Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49751) gabx76 válasza matyi19 (#49749) üzenetére


gabx76
senior tag

Azért kéri tőled, mert akkor a te károdra vonja le a PayPal a százalékát.

(#49752) matyi19 válasza gabx76 (#49751) üzenetére


matyi19
őstag

Szemetek!
Case-t nyitok, akkor!

(#49753) Silent77 válasza gabx76 (#49751) üzenetére


Silent77
veterán

Ez biztos? Én már adtam meg mailba, de sosem fordult elő ilyen! :N

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#49754) gabx76 válasza Silent77 (#49753) üzenetére


gabx76
senior tag

Velem egyszer történt, akkor a visszautalásnál leszedett róla a paypal valamennyit. (Tegyük fel, hogy 12.45USD volt, amit visszautaltak, de csak 12.30USD érkezett meg a számlámra. kb.)
Azért feltételezem, mert ugye sima refund-nál egyértelmű, hogy az eladó viseli a terheket oda-vissza, viszont ha csak simán PP-vel küldünk valamennyi összeget, akkor a fogadótól csippenti le a %-ot. (mintha eladtál volna valamit)
Ettől még nem 100%, de nekem így jött le.

[ Szerkesztve ]

(#49755) radi8tor válasza gabx76 (#49754) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen ez eléggé elképzelhető eset. Simán money transfert csinál, de a jutalékokat is veled fizetteti meg. No persze ez nem azt jelenti, hogy minden eladó így csinálja. :)

⭐ Stella

(#49756) Robyka


Robyka
aktív tag

Hali!

Telefonhoz kijelzőt rendeltem. Az eladó UK-ból küldi. Azt írta hogy november 28.-án adta fel de azóta még semmi. Angliából, németből nekem max 1 hét alatt megjött eddig minden.
Mi legyen?

(#49757) mm89 válasza Robyka (#49756) üzenetére


mm89
őstag

Semmi, még ráérsz. Mindjárt itt a karácsony. Ha nem valami futárral küldte, akkor még várhatsz.
Eladó megbízható? Tracking number van?

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#49758) Myers


Myers
senior tag

Helló!

Rendeltem egy árut ebayen, megjött, de hiányos.
Az ebayen találtam olyat a Leave feedback mellett, hogy More actions/Contact Seller, ezen belül "I received an item that wasn't as described"
Utána 1 lehetőséget választhatok: " request a refund"

Itt további okot kell megadni, beírhatok szöveget, majd van egy "Request a return" gomb. Ezt nyomjam meg, és akkor még csak beszélgetni fogok vele?

Nem akarok teljes visszatérítést, hanem tisztázni akarom vele az ügyet, ugyanakkor reklamálási határidőből sem akarok kifutni (ami pl a palyplanál 45 nap, ebayen nem tudom mennyi.)

Hogyan tovább?

http://www.muszaj.hu/

(#49759) Gergosz2 válasza Myers (#49758) üzenetére


Gergosz2
veterán

szerintem mindenképp nyiss caset mert nem azt kaptad ami a leírásban van. Válaszd a full refundot és írd le neki, hogy megelégszel ha az általad meghatározott részét utalja csak vissza. (Íme tudom, hogy van-e partial refund, most hirtelen csak a full refund jut eszembe.)

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#49760) maestro87 válasza Myers (#49758) üzenetére


maestro87
őstag

"I have a question about using my item or I want to send the seller a message"

Használd te is ezt az opciót. Ezzel nem nyitsz case-t és nyugodtan megbeszélheted vele a dolgot. Én most kaptam meg így case nélkül a refundomat.

(#49761) Myers válasza Gergosz2 (#49759) üzenetére


Myers
senior tag

Gergosz2, maestro87: köszi.

Lehet, hogy ezt választom: "I have a question about using my item or I want to send the seller a message"

Case-t a vásárlástól számított mennyi ideig lehet nyitni? Ami pl a paypalnál 45 nap, ebaynél van ilyen korlát?

