2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50351) Elektrosokk válasza somnia (#50346) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ez a legjobb alternatíva ?:D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#50352) havri1 válasza Elektrosokk (#50351) üzenetére


havri1
félisten

Bármivel küldheted, csak pl nézd meg FedEx mennyiért vállalja.
2 napos szállítással 43k
4 napos 37k
:DDD
Posta is jó, én 1200 ftért adtam fel (igaz memkarit), nyomkövetéssel, 10 nap alatt ott volt, közben 1 hétvége.

[ Szerkesztve ]

havri

(#50353) V/


V/
Topikgazda

Helló!
Milyen a tapasztalatok a Posta "érkeztetési ügyintézésével" mostanában?
Van egy küldeményem amit január 7-én 23:05-kor megérkezett és azóta semmi újabb info.

(#50354) somnia válasza V/ (#50353) üzenetére


somnia
őstag

Hívd fel őket!

(#50355) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni, még ilyet nem csináltam.
Ha rendeltem valamit Ebay-en, és az eladónál is szerepel hogy ha bontatlanul origi csomagolásban 14 napon belül viszaküldhetem a terméket.

Namost kiderült hogy amit rendeltem, hiába szerepelt a leírásban hogy nemzetközi garancia, azonban beszéltem az itthoni márkaszervizzel és azt mondták hogy nem lehet érvényesíteni azt. Így át sem venném hanem visszautasítanám a feladónak. Ilyen esetben hogy kell eljárni? mit tanácsoltok?

(#50356) havri1 válasza fulton (#50355) üzenetére


havri1
félisten

Szerintem nem kell ide bontatlan csomagolás és egyébre hivatkozni.
Először meg kell nézni, hogy a nemzetközi garancia mit is jelent adott esetben. A leírásban benne van, hogy Magyarországon is érvényes? Mert lehet kitétel, pl egyes országokban nem, csak EU, vagy hasonló. Találkoztam már ilyennel.
Írj az eladónak, hogy ez van, visszaküldöd, és kérj refundot.

Viszont ha félrevezettek a leírás alapján, akkor még case-ben is megállja a helyét, ebben az esetben viszont a visszaposta is az eladóé.

[ Szerkesztve ]

havri

(#50357) fulton válasza havri1 (#50356) üzenetére


fulton
addikt

Visszaposta.. olyan nincs hogy mondjuk eleve visszautasítom a csomagot, és akkor visszamegy a feladónak, anélkül hogy újra feladnám?
mert még nem kaptam meg, a napokban fog megjönni.

(#50358) havri1 válasza fulton (#50357) üzenetére


havri1
félisten

Regisztrált, tn-es a csomag? Mert akkor fogod, és nem veszed át. Elvileg 1 hétig tartják, utána vissza a feladónak automatikusan.

havri

(#50359) fulton válasza havri1 (#50358) üzenetére


fulton
addikt

Igen, van track number száma is. Csak az eladó meg most nézem jan 19.-ig távol van. :S
Namost akkor megtehetem hogy simán nem veszem át a csomagot? és visszaküldik a feladónak?
UPS szállítja

Kell nekem az ebay -en belül valamit kipipálnom vagy jelölnöm? utalva arra hogy szeretném kérni a visszatéritést, és visszaküldtem a csomagot?

[ Szerkesztve ]

(#50360) havri1 válasza fulton (#50359) üzenetére


havri1
félisten

UPS --> így viszont nem tudom. Szerintem ők addig jönnek, ameddig át nem veszed.
Amit írtam az sima postára vonatkozott.

havri

(#50361) fulton válasza havri1 (#50360) üzenetére


fulton
addikt

És én nem mondhatom nekik hogy vissza a feladónak?

(#50362) havri1 válasza fulton (#50361) üzenetére


havri1
félisten

Nem tudom.

havri

(#50363) fulton válasza havri1 (#50362) üzenetére


fulton
addikt

Megkérdeztem az UPS, azt mondták annyi az egész, hogy utasítsam el a csomagot, és viszik vissza a feladónak.
Namost ha ezt megteszem, vissza fogja vajon utalni a pénzt? köteles visszautalni? mert annak gondolom ebay-en nyoma lesz hogy visszaküldtem, elvégre a szám ott van a rendelésem alatt.

ezt írja az eladó egyébként a terméknél:

After receiving the item, contact seller within
Return shipping
14 days
Buyer pays return shipping
Return policy details
Item must be UNUSED and Still in original condition, including software and accessories

[ Szerkesztve ]

(#50364) havri1 válasza fulton (#50363) üzenetére


havri1
félisten

Írj neki, mert így a csomagot nem átvettként regisztrálják. Nehogy újraküldje!
Ha nem írsz neki, nem fogja visszaküldeni, nagy valószínűsággel kismillió csomagot kezel, pont nem tudja mi micsoda és kié.

