Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50201) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Egy olyan kérdésem lenne, vásároltam az ebay-en és nem jelent meg semmi hogy tudjátok, fizetve postázva visszajelzés hasonló... semmi.
meg ezt látom :
"You're almost done! Until you complete checkout, another eBay user may buy this item."

mit jelent ez pontosan? de a számlámról az összeget leemelte.

(#50202) mirci18


mirci18
addikt

Szevasztok

Ma láttam megdöbbenve hogy a dollár az ebay-on 280 ft.
Már a 250 ft-ot is sokalltam de ez már felháborító.
Szerintetek melyik pénznemben érdemes jelenleg vásárolni?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#50203) kenwood válasza mirci18 (#50202) üzenetére


kenwood
veterán

forint.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#50204) Joker88


Joker88
őstag

Tegnap kicsit csodáltam a kínai postát.
Dec. 23.-án Kínából feladott, 3$ értékű rendelés megérkezett ..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#50205) somnia


somnia
őstag

We’re pleased to say that our Refunded Returns service has been extended in 2015. Shop online with us all this year, and if you’re not happy with something you buy, send it back and we can refund your return shipping costs. Works for all items you buy online with PayPal, even from international websites. Just remember to post your receipts.

Na tessék...

(#50206) Hurkafej válasza kerekfej (#50190) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Refund-nál meg 253...

(#50207) Gépötty


Gépötty
senior tag

Halló-halló! :)
Nem találtam arra vonatkozó információt (egyszerre öt dologgal kellene foglalkoznom, és hát tudjuk, mi pasik egyszerre csak egyre tudunk koncentrálni, így lehet csak elkerülte a figyelmem), hogyan tudnám a PayPal számlámon lévő összegből kifizetni a vásárlásom.
Jött refundom egy meg nem érkezett rendelésemből, ugyanezt a terméket szeretném megint megvenni, ugyanattól az eladótól. Célszerűen nem a csatolt kártyámról fizetném, hanem az amúgyis a PP-számlámon lévő, épp elegendő mennyiségű összegből.
Volt már ilyen esetem, franciakockásra csikartam magam, amikor teljesen logikátlanul levonta a Forint számlámról a vásárlást, majd másnap átutalta rá a PayPalen lévő pénzt. Ezt szeretném most kiküszöbölni.
Szerintetek van rá megoldás? Ha lenne ilyen beállítás, az lenne a legjobb, sőt az lenne a legjobb, ha megoldható lenne, hogy eleve ne is utalja vissza a Forint-számlámra a beérkező összegeket.
Köszönöm!

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#50208) Siriusb válasza Gépötty (#50207) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha nem a paypal egyenlegedről fizetted eredetileg, hanem bankkártyával a számládról, a refund oda fog visszamenni, a paypal egyenlegedben nem jelenik meg, nem tudod felhasználni. A bankszámládon lesz jóváírva az összeg.

Szerk:
Egyébként fizetéskor lehet választani a lehetőségek közt, azt hiszem az aktuális fizetési mód alatt (pl. a bankkártyszámod) lesz egy link: Other payment method vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#50209) Gépötty válasza Siriusb (#50208) üzenetére


Gépötty
senior tag

Értem. Akkor cumi, természetesen mindig a társított kártyámról fizetek. Lehet, hogy ezért nem találtam a fent felvázolt vágyaimra opciót.
Azért a fizetésnél lévő linket mindjárt kipróbálom, ha megint megveszem a terméket.
Köszönöm a segítséget!

Szerk.:
A PP tranzakcióim összesítésében látszik a refund, ami abban a pillanatban le is lett vonva, és továbbítva a számlavezető bankom felé. Ez végülis magyarázhatja, hogy nem tudok erről fizetni, minthogy azonnal forwardolják. Csak az lenne megoldás, ha valamilyen módon a PP számlán maradna a visszautalt összeg.

[ Szerkesztve ]

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#50210) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Valakinek a tegnapi problémámhoz akad még ötlete?

Sorry, you are not allowed to purchase this item
This item is available to buyers who have not received 2 or more unpaid item strike(s) in the past 12 month(s).

Írtam az eladónak, de azt mondja, hogy a feltételeket nem ő állítja. Akkor meg, hogy vegyem meg?
Mert igazából fogalmam sincs, hogy miért írja ki ezt nekem, mikor nagyon ritkán licitálok, és általában nem is nyerek rajtuk.
Erről lenne szó egyébként.

(#50211) Gépötty válasza Gépötty (#50209) üzenetére


Gépötty
senior tag

Kipróbáltam, egyetlen link van a fizetésnél, amivel azt lehet átállítani, a PP váltsa a pénzt, vagy a saját bankom. Ezt nem piszkáltam :)

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#50212) Siriusb válasza Gépötty (#50211) üzenetére


Siriusb
veterán

Remélem a saját bankod van kiválasztva. :)

Ha nem találsz más opciót, akkor valószínűleg nincs pénz a paypal egyenlegeden. Nekem van valamennyi, gondolom ezért van választási lehetőségem.

