Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7951) LeeFH


LeeFH
csendes tag

Sziasztok!

Nemrégiben tértem át Diginet topnet (80/25 Mbit/s) csomagra és mint az várható volt, az eddigi Linksys WRT84GL router nem igazán tudta tartani a lépést. 2 PC-vel és 2 laptoppal nehéz csodákat elérni, de ettől függetlenül tudnátok ajánlani olyan routert, ami többnyire tudná hozni a sávszélességet? Köszi előre is a segítséget! :K

(#7952) ToBeY válasza LeeFH (#7951) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hello
Nekem TP-LINK TL-WR1043ND routerem van és teljes mértékben ki tudom használni a 80/25mbit sebességet vele.

Íme ezt most mértem szerintem meggyöző:DDD

[ Szerkesztve ]

(#7953) LeeFH válasza ToBeY (#7952) üzenetére


LeeFH
csendes tag

Hmm, ez így képpel alátámasztva nagyon biztató, köszi! Még annyit, hogy ezt a sebességet dróttal, vagy anélkül produkálja a router?

(#7954) Vodar válasza LeeFH (#7953) üzenetére


Vodar
senior tag

Ez 300Mbit-es router, szóval tuti jó lesz.

(#7955) ToBeY válasza LeeFH (#7953) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Dróttal használom mert nincs wifi-s eszközöm.De ha majd lesz, akkor jól fog jönni hogy ezt is tudja:D

(#7956) LeeFH


LeeFH
csendes tag

Azt hiszem megvettetek kilóra... nem keresek tovább! Köszi a segítséget!

Ó igen, ezt felejtettem el tegnap megkérdezni: cFosSpeed. ADSL-el még volt értelme; jól sejtem, hogy egy ilyen kapcsolat mellett már okafogyott lenne megtartani? :R

(#7957) kali válasza Vodar (#7954) üzenetére


kali
legenda

ezen sebességhez még igen, de azért illik azt is figyelembe venni, hogy wifi esetében az elméleti 300 megabit/sec a gyakorlatban általában a felét sem közelíti meg!
átlagban pont 80 megabit/sec környékén mozog a sebesség, attól jobb eredményhez minőségi eszközök, megfelelő beállítás, és mondhatni már extrém környezet kell!
például a upc 120/10 megabit/sec sebességét már nem minden 300-as eszköz tudja áttolni teljes egészében!

[ Szerkesztve ]

(#7958) Vodar válasza kali (#7957) üzenetére


Vodar
senior tag

Na azért a 120/10-hez még bőven elég bármilyen 300-as router.

(#7959) kali válasza Vodar (#7958) üzenetére


kali
legenda

wifi hálózaton? közel sem, sőt! főként mert a 300-as router nem feltétlenül gigabit képes, és akkor már eleve bukott a mutatvány! de gigabit képes esetén is extrának számít wifi hálózaton a 120 megabit/sec átvitele! némi viszonyítási alap; link - a jellemző sebességet nézd, az a gyakorlati érték! meg néhány wifi tesztelős oldalt is nézz meg, hogy milyen eszközökkel, milyen körülmények között, milyen átviteli sebességet sikerült elérni! 70 - 80 - 90 megabit/sec a jellemző, ritka az attól gyorsabb tartósan valós sebesség!

[ Szerkesztve ]

(#7960) Vodar válasza kali (#7959) üzenetére


Vodar
senior tag

Miért is kéne, hogy gigabites legyen?

(#7961) kali válasza Vodar (#7960) üzenetére


kali
legenda

nem gigabit képes router esetén miként viszed be a 120 megabit/sec net sebességét?

[ Szerkesztve ]

(#7962) Vodar válasza kali (#7961) üzenetére


Vodar
senior tag

Kevered a mértékegységeket.

(#7963) Atapi válasza Vodar (#7962) üzenetére


Atapi
senior tag

szerintem te nem érted, hogy mire utal a "kolléga": ha kanócon csak 100mbps megy át a routeren fizikailag, akkor 120at nem fogsz rajta keresztülnyomni még akkor sem, ha papiron a wifi 300mbps. (ha van egy tölcséred, akkor a legszűkebb keresztmetszet határozza meg a maximális áteresztő képességet. routerre lefordutva, ha csak 100as ethernet portok vannak rajta, akkor 100mbit lesz a max (elvi) routolási képesség, hiszen a wan port fizikailag nem bír többet) hmm?