De várj még véleményt, mert ebben nekem nincs gyakorlatom, nem tudom jó e ez így.

havri

(#50365) fulton


fulton
addikt

Írtam levelet nekik hogy visszaküldeném a csomagot.

Erre ezt írták:

Hi
No problem if you wish to return, but we are unable to refund any delivery cost
The warranty can be fully transferred to Hungary, So the info you have been supplied with is incorrect

Most ez pontosan mit jelent, hogy azt a pénzt levonják amiért feladták a csomagot, és úgy utalnak,
vagy azt mondja hogy a visszaküldés díját nem fizetik ki. (ami érthető is)

Egyébként elutasitanám a csomagot, és kerülne így vissza a feladónak.

(#50366) flegga92 válasza fulton (#50365) üzenetére


flegga92
senior tag

Nem kapsz teljes refoundot, hanem csak a termék árát kapod vissza. Magyarán amit ő postára költött levonja a teljes összegből. Ha nem veszed át akkor ügye a visszaposta megoldva, nem kerül senkinek semmibe.

(#50367) havri1 válasza flegga92 (#50366) üzenetére


havri1
félisten

És ha caset nyit rá, hogy a termék mégsem garanciális, holott (állítólag) úgy van meghirdetve?

havri

(#50368) fulton


fulton
addikt

Mutatott egy linket, miszerint ezt magyarországon is érvényesíteni lehet.

http://www.dell.com/support/contents/hu/hu/hubsdt1/article/Contact-Information/International-Support-Services/international-contact-center

nemhiszem hogy így ha vissza küldeném, akkor megnyerném a cast.

Meg egyáltalán hogy bizonyítanám ha valóban nem vállalnák MO on a gariját?
Azt mondták nekem a dell nél, hogy nagy valószínüség szeirnt nem fogják vállalni MO-on.

(#50369) somnia válasza fulton (#50368) üzenetére


somnia
őstag

...mi az, hogy nagy valószínűség szerint?...ki mondta?...adja írásba!...indokolja meg miért!
Saját szaruk, nem mindegy hol vetted?
Az LG is próbálkozott ilyennel, de állítólag nem jött be neki.

(#50370) havri1 válasza somnia (#50369) üzenetére


havri1
félisten

Jogos.
Levelezd le velük. Ha ott leírják, máris elég.

[ Szerkesztve ]

havri

(#50371) Elektrosokk válasza havri1 (#50352) üzenetére


Elektrosokk
addikt

oké, köszönöm! akkor marad a posta! :R

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#50372) fulton válasza havri1 (#50367) üzenetére


fulton
addikt

Azt írta hogy sajnos a szállítási díjat levonják. Ugyis tudnak utalni nekem vissza hogy pl levonják a szállítási költséget?
Én bankkártyáról utaltam, akkor oda is kapnám vissza? (csak mert remélem nem paypal ra jönne)

(#50373) flegga92 válasza havri1 (#50367) üzenetére


flegga92
senior tag

Case esetében tényleg visszakérheti a postaköltséget is. Csak akkor az ebay nem tudom kér e valamilyen írásos igazolást amivel a Mo-i garancia nem érvényes. Ez általában magyarul le szokott írva lenni a hivatalos forgalmazónál valamilyen formában.

(#50374) V/ válasza fulton (#50372) üzenetére


V/
Topikgazda

A visszaszállításért a posta, a futár cég kér pénzt az eredeti feladótól, kénytelen fizetni ha vissza akarja kapni az árút. A jogszabályok alapján ezt a vásárlótól visszakérheti, levonhatja, mivel nem hibás teljesítés volt.
Ami a kártyáról ment ki, az oda terhelődik vissza, mármint a kártyaszámlára, ha az külön van.

