Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43251) yohnsee


yohnsee
tag

Kedves fórumozók!

Garanciális ügyben kérném ki a véleményeteket.
A helyzet a következő:
99.5% pozitív visszajelzéssel rendelkező eladótól rendeltem 32GB pendrive-ot.
Megjött, de hibás. Formázhatatlan, stb.
Megírtam neki a hibát, írta, hogy OK, küldjem vissza küld egy másikat.
Elküldtem neki, majd először 2 hetente, majd hetente kérdeztem, hogy megérkezett-e már.
Folyamatosan azt írta, hogy nem.
1 hónap után kértem a postától egy hivatalos követési papírt, leírtam neki, hogy a posta szerint már 2 héttel a feladás után nála volt a csomag.
Azóta nem válaszol egy levelemre sem (kb. 1 hónapja)
Tudom, hogy mindenféle vevői biztosításból kiestem már, de arra van-e mód, hogy ezt valaki felé jelentsem, hogy mégsem olyan makulátlan az eladó, mint azt mutatja.

AVR

(#43252) randras válasza yohnsee (#43251) üzenetére


randras
veterán

Két hónapig lehet értékelést adni, utána semmi.

(#43253) radi8tor válasza yohnsee (#43251) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ott követted el az első hibát, hogy nem nyitottál case-t eBay-en, amikor felfedezted a hibát.
Nem szabadott volna enélkül visszaküldened.

Mindenesetre negatívat még adhatsz neki.

⭐ Stella

(#43254) lecsek


lecsek
tag

üdv!
A véleményetekre lennék kíváncsi, számomra kicsit gyanús a dolog, az eladónak még eladói visszajelzése nincsen. Kétféle tablet-t rakot fel:

[A7] [X10S]

Mennyire lehet valós termék mögötte vagy éppen átcseszés az egész?

[ Szerkesztve ]

(#43255) randras válasza lecsek (#43254) üzenetére


randras
veterán

Hát szerinted? :DDD

(#43256) lecsek válasza randras (#43255) üzenetére


lecsek
tag

szerintem bukó a téma...csak egy kis megerősítés kell :-)

(#43257) randras válasza lecsek (#43256) üzenetére


randras
veterán

Az.

(#43258) tamas1985 válasza lecsek (#43254) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Szerintem rendeld meg, vagy nagyon olcsón kapsz valami tabletnek nevezett valamit, vagy nyitsz egy caset

(#43259) Winner_hun


Winner_hun
félisten

30M+
:))

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43260) mexel


mexel
veterán

Egy eladótól rendeltem 3 terméket, külön-külön rendelés mind. Egyik sem jött még meg, miközben a többi vásárlásom ami sokkal újabb keletű mind megérkezett. Hány nap után érdemes reklamálni hogy nem kaptam tőle semmit? ( 45 nap a max a reklamációig ugye?)
Ezeket kb márc. 29 és április 02 között rendeltem, kb 30-32 napja.

(#43261) TaaT válasza tamas1985 (#43258) üzenetére


TaaT
veterán

A napnál is világosabb hogy kamu, szóval ilyet ne ajánlj senkinek. :U

Give them hell Ukraine!

(#43262) radi8tor válasza mexel (#43260) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Téma összefoglalóban szépen le van írva pedig:

"Abban az esetben ha a rendelt küldemény nem érkezik meg, vagy nem azt kapod amit rendeltél (nem olyan minőség, eltérés stb.), lehetőséged van egy Case-t (ügy, vita) indítani, itt tudsz kommunikálni az eladóval, a kártérítés vagy refund ügyében. Case-t a (legkésőbbi becsült - Estimated Delivery) érkezéstől számított 30 napon belül tudsz nyitni."

⭐ Stella

(#43263) mexel válasza radi8tor (#43262) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, ez idáig rendben is van. Olvastam.
Tehát a kérdésem mégegyszer: Mennyi idő után ÉRDEMES írni ( nem case-t nyitni stb) az eladónak hogy nem jött meg a cucc? 30 nap? 40 nap? És utána nyissak? Vagy várjam ki a leírt időt ( amit írtál is ) és csak akkor nyissak egy case-t, addig várjak türelemmel?
De mindegy, hagyjuk, még várok pár napot és írok neki. Csak kíváncsi voltam ki meddig vár türelemmel, mert a szállítási határidő éppen le fog most járni.

[ Szerkesztve ]

(#43264) radi8tor válasza mexel (#43263) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Estimated delivery vége után 1 nappal írj neki üzenetet. Előtte jogosan elhajthat téged.

Ha nem tudtok megegyezni, akkor illik case-t nyitni, de ne hagyd magad meggyőzni arról hogy várj még vele. Ez általában csak időhúzás, hogy ne tudj case-t nyitni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#43265) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok!

lehet nem ide tartozik, de vett már valaki valamilyen FM transmittert az Ebayről? Ha igen legyen szíves írni nekem, akár privibe is. Köszönöm :R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#43266) mexel válasza radi8tor (#43264) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm! Azt hiszem így lesz. Eddig soha nem néztem az Estimated delivery-t, szinte minden megjött időben.

