Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49151) radi8tor válasza Hooper (#49150) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A kék linkre kell menni "request a refund".

⭐ Stella

(#49152) 8kati válasza davidj92 (#49118) üzenetére


8kati
csendes tag

Helló!

Érdeklődnék, hogy ezeknek az utángyártott Oral B fogkefe fejeknek a sörtéje hullik használat közben Nálad vagy nem ? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#49153) Siriusb válasza 8kati (#49152) üzenetére


Siriusb
veterán

Nálam a probléma inkább az volt, hogy némelyik az első használat során tönkrement, nem mozgott a fej.
Szerintem jobban megéri [link]
És van különbség a kettő közt.

(#49154) 8kati válasza Siriusb (#49153) üzenetére


8kati
csendes tag

Értem, köszi a választ! A hullásról is írnál kicsit konkrétabban ? Mi régebben vettünk olcsón a megszólalásig eredetinek tűnőt, de hullik egy-egy szál fogmosás közben olykor ...elég gáz :( Tehát nagyon klassz hamisítvány volt. Ezeknél legalább alap ,hogy tudom utángyártottak. Viszont, ha hullik szóba se kerül. A liken lévő boltban két napja akciós volt (3200) csak hezitáltam :P Arra gondoltam 600 ft ért az Ebay-ről nem sok. De ha hullik akkor ingyen se kéne ;) Köszi

(#49155) Siriusb válasza 8kati (#49154) üzenetére


Siriusb
veterán

Én 12 db kínait használtam el, a fele 1 - 14 napig működött csak, a többinél nem tapasztaltam hullást.

Ha belegondolsz, 3 havonta ajánlják cserélni a fejet, tehát negyedévente 1000 Ft-ba kerül darabja. És nem valami bizonytalan eredetű és hatású anyagból készült valamit raksz a szádba...

(#49156) 8kati


8kati
csendes tag

Értem, köszi a választ... hát igen elgondolkodtató....

(#49157) davidj92 válasza 8kati (#49156) üzenetére


davidj92
tag

1-1 szál kijön belőle néha, de szerintem nem vészes, olyan hogy mondjuk a fele kiesett volna mielőtt kidobtam soha nem volt :N

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medve. A medve az megöl.

(#49158) kacs


kacs
csendes tag

Sziasztok! Egy kérdésemre szeretnék választ kapni. Az utóbbi időben nem utaltam át a pénzt a paypal számlámra, a kártyámmal fizettem. Mivel most egy nagyobb összeget szeretnék elkölteni, ezért most átutaltam. Fizetésnél egyszerűen nem enged átváltani a bankkártyás fizetésről a paypal számlásra, nincs más opció. Változott valami, hogy ezt csak így lehet, vagy a paypal account-ban kellene valamit átállítanom? Előre is köszönöm!

(#49159) kacs válasza kacs (#49158) üzenetére


kacs
csendes tag

Megoldódott. Köszi.

(#49160) TaaT


TaaT
veterán

Vettem 2 dolgot egy amerikai eladótól, mind2re külön ki kifizettem a teljes postaköltséget, nem volt összevonás vagy kedvezmény. 2tracking number-t kaptam tőle, az egyik célországba elküldve státuszban van, a másik meg: Shipping Label Created

Ezek szerint az egyik postaköltséggel lehúzott és egybe küldte a 2 terméket?

Give them hell Ukraine!

(#49161) TESCO-Zsömle válasza radi8tor (#49146) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Fickó szerint ő 6-án fizetett, 9-én levonták a pénzt a számlájáról és nem kapott vissza semmit.

Leírtam már a veszteséget, de azért futok még pár kisebb karikát.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#49162) radi8tor válasza TESCO-Zsömle (#49161) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hogyan fizetett? Paypal? Akkor küldje el neked a fizetést igazoló nyugtát (ki lehet nyomtatni PDF-ben).

