Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43101) randras válasza havri1 (#43100) üzenetére


randras
veterán

30 nap a határ 10-től, én annak a felénél szoktam nyitni, neked mostanában időszerű lenne.

(#43102) havri1 válasza randras (#43101) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, ráírok otherben, hátha nem kell a hercehurca.

[ Szerkesztve ]

havri

(#43103) randras válasza havri1 (#43102) üzenetére


randras
veterán

7 hete nem jött meg, szerintem már nem is fog, mehet a case is nyugodtan, akkor nem nézik hülyének az embert.

(#43104) Outlander


Outlander
őstag

Üdv.

A Collection only: Free-vel mit akar kifejezni a költő? :F

Az értem ha no delivery van.. de most egy csomó dolognál, amit angliából akarnék rendelni ezt látom csak. :F

Postage to: Will arrange for collection only

Köszi.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#43105) Degeczi válasza Outlander (#43104) üzenetére


Degeczi
nagyúr

értsd: csak helyi lakosnak, aki el tud érte menni

(#43106) Jakuu válasza havri1 (#43100) üzenetére


Jakuu
őstag

Erre mar hiaba kersz, ez tul van a 45 napon. Konkretan, mar 49 napnal jarsz.

(#43107) havri1 válasza Jakuu (#43106) üzenetére


havri1
félisten

Szerintem nem, mert az utolsó napokban szokta jelezni , hogy x napom van még reklamálni, és ez még nem jelzi. Meg ha nem lehetne, akkor a lehetőség sem lenne meg az opcióknál nem?
Nem nagy tétel, kb 2e ftos alkatrész. Ha nem, nem, benyelem, csak egy próbát azért megérne. Írtam neki, meglátjuk..
Én úgy értelmeztem a szabályt, hogy a várható szállítási időtől számítva 30 nap.
45 nap a szállítás ideje max, nem?

havri

(#43108) randras válasza Jakuu (#43106) üzenetére


randras
veterán

45 nap elég rég nem erre vonatkozik.

(#43109) V/ válasza havri1 (#43100) üzenetére


V/
Topikgazda

Thu. Apr. 10-től számított +30 nap a határidő. Május 8 még csak a 28. nap.
Szerintem már most kérhetsz, kérj refundot, azzal, ha még is megjön kifizeted az árát. Ámbár nem biztos, hogy feladta mondjuk március 10-én, azért 45-50 alatt ide kellene érni.

[ Szerkesztve ]

(#43110) Jakuu válasza randras (#43108) üzenetére


Jakuu
őstag

Konkretan erre a paypalon keresztul.

(#43111) randras válasza Jakuu (#43110) üzenetére


randras
veterán

Konkrétan nem így van.

(#43112) Jakuu válasza randras (#43111) üzenetére


Jakuu
őstag

De konkretan igy van, kar erolkodnod, 45 nap paypalon keresztul.
https://www.paypal.com/uk/webapps/mpp/buyer-protection

olvasgass kicsit. : Buyers must raise a dispute within 45 days of a single PayPal payment for the full price of the item.

(#43113) Siriusb válasza Jakuu (#43112) üzenetére


Siriusb
veterán

Konkrétan ebayről beszélünk és nem paypalról.

(#43114) randras válasza Jakuu (#43112) üzenetére


randras
veterán

Segítek: az eBayen keresztül is lehet PayPal-lal fizetni, és ha van beállítva becsült szállítási idő, nem 45 nap. Ő konkrétan be is másolta ezt az időt, tehát hülyeséget írtál, és továbbra is véded a hülyeséget, de erőlködj csak, ahogy látom az a cél hogy a hülyeségedet elhigyje itt valaki. Talán Te magad? :)

[ Szerkesztve ]

(#43115) V/ válasza randras (#43114) üzenetére


V/
Topikgazda

A Paypal védelem 45 nap a fizetéstől, eBay 30 nap az utolsó szállítási időtől.
De!
Választani kell melyik vásárlói védelmet használod.
Ha az eBay- vásárolsz akkor célszerű azt választani, ha nem az eBay-n vásárolsz Paypal-el akkor -ha az adott netes üzletnek, kereskedőnek nincs jobb ajánlata- a Paypal vásárlói védelme a célszerű.
Egyébként meg van oldva, ha az eBay-n case-t indítasz a Paypal kilőve.

(#43116) randras válasza V/ (#43115) üzenetére


randras
veterán

eBay-en is van olyan, hogy nincs estimated delivery, akkor 45 nap, de választásról még nem hallottam.

