Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) vakegér68


vakegér68
csendes tag

Digis, kábeles netem van. Win7 van a laptopomon. Felcsatlakozok az internetre, és utána lefagy az egész. Xp-vel megy a dolog. A digi ügyfélszolgálata szerint a Win7 raspppoe.sys fájlja okozza a gondot. Tanácsukra lecseréltem XP-sre, átírtam raspppoe_orig.sysre, de így sem lehet csatlakozni. 797-es hibaüzenetet ad, modemet keres. Ja, a gépet behoztam a munkahelyemre, itt tökéletesen bejött a net kábelen mindenféle hibaüzenet nélkül. Van valakinek valami értelmes ötlete? Előre is köszi.

(#6552) exor


exor
tag

Hi, 30/20as netem van és egy routert szeretnék venni, lehetöleg olyat, hogy ha késöbb esetleg lesz gyorsabb net, pl topnet, vagy emelnek, akkor is jó legyen. Még nem volt routerem, nincs ilyen téren tapasztalatom, de ezt néztem ki 11k ért: HRO LINKSYS WIRELESS 300 MBPS ROUTER+AP WRT120N ez jó lenne?

(#6553) cannyon válasza exor (#6552) üzenetére


cannyon
aktív tag

Linksys WRT320N inkább ez a 120 asrol még nem halodtam semmi pozitivat

[ Szerkesztve ]

(#6554) cannyon válasza exor (#6552) üzenetére


cannyon
aktív tag

és az csak 100MB es router a WRT320N meg gigabites

(#6555) #40935168 válasza exor (#6552) üzenetére


#40935168
törölt tag

http://www.smallnetbuilder.com/component/option,com_chart/Itemid,189/

WAN -> LAN max átviteli sebesség tekintetében a 120N nemhogy 300MBPS-t nem hoz (bár azt amúgysem), de 120-at se.

Mindössze 92.5 Mbit-et tud netről lefele, 94-et LAN-ból WAN-ra, összesítve ennek nagyjából összege és mindezen túl még a maximális konkurrens kapcsolatok száma is csupán 160 (mármint lehet több is, sebességvesztés árán).

Egyszóval egy kalap kaki, és a DD-WRT sem támogatja. És ha megemeled az egyidejű kapcsolatok számát + QoS-t is bekapcsolod, meg local DNS, iszonyatosan lelassul.. (akárcsak a mostani WRT54GL-em).

80/25-ös digimet egyelőre csak egy Debian Linux tudta kimaxolni, az persze kisujjból. :U Sokkal jobb egy ilyet összerakni mini-ITX alapra + Socket P-s Intel mobil procira (25W) mint venni egy űbercsicsa router-t, ami minden extrát bekapcsolva már nem is 800Mbit-et tud, hanem csak éppenhogy 100-at (hogy a drágábbakat említsem).

Ha ennek híve nem vagy, akkor én a helyedben megnézném a linket (lásd fentebb), másik ablakban megnézném, hogy DD-WRT támogatja-e őt, és ha megvan a nyerő páros, akkor ki kell nyitni a bukszát és beruházni karira :D

[ Szerkesztve ]

(#6556) exor


exor
tag

Akkor egyenlöre inkább még várok vele, aztán később ha lesz rá több pénz akkor egy WRT320N vagy jobbat veszek, meg addig jobban utánajárok a dolgoknak. Köszi a segítséget.

(#6557) #40935168 válasza #82903040 (#6547) üzenetére


#40935168
törölt tag

Figy, sztem teljes a fogalomzavar.

1. minden jel kábelen megy a Diginél. Kivéve a TV-t ugye, HA NEM kábel hanem mondjuk parabola .. :)) (ezt csak poénnak..)

2. "Kábelnet" vagy szimplán "kábel" nem más, mint egy csúf coax kábel, végén egy beltéri egység (modem), amibe bedugod a géped. Ilyenkor nincs PPPoE, kap a géped egy ip címet és lehet pernahajderkedni. Bár coax-on is át lehet tolni fasza sebességeket, nem tudom, ad-e mondjuk TopNet-et ezen.

