Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49451) 590227 válasza Outlander (#49447) üzenetére


590227
aktív tag

Köszönöm,akkor kár volt a topik tanácsaira hallgatnom,hogy várjak több mint egy hónapot.Buktam a pénzt,a karácsonyi ajándékokat.Most a saját káromon tanultam,amit nem szeretek. :R

(#49452) Silent77 válasza 590227 (#49451) üzenetére


Silent77
veterán

Nem komolyan írta...
Nem csúsztál még ki az időből.
A várható szállítási dátumot csak te látod.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#49453) Dluinet válasza 590227 (#49443) üzenetére


Dluinet
nagyúr

vásárláskor kaptál egy e-mailt, az tartalmazza a várható érkezési intervalumot, az utolsó dátum +29 nap-ban nyithatsz refundot

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#49454) fardem válasza mgTerminator (#49449) üzenetére


fardem
aktív tag

ha paypallal fizetsz akkor él a buyer protection. indítani kell case-t a paypalon hogy nem jött meg a cucc.

(#49455) mgTerminator válasza fardem (#49454) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ezt hol találom?

(#49456) fardem válasza 590227 (#49451) üzenetére


fardem
aktív tag

így megy.

paypallal kell fizetni, akkor tudsz reklamálni.
paypal oldalon lehet, a fizetéstől számított 45. napig kell case-t indítani. (dispute a transaction).

vagy ebay oldalon a becsült megérkezési határidő lejárta után 30 napig. (estimated delivery).

egyszerre csak egyik oldalon tudsz ugyanarra a termékre case-t nyitni,.

(#49457) fardem válasza mgTerminator (#49455) üzenetére


fardem
aktív tag

hol vásároltál és mikor?

(#49458) Silent77 válasza mgTerminator (#49455) üzenetére


Silent77
veterán

Resolution Center-View Open Cases

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#49459) fardem válasza mgTerminator (#49455) üzenetére


fardem
aktív tag

ha problémám van, én midig paypalon szoktam reklamálni.

ha 1 hónapig nem jön meg akkor indítom a disputet (vita). indítás után is lehet még várni.

paypal oldalon van resoultion center, bemész, majd katta dipute a transaction gombra.

ki kell választani a tranzakciót. ott látod mindet amit fizettél. majd kiválasztani, hogy item not recieved.

(#49460) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok!

Még csak most ismerkedem az Ebayel. Meg tudom nézni valahol,hogy hol tart a csomagom?:)

XBOX ID: GoTReX #4839

(#49461) fardem válasza GoTReX (#49460) üzenetére


fardem
aktív tag

attól függ van-e tracking number.

(#49462) mgTerminator válasza fardem (#49459) üzenetére


mgTerminator
veterán

Köszi srácok megvan!

Banggood-ról nem jött meg a MI power bank-om!

(#49463) GoTReX válasza fardem (#49461) üzenetére


GoTReX
őstag

És azt hol tudom megnézni?:)

XBOX ID: GoTReX #4839

(#49464) krisztianAMG válasza GoTReX (#49463) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Purchase history --> a fotó mellett a kék mezőben a Estimated delivery alatt. Ha nincs ott semmi, akkor nem kaptál hozzá.

(#49465) GoTReX válasza krisztianAMG (#49464) üzenetére


GoTReX
őstag

Köszi,akkor jó helyen kerestem,csak nem volt mit. Ez mitől függ? Amúgy elvileg 3-án megérkezik...dec.3.... :(((
Biztos megjön,mert jót írnak róla,csak első vétel....

XBOX ID: GoTReX #4839

(#49466) krisztianAMG válasza GoTReX (#49465) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

20$-tól drágább cuccokhoz már szoktak adni (néha hamisat :D ). De +pár dollárért általában kérni is lehet. Az "estimated delivery"-t a visszajelzések beérkezése szerint tippelik be. Ha harmadika volt megjelölve, akkor még nem kell aggódnod, majd 1-2 hét múlva írj az eladónak, ha nem érkezne meg.

