Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48051) Intruder2k5 válasza radi8tor (#48028) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Meg aztán melyikkel, amit Kínából rendelt, vagy amit a piacon vett? Aztán döntsd el, hogy melyik mond hülyeséget! :)

(#48052) randras válasza Intruder2k5 (#48051) üzenetére


randras
veterán

A multiméterem is eBay-es. :O

(#48053) Intruder2k5 válasza randras (#48052) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Arra azért rááldoztam anno több évvel ezelőtt még azt a ~9000Ft-ot, és vettem itthon, boltban, egy Maxwell MX-25 302-t! Nem vagyok profi a témában, így amire nekem kell, megteszi! Igazából a frekimérő része miatt vettem meg ezt is!

[ Szerkesztve ]

(#48054) parkr válasza condy (#48049) üzenetére


parkr
őstag

olasz nincs, de ha kellene nem problémáznék sokat rajta.

(#48055) condy válasza parkr (#48054) üzenetére


condy
senior tag

Ėrtem. Akkor ne legyek nyuszi! :DD
Ugyan azt a cuccot néztem mind a kėt orszãgban. EU-ban csak itt van, de olaszból 15-20ezerrel könnyebb lenne. Akkor rányomulok. Köszi. Kellett ez a kis lökės. :R

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#48056) parkr válasza condy (#48055) üzenetére


parkr
őstag

az eladó értékeléseit azért ne felejtsd el átböngészni!

(#48057) Gépötty


Gépötty
senior tag

Nem csak ebay van :)
Vaterán vettem sok évvel ezelőtt egy Beha Unitest című műszert. Ez állítólag német is, meg jó is meg minden, bár sokat nem találni róla neten - lehet, hogy csak kitaláltak egy németnek hangzó nevet, és gyorsan csődbe mentek. Ha már így szóba került, rákerestem ebayen :Y
Na, ennyit azért nem adnék érte, de azt az ezerpárszáz Forintot megérte, amibe postával került, igaz használt, de újszerű állapotban.
Szerk.: aha, az eladó is érezte, hogy sok lett, már csak €30 :)

[ Szerkesztve ]

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#48058) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Szevasztok !

Tegnap regisztráltam az oldalra és az itteni összegzés alapján csináltam az PayPal accot is . Vettem is négy darab CD kulcsot egy német eladótol . A lényeg , hogy a játék holnap lesz hivatalosan megjelenve így ő is ezt a dátumot adta meg nekem kiszállításnak . Viszont már kaptam tőle két olyan levelet is ( ami szerintem ilyen sablon levél ) hogy mostanában a fizetést a rendszer nem küldte időben amíg be nem érkezik nem adja fel stb .Ez normális dolog amúgy ? Mennyi idő alatt megy át a pénz PayPal esetén ?
.

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#48059) condy válasza parkr (#48056) üzenetére


condy
senior tag

Totál 100%-os mindkettő! Már néztem! :K

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#48060) KoVee84 válasza jozefgucci1 (#48058) üzenetére


KoVee84
senior tag

Paypalen szinte azonnal.

(#48061) Gépötty válasza jozefgucci1 (#48058) üzenetére


Gépötty
senior tag

Szokott ilyen lenni, nincs jelentősége.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#48062) jozefgucci1 válasza jozefgucci1 (#48058) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Na most kaptam ak övetkező levelet az ebay-től .:

igx4u_com recently opened a cancel transaction case for an item you recently purchased: Borderlands: The Pre Sequel Season Pass PC CD Key Steam Download Key Code [EU].

Reason for cancel transaction request: The seller did not provide a specific reason.

Click the "Respond now" button to accept or decline this cancellation.

If you don't take action by Oct-23-2014, the seller will be able to cancel the purchase without your consent.

You can view the case anytime in the Resolution Center.

Jól értelmezem , hogy az eladó törölte a rendelésemet és nem adott meg okot ? Ilyenkor mit tudok tenni és mi lesz a pénzemmel ?

