Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48201) Teko001 válasza somnia (#48200) üzenetére


Teko001
őstag

Ezért ezt tegyük hozzá (plusz nem csak eBay):
"On up to 3 separate purchases, even from abroad. The service is free and we won’t charge you any fee." ... "*Until 31 December 2014"

További részletek: https://www.paypal.eu/returns/generalconditions

(#48202) bl4ze válasza korn (#48196) üzenetére


bl4ze
veterán

Ezzel egy gond van, vagy elveszett vagy ellopták :

Date Time Status Track point
22/09/14 18:57 DESPATCHABLE TO HEATHROW WORLDWIDE DC GREENFORD MAIL CENTRE
22/09/14 18:39 COLLECTED GREENFORD MAIL CENTRE

A gond ott van, hogy a GLS nem kapta meg, Ő szállítja UK-ból a csomagot tovább.

A következő az lenne , hogy "Despatched to GLS Hungary"

Ez a csomag eltűnt, indíts dispute-t még mielőbb.

UPDATE : ilyen lenne ha rendben továbbították volna :

08/10/14 11:35 DELIVERED HUNGARY
07/10/14 20:25 RECEIVED AT OE GLS HUNGARY GLS HUNGARY
01/10/14 AM DESPATCHED TO GLS HUNGARY HUNGARY

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#48203) parkr válasza somnia (#48200) üzenetére


parkr
őstag

hogyan kell aktiválni?

(#48204) Teko001 válasza parkr (#48203) üzenetére


Teko001
őstag

PayPal mailre kaptál egy üzenetet valószínűleg. Nekem valamiért adathalásznak nézte a böngésző, de mivel még csak be se kellett írni semmit, csak megnyitni a levelet, a domain is stimmelt, stb... így valami tévedés lesz

(#48205) parkr válasza Teko001 (#48204) üzenetére


parkr
őstag

na, pont most kaptam meg én is

(#48206) quailstorm


quailstorm
nagyúr

One less thing to worry about.

Your return costs refunded.

Now when you shop online with PayPal, your return shipping costs can be refunded if you change your mind. You don't have to worry anymore. Valid also on international purchases. To benefit from this new service* for your next purchase, activate it now in one single click.

Én is megkaptam. Bár nem tudom jó lesz-e ez nekem, gondolom ara való, ha pl veszek egy telót, nem megy a kamera, és erőszakkal megfizettetem a visszautat az eladóval.

(#48207) New Bluestar


New Bluestar
tag

Sziasztok !

Vettem néhány apróságot, ki is fizettem. Aztán nem néztem be vagy 3 napig, most látom hogy az egyik cuccra az van írva. hogy The seller revised one or more of the listings in your cart.

Most ez mit jelentene ?
És mi van a pénzzel, amit kifizettem érte ?

Köszi !

(#48208) New Bluestar válasza New Bluestar (#48207) üzenetére


New Bluestar
tag

Úgy látom az áru rendesen úton van, legalábbis valami TN-t kaptam, igaz még nem él.

(#48209) radi8tor válasza New Bluestar (#48207) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt jelenti valamit módosult a termék leírása.

⭐ Stella

(#48210) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

Próbáltam vásárolni, de eBay-ről való átirányítás után a PayPal hibát dob. Nálam van csak gond, vagy másnak sem megy?

(#48211) hazemaze


hazemaze
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék rendelni ebay ról egy telefont! (DOOGEE VALENCIA DG800 Smartphone)
És több van belőle feltöltve ezekkel a beállításokkal:
-Free shipping
-buy it now
-new
Valamelyik olcsóbb valamelyik drágább és hogy melyik meg bízható arra lennék kíváncsi.
meg hogy van e valami biztosíték arra hogy a telefon új meg ilyenek.
itt vannak a linkek:
[link]
és itt egy másik:
[link]
Szóval összefoglalva: a linkek közül szerintetek melyik a meg bízható és hogy van e garancia hogy ha szar a telefon vagyis hibás és nem új ahogyan az oldalon írja.

(#48212) New Bluestar válasza radi8tor (#48209) üzenetére


New Bluestar
tag

Köszi szépen :R

Megnézem akkor mi változhatott.

