Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) zsolt501 válasza Komi28 (#25000) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nekem ilyen nincs, a neten lévő tesztek alapján írtam ezt, hogy nem bírja [link] itt tesztelték, és olyan 200Mbit körül bírja PPPoE kapcsolat esetén.
Ha megelégszel a Digi200-as nettel azt bírni fogja, efölött már routert kell cserélned, igaz itt is lehet fuldoklása a routernek nagy kapcsolatszám esetén.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#25002) TeeJay válasza zsolt501 (#24989) üzenetére


TeeJay
félisten

köszi
tehát akkor jól gondoltam hogy FTTH terőleten az ONT adja a házban a kábelTV-t is
gondolom akkor a nethez nincs köze és nem befolyásolja ha szénné van járatva :)

másik kérdés
nálatok is kezd befulladni a feltöltés vagy csak engem tisztel meg 18. kerületben?
hétvége van és 4MB-tól gyorsabb feltöltést nem tapasztaltam reggel óta, de inkább 3-4között ugrál
holott ugye 53-54megabit szokott lenni ami meg 6,2-6,4megabájt
elvileg kedden bővítés lesz 18. kerületben ismét, kíváncsi vagyok ide is eljutnak-e :))

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#25003) zsolt501 válasza TeeJay (#25002) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Bizony az ONT adja a házban a kábeltévét is, és bizony ez azért is jó, mert igazán nem sok köze van az internethez, max annyi, hogy ez is optikai kábelen jut el az ONT-ig.
Panelházakban is ijen berendezés van, vagyis a mi lépcsőházunkban igen, annyi különbség, hogy egy ONT adja az internetet, és egy másik a TV-t, és abból megy tovább szűrőkbe a tv ahol csomagokra van leválasztva, és onnan tovább az előfizetőhöz.

A sávszélesség csökkenést feltöltésben én is tapasztalom, és furamód speedtest esetén nem tapasztalok csökkenést, olyan mintha a csomagok QoS-el lennének szabályozva központilag, vagy már az ONT-ben, szóval eléggé fura érzésem van.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#25004) TeeJay válasza zsolt501 (#25003) üzenetére


TeeJay
félisten

ellenben viszont ha meghal a ZTE ONT amit FTTH részen adnak addig se net se TV se telefon nincs
mert minden arról megy ha jól értem :K

nos ha 1x úgy alakul lehet panelből átköltözök itt a 18. kerületi kis utcákba mert elég sok végig van optikázva és van is szolgáltatás rajta
számomra meg szimpatikus hogy egy eszközzel megoldanak mindent optikán keresztül
így aztán bitang gyors net és rendes kábelTV is lehetne jó áron és nem kell panelban élni ehhez :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#25005) zsolt501 válasza TeeJay (#25004) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Bizony ha lehal az ONT akkor nincs szolgáltatás, ilyenkor ezt cserélik, viszont érdemes odafigyelni, mert még mindig kering néhány 10/100-as ONT ami elég gyenge, vagyis nem viszi át a 200-as netet sem már.
Szóval érdemes ellenőrizni, hogy amit kivisznek az tudja e a gigabitet legalább 1 porton.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#25006) ACE- válasza zsolt501 (#25005) üzenetére


ACE-
addikt

Miért kéne ezt neked ellenőrizni? Ha kérsz olyan netet, amihez kell, majd lecserélik az ONT-ot... nem értem mire ez a nagy variálás...
Nekem mellesleg tökéletes a feltöltés. Lehet az nem bírja a sebességet, ahova feltölteni akartok...

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#25007) zsolt501 válasza ACE- (#25006) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mert volt már olyan, hogy kivitték, és mikor kivitték és beüzemelték akkor derült ki, hogy csak 100-as netet tud, de olyan is volt, hogy akkor derült csak ki a probléma, mikor már a szerelők elmentek.

A sebességgel kapcsolatban, neked is lehetne igazad, de sajnos az a gond, saját szerverre is töltöttem fel, és WEB-es feltöltésnél illetve FTP esetén van meg a sávszélesség, és az is fura, hogy a többi esetben nem, a másik fura dolog, hogy ugyanerre a szerverre folyamatos feltöltés esetén a sávszélesség csak 1 órán át van meg jó esetben, majd a sebesség megfeleződik, újabb 1 óra után már csak az eredeti 100Mbit-ből csak 30-40Mbit áll rendelkezésre, ha megszakítom a kapcsolatot kb 1 órára akkor újra megvan a sávszélesség, majd a fentiek szerint újra elkezd csökkenni a sebesség.

