Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) Kobe


Kobe
veterán

folyamatosan pingelve bix.hu, viszont a dos-os ablakban ekkor a válaszidő bix.hu felé megnőtt 40-50-re is.

terheletlenül meg ugyanazok, amiket már linkeltem, és a bix.hu s válaszidő is 6 ms, egyfolytában

mindjárt megcisnálom digi 400 megás cuccával. Letöltésnél a ping bix fele megugrik 61-62 msre is. feltöltésnél pedig gyakorlatilag pöccre pontosan végig 14-15 ms.

[ Szerkesztve ]

(#6102) Kobe


Kobe
veterán

na, akkor kicsit pontosítok, bocs a sok hszért

A bix.hu felé terheletlenül vmiért az előző 6ms ról megugrott 15 msre az átlagos ping, és nem is csökken. Amikor töltök le, ez 0%-os csomagveszteség mellet átlagos 48-ra ugrik meg, de eléri a 61-62-t is.

Feltöltés közben pedig gyakorlatilag nem változik a terheletlen állapothoz képest a válaszidő, 15 volt előtte, 14-15 feltöltés közben is

(#6103) Márton


Márton
nagyúr

nem tudjátok milyen kóddal lehet letiltani a saját hívószám küldést egy-egy hívás erejéig?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#6104) Kobe


Kobe
veterán

asszem egen felhívom ezeket az üsziseket, valami nekem itt nagyon nem kóser. Több mérésnél is olyan pontosan 4 mbitet mér minden testserver, hogy az már fájdalom. 3,96-3,98, 4,0, de mindig pöccre 4 mbit körül. És ugyanezt méri éjjel, ugyanezt napközben, ugyanezt reggel, stb, szóval nincs az, hogy az épület öbbi lakója használná el a sávszélt. 514 kbpsnél feljebb képtelen menni.

[ Szerkesztve ]

(#6105) McLaca válasza Márton (#6103) üzenetére


McLaca
őstag

Egy hívás erejéig sajnos nem lehet a diginél (vagy talán egyáltalán madzagos rendszer esetében), de a kikapcsolás a *31# a visszakapcsolás pedig a *31* kóddal lehetséges, ezt külön kell tárcsázni, nem a szám elé, mert a kódot követően le kell bontani a vonalat. Ha a kódot elfogadta a központ, megváltozik és szaggatott lesz a tárcsahang.

-=Libria=-: a ping magas idejét is érdemes megemlíteni az ügyfélszolgálatnak, mert még az ADSL-nél sincs ilyen magas, pedig ez LAN.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6106) Kobe válasza McLaca (#6105) üzenetére


Kobe
veterán

majd megemlítem....persze jó szokás szerint megint megszívtam. tegnap küldtem egy panaszlevelet, amire 3 napjuk van reagálni, természetesen az akkor miért adat nem 514, hanem 1100 kbps volt, ami még mindig alig több mint a harmada annak, aminek kéne lennie.
Szóval most várhatom meg, míg letelik annak a 72 órája, és ha nem változik, akkor jelenthetem be az 514 kbps-t és a magas pinget.

Amúgy 72 óra, ha esik, ha fúj, vagy ahosszú 7vége miatt jó ha hétfő-keddre lereagálják a dolgot? Vagy lehet nekik simán küldeni még egy panaszemailt ?

[ Szerkesztve ]

(#6107) Márton válasza McLaca (#6105) üzenetére


Márton
nagyúr

áh, köszi, ez is jó lesz!
thome-nál tudtam ezzel a kóddal +egyből ment a tel.szám
itt le kell tenni előtte

thx

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#6108) Kobe


Kobe
veterán

az elképzelhető, hogy a dolognak fizikális oka van ? ugyanis elég érdekesen oldották meg a kábelezést, a lakásba bejövő ethernet kábel túl rövid volt, ezért arra tettek egy toldalékot kb 1 méter után (a bejárati ajtó mellett fut be), aztán ujab 1-2 m után még egy elosztót (telefonnak) szóval a gépig a kábel 2 toldalékon és 3 kábelszakaszon kerezstül jut el.....a legvégére persze vagy 2-3x kellett rátenni a dugót, mert nem fért át a lyukon, lehet valami érpárt rosszul kötöttek rá ? Mert a bejövő forgalom megvan, tökéletesen 3,8 MB/mperc, csak kifelé ilyne harmatgyenge