(#43267) V/ válasza matyi19 (#43248) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, 30-ból 1 romlott el, az is 3 hónap, napi használat után. 10 db-os licitálásos jött be nekem legolcsóbbra.

(#43268) mexel válasza V/ (#43267) üzenetére


mexel
veterán

Nekem rosszabb volt az arány :( 10 ből legalább 3 rossz volt már amikor megjött, igaz visszaadták az árát. A többi viszont jó. :)

(#43269) Because


Because
őstag

már a vámon van a csomagom, annak fizetése hogyan zajlik pontosan?

(#43270) Degeczi válasza Because (#43269) üzenetére


Degeczi
nagyúr

tértivevényes adatbekérő levelet küldenek, válaszul emailben elküldöd a tranzakció Paypalos és saját banki kivonatát, azok alapján kiszabják az áfát, amit (+eljárási díjat) a postásnak fizetsz majd

(#43271) thomasa válasza Degeczi (#43270) üzenetére


thomasa
senior tag

Elég, ha a paypalos-ról nyomtatsz egy pdf-et, és elküldöd nekik.

(#43272) Because


Because
őstag

köszi, nagyon szeretném megkapni végre, remélem nem húzódik sokáig

[ Szerkesztve ]

(#43273) üszök válasza cellpeti (#43265) üzenetére


üszök
őstag

Ha nagyvárosban laksz menj be egy multiba és vedd meg. Amúgy nagyon gagyin fog szólni,és az olcsóbbak mindíg előlről kezdik a számot amit játszottak.+Ronda nagy.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#43274) cellpeti válasza üszök (#43273) üzenetére


cellpeti
veterán

A helyzet hogy már megoldottam

Tigris, tigris, csóvafény...

(#43275) yohnsee válasza radi8tor (#43253) üzenetére


yohnsee
tag

Neked és randras-nak is köszönöm szépen. Akkor marad a negatív.

AVR

(#43276) hostile


hostile
csendes tag

Sziasztok!

Miután a múltkor írtam, hogy 3 telefon helyett is USB adaptert kaptam, továbbra se járok túl sok szerencsével. :(
Rendeltem 2 újabb készüléket, most az Aliról, de most meg mindkettőt megfogták vámon.
Most várom az adatbekéréshez a papírokat. Kérdésem az lenne, ilyenkor mit kell küldeni? Mert ugye itt nincs PayPal. Ha az eladó küldd egy számlát, az jó? És ha nem akarom kifizetni az adót? Lehet olyat csinálni, hogy nem fogadom el és visszaküldöm? Iylenkor visszakapom az árát?
Előre is köszi

(#43277) SUPREME7 válasza hostile (#43276) üzenetére


SUPREME7
őstag

Nekem úgy tűnik ez nem a te "sportod", adó-áfakikerülési tanácsokért pedig fordulj mondjuk hozzá, ő egészen jól tolja.

[ Szerkesztve ]

(#43278) Because válasza hostile (#43276) üzenetére


Because
őstag

nekem annyi van ott, hogy vám elé állítva kíváncsi vagyok mit hoznak ki

(#43279) hostile válasza Because (#43278) üzenetére


hostile
csendes tag

Az még jól is sikerülhet. :) kb 130 vásárlásig nem volt semmi problémám se az eladókkal, se a határátkeléssel :) most rám jár a rúd :(

(#43280) Josi válasza hostile (#43276) üzenetére


Josi
aktív tag

Amig nem fizeted ki a vámot addig nem kapod meg, ugy meg nehéz visszaküldeni. :(

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#43281) SUPREME7 válasza Josi (#43280) üzenetére


SUPREME7
őstag

Egy ideig tartogatják gondolom, aztán visszaküldik. De okoskatörp inkább esetleg rendel hármat-négyet, és ha valamelyik átcsúszik akkor mák, a többi meg menjen vissza a feladónak és 1-2 hónap múlva ha mázlija van visszakapja a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#43282) hostile válasza SUPREME7 (#43281) üzenetére


hostile
csendes tag

Akkor sok mindent nem tehetek. Eddig kb 10-15 drágább cuccom simán átjött, ezek szerint nagy mázlim vot. Köszi a véleményeket

(#43283) üszök válasza SUPREME7 (#43281) üzenetére


üszök
őstag

Benne van a levélben,hogy meddig tartják itthon,de nem emlékszek pontosan. Levelem meg nincs most itthon.
Utána megsemmisítik,ha nincs külön rendelkezés rajta. Rá szokták írni a feladók hová kérik vissza akkor oda megy vissza.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#43284) Kerio


Kerio
őstag

Azért az durva, hogy két hónapon belül a hatodik refundot kértem. Ugyanattól az eladótól. Már nem is postáz az országunkba.