(#50213) Hurkafej válasza Hurkafej (#50210) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Esetleg másik profilt csináljak, és arról? Akkor egy családtagot regisztrálnék be... És gondolom annak akkor kell másik paypal is. Valaki megnézné, hogy neki engedné-e a fizetést? A pp bejelentkezéshez már nem juttat el.
Azt nem lehet megnézni, hogy mi lehetett az amit nem fizettem ki? Nem rémlik... Az meg végképp h fixáras aukciót miért nem enged megvenni.

(#50214) Gépötty válasza Siriusb (#50212) üzenetére


Gépötty
senior tag

Igen, természetesen :D
(Mellékszál, de nagyon tetszik, hogy alig egy órával a vásárlás után már meg is érkezett az értesítés, hogy feladták. LOL)

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#50215) havri1 válasza Gépötty (#50214) üzenetére


havri1
félisten

Ugye te is érzed, hogy ez kamu, és majd később adja fel? :)

havri

(#50216) Gépötty válasza havri1 (#50215) üzenetére


Gépötty
senior tag

Azért írtam :)
Mennyivel vannak előbbre? Nyolc órával?
Előtted van, ahogy fél hatkor, még a kávéját kavargatva, félálomban csomagolja a kijelzőm, és közben szájból lógó cigivel, morogva káromkodik, hogy a nyüves gyaur mi a szeszért ilyenkor rendelget? :D

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#50217) verti1


verti1
tag

Sziasztok!

Tudja valaki pontosan, hogy mekkora összeg fölött kell vámot fizetni ha EU-n kívül rendelek?

(#50218) Dluinet válasza verti1 (#50217) üzenetére


Dluinet
nagyúr

persze, itt mindenki pontosan tudja ;]

bár ne kéne tudnunk

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#50219) fulton


fulton
addikt

Ha megvettem egy terméket és kiirta 1 órán belül a tracking számot, még vissza csinálhatom az üzletet?
ugyértve sajna mégsem kérném a terméket :(

Van erre valami mód?

(#50220) verti1 válasza Dluinet (#50218) üzenetére


verti1
tag

Ettől én még nem tudom...

(#50221) Joker88 válasza verti1 (#50217) üzenetére


Joker88
őstag

ott az összefoglalóban.. igaz 2014-es,de szerintem még jó..

[link]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#50222) Dluinet válasza verti1 (#50220) üzenetére


Dluinet
nagyúr

€22 felett ÁFA,
€150 felett 10%VÁM + ÁFA
az értékben beleszámít a posta költség is
+1500Ft a vámkezelés díjja

leírás

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#50223) verti1 válasza Joker88 (#50221) üzenetére


verti1
tag

köszi

(#50224) gerii válasza Dluinet (#50222) üzenetére


gerii
addikt

Amúgy valaki tudja mi a jogalapja, hogy ránk terhelik a vámkezelési díjat?

(#50225) mepet válasza gerii (#50224) üzenetére


mepet
addikt

Magyarországon? Itt már nem kell jogalap...

(#50226) somnia válasza gerii (#50224) üzenetére


somnia
őstag

Esetleg az, hogy itt élsz és a szabályok rád vonatkoznak?

(#50227) Dluinet válasza gerii (#50224) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a tulajdonos fizet minden felmerülő költséget
még a megsemmisítést is

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#50228) FіkuszKukіsz válasza gerii (#50224) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Talán azért mert a Posta elvégzi helyetted a vámkezelést. Tulajdonképpen rosszul lett fogalmazva. Nem vámkezelési díj ( mert régen létezett ilyen és azt a vámhatóság szedte) hanem a vámügynöki szolgáltatás díja.

Romanes eunt domus

(#50229) mirci18 válasza kenwood (#50203) üzenetére


mirci18
addikt

Forintban nem tudok vásárolni mivel külföldről veszek így mindenképp váltás lessz más pénznemre.
De továbbra is várom a válaszokat hogy melyik pénznemben éri meg most vásárolni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#50230) fulton


fulton
addikt

Senki arra hogy hogyan lehet elállni a vásárlástól? azon felül hogy írok az eladónak?
2 -3 órája fizettem ki a terméket de szeretném visszacsinálni. Nem kérem.

(#50231) mepet válasza mirci18 (#50229) üzenetére


mepet
addikt

Nem tudom mire gondolsz, de próbálok segíteni:

A HUF árfolyam a rossz, tehát most tényleg Ft-ban éri meg a legjobban.
Az EUR árfolyam is másfél éves negatív csúcson van a dollárhoz képest, így vásárlásnál inkább EUR, mint USD.

De ez nem sokat számít szerintem ebay-es vásárlásnál. Állíts be egy pénznemet (pl: HUF), és akkor az összes árat abban fogod látni, nem kell mindig a váltáson agyalnod.

Ami a legeslegfontosabb, hogy ahogy a 0. hsz-ben le van írva, NE a paypal váltsa a pénzed, hanem a bankod. Ha forint folyószámlához kapcsolt bankkártyád vagy forint alapú hitelkártyád van, akkor érdemes beállítani a paypal-t, hogy arról vonja a lóvét. Ez egyrészt kényelmesebb, másrészt így középárfolyamon fog történni a váltás, nem vételi árfolyamon, mint amikor (nem forint) utalással töltöd fel a paypal-odat.