(#48213) New Bluestar válasza hazemaze (#48211) üzenetére


New Bluestar
tag

Szia !

Én annak idején, nyár elején, amikor megjelent a teló rendeltem egyet. Azüzlet végül is visszajelzett, hogy nem küldik, törölték is a kínálatból, ugyanis a wifije nagyon gyenge volt. Akkortájt többen is írtak, hogy gond van vele. Viszont lehet hogy csak egy hibás széria volt, mert azóta többen is megelégedéssel használják. Azért erre a wifi problémára számíts.

Viszont van egy ilyen topik: Android dual sim okostelefonok

ahol sokat írnak a kínai telókról. Ott javasolják például, hogy telefont ne ebay-en, hanem kínai webshopban vegyünk. Árban ugyanott van, viszont garantáltan új. Abban a topicban lehet sok telefonról, többek közt erről is tapasztalatokat olvasni.

Ja és ajánlott kínai üzlet pld a minideal

Ott pld 115$ a Doogee Valencia.

(#48214) hazemaze válasza New Bluestar (#48213) üzenetére


hazemaze
csendes tag

Nagyon köszönöm! :) :)) :)

(#48215) hazemaze


hazemaze
csendes tag

És még valami a szállítás ingyenes vagy van posta költség meg ilyenek?
És a rendelésének a lépéseit légyszíves írd le ha van rá időd!
Meg hogy mi mit jelent pl: Discount Codes ...

[ Szerkesztve ]

(#48216) havri1


havri1
félisten

Az előbb akartam 2 terméket vásárolni, és mind a 2-nél a paypal hibát dobott.
Ebay-es listámban nincsenek ott, paypalon semmi, bankhoz nem érkezett semmi infó a vásárlásról.
Ilyenkor mi van? Rendeljem meg újra? Vagy várjak?
Nem akarom duplán kifizetni, ha később mégis megjelenik a listában, és kéri, hogy fizessem..

havri

(#48217) parkr válasza hazemaze (#48215) üzenetére


parkr
őstag

ha free van írva akkor ingyenes de számolj rá 27% áfát

[ Szerkesztve ]

(#48218) hazemaze válasza parkr (#48217) üzenetére


hazemaze
csendes tag

Akkor ez áfa nélkül van?
Vagy csak a biztonság kedvéért számoljam rá?

(#48219) krisztianAMG válasza havri1 (#48216) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Nekem is ezt volt, de már megy.

(#48220) k.kristof válasza hazemaze (#48218) üzenetére


k.kristof
őstag

99%, hogy megfogják.

(#48221) New Bluestar válasza hazemaze (#48218) üzenetére


New Bluestar
tag

Discount kód az, hogy ha van valamilyen kódod, amivel pár dollár kedvezményt adnak, akkor oda be lehet írni.

A boltban nem kell fizetni ÁFA-t, de a magyar vámnál kell ÁFÁ-t fizetni, ami 27%, ezt majd a postásnak kell fizetned, vagy a futárnak, attól függ hogy kéred a szállítást. Postával általában ingyenes, de vagy 3 hét, vagy még több mire megjön. Futárnakl fizetni kell , ott van a megrendésnél, hogy mennyit, de egy héten belül megjön.

Illetve van még egy lehetőség teló rendelésre, de az hosszú, ha érdekel leírom priviben. Igaz pont Doogee-t nem lehet így rendelni.

[ Szerkesztve ]

(#48222) parkr válasza hazemaze (#48218) üzenetére


parkr
őstag

mindenképp fizetned kell mivel az értéke miatt vámon meg fogják fogni, aztán adatokat kérnek majd tőled, fizetsz és továbbítják neked (ez is pénzbe kerül, 1500 talán)

(#48223) New Bluestar válasza parkr (#48222) üzenetére


New Bluestar
tag

Igen, ha ingyen postával jön, akkor 1500 a vámkezelés, ha futárral kéri, akkor az benne van a futár árában.

