Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50051) bigdigit válasza havri1 (#50040) üzenetére


bigdigit
addikt

Ezt a nyomkövetést én látom valahogy van rajta vagy nincs?Eddig mindenkinek kiadtam a családban semmit ne vegyenek át a nevemben.

(#50052) fehereva16 válasza somnia (#50050) üzenetére


fehereva16
csendes tag

Tölle vettem:[link]

Most csak az édekelne,hogy lehet lemndani a visszaküldest, nem akarok késöbb belölle problémat...

[ Szerkesztve ]

(#50053) somnia válasza fehereva16 (#50052) üzenetére


somnia
őstag

Nekem még nem volt visszaküldős dolgom, de gondolom, ahol bejelölted a visszaküldést, lehet törölni is.
Ha mégsem, akkor ez volt a tanulópénz. / elnézve a termékeket, lehetett vagy 300 forint/

(#50054) fehereva16 válasza somnia (#50053) üzenetére


fehereva16
csendes tag

Annyi sem volt....nem a vételár a gond, az tenyleg tanulopénz volt. nem találok törlést a returnnal kapcsolatban.Lehet, hogyha nem küldöm vissza, akkor majd "elévül"?

(#50055) Intruder2k5 válasza fehereva16 (#50054) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bajod nem lesz belőle... Nem küldöd vissza, max nem kapod vissza a vételárat, ennyi! Bebuktad a 2xxFt-ot, na bumm!

[ Szerkesztve ]

(#50056) fehereva16 válasza Intruder2k5 (#50055) üzenetére


fehereva16
csendes tag

Köszi a valaszt, rem. igazad lessz. Pussz.

(#50057) havri1 válasza bigdigit (#50051) üzenetére


havri1
félisten

Ha van TN (Tracking number), akkor az.
Ha nincs, akkor vagy nem adta meg a számot, vagy simán van feladva.
Ha nincs nyomkövetés, nem regisztrált a csomag, simán bedobják, nem lesz visszaküldve.
Tehát csak akkor működik, ha regisztrált.

[ Szerkesztve ]

havri

(#50058) Avicularia


Avicularia
veterán

Ilyennel találkozott már valaki? Mit jelent ez? Vámon átjött gond nélkül, nem fogták meg vagy nyitották ki és nem kellett semmit pluszban fizetni. Egy 20 dolláros kés volt a csomagban.

(#50059) Winner_hun válasza Winner_hun (#39904) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ismét ~11 hónap kellett a következő 1000 visszajelzéshez, 4000. is megkapva:

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#50060) Dluinet válasza Avicularia (#50058) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Azt jelenti, hogy senki nem fizette meg a vámot EU-n belül, és célországban kéne vámoltatni.
De $20-os késen úgysincs semmi vámolni való. Megnézték röntgenen, megnézték mi van ráírva, és látták, hogy nem vámköteles.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#50061) spidersoft


spidersoft
senior tag

Üdv!

Vásároltam egy pákát Angliából. A tracking szerint 12-én átvette a szállító (TRAK PAK PROCESS CENTRE) a feladótól, 16-án indult a cél felé (ROUTED TO FINAL DESTINATION). Azóta Semmi hír... ebay szerint Dec 15, 2014 - Dec 18, 2014 között kellett volna megérkezzen. Kérdeztem az eladót, hogy le tudná-e követni, hogy merre kujtorog a készülék, ezt írta:

hi my dear friend
i am so sorry to long delivery time .
first ,we did send this product to you ,this is your tracking number : [ha valakit érdekel, PMben küldöm, semmi érdekes]
please kindly check it from here .http://www.trackmytrakpak.com/trakpak.aspx.

i checked it for you and no updated information on this website .it is really out of my control ,please forgive it .our shipping company is investigating this product for us .i think they could resolve it well for us .

in addition ,how about this ,if you still need it ,i would resend a new one to you ,if not ,i would issue your full refund ,is this fine ?
please kindly give me your immediate reply .
Happy new year to you and your family !

Felajánlotta, hogy újraküldi vagy refundol, de igazából nem szeretnék két 15.000Ft-os pákát, olyan meg nincs, hogy *mégis* megérkezik mindkettő én meg nem fizetem ki... szóval jan. 16-17 környékén jár le az esetnyitási izé, így arra gondoltam, hogy megvárnám január elejét (pl. kedd), aztán ha nem érkezik meg addig se, akkor kérek újraküldést. Tuti elküldött valamit, és semmi nem jött eddig. Gondolom az ilyesmi már "aláírós" csomagban fog érkezni, szóval le tudja nyomozni, hogy hol veszett köddé.

