Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48301) k.kristof válasza GoTReX (#48299) üzenetére


k.kristof
őstag

A legtöbb eladó csak PayPalon keresztül fogad el fizetést, a PayPal pedig tudtommal támogatja a Maestro kártyákat. Ha még nincs PayPal fiókod, az összefoglalóban is megtalálod ezt a linket, ahol részletesen leírják, mit kell tenned.

A PayPal fiókod ezután kösd össze az eBay fiókoddal, a My eBay -> Account -> PayPal Account oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#48302) Dluinet válasza GoTReX (#48299) üzenetére


Dluinet
nagyúr

csinálsz egy paypal accuntot és hozzácsatolod a kártyát (fizetésnél válaszd hogy a paypal helyett a bank váltson)
kártyával direktben ne fizessél neten

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48303) GoTReX


GoTReX
őstag

Köszönöm a nagyon gyors válaszokat!:) Este miután hazaértem megnézem ,és regisztrálok .:) Paypal ,mint közbeiktatott harmadik fél mekkora felárral jár,vagy hogy megy ez röviden?:)

XBOX ID: GoTReX #4839

(#48304) tboy93 válasza GoTReX (#48303) üzenetére


tboy93
nagyúr

Neked nem jár felárral, az fizeti a paypal díját aki kapja a pénzt, vagyis az eladó :))

Illetve abban az esetben ha nem rendeled hozzá a paypalhez a bankkártyád, hanem a paypal számlára utalsz pénzt, akkor a paypal váltja a valutát, pl. ha dollárban kell fizetni, ekkor a paypal az aktuális árfolyam fölött kb. 10Ft-al vált. Ha hozzárendeled a paypalhez a kártyádat akkor a bankod tud váltani.

[ Szerkesztve ]

(#48305) k.kristof válasza GoTReX (#48303) üzenetére


k.kristof
őstag

Neked semennyivel, viszont ha a PayPalra hagyod, hogy ő váltsa át HUF-ra a vásárlás összegét, amit levon a kártyádról, akkor rosszabbul jössz ki, mintha a saját bankod váltaná.

(#48306) GoTReX


GoTReX
őstag

Hmm ez jól hangzik. Azthiszem rendelek egy olcsó 800-1000Huf értékű övet vagy valamit,aztán meglátjuk mi a menete.:)

XBOX ID: GoTReX #4839

(#48307) tboy93 válasza GoTReX (#48306) üzenetére


tboy93
nagyúr

Annyit azért érdemes tudni, hogy mivel jön a karácsony azért iszonyat csúszások lehetnek. Ilyenkor szerintem már nem annyira érdemes rendelni, 10 csomagból eltűnik 3-4 tutira, a maradék meg 2-3 hónap alatt jön meg. Persze ami eltűnik annak visszakapod az árát, nem vesztesz semmit, csak ilyenkor jóval nagyobb "szerencse" kell ahhoz hogy időben és épségben házhoz érjen a csomag. Alapvetően az angliai csomagok gyorsan ideérnek 7-10 nap, Kínából 20-30 nap is akár, ilyenkor meg aztán ki tudja... Volt olyan csomagom ami 4 hónap után talált ide :DDD persze addigra a pénzt már rég visszakaptam.Ha nem sűrgős akkor rendelj nyugodtan, max 1.5-2 hónap után visszakéred a pénzed.

(#48308) cs.david94


cs.david94
tag

Nekem is még van csomagom ami nem jött meg, szeptember 20. fizetés, október 29-i megérkezési határidővel. meg egy október 4-i se jött még meg. Ismerős meg rendelt október 3-án, aztán e hét hétfőjén megjött neki, szóval össze vissza jönnek. Neki is futott be nemrég nyár közepi rendelés, persze a pénzt is visszakapta már, meg amit helyette rendelt, már rég használja.

