Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) stvnppp válasza cannyon (#6597) üzenetére


stvnppp
senior tag

A Digi kirúgja a Music Televisiont

Inkább az ilyenek az aggasztóak, meg amit a Digi sporttal művelnek (BL közvetítések, és más szolgáltató hozzá sem juthatott). Amit adnak, azt máshonnan veszik el.

Nem kell félreérteni, én is elégedett ügyfelük vagyok, most kötöttem egy éves hűséget, de ez a csatornacsere aggaszt.

(#6602) cannyon válasza stvnppp (#6599) üzenetére


cannyon
aktív tag

a sávszél az olcso csak ha eltudok adni 10gb sávot 1 millio embernek mértne tegyem meg jokeresek vele igaz hogy megszivatom az elöfizetöket de ki nem szarja le ,a lényeg hogy kevés pénzböl egy vagyont csinálok a diginél ez máshogy van nincs akkora nyereség de az ügyfelek hozzám jönnek mert nem vagyok kabzsi.És a családi házak is be lesznek kötve mert már most is vannak és a digi már teszteli a légkábeles netét is ez pont a családiházas térségekre akarja:)

(#6603) cannyon válasza stvnppp (#6601) üzenetére


cannyon
aktív tag

ez is arrol szol hogy van 1 kg kennyerem és eladom jo drágán x szolgáltatonak a magas profit a lényeg, ki ajánl többet érte, akinek nem kell nem mert drága az mehet a busba

(#6604) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Csak nálam szakadozott ma a net? Érdekes, csináltam egy új kapcsolatot, s utána ment újra gond nélkül.

I am having fun staying poor.

(#6605) VGYke válasza papg79 (#6598) üzenetére


VGYke
addikt

Nálam tegnap volt kint a mérőember, 3 bejelentő levelem és a Hírközlési Felügyeletnek írt levelem után.
A mérőember azzal kezdte, hogy Speedtest.net és azoknak az adatait írta a jegyzőkönyvbe. Amikor mondtam hogy pont a Digi mondta (írta) hogy a Speedtes.net hibás és a saját (általad fényképezett) mérőke az igazi, a mérőember azt mondta, hogy pont a Digi mérőkéje működik hibásan.
Erre köss görcsöt!
Mondjuk a mérőember akár hol mért (Router nélkül, routerrel, saját laptopjával, enyémmel, kinti elosztódobozban, stb), a 30/20-as csomagom feltöltése akkor sem volt több 5-6-nál.
Nálad 512Kbyte=4Mbit, így a garantáltad neked is megvan, 1 szavad sem lehet!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#6606) VGYke


VGYke
addikt

Router gurukat szeretném kérdezni!
Hogy a fenében lehet az, hogy router nélkül (gépet közvetlenül a bejövő LAN-ra csatlakoztatva, PPPoE-t a gépen beállítva), 30Mbit a mért sebességem, di-524 és Dir655 routerrel csatlakozva (PPPoE-t a routerben beállítva), akár wifin, akár a gépet a router LAN-ra csatlakoztatva 10-11Mbit? :F

Ezelőtt UPC volt, ilyet nem tapasztaltam. Mindkét routert reseteltem és ezek után csak a PPoE adatokat és Wifi adatokat adtam meg, egyebekhez nem nyúltam.
És hangsúlyozom akkor is sebesség csökkenés van, ha a gépet a routerhez UTP-vel kötöm!

Kérlek adjatok tippeket!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#6607) cannyon válasza VGYke (#6606) üzenetére


cannyon
aktív tag

talán frissiteni kéne a routert és megoldodik ez a problémád a routered oldalán keress hozzá frisitést és frissisd a routert szerintem még a gári frissités van rajta azota meg márt kijött egy pár rá

[ Szerkesztve ]

(#6608) McLaca válasza cannyon (#6607) üzenetére


McLaca
őstag

Vagy ennyit bírnak a routerek PPPoE-n.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6609) emre33 válasza VGYke (#6606) üzenetére


emre33
addikt

wifit és az 524-es dlinket zárjuk ki.