Ki mit tenne ebben a helyzetben? ;) Köszönöm az infót, BÚÉK mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#50062) fardem válasza spidersoft (#50061) üzenetére


fardem
aktív tag

ezek szerint nem a sima postával royal mail küldte. picit gyanús hogy csak úgy újraküld 15 ropis pákát. ennyire jól megy neki? én nem kérnék újraküldést, inkább kérj refundot, majd ha esetleg megjön fizesd ki újra.
amúgy szerintem egy regiszttrált csomagnak meg kellett volna már érkeznie, mivel ezek elsőbbséget élveznek. 12-e óta rég ide kellett volna érkeznie, még a karácsonyi időszak ellenére is.

indíts case-t, és kérj refundot.

(#50063) fardem válasza spidersoft (#50061) üzenetére


fardem
aktív tag

te, megnéztem az értékelését,. ott az van hogy Member since: May-12-10 in China
lehet hogy ez kamu és nem is uk-ből fog jönni. szerintem kamu!

(#50064) spidersoft válasza fardem (#50063) üzenetére


spidersoft
senior tag

A nyomkövetős oldalról továbbnyomtam a holland posta oldalára, ott ez van:

Return address

P2P - Scip
Gyroscoopweg 10
Amsterdam
1042AB
Netherlands

ebayen a termék adatlapon ez áll:

Item location:
Leicestershire, East Midlands, UK, United Kingdom

...persze ettől még lehet, hogy Kínából küldi... az viszont cumi lenne, mert Kínából már vámköteles lenne. Szerintem csak az eladó székel Kínában, és valahonnan Európából dropshippel... no de majd kiderül. Szerintem ha nem EU raktárból küldené, akkor lenne egy csomó panaszkodás, javarészt csak olyan panaszokat olvasok, hogy nem érkezett meg az áru -- persze ha van tracking akkor elvileg egyikünk se járhat rosszul...

(#50065) somnia válasza spidersoft (#50064) üzenetére


somnia
őstag

Magyar postát kérdezted?

(#50066) spidersoft válasza somnia (#50065) üzenetére


spidersoft
senior tag

A helyi postás még nem tud róla, a Magyar Posta meg szerintem azt se tudja melyik századot írjuk... a holland tracking szerint még nem jutott el ide, de rákérdezek a kiryályi postánkra, hátha...

(#50067) spidersoft válasza spidersoft (#50066) üzenetére


spidersoft
senior tag

megkérdeztem a magyar postát, nekik nem olyan alakú ragszámra van szükségük, amit itt adtak, ezt ők nem tudják nyomkövetni. Amit kaptam ragszámot azt a 17track.net-en nézte meg az ügyfélszolgálatos, ott is az állt, hogy 16-án a célország felé vette az irányt a pakk. Ha beérne az országba majd kapna valami hazai másik számot, hogy a magyar posta is tudja követni? Nálunk nem érvényesek a nemzetközi nyomkövetési számok? Ennek semmi értelme...

[ Szerkesztve ]

(#50068) somnia válasza spidersoft (#50067) üzenetére


somnia
őstag

Nézd meg itt!

(#50069) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Üdv!
Dec 19-én rendelt 2db matrica ma landolt nálam,igaz,az egyik festékhibás,megpróbálom megreklamálni,remélem nem kell visszaküldenem :DDD
Szintén aznap rendelt Lumia 625 előlap UK-ből szintén ma jött.
BUÉK mindenkinek

(#50070) spidersoft válasza somnia (#50068) üzenetére


spidersoft
senior tag

Ez is csak annyit tud... kiírja a címem, meghogy 12-én felvették a csomagot. A holland posta legalább annyit közöl pluszban, hogy 16-án a célország felé indult. lehet megborult a kamion valahol...

(#50071) Avicularia válasza Dluinet (#50060) üzenetére


Avicularia
veterán

Köszi. Közben leesett a dolog. Eddig rengeteg mindent rendeltem, most karácsony környékén is jött vagy 30 tétel és még sosem láttam ezt a matricát. Itt svédben elég jó hatásfokkal csúsznak át a dolgok a postán. Eddig csak olyan cuccot áfáztak meg nekem amit az eladó DHL-el vagy UPS-el küldött.
Viszont ez a kés Kínából a svéd postával jött, gondolom kint rátették ezt a matricát, hogy itthon nézzék meg mi van benne. Egy napon kaptam meg szingapúri postával egy 33 dolláros elemlámpát, azon semmi nem volt.

