Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) kali válasza dani90 (#7100) üzenetére


kali
legenda

80/25 alá gigabit képes router kell! a tiéd nem az!
például ilyen kell neked; tp-link tl-wr1043nd vagy linksys wrt320n

[ Szerkesztve ]

(#7102) dani90


dani90
csendes tag

A 30/20 ast azért elbírja? Amúgy kösz a választ

(#7103) kali válasza dani90 (#7102) üzenetére


kali
legenda

kábelen átmegy rajta a 30/20 viszont wifi hálózaton - mivel g szabványos - valósan csak kicsivel több, mint 20 megabit/sec sebességre képes!

[ Szerkesztve ]

(#7104) Konflikt


Konflikt
addikt

erdekes problemam van. 80/25-os csomag van, win7, es egy tplink WR1043N osztja a netet eleg regota.

ha chrome alol nyomok egy speedtestet ezt kapom:

ha firefox alalol, akkor meg ezt:

ez utobbi rendben van, hozza a megfelelo ping-et, es savot is.
mi a franc van a chrome-al?

(router restart volt, bar minek. a fenti eredmenyek tobbszori teszteles utan sem valtoztak szamottevoen)

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#7105) kali válasza Konflikt (#7104) üzenetére


kali
legenda

előbbi böngésző alatt nem fog(hat)ja a sebességet valami beépülő/bővítmény?

(#7107) gar8


gar8
tag

Sziasztok!
Ha valaki tud kérlek segítsetek nekem.
Windows 7-et használok és TP-Link routert használok, no meg persze digi netet.
Amikor bekötötték elöször nem volt semmi baj. Aztán egyszer lefagyott a router és felhívtam az ügyfélszolgálatot, hogy mi lehet a gond. Akkor a srác elkezdte velem beiratni a felhasználó nevet és a jelszót a gépre,majd kitaláltuk,hogy a routert kelll csak újraindítani és működni is fog, mert ha lekapcsoltam a gépet a routert is kihúztam. Ez be is vált.
Azóta a router állandóan üzemel,de gondok is vanak vele. Folyamatosan lefagy és újra kell indítani, illetve a képernyőn mindíg fel dobott két ablakot, hogy csatlakozni kell és csatlakozás megkezdése,de közben volt net.
A mai nap már hiába indítottam újra a routert nem volt akkor sem net. Átdugtam közvetlenül a gépbe a kábelt és, akkor sem volt nem. Majd kiderült, hogy a kapcsolat nélküli munka be volt pipálva. Na akkor azt kiszedtem és akkor lett net. Megpróbáltam vissza dugni a routert,de megint semmi. Megnéztem a kapcsolat nélküli munka megint bepipálva, no akkor megint kiszedtem,de úgysem volt net.
Segítsetek, hogy hogyan kellene pontosan beállítani mindent, hogy működjön rendesen routeren keresztül? Ja és a routeren nem vesztek el a beállítások egyszer sem.

Köszönök minden segítséget! :R

(#7108) Pubszon válasza Konflikt (#7104) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem vagy magad, nem a nettel van baj hanem a Chrome-al. Nekem az asztalin csinálja ezt, a notin még kicsit jobban is mér mint a FF.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7109) cannyon válasza gar8 (#7107) üzenetére


cannyon
aktív tag

Ha a router kifagy stb akkor lekéne cserélned mert az mindig ezt fogja csinálni, már haldoklik szegény:) routerrel kapcsolatba annyi a dolgod, hogy beloginolsz a routerbe pppoe kapcsolatot létrehozol megadod a net felhasználót és a passwordot service name üresen marad és elmented ezt a beállitást, és ha jol adtad meg a net adatokat akkor elméletileg kell lennie netnek ha nem akkor manuálisan érdemes connectelni, ezek után a router mindig magátol csatlakozik a netre, nem kell vele görcsölni, ami meg a gépeden pppoe kapcsolat van azt meg töröld ki arra nincs szükséged mert a router intéz mindent,pppoe kapcsolatott meg csak akkor kell létrehoznod a gépeden ha közvetlen a gépbe teszed a net kábelt máskülönben nem kell. Röviden ennyi, de ha nem akarsz kinlodni a kifagyással akkor új routerbe fektess bele :)

(#7110) Konflikt válasza Pubszon (#7108) üzenetére


Konflikt
addikt

huh, ez kemeny.
notin chrome-val wifin keresztul jo a ping (4 ms) mondjuk a sav kisebb, de az a wifi miatt van. szval az asztalin vmi nemokes.