(#48224) havri1 válasza krisztianAMG (#48219) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, már tényleg jó.

havri

(#48225) flegga92 válasza New Bluestar (#48223) üzenetére


flegga92
senior tag

Én ezért szoktam inkább a DHL-t választani. Általában megvan 3000 Ft-ból és 3 nap alatt itt van. És ha azt nézzük a postának 1500 sarcot kéne fizetni ígyis-úgyis, akkor megéri az a plusz 1500.

(#48226) Merlini válasza radi8tor (#47989) üzenetére


Merlini
tag

Ebay-től jött egy automatikus válasz, hogy hamarosan válaszolnak, amikor egy hete levelet írtam nekik.
De azóta nem írtak. :F

Spam-ben nincs, gmail-es leveles láda.
Ebay messages között sincs üzenet.

(#48227) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

Egyébként nektek is nagyon belassult a posta? Nyáron/nyár végén 2.-3. hétben már megérkeztek a csomagok, de mostanában 4-6 héttől korábban semmi sem ér ide...

(#48228) raziel01 válasza krisztianAMG (#48227) üzenetére


raziel01
veterán

Tavaly is így volt. Szeptember/októberben 6 hét volt a posta sokaknak és sok csomag el is tűnt.

(#48229) Dluinet válasza krisztianAMG (#48227) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nekem az október 2-5 közötti feladások jöttek meg ezen a héten
tehát a ünnep alatt is volt posta

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48230) Neul


Neul
csendes tag

Sziasztok,
Eladóként akadt egy kis problémám. USA-ból vásároltak tőlem valamit, amit fel is adtam 10.03-án, ajánlottan, elsőbbségi levélküldeményként. A trackingban azóta is csak az van, hogy célországba kiküldve, pedig 8-12 nap alatt eddig mindig megérkezett oda az elsőbbségi. A vásárló pedig jogosan ír rám, hogy hol van már.
Találkoztatok már ilyennel? Mit írjak a vevőnek, vagy mit lépjek?

(#48231) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Sziasztok! Rendeltem egy ilyet és az a gondom vele hogy nincs hang, és miracast módban akad, néha szétesik a kép, DLNA módban sincs hang és a video képét szétnyújtja 16:9-re, nem számít hogy milyen a forrás. Gyakorlatilag használhatatlan... Szeretném visszaigényelni a pénzt, mit írjak a vevőnek? Hogy nem működik vagy meg se jött?

(#48232) hcs57 válasza mgTerminator (#48231) üzenetére


hcs57
őstag

Miért akarsz hazudni? Írd meg azt, hogy nem jól működik nálad.. :W

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#48233) mgTerminator válasza hcs57 (#48232) üzenetére


mgTerminator
veterán

A rossz tapasztalat miatt... Volt már olyan hogy működésképtelen volt a termék és azt mondták hogy küldjem vissza de a posta majdnem annyi lett volna mint amennyi a termék volt, szóval ott is buktam 3000-et...

(#48234) BeriHampeR válasza htc07 (#48170) üzenetére


BeriHampeR
aktív tag

Erre már nem emlékszem hogy hányat állítottam de amit kaptam e mailt abban 2 szerepel.

Lehet valamit kezdeni ezzel?

(#48235) tboy93 válasza mgTerminator (#48233) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha szar, en biza azt mondanam hogy meg se jott. Tracking van?

(#48236) korn válasza bl4ze (#48202) üzenetére


korn
aktív tag

Szerencsére nem kellett dispute, látták ők is, hogy valami gebasz van, kaptam egy full refundot.

(#48237) kerekfej


kerekfej
addikt

Hol a hiba?

(#48239) hcs57 válasza mgTerminator (#48233) üzenetére


hcs57
őstag

Ennek a vége előbb-utóbb az lesz, hogy a magyarok hazudnak (mert ő elküldte), nem küldünk nekik semmit...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#48240) Gépötty válasza mgTerminator (#48231) üzenetére


Gépötty
senior tag

Ennek valami szoftveres oka lesz. Első körben megkérném az eladót, hogy segítsen megtalálni a forrást frissítésre, stb. Ha végképp nem működik, akkor lehet szó visszatérítésről.
Már ha a működőképes eszköz megszerzése a cél, nem az hogy visszakapd a pénzed.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#48241) mgTerminator válasza tboy93 (#48235) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nincs tracking, alá se kellett írni.

