Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50501) Intruder2k5 válasza radi8tor (#50500) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát jahh, egyrészt a lenyúlás, másrészt meg félt a váltó is, hogy mire beüti a pénztárgépbe az összeget, addig még inkább elszáll az árfolyam, ezért aztán inkább túlértékeli azt! :)

(#50502) bgabi1


bgabi1
aktív tag

Az miért van, hogy ugyanannak az eladónak ugyanaz a terméke, ugyanazzal a mennyiséggel ha egyszer ránézek 60 dollár a szállítási költség, amikor másodjára nézem ugyanazt a terméket akkor 34 dollár, utána újra 60. Ez valami trükk? Ahol 60, ott csak 3-an vásároltak tőle, ahol meg 34, ott58-an. Betűről betűre ugyanaz a termék, minden egyezik az eladó is, csak az URL cím tér el némileg.
???
Ha kell beteszem a linket róla.

[ Szerkesztve ]

(#50503) bgabi1


bgabi1
aktív tag

[link]
[link]
Count Of New még ennyi különbséget látok a termék nevében, de az ára is ugyanaz. Lehet, hogy én vagyok a balfék, nem tudom. Az 58 vevőt nem itt láttam, hanem egy kisebb kiszerelésnél, de itt is van 1 eltérés a vevők száma között.

[ Szerkesztve ]

(#50504) V/ válasza Vasinger! (#50476) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem is volt úgy, hogy a 18 $-os árúra bekérték az okmányokat, elküldtem és azután természetesen nem kellett fizetni. Nem mindig egyértelmű a "röntgen kép". Tény az hogy lassan dolgoznak.

(#50505) V/ válasza #93173760 (#50486) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt egy link a különböző esetekre vonatkozó okmányokról:
https://www.posta.hu/static/internet/download/Tajekoztato_level_maganszemely.docx

A lényeg az, hogy ajándékozás esetén nem fizetsz a termékért, nincs ellenszolgáltatás ezért van rá kedvezmény. Ha fizetsz, akkor az már mindegy hogy magánnak vagy cégnek teszed, vásárlásnak minősül.

(#50506) V/ válasza bgabi1 (#50488) üzenetére


V/
Topikgazda

Bemehetsz és befizethetsz a Paypal számládra, mivel az a tied. De fontos megadnod a Transfer ID-t a közleményben.

Van még a www.paypal-topup.hu, ott is tudsz pénz tenni a számládra.

Azért fontold meg nem a Paypal számláról történő fizetést, mert van különbség ha a bankod árfolyamával fizetsz a kártyáddal. Jelenleg kevesebb a kártyáról történő fizetés.
Paypal 1 $ = 283 Ft, pl. OTP 1 $ = 278,93

(#50507) bgabi1 válasza V/ (#50506) üzenetére


bgabi1
aktív tag

Köszönöm kimerítő válaszodat!!
Esetleg az 503-asomra valami ötlet!

(#50508) parkr válasza bgabi1 (#50503) üzenetére


parkr
őstag

ha nincs különbség a termékek között, akkor gondolom így akar egy kis extra bevételre szert tenni (vannak akik megveszik az elsőt amit meglátnak).
üzenetben meglehet kérdezni tőle, hogy eltér-e.

(#50509) bgabi1 válasza parkr (#50508) üzenetére


bgabi1
aktív tag

Köszi, még a transfer ID érdekelne, mert nekem nincs netbankom és ha nem top up menüben szeretnék feltölteni, akkor mi a teendő?

(#50510) V/ válasza bgabi1 (#50507) üzenetére


V/
Topikgazda

Drága mindkettő.
Az olcsóbb is 68,46 a 250 db.
De 100 db kerülhet csak 3,7 $-ba, Akkor 250 db 9,25 $.
18983 Ft vagy 2565 Ft-ba kerül a 250 db.
Én nem az eBay-n keresném.

[ Szerkesztve ]

(#50511) V/ válasza bgabi1 (#50509) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha van paypal számlád az is van.
Belépsz a PayPal-ra
My Account
Top Up
Top Up Account (in a few days)
választva láthatod a számlaszámod és a Transfer ID.
Két TOP up menüpont van!
Az Unicreditbe bemész kérsz egy befizetési űrlapot és kitöltöd a megfelelő rovatokat.

