Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49501) Degeczi válasza somnia (#49500) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Akkor konkrétan egy picivel a deviza-eladási árfolyam fölött fizetsz, és pontosan előre nem tudható az összeg, mert először csak zárolás történik, a tényleges terhelés pedig csak pár nappal később (előre ismeretlen árfolyamon)

Hogy konkrét példa is legyen:
11.30-án $14.5 AMEX vásárlásnál a zárolás 3553 Ft-ról értesített, ami helyből túl optimista, 245 Ft-os árfolyamot jelentett volna (aznap 248.6 volt a deviza-eladási), míg a tényelges terhelés pár nappal később 2647 Ft-al történt meg, vagyis 251 Ft-os árfolyamon (de közben romlott az árfolyam)

Tehát csak az azonnali zárolás használ középárfolyam körüli értéket, de nem annyit fogsz fizetni, hanem többet

[ Szerkesztve ]

(#49502) Degeczi válasza Degeczi (#49501) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(3647 volt a végleges terhelés)

(#49503) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

a hirdetés feladás magyar irányítószám problémámra senkinek sincs ötlete ? :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#49504) Dluinet válasza Elektrosokk (#49503) üzenetére


Dluinet
nagyúr

írj elé egy 0-át, hogy 5 jegyű legyen

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#49505) Elektrosokk válasza Dluinet (#49504) üzenetére


Elektrosokk
addikt

köszi! de így az Item location: Springfield, Massachusetts, United States lesz :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#49506) Dluinet válasza Elektrosokk (#49505) üzenetére


Dluinet
nagyúr

akkor például 1001 helyett HU01001 vagy H01001 vagy H1001 vagy HU1001
valamelyiknek jónak kell lennie

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#49507) Elektrosokk válasza Dluinet (#49506) üzenetére


Elektrosokk
addikt

amint mondtam kétszer már sikerült terméket feltöltenem, de akkor a felület máshogy nézett ki. próbáltam Én is a H vag HU verziókat, de csak numerikus karaktereket fogad el. na mindegy, azért köszi :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#49508) davidj92 válasza Elektrosokk (#49507) üzenetére


davidj92
tag

348 és utána irányítószám?

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medve. A medve az megöl.

(#49509) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

na végül sikerült.

megnyitottam az egyik már fent lévő termékemet, és ott mentem az oldalon a selling opcióra, így ugyanazzal a részletesebb lebontású 3 léptethető lapból álló feladási folyamattal találkoztam, itt elfogadta. nem Tudom a 2 felület között mi a különbség.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#49510) Siriusb


Siriusb
veterán

Tudtok olyan távirányító(ka)t, amelyik jó régi Alien TV-hez és Orion DVD lejátszóhoz?

(#49511) tboy93 válasza Siriusb (#49510) üzenetére


tboy93
nagyúr

elvileg ez jó, de elég lowbudget cucc :DDD [link]

(#49512) Siriusb válasza tboy93 (#49511) üzenetére


Siriusb
veterán

Legalább nem zavarja meg a sok gomb az embert. ;) Olyan lenne jó, amelyik DVD lejátszót is tud kezelni, az persze nem baj, ha olcsó. :))

(#49513) davidj92 válasza davidj92 (#49498) üzenetére


davidj92
tag

valakinek tudna segíteni ebben? :B

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medve. A medve az megöl.

(#49514) tboy93 válasza davidj92 (#49498) üzenetére


tboy93
nagyúr

1) jobban jártál volna ha azt mondod, hogy nem jött meg, így bukó valószínűleg
2) küldj üzenetet az eladónak (mindegy hogyan) ott van az üzi alatt, hogy attach photo. Pl. ha rákattintasz az eladóra ott van olyan gomb hogy contact seller aztán send message és ott attach photo
3) így most muszáj lesz visszaküldened, csak utána fogja visszautalni a pénzt
4) az eladót nem érdekli, hogy mennyi a posta, azt neked kell állnod!
5) postaköltség kínába kb. 3-5k,(csak trackingeset érdemes ugyebár feladni) ha olcsó számológépről van szó hagyd a fenébe

(#49515) davidj92 válasza tboy93 (#49514) üzenetére


davidj92
tag

Nem az eladónak kell fizetnie a visszaküldés postáját? Jött is egy ebayes email miután először írtam az eladónak, ami összefoglalta return ID, seller ID stb. és volt ott egy ilyen is: Return shipping: seller pays .
Ha nem így lenne akkor hagynám a fenébe :K

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medve. A medve az megöl.

