt hiszik, ez a Vatera. Az is jó megoldás, amit mondasz, ha megszegik, kitörlöm a jelszavam és minden megoldva.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#50668) Dluinet válasza bgabi1 (#50667) üzenetére


Dluinet
nagyúr

licitálást még ne erőltessétek, nagyon lukra lehet futni vele

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#50669) WhiteWalker válasza bgabi1 (#50667) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Egyébként ugyanaz mint a vatera csak pepitába :D.
Hátrányodra nem válik ha elhajt a paypal mert nincs fedezet a számlán. Erre írtam hogy ráérsz később fizetni.
Használjátok az " ADD TO WATCHLIST " opciót a buy it felolirat alatt.
Ott lesz a termék a kedvencek közt.
Látod az egészet ki mit szeretne és egybe
ki tudod fizetni.
A licitálást ne erőltesd inkább ha.még az alapismeretek sem mennek.

(#50670) walter70


walter70
tag

Ha még folyamatban van a case,de igazából nem történik semmi,lehet ezzel párhuzamosan a paypalon is intézni?

(#50671) Silent77 válasza walter70 (#50670) üzenetére


Silent77
veterán

Csak egy helyen tudsz vitát nyitni.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#50672) walter70 válasza Silent77 (#50671) üzenetére


walter70
tag

Köszi.Azt meg tudnád mondani,hogyan kell kérni az ebay döntését,ha az eladó már a case-re sem reagál?

(#50673) Silent77 válasza walter70 (#50672) üzenetére


Silent77
veterán

escalate.
Pár nap után lehet csak.
Ott találod ahol válaszolnál casen belül, ha jól rémlik.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#50674) fardem válasza walter70 (#50630) üzenetére


fardem
aktív tag

ebay case menete:

lehet nyitni vitát paypalon vagy az ebay felületen. csak az egyiken lehet ugyanarra a tranzakcióra nyitni!

lehet több alapod a case-re: item not described (nem olyan jött, sérült stb.) vagy nem jött meg (not arrived)

a nyitás után pár napig levelezgethetsz az eladóval. 8 nap után ha nincs egyezség akkor lehet escalationt kérni, ami azt jelenti hogy az ebay döntését kéred. kérhetnek visszaküldésre, amit csak ajánlott-tértivevénnyel kéne megtenni.
ha nem csinálsz semmit akkor az ebay 30 napon belül lezárja a case-t. soha ne zárd be, mivel nem lehet újranyitni!

ebay.co.uk help page:

There are three main timelines that you should be aware of:

If there's a problem, let the seller know as soon as you (should) have received your item. You're eligible for refunds under the eBay Money Back Guarantee if you do so at any time up to 30 days from your actual or latest estimated delivery date.
You can ask eBay to review the case if you are not happy with the seller's solution and at least 8 days have passed since you first contacted the seller about this.
If you don't escalate the case to us, it will close automatically after 30 days (we'll send you reminders so you don't forget)

(#50675) walter70 válasza Silent77 (#50673) üzenetére


walter70
tag

Köszönöm.

fardem : megtaláltam,megírtam nekik az egész történetet,azt írják,hogy 48 órán belül válaszolnak.Köszönöm a segítséget.

(#50676) Silent77 válasza walter70 (#50675) üzenetére


Silent77
veterán

Gyorsan leszokták zárni, nekem még talán soha nem volt több egy óránál.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#50677) walter70 válasza Silent77 (#50676) üzenetére


walter70
tag

Persze,de most elvileg én is lehetnék trükkös fiú,hogy le akarom húzni őket még egy órával,vagy az árával.Azért erőltetem azt,hogy a német feladási súlyt szkennelje már be,mert nekem itt a hivatalos postai jegyzőkönyvem az egészről.Bár az elég gyanús,hogy egy hónap alatt nem képes elintézni.
Mondjuk,ha egy órán belül ezek alapján a javamra döntenek,nem fogok tiltakozni :) .

(#50678) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Mennyire elvárható egy tracking number kínaitól, ahol kijelenti, hogy alapból nem így postáz, de ha kérünk ilyet, az plusz felár?

Másik kérdés, hogy miért kér kínai PayPal addresst? Annak mi köze az ebayhez és a szállításhoz?

Telefontokokat nézegettem, nagyon olcsók, és eléggé meglepődtem, hogy szinte semmi felelősséget nem vállal a szállításkor. :(

(#50679) Dluinet válasza #54715584 (#50678) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ő vállal minden felelősséget szállításkor, kivéve ha tracking number-t ad, mert akkor a posta felel a szállításért

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#50680) looser


looser
addikt

Sziasztok, ha egy eladónál nincsen "Add to basket" opció, akkor az ő készletéből csak egyenként lehet vásárolni? Ezt venném meg és csak "Buy it now" van. Tudom, elég amatőr kérdés, de hátha... :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#50681) faki_ válasza looser (#50680) üzenetére


faki_
senior tag

A saját országbeli honlapon van kosár, de nem tudom, hogy ez általános-e?

