Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) wwenigma válasza bopeti98 (#37000) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ö, jogdijat fizetem minden xarra, innentol kezdve nem lelopjuk...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#37002) kali válasza llacee (#36981) üzenetére


kali
legenda

adott típus alapban nem 3g/4g képes ilyen módon, moddolt firmware esetén viszont megoldható, de úgy meg felejtős a (hw) nat hiánya miatt a diginet 500 és 1000 díjcsomagok sebességének a kihasználása.

(#37003) Flashget válasza bopeti98 (#37000) üzenetére


Flashget
félisten

Gondoltam elég egyértelmű mire gondolok csak neked sikerült nem azt a részét észre venni. :)
vagy például az ingyentelefonálást lehetővé tévő VoIP szolgáltatások (Skype, Viber stb.) használatát.
erre gondoltam csak nem ragadtam ki az egészből. Többen használnak ilyen progikat mint torrentet. Sokan ezeken keresztűl tartják a kapcsolatot családtagjaikkal más földrészeken. Egyértelmű itt milyen lobbi zajlik a háttérben.
Így már tiszta?

Viszont a torrent tiltással mit kezd a Digi 500 és 1000-es netével? Értelmét veszti.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#37004) adika4444 válasza bopeti98 (#37000) üzenetére


adika4444
addikt

"Mondjuk a torrentezés mellett egy kicsit érdekes tüntetni."
Miért lenne érdekes?
"Tudjuk hogy az emberek 90%-a mire használja a torrentett nincs mit ezen szépíteni."
de nem 100%. Én például BitTorrentSync-kel osztogatom meg az ismerőseimmel a cuccaimat, rengeteg játék érhető el torrent letöltéssel...
"Na most azért tüntetni, mert mondjuk nem lehet a netről ingyen lelopni letölteni az amúgy fizetős, és jogvédett tartalmat kissé fura."
Mivel a torrent titkosított legalább is beállítható ezért nem tudják nézni. És az azért nem lenne fair, ha az egymás közötti adatcserét tiltanák a p2p protokollon, hisz én a torrenten hangfelvételeket, képeket is oszthatok meg amiket én csináltam a lakásomban, nyaralásomon. A BitTorrent protokol alapjába véve nem rossz, olyan mint mondjuk egy GoogleDrive vagy http letöltés. Más kérdés, hogy a tulajdonságai miatt erre is használják. De akkor ezzel az erővel én azt javaslom, hogy mindenféle adatcserét tiltsanak le, hisz http-n keresztül is lehet ám letölteni jogvédett tartalmat. Tehát amit írtál az nagyrészt így nem áljja meg a helyét.

üdv, adika4444

(#37005) Flashget válasza adika4444 (#37004) üzenetére


Flashget
félisten

Elég csak a linux képfájlokra gondolni. ;]

Realme GT Master Edition

(#37006) ToXeN válasza adika4444 (#37004) üzenetére


ToXeN
tag

Bittorrent titkosítás nem ér semmit, csak arra jó hogy ISP ne tudjon rögtön letiltani (a torrent stream jellegzetes adatfolyam tüskéket generál, bekapcsolt titkosításnál ez eltűnik és az ISP nem látja hogy éppen torrentezel- ennyi). DE semminemű védelmet nem nyújt azzal szemben aki szintén bent van a bolyban és nyílván minden adathalász úgy kezdi, hogy letölti a torrent fájlt és belép a bolyba, majd gyűjti az IP címeket. Csak gondolj bele a torrent arra van hogy teljesen idegenekkel megosszunk fájlokat, hogy is lehetne akkor titkosítani? Más, Németországban azonnal megy a csekk ha leszedtél egy nevesebb filmet torrenten, pedig biztos volt titkosítás, adathalász szépen lenézte az IP címedet és kérte az ISP-t hogy adja ki az adataidat. Nem véletlenül terjedt ott el a 1-click hoster letöltés és a külföldi VPN.

"The days are long but the years are short"

(#37007) llacee válasza kali (#37002) üzenetére


llacee
őstag

köszönöm! 500-as van, de akkor mindegy.