(#48309) tboy93 válasza cs.david94 (#48308) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem a 4 hónapos rendelésben az volt a poén, hogy egy tablet billentyűzetet rendeltem és amire megjött a bill már meg sem volt a tablet :D

(#48310) GoTReX


GoTReX
őstag

Hehe látom most jön a feketeleves:D

XBOX ID: GoTReX #4839

(#48311) Josi válasza tboy93 (#48309) üzenetére


Josi
aktív tag

Nem kellene ilyen gyorsan tabletet váltogatni. :D

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#48312) GoTReX


GoTReX
őstag

A Free shippinges cuccok közül ugye nem terhel semmi más ,csak a termék ára. Gondolok itt vámra,vagy akármi behozatali dologra. :U

XBOX ID: GoTReX #4839

(#48313) Intruder2k5 válasza GoTReX (#48312) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez az árától, és a küldő országtól is függ!

(#48314) Dluinet válasza GoTReX (#48312) üzenetére


Dluinet
nagyúr

csak a szállításra vonatkozik
vámra, ÁFÁ-ra nem, az te fizeted utólag értékhatárok szerint
tiltott cikkek behozataláért pedig téged vesznek elő és téged büntetnek

tehát ha van egy tréfás eladó és egy pisztolytöltényt belerakna a csomagba, akkor te mész a rendőrségre magyarázkodni

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48315) zeon.hu válasza GoTReX (#48312) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

felül kinyitod az összefoglalót, szinte minden le van írva vagy linkelve.

#?*@&!

(#48316) GoTReX


GoTReX
őstag

Uhh akkor ez mégsem egy sikertörténet.Honnan tudom én ezt meg ,hogy mennyi.

XBOX ID: GoTReX #4839

(#48317) GoTReX válasza zeon.hu (#48315) üzenetére


GoTReX
őstag

Oké ,köszi:)

XBOX ID: GoTReX #4839

(#48318) GoTReX válasza Dluinet (#48314) üzenetére


GoTReX
őstag

Amúgy köszönöm a türelmet,és a segítségeket.Nagyon nem vagyok én ebben otthon,pedig az árak nagyon csábítóak,és nagyon nagy a kínálat hazaiakhoz képest.

XBOX ID: GoTReX #4839

(#48319) zeon.hu válasza GoTReX (#48318) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

nem kell kapkodni, a paypal véglegesítéséhez kell majd egy kód, amit talán csak pár nap múlva fogsz látni a bankodnál.
addig lehet nézelődni, meg főleg megbízható eladókat keresni.

#?*@&!

(#48320) raziel01 válasza zeon.hu (#48319) üzenetére


raziel01
veterán

Nem kell megvárni a paypal kódot. Anélkül is lehet vásárolni. Nekem hónapokig nem volt megerősítve. Ha nincs megerősítve akkor évi max ~150 ezret fizethetsz paypal-al. Amúgy meg pár vásárlás/pár hét után kód nélkül is automatikusan megerősítik.

(#48321) zeon.hu válasza raziel01 (#48320) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

no, ezt én sem tudtam,kösz!

#?*@&!

(#48322) Agostino


Agostino
addikt

üdv

amíg nem adok valamilyen feedback-et az eladó felé, akkor jól emlékszem, hogy nem adja át neki az ebay a pénzt? küzdök egy sráccal aki fals termékleírást adott - hibátlanra hirdetett valamit, ami nem az - most meg nem érti, miért kérem meg az alkatrészek árát. nem félek case-t nyitni mert videó és fotó is alátámasztja az álláspontomat.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#48323) raziel01 válasza Agostino (#48322) üzenetére


raziel01
veterán

"amíg nem adok valamilyen feedback-et az eladó felé, akkor jól emlékszem, hogy nem adja át neki az ebay a pénzt?"

Kezdő eladóknál így működik. De a te szempontodból mit számít? Semmit. Ebay védelem ígyis-úgyis véd.
Amúgy meg drágább cuccnál úgyis azt mondja az ebay a case-ben, hogy küldd vissza.