(#49467) luciferk


luciferk
senior tag

A postai nyomkövetőben a következő szerepel............

2014.11.18
08:00
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2014.12.01
15:44
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

Már egy hét eltelt a beérkezéstől de a nyomkövetőben a státusz nem változott, ilyenkor ülnek a csomagon a vámon vagy valami más lehet?

(#49468) internetezoo


internetezoo
senior tag

354 Ft-os tétel mellé raktak nyomkövetési számot: YC386811409YW

Azt írja nincs tétel az egyik oldal szerint. Úgy kell nézni, hogy a posta adta, de nem fizette ki, hogy olcsóbb legyen illetve jön az sima csomagként?

(#49469) Slownz válasza luciferk (#49467) üzenetére


Slownz
senior tag

Egyáltalán nem biztos, ha megvámolják, akkor az is lesz kiírva!

[ Szerkesztve ]

(#49470) Dluinet válasza internetezoo (#49468) üzenetére


Dluinet
nagyúr

hamis TN, vagyis van, csak semmi köze a csomag tényleges érkezéséhez

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#49471) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

szóval...

vásároltam valamit ebay-en. a termék drága volt, hiányzott egy alkatrésze. ezt jeleztem az eladónak, azt mondta küldjem vissza , a 11.-ik napon tudtam postára adni miután átvettem. A terménél a return item-re kattintottam. most csak várok??

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#49472) Slownz válasza Elektrosokk (#49471) üzenetére


Slownz
senior tag

Ha még nem futottál ki a reklamálási időből, akkor várj. Ha közeleg a határidő, nyiss egy case-t.

(#49473) Elektrosokk válasza Slownz (#49472) üzenetére


Elektrosokk
addikt

de nem Tudom hogy kell, ezért kérdezek... a paypal oldalon ha az item dispute-ra kattintok az ebay resolution centerhez terel vissza. az eladó meg hát, nem ad egyértelmű választ.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#49474) Dluinet válasza Elektrosokk (#49471) üzenetére


Dluinet
nagyúr

90% hogy mindent buktál, ha nem követve adtad fel a csomagot

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#49475) Elektrosokk válasza Dluinet (#49474) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ez nem hangzik túl jól. 120.000.- volt a cucc. tényleg nem tudok tenni semmit ??

követve adtam fel, de ezt nem Tudtam az ebayre felvezetni, azt gondoltam a return request-re az eladónak kell majd reagálnia vagy valami.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#49476) Dluinet válasza Elektrosokk (#49475) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kaptál számot hozzá?
azt meg kell küldeni az eladónak, az ebay-en keresztűl

így azt te, az ebay és az eladó is ellenőrizheti, hogy feladtad a csomagot és az eladó átvette

miután átvette, utalnia kell a pénzt (szerintem ez olyan 4 munkanapon belül+ 2-3 munkanap míg a számládra rákerül)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#49477) Elektrosokk válasza Dluinet (#49476) üzenetére


Elektrosokk
addikt

értem hogy ezt kellene. de nem látom át a folyamatot. a terméknél ugye a returne-re kattintottam. most ezt látom a terméknél: "Hang tight, you should hear from the seller soonIf you don't hear back by Dec 11, 2014, or if there's a problem, just ask us to step in and help on Dec 11, 2014. We want to make things right for you."

és innen nem tudok tovább lépni. a paypal oldalon nem Tudok case-t nyitni.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#49478) Slownz válasza Elektrosokk (#49473) üzenetére


Slownz
senior tag

hanyadikán rendelted meg a terméket?

(#49479) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Ilyen súlyos problémák közepette nekem csak annyi kérdésem van még, hogy hogy lehet úgy vásárolni, hogy ne rögtön kelljen kifizessem a terméket PP-vel?