@(#7105) kali van fenn par, de nemhinnem.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#7111) gar8 válasza cannyon (#7109) üzenetére


gar8
tag

Köszi!

(#7112) Pubszon válasza Konflikt (#7110) üzenetére


Pubszon
veterán

Nálam ugyan ez a helyzet, asztalin nem jó, notin wifivel fasza, mondjuk nekem a 15Mbps-ot tudja a wifi, neked meg nem csodálkozok h nem. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7113) qestion


qestion
aktív tag

internet kábelt a router wan portjába dugtam egy másik kábellel meg össze kötödtem a gépet és a routert ezután beloginoltam a routerbe a 192.168.1.1 +pass ott megcsináltam a pppoe kapcsolatot net felhasználonév + pass és mentettem a beállitást és ezek után nincs net? látom h kap IP címet, de semmi sem elérthető, új ip-t is tudok kérni, de semmi kapcsolat :F
Mit kell beállítani? Mi lehet az akadály? WinXP TP-LINK

[ Szerkesztve ]

a pálya

(#7114) qestion válasza qestion (#7113) üzenetére


qestion
aktív tag

valamit resetelni kéne? előtte más kábeles net volt megosztva

[ Szerkesztve ]

a pálya

(#7115) qestion


qestion
aktív tag

Primary, Secodary DNS cím?

[ Szerkesztve ]

a pálya

(#7116) qestion


qestion
aktív tag

Address Reservation
ID MAC Address Reserved IP Address Status Modify
esetleg manuálisan adagoljuk hozzá? honnan tudható meg a hálókarik mac címe?

a pálya

(#7117) qestion válasza qestion (#7115) üzenetére


qestion
aktív tag

valaki megnézné mi a diginek?

a pálya

(#7118) brd


brd
nagyúr

DNS-t ad a digi a DHCP-n keresztül, a MAC meg mindegy.

The only real valuable thing is intuition.

(#7119) qestion válasza brd (#7118) üzenetére


qestion
aktív tag

úgy rémlik a DNS nem íródott át, a másik kebelnetét láttam az advanced DHCP résznél, de az nem a ppoe-é lehetett (mégis mi az?, hátha manuálisan megadva előbbre jutunk)

DHCP Settings
DHCP Server: Disable Enable_
Start IP Address:
End IP Address:
Address Lease Time: minutes (1~2880 minutes, the default value is 120)
Default Gateway: (optional)
Default Domain: (optional)
Primary DNS: (optional)
Secondary DNS: (optional)

ja meg 2 gép van, de a client listben mindig csak azt láttam, amelyiken böngésztem a router menüjét

[ Szerkesztve ]

a pálya

(#7120) qestion válasza qestion (#7119) üzenetére


qestion
aktív tag

Primary DNS: 193.110.57.4
Secondary DNS: 193.110.56.8

egy másik routerrel létrejött a kapcsolat
kérdés mi van "elállítva" :F a TP-LINK-ben?

[ Szerkesztve ]

a pálya

(#7121) cannyon válasza qestion (#7119) üzenetére


cannyon
aktív tag

a digi dns-e 193.110.57.4 és 193.110.56.8 de a legegyszerübb az lenne ha nyomnál egy hard resetett neki és elkezdenél minden beállitást elöröl mert lehet benne vannak egyébb beállitások ami nem digis és ezért nem is megy szal kezd elöröl:)

(#7122) qestion válasza cannyon (#7121) üzenetére


qestion
aktív tag

a menuben nyomtam egy resetet, de az nem tunt megoldasnak,
áramtalanítsam is fél percig? van egy reset rész a wan mellett (fizikai), de mit kell oda bedugni? vagy hol kérdezzem ezt meg? :B ja és nem árt neki ez a resetelés?

visszaolvasva ebben a topicban durva hogy folyamatos router fagyasokat lehet olvasni!!! :Y
nekem nagyon fontos lenne a szakadasmentes kapcsolat!