(#6109) CPT.Pirk válasza Kobe (#6108) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez a toldozgatás van nálunk is. Panelba bejön az ajtótól 1m hosszan a kábelük. Itt egy toldó van rajta, majd 2 méter múlva jön a telefon elosztó. Onnan jön a 3. szakasz, ami végül eljön a gépbe. Viszont ez így nálam trágya volt, mert alig volt olyan router, ami ebben a felállásban tudott tárcsázni. Az utolsó szakaszt fogtam, és kicseréltem általam behúzott patch kábelra, azóta tudok rendesen routert használni. Ha jól néztem a dolgokat, ők mindenhova cross kábelt húztak.
Lehet neked is ilyen problémád van, elvégre az utp-t tilos toldani. Ha már elhúzzák a lakásban 1 méterre, akkor miért nem tudják elhúzni a telefon elosztóig? Ráadásul persze a legócskább műanyag vacakkal toldják meg...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6110) Atapi válasza Kobe (#6102) üzenetére


Atapi
senior tag

töltsd le a winmtr nevű programot, és azzal tesztelj válaszidőt néhányszáz csomag hosszan. a winmtr nem csak a végcélt pingeli, hanem az összes elérhető köztes hoppot is, igy következtetni lehet arra, hogy hol ugrik meg a válaszidő. persze ez neked max kb annyiban segit, hogy amennyiben a digi első eszközéig jo a pinged, akkor nem nálad van a gond, hanem valahol a digi hálozatán. ha meg már az első hoppnál magas a ping, akkor feléd kell keresni a hiba okát, ami lehet pl hibás kábelezés, de akár valamilyen program is okozhatja. több rendszerkörnyezetben is tesztelted a dolgot?

(#6111) Jag válasza Kobe (#6108) üzenetére


Jag
senior tag

Elviekben - ha jól tudom - egy toldás sem lehetne, kivéve a telefonos toldót.
Simán el tudom képzelni, hogy szarul szerelik össze a kábelt. Eléggé slendrián módon szerelnek...

[ Szerkesztve ]

(#6112) Jag válasza Atapi (#6110) üzenetére


Jag
senior tag

Minek ehhez progi? A tracert parancs ugyan ezt csinálja...

BTW: Másnak nincs mostanában torrent problémája? kb. 1-2 hónapja alig akarja elkezdeni a letöltést...

[ Szerkesztve ]

(#6113) Kobe


Kobe
veterán

megnézek mindent, kábelezést, winmtrt is, csak akinek "nomrális" feltöltéssel üzemelő netje van, nem írná le a kábelben a helyes színsorrendet ? :) hogy legyen mihez haosnlítani

másik gépet nem tok rákötni, sjana most csak ez az egy van a lakásban

[ Szerkesztve ]

(#6114) Atapi válasza Jag (#6112) üzenetére


Atapi
senior tag

de a tracert csak 3szor, mig a winmtr addig amig le nem állitod, ami azért nagyon nem mindegy.

-=Libria=-: elvileg ez lenne a helyes szinsorrend: katt

[ Szerkesztve ]

(#6115) Kobe


Kobe
veterán

megnéztem a kábelezést, ránézésre rendben van, bár hogy a fehér kábel most melyik színeshez tartozik (kék-zöld stb) azt meg nem mondom, mert nincs itthon krimpelő fogó :)

a winmtr ezt írja ki

WinMTR statistics
Host - % | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |

94-21-183-1.pool.digikabel.hu - 0 | 56 | 56 | 15 | 54 | 1750 | 15 |
94.21.1.33 - 0 | 56 | 56 | 15 | 50 | 1641 | 15 |
ge-0-0.bb01.komlo.digicable.hu - 0 | 56 | 56 | 15 | 46 | 1532 | 16 |
ge-1-12.br01.budapest.digicable.hu - 0 | 56 | 56 | 15 | 43 | 1422 | 16 |
193.188.137.7 - 0 | 56 | 56 | 15 | 39 | 1313 | 16 |
www.bix.hu - 0 | 55 | 55 | 15 | 37 | 1204 | 15 |

(#6116) brd válasza Kobe (#6113) üzenetére


brd
nagyúr

Ne fáraszd magad a színsorrenddel, ez digitális móka, ha elkötik, nem működik, ilyen egyszerű (ill. el lehet úgy kötni, hogy működjön, de szarul, ehhez viszont mind a 2 végén el kell kötni ugyanúgy, viszont akkor a lefele irányod sem lenne meg). A toldozgatás lehet probléma, ha rosszul csinálják, ugyanis a csavart érpárnál, ha a csatlakozásoknál túl hosszú lesz a nem csavart rész, akkor sok zavart szedhet össze a hálózat. Megszakadni nem szokott a kapcsolat egyébként?