3. Üveg (optika) lépcsőházak aljában szokott menni, és a köztük lévő szerelőfolyosókon. Minden lépcsőházban van meg nem mondom mennyi (1, több?) média konverter, ami kurvagyors kütyü és összekapcsolja a fény jelét az UTP kábellel, ami a lakásokba megy fel a szerelőaknákon keresztül, függőlegesen. A médiakonverter előtt vagy van switch (Gigabit természetesen), vagy nincs, de nagyjából ez a technika.

Tehát a lakásodba akárhol is legyél, mindenképpen kábelen megy a Digi :U , vagy coax, vagy UTP.

Utóbbi jobb, több a tartalék benne, lévén Gigabit. Csak megtekerik a központban a potmétert, és 120Mbit-en vagy. Vagy 500-on. Jó esetben (dzsunka UTP, jel-zaj, stb).. :U

Szóval a Digi az UTP-sekhez évekig nem kell hogy hozzányúljon, annyit bír. Gigabitig még eltelik jópár év, mire az a következő lépcsőként megjelenik. Addig meg az UTP-s megoldás full oké. Sőt, ha olyan a kábel (amit kétlek de meglepik lehetnek) akkor még 10Gbit-ig is jók, ami garantáltan nem holnap lesz :D

[ Szerkesztve ]

(#6558) #40935168 válasza #40935168 (#6557) üzenetére


#40935168
törölt tag

Még annyit, hogy nekem mindkettő volt, és hát az UTP-s verzió természetesen jobb, CS : Source alatt 7-es latency-vel játszom ha jó helyen van a szerver.

(#6559) #82903040 válasza #40935168 (#6555) üzenetére


#82903040
törölt tag

Látom vágod a témát! :)

Ugyan ilyen szempontok alapján tudnád ezt [link] is véleményezni?

(#6560) #82903040 válasza #40935168 (#6557) üzenetére


#82903040
törölt tag

Igen, valóban nem voltam képben, de Neked köszönhetően már átlátom! :)

(#6561) paca5


paca5
tag

Sziasztok!
Szfváron a Sarló utcában lakom és TOPNET-m van. A speedtest oldalon szoktam nézni a sebességet és eszméletlen nagy határokon belül ingadozik.... Volt hogy délelőtt mértem 90/30- t is de ilyenkor este 7 körül még soxor a 20/15 is soknak számít...Tudom esténként belassul, mert sokan használhatják a lépcsőházban, de normális az ekkora ingadozás???

Más: kB. 5 napja van meg az új routerem Linksys wrt320n és csak mindenkinek ajánlani tudom!!!!

(#6562) stvnppp válasza paca5 (#6561) üzenetére


stvnppp
senior tag

Párszor már le volt írva, de akkor még egyszer:

A speedtest.net nem méri jó a Digi esetében. (nekem volt olyan, hogy a 20/10es netnél 120/15 mért). Használd a DIGIs mérőoldalt!!!

[ Szerkesztve ]

(#6563) paca5 válasza stvnppp (#6562) üzenetére


paca5
tag

A digi mérőjével 25/8-at mértem ma este... ????

(#6564) stvnppp válasza paca5 (#6563) üzenetére


stvnppp
senior tag

Ami probléma szokott lenni az a router, esetleg próbáld ki úgy, hogy közvetlenül a gépre kötöd a netet, a routert kihagyod. (Bár szerintem nem ez lesz, a routeredről elég sok jót hallottam.)

Másik kérdés még, hogy milyen op. rendszert használsz, mert már hallottam olyat, hogy az xp-t még nem készítették fel erre a sebességre, és nem kezeli? (erre is van megoldás)

Ez kábelen, vagy wifin keresztül mérted? Kábelen át kell mennie a teljesnek, de ha wifi, és a gépedben régebbi wifi van, akkor lehet az is, hogy az nem elég.

Nekem ennyi ötletem van...

[ Szerkesztve ]

(#6565) paca5 válasza stvnppp (#6564) üzenetére


paca5
tag

A routerem sztem hibátlan, természetesen lanba van kötve a gépre, és mivel az avatarom is pingvin mi más lehetne a rendszerem mint linux abból is Slackware... :-))

(#6566) need


need
addikt

Üdv..

