Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103001) cof válasza adamssss (#103000) üzenetére


cof
veterán

Ha van egy jó ismerősöd ott akkor talán. Amúgy akkor nem adnának havi +200 Ft-ért külön AX routert mert nem sok értelme lenne ha mindenki lecseréltethetné ingyen. Persze egy próbát megérhet.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#103002) adamssss válasza cof (#103001) üzenetére


adamssss
veterán

En fizetek 200ft havonta csak cserlejek ki. :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#103003) l.skywalker válasza adamssss (#103002) üzenetére


l.skywalker
félisten

Van ez a WiFi6 programjuk. Csak nem adják minden területen. Nálunk Vácon az ex-inviteles optikai részen konkrétan kiröhögtek vele.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#103004) Dr.NX válasza adamssss (#103000) üzenetére


Dr.NX
addikt

Nem fogják kicserélni csak azért, mert neked "kezd kevés lenni" és amúgy hibátlan.

Elfogadom a sütiket.

(#103005) Raiden_ válasza adamssss (#103002) üzenetére


Raiden_
tag

Nem kell már sokat várnod (pár hónap, pár év), amint elindul a Fiberlink 2.5G
illetve a Fiberlink 10G, akkor pl. a kisebbekre előfizetsz + 1000 HUF
(a jelenlegi állás szerint, de még a bevezetésig sok minden változhat)
és megoldottad az "all-in-one" szolgáltatói eszköz problémádat, addig pedig marad
a jelenlegi felállás vagy esetleg mégis csak megbarátkozol még egy plusz eszközzel
és megoldod önállóan (saját router beszerzéssel), aminél az álmaidnak és
a lehetőségeidnek is csak a pénztárcád szab(hat) határt.
Esetleg a konkurenciánál (·T···) előfizetsz pl. "faltól-falig WiFi csomag"-ra
(nem havi +200 HUF többletkiadás lesz) sőt az alapcsomag sem 3100 HUF lesz,
de ott lesz olyan szolgáltatói eszköz ami a jelenlegi elvárásaidnak megfelelne,
ott viszont csak akkor látsz plusz eszközt, amennyiben a fent említett
WiFi csomagot kéred mivel ott kap(hat)sz plusz MESH egységeket
a lefedettség miatt illetve TV előfizetés esetén (ahány TV, annyi set top box).

(#103006) l.skywalker válasza Raiden_ (#103005) üzenetére


l.skywalker
félisten

Ez vajon a 4iG felvásárlás fényében is még élő projekt marad?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#103007) proradeon válasza l.skywalker (#103006) üzenetére


proradeon
őstag

Írta itt 1-2 fórumtárs itt dolgozói információkra hivatkozva, hogy már folyik a belső teszt az új csomagokra, így ez adhat némi reményt. Romániában is csúszott a bevezetés, de Bukarest 1-es körzetében már elkezdődtek a telepítések kb. 2 hete. Remélhetőleg hamarosan itthon is történik valami előrelépés.

Mindemellett számomra ad némi kétségre okot, hogy Magyarországon egyáltalán nincs előrendelésre opció, míg Romániában ez végig rendelkezésre állt, és a szolgáltató weboldalán bárki jelezhette előre, hogy vevő lenne majd az új csomagok valamelyikére.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#103008) CharlieDrop válasza proradeon (#103007) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nem lehet, hogy áh eladás miatt nincs előrendelési opció?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#103009) Yahhher válasza l.skywalker (#103006) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Tőlem pont ma kérdezték meg, hogy amint elérhető a 2,5 és a 10gb net, kereshetnek-e vele.

Üdv B.

(#103010) proradeon válasza Yahhher (#103009) üzenetére


proradeon
őstag

És pontosan kik kérdezték ezt? :) És mi alapján jutottak arra, hogy téged érdekelhet?

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#103011) Yahhher válasza proradeon (#103010) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Nem tudom ez miért érdekes, de a digivel volt gondom, és a beszélgetés végén volt pár elégedettségi kérdésük, meg promo is. 1272-es számon hívtam őket egyébként.

Üdv B.

(#103012) Bacusuz válasza Yahhher (#103011) üzenetére


Bacusuz
őstag

és mit válaszoltál? ha nem vagyok windischgrätz
egyébként a 2,5 és a 10 -es csomagok feltöltésben mennyit tudnak?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#103013) Dragon3000 válasza Bacusuz (#103012) üzenetére


Dragon3000
veterán

Elméletileg 2,5-t és 10-t.