(#43117) Jakuu válasza V/ (#43115) üzenetére


Jakuu
őstag

Pontosan csak hat hiaba is mondod neki, mert eldonttte, hogy mert o mondta akkor ilyen nincs. :P

(#43118) Jakuu válasza Siriusb (#43113) üzenetére


Jakuu
őstag

konkretan az esetek 99%-ban mivel fizetsz ha nem paypallal az ebayen ?

(#43119) randras válasza Jakuu (#43118) üzenetére


randras
veterán

Mondd, hogy ezt most csak megjátszod, kérlek. :U

(#43120) V/ válasza randras (#43116) üzenetére


V/
Topikgazda

Persze van, ha nincs megadva az idő, de a legtöbb eladó már a várható szállítási időt használja, mert neki is jobb, hogy az esetleges szállítási csúszás miatt nem kell idő előtt visszafizetni a vételárat
Jó akkor pontosítom, és így már érhetőbb lesz.
Ha nem case-t kezdeményezek az eBay-n, akkor azt "választom" hogy a Paypal vásárlói védelmet használom.

VAGY

Ha case-t kezdeményezek az eBay-n, akkor akkor azt "választom" hogy az eBay vásárlói védelmet használom.

[ Szerkesztve ]

(#43121) V/ válasza Jakuu (#43118) üzenetére


V/
Topikgazda

Sok német eladó eleve - az okát nem tudom - kizárja a Paypal-t, mint fizetési eszközt. A kínaiak és az indiaiak közt is találkoztam már ilyennel.

[ Szerkesztve ]

(#43122) radi8tor válasza V/ (#43121) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az okát nem tudod?
Adj el valamit és rögtön meg tudod az okát.
Dupla lehúzás megy. Egyszer fizetsz eBay-nek jutalékot, majd PayPal-nek szintén (legalább neki kevesebbet).
Na ezt nem hagyják a németek.

⭐ Stella

(#43123) randras válasza V/ (#43120) üzenetére


randras
veterán

Nem értem minek kell újra feltalálni és átfogalmazni valamit, ráadásul rosszul, amit írsz annak semmi értelme. Leírtam hogy működik.

A továbbiakban ezzel kapcsolatos válaszokra nem reagálok, mert jól láthatóan nem megy a dolog egyikőtöknek sem.

(#43124) V/ válasza radi8tor (#43122) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor szerencsém volt, vagy valami akció, mert csak az eBay-nek fizettem jutalékot. Bár nem tudom, hogy ha más fizetési módot ad meg a német (a banki utaláson kívül) akkor mennyivel kevesebb a jutalék neki, mint a Paypal-n. De bele gondolva igazad van.

(#43123) randras Miért nincs értelme? A tényeket írtam le. De neked is igazat adok, nem kell túlragozni a dolgokat. El is lehet olvasni a Buyer protection szabályokat.

http://pages.ebay.com/coverage/index.html?_tf=110658385023

https://www.paypal.com/uk/webapps/mpp/buyer-protection

[ Szerkesztve ]

(#43125) radi8tor válasza V/ (#43124) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

4% körül van a PayPal jutalék.

⭐ Stella

(#43126) V/ válasza radi8tor (#43125) üzenetére


V/
Topikgazda

Gyors utána néztem. Eddig valami kedvezményem volt, most 3.4% + 90 HUF, amit írnak. Majd kalkuláljuk a vételárba.

[ Szerkesztve ]

(#43127) Jakuu válasza randras (#43119) üzenetére


Jakuu
őstag

Erolkodjel meg hogy kiderult megint mellefogtal.

(#43128) Jakuu válasza V/ (#43121) üzenetére


Jakuu
őstag

Azert a kinaiak 99%-a csak paypalt reszesit elonyben, sot a nagy tobbseg is.

(#43129) V/ válasza Jakuu (#43128) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem is erre utaltam, csak arra hogy vannak, akik mástól is "várnak" pénzt, nem csak a PayPal-től, mert egy hozzászólásból az jött le, hogy csak azzal lehet fizetni az eBay-n.

(#43130) Jakuu válasza V/ (#43129) üzenetére


Jakuu
őstag

Ez igaz, de azert az a nagyon kicsi resz.

(#43131) fardem


fardem
aktív tag

én a paypalon szoktam dispute-t nyitni, nem az ebayn. az tényleg úgy van, hogyha az egyiken nyitsz case-t akkor a másikon már nem tudsz.