(#50512) bgabi1 válasza V/ (#50510) üzenetére


bgabi1
aktív tag

Kb. egy évig keresgéltem európában minden fele, de semmi. Ez egy kifejezetten USA termék, amikor anno lehetett kapni Bécsben jóval többe került és darabonként árulták. Áfával együtt 26 körül fog kijönni a 250db.
A 100-as csomagnál dupla szállítási költség van, de még a 200-asnál is.
Köszönöm az ID-t is.

[ Szerkesztve ]

(#50513) V/ válasza bgabi1 (#50512) üzenetére


V/
Topikgazda

Kínai, de mindegy.
Veszek a 3,7 $-ból és majd összehasonlítjuk.

[ Szerkesztve ]

(#50514) bgabi1 válasza V/ (#50513) üzenetére


bgabi1
aktív tag

Lehet, hogy az egyébként, de eredetileg a Corbin cég ülésein vannak ezek a szegecsek és ők is árulják.
Én ezért gondoltam, hogy a sajátjuk, mert sehol máshol nem kapni, csak Corbinéknál és itt.
A Corbiné az igazi crom bevonatú, de van a Yamahámon gyári, ami hasonló, de valami rozsdaálló anyagú, vagy bevonatú. Te hol veszel 3,7dollárért és mennyi a szállítási költséged? Az ID azonosító az ugyanaz mindig, vagy minden átutalásnál újra generálódik? Persze, hogy sok. Egyenesen írreális ez az ár, de kell.

[ Szerkesztve ]

(#50515) V/ válasza bgabi1 (#50514) üzenetére


V/
Topikgazda

Az ID az te vagy, amig Paypal-os vagy, ez a fő azonosítód.

(#50516) bgabi1 válasza V/ (#50515) üzenetére


bgabi1
aktív tag

Köszi. Most már tényleg világos. Sokat segítettél. Helyesbítek, mert a Corbin cégnél is csak opcionálisan lehet rendelni a szegecsből a termékeikhez. Láttam már kínai táskákon, de tolómérőztem és nem egyezik sem a méret, sem a forma, de megtévesztően hasonlít és egy lényeges különbség, hogy annak nem két hajlítható lába van.

[ Szerkesztve ]

(#50517) V/ válasza bgabi1 (#50516) üzenetére


V/
Topikgazda

Aliex... 500 db 12 mm cakkpakk 10.99.
Mire berozsdásodik addigra a bőr is elhasználódik jó eséllyel.

(#50518) bgabi1 válasza V/ (#50517) üzenetére


bgabi1
aktív tag

Lehet, de az én mocim az egy makulátlan kiállítási darab és félig már szegecselt, ráadásul Corbin ülés támla stb. Azzal kell folytatnom és a képről látom, hogy az, ráadásul a mérete is ott van. Brutális az ára az tuti.
Ez lesz a próba vásárlásom.

(#50519) zeon.hu válasza bgabi1 (#50518) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

kérhetnék pár képet a vasról?
privátban persze.

#?*@&!

(#50520) bgabi1 válasza zeon.hu (#50519) üzenetére


bgabi1
aktív tag

Küldöm.

(#50521) V/ válasza bgabi1 (#50518) üzenetére


V/
Topikgazda

Megkérdeztem tőlük hogy ez USA termék-e, azt írták, hogy amit árulnak az amerikai gyártású. Az árkülönbség nem derül ki számomra sem.

(#50522) bgabi1 válasza V/ (#50521) üzenetére


bgabi1
aktív tag

Trükkös Jóskák. Ahogy írtátok is van aki elsőre leüti a vásárlást, így extra profithoz juthat az eladó.
Csak ez lehet, mi más. Ez egy jó példa, hogy érdemes rákeresni többször többféleképpen, bármire amit szeretnénk magunknak megvásárolni. Én is csak véletlenül jöttem rá.

(#50523) Silent77 válasza bgabi1 (#50520) üzenetére


Silent77
veterán

Én is kíváncsi lennék ha szabad. :B

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#50524) bgabi1 válasza Silent77 (#50523) üzenetére


bgabi1
aktív tag

Persze , küldöm a fotót

[ Szerkesztve ]

(#50525) winbox


winbox
senior tag

Sziasztok!