(#103014) Yahhher válasza Bacusuz (#103012) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Hát hogy keressenek természetesen. Bár most, jelen pillanatban nem tudom miért kellene, de érdekel a téma. Mondjuk nem vennék észre szerintem semmi különbséget.
De ha már itt tartunk, amiért hívtam őket:

20- án napközben hívtak az otthon maradottak, hogy nincs wifi. Mondom, kapcs ki/be mindent. Ez huawei ont, tp link router, tp link jeltovábbító, vagy mi. Nem oldotta meg. Hazamentem, láttam a routeren, hogy nem kap netet. Az ont is furán villogot. Felhívtam a digit ( bár ez nem ilyen egyszerű, hogy kit kellett keresnem, mert az inviteles számlám digis borítékban jöö, meg a digi volt annó 2 éve az optikát bekötni, de még inviteles szerződésen ragadtam valamiért), hogy nézzenek rá ha tudnak, hogy merre lehet a gond. Ekkor közölte a hölgy, hogy mivel 20-ától digi-s ügyfél vagyok, mert látja, hogy voltak nálam bekötni ( ?? utána néztem, 2019.10.08-án...), ezért konfigurálnom kell a routerem, mert az az én dolgom. Hát nálam több mint 2 éve nem járt senki, kizárt hogy ilyen történt. Beszélgettünk, és mondja, hogy egyébként is jobban járnék, ha bridge módban menne az ont. Itt jött a következő meglepetés, mert az első naptól úgy volt ( 2019....). Azt mondja: kizárt, mert a bekötéskor nem kértem( ?!?! ), mert látja, ami aznap volt ( ?!?!) . Mondom neki, ne vicceljen, több mint 2 éve volt, és bridge módban volt tegnap estig az ont. Erre ő szívességet téve, megtette ezt helyettem... Mondom hát akkor köszönöm, de igazából visszaállította ez eddigi állapotot. Itt többször is kikérte magának, mikor látja, hogy új bekötés, még az összeget is látja, amit kifizettem. 6000+500 ft. Senkinek nem fizettem semmit, 2019-ben sem, nem kellett. De mondtam neki, hogy engedjük el... és várjon, mert hiába bridge mód+restart, nincs net. Erre ő: talán ha konfigolnám a rouetem, lenne wifi... Mondom legyen, de eddig volt. Ekkor derült ki, hogy tök új falehasználó nevem lett napközben, meg jelszó is természetesen. Ezeket átírtam, és minden rendben azóta. Erről nem kellett volna engem értesíteni, vagy hogy megy ez? Egyébként még jó megúsztam, a környéken sorra tönkrementek ugyanebben az időpontban az ont-k, az utcánkban kb. 1/3-ada. Ez mitől lehetett, hogyan van ez? Szerintem a szomszéd néni azt se tudja, hogy mi merre hány méter, ő hiába telefonálgat, neki meg kell várni fizikai segítséget... Ilyenkor mi történik, hogy minden megváltozik, senkinek nem szólnak, eszközök mennek egyszerre tönkre?

Üdv B.

(#103015) Bacusuz válasza Yahhher (#103014) üzenetére


Bacusuz
őstag

Hát ez a no komment kategória.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#103016) TeeJay válasza l.skywalker (#103006) üzenetére


TeeJay
félisten

Leírtuk már hogy ez nem egyik napról a másikra fejlesztés. Ezt még az eredeti DIGI indította el, nem véletlenül volt a hír hogy országos hálózat gerinc bővítést hajtottak végre 2020-21-ben. Vidéki nagyvárosok és BP központ 100gigabitet kapott illetve BP kerületek is dedikáltan ennyit mert eddig volt hogy 2-3 kerület volt egy 40gigabites gerincen ha jól emlékszem
Szóval készültek már rá 20-21-ben is és szépen végre is hajtották, és mire lezárult a felvásárlás már a BP-i fejállomások fel lettek bővítve az XGSPON ZTE cuccokkal

Itt már nagyon balf@sz vezetőség kellene ha hagynák parlagon a Telekomverő hálózatukat és legalább BP-en ne durrantanának oda neki. Úgyis rétegigény lesz, pláne ha itt is bekötési díjas lesz a drága ONT miatt de aki akarja legalább tud nagyobb sebességet.
Már megtörtént a januáris vezetőség csere és utána kaptam az infót hogy belső teszt folyik.
Felőlem az sem baj ha jövő nyárra kezdik el indítani a lényeg hogy teszt megy és ha lesz ONT akkor indulhat a buli.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#103017) MDanny


