Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48151) Dluinet válasza Intruder2k5 (#48150) üzenetére


Dluinet
nagyúr

hol vagytok akkor amikor más bajban volt virtuális kártyája miatt?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48152) pepe091 válasza Dluinet (#48149) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

A refund mindig megérkezik, mert az nem utalás, hanem tranzakció visszafordítás. Ami nem működik a webkártyával az a withdraw, ezzel szívtak sokan, hogy kiküldeni próbálták a kártyára, de mivel pénzt nem fogadhat, így 1500 Ft levonása után visszakerült a PP fiókjukba az összeg.

[ Szerkesztve ]

(#48153) Intruder2k5 válasza Dluinet (#48151) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Több ismerősöm is van, aki virtuális kártyával használja a PP-t, és mindnek gond nélkül megy! Én nem vitatom, hogy előfordulnak problémák, de ez nem csak virtuális kártyával van így, hanem főkártyával is, mostanában főként a MasterCard-ra van sok panasz! Ha bármi gond van, akkor PP supporthoz kell fordulni, itt a fórumon senki sem tud semmit csinálni egy ilyen üzenettel!, mi csak az ellentétes tapasztalatunkat írtuk le, hogy már pedig sokunknál igenis kifogástalanul működik a virtuális kártya, vagy webkártya, melyik banknál, hogyan nevezik!

A virtuális kártyának pont ez a lényege, hogy neten használjam, nehogy már akkor a főkártyám adatait megadjam bárhova is, ha nem feltétlenül muszáj! Ezért van a vásárlási limit, az időzár, stb..., ami a főkártyán mind nem létezik, vagy teljesen más értékek vannak! Szép is lenne, ha a főkártyámon napi 1Ft lenne a beállított vásárlási limit, ami változtatás után is mindig visszaállna 48 óra elteltével, vagy a megadott keret kihasználása után azonnal!

[ Szerkesztve ]

(#48154) Degeczi válasza Intruder2k5 (#48153) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, a neten használd - de nem a teljesen biztonságos Paypalon, ahol csak te indíthatsz vásárlást, több lépésben jóváhagyva, csalók nem terhelhetnek, így a limitnek sincs semmi szerepe

Paypalon csak fölösleges bonyolítás a virtuális számla feltöltésével vacakolgatni

(#48155) Intruder2k5 válasza Degeczi (#48154) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem a PayPal is a neten van (Neked nem?), ezen kívül amíg nem történik baj, addig mindenre azt mondják, hogy teljesen biztonságos! ERSTE+VISA Virtuon esetén nincs virtuális számla, ez a kártya is a főszámlához tartozik, csak a vásárlási limit, és a tranzakciószám korlátozott! De mindegy is, mert én úgy gondolom, hogy nekem ez így jó, ez erre van kitalálva, és működik is ahogy szeretném, ergo így is marad! Csupán leírtam a véleményemet, ahogy Te is, más kérdés, hogy ezek nem azonosak!

[ Szerkesztve ]

(#48156) vityax82


vityax82
tag

Írtam a pay pal-nak meglátjuk mit reagálnak!

(#48157) BeriHampeR válasza Josi (#48137) üzenetére


BeriHampeR
aktív tag

Egy termék volt.
2db rendeltem belőle, de csak az egyik árát utalta vissza...

Ilyenkor mi a teendő?

(#48158) peter889 válasza randras (#48141) üzenetére


peter889
őstag

Ok, köszi. :R

(#48159) RedCactus válasza vityax82 (#48156) üzenetére


RedCactus
senior tag

Nem járt le esetleg a kártya?

(#48160) Degeczi válasza Intruder2k5 (#48155) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ja ha olyan konstrukció, h nem tartozik hozzá külön számla, és így utalgatni sem kell, akkor persze miért ne!

(#48161) Nestor16


Nestor16
senior tag

Hali.