Ebayen vettem egy terméket amerikából dec. 11.-én, 20.-án kaptam az emailt, hogy feladta, majd az ebay újra küldte a levelet, hogy a várható érkezése dec. 23. - jan. 14. Sima csomagként adta fel, szóval szerintem a lassúsága miatt nem jött még meg, a jövőhetet még megvárom szerintem, amúgy meddig él a pénzvisszatérítés, ha nem jönne meg? Eladó egyébként megbízható 42 adásvétel 100% visszajelzés. Normális ez a csúszás a sima csomagnak, illetve meddig várjak?

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#50526) Silent77 válasza winbox (#50525) üzenetére


Silent77
veterán

42 adás-vétel az semmi. Még a 5-10000 is szinte nulla. :)
Jan 14-től van 30 napod case-t nyitni.
Jövőhetén írj neki, hogy nem érkezett meg, és kéred vissza a pénzt.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#50527) winbox válasza Silent77 (#50526) üzenetére


winbox
senior tag

Rendben, köszönöm! :)

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#50528) dave0825


dave0825
őstag

Tesóm rendelt ebay-ről (közben Ali-ról is, úgyhogy nem 100%, hogy ebay-es az eset) valami pár száz forintos kacatokat, 3 eladótól is, és ma sms-ben kapta ezt a szöveget valahonnan, valakitől (1868-as számról):
䵵湫慬敨整양珃ꥧ⁎쎩浥瑯牳竃ꅧ扡測㠠浵湫慫쎶牢敮⁦敢牵쎡牴쎳氠步穤양擅酥渮䅤摩朠楳⁦敪汥獳穥⁩摥来湮祥汶⁩獭敲整쎩琡䋅酶敢戠楮景牭쎡捩쎳쎩牴

Ehhez ti tudtok valamit hozzáfűzni? :Y Nem olyan jó még a kínaim, úgyhogy Google fordítóztam, és valami börtönt, meg sértést, meg tilost ír... :U
Valaki találkozott már ilyennel?

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#50529) vasi89 válasza dave0825 (#50528) üzenetére


vasi89
addikt

Én nem találkoztam ilyennel de szerintem csak valamiféle spam vagy hasonló.

(#50530) Silent77 válasza dave0825 (#50528) üzenetére


Silent77
veterán

Emagnál volt hasonló fekete péntek után. Kiderült rossz karakter kódolást használtak, és kínai lett a szöveg. :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#50531) BÜDÖSLÁB


BÜDÖSLÁB
tag

Sziasztok!

Refund után jött meg az árú, de szeretném neki elutalni a pénzt. Mit kell ebben az esetben tenni?
:R

A kevesebb több- Ludwig Mies Van Der Rohe

(#50532) khron78 válasza BÜDÖSLÁB (#50531) üzenetére


khron78
őstag

Megnézed milyen címről jött paypal-on a refund és azt visszautalod.

(#50533) dave0825 válasza vasi89 (#50529) üzenetére


dave0825
őstag

és (#50530) Silent77: akkor szerintetek nem érdemes vele foglalkozni? Mármint úgy értem, hogy írni a kitudjamelyik eladónak, hogy egyáltalán várja-e a terméket tesóm, vagy intézkedjenek-e valamit.

(#50531) BÜDÖSLÁB: én írtam az eladónak, hogy megkaptam, és küldött Paypal-ra egy kérést, vagy ilyesmit, hogy ott ki tudom fizetni, ha rákattintok. Rányomtam, és már kész is volt, így legalább tudta, hogy azért utaltam vissza, mert mégis megjött.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#50534) WD9


WD9
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni kezdő ebay felhasználóként.

Rendeltem egy terméket, ami nem érkezett meg időben. Írtam az eladónak, aki pár nap türelmi időt kért, amíg felveszi a kapcsolatot a küldést bonyolító céggel. Továbbá ígéretett tett, hogy vissza fogja fizetni a pénzem. A mai napon már "No longer a registered user" jelzés van a neve mellett, ha rákattintok.