(#48324) parkr válasza raziel01 (#48323) üzenetére


parkr
őstag

semmit sem számít...
egy eladásom volt eddig, azóta sem kaptam értékelést.
3 hetet kellett várni a pénzre

(#48325) raziel01 válasza parkr (#48324) üzenetére


raziel01
veterán

Igen, kezdő eladóknál így van és jól van ez így bármennyire is szemétségnek tűnik.
Nagyon halkan jegyezném meg, hogy miért jó ebay-en eladni? Nekem eszembe nem jutna külföldinek postázni, hogy aztán esetleg én szívjam meg. Inkább eladnám OLX-en vagy vaterán.

(#48326) Gépötty válasza raziel01 (#48325) üzenetére


Gépötty
senior tag

Miért éri meg?
Van egy erősítőm. Itthon talán el tudnám adni 30k-ért, ebay-en két találat van rá: 215 és 289$ értékben (+ szállítás). Még kérdés?

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#48327) Agostino válasza raziel01 (#48323) üzenetére


Agostino
addikt

üdv

de én nem akarom visszaadni a terméket, mert egyrészt kell másrészt pedig rendbe raktam azóta. annak ellenére kellett szervizelnem, hogy az eladó hibátlannak hirdette. én most csak az alkatrészek árát szeretném visszakapni, semmi egyéb. de az eladó ettől is elzárkózik, szerinte postázzam vissza az egészet. nyilván nem fogom, mert a beépített új cuccok árát és a beletett munkát nem akarom bukni.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#48328) tboy93 válasza Agostino (#48327) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az a baj, hogy addig hozza sem szabadott volna nyulnod amig el nem rendezodott az ugy. Igy buktad a penzt, ha azt keri hogy kuld vissza es akkor van refund, akkor nincs mit tenni.

(#48329) Agostino válasza tboy93 (#48328) üzenetére


Agostino
addikt

ja értem. akkor kiosztom a negatívot, nem birkózok vele. mondjuk ezzel elintézte magát kezdő eladóként, de megmondom őszintén leszarom, ha pár ezer forintot nem akar beutalni nekem, hogy cserébe kapjon egy pozitívot, nekem töknyolc. én még mindig a pénzemnél vagyok, ő bukik nagyobbat.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#48330) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

udv!

power bankhoz megbízható, kipróbált eladó(ka)t tudna linkelni valaki?
(5000-12000mAh)

#?*@&!

(#48331) htc07 válasza zeon.hu (#48330) üzenetére


htc07
addikt

[link] ezt linkelte valaki régebben itt vagy a másik ebayes topikban, a héten rendeltem én is pont, úgyhogy nem tudom eredeti-e (de állítólag az).

+ angliából jön (elvileg)

[ Szerkesztve ]

(#48332) Dluinet válasza zeon.hu (#48330) üzenetére


Dluinet
nagyúr

banggood

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48333) zeon.hu válasza Dluinet (#48332) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

kösz nektek!

#?*@&!

(#48334) Dluinet válasza zeon.hu (#48333) üzenetére


Dluinet
nagyúr

10400mAh
5200mAh

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48335) bl4ze válasza zeon.hu (#48330) üzenetére


bl4ze
veterán

Banggood-ról vettem 5600-osat, teljesen jó, de igen lassan érkezett meg : 34 nap SE post, azt ne kérj rá SE post brutál lassú

.:. bl4ze .:.

(#48336) htc07 válasza bl4ze (#48335) üzenetére


htc07
addikt

amiben akku van, azt a kínai posta valószínűleg visszapattintja.

amúgy az SE posttal semmi baj nincs szerintem, még hamarabb is szoktak jönni azok a csomagok nekem. (34 nap teljesen jónak számít mostanság sajnos)

(#48337) randras


randras
veterán

Na tessék, már megint majdnem 6000 fontot raktam egy Nintendo Controllerre. :O :W

(#48338) radi8tor válasza randras (#48337) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Aki megteheti. :)

⭐ Stella

(#48339) KamuMazsola válasza randras (#48337) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Ennyiért van nekem is, állom a postát!:-)

Üdv.: KamuMazsola

(#48340) zeon.hu válasza htc07 (#48336) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

ettől félek én is, lehet mégis európai eladót keresek.