TaaT: egyben jön valószínűleg. Hogy mennyire lehúzás azt nem tudom, de ha a termék adatlapján NEM volt combined shipping felajánlva, akkor nem kényszerítheted rá. Ezt vásárlás előtt kell tisztázni az eladóval (legközelebb).

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#49163) sutszi


sutszi
veterán

Üdv,

Rendeltem két különböző terméket két külön eladótól ugyanazon a napon nov. 15-én. (Minkettő china).
Az első egy HDD Caddy. Ma meg is érkezett a cucc. Kipróbáltam okés.

A második egy USB 3.0 külső HDD ház, amivel kapcsolatban tegnap kaptam egy üzenetet:
(Tudom mit jelent, csak a részletesség kedvéért megosztom itt.)

We would like to know whether you received your item(s) or not. We always send items within 24 hours after receiving payment.

Could you please reply this message directly?If you have not receive your item or you were not satisfied with it.No matter what happen,We will solve problem for you.

Any further questions, please do not hesitate to contact me . Thanks. Have a nice day!
Yours Sincerely
Alice
Customer Service Department

A terméket még nem kaptam meg, de amúgy az eBay szerint Dec. 1. és Dec. 22. között várható.

Most szerintetek válaszoljak a fenti levélre, hogy bocs még nem kaptam meg? Nem értem miért érdeklődnek ilyen hamar. :F

Előre is kösz.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#49164) radi8tor válasza sutszi (#49163) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Elejébe akarnak menni a refund case nyitásnak.
Ha nem jönne meg, akkor nekik írj először. Kb ennyi a lényege.

⭐ Stella

(#49165) TaaT válasza radi8tor (#49162) üzenetére


TaaT
veterán

De ha 2 különböző terméket veszek és mind2ért kifizetem a teljes postaköltséget akkor nem köteles külön küldeni őket? Ez nem freeshipping from china.

Mondjuk ha nem fogják meg a vámon akkor nem érdekel, de örültem volna ha külön küldi, úgy kisebb az esély erre...

Give them hell Ukraine!

(#49166) sutszi válasza radi8tor (#49164) üzenetére


sutszi
veterán

Értem, köszi. :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#49167) radi8tor válasza TaaT (#49165) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, vámolás szempontjából már nem mindegy a dolog. Ha extra költségeid lesznek, akkor ez esetben leverheted az eladón. (kivéve, ha nem írta bele a termék leírásába, hogy semmilyen extra költségért nem felelős)

⭐ Stella

(#49168) RBJ


RBJ
addikt

10.09. rendelés még sehol. Igaz filléres dolog de refundot kértem.
Személyesen akartam üzenni az eladónak csak azt nem tudom ami végigvezetett az oldalon az ebay es valami ami eljuttatja az üzenetem az eladónak? Refundra az ebay nek vagy a pay pal nak van ráhatása? :U

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#49169) Gépötty válasza RBJ (#49168) üzenetére


Gépötty
senior tag

Nekem egy 11-i rendelésem van, most 21-ig kellett volna ideérnie. Épp ma írtam az eladónak, hogy a 30 napos vásárlóvédelem lejárta előtt pár nappal vissza fogom kérni a pénzt, ha addig nem ér ide a cucc. Addig fölösleges pattogni.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#49170) mrfire


mrfire
őstag

Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy ha az, amit vettem nem megfelelő leírással került fel az ebayre, és az eladó kötelezhető az ebay szabályzata szerint arra, hogy visszatérítse a teljes vételárat a szállítással + a visszajuttatás árát is, akkor visszaküldés árát, mikor kell kifizetnie? A vásárlás után most már visszakaptam a vételárat és a kiszállítás árát, de ebbe nem tartozott bele a visszaküldés ára.

Erről itt a részlet az ebayről:
"If you're returning an item because it isn't as described in the listing, the seller is responsible for return shipping charges, regardless of the seller's return policy."