Küldtem egy request-et, de nyilván nem fog rá semmilyen reakció jönni, így közvetlen az ebay-nek is próbálnám jelezni a problémámat, de az üzenet küldéséhez mindenképpen kéri a rendszer az item number-t. Mivel a termék törölve lett, így nem fogadja el a kódot és az üzenetet sem tudom elküldeni.

Van valamilyen közvetlen elérhetősége az ebay-nek ahol fel tudnám venni velük a kapcsolatot?

Ilyen esetekre az ebay nem vállal garanciát?

Hol tudom visszakeresni a küldött request-et? Sehol nem találom a menüben.

[ Szerkesztve ]

(#50535) fardem válasza WD9 (#50534) üzenetére


fardem
aktív tag

ha paypallal fizettél, keresd ki a tranzakciót és indítos a paypalon case-t a resolution centerben. felesleges levelezgetni, a paypalon indítani kell case-t.

(#50536) Silent77 válasza dave0825 (#50533) üzenetére


Silent77
veterán

Sztem nem érdemes vele foglalkozni.
Biztos nem ők írtak sms-t.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#50537) dave0825 válasza Silent77 (#50536) üzenetére


dave0825
őstag

Okés, köszi.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#50538) WD9 válasza fardem (#50535) üzenetére


WD9
csendes tag

Köszi!
Igen, paypal-lal fizettem. Próbáltam amit ajánlottál, és ez a hibaüzenet fogadott: " You already opened a case regarding this item" Ezek szerint ők is értesülnek az ebay-en nyitott case-ekről. Azért küldtem a paypal-nak is egy üzenetet biztos ami biztos alapon. :D

(#50539) fardem válasza WD9 (#50538) üzenetére


fardem
aktív tag

ja nyitottál? akkor ok. egyszerre csak egy helyen lehet caset nyitni. akkor ha nem válaszol 1 hét után kattint az escalationra, vagy ebay felületen amire lehet. asszem ebay step in? :F

(#50540) davidj92 válasza dave0825 (#50537) üzenetére


davidj92
tag

én azért visszaírnék neki, mondjuk valami mókásat ;]

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medve. A medve az megöl.

(#50541) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

AUD-t adott meg az eladó, mint devizát, melyikkel járok jobban az alábbi kettő közül?
PayPal-on keresztül kell fizetnem az ő konverziós felárát és a bankomét is? Alul pedig csak a bankomét?
PayPalon nincs pénzem, bankkártyámról fogja levonni.

[link]
- köszönöm!

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#50542) Dluinet válasza Darko_addict (#50541) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az alsót válaszd

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#50543) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Pendriveot, sd kártyát kitől érdemes most venni?
Eddig mindig a sinceritytrading-től vettem de legutóbb mar csak pár fajta transcend volt nála.
Sandisk a farizált márka számomra, olyan eladó kellene akitől 1-2hét alatt itt az áru kinaból is.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#50544) Darko_addict válasza Dluinet (#50542) üzenetére


Darko_addict
őstag

Köszönöm a választ!
Elég jó áron számolták le. :)

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#50545) zeon.hu válasza Czimby (#50543) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

sinceritytrading szerintem hong kongi, onnan jóval hamarabb jönnek meg a cuccok.
legutóbb 18 nap alatt kaptam meg egy flashdive-ot, de benne volt a karácsony és újév is.

#?*@&!

(#50546) Czimby válasza zeon.hu (#50545) üzenetére


Czimby
addikt

Csak az a baj, hogy nincs már nála semmi 2db transcenden kívül.

Rendeltem sinceritytradingau-tól és egy hónap alatt nem ért ide, míg a sima sinceritytől volt, hogy 8nap csak...

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#50547) pirosvilamos válasza Czimby (#50543) üzenetére


pirosvilamos
tag

[link]

ez ugyan nem ebay, de jó bolt

[ Szerkesztve ]

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#50548) Czimby válasza pirosvilamos (#50547) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi a linket!

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#50549) S e t h


S e t h
nagyúr

Hogyan tudnék úgy szűrni találatokra a keresésben, hogy csak az angol tételek érdekelnének?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#50550) parkr válasza S e t h (#50549) üzenetére


parkr
őstag

ebay.co.uk-n megteheted

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.