The only real valuable thing is intuition.

(#6117) Kobe válasza brd (#6116) üzenetére


Kobe
veterán

nem, semmi ilyesmit nem tapasztalok. nekem leginkább úgy tűnik, mintha egyszerűen ennyire volna beállítva a sebesség, egyszerűen képtelen 514 kbps felé menni feltöltésben. Lefele a 3,8 MB megvan nagyon szépen torrenten, ellenben pl furcsa, hogy torrentnél a kapós darabokra sem tudok 47-48 kbpsnél nagyobb sebességgel feltölteni.

Szóval gyakorlatialg van 3 feltöltési sebességem, speedtest.net, speedtest.hdsnet.hu, illetve a gyakroalti torrent, cska ezek épp mindhogy siralmasan elmaradnak a refernciaértéktől.

(#6118) Kobe


Kobe
veterán

nah, én aztán most végképp megkeveredtem :)

A házban jelenleg is folyik a bekötés, és a kivitelező alvállalkozó munkásain kívül találkoztam egy rendes, "hivatalos" digi szerelővel. Mondtam hogy ennyi az annyi, azt mondta ez semmiképp sem jó, ha letelt a 72 óra és semmi változás, jelentsem be úgy, hogy minimumot sem éri el (3,8 mbit versus 3 mbit....)
viszont irdatlanul összevissza mér minden oldal. Eddig ugye az 515 kbpst nem volt hajlandó átlépni, most meg 1180-1200 kbps ről indít és onnan csökken le szépen 618-ra. Mi a fene ez az ingadozás ? :F

(#6119) Worlon válasza Kobe (#6118) üzenetére


Worlon
csendes tag

Ha most szerelik a házban még, akkor előfordulhatnak ilyen ingadozások. De szerintem is jelentsd be.

(#6120) Dot válasza McLaca (#6100) üzenetére


Dot
őstag

THX :R

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#6121) CPT.Pirk válasza Kobe (#6118) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nálam bekötés után 1 napig csak letöltés volt, feltöltés csak pár kb... Aztán magától helyreállt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6122) Kobe válasza CPT.Pirk (#6121) üzenetére


Kobe
veterán

ezt aláírom, hogy lehet ilyen szitu áll fenn, de tegnap dél óta semmi változás. Ellenben ami feltűnik, hogy szép és jó a 4 mbites mérés hdsnet honlapján, hogy a fakkba lehet, hogy torrenten egy méretes HD filmet amire csak pár seeder van és majd 100 leecher, nem tudok gyorsabban seedelni, mint 47 kb (mintha 512es vonali sebességem lenne bakker). De semmilyen torrentnél, semmilyen oldalon nem megy 50 kbps felé a feltöltés, tök mindegy mit töltök fel.

(#6123) Kobe válasza Kobe (#6122) üzenetére


Kobe
veterán

egy kis update, végérvényesen sikerült megbizonyosodni, hogy a hiba nem az én készülékemben van. Laptopon is ugyanúgy speedtest max 7mbitet, hdsnet.hu meg max 4et mér.

(#6124) cannyon válasza Kobe (#6123) üzenetére


cannyon
aktív tag

mien utorrentet használsz verziora gondolok?

(#6125) Kobe válasza cannyon (#6124) üzenetére


Kobe
veterán

legujabbat, 1.8.4

de ha speedtest.hdsnet.hu is letöltési sebességre csak 512 kbpst ír, és a torrent is csak 47-48 kB/s tölt fel, akkor elég faszán csak fél megabitre van beálíltva a feltöltésem....