Dir-655-nél a QOS-t kapcsold ki, esetleg tedd default-ra, és müködnie kell.

McLaca : nem kellene félrevezetni a népet.

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#6610) cannyon válasza McLaca (#6608) üzenetére


cannyon
aktív tag

ismerösömnek is ez a routere van de nála a frissités megoldotta a problémát visz neki a 30/20 at

(#6611) ubbconfig


ubbconfig
aktív tag

Sziasztok,

örülök hogy szóba került a router téma, ugyanis heteken belül bekötik nálam a 30/20-as netet. Egy edimax br6204wg (még a régebbi, nem az új fehér házas) hűen szolgál 3 éve ADSL-en. Jó lenne, ha a névleges sávszél azért wifin átjönne (csak laptopok vannak a családban). Valakinek van digilan-os tapasztalata ezzel a routerrel?

köszi, ubb

(#6612) McLaca válasza emre33 (#6609) üzenetére


McLaca
őstag

emre33: Mivel is?

ubbconfig Wifin (g-sen) jó eséllyel 17-18Mbit fog átmenni. N-es router kell ahhoz, hogy wifin átmenjen a 30Mbit, de még N-essel se 100%, a wifi-n elérhető sebesség nagyon esetleges, nagyon sok tényező befolyásolja.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6613) emre33 válasza McLaca (#6612) üzenetére


emre33
addikt

webes felületen default cim 192.168.0.1 szokott lennie

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#6614) rocket válasza stvnppp (#6601) üzenetére


rocket
nagyúr

Na ez mostmar tenyleg felhaborito, utolso MTV-t is szamuzik, elmehetnek a francba.
Nem csatornakat kell kivenni, hanem csinaljanak masik TV csomagot dragabban amiben benne vannak, es akkor a felhasznalo eltudja maga donteni, hogy kell, vagy nem kell, de ez amit muvelnek, hogy "ez van es kesz" szanalmas, es nem a felhasznalok erdekeit kovetik.

Nem ertem miert ragaszkodnak gorcsosen az arakhoz, es az arameles helyett inkabb csokkentik a csatornak szamat.
Akkor megertenem ha ar/ertek aranyban a tobbi szolgalétato a nyaukon lihegne, de ha 10%-kal emelnenek meg mindig ok lennenek messze a legjobbak ar/ertekben.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#6615) McLaca válasza emre33 (#6613) üzenetére


McLaca
őstag

Aha... és én hol írtam mást? Vagy egyáltalán IP-t? :D
(Valamit igencsak mellénéztél :DDD )

Egyébként az én Asus routeremnek pl. 192.168.1.1 az alap címe, de az SMC-knek pl. ...2.1 szokott lenni. Úgyhogy router segge, vagy a manual a mérvadó a kérdésben, de én továbbra sem írtam IP címeket sehol az elmúlt jópár napban...

rocket:Mert mi van az MTV-n (meg a viván)? Lóvés amcsi fekák kéglijei, meg hülye deszkás gyerekek balesetei, pl.: hogyan szakadt le a fél heréje... Hát ez tényleg tartalmas csatorna. Meg egy biszex csaj vergődése, hogy pasi, vagy csaj dugja-e. A viván meg napjaink ándertventi hűdetrendi ímókidjei versenyeznek, hogy kiajópasi meg kiajócsaj. Állítólag zenecsatornák, de zene az maximum véletlenül van rajta, akkor is olyan igénytelenség, hogy hagy ne kommenteljem.

10 évvel ezelőtt még tényleg zenecsatornák voltak, de ma már említésre se méltók.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6616) ubbconfig válasza McLaca (#6612) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

köszi az infót, ha bekötik letesztelem, és meglátjuk. Ha a 30-ból nem jön át, csak a fele sávszél, akkor beruházok egy n-es, minőségi routerre.