MDanny
senior tag

Ha valakit érdekelne, akkor ilyeneket sikerült mérnem délután egy új AX-es Huawei ONT-n egy Poco F3 készülékkel. Azt hiszem annak ellenére, hogy egy csomó funkció korlátozva van benne, nekem bőven elég lenne itthonra a régi Huawei ONT + AX1500 helyett. Kb. 80Mbps a különbség az AX1500-hoz képest a Huawei javára, pedig az valamiért csak AC üzemmódban volt, szerintem rosszul állította be a tulaj a Wi-Fi beállításokat. Nem ezért voltam, de kipróbáltam és tetszik.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#103018) cof válasza MDanny (#103017) üzenetére


cof
veterán

Belső hálózat is van LAN-on? Mert anélkül nem sokat ér.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#103019) MDanny válasza cof (#103018) üzenetére


MDanny
senior tag

Gond nélkül. WLAN - LAN, LAN - LAN.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#103020) Dr.NX válasza MDanny (#103017) üzenetére


Dr.NX
addikt

Próbáld ki az Antenna Hungária szerveren.
Ez így elég sovány. Min. 2x ennyinek kellene lennie.

Elfogadom a sütiket.

(#103021) MDanny válasza Dr.NX (#103020) üzenetére


MDanny
senior tag

Mostanában nem megyek oda. Csak sima Wifi5 üzemmódban kapcsolódott, nálam itthon kb. 280/250Mbps wifi6 üzemmódban az AX1500. Azt szerettem volna elmondani ezzel, hogy jól beállítva baromi jó kis eszköz lehet ez, ha AC-s wifivel ennyit sikerült kihozni belőle kb. 5 méterre tőle. Telekomos Technicolor ONT-n mertem 600/600Mbps körül is ugyanezzel a telefonnal.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#103022) M3aN


M3aN
senior tag

Két hete kötötték be az 1000-es netet, és a router az ONT-vel eddig a könyvespolc tetején volt, amit ma lecseréltem egy sima fali polcra. Ahogy átraktam az ONT-t és a routert, észrevettem hogy a bekötést végző mókusörs milyen munkát végzett. [kép] [kép]
Ez így vajon rendben van vagy ez az oka amiért szakadozást és olykor teljesen elérhetetlen netkapcsolatot tapasztalok?

[ Szerkesztve ]

(#103023) cof válasza M3aN (#103022) üzenetére


cof
veterán

Ez meg van törve, újra kell csinálni.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#103024) M3aN válasza cof (#103023) üzenetére


M3aN
senior tag

Telefonon elhiszik és megértik vagy küldjek mailt képpel? :)

(#103025) cof válasza M3aN (#103024) üzenetére


cof
veterán

Ha nem hiszik majd mehet az e-mail. Szerintem nem lesz gond.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#103026) M3aN válasza cof (#103025) üzenetére


M3aN
senior tag

Győzködni kellett az emberünket, illetve azért finoman hozzátette, hogy lakáson belül a kábel sérülése 5000Ft-ba kerül, bár mivel friss a bekötés ezért ezt figyelembe tudják venni és eltekinteni ettől. No comment...

(#103027) Bacusuz válasza M3aN (#103026) üzenetére


Bacusuz
őstag

hozzátenném, hogy lakáson kívül is könnyen megsérülhet...
A lépcsőházunkba most kötötték az ftth-t és minden emelet összes sarkában van szabadon vezeték.
Ha jön a takarító pókhálózni... na kíváncsi leszek.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#103028) Borisz76 válasza Bacusuz (#103027) üzenetére


Borisz76
veterán

Ne reménykedj :D
Nem fognak pókhálózni.....
Max felnyalják a lépcsőházat.
Nállunk is ez volt....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#103029) DDaniel


DDaniel
tag

Amúgy az optikait mennyire szabad elvinni kábelcsatornában pl a saroknál? Pont ettől a megtöréstől tartok. Az a tervem, hogy kábelcsatornában vinném a digi optikai kábelét körben a szobában a tévéhez, ott lenne az ONT-jük, és akkor legalább a koaxot nem kell vinni sehova. A routerem talán a közelébe tenném, és a csatornán vinném vissza netet a géphez (vagy a routert a gép mellé raknám, még nem döntöttem el). Járható vajon ez a terv?