[ Szerkesztve ]

a pálya

(#7123) brd válasza qestion (#7120) üzenetére


brd
nagyúr

A router kap IP-t? Ezt lenne a legfontosabb tudni.
De ha megnézed, amit privátban írtam, attól is előrébb tartanánk. ;)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#7124) kali válasza qestion (#7122) üzenetére


kali
legenda

a külső - hardveres - reset gomb bármivel benyomható - akár egy fogpiszkáló is jó -, de bizonyos ideig benyomva kell tartani, hogy valóban nullázódjon a router!
maga a reset nem árt a routernek, csak a beállítások nullázódnak, illetve a gyári alapértékek lesznek beállítva ismét!

a digi ilyen szempontból mondhatni specifikus szolgáltató, nem minden router típus jó ezen szolgáltató esetében - és nem mindig azért, mert amúgy problémás lenne a router... :U

[ Szerkesztve ]

(#7125) qestion válasza brd (#7123) üzenetére


qestion
aktív tag

a router menüjében renew-oltam és újat adott
térjünk vissza rá ~holnap reggel, ma ezt a routert hagynám (remélem nem fog szakadni)

a pálya

(#7126) qestion


qestion
aktív tag

megvolt az első szakadás! :( csak nálam? vagy nálatok is?! mi lehettet az oka?

[ Szerkesztve ]

a pálya

(#7127) prisz válasza qestion (#7126) üzenetére


prisz
aktív tag

Nálam is ugyan ez volt a helyzet, szakadások átlag napi 1-2. Aztán egy Linksys megoldotta a problémát. Valóban a Digi hálózatán az eddig tökéletesen működő routerek is elvéreznek. Nekem a tp-link adta be a drótot, pedig semmi gond nem volt vele a DSL világában.
Jó lenne, ha be tudnál másolni egy router log-ot, abbol sokminden kiderül.
Amennyiben ilyen gyanús üzeneteket látsz benne:

Invalid PADT packt received.
vagy
Receive PADT TAG
vagy
Received PADT,ISP disconnected.

akkor a router nem teljesen kompatibilis a digi hálózatával. Sajna ez a pppoe szabvány sötét oldala...

(#7128) benzol válasza kali (#7124) üzenetére


benzol
aktív tag

Hali!

Ha Bcsabán kéred a szerelőket hogy állítsanak be neked egy routert biztos hogy TPlinket(legtöbbször TPLINK TL-WR542G) tesznek be,
onnan ahonnan a routereket szerzik, nekem azt mondták még egyre sem panaszkodtak....

///\oo/\\\

(#7129) kali válasza benzol (#7128) üzenetére


kali
legenda

ha benézel a router ajánlós témába, akkor láthatod, hogy szoktam is ajánlani ezt a routert, illetve a felmenőit meg pláne! ;) az más kérdés, hogy többször találkoztam már olyannal, hogy a kedves digis szerelők elkötötték a szálakat, és ez a router nem ment - ezért is írtam, hogy nem mindig kimondottan a router hibája! - viszont másik - egy régebbi, kérdéses minőségű smc - meg ment! :U

(#7130) qestion


qestion
aktív tag

működik az eredeti roterrel is csak később kell(ett) bedugni a PC-k kábeleit :B

tracert viszont 7 - 9 csillagos sort ad után 1 - 2 ms

[ Szerkesztve ]

a pálya

(#7131) prisz válasza benzol (#7128) üzenetére


prisz
aktív tag

A helyzet leegyszerűsödött, mert nálunk BP. XX.ker. a digis srác szerint, a dinamikus bontás, átlag 100 órára van beállítva, különben értelmét vesztené a fix ip előfizetés. Persze ez övezettől is függ, de mint mondta, a diginél NINCS 24 órás bontás , ezt értsem meg. A tp-link valóban ár-érték arányban az egyik legjobb, de sajna nálam produkálta a napi 1 vagy 2 szakadást. A mostani linksys pedig betonstabilan bírja a kb. 4 napot. :C Érdemes megnézni a router logokat, mert abból sok minden kiderülhet, bár egy átlag júzer abszolút nem foglalkozik a napi 1 esetleg 2-3 újratárcsázással, nem fog logokat bámulni, örül, hogy megy a net, és talán észre sem veszi…. :DD

(#7132) qestion válasza prisz (#7131) üzenetére


qestion
aktív tag

"napi 1 vagy 2 szakadást. A mostani linksys pedig betonstabilan bírja a kb. 4 napot."
ez nem jó! nekem 1 szakadás sem elfogadható! tényleg megszakadozó netkapcsolata van itt mindenkinek?