Valaki okos elmagyarázhatná ennek az okát, mert nem összeesküvés elméletet akarok gyártani, de ez nagyon fura, és gyanús is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#25008) ACE- válasza zsolt501 (#25007) üzenetére


ACE-
addikt

Egyszerű, valószínű az a server, ahova töltesz az korlátozza egy idő után a sebességet...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#25009) zsolt501 válasza ACE- (#25008) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nincs korlátozva, már ezt is ellenőriztem, mivel az is saját szerver.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#25010) Brian_GT válasza Flashget (#24995) üzenetére


Brian_GT
őstag

Szia!

Flash nem tudom mikori a routered, de mikor vetted nem volt akkori s hasonló árban ezzel? vagy ezt semmiképp sem ajánlod...500Ft a különbség és egyenlőre tanakodom melyik legyen.
WR1043 vagy WDR3600

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#25011) TeeJay válasza ACE- (#25008) üzenetére


TeeJay
félisten

én torrenten tolom az x-emberek összes változatát darabonként 20-60 seederrel és valamiért ma nem akar csutkán menni 50megabiten hanem csak 30-40megabit körül ugrál hiába van bőven letöltő...
lehet ezért is lesz bővítés kedd hajnalban felénk (18. kerület)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#25012) kali válasza Brian_GT (#25010) üzenetére


kali
legenda

szia,

amennyiben kell az 5 GHz is, úgy tl-wdr3600, ellenkező esetben jó a tl-wr1043nd v2.
vannak eltérések, a tl-wr1043nd v2 erősebb procis, de csak fele ramos, illetve csak egy usb csatija van, valamint csak 2.4 GHz, de a jelentős különbség inkább csak a 2.4 GHz kontra tl-wdr3600 dual band wifi.

(#25013) Gejza1981


Gejza1981
tag

csak a szokásos hétvégi terhelés van feltöltésileg... kijött vagy 3-4 film torrentre, így mindenki tölti vissza 35x...

(#25014) ACE- válasza TeeJay (#25011) üzenetére


ACE-
addikt

Szeretem ezt a torrenttel példálózást. A torrentes feltöltés iszonyat sokmindentől függ, rohadtul nem lehetsz benne biztos, hogy a neted a szar, vagy csak egyszerűen nincs elég letöltő, aki szedné tőled...

Nálam semmilyen csúcs nincs...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#25015) PeterPH válasza TeeJay (#25011) üzenetére


PeterPH
senior tag

"én torrenten tolom az x-emberek összes változatát"
Nem mondták még, hogy ezt kezeltetni kéne?

(#25016) Gézengúz válasza PeterPH (#25015) üzenetére


Gézengúz
addikt

;] :D :DD

(#25017) Flashget válasza Brian_GT (#25010) üzenetére


Flashget
félisten

Amit először linkeltél olyan van. TL1043ND V2.
Azért vettem ezt, mert erre több fórumon erősebb wifit írtak mint a 3600-ra és panelban ez nagyon nem mindegy és utána tudtam azt is meg, hogy erősebb proci van benne mint a drágább 4300-ba.
"Hát ezt a TP-LINK benézte. Középkategórás árért az 1043ND v2.1 veri a felső kategóriát. Én az egyik 4300-asomat cseréltem le rá. Igaz, hogy az tud 5Ghz-et meg két USB-je van, de annak gyengébb a processzora mint a 720MHz-es MIPS 74Kc v5.0 ami ebben van."

Nekem jelenleg nincs olyan wifis eszköz ami 5Ghz-t tudná használni, majd ha lesznek akkor váltok addigra a TL úgyis kiad jobb routert 5 Ghz-ra.
Írtam neked korábban, ha van 5Ghz-s wifis eszközöd akkor a 3600-at válaszd.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#25018) Brian_GT válasza Flashget (#25017) üzenetére


Brian_GT
őstag

Nem nincs. Annyira nem is követtem nyomon a routerek fejlődését...most olvastam utána ez az 5GHz mire is lesz jó.... szóval nincs ilyen eszközöm. + én is szimpibbnek találtam a wd1043-at. Köszi az infót!

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#25019) Flashget


Flashget
félisten

Azért az érdekes van ahol csak ZTE-vel van net és nincs is a gépén a srácnak ha a kábelt a gépbe dugja közvetlen.

vagy nem trunkölt a háló, ahol működik (akkor ZTE nem is kell a netes PPPoE-hez) vagy megvan a trunk, és untagged csomagot is fogad (ezt szinte kizártnak tartom, de egyedileg lehet elkonfigolt eszköz bárhol)

Realme GT Master Edition

(#25020) zsolt501 válasza Flashget (#25019) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem lehet hogy az a ZTE egység amit kivittek annak az illetőnek nem is router, hanem ONT, mert volt itt ilyen hozzászólás is, és kiderült, hogy neki nem routere van hanem ONT-t raktak neki ki.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#25021) DonMaster válasza zsolt501 (#25020) üzenetére