Mi a legcélszerűbb akkor, ha licitáltam egy termékre, ami még 8 órán át tart, de csak utána vettem észre, hogy 2k a szállítási költség? (0.01$ amit licitáltam, így kicsit sok a szállítás)
Rátaláltam, hogy hol kell bejelenteni, de a 3 választható opció közül az enyém nem nagyon esik egyikbe sem, figyelmetlen voltam. Tehát legjobb lenne, ha nem én nyerném meg, szóval ennyiért nem kell.
Köszi a segítséget :R

Üdv, Dávid

(#48162) Intruder2k5 válasza Nestor16 (#48161) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Írsz az eladónak, hogy törölje a licited mert sajnos benézted a dolgot, és vagy megteszi, vagy nem, vagy benyom egy negatívot, vagy nem... Múltkor én is voltam hasonló cipőben, csak az nem licit volt, hanem vásárlás! Véletlenül rossz helyre nyomtam, és majdnem megvettem valamit 460Ft-ért, alatta meg ott volt 210-ért! Kifizetve még nem volt, de eBay-en már ott volt a megvásárolt cuccok közt, és nem tudtam visszakozni belőle! Írtam a kínainak, hogy téves volt, törölje már legyen szíves! Visszaírt, hogy oké semmi gond, de előbb nyomjak már neki egy pozitív feedback-et! Ezt megkapta, törölte, ennyi...

[ Szerkesztve ]

(#48163) pityu8


pityu8
tag

Sziasztok!

Szept. 7-én fizettem ki egy 25 USD-s cuccot, ami nem érkezett meg. Okt. 10.-én nyitottam Paypal-on case-t, mikor láttam, hogy az eladó már nem létezik. A Paypal ezt válaszolta:
Status

This item not received dispute has been escalated to a claim.

We requested additional information from the seller about this transaction.

What happens next

The seller has been asked to respond by Oct 21, 2014. Once we receive the information, we'll continue our review of this case.

If you've resolved this problem, you can cancel this claim at any time.

If you received the item but it's not as described by the seller, you can change the reason for your claim.

Ebay nem enged "panaszkodni":

PayPal reports that a case should not be opened
We're sorry there's an issue with this purchase. Unfortunately, PayPal reports that we can't open a case for this item.You can try to work out this problem by contacting the seller.

Jó ez nekem, vagy mit kellene tennem, mert lejár 21-én a 45 nap, az árúra az eladó nem írt érkezési időpontot?

(#48164) vityax82 válasza RedCactus (#48159) üzenetére


vityax82
tag

Nem hiszem, másfél hónapja csináltam a webkártyát.

(#48165) Nestor16 válasza Intruder2k5 (#48162) üzenetére


Nestor16
senior tag

Köszi, írtam egy levelet. Első helyzet, hogy nem a megszokott módon történik a vásárlásom, ezért is kérdeztem inkább meg. Tehát legrosszabb esetben is csak egy negatívot kapok. (Kivéve, ha kifizetem vagy rám licitálnak. :U )

Üdv, Dávid

(#48166) KamuMazsola válasza vityax82 (#48164) üzenetére


KamuMazsola
őstag

A paypalon a státuszod verified? Sikerült a kártyát hozzácsatolás után verifikálni? Négyjegyű kódot megkaptad és beírtad a próbaterhelés és a 400 Ft-os levonás után? Ha igen akkor a pp felületén nem birizgáltál valamit? Véletlenül nem törölted a kártyád?

Üdv.: KamuMazsola

(#48167) fardem


fardem
aktív tag

pár dolog tisztázása véget!!!! mivel látom hogy páran össze-vissza irkálnak.

1. licit törlés csak az aukció lejárta előtt 12 órával törölhető (retract bid). ha kevesebb mint 12 óra van hátra, akkor nem tudsz törölni. csak az eladót kérheted, hogy töröljön.

2. az eladó nem tud negatívot adni jópár éve. ha nem megnyered a dolgot és nem fizetsz, akkor max unpaid item case-t tud indítani. ebból pár összegyűjtése után a fiókod korlátozva lesz.

(#48168) Nestor16 válasza fardem (#48167) üzenetére


Nestor16
senior tag

Köszi!

Üdv, Dávid

(#48169) fardem válasza Nestor16 (#48168) üzenetére


fardem
aktív tag

:)

1-2 nem fizetés nem okoz gondot. csak az eladó lesz morci, mivel ezzel megy az idő, és újra hirdethet.

(#48170) htc07 válasza BeriHampeR (#48157) üzenetére


htc07
addikt

arról lecsúsztál, ki kellett volna választani, hogy hány termék után kérsz refundot (alapból 1-re van állítva).

legalábbis én így tudom.