(#37008) Sonja


Sonja
veterán

TP-Link akció!

"HOGYAN VEHETŐ IGÉNYBE A KEDVEZMÉNY?

Minden meglévő és új lakossági internet előfizetőnk egyedi e-kuponkódot kap az akció időtartama alatt, melynek segítségével kedvezményesen, a TP-link telefonos ügyfélszolgálatának segítségével kialakíthatja otthoni vezetékes vagy vezeték nélküli (Wi-Fi) internet hálózatát. (1 router és 1 extender vagy powerline eszközt vásárolhat kedvezményesen partnerünknél, a www.tp-link.hu oldalon.) Az akció 2015. október 27-től visszavonásig érvényes."

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#37009) adika4444 válasza Sonja (#37008) üzenetére


adika4444
addikt

Ez jó, viszont ez arra enged következtetni, hogy jó darabig nem lesznek wi-fi-s ONT-ok.

üdv, adika4444

(#37010) qqcqqc válasza Sonja (#37008) üzenetére


qqcqqc
őstag

Hát vad árak vannak, még kedvezménnyel is.

(#37011) DonMaster válasza adika4444 (#37009) üzenetére


DonMaster
addikt

az nagy baj, mivel ha nincs ont akkor a bekötések ideje is huzodik . ami mindenkinek roszhir. aki azt várja hogy kössékbe.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#37012) adika4444 válasza DonMaster (#37011) üzenetére


adika4444
addikt

Miért lenne baj?
Wi-fi-s ont-ra gondoltam, nem simára.
De a routerkedvezményből nekem az jön le, hogy sima ont-ok lesznek, de wi-fi-s most egy jódarabig nem lesz.
Viszont ha sima ont-ok sincsenek, hát az tényleg kellemetlenebb egy fokkal.

üdv, adika4444

(#37013) Flashget válasza Sonja (#37008) üzenetére


Flashget
félisten

szenzációs árak...TL 1043ND 18.730Ft szemben a 13-14K-val árgépen:p

Realme GT Master Edition

(#37014) poli27


poli27
veterán

15920,5ft a 1043v2 kedvezménnyel,jó nagy akció.... ebből is látszik, hogy a Magyarokat mennyire hülyének lehet nézni... Adjunk valamit drágábban, kössünk partnerséget a Digivel, és még a kedvezményes árral is van jó nagy hasznunk... Ennek akkor lenne értelme ha a normál árából jönne le a 15% nem a megemelt árból...

(#37015) Viper26


Viper26
nagyúr

1000-res netre csak telefonnal együtt lehet előfizetni?

Itt úgy tűnik.
Van kiszemelt router, így arra a ZTE-re semmi szükség nem lenne... :U

iPhone 14 | FR955

(#37016) PeterPH válasza Viper26 (#37015) üzenetére


PeterPH
senior tag

Miért ne lehetne külön is? Nem tudom miből vontad le ezt a következtetést.

(#37017) DonMaster válasza adika4444 (#37012) üzenetére


DonMaster
addikt

az , töknyolc sima ont-t irtál, de egyiksincs most, csak használtbol vissza adot. nekem is wifis ont van alapbol bridgelt még az elsök között jöt utána pár honapra rá találták ki hogy a hwg-t is használni kéne. benne. akiknek ez jo, azok fttb környáken laknak, akik ftth-n azoknak nem jo.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#37018) goodluck


goodluck
tag

Sziasztok!

Adott egy Dell Inspiron N5110 laptop amit DIGI 500 vagy 200-as csomaggal szeretnek hasznalni, viszont csak 10/100 integrált halozati csatlakozoval rendelkezik.
Esetleg ez megoldas lehet vagy nem erdemes vele foglalkozni? USB3 to Gigabit
A router egy TP-Link TL-WR1043ND lenne.

