Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48751) htc07 válasza Gergosz2 (#48750) üzenetére


htc07
addikt

valószínű, épp most kaptam egy újabb csomagot Mr. Feng-től, a másik ebay topikban részletes élménybeszámolót olvashattok egy újabb useless kínai cuccról, itt.

(#48752) madle


madle
őstag

Sziasztok sűrgősen rendelnem kell a kocsimhoz egy alkatrészt, amit csak az USA-ból tudok eBay-en beszerezni és azt írja hogy USPS Priority Mail-el küldenék ami 7.000 FT, ez kb mennyi idő alatt érne ide? Illetve az alkatrész ára 45 ezer forint, plusz ez a 7ezres posta, gyakorlatilag akkor ez már VÁM értékhatár feletti igaz? Akkor ez tuti meg fog akadni a Vámon és gobolnak le még zsét rólam?

Köszi előre is!

(#48753) Dluinet válasza madle (#48752) üzenetére


Dluinet
nagyúr

igen

52000FT +10% vám +27% ÁFA +1500Ft vámkezelés

vámot és az ÁFA-t a szállítási költségre is rádobják

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48754) madle válasza Dluinet (#48753) üzenetére


madle
őstag

Ez brutálisan megtoldja akkor az árát... Az a baj európában nem is lehet beszerezni. 100%-ig biztos hogy megvámolják?
Mondjuk teljesen mindegy, meg kell vennem, így is, úgy is.

(#48755) Degeczi válasza madle (#48754) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha tudsz, nézz olyat, ami "global shipping"-es: az nem Magyarországon lép be az EU-ba, így kedvezőbb az áfa (igaz, van egy EU-n belüli szállítási költség is, de még azzal is érezhetően kedvezőbb), másrész nincs meglepetés: ott előre kifizetsz mindent, utólag nem vernek rád semmit

Semmi nem 100% - de kb. egy éve már közel az, nagyon aktívak a vámosok, rájöttek, h nagy bevétel van ebben

(#48756) madle válasza Degeczi (#48755) üzenetére


madle
őstag

És olyan lehetőség nincs, hogy írok egy messege-et az eladónak, hogy mi van ha felaná ajándékként vagy ilyesmi? Hogy ne jelenítse meg rajta az értéket meg ilyenek?

(#48757) Josi válasza madle (#48752) üzenetére


Josi
aktív tag

Linkeld be, hátha van megoldás. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#48758) tboy93 válasza madle (#48756) üzenetére


tboy93
nagyúr

A kínaiak alapból ráírják hogy "gift" és az árát is 10-15$ értékben szokták megjelölni, de a vámosok sem hülyék :N átnézik röntgennel és amiben nagy értékűnek tűnő cucc van (pl. elektronikai kütyük) azt kibontják mindet attól függetlenül hogy gift vagy nem. A másik dolog az, hogy ha tényleg gift is lenne, az sem érdekel senkit, ha a nagymamádtól kapod karácsonyra akkor is kell áfát fizetned :K

[ Szerkesztve ]

(#48759) Degeczi válasza madle (#48756) üzenetére


Degeczi
nagyúr

USA-ban nagyon kicsi az esélye, h belemenne ilyen cigánykodásba, mert ezzel ő is okirathamisítást követ el...

Másrészt semmi értelme: a vámost az érdekli a legkevésbé, mi van a csomagra ráírva... ha gyanús neki, h értékhatár fölötti lehet (és többnyire az lesz ilyen alkatrész, hiszen mindössze 22 EUR a teljes mentesség határa), akkor bekéri a tranzakció adatait - és ott te sem fogsz bűncselekményt elkövetni pár ezer Ft esetleges megspórolása miatt

(#48760) madle válasza Josi (#48757) üzenetére


madle
őstag

Ez lenne az, amit eredetileg kinéztem.

Ez pedig egy olcsóbb, de elgondolkodtató ajánlat, igaz nem a Johnson Rods gyártótól, ez valami homemade lehet vagy nem tudom, de ha működik..... gyakorlatilag egy kis módosítő eszköz ez a terepjáróhoz, a légrugókat emeli meg alap állapotban 2,5 inchel.

(#48761) peter889


peter889
őstag

Sziasztok! Segítséget kérnék. Pénzvisszatérítést kértem arra hivatkozással, hogy nem érkezett meg a csomag. Könyveletlenül lett feladva, nem drága, kb. 2 ezer forintos.