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#48063) dragonfx


dragonfx
veterán

megjött a 5. rendelés.sok kis mütyür. :B

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#48064) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

A lenti két hsz-em után jött az eladótól is levél amelyben írta , hogy a pénzt visszautalta és ott lesz a számlámon 24 órán belül , viszont indoklást nem írt miért nem küldi a kódokat. Hogyan lehet ilyen esetben értékelni az eladót ? Az üzlet nem jött létre ,de nem az én hibából !

Első vásárlásom volt , direkt ezért regeltem és ez lett belőle :O

[ Szerkesztve ]

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#48065) Kicsirics77 válasza jozefgucci1 (#48064) üzenetére


Kicsirics77
veterán

max akkor adj neki negatívot,ha a pénzed nem kapod meg
és írd le a feedback-be,hogy mi történt ekkor kérhetsz refundot is.
ilyen esetben azért egy neutral vagy pozitív mehet mert korrekt módon case nélkül visszakaptad a pénzed.
indoklás meg nem szükséges.

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#48066) Degeczi válasza jozefgucci1 (#48064) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Negatívot valóban nem, nem ért kár, de én pozitívat is csak akkor adnék, ha az eladó minden tőle telhetőt megtett, ám rajta kívül álló ok (pl. posta) miatt hiúsult meg az üzlet

Itt ő kavar, ezért semlegest érdemel

(#48067) jozefgucci1 válasza Kicsirics77 (#48065) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Azt írja , ha jól értem , hogy hét napig nem tudom értékelni az üzlet kötése után ? Mindenképpen negatívot adok , mert bár a pénz úgy néz ki visszajön ,de az üzlet indoklás nélkül nem jött létre . Ha van valamim amit hírdetek , tehát el akarom adni és rányomok az eladásra akkor nem vonom azt vissza , főleg nem ok nélkül .Szerencsére lehet véleményezni németül is az eladót így tudok egy szép posztot írni .

Itt nincs kavar ! CD kulcsokat árul vagy Steam Gifteket . Ezeket emailben küldené tovább ! Itt nincs mire hivatkozni . A pénz átment Kód nem jött csak az üzi hogy törölte a rendelést ok nélkül és visszakapom a pénzt. Ezáltal én elestem másik vásárlástól , tehát károm származott . Ez nálam az én értelmezésemben negatív .

[ Szerkesztve ]

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#48068) Kicsirics77 válasza jozefgucci1 (#48067) üzenetére


Kicsirics77
veterán

na akkor meg is van a megoldás.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#48069) #89874944


#89874944
törölt tag

Sziasztok!

Monitorra szeretnék vmilyen fóliát, hogy ne csillogjon annyira. Mik az ajánlottak ebből? :U

(#48070) parkr válasza dragonfx (#48063) üzenetére


parkr
őstag

az a kulcs az miaz?

(#48071) k.kristof válasza parkr (#48070) üzenetére


k.kristof
őstag

Az egy sörnyitó (látszik a bottle opener felirat eleje, a többit pedig ki lehet következtetni a "kulcs" alakjából). :)

[ Szerkesztve ]

(#48072) parkr válasza k.kristof (#48071) üzenetére


parkr
őstag

jaa, most már látom, thx! látszik mekkora piás vagyok.. :B

(#48073) davidj92 válasza parkr (#48072) üzenetére


davidj92
tag

olyan nincs hogy valami nem sörnyitó ;]

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medve. A medve az megöl.

(#48074) dragonfx válasza parkr (#48072) üzenetére


dragonfx
veterán

jaja az az sörnyitó,elég flash.
a mobil usb jack dugo is hazsnos nekem mindig telemegy szmötyivel.igy nem.
a kábelrendezőt meg megb fogom cisnálni egy nyugis hétvégén pc takaritáskor. :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#48075) Kolondrum

Egy kis off. [link] - Mindkettő ebay-es.

[ Szerkesztve ]

(#48076) htc07 válasza condy (#48043) üzenetére


htc07
addikt

hogy trackinggel eltűnhet-e a csomagod?

kérdezd meg azt a nyomkövetett csomagom, amelyik 14 hónapja el sem mozdult a pekingi reptérről :U

(#48077) radi8tor válasza htc07 (#48076) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, tracking sajnos nem garancia semmire. Max látod hol veszett el.