élénken érdekelne hogy mit hogyan kell beálitani a win 7 alatt hogy a net kapcsolatott ne legyen bontva..!

ha kb 20 perig úgy marad a gép lemászik a hálózatrol és az istennek sem hajlandó vissza menni csak újra indulás segít..!

a másik hogy ez van ha lenyomom a suspend gombot akkor sem talál vissza a hálózatba hiába irom be a jelszót meg mindent..:((
itt is csak az ujra indulás segít..!

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#6567) emre33 válasza #40935168 (#6555) üzenetére


emre33
addikt

Ezerszer elmondtam márhogy Dlink DIR-655 routert kell venni.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#6568) emre33 válasza VGYke (#6544) üzenetére


emre33
addikt

Di524 router G-s, ezzel fizikailag képtelenség
N-s wlan kártyával ha jó erős a jel, akkor ezzel nincs gond, de G-s wifi esetén ne váj el 30Mbit-et

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#6569) paca5 válasza paca5 (#6563) üzenetére


paca5
tag

Ma délelőtt megcsináltam a sebességtesztet ismét és ezt dobta ki:

DIGI Kft. - Mérési adatok

Százalék: 100%
Feltöltve: 409600 / 409600 Kbytes
Eltelt idő: 00:42:29
Sebesség: 160 Kbytes/Sec.
Hátra van: 00:00:00
Feltöltés kész

Már vagy 5-6 napja elég gyengén megy a torrentes feltöltés is max 120 -130 -t ha tud.

Azért TOPNET-től kicsit többet várna az ember nem???
400 mega 42 perc alatt elég csücskös...

(#6570) IRON STORM válasza paca5 (#6569) üzenetére


IRON STORM
őstag

Dunaújvárosban is nagyon ingadozik. A letöltés még elmegy( 6-7 mb/s) de a feltöltés a k...a gyenge. Kb 3 hete ilyen sz.r. Ezt pusztán csak torrentre értem. A böngészés az esti órákban gyalázatos.

Csak a TDi!

(#6571) cannyon válasza paca5 (#6569) üzenetére


cannyon
aktív tag

Ezt jelentsd be a digi felé a garantált sávszélesség alatt van a sebességed tehát reklomálhatsz:)

(#6572) Gonosz15 válasza IRON STORM (#6570) üzenetére


Gonosz15
aktív tag

Én is újvárosi vagyok, igaz nekem 30/20 van. A letöltéssel semmi bajom nincs, a feltöltés viszont 2,5MB/s helyett csak olyan 2MB/s körül van. Mondjuk ez nekem nem akkora hátrány, csak gondoltam leírom.
(Kossuth 7-be lakok)

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#6573) need


need
addikt

üdv..

6566...

erre van valakinek valami ötlete?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#6574) cannyon válasza need (#6573) üzenetére


cannyon
aktív tag

vezérlö pultban energiagazdálkodási lehetöségek ott tudsz ilyeneket állitgatni vinyo ne kapcsoljon ki ha nincs a gépnél senki meg ilyenek microsoft nagy hülyesége confogolnod kell azt is ha már feltelepitedted a rendszert

[ Szerkesztve ]

(#6575) need válasza cannyon (#6574) üzenetére


need
addikt

van ebbe az enregiagrázdálkodásba vagy 8-10 dolog de nekem ott az van beálítva hogy
nem kapcsol le semmit nem álít le semmit vagy is a hibernálás van csak tilva !
szerintem nem oszt nem szoroz az energiagarázdálkodás mert milyen szészenléti állapot ahol a vinyó kerreg...?!?

normális esetbe ha készenléti üzemmodban van a sz.gép úja indulás után fel kellene kapcsolódni a hállózatra de ez nem történik meg se automatikusan sem manuálisan
na itt van a bibi hogy miért?!? :W

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#6576) need


need
addikt

Igaz ami igaz ez a totyik elég DEAD de hátha ide téved valaki..!

kellene nekem tipp ötlet.. routerre ami jó lenne a 80/25 nertre PPPoE hálózat
nem akarok + osztani se laptopon se máson..azt akarom hogy a hálókarymon is 80/25 legyen 64 bites win 7 és xp oprendszerhez kellene..!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#6577) Reag3nS válasza need (#6573) üzenetére


Reag3nS
senior tag

haveromnak ugyan ilyet csinált a gépe, bár nem digi és nem is win7.

tűzfal volt a hibás.

