Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72001) viktorhu válasza kali (#71994) üzenetére


viktorhu
veterán

Pedig ezt nem jogi szemmel nézted :) Jogilag két külön cég, ez nem is kérdés, de a fogyasztó szempontjából nem is ez a releváns. Ő a két cég egyikével áll szerződésben, külön infrastruktúra és technológia, külön díjcsomagok, külön számla külön fejléccel (akkor is, ha mindkét cégnek ügyfele vagy), ÁSZF, üzletpolitika, ügyfélszolgálat stb., tehát attól, hogy történt egy felvásárlás, még az integrációtól nagyon messze vagyunk. Ha majd a fogyasztó hivatkozhat a DIGI ÁSZF-re, ha vitája lesz az Invitellel, akkor más lesz a helyzet. Addig csak annyi történik, hogy egy-egy területen az inviteles szerződések átkerülnek majd a digihez, és ők onnantól már digis ügyfelek lesznek.

(#72002) kali válasza sztanozs (#72000) üzenetére


kali
legenda

Azonos személy (vezető tisztségviselő) nevét (is) látom mind a kettőnél, még ilyen szinten (látszatilag) sem nagyon akarják elkülöníteni.

[ Szerkesztve ]

(#72003) sztanozs válasza kali (#72002) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem kérdés, hogy el akarják-e különíteni. Két külön jogi személy, két külön engedély az NMHH-nál (ráadásul a meglevő Inviteles ügyfelek nem a Digivel szerződtek).
Ahogy átkonvertálják az Invitel hálózat egy-egy részét, úgy fognak az ügyfelek új Digis szerződést kapni (amit akár vissza is utasíthatnak) - kivéve ha a Digi egy az egyben beolvasztja jogilag az Invitelt és annak a jogutódja lesz. Amíg/ahol ez még nem történt meg, addig/ott nem is lehet semmit tenni.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#72004) viktorhu válasza sztanozs (#72003) üzenetére


viktorhu
veterán

Meg nem is lehet keresztbe szerződni. Pl. olyan címen, ahol van saját DIGI hálózat, meg van Telekom DSL, az Invitel oldala a Telekom infrastruktúráján szolgáltat DSL-en, és nem a DIGI hálózatát használja.

(#72005) kali válasza sztanozs (#72003) üzenetére


kali
legenda

Vélhetően nem lehet csak úgy beolvasztani, attól összetettebb a hosszadalmasabb a folyamat, nem véletlenül kellett ez a harmadik fél is...stb.
Jogos amit írsz, de én csak azt akarom, illetve akartam kihozni az egészből - amiből indult is -, hogy legfelül mind a két márkanév alatt azonos fej bólint rá dolgokra, vagy rázza a fejét, a többi már csak részletkérdés.

(#72006) DonMaster válasza kali (#72005) üzenetére


DonMaster
addikt

jah persze,
csak itt a részletekben van a lényeg, az hogy 1 ember vezeti mind ketöt ügyfél szempontból pont lényegtelen, ezt írtam elsőre is, csak nem értetted de talán most már igen.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#72007) kali válasza DonMaster (#72006) üzenetére


kali
legenda

GOTO #71989

:)

[ Szerkesztve ]

(#72008) djsilas válasza kali (#71984) üzenetére


djsilas
tag

Invitel = DIGI

Ez jóóóó.... ezen jót nevettem, köszi így estére! :C :DD :W
A Mömax, meg a Möbelix, na az ugyanaz, oda mehet az = jel, de ez nagyon nem az a szituáció....

(#72009) djsilas válasza kali (#71989) üzenetére


djsilas
tag

Nem barátom... a lényeg a különböző cégjegyzékszám, és adószám!
Amíg az különbözik, addig nem egyenlő a kettő, teljesen külön működ(het)nek, külön köt(het)nek szerződéseket, és a többi, és a többi... de én is befejeztem, kár a szóért.

(#72010) szucstom


szucstom
őstag

Sziasztok!