(#7964) Vodar válasza Atapi (#7963) üzenetére


Vodar
senior tag

Na és ki mondta, hogy nincsenek rajta gigabites portok? ;) Nem gondolod, hogy egy 300Mbit-es routeren értelemszerűen vannak gigabites portok? Láttál már olyan 300Mbit-es routert, amin nincsenek gigabites portok? Istenem...

[ Szerkesztve ]

(#7965) kali válasza Vodar (#7964) üzenetére


kali
legenda

nem, nem keverem a mértékegységeket, de mást sem!
szerintem itt csak te kevered a dolgokat!
a 300-as jelölés az a wifi elméleti maximális sebessége, a 100-as és az 1000-es (gigabit képes router) pedig a vezetékes átvitelre utal! nagyon sok router tudja az n szabványos (300-as) wifi átvitelt, de attól még közel sem gigabit képes! nem, nem gondolom, hogy a 300-as routeren egyértelműen csak gigabit képes portok lehetnek, de a lényeg az, hogy a gyártók sem úgy gondolják! csak néhány példa; tp-link tl-wr941nd, tp-link tl-wr841nd, asus rt-n13...stb!
ha egy router wan/lan portjai nem gigabit képesek, akkor azon routerre nem viszed fel a 120-as netet, hogy aztán wifi hálózaton kitold!
istenem... :W

[ Szerkesztve ]

(#7966) Atapi válasza Vodar (#7964) üzenetére


Atapi
senior tag

igen, láttam. pont erre utalt kali is, ugyhogy visszavehetnél pici orcádból...
pl: TP-LINK TL-WR841N, TP-LINK TL-WR940N, de más eszközöket is lehetne sorolni, minden gyártó kínálatában van ilyen.

(#7967) Vodar válasza Atapi (#7966) üzenetére


Vodar
senior tag

Ne kavarjatok már, itt most erről a routerről van szó: TP-LINK TL-WR1043ND

(#7968) qqcqqc


qqcqqc
őstag

nálam nem emeltek maradt, 20/10 :W
mondjuk ár/érték arányban még mindig nem sírhatok...

(#7969) kali válasza Vodar (#7967) üzenetére


kali
legenda

inkább te kavarsz...
amíg a tl-wr1043nd volt a téma, addig nem is volt gond, de főként ezen hozzászólásoddal indítottad el a lavinát; #7958 - ahol is olyat állítottál, ami nem felel meg a valóságnak! aztán megmutattad, hogy kevered/nem jól értelmezed a wifi és a vezetékes átviteli jelzős értékeket, nem vagy teljesen tisztában a wifi elméleti és valós sebességeivel, valamint és olyan párhuzamot vontál, ami nem stimmel!

(#7970) ubbconfig válasza Vodar (#7964) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Láttál már olyan 300Mbit-es routert, amin nincsenek gigabites portok?

igen, pl. az enyém [link]

leszállhatsz a magas lóról és beiratkozhatsz egy "hálózati ismeretek 1." tanfolyamra...

Ha visszaolvasnál kedves újonc kolléga, láthatnád, hogy a DIGILAN-nál általunk használt wifi routerek töviről hegyire ki vannak belezve, az 1043-as tp-link pl. minden 20. HSZ-ben felmerül, mint a TOPNET-re egyik legalkalmasabb router...a gigabit is ki lett tárgyalva százszor.

(#7971) qqcqqc válasza Vodar (#7967) üzenetére


qqcqqc
őstag

ez kiszolgál minden publik internet hozzáférést, lanon-wiifn.
de sok n képesnek árult router van, ami lanon nem gigabites.
és a 100 Mb/sec sajnos fulduplex sem tud egy 80-as digilant megenni.
nekem is ilyen routerem van, lan wifi adatátvitel soha nincs 150 felett :(

[ Szerkesztve ]

(#7972) TIT


TIT
veterán

Miért bontja a kapcsolatot egy idő után?

(#7973) Viktor77 válasza ubbconfig (#7970) üzenetére


Viktor77
titán

Te meg befejezheted az "újonc"-ozást.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7974) Viper26 válasza Viktor77 (#7973) üzenetére


Viper26
nagyúr

30/20-nál tapasztalt valaki sebességnövekedést?
Mert nekem eddig max 3,6-al jöttek le a dolgok, most meg 4,5 - 5Mb/s, és ez már napok óta így van. :)

Speedtest

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#7975) Viktor77 válasza Viper26 (#7974) üzenetére


Viktor77
titán

Végül is csak kb. az elöző két oldal szól arról, hogy emeltek 40/20-ra. :)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7976) cvn69 válasza LeeFH (#7953) üzenetére


cvn69
tag

Nekem egy TP-Link TL-WR841ND van. Az is tökéletesen hozza a 80/25megát, de kb. feleannyiba kerül, mint a TL-WR1043ND. Wifivel konstans ~20/20megát mérek.