Korábban volt már egy ügyem, csak nem tudom már, hogy kezdeményeztem üzengetést az eladóval (az ebay messages menüjében látszik a szövegelés).

http://www.muszaj.hu/

(#49762) zeon.hu válasza Myers (#49761) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

tudtommal ebayen az érkezés várható utolsó napjától 30 napig nyithatsz.

#?*@&!

(#49763) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Rendeltem egy termeket de törve erkezett. Inditottam caset hogy kuldjenek ujat es nem kell refund. Erre a case visszapattant ram hogy kuldjem vissza a torottet. Mit lehet csinalni? Nyilvan dragabb lenne visszakuldeni mint maga a termek ara. De minek neki amugy is ha törött (erre nem varok valaszt)

(#49764) Intruder2k5 válasza bigdady (#49763) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Első körben megírnám, hogy a visszaküldés nem gazdaságos, ugyanis esetleg többe kerülhet, mint maga a termék! Belinkelheted neki a Posta díjszabását is, illetve kérd meg, hogy akkor küldje el a posta díját... Másodsorban csinálj róla fényképet, hogy lássák, nem csak szeretnél ingyen egy második példányt!

Lehet kicsit aljas dolog, de ilyenkor célszerűbb azt mondani, hogy meg sem érkezett! Persze jelen esetben ezzel már elkéstél...

szerk.:
Alattam írja is a fórumtárs, és én olvastam róla nem régiben, hogy "mostantól" (talán pár hete), a visszaposta ára is az eladót terheli!

[ Szerkesztve ]

(#49765) Gergosz2 válasza bigdady (#49763) üzenetére


Gergosz2
veterán

elvileg az eladónak kell állnia a visszaküldés díját is.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#49766) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

Na végül az ebay refundolta a pénzem. viszont most eltűnt a case is. Hogy Tudom így értékelni az eladót ? Nem találom a terméket sem a vásárlásaim közt.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#49767) bigdady válasza Intruder2k5 (#49764) üzenetére


bigdady
nagyúr

Koszi. Hol van ez leirva hogy o fizeti?

(#49768) kerekfej


kerekfej
addikt

Paypalon a dolcsi 264

(#49769) Degeczi válasza kerekfej (#49768) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Banknál is 255 fölött van
Ez alátámasztja, h nagyon drága: 2.5% körül van a Paypal váltási jutaléka

(#49770) cbmfan válasza kerekfej (#49768) üzenetére


cbmfan
senior tag

igen, a HUF=>USD, fordítva 246. most éri meg eladni vackokat :)

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#49771) Gergosz2 válasza bigdady (#49767) üzenetére


Gergosz2
veterán

itt : [link]

eBay Money Back Guarantee-s tételekre vonatkozik de eddig nekem nem is volt olyan rendelésem ami nem olyan lett volna.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#49772) kerekfej válasza Degeczi (#49769) üzenetére


kerekfej
addikt

És holnap még drágább lesz... :(((

(#49773) S e t h válasza matyi19 (#49703) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nekem egy októberi rendelésem sem jött meg Hongkongból, viszont a novemberiek igen, kezdem azt hinni, hogy a repülőtéri fosztogatók zsákjaiban figyeltek a cuccaim.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#49774) Siriusb válasza S e t h (#49773) üzenetére


Siriusb
veterán

Nálam sem érkeztek meg az októberiek. Talán egy egész rakomány tűnt el?

(#49775) radi8tor válasza kerekfej (#49768) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bezzeg a Rubel.

⭐ Stella

(#49776) Kicsirics77 válasza Siriusb (#49774) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Szintén zenész,semmi nem jött meg.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#49777) raziel01 válasza S e t h (#49773) üzenetére


raziel01
veterán

+1
Kb 5 rendelésem nem jött meg 2 hónap alatt Kínából. (1-2 dolláros cuccok)

Plusz egy nem jött meg Angliából amit 2,5 hete rendeltem. Az is gyanús, hogy már nem is fog.