De azt nem tudom, hogy ez, hogyan fog zajlani. Mert azt írja az eladó, hogy ha visszakapta az árut, akkor beszélhetünk a visszaküldés költségeiről. De mi van, ha visszaküldöm, és ő meg eltűnik? Ha a case még nyitva marad, akkor az ebay leveszi a számlájáról azt az összeget, amit kérvényeztem tőle a nyitáskor a visszaküldésre? Vagy előre kell fizetnie ezért és kérjem el előre a visszaküldés árát is?

(#49171) radi8tor válasza mrfire (#49170) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Case-t kell nyitnod és azon belül lezongorázni a dolgot PayPal felügyeletével.
Nehogy visszaküldd a terméket Case nyitás nélkül!

⭐ Stella

(#49172) mrfire válasza radi8tor (#49171) üzenetére


mrfire
őstag

Nyitottam egy ilyet az ebayen keresztül, kiválasztottam, hogy vissza szeretném küldeni, mert máshogy volt listázva, mint ami jött. Erre az eladó visszaküldte az árat és a szállítást. Erről jött is egy email a paypaltól, tehát ez a része már megvan.
Az a része viszont nincs meg, hogy kifizesse az visszaszállítás árát, azt mondja ezt majd az után beszéljük meg, ha visszakapta a cuccot.

Mit tennétek? Mondjam meg neki, hogy utalja át paypalon át a visszaszállítás árát is, mert addig nem küldöm vissza? És ha ebbe nem megy bele azután kérjem a paypal-t/ebay-t, hogy avatkozzanak be és döntsék el mi legyen?

[ Szerkesztve ]

(#49173) dracox


dracox
addikt

Üdvözletem!
Egyik haverom felrakta az egyik cuccomat az ebay-re. Mondta, hogy figyeljem közben, mert neki nem sok ideje van meló miatt. Valaki eltudná mondani a belépés után hol tudom követni a felrakott hirdetést? Köszönöm szépen :R

(#49174) radi8tor válasza mrfire (#49172) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kb.hivatkozz az általad nemrég idézett szöveghez. Te már most meg tudod neki mondani a visszaküldés díját (leméred mérleggel a súlyát és megnézed a Posta díjszabásban).

⭐ Stella

(#49175) mrfire válasza radi8tor (#49174) üzenetére


mrfire
őstag

Igen, köszi végül azt tettem. Sokat küldözgettem már, így meg tudtam mondani neki, mennyi lenne. Csak nem tudom erre milyen hivatalos felület van az ebayen, vagy csak úgy simán az a módja, hogy átutalja a pénz, de ezt oldja meg ő. Belinkeltem neki a szöveget, ha nem válaszol vagy nem fogadja el, akkor kérem az ebay segítségét, akárhogy döntenek, a visszaküldés árát meg kell kapnom, ha azt mondják utólag, akkor az ő bőrükre megy a dolog, majd ők elintézik, hogy így is úgy is megkapjam.

Vicc, hogy mik vannak. Meghirdette a gyűjtői játékot gyári csomagolással, és kiküldte bontottan egy olcsó konyhai folpackban eredetinek álcázva. Már azon gondolkodtam, hogy a hibás leírás helyett a hamisítást kellett volna nyitni, mert kb. direkt át akart verni.

[ Szerkesztve ]

(#49176) bl4ze


bl4ze
veterán

Ez durván gyors volt, nem számítottam erre :
$23, portré markolat Canon géphez , vám alatti érték , HK registered

HK tracking : The item (RC2861944xxxHK) left Hong Kong for its destination on 22-Nov-2014
POSTA.HU : 2014.11.22 13:53 Küldemény információ: Célországba elküldve / Item sent abroad

Ehhez képest ma a kezembe nyomták, úgy, hogy ez hétvégén szombat indult el HK-ból. Big like :C

.:. bl4ze .:.