(#49516) tboy93 válasza davidj92 (#49515) üzenetére


tboy93
nagyúr

ooo en nem tudok rola hogy az elado fizetne, linkeld be mit vettel

(#49517) dave0825


dave0825
őstag

Én már bekeveredtem, hogy meddig lehet case-t nyitni. Október 13-án rendeltem valamit, november 21-ig kellett volna megjönnie, de még nincs itt. Meddig tudunk intézni az eladóval valamit? Keresőt próbáltam, de nem találtam semmi biztosat, valaki ezt írja, valaki azt. :F

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#49518) Darko_addict válasza dave0825 (#49517) üzenetére


Darko_addict
őstag

Van egy egész jó kis írás, ha felül lenyitod a kis nyillal a menüt. Talán benne lesz, amit keresel.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#49519) dave0825 válasza Darko_addict (#49518) üzenetére


dave0825
őstag

Ohh, bocs, tényleg, az összefoglalót elfelejtettem :DDD

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#49520) GoTReX válasza krisztianAMG (#49466) üzenetére


GoTReX
őstag

Okés.Köszi :)

XBOX ID: GoTReX #4839

(#49521) Hurkafej válasza Siriusb (#49497) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Arról volt szó, hogy átváltottam banki árfolyamra, és drágábban váltotta mint a PayPal.

(#49522) Dluinet válasza Hurkafej (#49521) üzenetére


Dluinet
nagyúr

honnan vetted a paypal árfolyamot,

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#49523) Degeczi válasza Hurkafej (#49521) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem!
Amit kiír az oldalon, h "approximately xxxx Ft", az csak egy középárfolyamon végzett durva közelítés, aminél mindig többet fogsz fizetni!
Bankkal is némileg (mint alább írtam, a pár nappal későbbi deviza-eladási árfolyamnál egy picit magasabbra lehet számítani), Paypal váltással meg aztán pláne, mert ott 2.5% a váltási költség, ha jól rémlik...

(#49524) Hurkafej válasza Dluinet (#49522) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Onnan, hogy megnéztem mennyit ír ki a fizetésnél, majd utána váltottam át. Nem nagy dolog :))

(#49525) Dluinet válasza Hurkafej (#49524) üzenetére


Dluinet
nagyúr

pontosan hol

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#49526) -Nemtom-


-Nemtom-
senior tag

Hi! Ha egy vásárlásnál nincs Estimated delivery, akkor azt még fel sem adták? 2 hete vettem.

(#49527) tboy93 válasza -Nemtom- (#49526) üzenetére


tboy93
nagyúr

nem minden termékhez adnak meg estimated deliveryt, ettől függetlenül feladhatták :K arra érdemes figyelni, hogy ez esetben ha jól rémlik shipped státusztól számít az ebay 30 napos védelme

purchase historyban a termék mellett nincs ott a kis ikon hogy shipped?

[ Szerkesztve ]

(#49528) -Nemtom- válasza tboy93 (#49527) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

Köszi! :R Nincs ott az ikon.

(#49529) tboy93 válasza -Nemtom- (#49528) üzenetére


tboy93
nagyúr

ha a linkelt képen látható kis ikon még nincs besötétülve akkor még nem adta fel :)

[link]

(#49530) davidj92 válasza tboy93 (#49516) üzenetére


davidj92
tag

Elolvastam a termék alján a dolgokat, ott tényleg azt írja hogy nem fogja visszafizetni, de akkor nem értem ebay által küldött emailbe miért ez volt. Mindegy, hagyom a fenébe, annyit nem ér, azért köszi a segítséget! :R

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medve. A medve az megöl.

(#49531) cs.david94


cs.david94
tag

egy kis érdekesség miért nem érnek ide a csomagok
[link]

(#49532) tboy93 válasza cs.david94 (#49531) üzenetére


tboy93
nagyúr

és fogadni mernék, hogy nem csak ők dézsmálják a csomagokat :U

(#49533) madle válasza tboy93 (#49532) üzenetére


madle
őstag

Persze, több veszélyeztetett szakasz van mire elér hozzád! Sajnos...

(#49534) Ákinard


Ákinard
aktív tag

Írtam a kis sárgáknak, hogy nem jött meg a csomag, vártam +1 hetet, és továbbra is semmi, kérek pénzvisszafizetést, utána megrendelem újra, mert szükségem lenne rá.

Ezt írta vissza, rá 10 perccel:

'Good day! Thank you for your message. Your item has been shipped already. However, due to slow logistic, we are currently experiencing a delay in receiving the item.

In this case, we are willing to refund you first then when you already get the item just pay us back. Also, we need you to make positive feedback for us. Will that be fine for you?"

Visszaírtam neki, hogy megfelel, küldje a pénzt, és utána adok neki pozitívat, ha meg mégis idetalál a csomag akkor természetesen azonnal jelentkezem, és kifizetem.

Hogy zajlik a pénz visszaérkezése? Meg kellene adnom a Paypal accountom? Vagy automatikusan a kártyámra jön vissza utalásként? Vagy hogy megy ez?

(#49535) Intruder2k5 válasza Ákinard (#49534) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Semmit sem kell megadnod, látja, hogy milyen PP accountról fizettél, oda fogja küldeni a refundot is! A pénz oda fog menni, ahonnan fizetted a terméket, ha kártyáról akkor oda, ha PP egyenlegről, akkor oda! PP-re azonnal megérkezik, de ha kártyára megy vissza, az néhány napot igénybe vesz! Természetesen PP-be bejelentkezve ekkor is fogod látni, hogy már megkaptad a refundot, de amíg a bankodba átmegy, az idő...