(#50375) sanzi89


sanzi89
addikt

Újabb negatív rekord, 5 termékből 3 nem érkezett meg... Lassan több refund-ot nyitok, mint amennyi sikeres vásárlásom van. Csak én vagyok ilyen peches megint, vagy más is tapasztal hasonlót?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#50376) aleister válasza mm89 (#50341) üzenetére


aleister
veterán

Én is.
Az eladó egyébként 100%-os értékelésű, 90-szer pontozott magánember. Volt több 500 font értékű eladása, de a jelenlegi valamivel 1000 fölött van.

Továbbá említettem, hogy létezik egy ismert csalás ezzel a készülékkel (magasabb kategóriás kaszniba olcsóbb modellt raknak). Lehet, hogy önhibáján kívül adna el rossz terméket.

Ezért kérdem, hogy pontosan hogy működik a Buyer Protection. Van-e felső értékhatár pl?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#50377) Siera


Siera
senior tag

Sziasztok!

Ebayen keresztül, angliából szeretnék rendelni egy telefont, és két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban.

- Jól sejtem, hogy semmilyen ÁFA, és VÁM nem terheli a küldeményt?
- Szükségszerű, hogy a csomagolásra ráírják a termék értékét? (Máskor, mikor Kínából rendeltem, ráírták)

Köszönöm előre is! :R

(#50378) mepet válasza Siera (#50377) üzenetére


mepet
addikt

-jól sejted
-nem szükséges

(#50379) mm89 válasza aleister (#50376) üzenetére


mm89
őstag

Nem tudok ebben konkrét választ adni, csak azt, hogy gondold végig, hogyan és mivel bizonyítanád az igazad egy esetleges átverés esetén. A 90db értékelés azért nem olyan sok ám. Többezres értékeléssel rendelkező eladótól már inkább mernék rendelni.

Siera
Ha ténylegesen EU-n belülről küldik a csomagot akkor nincs semmi plusz teher rajta. Ha droppshipper akkor viszont megszívod. Ebben az esetben viszont tudsz case-t nyitni és refundot kérni mert nem onnan jött ahonnan meg van jelölve az adatlapon. Ha használt telefonról van szó, akkor valószínűleg tényleg angliából jön.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#50380) Freddycom válasza Siera (#50377) üzenetére


Freddycom
őstag

Ha valóban Angliából jön, akkor nem megy rá semmi plusz költség, illetve szerintem nincs jelentősége, h rákerül-e a csomagra az ára.

(#50381) bl4ze válasza Siera (#50377) üzenetére


bl4ze
veterán

Mindenképpen regisztráltan kérd, vagy futárral. (ParcelForce, UPS, stb.)

Az angol Royalmail reges küldeményeket itthon a GLS futár hozza.

.:. bl4ze .:.

(#50382) Siera


Siera
senior tag

Köszönöm szépen a gyors válaszokat! :)
Igen, használt telóról van szó, és nekem úgy tűnik, tényleg angol a srác.

Másik kérdés: ha az USAból rendelnék befektetési aranyat (.999, 1 gram feletti), az az itthoni ÁFA, VÁM mentesség miatt nem kellene rá pluszt fizetnem?
Vajon bontogatnák a csomagot, vagy ha rákerül, hogy ez investment gold, akkor nem fogják meg?

(#50383) V/ válasza Siera (#50382) üzenetére


V/
Topikgazda

Nemesfémre más szabályok vonatkoznak tudomásom szerint.

(#50384) Siera válasza Siera (#50382) üzenetére


Siera
senior tag

Ah, ez tárgytalan, a szállítási árak horribilisek...

(#50385) Freddycom válasza Siera (#50384) üzenetére


Freddycom
őstag

Nézd meg van-e Kínából free shippinggel. :D

(#50386) V/ válasza V/ (#50353) üzenetére


V/
Topikgazda

Megoldott a csomag késedelem.
Tényleg rá vannak kattanva a tabletekre.
Jött egy SMS a Postától, hogy jött egy küldeményem és a további infók a posta.hu/vam oldalon.
Sajnos ment az e-mail az okmányokkal.
2000 Ft lett a postai vámeljárás költsége.

Ebben az évben a 22 €, 6000 Ft feletti értékek esetén az ÁFA és vám kiszámolásához az euró-átváltási árfolyam 310,30 HUF/EUR.

http://www.nav.gov.hu/data/cms350362/4011_2014_2014.11.10.pdf
A poén az, hogy a posta nyomkövetési oldal nem akar frissülni, régebben lehetett látni a vámolási folyamatot.