(#6126) cannyon válasza Kobe (#6125) üzenetére


cannyon
aktív tag

Az 1.8.4 azt kissé elbaszták rengetegen panaszkodnak a klinsre megindul a sebesség és vissza esik majdnem nullára, ami digiseknél bevált az az 1.7.7 és az 1.8.2 a többi nem ugy megy ahogy kéne nekedse ártana lecserélni és mindjárt jobban is menne a feltöltésed ez csak egy jo tanács ;)

[ Szerkesztve ]

(#6127) Kobe válasza cannyon (#6126) üzenetére


Kobe
veterán

lehet, de ez még nem javítja meg önmagában a hibát, ami vhol a lakáson kívül van :)....majd megnézem

(#6128) Kobe


Kobe
veterán

egyre jobban kezd teli lenni a faxom. Az egy dolog, hogy a sebesség a béka segge alatt van, ma viszont meg már neki állt 5 percenként szakadozni a net, de olyan szinten, hogy a gép utána egyszerűen képtelen újracsatlakozni, minden egyes szakadásnál restartolni kell.

(#6129) pszihó válasza Kobe (#6127) üzenetére


pszihó
aktív tag

Nekem 1.8.4 van fent DL 6-8 mb/s UL 2-3 mb/s

Samsung S9 tab 5g (8/128) 1970 08 09. / CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#6130) Kobe válasza pszihó (#6129) üzenetére


Kobe
veterán

ez szép és jó, de valami anomália akkor is van a rendszerben.

Tegnap óta arra jöttem rá, hogy valami olyan probléma áll fenn, ami miatt többek között egyszerűen képtelen egyik mérőoldal sem bemérni a netet.

Speedtest.net 33/7 et ír mindig
Digi-hdsnet oldala feltöltésnél 515 KBytes/s
Datanet honlapja 33/15

a gyakorlatban meg erősen változó, tegnap este megvolt a 2 MB/s feltöltés, ma délelőtt már nem, de annyira hektikusan ingadozik, hogy egyszerűen nem tudom semmivel tesztelni. Szintén 30/20as digis haverrel sem skypeon keresztül, mert egyszer ennyi, egyszer annyi, és 2-3-4x különbségek is vannak 2 mérés között. Az ingadozásra meg nem tudom mi lehet a magyarázat, nem hiszem, hogy oylan sok helyr ebekötötték volna a házban már (92 lakásos házra gondolom nem 100 mbites switchet helyeznek el)

[ Szerkesztve ]

(#6131) McLaca válasza Kobe (#6130) üzenetére


McLaca
őstag

Egyrészt, másrészt ott valószínű a házba közvetlen optika megy Gigabites switchcsel (nem úgy, mint nálunk, hogy 3 ház van egymás mellett, a középsőbe megy az optika, és onnan a két szélsőbe megy házanként 2 LAN kábelen 2×100MBit - 15 lakásos társasházak).

Szerintem a Te kábeledet is át kéne dugni egy másik portba a switchen, időnként kifagynak, vagy megdöglenek a portok. Ismerősöm legutóbb egyszerűen csatlakozni nem tudott (be is írtam a topicba), 691-es hibával dobálta vissza, és a portcsere lett a megoldás.

Viszont próbáljuk meg a mértékegységeket következetesen írni, mert sokszor látom a kilobájtot (helyesen kB) is kb-nek (kilobitnek) írni, a kettő közt a különbség 8×-os, úgyhogy nem mindegy. Köszi!

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6132) pszihó válasza Kobe (#6130) üzenetére


pszihó
aktív tag

DL///UL

Samsung S9 tab 5g (8/128) 1970 08 09. / CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#6133) Kobe válasza pszihó (#6132) üzenetére


Kobe
veterán

és ezzel mit csináljak ? :) (Csak mert baromira irreleváns, inkább ilyen e-penis mutogatós hsz)

(#6134) McLaca válasza Kobe (#6133) üzenetére


McLaca
őstag

E-penis... :DD :C

Apropó, pszihó, annak a harver monitorozó proginak mi a neve? Procifrekvenciát is ki tud jelezni 0,5mp-es frissítéssel, és akku terheltséget is Wattban? Mert nagyon kéne a Win7-re valami mobmeterhez hasonló, de az sajnos csak XP-n fut. :(

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6135) brd válasza Kobe (#6130) üzenetére


brd
nagyúr

Valami túl van terhelve a hálózatban, az optika után (valszeg' a szviccs), esetleg rossz a szviccs azon portja, ahová a te géped van bedugva. Te nem sokat tudsz tenni ellene, de jelentsd be a hibát, hogy szakadozik, ill. lassú.

The only real valuable thing is intuition.

(#6136) brd válasza pszihó (#6132) üzenetére


brd
nagyúr

Ezt valószínűleg ki fogják venni a modi'k, mert warez.