(#6617) McLaca válasza ubbconfig (#6616) üzenetére


McLaca
őstag

De ehhez a gépedben is N-es eszköz kell. Vagy az már adott? (Ha notebook, akkor esélyes, mert azokban mostanában már az N-es wlan kártya dívik.)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6618) rocket válasza McLaca (#6615) üzenetére


rocket
nagyúr

Az izlesek kulonboznek, en szoktam nezni az MTV-n a reality musorokat, sok esetben jokat lehet derulni rajta :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#6619) VGYke válasza cannyon (#6607) üzenetére


VGYke
addikt

Frissített frim van mindkettőn és nincs újabb. Azaz az DIR655-re találok A4-re való frissítést, csak hogy az enyém A3. Mondjuk az alaplapoknál BIOS esetén nem szokott számítani a revízió száma, de routernél ki tudja?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#6620) VGYke válasza cannyon (#6610) üzenetére


VGYke
addikt

ismerősödnek di524, vagy dir655?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#6621) emre33 válasza VGYke (#6619) üzenetére


emre33
addikt

nekem is A3-as van, jeleneg 1.32 béta9 FW használom

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#6622) cannyon válasza VGYke (#6620) üzenetére


cannyon
aktív tag

524 ese van neki

(#6623) ubbconfig válasza McLaca (#6617) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Igen, N-es wlan van a notiban. Még egy kérdés, lehet, hogy már volt róla szó, de nem tudom végigrágni a többezer hsz-t:
saját smtp-t 465-ös porton ugye tudok használni náluk? Saját domain+tárhely smtp-je jelenleg a tré-online hálózatán megy, remélem a digi nem korlátoz :U

(#6624) Csakénvagyok


Csakénvagyok
őstag

Valakinek van tapasztalata Ubuntu 9.10val DIGI PPPoE nettel? Működik, mert nekem mikor fent volt nem tudtam csatlakozni

(#6625) brd válasza ubbconfig (#6623) üzenetére


brd
nagyúr

De. Kifelé, 25-ös célportra nem tudsz kapcsolódni (csak a DIGI SMTP-jére). Az utolsó infóm az, hogy ezt csak úgy oldják fel, ha fix IP-t rendelsz...

The only real valuable thing is intuition.

(#6626) Sdi válasza Csakénvagyok (#6624) üzenetére


Sdi
addikt

Nekem a Kubuntu volt fent, azzal ment simán. De nekem van routerem.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#6627) Csakénvagyok válasza Sdi (#6626) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Akkor ez nem ér, router mögül természetesen megy.

szerk: Most is U9.04ről írok, valahogy nem akart működni 9.10nál. MIvel mind 8.10, mind 9.04nél megy, gondoltam hogy egy bug okozhatja és mára mér kijavították.

[ Szerkesztve ]

(#6628) syler


syler
aktív tag

Hmm ha ilyen netem lenne, nagyon meg lennék elégedve:) [link] De viccet félretéve, ha ilyen eredmények vannak, akkor a diginél van probléma? Kb 2 napja ilyeneket mér nekem a speedtest.

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#6629) Csakénvagyok válasza syler (#6628) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Az jó, mondjuk nekem nem DIGI csak RDS, de uganaz. Valahol reálisnakl is tartom ilyenkor.

(#6630) Hunter2


Hunter2
addikt

Lassan ki kell kötettnem a digit mert költözök el pécsről. Nehéz lesz visszaszokni az instabil 6/1-es kábelnethez. :O
A DIGI megvehetné kilóra a net szolgáltatómat igazán.

(#6631) FixY67


FixY67
senior tag

Hát ez már a poén kategória...
Zyxel P-334WT routerrel a max. letöltési sebesség úgy 3Mbps körül van. Ha ugyanezt az openwrt-s Asus-on csinálom, akkor 21Mbps... na erre adjon valaki értelmes magyarázatot!
Korábban ADSL-em volt, ott egyformán működött mindkét router.

...