Gépötty: Biztos hogy szoftveres mert létezik olyan program Androidra hogy az legyen a DLNA megjelenítő és ott ha kiküldtem egy filmet akkor volt hangja és nem volt elnyújtva, pedig ugyan úgy FullHD mint a TV. Azért tagadnám le mert már volt olyan hogy félig hibás volt a termék és akkor azt mondta hogy oké, a felét visszafizeti és megtarthatom... A gond csak az hogy abban a formában nekem használhatatlan, így kidobott pénz volt... arról meg nyilván nem én tehetek hogy szart árulnak :U

(#48242) hcs57 válasza mgTerminator (#48241) üzenetére


hcs57
őstag

Próbáltad másik tv-n? Az is lehet, hogy a kütyü jó, csak a tv-d nem ..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#48243) tboy93 válasza mgTerminator (#48241) üzenetére


tboy93
nagyúr

Akkor az általad említett okból, én sem küldeném vissza.

(#48244) tboy93


tboy93
nagyúr

Működő androidos tolatókamera létezik? Lehet-e rendelni ebayről illetve hogyan szuperálhat?

(#48245) Gépötty válasza mgTerminator (#48241) üzenetére


Gépötty
senior tag

Tudom miről beszélsz, meg kell mondani az eladónak, hogy visszaküldöd, de akkor övé a posta (ha jól tévedek, ez amúgyis így működik mostanában). Én nem szoktam félni ezektől, eddig minden eladóval meg tudtam normálisan állapodni, egyetlen egy esetben kellett az eladónak megemlítenem, hogy akkor bizony felterjesztem a caset az ebay elé, aztán döntsenek ők, mindjárt visszavett az arcból. Persze ehhez az is kellett, hogy eleve rossz pontomon kóstoljon meg (hisz eleve tudott róla, hogy szar terméket árul), és emiatt biztos legyek benne, hogy nekem fognak ítélni. Ha látszik, hogy felkészült vagy, ismered, és élni is fogsz a lehetőségeiddel, mindjárt jobbak az esélyeid, de enélkül is segítőkészek az eladók a jó értékelés reményében.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#48246) tukko1


tukko1
aktív tag

Sziasztok!

Kaptam egy csomagot hong kongból, de más volt benne mint amit rendeltem, de nem tudom mi helyett kaptam mást, mert kb 5-6 csomagot várok! Hogyan derítsem ki, hogy ki küldte? A borítékból nem jöttem rá.

(#48247) tboy93 válasza tukko1 (#48246) üzenetére


tboy93
nagyúr

várd meg a többi csomagot :D

(#48248) parkr válasza tukko1 (#48246) üzenetére


parkr
őstag

paypal-en láthatod elvileg az eladó nevét, akinek kifizetted
nézd meg, áhtha egyezik valamelyik a feladó nevével

(#48249) sonyxperias


sonyxperias
csendes tag

Több csomagot rendeltem e-bayen, lehet ilyet?

tehát kb 1-1,5 hét alatt rendeltem kb 18-20 csaomagot ebayről, a legnanaygobb értékű csomag az 2300 ft a legkisebb az 130ft , a legtöbb 1000 ft alatt van, de kb 15 csomagot 2 nap alatt rendeltem, minden csomag kis méretű, apró tárgyak(fülbevaló,óra,nyaklánc,egér stb) rendeltem magán célra, mindegyik vám határ alatt van , összértéke olyan 14000 ft, na most engem ezért vmiért csesztethetnek a vámon h sok csomagot rendeltem egyszerre?? mind egy címre és névre, tehát lehet ilyet?? akár rendelhetek saját célra( családnak) 100 csomagot is egy nap??

Üdv. Attila

(#48250) tboy93 válasza sonyxperias (#48249) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem fognak csesztetni. Ha havi 20 db 30-40.000 Ft erteku csonagot rendelsz es nem tudod igazolni a jovedelmet vagy hogy mit csinalsz vele akkor lehet elkezd kutakodni a nav, de ez lopikula :D

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.