Esetleg be is húzzák a digisek a csatornába, vagy az feláras lesz? :D

(#103030) cof válasza DDaniel (#103029) üzenetére


cof
veterán

Nekem az ajtófélfa keretén megy körbe. Jól bírja a hajlítást csak tartani kell egy bizonyos sugarat 2-3 cm talán, mert utána már könnyen törik.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#103031) M3aN válasza Bacusuz (#103027) üzenetére


M3aN
senior tag

Köszi az ötletet, ha csak pénzért csinálják meg akkor megköszönöm és nem kérem, majd elvágom a lépcsőházban, akkor pedig muszáj lesz :D Na de ez csak vicc.
Amúgy viszont a szerelőknél tapasztaltam korábban hogy nem ennyire egzakt a "felhasználói hiba". Volt már olyan, hogy a szerelő azt mondta, hogy "keresek valamit hogy szolgáltatóiként lehessen feltüntetni és ingyenes maradjon".

(#103032) Dragon3000 válasza M3aN (#103031) üzenetére


Dragon3000
veterán

Azt is írhatja, hogy gyárilag selejt volt a csatlakozó az optikán.

(#103033) bigdady válasza M3aN (#103022) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nálunk itt hagytak vagy 50m optikai kábelt a szerelők :DD

(#103034) Mate válasza M3aN (#103031) üzenetére


Mate
nagyúr

“Volt már olyan, hogy a szerelő azt mondta, hogy "keresek valamit hogy szolgáltatóiként lehessen feltüntetni és ingyenes maradjon".” Kis borravaló és máris ingyenes :D Szerelőre van bízva, hogy mit számláz ki és mit nem. Lakáson belül is simán lehet szakszerűtlen kiépítés miatt. Én ha pl. látom, hogy véletlen volt, normálisak akkor nem számlázok. Ha képembe hazudik, rendszeres a dolog akkor repül az 5000.

(#103035) DzsedalY


DzsedalY
tag

Sziasztok!

A következő problémában szeretnék segítséget kérni: pár hete vettem egy TP-LInk Tapo C110 kamerát, hogy meg tudjam figyelni az ultrafélénk hörcsögömet, hogy kijár-e rendesen inni, stb. (mozgásérzékelős kamera, értesítést küld telefonra mozgás esetén). Egészen szombatig tökéletesen működött, ám akkor valami megtört, az app-ban offline-nak látszott a kamera, pedig a WiFi elérhető volt. Reseteltem, és felvettem újra, azonban most a következő hibaüzenetet dobja:

Az első két pont pipa, viszont a DNS-t nem tudom állítani ebben a csodás Huawei HG8143A5 modemben, az az opció csak root felhasználónak érhető el. Tudnátok valamilyen ötletet adni, hogy tudnám újra működésre bírni? A digi által használt DNS-ben történhetett valami változás, hogy így péntekről szombatra elromlott? Jelenleg sajnos a kamera még az NTP szerverhez sem képes csatlakozni, és teljesen fals időt ír ki, elég használhatatlan így :(((

(#103036) M3aN


M3aN
senior tag

Na, voltak kint a DIGI kollégái a bejelentett kábeltörés miatt.
Eredmény:
A kábel jó, csak ha nagyon megtörik akkor van jelveszteség tehát nem cserélik.
A net megszakadására frissíteni akarták a FiberHome ONT-t, de nem volt náluk laptop ezért inkább reset. A reset gombra percekig nem reagált az ONT semmit (lol? :U ), ezért kicserélték a náluk lévő utolsó ZTE-re. :DDD

Beszélgetés közben azért elejtették, hogy ők is utálják a FiberHome-t, mert egy vacak és sok vele a baj, nem értik miért nem a ritkán használt Huawei-t vagy ZTE-t szórják mindenhova.

(#103037) sfdrakex válasza DzsedalY (#103035) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem kaptál véletlen NATolt ip-t?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#103038) cof válasza M3aN (#103036) üzenetére


cof
veterán

A kábel jó, csak ha nagyon megtörik akkor van jelveszteség tehát nem cserélik.

Ne szórakozz... :W

Csak el kellett volna ott vágni és hegeszteni egy új csatlakozót. Majd ne csodálkozz hogy hol jó lesz hol nem.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#103039) M3aN válasza cof (#103038) üzenetére


M3aN
senior tag

Betudom a vasárnap ebéd utáni munkamorálnak :D
Az ONT cserének örülök nagyon, a többi kiderül. Mivel bezárt szekrényben van a cucc, nem piszkáljuk, ha egyenes kábellel megy és nincs vele gond, akkor a lőtéri kutyát sem fogja érdekelni. Ha pedig vacak lesz, úgyis bejelentem újra és tudok hivatkozni arra, hogy már volt rá bejelentés de nem cserélték (javították).