MSI GV72 8RE =+= ASUS PG248Q ROG SWIFT =+= IphX

(#37019) Viper26 válasza PeterPH (#37016) üzenetére


Viper26
nagyúr

Közben látom, sorry. :B

iPhone 14 | FR955

(#37020) V/ válasza goodluck (#37018) üzenetére


V/
titán

Pont ilyen problémám volt, én is vettem egy ilyet teljesen jól használható, még USB2-be dugva is jó a sebessége.
Én egy olyan notebook-al használom aminek van USB3-a, de 100-as a net csatlakozója -amit nem értek-, a WIFI-je is megy 150-el, ezzel viszont tudom használni a gigás routerrel úgy 600-650 Mbit sebességgel, amennyit ad a Digi.

(#37021) goodluck válasza V/ (#37020) üzenetére


goodluck
tag

Koszonom a megerositest, tehat akkor nyugodtan megvasarolhato.... Esetleg tudnal linket kuldeni, hogy Te milyent vettel?
Sajnos amikor a laotopot vettem nem gondoltam, hogy a 10/100 idovel keves lesz....

(#37022) kali
V3-as router. A hdd helyett pedig egy ssd lesz, gondolom ez sem elhanyagolhato.

[ Szerkesztve ]

MSI GV72 8RE =+= ASUS PG248Q ROG SWIFT =+= IphX

(#37022) kali válasza goodluck (#37018) üzenetére


kali
legenda

szia,

megoldás lehet, számít még persze a notebook hardvere is, de egyrészt az alap sem annyira gyenge, másrészt router mögött más is a helyzet.
a router viszont nem v1, hanem v2 vagy v3, ugye?
mert a v1 kevés lesz/lenne hardverileg.

(#37023) szoszo75 válasza DonMaster (#37011) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Na ez faca.. Akkor várhatom én is hogy bekössenek. :Y :W Már vége egy ideje a kínai ünnepnek.. Akkor meg hol vannak a kütyük?! :(((

DIGI 500 ról 1000-re

(#37024) OldAkita válasza szoszo75 (#36997) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Bp. 16. ker

(#37025) OldAkita válasza Márton (#36998) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Nincs fix IP-m. A mostani IP elvileg egy héten belül változni fog, de a NO-IP-nél regisztráltam és utána már nincs jelentősége hogy változik az IP. Annál nagyobb jelentősége van hogy ha változik szintén publikusra változzon, de állítólag aki publikust kap, publikus lesz a többi IP cím is amit kiosztanak neki.
Asus AC56U routerem van, ott beállítottam a NO-IP regisztrációs nevet jelszót és a továbbiakban nincs gond vele.

(#37026) Zso11


Zso11
csendes tag

Hi,
Hétfőn rendeltem a meglévő 100-as helyett Digi 200-as netet, még aznap este jött email hogy menjek be szerződést kötni, szerdán megkötöttem, hétfőn jönnek is bekötni. 4000FT/hó árért, hűség nélkül egyelőre. Nem ZTE csodát hoznak hanem + kábelt húznak be a telefon miatt... Ez elég gyors. (Pécs, társasház)

[ Szerkesztve ]

(#37027) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Egy 24 óra telt el a bekötés óta. A net azóta kifogástalanul megy, viszont a telefonra azt mondta a szerelő hogy pár óráig csak foglalt jelzést fog adni. Még most is foglalt jelzést ad. Normális ez? Tény hogy egy régi telefon van a Huawei ONT Tel1 foglalatába dugva, de már nyomógombos fajta. Lehet hogy ez a baj?

(#37028) DonMaster válasza OldAkita (#37027) üzenetére


DonMaster
addikt

probáld a másik foglalatba dugni , ha ott sme jo akkor telon hibára kell jelenteni.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#37029) V/ válasza goodluck (#37021) üzenetére


V/
titán

Tőle vásároltam 2 db-ot vettem és "alkudtam" Make offer
De ezt is ajánlom, most neki kedvezőbb az ára és ezzel sincs gond.