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#49480) Elektrosokk válasza Slownz (#49478) üzenetére


Elektrosokk
addikt

November 16. de 20.-án fizettem ki, és 27.-án vettem át.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#49481) Elektrosokk válasza Darko_addict (#49479) üzenetére


Elektrosokk
addikt

nem kell rögtön kifizetned, legalábbis én nem szoktam mindig azonnal.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#49482) madle válasza Darko_addict (#49479) üzenetére


madle
őstag

Szerintem úgy nem lehet, csak egyből PP vagy kártya, de a PP biztonsgos, meg igazából pénzvisszafizetési garanciát is vállalnak, én ezért sem félig az ottani vásárlásoktól, ha valami nem jön meg, intézkedek és a pénzem úgy is ott fog csücsülni a számlámon.

(#49483) madle válasza Elektrosokk (#49481) üzenetére


madle
őstag

Most ez komoly? Lehet utánvéttel is rendelni vagy mi?

(#49484) Dluinet válasza Darko_addict (#49479) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ebay mobil alkalmazással asszem lehet később fizetni, vagyis nem kell azonnal

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#49485) Darko_addict válasza Elektrosokk (#49481) üzenetére


Darko_addict
őstag

Legutóbbi alkalommal nagyon kerestem, de nem találtam olyan opciót, hogy ne kelljen. Ugye megveszem, és néhány lépés után van olyasmi, hogy You are almost there, és azonnal irányít a PP-re. Ha innen visszalépek, a termék még nincs megvásárolva. Ergo tulajdonképpen vagy visszalépek, és nincs termékem, vagy előre és PP-on fizetek. Mit nem vettem észre? :F

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#49486) Slownz válasza Elektrosokk (#49480) üzenetére


Slownz
senior tag

Az Estimated delivery-től számítva 30 napod van reklamálva Ebay-en, így ne aggódj, semmi sincs veszve, vissza fogod kapni a pénzed.

Ha eddig nem nyitottál case-t és közvetlenül az eladóval leveleztél, akkor várj egy kis időt (amíg úgy gondolod, hogy odaérkezik), majd ha ő nem teszi, akkor érdeklődj Te nála, hogy megérkezett-e. Nekem mindig akkor szokták visszautalni a pénzt (általában maguktól, de valakit noszogatni kell), ha visszaérkezett hozzájuk az árú.

amúgy erre mentél Te rá Ebayen: My Ebay / Purchase History / kikeresed a terméket / More Actions / Return item ?

Nem hinném, hogy bármi pénzt is buknál, hiszen az Ebay alapból téged fog védeni, ráadásul a feladóvevénnyel is tudod bizonyítani, hogy visszaküldted a terméket.

(#49487) Elektrosokk válasza madle (#49483) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Nem utánvéttel, de ha leütöd a terméket még tovább kell kattintani a pay now opcióra. legalábbis nálam így szokott lenni.

Slownz : igen arra a menüpontra mentem rá és ott return item. Köszönöm! :) most kicsit megnyugodtam.

következő kérdésem: ha terméket szeretnék feladni, folyton probléma van az irányító számmal, usa zip kódot viszont simán fel tudok vinni a hirdetésbe. mi lehet ennek az oka ??

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#49488) Slownz válasza Elektrosokk (#49487) üzenetére


Slownz
senior tag

Ezt a menüpontot nem nagyon ismerem, én mindig az eladónak szoktam írni, aztán ha nem reagál, akkor case, de biztos vagyok benne, hogy nem forog veszélyben a pénzed.

(#49489) Elektrosokk válasza Slownz (#49488) üzenetére


Elektrosokk
addikt

köszönöm! :R

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#49490) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Sziasztok.
Kaptam egy üzenetet, hogy egy felhasználó akitől rendeltem törölve lett, és ha jól veszem ki visszautalták a pénzt.
Beléptem a paypal számlámra, szerepel ott egy refund, és egy transfer to credit card is. Ez mennyi idő után szokott látszani a számlán? 2-3 munkanap?
Most az egyszer jól jött ki a drága dollár, több jön vissza mint amit fizettem. :D

(#49491) Slownz válasza Hurkafej (#49490) üzenetére


Slownz
senior tag

Pár nap átfutási idő kell neki, körülbelül annyi, amennyit írtál: 2-3-4 munkanap.