én fizetéstől számítva 30. napon indítok case-t a paypalon, ha nem jött meg. nem érdekel az eladó, várni még a case nyitás után is lehet. hozzá kell tenni, hogy én eu-ból rendelek.

(#43132) Stanley-B. válasza Jakuu (#43127) üzenetére


Stanley-B.
őstag

nem fogott mellé, ha eBayen vásárolt, akkor még bőven nyithat case-t.
szóval ez a kijelentésed, hogy "Erre mar hiaba kersz, ez tul van a 45 napon. Konkretan, mar 49 napnal jarsz." nem helyes, valótlan, mert eBayen igenis kérhet.

[ Szerkesztve ]

(#43133) MrRL19


MrRL19
senior tag

helló

Kérdésem:

hogyan kell rendelni aliexpress.com és iofferől ? ?

megbízható oldalak ezek ?

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#43134) matyi19


matyi19
őstag

12.04.2014-en rendeltem valamit eBay-rol, es tegnap meg is kaptam (28.04.2014)
Nalam esdig ez a rekord. Illetve voltak mas csomagjaim is, azokat nem ilyen hamar, de kevesebb mint egy honap alatt megkaptam... Mitol ilyen gyorsak most?

(#43135) tamas1985 válasza MrRL19 (#43133) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Nem ismertem ezért megnéztem az http://www.ioffer.com/ , hát elég érdekes egy oldal, arról nem is beszélve hogy kb 3-4 szer annyiba kerülnek a dolgok mint ebay-en, mit szeretnél innen ami megéri?

(#43136) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Sziasztok!

Történt, hogy nem azt kaptam, amit rendeltem, de használható volt.
Adtam egy semlegest.
Írt az eladó, hogy oldjuk meg. Abban maradtunk, hogy pénz fele vissza. Kérte, hogy írjak már egy emailt az ebaynek, hogy változtassa az értékelésemet pozitívra.
Viszont ahol módosítanék, azt írja, nem lehet, csak ha az eladó ír egy kérelmet, amit én el tudok fogadni. Ezt meg is írtam az eladónak, de nem érti.
Hogyha tényleg így van, ez a módja, lenne valaki olyan kedves, hogy leírja perfekt angolsággal ezt úgy két mondatban? Vagy ha nekem kellene módosítani, akkor azt, hogy hol lehet.

Köszönöm.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#43137) SUPREME7 válasza szaszlaci (#43136) üzenetére


SUPREME7
őstag

(#43138) szaszlaci válasza SUPREME7 (#43137) üzenetére


szaszlaci
addikt

Igen-igen, pontosan ezt is küldtem neki a magyarázat mellé, de hiába..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#43139) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok!

Nem vagyok nagy eBay-es, de vettem már pár dolgot és eddig minden rendben is volt.
Most egy barátomnak vettem, én fizettem, az ő címére kértük a szállítást. Elvileg 2014.03.25-én adták postára az USA-ban. Viszont még nem érkezett meg. Van tracking számom, de az csak addig nyomja, hogy célországba elküldve. (LZ*********US)
Kezdjek aggódni? Illetve ilyenkor mi a teendő, mert elvileg az eladó korrekten feladta, a tracking alapján.

Előre is köszi a válaszokat.

(Sajnos most nincs időm végigolvasni az egész topic-ot, mert elég sok a melóm. :-()

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#43140) havri1 válasza VeryByte (#43139) üzenetére


havri1
félisten

Írj az eladónak, mert ha el is veszett, valószínáleg biztosítva van. Tehát refundol, ő meg megkapja a postától.

Nemrég volt egy hasonló eset, notebook-al. Igaz ott trackingen látszott, csak csúszik a dolog.

[ Szerkesztve ]

havri

(#43141) havri1


havri1
félisten

Itt tartok a dologgal :
Most akkor beleegyezett a refundba? Vagy várjak még pár napot, amit kért, és utána kérjem még1x a refundot?
Már nem értem..:D

Dear havri1,

Thank you for your nice cooperation and patience.
It´s really kind of you.

Please keep touch with us no matter you received it or not.

We will always be with you till you received the item without any problem.
Have a nice day.
Yours
- campus111 Click "respond" to reply through Messages, or go to your email to reply

________________________________________
From: havri1
To: campus111
Subject: Re: Other: havri1 sent a message about Silver SATA USB 2.0 2.5" HD HDD Hard Disk Drive Mobile Enclosure External Case #231175138833
Sent Date: Apr-28-14 22:24:42 PDT
Dear campus111,

Hi!