[ Szerkesztve ]

a pálya

(#7133) prisz válasza qestion (#7132) üzenetére


prisz
aktív tag

Akkor még mindig nem érted. Ha egy "atomerőművet" állítsz be a router helyére, akkor is egy idő múlva a digi automatikusan bontja a kapcsolatot xxx óra múlva, az ip cím megújítása miatt, hacsak nem fizetsz elő sok ezer forintért fix ip-re. De ez esetben nem mindegy, hogy a router bontja gyakrabban, vagy a digi autómatikusan (kb 4-5 nap)

(#7134) qestion válasza prisz (#7133) üzenetére


qestion
aktív tag

értem, hogy bontja (csak azért mondjuk hogy vehess fixip-t),
de nem mindegy mikor bontja!!!
1. nekem az megfelel, hogy időnként megbontom saját magam önként a kapcsolatot (amikor nem dolgozok),
2. de az nem hogy nem tudom mikor bontja meg (ezáltal elveszik az online munkám)!!!

1.-essel kiválthatom a "kötelező" ip frissítést?

[ Szerkesztve ]

a pálya

(#7135) qestion


qestion
aktív tag

azokat az előfizetőket kérdezném itt, akiknek már van tapasztalata (esetleg logolva is van), hogy milyen időeszközönként fordul elő ez a kapcsolat megszakadás! ki lehet-e esetleg váltani a VÉLETLENSZERŰ?SÉGÉT vagy kitől kérdezze meg ezt az ember?
Idejében szeretném felmondani, nem keserű tapasztalatokat szerezve...

más: ha rendelnék fixIP-t, akkor nincs váratlan szakadás?! vagy technológiából adódóan ppoe routerek digi szeretete, akkor is előfordul egy hónapban hányszor?!

[ Szerkesztve ]

a pálya

(#7136) qestion


qestion
aktív tag

up

a pálya

(#7137) qestion válasza prisz (#7131) üzenetére


qestion
aktív tag

A helyzet leegyszerűsödött, mert nálunk BP. XX.ker. a digis srác szerint, a dinamikus bontás, átlag 100 órára van beállítva, különben értelmét vesztené a fix ip előfizetés. Persze ez övezettől is függ, de mint mondta, a diginél NINCS 24 órás bontás, ezt értsem meg.

Na, ez az információ már valami! Csak nekem pontosan kellene tudnom, hogy mikor vannak ezek a bontási időpontok! (ha tudom, akkor elfogadható a szolgáltatás) Légyszi, aki tud valamit erről, tudja kitől lehet ezt megtudni jelezze itt (vagy priviben)! Egyéb okokból fontos lenne megtudnom még ma.

[ Szerkesztve ]

a pálya

(#7138) brd válasza qestion (#7137) üzenetére


brd
nagyúr

Nincsenek ilyen fix időpontok (legalábbis nálam). A kapcsolat kezdetétől indul a kb. 100 óra (ez nálam is nagyjából stimmel).

The only real valuable thing is intuition.

(#7139) qestion válasza brd (#7138) üzenetére


qestion
aktív tag

a kapcsolat kezdetét a routerben tudom megnézni vagy Windowsban (pontosan)?
vagy az is megoldás, ha 90 óránál én kérek egy renew-release-t és újból kezdődik a 100 óra?

[ Szerkesztve ]

a pálya

(#7140) brd válasza qestion (#7139) üzenetére


brd
nagyúr

Abban, amelyik tárcsáz. ;)
A renew-release valószínűleg kevés, mert a PPPoE-be van szerintem építve a bontogatás.

The only real valuable thing is intuition.

(#7141) qestion válasza brd (#7140) üzenetére


qestion
aktív tag

Abban, amelyik tárcsáz.
Elvileg a router, olvastam, h csak az egyik tud.
Ennek megfelelően a routerben találhatom meg azt, ami nekem szükségeltetik?
Valami egészséges megoldást szeretnék találni, nem ártani a routernek sem. :U

(az a windows-os tárcsázó amúgy sem volt szimpatikus, mert állandóan előjött a pop-up, ami lehet h csak beállítás kérdése, nincs előttem pontosan)

[ Szerkesztve ]

a pálya

(#7142) Atapi válasza qestion (#7135) üzenetére


Atapi
senior tag

nekem routerlog 2 szakadásra visszamenőleg tart, ezek:

Feb 28 21:39:00 router daemon.notice pppoe[19010]: Disconnected.
Feb 28 21:39:00 router daemon.notice pppoe[19010]: Connect time 6340.9 minutes.
Feb 28 21:39:08 router daemon.notice pppoe[19010]: Connected.