(#103040) DzsedalY válasza DzsedalY (#103035) üzenetére


DzsedalY
tag

Elnézést, téves riasztás, valami a diginél változott, újraindítottam a modemet és most újra tökéletesen működik. Megtévesztett, hogy az internet amúgy hibátlanul működött, úgyhogy nem is gyanakodtam a modemre.

(#103041) cof válasza M3aN (#103039) üzenetére


cof
veterán

Majd csinálj ping tesztet is pl. ping google.com -n 1000. Ha nincs 1 csomagvesztés se akkor oké.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#103042) Biga123 válasza DzsedalY (#103040) üzenetére


Biga123
addikt

Úgynézki, kövi héten jönnek bekötni. Ha van lehetőségem , milyen ont ot válasszak? Vagy úgyis azt kapok ami van ? Illetve, becsövezném a padlást , hogy ne kelljen bemászni. Mekkora sugár megengedett, a lengőkábelnél? (Diósd)

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#103043) Biga123 válasza Biga123 (#103042) üzenetére


Biga123
addikt

Bocs önhordó, feszítőszálas kábelre gondoltam. Kb 20-25m az oszlop a háztól.
Ja és nem DzsedalY nak ment. :DDD

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#103044) M3aN válasza cof (#103041) üzenetére


M3aN
senior tag

0% loss, átlag 8ms válaszidő (min: 5ms, max: 64ms) :) Akkor megnyugodtam :)

(#103045) Borisz76 válasza Biga123 (#103042) üzenetére


Borisz76
veterán

A csövezés mindenképpek jó ötlet !

Arra figyelj, hogy a merevítőszálas optikai kábel kb "teniszlabda" sugarú ív mentén hajlik. Pont ez a merevítés lényege, hogy ne lehessen megtörni a kábelt a túlzott hajlítás esetén.

A bekötési pontnál lesz az ONT....ott az utolsó 30-40-50 cm-n leválasztják a merevítő szálról az optikai szálat....tehát az utolsó centiken jobban lehet hajlítani a kábelt.

Akkora csövet tegyél, hogy az esetlegesen visszafelé menő kábel is kényelmesen elférjen benne.....gondolok itt az ONT-ból vissza a padlásra KOAX kábellel...mert TV adás kell a ház másik felében is.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#103046) Yahhher válasza Biga123 (#103042) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.
Nálam mivel ugy 20 méterrel több kábelt húztak be ezért össze lett tekerve úgy kb. 20 cm átmérőjű körben. Több mint 2 éve, minden rendben vele.

Üdv B.

(#103047) Borisz76 válasza Yahhher (#103046) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen...ezt el is felejtettem :
Nálam is a padláson van összetekerve vagy 60 m ebből a finom merevítős optikai kábelből.
Ha akarnám le tudnám vinni az ONT-ot a kert végébe is :D

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#103048) Biga123 válasza Borisz76 (#103045) üzenetére


Biga123
addikt

Köszi. Ez jó hír. Azt gondoltam nagyobb sugár mentén lehet csak kanyarodni vele. Teniszlabda / 10 cm sugár nem vészes.
Yahhher neked is köszi. :R

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#103049) Zsidaaj


Zsidaaj
tag

Sziasztok.

Minap lettem figyelmes, hogy kabelen se wofon nem megy 250mb fölé az internet...
Másnál is tapasztalható a hiba?
Ami feltunt, hogy muksi szerelő mintha megtörte volna a kábelt.
Szerintetek?

186 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#103050) TeeJay válasza M3aN (#103031) üzenetére


TeeJay
félisten

Az a baj sokaknak el lett mondva bekötéskor hogy nem célszerű a szálat megtörni de a tulaj mégis kéri hogy földön 6 sarokban forgatva legyen ide oda téve utána meg hetekkel később telefonál csak nem meri bevallani hogy kutya vagy macska tépte meg a szálat netán rá tolta a széket vagy bútort vagy bármit. Pont ezért a legjobb a bejárati ajtó környékére kérni az ONT-t és utána lakáson belül az UTP és koax kábel már oda vihető ahova akarod. :R

Zsidaaj:
Ez kB semmi a szálnak. Ha gondot okozna akkor nem lenne net

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.