Miskolcon mennyire gyors bekötés? Ma mennék be az üzletbe megrendelni a szolgáltatást és jó lenne, ha május 1-től használhatnám :D (társasházi lakás)

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#72011) DonMaster válasza kali (#72007) üzenetére


DonMaster
addikt

Aha persz olvas vissza . kerdezek ha felhivom digiskent az invitel ugyfelszolgalatott tudok rendelni hbo t? Vagy ha bemegyek invitel szemelyes ugyfelszolgalati irodaba kitudom egyenliteni a digis szamlam? Jah hogy egyikse mert mas ceg csak magyarazod a magyarazhatatlant hogy egyenlo de nem az . ne linkeld azt ahol beegeted magad mert csak vicesebb.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#72012) zsolt_64 válasza zsolt_64 (#71968) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Üdv Mindenkinek !

Mint igértem beszámolok az Invitel ügfélszolgálatnál tett látogatásomról.

Amim volt :60/20 full optikai 3415 huf ,nem volt hűség
Amim van :100/30 full optika(nem kell semmit cserélni) 3408 huf 1 év hűség.
(kinyomtatott szerződés fejlécén Invitel logo)

Érdeklődésemre az ügyintéző elmondta hogy a bejövő optikai kábelre nem lehet egyenlőre DIGI-s eszközt csatlakoztatni.
Tervbe van véve, a lakásokban nem fognak átkábelezni, a csillagpontokra kell majd a DIGI-nek átkötni. MAJD EKKOR lesz az eszköz lecserélve DIGI-sre, értelemszerűen ekkor lesz szerződés DIGI-vel.
Kérdésemre hogy mikor fog ez bekövetkezni, 1.5-2 évet mondott.
Ha valamilyen csoda folytán ez mégis hamarabb bekövetkezne, akkor bünti nélkül átviszik a hűséges szerződést is (naná :P )
Még annyit hogy az ügyfélszolgálat Inviteles design-je megmaradt, de egy tányér méretű matricát ragasztottak az üvegajtóra hogy DIGI-pont.

Ezek a tények. (márpedig Lenin elvtárs is megmondta hogy a tények makacs dolgok :K )

[ Szerkesztve ]

(#72013) zsolt_64 válasza zsolt_64 (#72012) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Mire a fennti beszámolómat lekörmöltem már meg is történt a változás.
Speedtest.net

Ping: 4 ms
Download:225.11 Mbps
Upload:45.84 Mbps

:)) :C

[ Szerkesztve ]

(#72014) szucstom válasza zsolt_64 (#72013) üzenetére


szucstom
őstag

Khm... bocs, hogy belekötök, (ilyen már az én napom :D ) de 1 gigabites a net? mert amit írtál az 100as, a letöltésnél meg 225 mbps van írva :DDD

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#72015) zsolt_64 válasza szucstom (#72014) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Mint írtam: 100/30 csomag. Ha 1 gigás lenne a csomag nem örülnék ennyire

[ Szerkesztve ]

(#72016) szucstom válasza zsolt_64 (#72015) üzenetére


szucstom
őstag

Az oké, de ha 100as a neted, hogy lehet nálad 225 mbps a letöltés (vagy én nem látok valamit, amit kellene :DDD )

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#72017) zsolt_64 válasza szucstom (#72016) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Én se akarom elhinni, és vadul nyomkodom a speedtest-et , de lényegtelen eltéréssel ua.eredmények jönnek ki... aztán hogy ez meddig tart azt nem tudom. lehet hogy kellen egy modem ki/be ? de minek rontsam el az örömöm

[ Szerkesztve ]

(#72018) sfdrakex válasza szucstom (#72016) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ő se tudja, csak örül neki. Lehet mindenkinek adnak többet, tesztelik mit tud az inviteles cucc.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#72019) sfdrakex válasza zsolt_64 (#72017) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Megy ennyit torrent, vagy más letöltés is, vagy csak a speedtest?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#72020) zsolt_64


zsolt_64
senior tag

húúú tényleg még megy az n18u-ban a torrent, el is felejtettem. Na kikapcsolom és mérek mégegyet please WAIT...
.
.
.
Kikapcsoltam, de nem lehetett nagy a torrent forgalmam, kb ugyanannyi....