Ezt írtam az eladónak:
"Dear Seller, It has been about 57 days since the package had been shipped, but I haven't received it yet. I'd like to have a refund, but without opening a case. I'd be glad if you would be opened to this solution, and I would give positive feedback after refund. Looking forward to your response. Sincerely, XY"

Erre ő ezt válaszolta:
Dear XX, Thank you for your message and sorry for the delay of your parcel. We did send your items after we received the payment rapidly. Here is the shipping address of your order:
(Lakcímem)
Could you please kindly check if the address is right so that we can make sure we didn't sent it to the wrong place? Is there anyone signed your parcel? If you could also contact your local post office, that will be appreciated.
Thank you for your cooperation and hope to hear good news from you soon.If still no good news,please feel free to write back for a full refund,is that ok for you?
Best regards
XY

Mit válaszoljak rá?
Olyasmi választ gondoltam ki, hogy a címzés helyes, nem vette át senki más, nem érkezett meg. Csak alig tudok angolul. Vki be tudná írni angolul, pontosan mit válaszoljak?
(Mielőbb reagálnom kellene, mert sürget a határidő. Hálásan köszönöm előre is.)

[ Szerkesztve ]

(#48762) tboy93 válasza peter889 (#48761) üzenetére


tboy93
nagyúr

"F*ck yourself i didnt received that f*ck f*ck f*ck"

Garantált siker ;]

(#48763) totyak válasza Dluinet (#48718) üzenetére


totyak
aktív tag

Az összeget tudom nélkülözni, azzal nincs gond, de pénz visszakérésre eddig szerencsére nem kellett sort kerítenem. Mivel nagy valószínűséggel csak 1 db van a termékből, tehát újraküldés kizárva. Márpedig, ha ő állítja, hogy feladta a cuccot, de hozzám nem érkezne meg, akkor refund sem lenne. Ilyenkor őszintén szólva nem tudom mit kellene tennem.

(#48764) tboy93 válasza peter889 (#48761) üzenetére


tboy93
nagyúr

elment a netem bocsika, így már szerkeszteni nem tudtam az előzöt, írj valami ilyesmit:

Dear Xy,
the address is correct. Unfortunately nobody got the package, it does not arrived yet.
Best regards,
YX

(#48765) peter889 válasza tboy93 (#48762) üzenetére


peter889
őstag

a kínaiaknak kicsi, nem hiszem hogy sikerülhetne neki. Aztán a pénzemet sem látnám... :)

(#48766) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

RTL klub híradóban lesz most (pontosabban ma) szó a távol keleti rendelésekről, hogy itt az ideje ha valaki karácsonyra szeretne rendelni, mert 40-60 nap, etc... Pont a kamerák előtt találtak hamisítványt, tehát aki olyat várt, az lesse! Most volt a bemutatóban! :)

[ Szerkesztve ]

(#48767) peter889 válasza tboy93 (#48764) üzenetére


peter889
őstag

Az én netem is rendetlenkedik. Az utóbbi fordítást köszönöm, ezzel már jó esélyt látok. Angolul olvasni vmennyire tudok, csak írni nem. :)

[ Szerkesztve ]

(#48768) madle válasza Intruder2k5 (#48766) üzenetére


madle
őstag

Egyébként én is 2 hete rendelte egy fejhallgatót Kínából(mivel ott a gyár) de a tracking number szerint már Magyarországon van, remélem itthon is ideér még hozzám :DDD

(#48769) Intruder2k5 válasza madle (#48768) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Fiam is okt. 27.-én rendelt egy micro sd kártyát, tegnap megkapta! Meg is lepődtünk, rohadt gyors volt! Free shippinges volt, tn nem volt hozzá, de rá volt írva valami primary delivery...

[ Szerkesztve ]

(#48770) peter889 válasza tboy93 (#48764) üzenetére


peter889
őstag

Az utolsó kérdésére talán még reagálni kellene. Ezt meg tudnád írni, hogyan írják angolul?
"Ha visszakapom a teljes összeget, akkor minden rendben."

[ Szerkesztve ]

(#48771) Samus válasza Dluinet (#48749) üzenetére


Samus
addikt

3 perccel később kértem. Nem is válaszolt, két óra múlva már shipped volt a státusz, szóval ezt buktam. Kénytelen leszek eladni itthon...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#48772) Dluinet válasza Samus (#48771) üzenetére


Dluinet
nagyúr

átvágott, a kommunikációra már nem kell csillagot adnod neki

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48773) totyak


totyak
aktív tag

Egyelőre még csak elméleti kérdés:

Mi van akkor, ha veszek valamit, amiből az eladónak csak 1db van, de a termék nem érkezik meg? Az eladó nyilván nem tud újat küldeni és a pénzem sem fogja visszafizetni, hiszen ő feladta a terméket (legalább is azt jelöli be az eBay felületén). Ja, és persze nincs termékkövetés.