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#6578) RZozo


RZozo
aktív tag

Nálam egy Netgear WGR614L router viszi a 30/20-as digi netet gond nélkül. Sok szálon történő letöltésnél sem kell trükközni, mint az előző routeremnél. Csak nehéz beszerezni nálunk.

(#6579) need válasza Reag3nS (#6577) üzenetére


need
addikt

kis tanulság 3 hónap szenvedése és végül a probléma +oldása..

a másik nagy gondom hogy torrentezés közben lemered a 64 bites win 7 és a másodlagos xp is!
tehát elindul a letöltés megy pár percig utánna 1xerüen nem lehet az egeret mozgatni vissza tér pár mp-re akkor gyorsan lekapcsolom a kliens és nagy nehezen magához tér a gép sok esetben ilyenkor még a hálózatot is bontja!
ezzel szenvettem már kb 3 hónapja és ma reggel rájöttem a TITOKRA
Nekem Raid 0 tömböm van ezen van 2 partición a 2 oprendszer más particiokon játék míg másikon pl filmek...
Van 1 tartalék 250 gigás vinyóm ez nem a rendszer része mentegetni szoktam oda!
a táp le van húzva rolla és ha kell akkor élesztem föl. Ma reggel adtam neki tápot és elinditottam erre a független vinyóra 1 torrent letöltést kb 6 perc alatt ledarált 4.5 gigát.
nem meredt le a gép viszont láttam hogy elég nagy proci használat volt de ettöl függetlenül volt net és használni lehtetett a netet + mindent.
Erröl vinyórol vissza bontottam a Raid tömb 1 particiójára a letöltött 97 db 50 blokkot majdnem sirtam amikor + láttam hogy erre 1 perc sem kellett baszott gyorsan dolgozott.
Lényegében tökéletesen müxik úgy a dolog hogy ha a torrentezés nem azon a vinyon van jelen esetben nálam Raid 0 tömb ahol az oprendszer!

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#6580) Reag3nS válasza need (#6579) üzenetére


Reag3nS
senior tag

Igen az nem hátrány :) Én oprendszer meghajtójáról semmit nem működtetek. Csak az alap szoftverek vannak ott, minden más egy független meghajtón van.

Akkor hála Istennek működsz jól mos tmár. :)

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#6581) need válasza Reag3nS (#6580) üzenetére


need
addikt

igen működök mint az állat..

viszont a win 7 nagyon nem akar induláskor felcsatlakozni a hálózatra hiába tettem be az indító pultba a parancs ikonját.
most manuálisan csatlakozom betöltés után xarom le ez legyen a legkisebb BAJOM:)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#6582) janos1988 válasza need (#6581) üzenetére


janos1988
addikt

Nekem kint van a idojaras minialkalmazas. Ahogy beloginol mar maszik is fel (persze auto. csatl.-ra van love).

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#6583) neverless válasza cannyon (#6413) üzenetére


neverless
tag

Szia

Nem kötekedésből kérdezem, de ebben a gondolatmenetben ott látom a hibát, -vagyis inkább úgy fogalmazok, hogy az hiányzik belőle- hogy ha a diginek az előfizetők megtartása meg a fejlődés a célja, akkor miért ne ez lenne a célja más szolgáltatóknak is ?! Miért nem követi más szolgáltató a Digis stratégiát??
Én is digis vagyok, topnettel, (hajrá digi) de borzalmasan fosok, hogy ők is korlátozni fognak :(

Szóval nem értem, hogy a digi miért nem korlátoz, -vagy fordítva nézve- miért korlátoz az összes többi szolgáltató. De ha már ilyen költői kérdéseknél tartok, azt sem értem, hogy a versenyhivatal miért nem dug fel nekik egy drótkefét, hogy tud fennmaradni digi mellett más szolgáltató, miért nem terjeszkedik nagyobb intenzitással a digi.. blablabla sorolhatnám még.
Egy kérdésre már van válasz, amikor jöttek bekötni, üzletkötőnek szegeztem a kérdést, idézem: "Miért ilyen olcsó a Digi". Bár sejtettem a választ, az ő szájából akartam hallani. Az volt a válaszának lényege, hogy nem ők olcsók, -és befejeztem helyette a mondatot- ...hanem a többi szolgáltató drága. Najah. nézőpont kérdése. De akkoris, amikor eszembejutnak ezek a kérdések, sosem tudok ezekre válaszolni.