(#6632) FixY67


FixY67
senior tag

És hogy még viccesebb legyen: a WAN portot rádugtam az Asus egyik LAN portjára, a PPPoE helyett sima Ethernetre állítottam és kipróbáltam így is. Igencsak meglepett az eredmény: ugyanolyan lassú, mintha direktben kapcsolódna a hálózatra - ebből én arra következtetnék, hogy a routerem hulladék. Csak azt nem értem, hogy fél évvel ezelőtt az ADSL kapcsolaton miért tudott normális sebességet produkálni...
Elméletileg minden létező sávszélesség szabályozást és egyéb huncutságot kikapcsoltam rajta.
Már a wifit is, hátha az lassítja. Pedig állítólag a WAN port 10/100-as...

...

(#6633) pumpaduda1 válasza Csakénvagyok (#6627) üzenetére


pumpaduda1
csendes tag

Vedd fel a :
deb http://ppa.launchpad.net/network-manager/trunk/ubuntu karmic main
deb-src http://ppa.launchpad.net/network-manager/trunk/ubuntu karmic main
tárolókat (Rendszer > Adminisztráció > Szoftverforrások),
frissíts és telepítsed az új network managert valamint tartozékait...

warp

Az ubuntu.hu oldalon találtam neked warp beírását.

(#6634) Csakénvagyok válasza pumpaduda1 (#6633) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Csakhogy evvel meg a következő hibaüzenettel lép ki a

W: GPG hiba: http://ppa.launchpad.net karmic Release: Az alábbi aláírások nem igazolhatók, mert a nyilvános kulcs nem elérhető

Így a Synapticból sem tudom telepíteni az új network managert :(

(#6635) pumpaduda1 válasza Csakénvagyok (#6634) üzenetére


pumpaduda1
csendes tag

Nekem is kilépett de a frissítés kezelő ezután elindult és letöltött hozzá csomagot és utána simán betudtam lépni a digi netre.

(#6636) Csakénvagyok válasza pumpaduda1 (#6635) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

frissítéskezelő azt írja ki hogy hiba a hiba a kiadás lekérdezése közben

Az általad leírtak alpján rábukantam egy hasonló leírásra, viszont ugyanaz a probléma merül itt is fel.

(#6637) pumpaduda1 válasza Csakénvagyok (#6636) üzenetére


pumpaduda1
csendes tag

Találtam mégegy leírást ha ez sem segít mást nemtudok sajnos.[link]Fontos!A gépet újra kell indítani a tároló felvétele után.

[ Szerkesztve ]

(#6638) Spidee


Spidee
senior tag

Sziasztok!

Kb egy hónapja kötötték be nálunk a 80/25-s netet.
Sajnos a 80 sosincs meg, csak 50. Minden nap mérem, napi többször.
Van jogom ezért reklamálni, vagy úgy is azt mondják, hogy a garantált megvan?

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#6639) FixY67 válasza Spidee (#6638) üzenetére


FixY67
senior tag

Jogod van reklamálni, de jó eséllyel az lesz a válasz, hogy a garantált sávszél megvan.
Hol méred, mivel?
Routeren keresztül vagy közveltenül a géped van a Digi kábelére kötve?

...

(#6640) sto1911 válasza Spidee (#6638) üzenetére


sto1911
veterán

Ha a routered 54Mbps-es, akkor nem is lesz tobb... Ha ilyen, akkor csak a router cserejevel, vagy kozvetlen a gepre kotessel tudsz nagyobb sebesseget kicsikarni.

(#6641) FixY67 válasza sto1911 (#6640) üzenetére


FixY67
senior tag

Oszt' ugyan miért? Attól, hogy a wifi-je 54Mbps-t tud, a fizikai portok még 10/100-asok. Többnyire. (már ha jól értem amit írtál)

[ Szerkesztve ]

...