Ilyenkor a vevő hogy tudja bizonyítani, hogy nem kapta meg a terméket, hol tud reklamálni és hogy kapja vissza (ha egyáltalán visszakapja) a pénzét?

Köszönöm

(#48774) tboy93 válasza totyak (#48773) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az ebay jobban védi a vevő érdekeit mint az eladóét, így inkább az a kérdés hogy az eladó hogyan tudja bizonyítani hogy feladta a csomagot, ha nincs tracking akkor sehogy ;) Ha van és nem ér el hozzád bizonyíthatóan a csomag, akkor nyitsz egy case-t és muszáj lesz refundolnia :K

Volt már vagy 100 vásárlásom külföldről (telefon, tablet, kütyük), még egyetlen egyszer sem jártam úgy hogy nem kaptam meg a terméket és nem kaptam refundot. :))

[ Szerkesztve ]

(#48775) davidj92 válasza totyak (#48773) üzenetére


davidj92
tag

Velem is előfordult egy párszor, hogy a max szállítási határidőig nem futott be a termék, vártam még pár napot, volt ahol írtam is neki, hogy még 1 hetet várok, és utána kérem a refundot, és nem is csináltak belőle soha problémát, mindig visszakaptam a pénzemet. Meg különben is, a max szállítási idő +45 (ha nem akkor majd valaki kijavítja ;] ) él a paypal védelem.
Szóval, ha lejárt a feltüntetett szállítási határidő, akkor írsz neki a contact seller résznél hogy még vársz 1 hetet, és ha addig sem érkezik meg, akkor kéred a refundot. :K

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medve. A medve az megöl.

(#48776) k.kristof válasza davidj92 (#48775) üzenetére


k.kristof
őstag

Max szállítási idő +30 nap az eBay védelem, a PayPal védelem vásárlás +45 nap.

(#48777) Dluinet válasza totyak (#48773) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem tudja az eladó bizonyítani hogy feladta, így te visszakapod a pénzt

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48778) totyak válasza tboy93 (#48774) üzenetére


totyak
aktív tag

Az elméleti kérdésemnek egyébként van némi valós alapja. Egy nulla értékelésű eladótól szeretnék venni valamit, ami holnap jár le. Royal mail international standard-dal küldené és tartok tőle, hogy esetleg fel sem adná, csaló. És akkor az ebay meg én is hiába küldjük neki a refund üzenetet.

Köszönöm egyébként neked is és a többieknek is a választ.

(#48779) Dluinet válasza totyak (#48778) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az ebay (paypal) küldi neked vissza a pénzt nem az eladó, az eladótól egyszerűen elveszik

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48780) randras


randras
veterán

Na ki mennyi szirszart rendelt a féláras Ali napon? ;]

(#48781) Silent77 válasza randras (#48780) üzenetére


Silent77
veterán

Semmit. :DDD
Szinte egész nap néztem...
Buyicoinsrol kéne még vmit, amíg van 9% kedvezmény.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#48782) Gergosz2 válasza randras (#48780) üzenetére


Gergosz2
veterán

semmit. Nem is tudtam , hogy van ilyen :D

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#48783) HeZzZ


HeZzZ
senior tag

Valaki ismer olyan angol oldalt mint nálunk otthon a hardverapro?
A mi kedves lapcsaladunk annyira kiforrott meg minden. Itt az UK-ban egyszerűen nem találok hasonló hardver aprót. Segítsetek ha ti igen.

powered by Tiger Lake & GA10x

(#48784) KamuMazsola válasza randras (#48780) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Szándékosan rá se néztem.

Üdv.: KamuMazsola

(#48785) randras válasza KamuMazsola (#48784) üzenetére


randras
veterán

Nagyon jól tetted. :C

Meg Ti is. :)

(#48786) madle


madle
őstag

Sziasztok,

Rendelek vegul az USAbol autoalkatreszt amit tegnap este linkeltem. Megegyeztem az eladoval hogy az erteket nem tunteti fel rajta csak 24$-t, de priority maillel akarja kuldeni es azt nem tudjuk hogy milyen ceg hozza be magyarorszagra. Esetleg DHL? Mert ott sincs odairva hogy mivel dolgoznak kint csak szimpla Piority International Mail.