Of course I can wait a few more days. Resending is unfortunately not good for several reasons. Indeed, there is no guarantee that arrives, and the product has been very need.
If I get refunded, and when you arrive, you'll pay.
So right?

Thank you!
- havri1

________________________________________
From: campus111
To: havri1
Subject: Re: Other: havri1 sent a message about Silver SATA USB 2.0 2.5" HD HDD Hard Disk Drive Mobile Enclosure External Case #231175138833
Sent Date: Apr-28-14 18:30:38 PDT
Dear havri1,

Hi,Thank you for your patience, I′m sorry to hear that you still haven′t got your items.

Since it was sent out via normal mail without a tracking #, we are not sure where it is now as well, it might stocked in somewhere in transit, could you please kindly help to wait for it for another few days? It could be delivered at any time. But if you don't want to wait for that one any more, as a decent seller, we will take the responsibility to arrange a new shipment for you at once, is that acceptable for you?
Sorry for your long time waiting, since sometimes the shipment is really out of our control, hope you can understand.
Looking forward to hearing from you soon.

Have a nice day.
Best regards
- campus111

________________________________________
From: havri1
To: campus111
Subject: Re: Other: havri1 sent a message about Silver SATA USB 2.0 2.5" HD HDD Hard Disk Drive Mobile Enclosure External Case #231175138833
Sent Date: Apr-28-14 04:31:02 PDT
Dear campus111,

Hi!

Unfortunately I still have not received the product.
- havri1

havri

(#43142) Jakuu válasza havri1 (#43141) üzenetére


Jakuu
őstag

Hat en nem latom, hogy beleegyezett volna barmibe is, csak megkoszonte a turelmedet es az egyuttmukodest.

Mindenesetre ha mar megirtad neki, hogy varsz meg par napot, akkor most kenytelen vagy par napot varni.
SMugy hasonlo volt nalam par napja a helyzet, en kerekperec megirtam, hogy 3 napon belul inditom az ebay fele a panaszom es neki kenytelen leszek negativat adni, ha nem refundol es ezt nem rossz szandekbol teszem.

Masnap egybol refoundolt es megbeszeltuk, hogy ha esetleg megerkezne a termek, visszafizetem.
Mit adj isten, 4 napra ra megerkezett a csomag, majdnem 2honapos utazas utan es visszakuldtem neki az arat.
Mar csak azert is mert korrekt volt es egybol refundolt. Amugy ezert nem szeretem a tracking nelkuli postazasokat, mert nem tudod mi van a csomaggal es nem latod azt se, hogy a vamon csucsul a csomag, mert akkor tudod nem a felado hibaja a hosszu varakozas a csomagra/levelre.

[ Szerkesztve ]

(#43143) havri1 válasza Jakuu (#43142) üzenetére


havri1
félisten

A héten még várok, hétfőn kérek levélben refundot. Ha nem, kedden case.

havri

(#43144) parkr


parkr
őstag

nem értem, miért nem birják egyesek viszonozni a pozitív értékelést? :(((

(#43145) #65537792


#65537792
törölt tag

Van olyan szolgáltatás vagy ember aki haza tud hozni cuccokat amerikából? Nem mosógépre gondolok meg ilyen nagyobb dolgokra. Kézi poggyászban elfér, csak ha az eladó nem küldené ide.

(#43146) TaaT válasza #65537792 (#43145) üzenetére


TaaT
veterán

Vannak cégek akik ilyennel foglalkoznak, van amerikai címük, és onnan postázzák tovább.

Give them hell Ukraine!

(#43147) parkr válasza #65537792 (#43145) üzenetére


parkr
őstag

előbbi van: viabox.com
nem próbáltam, nem tudom milyen, egy blogon olvastam róla korábban

(#43148) TheMarci válasza #65537792 (#43145) üzenetére


TheMarci
addikt

http://uspack.hu/
http://amerikaivasarlas.hu/

De úgy emlékszem, itt hardveraprón is hirdetett valaki.

Do You Dream?

(#43149) #65537792


#65537792
törölt tag

(#43147) parkr

:R

(#43148) TheMarci

:R

(#43150) MrRL19 válasza tamas1985 (#43135) üzenetére


MrRL19
senior tag

inkább aliexpress érdekelne , hogy hogyan kell rendelni mivel sok ruhát néztem amik jók

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.