(#49778) maestro87


maestro87
őstag

Miért van az, hogy az ebay-es eladók sohasem válaszolnak a kérdésekre? :D
Megkérdeztem az eladót, hogy van-e olyan típusú alkatrésze amit eredetileg kellett volna küldenie, hogy megrendelném még egyszer tőle, de csak annyit írt rá, hogy "thanks". De ezt is az "I left positive feedback." szövegre válaszolta. :D Másodjára kerülte meg a kérdést.:)

(#49779) Silent77 válasza maestro87 (#49778) üzenetére


Silent77
veterán

Fogalma sincs mit kérdezel. :DDD
Nekem szoktak válaszolni.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#49780) maestro87 válasza Silent77 (#49779) üzenetére


maestro87
őstag

Nekem nem nagyon. Örülnek ha megkapják a pozitív feedback-et és ennyi. :D A többi őket nem érdekli. :D Pedig rendelnék tőle még egyszer, de így hogy nem válaszol így nem fogok tőle rendelni. :) A végén megint rossz típust küldenének...

[ Szerkesztve ]

(#49781) Gee_-


Gee_-
tag

Sziasztok
ebayről rendeltem egy csomag fóliát a telefonomra ki is fizetem és az a kérdésem hogy minden rendbe van e a rendelésemel.
Azt furcsálom hogy az eladó már értékelt engem pedig a csomag nem érkezet meg és plusz még a nyomkövetési kódra rákattintva se jelenik meg semmi érdemi információ hogy postára adta e vagy nem.
Megnéznétek és elmondanátok e hogy jónak látjátok e a rendelést és minden rendbe van és csak várnom kell vagy ez egy átverés volt ?

Előre is köszönöm a válaszokat.




remélem a képet láthatóak.

[ Szerkesztve ]

(#49782) mepet válasza Gee_- (#49781) üzenetére


mepet
addikt

Minden rendben.

Az eladó azért értékelt téged, mert a te feladatod tökéletesen elvégezted. Tehát kifizetted az áru teljes árát a postaköltséggel együtt.

Az is normális, hogy a tracking numberre kattintva nem látod hol van a csomag. Másold be a tracking numbert a 0. hsz-ben linkelt tracking number keresők közül a megfelelőbe, és máris látod, merre jár a csomag.

[ Szerkesztve ]

(#49783) Gergosz2 válasza Gee_- (#49781) üzenetére


Gergosz2
veterán

Minden a legnagyobb rendben. A kínai eladók 99.99%-a rögtön értékel is ha kifizeted szóval ezen ne lepődj meg.

A TN-ed a jóöreg Yanwen-hez tartozik amit itt vagy itt tudsz követni. Sokan azt mondják kamu TN-eket adnak, amiben lehet némi igazság mert minden bejegyzést óra:00-kor fognak megejteni :D Ráadásul csak kínán belül él a TN :D

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#49784) VMatteo


VMatteo
őstag

írországból mennyi idő alatt ér ide a cuccli? vagy inkább drágábban de németországból, ami gyorsabb? Apának kell új telóhoz tok, aztán minél előbb kéne

Tisztelet a Gépésznek!

(#49785) Robyka válasza mm89 (#49757) üzenetére


Robyka
aktív tag

Tracking number nincs, azt írta ha Dec 18.-ig nem kapom meg akkor irjak neki.
Ha holnap sem jön semmi akkor kérem vissza a lóvét. Nov.28 óta már kínából és megjönne a csomag.

(#49786) madle válasza VMatteo (#49784) üzenetére


madle
őstag

Németországból gyorsan ideér, DHL szokott nekem onnan hozni cuccokat, szinte 3-4-5 munkanap és itt van

(#49787) Gee_- válasza Gergosz2 (#49783) üzenetére


Gee_-
tag

Hát próbáltam a weboldalakon megnézni de nem sikerült :D tudom elég gáz de nem találom az oldalakon a TN lekérdezést.
De mindegy ha megjön egyszer valamikor akkor az már elég jó.
Ez volt az első vásárlásom ezért vettem ilyen olcsón hogy ha bukok akkor kicsit bukjak.