The only real valuable thing is intuition.

(#6137) Kobe válasza brd (#6135) üzenetére


Kobe
veterán

tegnap bejelentettem, eddig csak úgy jelentettem be, hogy megvolt ugyan a garantált minimum, de kurva lassú volt, tegnap este már határozottan hibaként, mivel volt, hogy csak fél mbit volt a feltöltés. Várom, mi lesz az eredménye, mivel kicsit felhúzták ma az agyam - t-hometól akartunk számhordozással telefont áthelyezni, erre ma telefonált digi, hogy leállították a kérelmet, mert a 2 rendszerben (t-home-digi) nem egyezik a két lakcím. Na felhívtam t-homeot is, címellenőrzés, felhívtam digit is, ott is egyezik a cím, de persze nem tudnak mit csinálni, mint továbbítják, kivizsgálják, és újra elindítják a procedúrát....na kösz, cska közbe 2-3 hétig nuku telefon majd, én meg már 2 ezret basztam el az üszire........nem tom, ilyen peches vagyok, minden net-tv-telefon beüzemelés ilyen rohadt nehézkesen ment

Amúgy a switcheket emeletenként helyezik el, vagy van valahol egy főelosztó a házba bejövő optikán ? Mert az emeleten mi vagyunk az egyetlen előfizetők, házban sincs fél tucatnál tucatnál több szeirntem

[ Szerkesztve ]

(#6138) McLaca válasza Kobe (#6137) üzenetére


McLaca
őstag

Attól függ, hány emeletes a ház. 4 emeletesben jellemzően a 4-en helyezik el a cuccot (mert a 2-on már biztos ott a UPC ezer éve és nincs hely :)), 10 emeletesben meg általában a 3-on és 7-en szokott lenni egy-egy switch, hogy a LAN kábel ne legyen túl hosszú.

Apropó számhordozás, akár egy pont, vagy az emelet elírása (fsz helyett fszt) is számít, tehát ha szóközre, és karakterre is 100%-ban azonos a cím a két helyen, akkor valaki hülye. :) Illetve... a T-nek szokása ilyen indokkal megakadályozni a számhordozást, visszadobálja címeltéréssel a kérelmet, hogy húzza az időt, csak azt nem tudom, minek... Apropó, hogyhogy 2-3 hétig nuku telefon? A t-nél egészen a számhordozási időablak kezdetéig él a vonal (és madzagosról 2 rongy az majd' 3,5 óra telefonálás), az időablak végén pedig mára diginél él. A kiesés - ÁSZF szerint - max. 4 óra (emlékeim szerint, mert azóta változhatott).
Persze nem véletlen írtam, hogy ÁSZF szerint, mert számhordozáskor nálunk is egy hétig néma volt a telefon, de ennek szerintem az az oka, hogy a diginél egyszerűen vagy elfelejtették, hogy mikor van az időablak :D, vagy a VoIP adapter nem jó portjára állították a számunkat. Bejelentettem hibára, 4-5 nap alatt szép csöndben megcsinálták.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6139) Worlon válasza Kobe (#6137) üzenetére


Worlon
csendes tag

Ház középső szintjére, egy fém szekrénybe szerelik fel őket. Mindenki onnan kapja.

(#6140) Kobe válasza McLaca (#6138) üzenetére


Kobe
veterán

Én cska sajnálni tudom, ha ennyire retard valamelyik cég, hogy pontra, stbre ugrik. Amúgy a címek egyeznek, utca házszám emelet ajtószám pontosságig. GPS koordinátákat már nem tudok megadni :)

Mellesleg 8 munkanapot mondtak a szám átvételére digisek. Na de mivel bejött ez a gikszer, továbíbtották az illetékeseknek diginél, ők jól meganalizálják a problémát, hoznak róla egy véleményt és elkezdik újra a 8 munkanapos procedúrát. A T-s meg azért nem él, mert sajnos rettentő idiótán van bekábelezve a lakás, egy felújítás még tart, és csak úgy lehetett a szoba közepéről kihúzni a T-s telefnkábelt ha leszedem a dugaszt, krimpelő fogóm meg másik dugaszom nincs a kábel végére sajna....