(#49492) madle válasza Hurkafej (#49490) üzenetére


madle
őstag

Nagyjából úgy, nekem volt hogy 4 munkanapba telt. De ne feledkezz meg a Paypal átváltóról, azért az rendesen drágán váltja át a Ft-ot, mikor vásárolsz, ezért jobb átállítani Banki váltóra

(#49493) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Na srácok, innen hogyan tovább?
[kép] - ha tovább lépek, PayPal-ra visz, hogy fizessek, ha visszalépek, akkor nincs megvásárolva a termék.
Új számlát küld az eladó vásárlás után, szóval nem akarom kifizetni azonnal...

:R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#49494) Hurkafej válasza madle (#49492) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Sajnos én ezzel megszívtam. Átállítottam a banki váltóra.
Az ebay 4,797.40 Ft-ot írt ki. Átváltottam banki váltóra, és 5040Ft-ot karmolt le.
Nem igazán értettem, ha paypalon hagyom akkor olcsóbbat írt ki, de azt hallottam gazdaságosabb a másik. Nem jött be.

(#49495) zeon.hu válasza Hurkafej (#49494) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Hmm, én a csizma vásárlásakor közel 4K-val olcsóban jöttem ki.

#?*@&!

(#49496) madle válasza Hurkafej (#49494) üzenetére


madle
őstag

Az frankó, rendesen fentebb váltotta akkor a bankod. Én is megnézem azért ha veszek valamit, mert most váltottam át nemrég, azóta meg apróságokat vettem aminél em is figyeltem, mennyi az annyi. Nagyobb értéknél azért ez elég szívás tud lenni.

(#49497) Siriusb válasza Hurkafej (#49494) üzenetére


Siriusb
veterán

És azt miből gondolod, hogy az eBay akár a PayPal, akár a bankod árfolyamával számol?

(#49498) davidj92


davidj92
tag

Üdv!
Korábban írtam hogy sérülten érkezett meg egy számológép, de csak most lett egy kis időm foglalkozni vele. Szóval a helyzet az, hogy be sem kapcsol, az elemtartó fedelét lehetetlen normálisan lecsavarozni, csak forog a csavar, de valahogy sikerült kioperálni. Ebayen rányomtam hogy contact seller-->nem azt kaptam amit rendeltem/sérült volt, utána kiválasztottam hogy sérült volt, és elvitt egy request return oldalra, ott megint kiválasztottam, hogy sérült volt, írtam is szöveget, meg linkeltem neki két képet. Ma jött egy ilyen válasz:
"Dear friend, we just double check , So sorry that we can t open the link you sent, There is a button Attach photos in this ebay message,In this case, would you please take and attach some photos via the ebay message so that I can solve your problem as soon as possible? pls kindly inform us via returns after you send the picture to us, We will solve the problem for you properly once we receive the photos. With sincere apology again for the inconvenience. Waiting for your reply. Sincerely, Crystal "
Na én sehol nem látok ilyen Attach photos gombot ez az első problémám. A második pedig ez a mondat: pls kindly inform us via returns after you send the picture to us . A terméket még nem küldtem vissza neki, de ha leballagok a postára és fel akarom adni levélként, akkor kell valamilyen vámnyilatkozatot vagy akármit kitölteni (Kínából jött a cumó)? Eladó honnan fogja tudni, hogy mennyibe került a posta? Mert ugye azt ki kell fizetnie. Egyáltalán hogyan érdemes feladni? Bocsi a sok láma kérdésért, de még nem fordult ilyen elő, hogy vissza kellene küldeni :U

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medve. A medve az megöl.

(#49499) Dluinet válasza Hurkafej (#49494) üzenetére


Dluinet
nagyúr

senki nem vált középárfolyamon, amit a ebay kiír, a paypal ennél jóval többet vont volna le

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#49500) somnia válasza Dluinet (#49499) üzenetére


somnia
őstag

Azért próbáld ki egyszer, mi történik ha Amexel fizetsz!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.