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#43285) parkr válasza Kerio (#43284) üzenetére


parkr
őstag

már az első után sem kellett volna tőle többet rendelni

(#43286) radi8tor válasza parkr (#43285) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:DD

⭐ Stella

(#43287) Kerio válasza parkr (#43285) üzenetére


Kerio
őstag

Az nem úgy volt.... :DD Hülye azért nem vagyok :K
112 db szpot lámpa kellett tőle. És úgy gondoltam, hogy 15db-onként rendelem, pár nap eltéréssel, hogy nem fogják meg a vámon. Tehát egy héten rendeltem kétszer-háromszor. Akkor még nem tudhattam, hogy nem fogom megkapni mindet. :U

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#43288) kaliber válasza yohnsee (#43251) üzenetére


kaliber
aktív tag

Úgy kell(ett volna) intézni az ilyet, hogy H2testw-vel tesztelni, printscreen csatolva az e-mail mellé, hogy hamis terméket kaptál és nem szeretnéd vissza küldeni, de az árát kéred vissza, arra általában fizetnek vagy ha nem akkor case nyitás.

[ Szerkesztve ]

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#43289) dabgergo


dabgergo
őstag

Egy kis gyors segítség kellene, hátha vki:

Hamisított memkártyát kaptam eredeti helyett, PayPal refunondot engedett szerencsére, de azt kéri h küldjem előtte vissza a terméket.
Nem lehet ezt a visszaküldést vhogy kikerülni? Át lettem verve, ebay szabályok szerint a hamisitványokkal való üzeltelés súlyos szabálysértés és sosem a véletlen stb...
Nem szívesen fizetek a visszapostéért...

(#43290) randras válasza dabgergo (#43289) üzenetére


randras
veterán

Legközelebb majd letagadod, hogy megjött. Most viszont próbáld meg leírni neki, hogy drága a posta, és ha nem kéri vissza, nem adsz negatívot. Aztán persze adj negatívot.

Ja, és van itt sokmindenki, aki tud ajánlani nagyon megbízható és olcsó memkártya és pendrive lelőhelyeket.

[ Szerkesztve ]

(#43291) dabgergo válasza randras (#43290) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi a gyors választ!

Az a baj h az üzenetemre nem is válaszolt ezért PayPal case-t indítottam.
Abban írták h küldjem vissza és amint megadom a tracking number-t jön a refund.
Lehet szemétségnek tűnik de azon gondolkodom h ha már így átvert üresen küldöm vissza a mamkaris dobozokat... sztetek?:D

(#43292) Huroq


Huroq
senior tag

Üdv!

Érdeklődni szeretnék, hogy eBay-en van olyan eladó akitől megbízhatóan lehet mobilt vásárolni?
Rendelgettem sok mindent már külföldről de konkrétan telefont még sohasem.
Ha esetleg valaki tud ajánlani ilyet azt megköszönöm előre is.

Ha esetleg webshopot tudtok az sem baj. :)

(#43293) mexel válasza dabgergo (#43291) üzenetére


mexel
veterán

A feladásért az üres dobozért is fizetned kell, a termékkel meg nem sokra mész gondolom. Én próbálnám valahogy kiharcolni ebay-nél hogy ne kelljen küldeni.

(#43294) dabgergo válasza mexel (#43293) üzenetére


dabgergo
őstag

Értem de hogyan? Az a baj h a paypalos claim két opciót kínál most fel:
"How would you like to respond?
1) Provide tracking information
2) Cancel claim"

Szívásnak tűnik. Nem tudom h mi van ha ebay-en is párhuzamosan indítok egy case-t... gondolom az gáz azért. Nem tudom amúgy ténylegesen mikor történik a refund, ha nem kell azt megvárni mire visszaérkezik neki a termék akkor legjobb lenne üresen elküldenem (vmennyire így is használható a kártya csak full nem arra amire akartam...).

(#43295) randras válasza dabgergo (#43294) üzenetére


randras
veterán

Csak az egyiken lehet egy tranzakcióra reklamációd.

(#43296) Degeczi válasza Huroq (#43292) üzenetére


Degeczi
nagyúr

korrekt telefonos webshop pl. Pandawill
(de áfafizetésre számíts, mert sajnos kimondottan telefonokra és táblagépekre utaznak a vámosok, szinte teljesen biztosan fönnakad manapság)

(#43297) Huroq válasza Degeczi (#43296) üzenetére


Huroq
senior tag

Nagyon szépen köszönöm.
Semmi probléma, hogy fenn akad. Számolok mindig ezzel az eshetőséggel. :)

(#43298) TaaT válasza dabgergo (#43294) üzenetére


TaaT
veterán

Ha az ebay-en vásároltál akkor miért a paypal-on nyitottál ügyet? :U

Give them hell Ukraine!

(#43299) dabgergo válasza TaaT (#43298) üzenetére


dabgergo
őstag

Mert az ebay-en kezdtem el, de ott is annyit írt már egyből az elején h csak visszaküldéssel van refund. Így végül ott nem nyújtottam be a case-t.
Gondoltam megpróbálom a paypal-t hátha ott nem kell visszaküldeni... de úgy látszik igen.

(#43300) TaaT válasza dabgergo (#43299) üzenetére


TaaT
veterán

[link] [link]

Give them hell Ukraine!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.