Mar 7 21:39:04 router daemon.notice pppoe[19010]: Disconnected.
Mar 7 21:39:04 router daemon.notice pppoe[19010]: Connect time 10075.3 minutes.
Mar 7 21:39:12 router daemon.notice pppoe[19010]: Connected.

illetve febr. 24-én dél környékén volt egy kis szünet, amikor többször próbált meg sikertelenül csatlakozni, gondolom valami hálózati átalakítás lehetett, nem jellemző, hogy szakadásnál nem tud rögtön visszakapcsolodni a router.
ahogy a logokból látszik, meglepő modon lehet néha szabályosság is a szakadásokban, nekem eddig nem tünt fel, hogy 21:40 körül szakadna általában, de ugy látszik lehet, hogy mégis. amit viszont megfigyeltem, hogy időnként nagy sávszélkihasználásnál előfordul bontás, de gondolom ez helyi terheltség függvénye, előfordul, hogy van, máskor nincs, ez tök random. nagy átlagban nálam ez a fentebb is látható, néhány naponkénti szakadás jellemző, bár szerintem változó időpontban.

(#7143) qestion válasza Atapi (#7142) üzenetére


qestion
aktív tag

köszi a logot,
amit viszont megfigyeltem, hogy időnként nagy sávszélkihasználásnál előfordul bontás, de gondolom ez helyi terheltség függvénye
user mondta h töltésnél érezhetően belassult, nem úgy, mint a másik szolgáltatónál
Budapesten lakótelepen vagyok, gázos lenne, ha mások miatt megszakadna, a sebesség nem izgat, csak ne szakadjon meg váratlanul!

a pálya

(#7144) Atapi válasza qestion (#7143) üzenetére


Atapi
senior tag

csak ne szakadjon meg váratlanul!

akkor az igényeidet csak speciális béreltvonali szolgáltatók tudják kielégíteni. speciális szolgáltatás persze speciális árért jár... szoval vagy kompromisszumot kötsz (időnként előfordulhat szakadás, felkészülsz erre), vagy nagyon mélyen a zsebedbe nyulsz.

(#7145) qestion válasza Atapi (#7144) üzenetére


qestion
aktív tag

másik kábelnetes szolgáltatóhoz tudok viszonyítani, ott (dinamikus ip, nem ppoe (valamiért ezt is kábelnetnek véltem digikabel...)) nem fordult elő ilyen probléma, de ez a digi árban (pár ezer Ft) jobb, ugyanakkor előbbre való a szakadásmentesség, mint pár ezer Ft eltérés

ha kultúrált formában ki tudom számítani mikor szakad meg, azt el tudom fogadni

esetleg mobinet, van valakinek tapasztalata? nem jókat hallottam róla

[ Szerkesztve ]

a pálya

(#7146) whitehand


whitehand
senior tag

Sziasztok!
80/25 diginetem van
beszereztem egy TP-Link1043ND routert és a beállitáshoz kérnék tanácsot DC++ és egyéb apróság belövéshez aki tudna segiteni az kérem jelezze

(#7147) brd válasza qestion (#7141) üzenetére


brd
nagyúr

A routerben kell lennie valamilyen státusz oldalnak, ahol kiírja.

A Windows-os PPPoE kapcsolódás elég paraszt sajnos, csak batchfile-lal és bat to exe converterrel tudtam kiírtani az összes popupot.

The only real valuable thing is intuition.

(#7148) McLaca válasza qestion (#7139) üzenetére


McLaca
őstag

Ha ennyire fontos munkát végzel, vegyél bérelt vonalat! Amúgy meg azt a nyeszlett routert ki kell kapcsolni akkor, ha a gépet is kikapcsolod (csak nem megy 0-24-ben a gép...), és akkor tuti biztos, hogy minden gép (és router) bekapcsoláskor 0-ról indul a számláló, és 24 órán belül nem fog lebontani a digi... Nekem napi 18 órát megy a gép (néha többet), és a router is, de ha a gép off, a router is. Digi általi bontás az elmúlt 13 hónapban még nem volt.