(#6642) sto1911 válasza FixY67 (#6641) üzenetére


sto1911
veterán

A routeren a WAN port ateresztokepessege szamit. Belso halon lehet, hogy tudja a 10/100-at, ha kifele csak 54-es :)

(#6643) FixY67 válasza sto1911 (#6642) üzenetére


FixY67
senior tag

Most vagy te nem értesz valamit vagy én...
Az 54Mbps az a wifi sávszélessége szokott lenni. Ethernet portok kapcsán még nem hallottam ilyen sebességről. Ha pedig 10/100-as a WAN port, akkor miért lenne korlátozva 54-re?

...

(#6644) sto1911 válasza FixY67 (#6643) üzenetére


sto1911
veterán

Annyi gyogyszert szedek, hogy nem sikerult rendesen kifejtenem mit miert irtam, bocsanat. Az 54 meg mar beleallt a kezembe. :D

Naszoval: sokmindentol fugg a WAN ateresztokepesseg, pl. a router procijatol, a ketiranyu forgalomtol, a hasznalt protokolltol, stb.

Pl. itt egy wrt54gl router ateresztokepessege. Itt latni, hogy ha PPPOE-t hasznal, akkor jelentosen lecsokken a sebesseg.
Vagy: "You only get about 11Mbit with WPA2 and PPPOE and standard 200Mhz WRT54GL.
Overclocking to 233Mhz gains about another 2 Mbit. " +33Mzh a router CPU-jan +2 Mbitet jelent.
Na meg ha pl. 30Mbiten megy a feltoltes, akkor a 100-bol mar csak 70 marad letolteni, ha egyaltalan birja a router.

Szoval eleg osszetett a tema, sokat segitene, ha tudnank a routere tipusat.

(#6645) FixY67 válasza sto1911 (#6644) üzenetére


FixY67
senior tag

"with WPA2" - ez ugye wifi... ;)

Egyébként van egy Zyxel P334WT-m, ami a legfrissebb firmware-rel 3Mbs-t tud max., holott 10/100-as az összes portja. :)
De ettől függetlenül roppant izgalmas, hogy ennyire nem lehet hinni a routerekről olvasható infoknak. :(

Épp töröm a fejem, hogy mit csináljak, ha a köv. firmware update során sikerül elkefélnem annyira az ASUS-t, hogy többé nem tudom használni. (egyszer már majdnem sikerült)
Eszerint jó lesz óvatosnak lenni, ha komolyabb sávszélességet akarok használni a jövőben.

...

(#6646) sto1911 válasza FixY67 (#6645) üzenetére


sto1911
veterán

Ja, wifi is van :) Modnom, hogy kesz vagyok

"De ettől függetlenül roppant izgalmas, hogy ennyire nem lehet hinni a routerekről olvasható infoknak."

Ez a lenyeg. :) Utana kell nezni, mielott vasarolsz.

@apro kotekedesre: igy van :)

[ Szerkesztve ]

(#6647) FixY67 válasza sto1911 (#6644) üzenetére


FixY67
senior tag

Apróság, de csak nem bírom ki kötekedés nélkül: tesztelni úgy szokott az ember, hogy nem megy mellette sem le, sem feltöltés! ;)

Egyébként ADSL-en tapasztaltam olyat, hogy a 8/512-es sávszélességem, ami a valóságban inkább 6M/384k volt, kb. 1Mbps-re csökkent lefelé, amint elkezdtem feltölteni valamit. :(

...

(#6648) Spidee válasza FixY67 (#6639) üzenetére


Spidee
senior tag

Közvetlen gépre kötve mértem speedtest-el, és a digi mérőjével is.
Ugyan az az eredmény mind a kettővel.

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#6649) paca5 válasza FixY67 (#6645) üzenetére


paca5
tag

FixY67 Bármennyire is fáj, de a 80/25-s netedhez kell venned, egy gigabites routert, mint nekem!!!
Linksys wrt320n a nyerő...

(#6650) FixY67 válasza paca5 (#6649) üzenetére


FixY67
senior tag

Nekem 20/10-es van, ahhoz bőven elég a jelenlegi.
Leszámítva a Zyxelt, amin max. 3Mbps-t tudok elérni. :D

...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.