Köszönöm a segítséget.

(#49788) internetezoo


internetezoo
senior tag

Hongkongból rendeltem:
- első november 22-én lett feladva és ideért 17 nap alatt vagyis dec. 9-én érkezett meg.
- a második november 26-án lett feladva és még nem jött meg 22 napja...várható még?
Vagy másik útvonalon megy ugyanarról a helyről?

[ Szerkesztve ]

(#49789) KoVee84 válasza internetezoo (#49788) üzenetére


KoVee84
senior tag

sokszor úgy sem egyszerre jön meg, hogy ugyanattól az eladótól rendelsz, ugyanakkor, bár másik terméket. [link] meg fog az jönni :DDD

(#49790) internetezoo válasza KoVee84 (#49789) üzenetére


internetezoo
senior tag

Nem ua az eladó, még a termék kategória is más. A közös Hongkong, csak az idő intervallum nem.

(#49791) zeon.hu válasza VMatteo (#49784) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

igaz, nem írország, de angliai rendelésem mindig megjött 1 héten belül (3-5 munkanap).

#?*@&!

(#49792) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Vám vagy adó van a rendeléseken és ha igen, milyen összegtől?

(#49793) Avicularia


Avicularia
veterán

Sziasztok
Valaki linkelte korábban ezt az usb 3.0-ás sd-mikrosd kártyaolvasót ami tud normál usb portot is és mikro-t is, OTG-t.[link]
Maga a kártyaolvasó nagyon tuti, 80 megával írja a 32 gigás samsung pro mikrosd kártyát, de és semmilyen lehetőséget nem látok rajta, hogy lehetne kitolni belőle a mikrousb-otg csatlakozót. Csak egy sima usb 3 csatlakozó van rajta.

(#49794) zeon.hu válasza vadasz70 (#49792) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

felül nyisd le az összefoglalót, ez is benne van.

#?*@&!

(#49795) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Szeretném megkérdezni:
Angliából rendeltem egy csomagot, amihez szállításnál ez volt írva:

-Standard Int'l Postage
( 12.16-án adták fel )

Nos ez mennyi idő alatt ér ide? és hazánkba érve ki szállítja ezeket ki? (vagy kik szállíthatják) mert nyomon követési számot nem kaptam, és hogy kinél érdeklődjek. Sajnos nem mindíg vagyok a címemen.
Előre is nagyon köszönöm.

megj: a postaköltség egyébként 2000 volt.

[ Szerkesztve ]

(#49796) vadasz70 válasza zeon.hu (#49794) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Milyen összefoglalót? Nem tudok angolul ezért kérdezem.

(#49797) Silent77 válasza vadasz70 (#49796) üzenetére


Silent77
veterán

Vámhatárok.
Amúgy az első hozzászólásban van minden leírva, telefonról nem látszik, csak teljes nézetbe.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#49798) vadasz70 válasza Silent77 (#49797) üzenetére


vadasz70
aktív tag

És ha én többért rendelek akkor csak úgy derülhet ki ha ellenőrzik a csomagot, Jellemző hogy utólag fizettetnek Áfát vagy vámot az ebayos csomagok után?

(#49799) mm89 válasza Robyka (#49785) üzenetére


mm89
őstag

Hát ha azt írta, hogy írj neki, akkor írj :)
Illett volna már ideérnie, csak ilyenkor előfordulnak késések, sőt el is tűnik néha pár csomag :((

vadasz70
A vámhatárok minden egyes csomagra külön érvényesek és a szállítási költség is beletartozik.
Pl.:
veszel egy bögrét 21 euróért, ingyen szállítással, akkor nincs áfa
De ha ugyanerre a bögrére 2 euró a szállítás akkor az már 23 euró, így az egész utána 27% áfát kell fizetned.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#49800) vadasz70 válasza mm89 (#49799) üzenetére


vadasz70
aktív tag

De ezt honnan látják? A magyar NAV hogy lát bele?Az ebay rendszere számolja rá?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.