⭐ Stella

(#48078) dragonfx válasza Kolondrum (#48075) üzenetére


dragonfx
veterán

az a fehér mi?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#48079) radi8tor válasza dragonfx (#48078) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

[link]

⭐ Stella

(#48080) dragonfx válasza radi8tor (#48079) üzenetére


dragonfx
veterán

ez amugy akkor mire jo tulajdonképpen?
beledugod az usb.t és mutatja az usb eszköz mennyi amper meg mh.t kap?

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#48081) radi8tor válasza dragonfx (#48080) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, kb erre.

⭐ Stella

(#48082) sysrq


sysrq
őstag

Sziasztok!
Van itt valaki aki Angliában él és rendelt mostanában Koreából? Mekkora költség került még rá a vételáron felül?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#48083) davidj92


davidj92
tag

Korábban írtam, hogy nem akar megjönni Kínából a csomagom (pár száz forintos), ma volt a határidő, de ma se jött meg. Visszakérem a pénzem, nemgond.
Azonban most leadnék 1 kicsit nagyobb mennyiségű rendelést, különböző eladóktól, összesen olyan 10 darab mütyűr lenne (telefontok stb.), természetesen ezek is Kínából, Hong Kongból jönnének. Merjem ezeket megrendelni mind, annak ellenére hogy az utolsó 2 csomag amit Kínából vártam nem jött meg? Mi ez valami átok? :DDD Tracking number az ilyen free shipping esetében vagy van vagy nincs? (gondolom legtöbbször nincs)

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medve. A medve az megöl.

(#48084) radi8tor válasza sysrq (#48082) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem hamarabb kapsz választ, ha itt teszed fel a kérdést: [link]

⭐ Stella

(#48085) k.kristof válasza davidj92 (#48083) üzenetére


k.kristof
őstag

Vagy van, vagy nincs, általában nem éri meg nekik úgy feladni.

(#48086) Dzsekobsz


Dzsekobsz
csendes tag

Sziasztok!

Ebayen keresztül szeretnék eladni az Eu-n belül. Már beállítottam mindent, amit kell mégis ezt dobja ki hibaüzenetként: We're unable to calculate your shipping cost based on your current item location...
Ez van az ebay.com-on, viszont ha az ebay.uk-n próbálkozok akkor ott nem ír ki ilyen problémát. Ott azonban nincs olyan szállítási opciót, amit én szeretnék használni. Van aki találkozott már ilyennel?

(#48087) dragonfx válasza radi8tor (#48081) üzenetére


dragonfx
veterán

aha. közbe már kaptam infót a tulajtól. nekem gyári töltőm van.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#48088) Kiki18


Kiki18
őstag

Sziasztok!
Egy ebayről rendelt telefontok törötten érkezett.Ezt jeleztem a feladónak(még nem kaptam választ)
Mi a teendőm? Kell valamiféleképpen jeleznem a problémámat ebay felé is?

Nem csináltam unbox videót(eddig még nem volt baj,nem először rendeltem tőle) max lefotózni tudom.

Szóval nem kell case-t nyitni vagy valami? És ha azt ígéri hogy postáz egy újat,akkor hogyan lehetek biztos benne ,hogy tényleg feladja a csomagot?

[ Szerkesztve ]

(#48089) zeon.hu válasza Kiki18 (#48088) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

unbox videót csináltál?
ha az eladó jól áll a dologhoz, akkor felesleges bevonni az ebayt.
egyéb esetben igen.

#?*@&!

(#48090) havri1 válasza Kiki18 (#48088) üzenetére


havri1
félisten

Milyen összegű a tok?
Nekem az ilyen 1-2e ftos tételeknél sose kérdőjelezték meg, ha problémám volt.
2 esetem volt csak igaz, de egyiknél egyből visszaküldte az árát, másiknál meg újraküldte, és meg is érkezett.

[ Szerkesztve ]

havri

(#48091) tboy93 válasza Kiki18 (#48088) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hát barátom ez ordas nagy szop@s hogy finoman fogalmazzak. Sajnos mivel nem csináltál unbox videót csak az eladó jószívűségén (és hülyeségén ha visszatéríti) múlik hogy buksz-e vagy sem. Az eladó ugyebár úgy is felfoghatja, hogy véletlen leejtetted és betörted, nincs bizonyíték hogy nem így volt. Ebben az esetben egyáltalán nem biztos hogy az ebay vagy a paypal a te javadra dönt, nincs tényleg semmi bizonyíték. Alapszabály, hogy unboxing videót MINDIG csinálunk.