(#50682) looser válasza faki_ (#50681) üzenetére


looser
addikt

Hát ez jó, köszi szépen :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#50683) V/ válasza faki_ (#50681) üzenetére


V/
Topikgazda

Így van, az eladó alap országának az oldalán van kosár. Néha én is elfelejtem, pont az előbb jártam úgy hogy, az eBay.com-on az istenért nem jött elő a német eladó kosara.

(#50684) cheatergs


cheatergs
senior tag

Halisztok!
Dec. elején rendeltem procit Kínából. 18-án lejárt a legkésőbbi érkezési dátum, cucc sehol. Nyomonkövetési számot adott, de az már inaktív.

Másnap felvettem eladóval a kapcsolatot, mire ő elküldte a csomag útját tartalmazó listát. E szerint dec. 13-án megérkezett Mo.-ra. Azóta képtelen kiszállítani a posta.

Mivel a tracking number lejárt az országba érkezéskor(?), így nem tudom merre jár a cpu idehaza.
Postán rákérdeztem, ők vonogatják a vállukat, a tracking number az ő rendszerüknek érvénytelen.

Mit tudok tenni ilyenkor?

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#50685) havri1 válasza cheatergs (#50684) üzenetére


havri1
félisten

Az eladó tud ilyen esetben reklamálni, nem te.

havri

(#50686) cheatergs válasza havri1 (#50685) üzenetére


cheatergs
senior tag

Nem világos. Ő reklamálhat a Magyar Postánál?

Ő nem írta, hogy intézkedik, csupán csak a listát küldte el, és egy sablonszöveget, h sajnálja, amiért nem érkezett meg (több ezren vettek nála és 99 fölötti a pozitívja, így annyira nem kételkedem benne).

Mindig minden mindegy

(#50687) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hatalmas leépítésre készül az eBay

"dolgozói 7%-ától, nagyjából 2400 embertől"
Bakker, mit csinál ~35000 ember az eBay-nél? :)

(#50688) havri1 válasza cheatergs (#50686) üzenetére


havri1
félisten

Nem, hanem ott, ahol feladta.
Alapvetően ő a felelős azért, hogy te meg is kapd. Ha valahol fenakad, eltűnik, akkor jön a biztosítási összeg, amit ő tud igényelni (ha van rajta biztosítás).
Tehát ha elvész a csomag, ő reklamál, és ha elveszett, kifizetik a biztosításból, ő meg refundol.
Ha nincs biztosítása, akkor is ő tud reklamálni, mivel gyakorlatilag az ő csomagja, ameddig te át nem veszed.

[ Szerkesztve ]

havri

(#50689) agroman válasza #54715584 (#50678) üzenetére


agroman
senior tag

Mo-on is igy mukodik. ha ajanlottan kersz postazast az felar.
A PP address az tobbnyire egy ellenorzott cim, biztositek, hogy letezik.

------

(#50690) cheatergs válasza havri1 (#50688) üzenetére


cheatergs
senior tag

Aha, kösz!

Én mivel tudom neki bizonyítani, hogy nem érkezett meg?

Mindig minden mindegy

(#50691) mm89 válasza cheatergs (#50690) üzenetére


mm89
őstag

Tracking number. Ha az nem mutatja, hogy megkaptad akkor nem kaptad meg.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#50692) havri1


havri1
félisten

Tegnap írtam egy eladónak, hoyg nem érkezett meg az 1$ termék, kb január 8 volt a végső dátum.
Nem akartam refndot, főleg nem egy ilyen filléres termékre, de szó nélkül küldte.
Erre ma unpaid itemként megjelent. Na ilyenkor mi van?
Nem akartam az accomat terhelni ilyen filléres refundal, mert féltem, elég sok vitatott eset van mostanában, és ha belezsaladok egy nagyobb tételbe, inkább arra tartogattam volna.

havri

(#50693) Silent77 válasza havri1 (#50692) üzenetére


Silent77
veterán

Nem kell vele foglalkozni, majd eltűnik. :)
Mind úgy jelenik mostanában amit refundolnak.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#50695) Dluinet válasza #46372352 (#50694) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ugyan az

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#50696) havri1 válasza #46372352 (#50694) üzenetére


havri1
félisten

Igen, de nézd meg, vannak eltérő árak, valószínűleg más raktár, raktárkészlet.

havri

(#50698) zeon.hu válasza #46372352 (#50697) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

arra is figyelj, hogy nem mindig ugyanabban a pénznemben adja meg az árat.

#?*@&!

(#50699) havri1 válasza #46372352 (#50697) üzenetére


havri1
félisten

Hogyne lenne értelme a 3.0-nak :)
Persze csak akkor, ha erre fogadóképes géped is.
Majdnem a dupláját el lehet érni 2-3.0 között sebességben, ugyanazon egységgel!

havri

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.