(#48171) Nandivagyok


Nandivagyok
aktív tag

Üdv!
Ugyan nem vagyok kezdő ebayes, de nagyobb értékben még nem rendeltem, amit esetleg vám is terhelne. Az első hsz. alapján az import chargest magában foglaló vásárlásom lenne, de nem tudom részt vesz-e az eladó a global shipping programban. Egyébként a jomashop nevű ebayes óraboltról lenne szó, van valakinek tapasztalata? Itthon már nem terhel külön semmi költség, csak paypallel fizetek?

(#48172) lakkusjj


lakkusjj
aktív tag

Sziasztok!
Új vagyok az ebay-hez, néhány kisebb értékű cuccot már vásároltam. Most viszont lenne egy kérdésem. Mi van akkor, ha egy nagyobb értékű tárgyat szeretnék venni, pl fényképezőgéphez egy objektívet, és az ára több, mint a paypalhoz társított kártyám vásárlási limitje? Korlátozza a kártya limit, hogy mekkora összeget tud leemelni a paypal?

(#48173) KamuMazsola válasza lakkusjj (#48172) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Csak a limit erejéig tudsz vásárolni. Esetleg módosítsd a kártya limitet!

Üdv.: KamuMazsola

(#48174) vityax82 válasza KamuMazsola (#48166) üzenetére


vityax82
tag

Igen a státuszom verified!
Persze már megjött a kó is és a 400Huf is!
Ha a paypalon a bemegyek a Profil/Mymoney/Bankacount /update-be
akkor ott látszik a bankszámlaszámom utolsó 4 számjegye és hogy be van állítva elsődlegesnek!
Esetleg ha törlöm és utána újra hozzáadom az úgy működhet?
Mert olvasgattam itt ott és volt aki ezt megpróbálta és a törlés után nem engedte újra registrálni a kártyaszámot mert már volt egy olyan a rendszerben!
Állítólag a paypalnak kell resetelni?
Hiába írtam nekik még eddig nem válaszoltak! :(

(#48175) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Hello!
Mit írjak, ha az áru nem működik?
Egy VGA-ból 3 RCA átalakító kábelről van szó, amiről reményeim szerint a laptopot összekötöttem volna a TV-vel. De a kép nem, hogy zajos, semmi jel nincs ami hasonlítana a laptop monitorján látottakra. Csak mák.
A laptop kimenete jó, próbáltam monitorral, a TV bemenete is jó, dvd lejátszóval hibátlan.
Vagy ilyen kábeltől ne is várjak képet, hiába rendelek?

(#48176) Degeczi válasza Hurkafej (#48175) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A TV (képcsövesé, de gondolom ahhoz kellene csatlakozó) sorfrekvenciája 16 kHz, a VGA minimum a duplája - és semmi nem garantálja, h az adott VGA kártya beállítható ennyire alacsonyra (és magától nem is fog)

(#48177) Gépötty válasza Hurkafej (#48175) üzenetére


Gépötty
senior tag

PAL/NTSC stimmel?

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#48178) KamuMazsola válasza vityax82 (#48174) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Most akkor a bankszámlaszámod, vagy a kártyaszámod utolsó négy számjegye látszik?

OTP-s webkártya esetén a Bank accounts-nál "OTP x-0000 (Primary)" nekem ez látszik, ami a folyószámla számom utolsó négy jegye. (OTP lafo esetén az utolsó 8 szám nulla)
Alatta a Debit and credit cards-nál van egy mastercard logo és a kártya utolsó négy száma és zárójelben a lejárat dátuma hó/év.
Ha neked is így jelenik meg akkor valószínű, hogy ez a része jó. Esetleg a paypal topikban okosabbak is vannak, talán többet tudnak segíteni. De nekem gyanus, hogy a társított kártya valamiért törlésre került. Esetleg a bankodnál is érdeklődj!

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#48179) vityax82 válasza KamuMazsola (#48178) üzenetére


vityax82
tag

A kártyaszámom utolsó 4 számjegye látszik!
Alatta a Debit and credit cards-nál nálam nincs logo hanem ez: I want to pay my online transactions with my debit or credit card.
és a szöveg mellett egy add my card!
és ha itt hozzáadom a kártyámat akkor nem engedi , kiírja hogy le van tiltva!