(#50072) Kobe


Kobe
veterán

sziasztok

december elején rendeltem még kínából egy cosmagot, ami a tracking nr alapján már 14-én elhagyta az országot.....azóta semmilyen új státuszt nem mutat a csomag.

DÁTUM INFORMÁCIÓK
2014.12.11
13:40
Küldemény információ:
Küldemény postai átvétele / Item accepted
2014.12.13
00:34
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2014.12.14
08:04
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

ez mennyire számít normálisnak, hogy 17 nap alatt semmi változás ? Ok, hogy karácsony, újév, stb, de kínánál elvileg csak januárban kellene kezdődnie az újévi fennakadásoknak :F

(#50073) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Reklamáltam egy eladónál, hogy a csomagban vásárolt cuccok közül néhány nem olyan, mint lennie kellene. 3 dollárt felajánlott. Viszont ha külön akarnám ezeket megvenni akkor 4.3dollárba jönne ki. Ha többet kérnék, és ő nem adja meg, akkor miképp dől el a sorsunk? :)

(#50074) havri1 válasza Hurkafej (#50073) üzenetére


havri1
félisten

Hivatalosan szvsz az a megoldás, hogy a nem megfelelő termékeket visszaküldöd, és ennek vételárát visszakapod.
Tehát full refundot csak akkor kaphatsz (hiavtalosan), ha maradéktalanul visszaküldöd.

havri

(#50075) Hurkafej válasza havri1 (#50074) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Igen, csak ez egy szett volt, és ebből ez a 3 dolog nem jó. De akkor jobb mint a semmi...

(#50076) Sianis válasza Kobe (#50072) üzenetére


Sianis
addikt

Teljesen normális. Van, hogy semmit nem változik, csak megérkezik.

(#50077) bigdigit válasza havri1 (#50057) üzenetére


bigdigit
addikt

Ennyit kaptam még tőle linkben.Nem tudom ebből lehet-e következtetni nyomkövetésre.Vagy akkor ha át kellene vennem akkor nyomkövetős ha csak bedobják akkor semmi?

(#50078) somnia válasza bigdigit (#50077) üzenetére


somnia
őstag

Ez konkrétan egy tikett, arra az estre, ha netán visszaküldenéd.

(#50079) wopi


wopi
aktív tag

Boldog új évet!

Rendelt már valaki az Ebayről smartwatch-t? Mik a tapasztalatok, mennyire válnak be?

(#50080) Gergosz2 válasza wopi (#50079) üzenetére


Gergosz2
veterán

nemrég valaki épp ezen volt. De amúgy is az ebay nem bolt, csak piactér szóval eladója válogatja, hogy mit ad el neked.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#50081) wopi válasza Gergosz2 (#50080) üzenetére


wopi
aktív tag

Persze, ez így van. A kérdésemet úgy értettem volna, hogy az Ebay-en népszerű, százával fent lévő noname órák mennyire válnak be?

(#50082) Gergosz2 válasza wopi (#50081) üzenetére


Gergosz2
veterán

talán itt többet tudnak segíteni: [link]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#50083) dave0825


dave0825
őstag

Aki jobban tud angolul, tudna nekem segíteni, hogy mit akar pontosan az eladó? :DDD
A helyzet az, hogy vettem egy laptopra képernyő védő fóliát, és nem érkezett meg időben, sőt, már bőven túl is mentünk rajta, így kértem az eladót, hogy utalja vissza a pénzt. Meg is tette, és írta, hogy ha mégis megjönne, újra kifizetném-e neki, írtam, hogy természetesen igen. Viszont 2 napja kaptam ezt az üzenetet tőle:
Dear dave0825,

Greetings! This is eBay seller yall-uk.().
We are writing for the item you bought from us:
item#261442341884 1X Notebook 15.6" WideScreen LCD Screen Matte Protector Cover Guard 16:9 UK

It has been 15 days since we have refunded to you, and we are very sorry to let you spend such a long time to wait for the package.
We are very concerned about customers who couldn't get the best customer experience in our store, that's why we follow up.

Could you please repay the amount we refunded earlier and inform us of the Unique Transaction ID of repayment if you received the package? If not, please let us know so that we will check again with the post office.Your understanding and time would be greatly appreciated .