Koszi

(#48787) Kicsirics77 válasza madle (#48786) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Dhl vagy Ups.
lehet még szerencséd lesz és simán átjön.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#48788) dave0825


dave0825
őstag

Szeptember 9-én vettem Kínából egy telefonttokot, azonban írt az eladó október közepe körül, hogy késni fog, mert valami gáz volt a kínai postával. Viszont még mindig nem jött meg, és nem tudom, hogy tudok-e még case-t nyitni, vagy hol kell. Tudnátok segíteni?
Megfeledkeztem a dologról, és remélem még nem csúsztam ki az időből, mert már nem írja, hogy meddig kellett volna megjönnie, hogy kiszámoljam a 30 napot. Vagy vásárlástól 90nap?
Írt az eladó, hogy késni fog, meg bocs, meg minden, talán nem ver át (99,4% értékelés, és elég sok eladás). :F

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#48789) Dluinet válasza dave0825 (#48788) üzenetére


Dluinet
nagyúr

érkezési dátumot megtalálod a visszaigazoló e-mailben, amit szeptember 9-én kaptál

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48790) batagy válasza dave0825 (#48788) üzenetére


batagy
őstag

Nálam dettó ugyanez a helyzet.

Én case-t nyitottam rá, hogy a termék nem érkezett meg.

A vásárlási listában , az adott terméknél a jobb oldali menüben: More Actions -> Contact To Seller -> I didn't receive my item. Aztán értelemszerűen tovább.

(#48791) htc07 válasza randras (#48780) üzenetére


htc07
addikt

én akartam pár cuccot, de mind elfogyott mire felkeltem :( pedig nem flash vokt hanem sima -50%.

[ Szerkesztve ]

(#48792) randras válasza htc07 (#48791) üzenetére


randras
veterán

Én pont ellenkezőleg, erre az akcióra kialakított felületükön találtam olyan dolgokat minden más árhoz képest fél áron, amikről azt gondoltam nem is léteznek, szóval bizakodva várom a cuccokat. :)

Remélem nem a selejtet árulják ki ilyenkor, mint sok más helyen. :U

(#48793) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok!

Az imént találtam ezt a terméket.

Elég csábító az ára, viszont gyanúsan alacsony. Szerintetek mennyire átverés a dolog? Nincs túl sok eladása, de azért annyira kevés sem, és jó a minősítése, ráadásul van egy ugyanilyen eladott termékről pozitív feedback.

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#48794) kerekfej válasza Burki (#48793) üzenetére


kerekfej
addikt

Teljesen biztos, hogy az.

(#48795) Apooca válasza Burki (#48793) üzenetére


Apooca
tag

Ennyi pénzért tuti átverés. Se normális fotók, se normális leírás, képek stb.
Meg eleve lehetetlen....

Iphone 7 32 GB, Apple Watch 2, Space Gray, Ipad Air 16G Wi-Fi, Samsung UE32ES6560S, UE40H6400, Dell Latitude E5430

(#48796) Burki


Burki
aktív tag

Akkor jó volt a sejtésem. Kár, pedig tényleg jó ár lett volna :)

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#48797) cs.david94


cs.david94
tag

Volt egy led égő vásárlásom, ami gyengébb mint kellene lenni, meg egy led nem égett a 69-ből.
Írtam az eladónak, fényképekkel mellékelve, világítani világít, csak nem úgy mint kellene stb. Nyilott egy ügy is, hogy ha nem hallok az eladó felöl akkor majd az ebaynek írjak.
Hát az eladó nem írt, így marad az ebay.
Ilyenkor az ebay mit mond? viszautalják a pénzt, vagy hogy küldjem vissza és utána utalják vagy hogy van, visszaküldeni egy 1000 forintos ledet nem fogok feladni több ezerért kínába.
ebayen ez van:
You sent a return request

Your request was sent on Nov 05. Have you heard back yet? If not, don't wait. Ask us to step in and help by Dec 23, 2014. We want to make things right for you.

Ilyenkor mit kellene írnom, mindent újra fényképekkel? vagy hogy működik az egész?

(#48798) tboy93 válasza cs.david94 (#48797) üzenetére


tboy93
nagyúr

azt kerdik hallottal-e az eladorol azota, mivel nem ird meg hogy nem, vissza fogjak utalni a penzt

(#48799) kelly7


kelly7
aktív tag

A szeptember 28-i csomagom most ért ide tegnap Kínából. Eddig ez a negatív rekordom. Viszont ma is kaptam értesítőt, de azt biztos mostanában rendeltem. Be lendült a kíni posta. :)

(#48800) zeon.hu válasza kelly7 (#48799) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Tényleg be!
Ma jött két csomag, amiket holnaptól és péntektől vártam volna csak.

#?*@&!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.