[ Szerkesztve ]

(#6141) Kobe válasza Kobe (#6140) üzenetére


Kobe
veterán

nomeg közrejátszik hogy egy IP-telefon nem akar működni a hagyományos vonalon, a t-home os routert meg ki kellett kötni a digi miatt :)

(#6142) McLaca válasza Kobe (#6141) üzenetére


McLaca
őstag

Ja, hogy nem analóg vonalatok volt, hanem IP alapú + felújítás... :) Így már vili.
A 8 munkanap viszont a bejelentéstől számítva a szám tényleges áthordozásáig vállalt határidő, maga a hordozás ténylegesen csak pár óra.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6143) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Hellósztok!

Építkezik a környéken a Digi.. és megkérdeztem az ügyfélszolgálatot mailben ,hogy mikorra lesz várható a dolog.. és ezt kaptam:

[OFF]Tisztelt "Én" !

Köszönettel vettük DIGI KÁBEL szolgáltatásaink iránti érdeklődését.

Jelenleg csillagpontos hálózat kiépítése van folyamatban (kábel tv, internet, telefon) az Ön címén.
Hálózatunk folyamatos bővítés alatt áll, amennyiben szolgáltatásaink megrendelhetőek lesznek, üzletkötőink személyesen
is felkeresik a lakókat.

Bővebb információt a 1272-es telefonszámon kaphat, ahol munkatársaink a nap 24 órájában rendelkezésére állnak.

Megértését köszönjük!

Üdvözlettel:
X.Y
E-mail Referens[/OFF]

Igazából nekem ezzel csak az lenne ,hogy akkor most az internet melyik fajta? Lan vagy modemes? Lehet hogy elavúlt kérdés.. de eddig a digis dolgokat nem követtem figyelemmel.. hisz nemhittem volna hogy idáig is eljön majd alaha is.. Remélem a Lanos mert már kinéztem magamnak azt az 50mb/s le és 30mb/s-t fel :D

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#6144) HERR Z


HERR Z
veterán

sziasztok
digi netet szeretnék wifi routeen szét dobni de valamiért nem jön össze
szóval , a gépen semmi felhasználónév jelszót nem kér, betolom a hálókábelt és van net(ami tetülassú..amit megadtak minimumnak)
szóval egy tplink 542-es és dlink 524-es routert is belőve pppoe-ra)dynamic ip) kb egyik se csinál semmit

mi lehet a gond, mit kellene máshogy csinálnom?

(#6145) #56474624 válasza Hobbbyt (#6143) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem 1 évnél hamarabb ne nagyon számíts rá, az eddigiek alapján legalábbis. Valószínű amúgy lan-os lesz a cucc, nem kell aggódnod emiatt; mire ténylegesen bent lesz a lakásban, amiatt inkább. ;] :DDD

(#6146) Kobe válasza Hobbbyt (#6143) üzenetére


Kobe
veterán

nálunk speciel 2-3 éve emlegették hogy építenek, tavaly tavasszal már körbe volt plakátozva a város, a kábelezést-dobozok kihelyezését, optika behúzását idén tavasszal letudták, és msot oktober vége óta lehet megrendelni. Amúgy lanos net, ja

(#6147) McLaca válasza Hobbbyt (#6143) üzenetére


McLaca
őstag

Hát a csillagpontos az lehet a LAN, és a koaxos is, meg az FTTH is. Ha többlakásos társasházban laksz és sok ilyen van még a környéken, akkor a LAN a valószínű, családi házas övezetben viszont 98%, hogy koax (és 2%, hogy FTTH).

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6148) pszihó válasza Kobe (#6133) üzenetére


pszihó
aktív tag

Nem raknám a szádba. Csak a lassú a netem problémádra probáltam reagálni. Irigységre megfelelő hardver eszközt javaslok nem pedig ordenáré szavakat. Vegyél normális hálokártyát és routert :DDD

Samsung S9 tab 5g (8/128) 1970 08 09. / CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#6149) pszihó válasza brd (#6136) üzenetére


pszihó
aktív tag

már láttam fentebb is torentes fotót

Samsung S9 tab 5g (8/128) 1970 08 09. / CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#6150) pszihó válasza McLaca (#6134) üzenetére


pszihó
aktív tag

Dumeter és netmeter. Nem tudom megy-e win7 alatt. Én maradok az xp-nél. Az adataidnál található mailre elküdöm. A txt kiterjesztést ird vissza exe-re :R

Samsung S9 tab 5g (8/128) 1970 08 09. / CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.