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#7977) kali válasza cvn69 (#7976) üzenetére


kali
legenda

azért a 100-as wan és lan portok behatárolják a sebességet rendesen...
a wifi esetében nem csak g szabványos az ellenoldal, és azért csak annyi a sebesség?

(#7978) cvn69 válasza kali (#7977) üzenetére


cvn69
tag

Jelenleg elég, nem hinném, hogy mostanában emelnének. Legalábbis, remélem, mert új a router. :DDD
A laptop csak g-s, de a 20megánál azért több is lehetne, elvileg.

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#7979) kali válasza cvn69 (#7978) üzenetére


kali
legenda

az elméleti maximális 54 megabit/sec jelölésű g szabványos wifi átvitel gyakorlati jellemző sebessége ~ 20 - 22 megabit/sec!
meg azért kábelen is nagyon a határon mozogsz a jelenlegi netes sebességeddel, sőt...
a kis csomag esetében is emeltek egy 10-est, ha majd a nagy csomagnál is emelnek, akkor aztán kiszúrnak veled rendesen... :)

(#7980) Viper26 válasza Viktor77 (#7975) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nem tudtam, ezért kérdeztem... :DD

Pixel 7 | FR955

(#7981) cvn69 válasza kali (#7979) üzenetére


cvn69
tag

Hát, ha nagyot emelnek, lejjebb megyek egy csomaggal. Igazából, nemigen használom ki, de, most váltottunk Rubicomról Digire, és ha már akcióban 3000.-ért adtak netet, TV-t, telefont, gondoltam, miért ne a legnagyobbat próbáljam ki.
Eredetileg, egy Linksys WRT54GC-m volt, de hirtelenhalált halt. Legalábbis, a Power LED narancsban ragyog, nincs net rajta és nem lehet elérni webes felületről sem. Úgyhogy, muszáj volt venni egyet hamarjában.

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#7982) kali válasza cvn69 (#7981) üzenetére


kali
legenda

ne szomorkodj, az említett linksys router kábelen sem tudna annyit, mint a tl-wr841nd!

[ Szerkesztve ]

(#7983) cvn69 válasza kali (#7982) üzenetére


cvn69
tag

Nem szomorkodom, de jobb lett volna eladni, mint kidobni. :K

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#7984) LeeFH


LeeFH
csendes tag

Tegnap beszereztem végül a TL-WR1043ND típusú routert.

Minden a legnagyobb rendben, leszámítva az egyik laptopot, ahol sávszélesség drasztikusan csökkent az előző routerhez képest.

Speedtest.net alapján a letöltés 3.63 Mb/s, a feltöltés pedig 1.42 Mb/s-re jött ki, mindez 516 ms-os pinggel!

Az említett gépben Atheros AR5007EG vezetéknélküli adapter van, amelyet ma frissítettem, de nem segített. Ugyanígy frissítettem a router firmware-ét, hiába.

Szakértelem nélkül elég tanácstalan vagyok, hogy mit kéne állítgatnom a javulás érdekében; bármilyen ötletet szívesen fogadok! :D (custom firmwaret egyelőre még nem merek, a 3 napos cseregarancia lejártáig próbálom kibírni)

(#7985) kali válasza LeeFH (#7984) üzenetére


kali
legenda

először is próbáld ki több/minden csatornán, az említett notis wifi modul érzékeny rá!
nekem például az alsóbb szegmensben jóval gyorsabb, mint a középső vagy a felsőbb értékű csatornákon! ez attól függetlenül is igaz, hogy nincs zavarás/elnyomás - ezt szintén ellenőrizd!