Ja, ha ezt olvassa Digis ember, mármint Diginél dolgozó, akkor üzenem neki(k) hogy Ne korlátozzatok, legalább Ti ne :(

(#6584) #82903040 válasza neverless (#6583) üzenetére


#82903040
törölt tag

"ők is korlátozni fognak"
Ez hogy van más szolgáltatóknál? Mármint a korlátozás?

(#6585) cannyon válasza neverless (#6583) üzenetére


cannyon
aktív tag

1.A digi nem azt nézi hogy téged hol lehet áttejteni a palánkon(korlátozás stb)
2.Ha egy normális üzletpolitikát nézel akkor az a cél hogy azt adjam amire elöfizetsz és te egy boldog ügyfél vagy!
3.Az elégedett ügyfél ingyen reklámol adja tovább hogy mien jo szolgáltatott talált és végre azt kapja amiért fizet
4.Akiknek tovább adta az utánna jár hogy neki is lehetséges e a szolgáltatást igénybe vennie, ha nem elérhetö még akkor várja hogy legyen ezzel jelezte is a diginek hogy érdekelné, igy piackutatást se kell végezniük mert az emberek jelzik nekik folyamatosan az igényeket.(pénzt sporolnak meg vele)

Más szolgáltatok azért csinálják ezt mert megtehetik de természetesen ennek igen nagy böjtje lesz pl upc kijelentedte hogy nem támogatja a letöltögetést és ezért a letöltöket korlátozza is ezzel alá is irta a halálos itéletét mert hát kinek kell olyan szolgáltatás amit nem használhatok arra a célra ami nekem jolesik,mit tesz ilyenkor az elöfizetö hát megszabadul a ups töl és keres mást, hopp itt a digi elérhetö olcso teszteljük le huu ez tök jo nem szivat na én nekem ez kell nem is fogok elmenni innen mert jo itt. ez már egy fix ember aki nem megy máshova és erre az ügyfélre alapozhatok is bevétel formájában és minél több ilyen ügyfelet tud magáévá annál jobban tud fejlödni terjeszkedni és igy tud egyeduralkodo lenni és hozzáteszem nem gusztustalan modon csinálja amit csinál, ész kell és pénz és aztán beindul a szekér mostanra már milliárdos lett az emberke és a digi müködik és szépen terjeszkedik igaz terjeszkedhetne gyorsabban is de minek kapkodni lassu viz partott mos tartja is a mondás ennyi

(#6586) neverless válasza #82903040 (#6584) üzenetére


neverless
tag

UPC nél pl 300 GB-os korlát van havonta. (Nem pontosan így van, de ez a lényege, majd valaki max leírja pontosabban, vagy ha nem, akkor majd megkérdezem én és majd pontosítok). Persze ezt nem reklámozzák nagyon..
T-éknek is van asszem valamilyen adatmennyiségi korlátja, TVnetworknek is.
A technológia miatt nem annyira fair, de a "korlátlan" mobilneteknél is van korlát. Bár a korlátlan szó ezesetben inkább csak marketing.
A korábbi netszolgáltatómnál (fibernet, hogy rohadnának meg) nem volt korlát, de hát el is mentem volna hozzájuk lövöldözni, hogy ha a 28 kByte/sec-es feltöltési maximum mellett még korlátoznak is.
Na mindegy. Most így utólag mégegyszer elolvasva a kérdést, nem is értem mire voltál kíváncsi :))
Fejből konkrétumokat -hogy melyik szolgáltató hogy korlátoz-, nem tudok, utána kell kérdezgetni.
Személy szerint engem onnantól kezdve, hogy kiderül egy szolgáltató esetében hogy a korlátlan net náluk mégse korlátlan, már nem érdekelnek. Most lehet ezt sznobságnak is mondani, de hihetetlenül ideges leszek ezektől a "korlátlan" nethozzáférésektől.