2015.01.07 01:48 NLAMSA(NETHERLANDS (Küldemény információ: Célországba elküldve / Item sent abroad
2015.01.07 10:05 NLAMSA(NETHERLANDS (Küldemény információ: Célországba elküldve / Item sent abroad
2015.01.08 13:26 Küldemény információ: Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

[ Szerkesztve ]

(#50387) tonyi


tonyi
tag

Sziasztok! USA-ból rendeltem egy laptop alaplapot kb 90 € értékben. A mai napon a posta küldött egy sms-t, hogy megérkezett a termék. Az sms-ben benne van a csomag azonosítószáma és egy link ami a posta.hu/vam linkre mutat. Gondolom vámkezelni kell. Mi ennek a folyamata? Köszi a segítséget!

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." - Ayrton Senna (Honda Civic EU8 facelift, Honda Civic FK2 facelift, Huawei P20 Pro, Huawei MediaPad M5 Lite 10, Asus K53TA, HP 15-)

(#50388) V/ válasza tonyi (#50387) üzenetére


V/
Topikgazda

Elmész az oldalra letöltöd a magánszemély vámkezelési nyilatkozatot, kitöltöd, aláírod, fénykép vagy szkennelés, majd a megadott e-mail címre, fax számra küldöd a nyilatkozatot, az eBay vásárlási értesítőt, Paypal fizetési igazolást vagy a banki fizetési igazolást. Ez alapján számolják majd az ÁFÁ-t. Mert hogy 90 $-nál csak az van.A szállítási költséget is beleveszik a számítási alapba.

[ Szerkesztve ]

(#50389) Intruder2k5 válasza tonyi (#50387) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Elolvastad a linken található tudnivalókat? Szerintem ott pont az van, amiről itt kérdezel...

https://www.posta.hu/vam

(#50390) aleister válasza mm89 (#50379) üzenetére


aleister
veterán

Elvileg ha kiderül a turpisság még mindig indíthatok egy case-t, nem?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#50391) tonyi válasza V/ (#50388) üzenetére


tonyi
tag

Köszönöm!

Intruder2k5: Igen, de még soha nem csináltam ilyet.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." - Ayrton Senna (Honda Civic EU8 facelift, Honda Civic FK2 facelift, Huawei P20 Pro, Huawei MediaPad M5 Lite 10, Asus K53TA, HP 15-)

(#50392) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Hogyan tudok írni az eladónak, anélkül, hogy egy item-re kellene hivatkoznom?

(#50393) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Hol kell beállítani vagy módosítani ha más címre kérem a megrendelést? A paypalon vagy az ebayon is kell?

(#50394) radi8tor válasza vadasz70 (#50393) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

eBay-en kell hozzáadnod a címet megrendelés/vásárlás előtt.
Vásárlásnál pedig ezt a címet kiválasztani.

monstre: szerintem sehol. Csak termék adatlapján keresztül tudod felvenni vele a kapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#50395) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Must have : [link]

Ilyenért büntet a rend őre?

(#50396) S e t h válasza szakalistvan (#50395) üzenetére


S e t h
nagyúr

Rendőre válogatja, de szerintem jogszabály alapján igen.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#50397) Gee_- válasza Gee_- (#49781) üzenetére


Gee_-
tag

Sziasztok.
Nemrég érdeklődtem tőletek hogy ez a rendelés helyes e és minden megfelelő e így ránézésre azt mondtátok igen de viszont nem érkezett meg még a csomag pedig már nagyon várom. Még mennyi időd várjak mielőtt vissza kérem a pénzem? vagy előtte a eladóval vegyem fel a kapcsolatot? Ti hogy szoktátok csinálni?

Lehetséges hogy a posta útközbe lenyúlta vagy ez nem fordul elő sűrűn ?

Köszönöm a segítséget.

(#50398) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Kapok egy csomagot, így adták fel: Economy Int'l Postage
És van egy tracking numberem is, de ha arra nyomok rá, akkor az ebay oldala jön be.
Hol tudom ezt a tracking numbert leellenőrizni?

(#50399) WhiteWalker válasza #54715584 (#50398) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

17track.net

(#50400) agroman válasza #54715584 (#50398) üzenetére


agroman
senior tag

nem mindig adnak rendes, kovetheto trackinget. ettol meg ideernek a csomagok.

------

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.