(#37030) Sasos válasza DonMaster (#37028) üzenetére


Sasos
senior tag

A TEL2-re hiába dugja, az csak akkor él, ha második vonal is van kérve. 15 perce ment el tőlem is a szerelő, direkt rákérdeztem, mert majd a T-től is kell számot áthoznom, ha lejár a szerződés.

(#37031) Viper26


Viper26
nagyúr

Budapesten is érvényes ez a 30-90 nap közötti bekötés?
Azért az eléggé meredek, Fehérváron 2 nap alatt bent volt.

iPhone 14 | FR955

(#37032) Flashget válasza Viper26 (#37015) üzenetére


Flashget
félisten

az csak hűséghez és kedvezményes havidíjhoz kell kötelezően (net,telefon,tv)
nem ezzel keverted?
a lakóhelyedhez közeli üfsz-en tudják megmondani, mert ezek az időpontok eltérnek.
15 nap a min. amit vállalnak és attól mehet 90 napig is. Attól függ FTTH vagy FTTB már bekötött lakótelep vagy éppen csak elindított perem kerület pl. XVII.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#37033) Viper26 válasza Flashget (#37032) üzenetére


Viper26
nagyúr

Úgy néz ki igen. :)
Akkor ha jól értem lehet hűség rajta, csak telefon nélkül kérjem, és marad a saját router.
Ha nem megoldható így, akkor viszont hűség nélkül lesz.

iPhone 14 | FR955

(#37034) Flashget válasza Viper26 (#37033) üzenetére


Flashget
félisten

Ezt még mindig nem érted. :)

Kérhetsz csak netet nem kell se telefon se tv (bár új felhasználóként én nem mondanék le a 2 éven át tartó -20%-ról ha tudom nem költözök el) és akkor a listaáron fogod kapni.
Saját routert is használhatsz nem függ attól mit rendeltél. Topik összefoglalót olvasd el.

Realme GT Master Edition

(#37035) Viper26 válasza Flashget (#37034) üzenetére


Viper26
nagyúr

Azzal kezdtem, csak azt szeretném elkerülni, hogy azt a plusz eszközt a nyakamba rakják.

"Csak azok az előfizetők kapnak ilyen eszközt, akik
FTTB hálózatos környezetben (társasházi terület, ahol UTP kábelen csatlakozol a Digi gerincre) DIGINet 200, DIGINet 500 vagy DIGINet 1000 megabites csomagot rendelnek telefonnal együtt."

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 | FR955

(#37036) DonMaster válasza Viper26 (#37035) üzenetére


DonMaster
addikt

ha zavar a kivit zte eszköz felteszed a polcra , ágyalá valahova eldugod és netezel saját routerel, igaz telefon nem lesz de ez van.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#37037) OldAkita válasza Viper26 (#37035) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Aki családi házban lakik és az utcájában FTTH van kifeszítve, az is kap ONT-t ha akar ha nem. A jó hír az - legalábbis azoknak akik saját routerüket akarják használni - hogy nagyon úgy néz ki hogy egy darabig csak olyan ONT-kat tudnak telepíteni amelyek nem képesek router üzemmódban működni és wifi-jük sincs. Ennek megfelelően semmi probléma nincs velük. Én is rettenetesen féltem hogy olyat kapok ami routerként működik és netán privát IP-vel lesz spékelve, de szerencsére nem ez történt hanem minden a legnagyobb rendben.

(#37038) Flashget válasza Viper26 (#37035) üzenetére


Flashget
félisten

De tovább nem olvastál! Ezért ezt a részt is olvasd át!
Hogyan kössem be a saját routerem a ZTE-vel egy hálózatba?