[ Szerkesztve ]

(#7986) McLaca válasza cvn69 (#7976) üzenetére


McLaca
őstag

És a torrentet hogy bírja?
Mert egy jó router 20-30 torrent seedelsénél (50-100 kapcsolat mellett) se lassul. A topicban sokszor szereplő Linksys wrt320n például röccenés nélkül megbirkózik ilyesmivel. Igaz, 22 rongy körül mérik.

cvn69: nekem a feltöltés számít nagyon, ez a közepes (basenet) csomagban is 20Mbit. A legnagyobban meg 25, ezért már nem éri meg felváltani, most viszont, hogy a letöltés 30-ról 40-re növekedett, teljesen jó lett ez a csomag. :) A legideálisabb sebesség ezért az árért.

LeeFH: próbáld először a router közvetlen közelében (1-2 méteren belül) használni.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7987) Viper26


Viper26
nagyúr

Nekem a wrt120n is simán megbírkózik vele szerencsére. :)

Pixel 7 | FR955

(#7988) LeeFH válasza McLaca (#7986) üzenetére


LeeFH
csendes tag

Csatornaváltással végül sikerült jobb sebességre bírni a laptopot, köszi a tanácsokat!

Viszont most az egyik vezetékkel csatlakoztatott gép bénázik, nem tölt 20 Mb/s-nél gyorsan, holott bekötéskor simán hozta a 80-at. Elvagyok én ezzel a 20-al, de azért jó lenne kisajtolni a maximumot a rendelkezésre álló sávszélből / routerből. Gondolom a csatornavariálással nem befolyásoltam a lanos teljesítményt, ötletem sincs, mi lehet a baj.

(#7989) TIT


TIT
veterán

Nem emeltek sebességet,mondjuk az 525 mbit elég durva speedtesttől is :C

(#7990) Vodar válasza TIT (#7989) üzenetére


Vodar
senior tag

A BaseNET csomag sebességét emelték.

(#7991) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hmm valami nagyon nem ok most este 11mbit és 50-es ping.De érezhetően az egész net belassúlt!

[ Szerkesztve ]

(#7992) DRB válasza ToBeY (#7991) üzenetére


DRB
senior tag

Inkább 500-as az a ping, vagy még több. :Y Több szervert is kipróbáltam, de csak rosszabb eredményt kaptam, 30/20-as netem van elvileg

SpeedTest

Szerk: Bocs, 40/20-as már a net.

[ Szerkesztve ]

(#7993) ToBeY válasza DRB (#7992) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Akkor jó nem nálam van a hiba.Én is hasonló értékeket mértem.

(#7994) DRB válasza ToBeY (#7993) üzenetére


DRB
senior tag

A fel/letöltés is random változik, hol a képen látható, hol a negyede, de több nem nagyon akar lenni. Mondjuk böngészni ez is elég, de hát ugye nem erre fizettünk elő. Illetve már néhány hete időnkén el-el tűnik a net, az egy-két percestől úgy a fél óra nagyságrendű kimaradásig. Szerintem sok volt ez TvNetWork ügyfelek kb. egy hónap alatt való átvétele, annak tükrében, hogy mindenkit átkötöttek a saját hálózatukra, ahelyett, hogy szépen lassan tették volna és ahol látszik menet közben, hogy kevés, ott egy kicsit bővíteni. Bár még lassan sem nagy okosság(szerintem) egy teljesen kiépített és elég stabilan működő rendszert csak úgy kidobni, de hát ők tudják. :F

(#7995) Vodar válasza DRB (#7994) üzenetére


Vodar
senior tag

Nálam mindig, minden időben tökéletes :)

(#7996) ToBeY válasza Vodar (#7995) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Reggel már nálam is okés volt még este nagyjából rendbe jött 40-50mbit volt késő este már

(#7997) kungzi


kungzi
veterán

üdv

nincs itt valami illetékes, aki debrecenben dolgozik? lenne hozzá kérdésem! pm-be válaszoljon pls

köszike

(#7998) DRB


DRB
senior tag

Lehet, hogy csak a Speedtest-el van valami, legalábbis az alábbi eredmények alapján nagyon úgy tűnik.

vs.

(#7999) ToBeY válasza DRB (#7998) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nálam normalizálódott a helyzet még tegnap késő este.
És most is rendben van a sebességem.
Próbálj Datanet-tesztet az álltalában jól mér.

[ Szerkesztve ]

(#8000) DRB válasza ToBeY (#7999) üzenetére


DRB
senior tag

Megvan a hiba, most jöttem rá, a Firefox szórakázik nálam, de hogy pontosan mi gyíkja azt még nem sikerült kideríteni, de dolgozom az ügyön. ;) De tegnap Explorerrel is tré volt.

Firefox 3.6.8 vs. IE8.0:

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.