(#48180) KamuMazsola válasza vityax82 (#48179) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Akkor neked nincs társítva kártyád. Nem vagyok angolos, az első bejegyzésedből nem tudom, hogy a paypal tiltotta-e le, vagy esetleg a bankod. Nem akarok okoskodni. Lépj be az otps webbankba nézd meg nem kaptál-e valami üzenetet, ill próbáld felhívni a bankod, hátha tudnak segíteni!

Esetleg nem tudja valaki, hogy mely esetben kerül tiltásra a társított kártya?

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#48181) TaaT


TaaT
veterán

Havernak csak akkor hajlandó elküldeni a kínai a csomagot ha megadja a telefonszámát és a címét. Természetesen ezek meg vannak adva az ebay-en és paypal-on is (a cím biztos). Mit csináljon?

Give them hell Ukraine!

(#48182) vityax82 válasza KamuMazsola (#48180) üzenetére


vityax82
tag

Beléptem a webbankba de ott semmi üzenet nem jött sőt még a webkártyám is működik most utaltam róla vissza lóvét a saját számlámra!

A Debit and credit cards-nál: Number of cards active on your account: 0

[ Szerkesztve ]

(#48183) Siriusb válasza TaaT (#48181) üzenetére


Siriusb
veterán

Várja meg, amíg kijózanodik a kis kínai. :D

(#48184) KamuMazsola válasza vityax82 (#48182) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Próbáld meg a pp topikban is, vagy ha gondolod megadhatod a valódi kártyád számát is, ahogy itt feljebb javasolta valaki.

Üdv.: KamuMazsola

(#48185) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Rendeltem most egy csomagot az USA-ból az eBay Global Shipping Program segítségével.
Mivel a rendelésem előtt nem nagyon találtam róla információkat, így írok róla néhány tapasztalatot.

-ebben a szállítási módban a Pitney Bowes a partner szállító cége az eBay-nek
-az eladónak egy Kentucky-ban levő USA címre kell szállítania a csomagot, a te címedet nem is kapja meg
-ezen a címen a cég kibontja a csomagot, ellenőrzi annak a tartalmát, kitölti a vámárú nyilatkozatot
-a cég intézi a Magyarországra való szállítást és a teljes vámoltatási folyamatot is
-a szolgáltatásért előre kell kell fizetni (szállítási költség+VÁM+ÁFA), a csomag kézbesítésekor már nem kell fizetned semmit
-USA-ból a szállítás kb. 8-12 nap, a csomag rendben sérülésmentesen megérkezett és végig nyomon követhető volt, a kiszállítás előtt 2 nappal már írta a GLS oldal a kiszállítás tervezett napját

Költségek:
-áru értéke: 365 USD, súlya 3,5 kg
-USA szállítás: 28 USD
-Pitney Bowes Import költségek: 97,4 USD
-Pitney Bowes USA-HUN szállítás: 44,32 USD

A trackingje a csomagnak így nézett ki, az európai partnercég a GLS-volt, itthon ők hozták ki a csomagot:
Delivered
Oct-16-14, 03:25 AM, Budapest, Ungarn

Out for Delivery
Oct-16-14, 00:16 AM, Budapest, Ungarn

In Transit with Destination Carrier
Oct-15-14, 23:59 PM, Budapest, Ungarn

In Transit with Destination Carrier
Oct-15-14, 23:19 PM, Budapest, Ungarn

In Transit with Destination Carrier
Oct-15-14, 11:01 AM, Budapest, Ungarn

In Transit with Destination Carrier
Oct-14-14, 14:46 PM, Neuenstein, Deutschland

In Transit with Destination Carrier
Oct-14-14, 10:00 AM, Neuss, Deutschland

Shipped from Shipping Center to International Destination
Oct-11-14, 01:52 AM, Erlanger

Customs Documentation and Labeling
Oct-09-14, 02:42 AM, Erlanger

Processing at Shipping Center
Oct-08-14, 19:25 PM, Erlanger

Arrived at US shipping Center
Oct-07-14, 23:55 PM, ERLANGER, KY 41018

In Transit-Arrived at Post Office
Oct-07-14, 20:57 PM, CINCINNATI, OH 45235

In Transit-Departed USPS Facility
Oct-07-14, 03:25 AM, ALBUQUERQUE, NM 87121

In Transit-Arrived at USPS Origin Facility
Oct-06-14, 21:38 PM, ALBUQUERQUE, NM 87121

In Transit-Departed Post Office
Oct-06-14, 16:44 PM, ALBUQUERQUE, NM 87101

In Transit-Acceptance
Oct-06-14, 16:27 PM, ALBUQUERQUE, NM 87101

(#48186) parkr válasza Flashcash (#48185) üzenetére


parkr
őstag

ezt jó tudni, köszi!