(#6587) neverless válasza cannyon (#6585) üzenetére


neverless
tag

Igen, igen ezekkel tisztában vagyok, meg egyet is értek, ez rendben :R
Igazából csak nem ehhez vagyok szokva, és emiatt nekem kicsit felfoghatatlan ez. Ilyen max a mesében van. De másképp fogalmazok akkor: Egyáltalán nem lepődnék meg, ha valamilyen formában romlana a digi: pl áremelés, vagy pl forgalomkorlát, vagy bizonyos mértékű p2p korlát, stb. Kb a szemem se rebbenne meg.
Számomra is ez a stratégia a logikus, én, ha netszolgáltató lennék, pontosan ezt tenném, csak akkorsem értem, hogy az országban jelenlevő teszem azt 20 szolgáltató közül hogy lehet az, hogy 19 a profitorientált kizsákmányoló stratégiát nyomatja, és csak 1 "idióta" csapat van, aki meg az ügyfélelégedettségre hajt.
Szóval nagyon nagyon remélem hogy nem nekem van (lesz?) igazam, és marad a digi olyan, mint amilyen most. Na nem mintha állítottam volna bármit is, gyakorlatilag ilyen kétkedő szkeptikus kérdéskört vonultattam csak fel..

Kicsit más. Ugye veletek is fordult már elő olyan, hogy amikor a net és annak jellemzői volt a téma egy beszélgetés során, akkor lincshangulat alakult ki, amikor a digi paramétereit kezdtétek el mondani...? :))
Én nem kevés olyat kaptam már, hogy "rohadj meg", "persze én meg fizetem a fosDSLt 5szörannyiért", "és mit szólnál hozzá hogy az überzsír neteddel töltögetnél nekem is??", "orrbaverjelek?" stbstb. Na ezek az ismerősök azon bizonyos 19 darab szolgáltató egyikénél vannak...

:F

(#6588) stvnppp válasza cannyon (#6585) üzenetére


stvnppp
senior tag

Az első két pontoddal nem értek teljesen egyet. A DIGI is pont ugyanolyan cég, ő is profitorientált, mint a UPC. Ha jól megnézed, a Digi Lan netje célcsoportja elsősorban a nagy társasházak, amelyeknél érdemes kiépíteni a mai körülményekhez képest brutál jó hálózatot, mert az többszörösen visszajön. Gondolj bele, pl én egy 11 emeletes panelban lakok, rengeteg lakással, nem is tudom pontosan, de sok (sztem 100 fölött van). Na itt nagy a valószínűsége, hogy a legtöbben hozzájuk fog menni a lassabb ellenfél helyett, és mondjuk fizetnek úgy átlagban 4000 magyar fizetőeszközt. Ha mondjuk csak a fele (50), akkor az már havonta 200 000. És akkor ezek elég durva becslések, mondjuk nem tudom, hogy a hálózat kiépítése mennyibe kerül (remélem, egy hozzáértő kipótolja ezt a hiányosságot), de szerintem bőven visszajön a pénz, kiépítés után csak némi karbantartásra kell költenie, meg pár hibajavításra.
A családi házaknál nem biztos, hogy így visszajönne.
Az más kérdés, hogy ezzel a rendszerrel jóval lent tudják tartani az árukat, így egyre nő az előfizetők száma, ráadásul a hűségakciókkal évekre bebiztosítják az előfizetőiket.
Mi ezekkel jól járunk, de nehogy azt hidd, hogy a DIGI nem. :)

A korlátozáshoz nem tudok mit fűzni, valószínűleg nem bírná a rendszerük, vagy egyéb ciki oka van, amit ezzel a warez/torrent visszaszorításával akarnak elfedni, de hát ezt csak a cég vezetősége tudná. A DIGI meg tudja oldani korlátozás nélkül, a UPC úgy tűnik, hogy nem. Egyébként a a DIGInek még mindig nagyon kicsi a kiterjedése a UPChez képest, vagy akár a T-hez képest.

(#6587) neverless :
A lincshhangulat ismerős. Az egyik ismerősömnek ecsteltem, hogy hogyan netezek/fizetek diginél, hát kicsit pipa volt, hogy 2X annyit fizet, 4X lassab netért, pedig csak ~ 800 méterre lakik tőlünk. :B

[ Szerkesztve ]

(#6589) mbencem


mbencem
tag

hello!
nekem diginetem van 20/10 de hétvégén volt ilyen 5kbs sebességem szombat-vasárnap este jó lett aztán most délután megint nagyon lecsökkent a sebbességem és nem tudom miért.windows volt ujra rakva formázva volt víruskeresés de semmi.
előre is köszön
bye

(#6590) paca5 válasza paca5 (#6569) üzenetére


paca5
tag

Na ma végre sikerült pontot tenni az ügy végére. A DIGI az én ügyemben nem volt hibás!!! Az alaplapi duál hálókártya közül amelyiket használtam az sajna benyomta az unalmast és csak feltöltésnél max ha 50k-val ment fel az adat az akkor már jó volt... Mire rájöttem, hogy ami igaz működik, de talán még sem úgy ahogyan én szeretném, az még sem müxik igazándiból........