If any questions please feel free to contact us via message.
Have a nice day!
Sincerely yours,
yall-uk Customer Care Team

Nagyjából megy az angol, de pontosan nem tudom, hogy mit is akar. Most arra kér, hogy fizessem ki neki újra, vagy majd csak ha megjött a cucc? Nem értem. :F

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#50084) pepe091 válasza dave0825 (#50083) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Azt írja akkor fizesd ki neki, ha megjött. Ha nem akkor írd meg nekik, hogy nem, és akkor megint utánanéznek.

(#50085) Ákinard válasza dave0825 (#50083) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Ez szerintem csak egy kedves figyelemfelhívás akar lenni arra, hogy ha időközben megkaptad volna a csomagot, ne felejtsd el kifizetni :)

Ugyanis azt írja, hogy légyszíves küldd el nekik a pénzt amit a refundban kaptál, HA megérkezett a csomag. Ha nem, akkor pedig írd meg nekik hogy továbbra sem jött meg, és újra utánakérdeznek a postánál, hogy mi a helyzet.
És köszönik a fáradozásod.

(#50086) dave0825 válasza Ákinard (#50085) üzenetére


dave0825
őstag

és pepe091: köszönöm mindkettőtöknek. :R
Akkor írok neki, hogy természetesen újra kifizetem neki majd, de még tényleg nem jött meg. :(

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#50087) Apooca válasza wopi (#50079) üzenetére


Apooca
tag

Nekem hétfőn jön meg, utána tudok mesélni....

Iphone 7 32 GB, Apple Watch 2, Space Gray, Ipad Air 16G Wi-Fi, Samsung UE32ES6560S, UE40H6400, Dell Latitude E5430

(#50088) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy vásárlás után Ebbe a rovatba: /Street address/ csak az utca és ház számot kell beírni ugye? A City-hez kell a város név.

(#50089) radi8tor válasza vadasz70 (#50088) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen.

⭐ Stella

(#50090) kerekfej


kerekfej
addikt

275 már paypalon a dodo.

(#50091) zeon.hu válasza kerekfej (#50090) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

saját bankkal minimum 10-el olcsóbban kijössz :)
(bár a 265 is siralmas)

#?*@&!

(#50092) Degeczi válasza zeon.hu (#50091) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen: ez annyit jelent, h a nyár elejéhez képest már az ötödével drágább bármi, amit USD-ben kell rendelni...

(#50093) spidersoft válasza Degeczi (#50092) üzenetére


spidersoft
senior tag

...beleértve a hazai boltokban kapható számítógépalkatrészeket, laptopokat, híradástechnikai termékeket... ami áron tavaly ilyenkor középkategóriást kaptál, most már jó eséllyel csak eggyel gyengébbet (legalábbis a jelenlegi fejlettségi szinthez mérve).

(#50094) madle


madle
őstag

Sziasztok, hol tudom átállítani a keresőt, hogy UK-ból tegyen ki csak termékeket amiket keresek?

(#50095) ger15xxhcker válasza madle (#50094) üzenetére


ger15xxhcker
tag

ebay.co.uk és ott az item location -nél be tudod állítani

(#50096) ger15xxhcker


ger15xxhcker
tag

Sziasztok!
Tudjátok az mitől lehet, hogy egy most rendelt terméknél nincs Estimated delivery megadva? Itt egy kép róla:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#50097) madle válasza ger15xxhcker (#50096) üzenetére


madle
őstag

Nem azért mert még nem adta fel postára? De szóljatok ha hülyeséget mondok.

(#50098) havri1 válasza madle (#50097) üzenetére


havri1
félisten

Nem, nekem 3 termék is van a listában, aminek nincs tervezett érkezése, és már meg is jöttek.
Szerintem csak elfelejtette beállítani.

havri

(#50099) ger15xxhcker


ger15xxhcker
tag

És ilyenkor az esetleges refund -ot meddig érvényesíthetem? Mert ugye az a becsült érkezési időtől számított 45 nap.

(#50100) Josi válasza ger15xxhcker (#50099) üzenetére


Josi
aktív tag

Ha ebayen vetted, akkor a várható érkezés utolsó napjától számított 30 napon belül kell case-t nyitnod.
De nem muszáj, ha le tudod vele levelezni. Azt case nélkül is lehet.
Ha nem tudsz vele megegyezni, akkor nyiss csak.
Ott írd le a gondodat megint, és linkelj be fotót.
Ha nem fogadja el majd dönt az Ebay. (szinte biztos, hogy a javadra)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.