Próbálj meg kulturált (nem számonkérő) módon levelezni az eladóval, lehet hogy vissza kell majd küldened a telefont.

Nekem kilopták a telefont a csomagból és én sem csináltam unboxingot (első és utolsó eset, szóval én is **** voltam ...), de végül megtérült a károm lásd hogyan.

Sok szerencsét, nem lesz egyszerű.

(#48092) havri1 válasza tboy93 (#48091) üzenetére


havri1
félisten

Olvasd el figyelmesen a commentet.
TelefonTOK-ról van szó, vélhetően pár száz, esetelg 1-2 e ft értékű.

(#48094) tboy93: Lehet nem bukja. A tapasztalat az, hogy ezeknél az olcsóbb termékeknél az eladók marha nagy árréssel dolgoznak, így egy simán elképzelhető, hogy a pozitív visszajelzésben bízva, egyből refundol, vagy újraküld. Kíváncsi vagyok a fejleményre majd.

[ Szerkesztve ]

havri

(#48093) davidj92 válasza tboy93 (#48091) üzenetére


davidj92
tag

telefonTOKról van szó, nem telefonról :DDD

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medve. A medve az megöl.

(#48094) tboy93


tboy93
nagyúr

De sötét vagyok :DDD sorry :B akkor így nincs olyan nagy bukó, telefonnal gázosabb lenne a szitu

(#48095) Kiki18 válasza havri1 (#48092) üzenetére


Kiki18
őstag

:R

Igen,tok, kőkemény 440ft volt.
Mindenesetre írtam az eladónak,küldöm neki a képet(ha kéri) és majd csak megegyezünk.

(#48094) tboy93: Telefonnal nem is mertem volna ideállítani kérdezni,mert egyértelmű. :D

[ Szerkesztve ]

(#48096) repvez


repvez
addikt

valaki tud segiteni, hogy ebayen hogyan találok normális bluetooth stereo fülhallgatót headsetet ? Olyat szeretnék ami agybadugós és csak a vezeték köti ösze a 2 hangszórót .A legtöbb amit találok csak egy fülbevaló vagy van egy merev kerete.
Bluetooth4 kompatibilis és 6 órás lejátszási idő max 4000ft.De minél olcsóbb annál jobb csak megbizható helyről és minőségű legyen
Futáshoz kerékpározáshoz és telefon hiváshoz is használnám androidon

(#48097) zeon.hu válasza Kiki18 (#48095) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

nem az érték miatt kell az unbox videó.
ha gond van, tudod bizonyítani az eladó és az ebay felé is, és még csak fel sem merülhet senkiben, hogy csak trükközni akarsz. ha egyszer egy komolyabb értékű cuccal lenne gond, az előzmények még jól jöhetnek.

#?*@&!

(#48098) Frozzy


Frozzy
őstag

csináltam egy kis baromságot.. :D

volt egy telefon 13ezerért.. rá akartam licitálni, hogy 15000 legyen az én licitem. de egy kicsit benéztem és nem forintban kellet volna megadni hanem fontban :DDD

írtam most a srácnak, hogy elrontottam a licitet és, hogy törölje.. de ez így járható út ?:D remélem nem fog megharagudni a 15000 fontos licitért XD

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#48099) Kolondrum válasza Frozzy (#48098) üzenetére

Kezdjél gyűjteni. :DDD

(#48100) Frozzy válasza Kolondrum (#48099) üzenetére


Frozzy
őstag

:C :C

de nem értem, hogy nézhettem be ennyire.. ilyet még nem csináltam :D nagyon megijedtem de azóta csak röhögök magamon.. szerintem az eladó is nézhet majd angyot.. bár még csak 90 valahány fontnál jár a dolog.. :D de akkor is azt se fogom kifizetni XD (és valószínüleg nem lesz nagyobb licit XD)

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.