(#48187) Degeczi válasza Flashcash (#48185) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Részletező számla nincs az importköltségekről?

Mert ez így vagy a 365 * 27% magyar áfa (ami kedvező, mert elvileg áfa alap lenne a szállítási költség is - bár néha tényleg nem számolják bele a vámosok, csak normál küldeményeknél az nem nagy tétel, pár $, itt viszont nagy különbség lenne),
vagy 365 + 28 + 44 = 437 * 22% áfa, amit azon a helyen számolhattak rá, ahol az EU-ba lépett (bár ez nem túl valószínű, mert a vélhető belépési ponton, Németországban 19% lenne)

Szóval jó lenne tudni, pontosan hogyan számolnak

(#48188) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Az Ebay a ebay top rated seller plecsnit mire adja?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48189) htc07 válasza Dluinet (#48188) üzenetére


htc07
addikt

asszem a plecsni alatt ki van írva

(#48190) Dluinet válasza htc07 (#48189) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Sales requirements:
You have at least 100 transactions with US buyers over the most recent 12-month period.
You have at least $1,000 in sales with US buyers over the most recent 12-month period.

Ez a legérdekesebb: 1 business day handling time: If a buyer pays on Tuesday, you need to upload tracking by 11:59:59 pm Pacific Time on Wednesday.

és még sok egyéb

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48191) radi8tor válasza Dluinet (#48190) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tracking?
Hányszor vásároltam már top rated sellertől tracking nélkül.
Gondolom ez csak akkor kötelező, ha olyat választ a vevő.

⭐ Stella

(#48192) Dluinet válasza radi8tor (#48191) üzenetére


Dluinet
nagyúr

USA

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48193) randras válasza Flashcash (#48185) üzenetére


randras
veterán

a cég kibontja a csomagot, ellenőrzi annak a tartalmát

=

átcsomagolják kisebbre, ezért nem hajlandóak sokan így küldeni

[ Szerkesztve ]

(#48194) Flashcash válasza Degeczi (#48187) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nincs, de egyértelműen Németországban lépett be a csomag be az EU területére (VÁM+ÁFA), és gondolom haszonkulcs, kezelési költség is van rajta a Pitney Bowesnak.
Németországtól a GLS tracking egyszerű szállítás, semmilyen vámoláshoz kapcsolódó üzenet nincs benne.

(#48195) Flashcash válasza randras (#48193) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

-Ezt a csomagot nem csomagolták át, rajta vannak az eredeti USPS matricák is, pedig elég nagy csomag.
50*40*20cm
-A kibontásra azért is van szükség mert a vámáru nyilatkozatot látatlanban nem töltheted ki.
Mivel ebben a folyamatban a szállító cég intézi a vámoltatást, ezért az ő felelőssége, hogy valóban az van-e a csomagban. ami az ebay tranzakcióban szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#48196) korn


korn
aktív tag

Hali!

Van egy rendelésem Angliából, ami több mint 1 hónapja nem akar megjönni. Az eladó adott tracking number-t a csomaghoz, amihez a Royal mail oldalán tartozik is valami aktivitás, annyi látszódik, hogy feladták a csomagot. Viszont a magyar posta tracking-je nem látja ezt a csomagazonosítót. Ilyenkor van értelme dispute-t nyitnom, vagy eleve buktam a dolgot?

ez lenne: RS146460978GB

(#48198) Josi válasza korn (#48196) üzenetére


Josi
aktív tag

Ha még benn vagy a határidőben írj neki, hogy nézzen utána mi történt a csomaggal.
Angliából többnyire 7-8 nap alatt itt vannak a csomagok.
A tiedet valahogy nagyon elkeverhették. :((

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#48199) korn válasza Dluinet (#48197) üzenetére


korn
aktív tag

Ja, ezt írja a royal mail tracking-je is kb 1 hónapja.

(#48200) somnia


somnia
őstag

Now when you shop online with PayPal, your return shipping costs can be refunded if you change your mind. You don't have to worry anymore. Valid also on international purchases. To benefit from this new service* for your next purchase, activate it now in one single click.

Most jött.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.