DonMaster
addikt

az jo lenne ha routerbe betolnák az optikai kábelt :D biztos olcso volt a router :D
ont = optikai átalakito röviden fogalmazva az optikai kábelböül csinál ethernet -et (utp45)
azt kétlem hogy egy mezei routert az ont helyére tesznek.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#25022) TeeJay válasza ACE- (#25014) üzenetére


TeeJay
félisten

aha igen én meg ma kezdtem a játékot...
nem volt elég letöltő csak kb. 600GB-nyi cucc volt seedbe amiből 1 tucatot valamiért 40-60-szálon húztak tőlem (x-emberek nevű esti program)
érdekes este 11után úgy ment 50+ megabittel a feltöltés mint a huzat, és azóta is jó mert nincs hétvége
hidd el érezhető néha ha elfogy a feltöltés mivel GPON-on is fele annyi van feltöltésre mint letöltésre
csak utóbbit csutkára lehet járatni 0-24-ben

hajnalban karbantartás lesz a kerületben, meglátjuk mi történik :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#25023) Flitter


Flitter
tag

Szeretnék segítséget kérni.
Vennék egy TP-LINK TL-SG1008D Gbites Switch-et .
És ha jól értelmezem akkor ebbe dugnám a ZTE csodát amin letiltanám a PPPOe-t és az én routerem N900 ba írnám bele a pppo-e kapcsolatot.

A kérdés: Lenne telefon a ZTE-n és zavartalan net az N900-on PPPoe-n?

Ahogy én értem a bejövő WAN portot a swichbe és onnan a ZTE be Wan portjába és ugyan így az N900 ba is?

[ Szerkesztve ]

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#25024) Soma01 válasza Flitter (#25023) üzenetére


Soma01
veterán

Ha csak arra kell, hogy a ZTE-t meg a routeredet, meg ugye a bejövő UTP kábelt bele dugd, akkor a TP-LINK TL-SG1005D is elég. Ez 5 portos, neked meg csak 3 kell. Minek 8-as neked?

Olvasd el fentebb. Másoknak így működik.

[ Szerkesztve ]

(#25025) Flitter válasza Soma01 (#25024) üzenetére


Flitter
tag

Nekem mindegy lenne de mosta boltban haveri alapon 3500ftért adják .
Tök mindegy,hogy 8 vagy 5 port. :R

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#25026) Soma01 válasza Flitter (#25025) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor annyiért megéri simán. Megveheted azt is, jó lesz hozzá.

(#25027) Flitter válasza Soma01 (#25026) üzenetére


Flitter
tag

Köszi! Ahogy le írtam úgy jó a bekötés? :R

Soma01 :R

[ Szerkesztve ]

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#25028) Soma01 válasza Flitter (#25027) üzenetére


Soma01
veterán

Jó! :K

(#25029) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Valakinek nincs TP Link kapcsolata? [link] :O

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#25030) Flitter


Flitter
tag

No,be is üzemeltem a swichet és megdöbbentem szó szerint.
A sebességem óriásit nőtt a napokban jó ha elértem a 400Mbitet 1000-es nettel.

teszt1

Csináltam egy kontrollt is ,swich kikapcs,csak ZTE és megint csak 420Mbit Tehát a ZTE ban a PPPO-ki kell kapcsolni és a saját routeredben be állítani a PPO-et . Ez Swich esetén értendő. Minden sokkal jobban műxik. Köszönöm a segítséget mindenkinek.:C [OFF]UI: Nem lehet véletlen,hogy a ZTE szinte nulla az N900 meg ok.[/OFF]

[ Szerkesztve ]

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#25031) Soma01 válasza Flitter (#25030) üzenetére


Soma01
veterán

Köszönjük a visszajelzésedet! Örülök, hogy összejött!

(#25032) Soma01 válasza Flitter (#25030) üzenetére


Soma01
veterán

"UI: Nem lehet véletlen,hogy a ZTE szinte nulla az N900 meg ok."

Milyen routered van?

(#25033) Flitter válasza Flitter (#25030) üzenetére


Flitter
tag

A lemaradt teszt képek

:R

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#25034) Flitter válasza Flitter (#25033) üzenetére


Flitter
tag

Soma01

TP-link WDR4900 :R

[ Szerkesztve ]

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#25035) wwenigma válasza wwenigma (#25029) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Na megvan a VLAN-os firmware a 3600-ra. A kovetkezo problema az az hogy ha engedelyezem akkor nem tud becsatlakozni...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#25036) g0dl válasza Flitter (#25030) üzenetére


g0dl
addikt

És megy a telefon is? A ZTE-ben lévő voip kliens hogyan kap így IP-t?

(#25037) Flitter válasza g0dl (#25036) üzenetére


Flitter
tag

Táp felől.