(#49177) zoli7610


zoli7610
tag

Üdv. Mindenkinek.
Kis segítség kéne. Teljesen kezdő vagyok az ebay-en, egy sikeres vásárlásom volt, a másodikkal gondjaim vannak.
Kiválasztottam az árut. (Franciaországból) Majd annak rendje-módja szerint fizettem.
Később ezt az üzenetet kaptam:

We had to remove this listing from the site and you're not required to complete the transaction. If you've already sent payment, the sale should process as normal and you don't have anything to worry about. If you have any questions about delivery, please check tracking or contact your seller. If you run into any trouble along the way eBay is here to help. Please visit the Resolution Center to help resolve any problems you may encounter.

Angol tudásom elég gyenge, de azért nagyjából értem.
Mi a teendőm?

Üdv:Zoli

Telefon: 30 8822700

(#49178) agent_k válasza zoli7610 (#49177) üzenetére


agent_k
őstag

"Eltávolították ezt a terméket a listázásból. Nem kötelező fizetned. Ha fizettél akkor megkapod az árút.
Ha bármi gondod van az Ebay segít."

(#49179) zoli7610 válasza agent_k (#49178) üzenetére


zoli7610
tag

Tehát akkor különösebb teendőm nincs mint várni hogy megkapjam az árut, vagy ha az nincs akkor az átutalt összet?
:U

Telefon: 30 8822700

(#49180) sanyi0627


sanyi0627
senior tag

Sziasztok.
Rendeltem nokia kijelzőt,de sajnos a kijelző nem működik rendesen.
Ilyenkor a pénzt hogy kell visszakérni?
Mely menüpontra lépjek és mit válasszak ki?
Köszi :R

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#49181) havri1 válasza sanyi0627 (#49180) üzenetére


havri1
félisten

Első körben, nem vissza kell kérni a pénzt, hanem valószínűleg vissza kell küldened a kijelzőt.
Amúgy otherben írsz az eladónak, az a legegyszerűbb először. Ha nem juttok dűlőre, akkor nyitsz egy case-t.
Ettől függetlenül, ha normális az eladó, eltekint a visszaküldéstől. De hozzáteszem, az az alap felállás, hogy ha nem vagy megelégedve a termékkel, rossz stb, először visszaküldöd, pénzt visszakapod.

[ Szerkesztve ]

havri

(#49182) sanyi0627 válasza havri1 (#49181) üzenetére


sanyi0627
senior tag

Köszi.

Csak nyilván ennek a költsége több,mint maga a kijelző,ha vissza is küldöm.
Most 1700ft-os kijelzőn nyilván egy normális ember nem akar hasznot húzni,mikor maga a telefon értéke kb 6ezer forint,csak a munka miatt 2havonta törik a kijelző.

Az előzővel nem volt gond,arra nem számítottam,hogy gond lesz ezzel.
Egy 32gb-os memkarival is pont ebben a helyzetben vagyok(860ft-os összeg) nyilván nekem nem éri meg visszaküldeni,mert a posta több költség lenne.

Remélem eltekint a visszaküldéstől.

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#49183) havri1 válasza sanyi0627 (#49182) üzenetére


havri1
félisten

Otherben írd, fontos, mert amúgy caset nyitsz, és ha az ebay dönt, valószínű vissza kell küldened.
Memkarit felesleges volt ennyiért megvenned, gondolom a Buy Now-ra kattintáskor ezzel Te is tiszában voltál :)

havri

(#49184) sanyi0627 válasza havri1 (#49183) üzenetére


sanyi0627
senior tag

Licitáltam :D amúgy rendeltem már pendrive-ot is,azzal is minden rendben volt,tökéletes :) tehát nem felesleges ilyen cikkeket rendelni,csak van ami hibás,hát pont ez lett.

:R

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#49185) üszök válasza sanyi0627 (#49184) üzenetére


üszök
őstag

Azért egy H2tesw-vel megnézném a helyedben tényleg 32 Giga e. :D
8 Giga után nehogy rózsa színűek legyenek a csíkok. :D

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#49186) Silent77


Silent77
veterán

Sziasztok!