[ Szerkesztve ]

(#50232) Sianis válasza fulton (#50230) üzenetére


Sianis
addikt

Írnod kell neki. És ő majd szépen visszamondja a saját paneljén.

(#50233) mirci18 válasza mepet (#50231) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi a választ ez a hozzászólás bővebb volt és nagyobb segítség mint az előző.

És azt hogy tudnám a .com-os ebay oldalon hogy csak az eurós ajánlatokat mutassa az oldalon?

Egyébként hufban látom most is vásárlás előtt a dolgokat csak csalóka mert 5 százalékkal drágább a termék ára mint ami ki van írva fizetéskor.

Paypalra eddig sem töltöttem pénzt hanem levonattam és a saját bankom váltott.
Akkor magyarul sok esélyem nincs csak várnom a kedvezőbb valuta árfolyamokra mert márt az említett dolgokat megtettem amiket írtál.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#50234) kerekfej


kerekfej
addikt

Az mitől van, hogy akárhogy írom a szállítási címet, mindig beleírja, hogy NOTPROVIDED? Nem lehet kitörölni

[ Szerkesztve ]

(#50235) parkr válasza kerekfej (#50234) üzenetére


parkr
őstag

nekem a megyenénél van ott mindig

(#50236) Newyorker


Newyorker
addikt

Gyors segítsetek nekem! Ebben a percben vettem egy bizonyos tárgyból sajna rossz típust, hogy tudom sztornózni azonnal?!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#50237) parkr válasza Newyorker (#50236) üzenetére


parkr
őstag

ha buy it now volt akkor szerintem csak az eladónak tudsz írni

(#50238) Newyorker válasza parkr (#50237) üzenetére


Newyorker
addikt

Igen az volt, a paypal már le is vonta az összeget :S mi a megoldás erre?!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#50239) jozsi252 válasza radi8tor (#50200) üzenetére


jozsi252
veterán

Na közbe az illető Postára is adta a terméket, és kaptam alapból hozzá TN-t.

LJxxxxxxxxxUS TN-t kaptam. Ezt ugye elvileg a usps.com-on tudom nyomonkövetni. Esetleg van olyan oldal ami gyorsabban frissül a nyomkövetéshez?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#50240) Hurkafej válasza jozsi252 (#50239) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Szerintem csak a nagyobb állomásokon frissül, mint az országba érkezés, helyi posta átvétele.

(#50241) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Ez komoly... Milyen eladók vannak már az ebay-en... Valami iránt érdeklődök levélben, erre ma délutánra ugyanaz az eladó 50 euróval magasabbra tette az árat...

(#50242) Intruder2k5 válasza Hurkafej (#50241) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És előtte mennyi volt? 4700, vagy 17 euro? :)

(#50243) radi8tor válasza Hurkafej (#50241) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha orosz akkor érthető.

⭐ Stella

(#50244) Newyorker válasza Newyorker (#50238) üzenetére


Newyorker
addikt

Erre vmi ötlet? :C :R

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#50245) radi8tor válasza Newyorker (#50244) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vedd fel a kapcsolatot az eladóval és kérj refundot.
Purchase history-ben a termék melletti more options-nál.

⭐ Stella

(#50246) Newyorker válasza radi8tor (#50245) üzenetére


Newyorker
addikt

Nah írtam neki levelet, Mi a garancia, h visszafizeti a pénzt?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#50247) radi8tor válasza Newyorker (#50246) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha így állsz hozzá akkor nem sok. :)

Amúgy itt az angol leírás.

⭐ Stella

(#50248) Newyorker válasza radi8tor (#50247) üzenetére


Newyorker
addikt

Nah megnéztem, így hogy már levonódott a pénz nálam, ahogy nézem csak úgy lehet, h ráírok az eladóra és kérem vegye tárgytalannak a vásárlásom és utalja vissza a pénzem, szval teljesen rá vagyok utalva az ő jóindulatára :) remélem elolvassa egyáltalán a levelem, igaz 80616ból 99,8%os user! k.g.electronic a userneve

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#50249) Hurkafej válasza Intruder2k5 (#50242) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

309-ről 359. Nem mindegy, hogy 100 vagy 115.000... :)

(#50250) fardem válasza fulton (#50230) üzenetére


fardem
aktív tag

nincs így már módja. ha nem kell akkor minek fizetted ki? :(

sajna az eladó nem köteles elállni az üzlettől, miután a vevő leütötte/megnyerte a terméket. az ebay úgy működik, hogy ha a vevő nyer vagy leüti a buy it now cuccot akkor köteles kifizetni és az üzletet lebonyolítani.

természetesen ha az eladó békés akkor kérheti a tranzakció törlését, de ezt a vevő a leütést követően már nem. ez az eladó jóindulatán múlik.
ha meg kifizetted, akkor meg pláne nem köteles visszaadni a pénzt. elküldi és az ő része letudva.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.