Itt a mai router log, általában 2 órával korábban kapcsolom be, de ma nem én használtam a gépet (és a routert):
Jan 1 01:00:07 pppd[86]: Plugin rp-pppoe.so loaded.
Jan 1 01:00:07 pppd[86]: RP-PPPoE plugin version 3.3 compiled against pppd 2.4.2
Jan 1 01:00:07 pppd[87]: pppd 2.4.2 started by (unknown), uid 0
Jan 1 01:00:07 pppd[87]: Using interface ppp0
Jan 1 01:00:07 pppd[87]: local IP address xx.64.64.xx
Jan 1 01:00:07 pppd[87]: remote IP address xx.112.112.xx
Jan 1 01:02:08 pppd[87]: Starting link
Jan 1 01:02:08 pppd[87]: PPP session is 6562
Jan 1 01:02:08 pppd[87]: Connect: ppp0 -> vlan1
Jan 1 01:02:11 pppd[87]: Remote message: Authentication success,Welcome!
Jan 1 01:02:11 pppd[87]: PAP authentication succeeded
Jan 1 01:02:11 pppd[87]: peer from calling number 00:xx:82:xx:0D:E2 authorized
Jan 1 01:02:11 pppd[87]: Local IP address changed to xx.21.22.xx
Jan 1 01:02:11 pppd[87]: Remote IP address changed to xx.21.22.xx
Jan 1 01:02:12 PPPoE: connect to ISP
Jan 1 01:02:12 ddns update: connected to members.dyndns.org (xx.13.248.xx) on port 80.
Jan 1 01:02:12 ddns update: request successful
Jan 1 01:02:14 ddns: ddns update ok
Mar 9 08:49:17 ntp client: time is synchronized to time.nist.gov
Mar 9 10:49:17 ntp client: time is synchronized to time.nist.gov
Mar 9 12:49:23 ntp client: time is synchronized to time.nist.gov
Mar 9 14:49:29 ntp client: time is synchronized to time.nist.gov
Mar 9 16:49:35 ntp client: time is synchronized to time.nist.gov
Mar 9 18:49:39 ntp client: time is synchronized to time.nist.gov
Mar 9 20:49:42 ntp client: time is synchronized to time.nist.gov
Mar 9 22:49:45 ntp client: time is synchronized to time.nist.gov

Meglehetősen eseménytelen, és az esetek 95%-ában ugyanilyen.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7149) qestion válasza McLaca (#7148) üzenetére


qestion
aktív tag

köszi a tippet,
a gép(ek) sosincs(enek) kikapcsolva :Y , olyankor általában kihasználatlanok (adatforgalom nem nagyon van), évek óta így megy, azt ki se merem számolni mennyi energiaköltség ez (fő oka egyébként az volt ennek pl. h rengeteg winchester szállt el, nem volt stabil a rendszer; másik oka, hogy egy gépet több ember is a nap legkülönbözőbb időpontjában bármilyen napszakban... naponta milliószor ki-be lehetne kapcsolgatni csak emiatt is és az elvileg nem tesz jót a mechanikus alkatrészeknek, de lehet h csak túlzott kényelmesség).

a pálya

(#7150) yetko


yetko
csendes tag

Sziasztok!
Látom itt nagyon megy a téma szóval kérdeznék egyet. A helyzet a következő:
DIGI kábel, modemes internet, dynamic IP - ilyen az előfizetésem (4/2-es)
Van egy Edimax 6204wlg routerem, de gyakran írja ki, hogy az oldal nem érhető el, közben meg van net és kb 20k-val töltök le, meg az MSN is megy és ezt t-home netnél is csinálta, feltételezem, hogy a routerrel van a baj. Le akartam cserélni a routert egy TP-link wr741nd típusra, be is regisztráltam a diginél, de nem kaptam sehogy IP címet. Próbáltam áttenni a router lan címét másra, de sehogy nem működött, ráadásul a router azt állította, hogy static ip-t biztosít szerinte az ISP-m. Visszavittem és lecseréltem egy Linksys wrt54gh routerre. Ugyanez volt a helyzet. Gondoltam megkérdezem, hogy van-e valakinek egy tuti tippje valami maximum 10ezer forintos routerre, amivel működik a szolgáltatás.
Ilyesmit ne írjatok, hogy be volt-e kapcsolva a Dynamic IP meg ilyenek, mert ez alap. Ugyanúgy volt beállítva minden mint az Edimaxnál. Van rá lehetőségem, hogy kicseréljem a boltban ismét, szóval már olyat szeretnék venni ami tuti működik.
Köszi
Üdv
Peti

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.