A swich első portjába dugod a bejövő wan kábelt!
A swich 2 portjába a ZTE WAN portját
A Swich 3portjába a te routered WAN portját dugod
A géped és a gép közt remélem világos.

Kép:
Nagy kép leírással SWICH

Így minden ok. Telefon fogalmam nincs hogy kap IP-t már ha kell,de tökéletesen műxik.
A ZTE-ben a PPPO-e leállitottam,egyszerűen töröltem a nevet és jelszót.
:C

[ Szerkesztve ]

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#25038) Villanyász


Villanyász
tag

Üdv!

Nem rég váltottam v1- ről v2 re. viszont olyan gondom akadt hogy a wifi sebesség gondol néha egyet és leesik 5.5 Mbit/s-ra illetve olyan is volt hogy 1 Mbit/s ra. A v1 nél ilyen gondom nem volt, beállítások ugyanazok mint a réginél mégis ingadozik nagyon a sebesség. Újraindítás segít fél órára. Kb. öt méterre vagyok a routertől. Visszaolvasva más is küzd ezzel a problémával, de megoldást nem találtam.
Logban semmi rendellenes.

(#25039) zoltan6 válasza wwenigma (#25035) üzenetére


zoltan6
őstag

nekem is ez volt problémám,úgy hogy megyek aztán veszek most egy tp-link switch-et,aztán lesz 4 eszköz a netnek :(
nem kínlódok tovább annak a megfejtésére hogy hogyan lehet a zte-t saját router után kötni,ha azt mondjátok switch-el működik a dolog,akkor marad úgy.

(#25040) kali válasza Villanyász (#25038) üzenetére


kali
legenda

szia,

ellenőrizd több wifi ellenoldallal is, mert több router esetén is akad ilyen hiba, de csak bizonyos ellenoldalakkal, jellemzően a sokból csak a töredékével, így nem is feltétlenül (csak) a router a hiba forrása.
sokszor már az is segít, ha az ellenoldali eszközön kikapcsolod a wifi modult, kis várakozás után pedig vissza, és ismét felugrik a sebesség - egy időre -, és ezen idő alatt a jobb wifi modullal rendelkező eszközök folyamatosan maximum sebességgel kapcsolódnak a router által szórt hálózathoz.

[ Szerkesztve ]

(#25041) Flitter válasza zoltan6 (#25039) üzenetére


Flitter
tag

Swichel 100%,hogy megy éppen azért írok

Én ezt vettem-->
TP-LINK TL-SG1005D 5Port Gigabit
(Hivatalos ára Ft
5.090Ft)

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#25042) Villanyász válasza kali (#25040) üzenetére


Villanyász
tag

Köszi a választ!

Sajnos a routeren lévő két telefonon is ilyenkor használhatatlan a net :(
Jelerősség meg mint a fűrészfog úgy ugrál. Próbáltam csatornát is váltani de semmi eredmény.

(#25044) Flashget válasza g0dl (#25036) üzenetére


Flashget
félisten

:K [link]

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#25045) Flitter


Flitter
tag

Wifi a lenovon Nagy kép

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#25046) zoltan6 válasza Flitter (#25041) üzenetére


zoltan6
őstag

na megvettem én is a tp-link switch-et a zte kiiktatása miatt,működik rendesen. :R
van most már egy pár db kütyü a digi nethez :(


:C

(#25047) Drenadar válasza zoltan6 (#25046) üzenetére


Drenadar
veterán

De most mi van? olvastam vissza de nem jöttem rá most mit csináltok?
Nem elég a router + ZTE? router mögé be lehet dobni a ZTE-t minek most akkor még egy switch is?

(#25048) Flashget válasza Drenadar (#25047) üzenetére


Flashget
félisten

Akinek van telefonja, de használni akarja és a saját routerét akarja nethez használni, ott ahol a hálózat lehetővé teszi be iktat egy gigás switchet.
Én is megrendeltem aztán majd ha a digisek olvassák ezeket kérdés mit tesznek. ;)

csak halkan jelzem..el is indult ennek a switchnek az ára felfelé árgépen.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#25049) Flitter válasza zoltan6 (#25046) üzenetére


Flitter
tag

Érdekes azért,hogy Swicchel kijátszható az ellenőrzés mert én a ZTE-t ellenőrzésnek tartom.
Minden adatot amit a neten töltök le/fel,írok ,elvileg a DIGI kontrolálhatja és ez nem tetszik.
Egy korlátozott router ugyan miért is jó a diginek? :F

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#25050) Flitter válasza Drenadar (#25047) üzenetére


Flitter
tag

Nekem pl azért mert én este a saját routeromat kikapcsolom ,nem mellesleg a saját routerem wifije fényévekkel jobb a sebességről már nem is beszélek.
Ha az én routerem kivan kapcsolva,telefon ugyanúgy van :C

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.