55 napra megjött a tissot óra spanyolból.
Az eladó már rég visszaadta az árát, és most szeretném neki visszaküldeni a pénzt.
Hogyan tudom ezt megtenni? :B
Ebeyen nézem, de nem látok ilyen lehetőséget.
:R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#49187) New Bluestar


New Bluestar
tag

Sziasztok !

Rendeltem egy fülest, de ma telt le az utolsó nap, ami a várható megérkezési dátum volt és nem jött meg. Az eladó annó adott egy tn-t , de az csak belföldi volt, ott írja , hogy elvitték tőle.
Másik helyről ugyanakkor rendelt cucc már két hete itt van.

Az lenne a kérdésem, hogy először csak szeretnék írni az eladónak, hogy mi a helyzet, azt hogy tudom megtenni ?

(#49188) radi8tor válasza Silent77 (#49186) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

PayPal-on tudod visszaküldeni, visszakeresed kinek a mailcímére fizetted be az árát, és elküldöd neki "I'm sending money to family or friends" opcióval (ilyenkor te fizeted a jutalékot).

De meg is kérdezheted tőle eBay üzenetben milyen PayPal címre küldd vissza a pénzt, talán ezt kéne előtte tenned.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#49189) Silent77 válasza radi8tor (#49188) üzenetére


Silent77
veterán

:R
Igen ez megtaláltam, viszont én nem szeretnék ráfizetni. magától adta vissza a pénzt 1 hónap után, ráadásul én másnak vettem szívességből. :B Ahogy láttam paypalon majdnem 2000ft-al lenne több. :(
140,50 euro-ra 44899ft-ot ír. :O
I'm paying for goods or services, ez mit jelent?

Ebeyen nincs ilyenkor lehetőség?
Elkérem azért a paypal címét.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#49190) radi8tor válasza Silent77 (#49189) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs lehetőség szerintem PayPal-on kívül.
Esetleg annál a tranzakciónál kell nézelődnöd, ami a vásárlás volt. Hátha van opció rá, de szerintem nem lehet ilyet.

⭐ Stella

(#49191) Silent77 válasza radi8tor (#49190) üzenetére


Silent77
veterán

Nem találtam. :(
És ha küld egy számlát?
pár ebayes eladóvnál így szoktam vásárolni.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#49192) radi8tor válasza Silent77 (#49191) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az is jó megoldás lehet, kérdés tud-e küldeni.

⭐ Stella

(#49193) Silent77 válasza radi8tor (#49192) üzenetére


Silent77
veterán

Megkérdezem. :R
'm paying for goods or services, ennél ő állja a költségeket?

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#49194) radi8tor válasza Silent77 (#49193) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, de a family-nél is lehet úgy hogy a másik fél fizet.

⭐ Stella

(#49195) Silent77 válasza radi8tor (#49194) üzenetére


Silent77
veterán

Annyit ír, hogy calculate, és nem történik semmi.
43000 helyett 45.000. :(

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#49196) bl4ze válasza Silent77 (#49195) üzenetére


bl4ze
veterán

szólj neki, hogy küldjön egy money request-et vagy invoice-ot !

.:. bl4ze .:.

(#49197) Silent77 válasza Silent77 (#49195) üzenetére


Silent77
veterán

Érdekes ha 140 eurót írok akkor írja, ha már 140,50-et már nem írja.

bl4ze: Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#49198) agent_k válasza zoli7610 (#49179) üzenetére


agent_k
őstag

Így van.

(#49199) fardem válasza Silent77 (#49193) üzenetére


fardem
aktív tag

azon küldd hogy i am paying for goods,

akkor a paypal feet a pénzt kapó fizeti, és nem te.

(#49200) Silent77 válasza fardem (#49199) üzenetére


Silent77
veterán

Köszi, ha nagyon más nem lesz azon küldöm, de akkor is a paypal váltja és majdnem 45000ft a 43000 helyett.
Vagy itt is belehet állítani, hogy a bankom váltsa?

Nem akarok már itt offolni, nem is ide való téma. :B

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.