Tehát. :)
Ha valaki csak netet rendel FTTB területen 200-500-1000 a Digitől nem fog semmilyen eszközt kapni csak egy UTP-t húznak be (ha esetleg nem volt ott korábban Digi előfizetés)
Ehhez a gigás nethez mind a 4 érpárt be kell kötniük, de az UTP-n nem csak net hanem analóg telefon is jön (van már voipos nomadikus is).
100-as netig nincs gond 2 érpár megy a netnek 1 érpár a telefonnak a 4. be sem kell kötniük.
Viszont ha valaki ehhez a meglévő 100-as net+telefon kért gigás netet akkor vittek ki ZTE csodát. majd mikor készlethiány volt húztak be egy 2. UTP kábelt. Sőt voilt ahol úgy oldották meg az UTP-n a net a meglévő, de már használaton kívüli volt matávos vezetékre kötötték rá a Digi analóg telefont.
FTTH környezet teljesen más oda visznek ki ONT-t.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#37039) DonMaster válasza OldAkita (#37037) üzenetére


DonMaster
addikt

ezt ugy irdo, mintha sokan rendelkeznének a gépükben optikai internet hazsnálni tudo kártyával, vagy ont-vel.

ip-vel meg családiban mindig publikus, nem családinál van hogy nem publikusat kap.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#37040) goodluck válasza V/ (#37029) üzenetére


goodluck
tag

Konkretan ezzel szemezgetek es arban ez sem olyan veszes.
Koszonom a linkeket! :)

MSI GV72 8RE =+= ASUS PG248Q ROG SWIFT =+= IphX

(#37041) OldAkita válasza DonMaster (#37039) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Közben rájöttem hogy akinek válaszoltam az FTTB területen él és teljesen érdektelen a számára a dumám :))
Próbálnám 1272-őn jelezni a telefon problémámat de nem csörög ki hanem csatlakozási hibával kilép a mobilom.

(#37042) Viper26


Viper26
nagyúr

Honnan tudom melyik kerületben van FTTB vagy FTTH?

iPhone 14 | FR955

(#37043) Vakegérke válasza Viper26 (#37042) üzenetére


Vakegérke
veterán

panel, társasház FTTB
családi ház FTTH

Nem én vagyok okos, Flashget fórumtárs adta az információt.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#37044) Flashget válasza Vakegérke (#37043) üzenetére


Flashget
félisten

kiegészítem:)
FTTH - Fiber to the Home
FTTB - Fiber to the Building

Realme GT Master Edition

(#37045) Flashget válasza Viper26 (#37042) üzenetére


Flashget
félisten

Pedig magad másoltad be. FTTB hálózatos környezetben (társasházi terület,

csak tudod hol fogsz lakni?

Realme GT Master Edition

(#37046) MadMancs válasza Viper26 (#37031) üzenetére


MadMancs
veterán

Várpalota is. Egyik nap beballagtam üfsz irodába, megrendeltem okoscsomagban mindent. Másnap jöttek bekötni.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#37047) TeeJay válasza Viper26 (#37042) üzenetére


TeeJay
félisten

társasházak és panel telepek 99%-ban FTTB mindegyik országszerte nagyobb városokban
bár volt róla már hír hogy valahova új paneles bekötésben már mindenkinek ONT-t vittek mint az FTTH területre és LAN helyett mindenki optikai kanócot kap lakáson belül meg az ONT adja a DVB-C kábelTV-t is

családi házas részek meg főleg 16-17-18-20. kerületben vannak
illetve pest körüli településeken mint Csömör, Dunakeszi, Ecser, Érd, Fót, Gödöllő, Gyál, Gyömrő, Kerepes, Kistarcsa, Maglód, Mogyoród, Nagytarcsa, Pécel, Szada, Üllő, Vecsés

DIGI.hu-n az infók alapján ezeket látom :K

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#37048) Viper26


Viper26
nagyúr

FTTH lesz, akkor mindenképp hozzák azt a vackot. :U
Ránéztem a rendelésre, ott odateszi mellé, hogy családi ház.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 | FR955

(#37049) adika4444 válasza Viper26 (#37048) üzenetére


adika4444
addikt

Nem olyan vacak az, most olyat adnak ami sima modem módban megy tehát a rákötött eszköz kapja a publikus IP-t.

üdv, adika4444

(#37050) Viper26 válasza adika4444 (#37049) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ez a szerencse, nagyon nem szeretem az ilyen 2 in 1 cuccokat.

iPhone 14 | FR955

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.