[ Szerkesztve ]

(#49536) Darko_addict


Darko_addict
őstag

SENKI NEM MONDTA, hogy ilyen nehéz várni egy hónapot a megérkezésre! :DD
(első rendelésem - igazából rendelési hullám - a távolkeletről)

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#49537) madle válasza Darko_addict (#49536) üzenetére


madle
őstag

Ezt ilyenkor úgy kell felfogni, hogy megrendeled, utána el kell felejteni és majd akkor lesz meglepetés amikor megérkeznek a csomagok! :D

(#49538) Dluinet válasza madle (#49537) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én mindig így teszek, nekem ezért minden nap karácsony :))

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#49539) internetezoo


internetezoo
senior tag

Megjött az első csomagom :)
November 23-án adta fel és ma december 10-én jött meg Hong Kongból. Ez 17 nap. Remélem a többi is megjön...

(#49540) Siriusb válasza internetezoo (#49539) üzenetére


Siriusb
veterán

Ajánlott volt, vagy sima posta?

(#49541) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Sziasztok!
Segítség kellene. Történt ugyanis , hogy eladtam ebay-n egy csomagot (régi konzolgépet) 40 000 ft értékben.
Az illetőnek Amerikába (Houston) küldtem a csomagot GLS-sel. Ma jött egy levél a GLS-től , hogy vámolni kellene a csomagot....Nem értem?? :F
Mielőtt írnék a GLS-nek, gondoltam megkérdem tőletek hogy találkozott e már valaki ilyennel...??

(#49542) internetezoo válasza Siriusb (#49540) üzenetére


internetezoo
senior tag

Sima free shipping

(#49543) Gergosz2 válasza WhiteWalker (#49541) üzenetére


Gergosz2
veterán

Gondolom ott is van bizonyos értékhatár felett vám és lehet erről értesítettek.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#49544) tboy93 válasza WhiteWalker (#49541) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ez esetben a vevőnek kell állnia a vám költségét, neked szerintem max arról kell nyilatkoznod hogy mi van a csomagban (de lehet arról sem).

[ Szerkesztve ]

(#49545) bl4ze válasza WhiteWalker (#49541) üzenetére


bl4ze
veterán

Mikor adtad fel és kifelé a GLS kért vámkezeléshez tartalmat, értéket ?

Mennyi idő telt el, tracking mit mutat ? ?
Megnézted ?

.:. bl4ze .:.

(#49546) WhiteWalker válasza bl4ze (#49545) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Múlt héten pénteken adtam fel , hétfőn jött a levél a melóhelyemre...Csak én beteg vagyok és most telefonáltak a munkahelyemről hogy van ez a dolog...
A GLS oldalán a nyomkövetés fülnél "betárolás" látható....Gondolom várnak a válaszomra... :U

(B)(#49544) tboy93 (/B) , (#49543) Gergosz2: Ha van ott is vámköltség , az meg nem volt feltűnetve az ebay oldalán, mikor a szállítási régiókat megadtam...Ha volna ottani VÁM akkor miért nem az eladót értesíti az amerikai posta vagy GLS...ahogy nálunk is szokás...

(#49547) tboy93 válasza WhiteWalker (#49546) üzenetére


tboy93
nagyúr

WTF? Nálunk (magyarországon) úgy szokás, hogy ha valamit vámolni kell akkor kiküldenek egy levelet a címzetthez és ha ő ki óhajtja fizetni a vámköltséget akkor megkapja a csomagot, ha nem, akkor megy vissza a feladónak.

(#49548) bl4ze válasza WhiteWalker (#49546) üzenetére


bl4ze
veterán

Kimenő áruhoz kell a vámaru nyilatkozatot : mi van benne, mekkora érték stb.

Miért GLS-sel küldöd az USA-ba ? Ez meglepett...

.:. bl4ze .:.

(#49549) WhiteWalker válasza bl4ze (#49548) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Irtam nekik levelet, hogy hívjanak fel, hogy mégis most mi van...nem is értem az egészet..Lehet kell nekik az érték, hogy továbbítsák majd az amerikai postára és igy a címzetthez...nem tudom... :U

Azért GLS-sel , mert megkérdeztem a főnökömet, hogy mehet e igy és megengedte. Nekem meg ergo ingyenes ezáltal mivel cégem fizeti. :D

(#49547) tboy93: Gondoltam én is hogy igy működik...de mégsem...bár lehet, hogy a papírok kellenek a vásárlásról nekik, hogy kiszámolják a vám költséget..

(#49550) bl4ze válasza WhiteWalker (#49549) üzenetére


bl4ze
veterán

Ja, úgy értem.
Korrekt a főnök ha egy USA csomag "belefér"
Vámáru nyilatkozatot kell töltsél, eleve csodálom a GLS futár elvitte nélküle amikor a címzett USA :D

.:. bl4ze .:.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.