Hajrá DIGI
Hajrá Linux
:-)))

Ui: a digiseknek hál istennek nem szóltam és saját házon belül kerestem a hibát!!

(#6591) McLaca válasza neverless (#6583) üzenetére


McLaca
őstag

A többi azért korlátoz, mert nincsenek akkora tartalékai, mint a diginek. Az optika nagyon gyors és nagy kapacitású dolog, se a csavart érpár (ADSL), se a koax nem tud vele versenyezni.
A digi meg azért fejleszt lassan, mert nagyon alacsony haszonnal dolgozik, emiatt be kell osztania a pénzt, a többi, pofátlanul drága szolgáltatónak ez az egyetlen előnye, hogy nagyobb tőkével rendelkezik.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6592) neverless válasza stvnppp (#6588) üzenetére


neverless
tag

"A DIGI is pont ugyanolyan cég, ő is profitorientált, mint a UPC."
Lehet, de nem ezt tamasztja ala a piaci magatartasuk...
Na mindegy, meg mindig kikerekedett szemekkel nezek a digire :F

(#6593) #82903040 válasza neverless (#6586) üzenetére


#82903040
törölt tag

Én a tvnetnél voltam régebben (adsl) nem volt korlát. Most az interwaretől jöttem el(adsl) ott sem volt korlát. Mondjuk nem volt túl gyors a net egyiknél sem(4M)

(#6594) neverless válasza #82903040 (#6593) üzenetére


neverless
tag

jo, hat igen, hova korlatozzanak egy lassu szart...
Ezzel mondjuk inkabb fibernetet minositettem... Emlekeztetoul : 28 kbytepersec upload :Y

(#6595) cannyon válasza stvnppp (#6588) üzenetére


cannyon
aktív tag

természetesen a digi is profit orientált csak nem ugy csinálja mint a többi szolgáltato hogy magas áron szart szolgáltat,a digi nem csak a saját érdekét nézi hanem hogy az ügyfél is elégedett legyen nem ugy mint a többi szolgáltato, bixen is látszik a külömbség hogy a szolgáltatoknak mennyi sávszélességük van és mennyi a forgalma önmagáért beszél







(#6596) McLaca válasza cannyon (#6595) üzenetére


McLaca
őstag

Hehe, a teljes IPv4 forgalom alapján a digi nagyjából a BIX forgalmának negyedét adja. :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6597) cannyon válasza McLaca (#6596) üzenetére


cannyon
aktív tag

ebböl is látszik meik a jo szolgáltato, aki ad is nem csak kéri a lovét:)

nyáron szerintem már 50gb lessz a sávszélessége :)

[ Szerkesztve ]

(#6598) papg79


papg79
tag

Sziasztok!

Digi startnetem (20/10) van és már régóta nem az igazi a feltöltésem:

Mit lehetne vele tenni?

[ Szerkesztve ]

(#6599) stvnppp válasza cannyon (#6597) üzenetére


stvnppp
senior tag

Ez is csak azt igazolja, hogy ügyes üzletemberek vannak ott, olcsón szerzik be a sávszélt, és ezért tudják olcsón adni. Az viszont tényleg becsülendő, hogy nem szaladt velük el a ló, és nem igazítják az áraikat a konkurenciához.

[ Szerkesztve ]

(#6600) moma


moma
őstag

korábban itt kértem infot digi-re váltással kapcsolatban. nos gondoltam most, hogy egy hónapja megy már sacc, vissza jelzek kicsit. szóval budpest xiii kerületben eddig teljesen stabil, semmilyen probléma nincs vele :C

a upc egyébként jó nagy suttyó a váltással kapcsolatban...

we all deserve a bit of luck.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.