#?*@&!

(#48341) Ákinard


Ákinard
aktív tag

Sziasztok!

A kezdetek kezdetén először a német ebayről rendeltem egy terméket, és annó ott regisztráltam. Viszont én angolul beszélek, de az ebay mindent németül küld...
Nem lehetne ezt a nyelvet átállítani valahogy?

(#48342) Dluinet válasza Ákinard (#48341) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ebay.com > belépsz a német fiókoddal

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48343) Ákinard válasza Dluinet (#48342) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Ezt szoktam tenni, de ettől még az összes értesítés (emailek pl. a postára adásról) mind német...

(#48344) Teko001 válasza Ákinard (#48343) üzenetére


Teko001
őstag

(#48345) Dluinet válasza Ákinard (#48343) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ezt találtam:
Just chatted with an eBay rep (on my ipad!) and he was able to switch/change my registration country after verifying my email & phone number. All took less than 10 minutes.
I suggest you try again

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48346) matyi19


matyi19
őstag

Sziasztok!
Pontosan, hogy is van?
Az estimated delivery lejárta után (pl.: Nov 07, 2014 - Nov 28, 2014, ebben az estében november 28 után), még van 30 napom írni az eladónak, hogy küldje vissza a pénzem, ha nem érkezett meg a csomag?
Jelenleg több mint 30 csomagom van úton, ebből 5 megérkezett a múlthéten, mind határidő előtt...
Illetve van pár olyan csomagom is, aminél megjelenik hogy el lett küldve, de nincs estimated delivery, ebben az esetben mi van?
Köszönöm!!

(#48347) totyak


totyak
aktív tag

Ha szeptember 18 óta nem jött meg a cucc kínából, akkor kezdhetek aggódni annak tudatában, hogy a legkésőbbi megérkezési dátumot október 21-re jelölte az eladó? Mennyi idő van eBay-nél, amíg magától záródik egy tranzakció úgy, hogy már nem értékelhetek?
Ha teszem azt reklamálok és ő azt javasolja, hogy újra küldi a cuccot, akkor elölről indul ez az idő, vagy az előre meghatározott X időből már letellett ez a bő hónap és napjaim lennének hátra? Kicsit nyakatekerten kérdezem, de azért remélem érthető.
Nem egy drága cucc, nem a pénzem féltem, csak szükségem lenne a termékre. Viszont tartok tőle, hogy fel sem adta és ha kérem, hogy küldje újra, megint nem adja fel, csak bejelöli eBay-en, én feleslegesen várakozok és még abból az időből is kicsúszom, hogy legalább jól lenegatívozzam.

Köszönöm

(#48348) Intruder2k5 válasza totyak (#48347) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az újraküldést ne kérd, az esetek nagy többségében úgysem küldik el újra a terméket, és természetesen nem indul újra az idő! Akkor inkább refund, és rendeld meg újra, de lehetőleg ne ugyanattól az eladótól...

(#48349) cs.david94 válasza totyak (#48347) üzenetére


cs.david94
tag

Szeptember 20-án rendelt cuccom még nekem sem ért ide, igaz nekem 29-e a határidő utolsó napja.
Valószínűleg egy konténerben utaznak a dolgaink, csak tudod van egy út légvonalban egyenesen, meg van egy rövidebb az erdőn keresztül. Na ezek az erdőn keresztül jönnek biztos. Ismerősnek meg érkezett már október elején rendelt cucc is, majd ideér.
Újraküldést ne kérj, hanem a pénzed vissza!

(#48350) radi8tor válasza matyi19 (#48346) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

még van 30 napom írni az eladónak, hogy küldje vissza a pénzem, ha nem érkezett meg a csomag?

Igen.

de nincs estimated delivery, ebben az esetben mi van?

Szerintem ilyenkor fizetéstől számítva 45 napig van időd reklamálni case formájában. (üzenetet előtte is írhatsz bármikor)

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.