[ Szerkesztve ]

(#72021) szucstom


szucstom
őstag

Én meg közben leadtam az igényt az öccázas netre. Kíváncsi vagyok milyen lesz. Netgear router lesz betéve elsődlegesként.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#72022) zsolt_64


zsolt_64
senior tag

Túlvagyok egy modem+router ki/be kapcsoláson

Speedtest:221/49
szelessav.net:170/49
DIGI:181/47

Van valami magyarázata a speedtest eltérő sebességének ?
Nem mintha nem lennék megelégedve... :D

[ Szerkesztve ]

(#72023) DonMaster válasza zsolt_64 (#72022) üzenetére


DonMaster
addikt

más szerveren mér, + más idöben.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#72024) Zsírkrétamen válasza R3laX (#71993) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Invitel van még Dorogon? Merre laksz, ha szabad tudni? És hol az invitel iroda most?
Érdekes, de a mi címünk szerint se invitel, se digi net nincs.
De ha létezik magasabb netcsomag mint a 8 megás digi, gondolkodás nélkül váltanék.
Amúgy, nálatok nem volt telekom szórólap? Ők fejlesztettek sokat a városba, 100-200-500-as csomagokat hoztak létre elég jó áron (csak az sincs nálunk).
Diginél karácsony előtt voltam, az ügyintéző hölgy mondta, hogy remélhetőleg karácsony, vagy utána már várható az optika. Az a baj, hogy Vörösvárról képtelenek ide hozni a fö szálat, hiába van városon belül kiépitve.

(#72025) twine


twine
addikt

Urak!
Segítséget kérnék, mert gondolom itt sokan tudják milyen eszközt ad napjainkban "gyárilag" a digi kertes házas övezetben gigabites üvegszálas internethez+tv előfizetéshez!?

Elvileg 30 napon belül jönnek szerelni a kollégák, ezért kérdezném:

Nekem 3 eszközhöz lenne szükségem vezetékes kapcsolatra, hogy "csövön" kapjam az elérhető sávszélességet,,,wireless csak telefonnal csatlakozunk otthon, annak kevésbé érdekel az elérhető maximuma!

Igazán nincsenek ezen kívül nagy igényeim, amit tudnia kellene az eszköznek....

Jelenleg azt a hibrid SIM+vezetékes Huawei csodát használom amit a "T" adott, de az ugye bérelt, azt vissza is adom nekik, amint kijön a Digi szerelni!
Ezen kívül nekem otthon egy 10/100-as TP-Link TL-WR841N van, amit el is felejthetek...
De ha nem muszáj nem vennék uj eszközt, ha használható a Digi álltal üzembe helyezett cucc....

Szóval mit mondtok tisztelt hozzáértő forumtársak? Jó lesz az nekem, vagy vásárolnom kell?
Egyszerű családi felhasználásról van szó, de ha már előfizettem, szeretném ha PC-n, xbox-on és TV-n(bár ez utóbbiban 10/100-as aljzat van) maximumon kapjam az áldást...
Köszönettel a türelemért és segítségért...
Ha mégis vásárolni kell,,,a routeres topicban ajánlgatott "XIAOMI router 3g" megfelelő ehhez a sávszélhez?
(Azon kívül hogy 2db ezres portja van)

[ Szerkesztve ]

(#72026) 4Grider válasza twine (#72025) üzenetére


4Grider
nagyúr

Kétféle ember van a topikban: Az egyik a saját minőségi, gyakrabban frissülő szoftverű routerre esküszik, a másiknak pedig megfelelnek az igénytelen, soha nem frissített és olcsó szolgáltatói eszközök is. Mivel ki akarod használni a full sávszélességet 3 eszközön is, esetleg ha torrentezni akarsz, akkor logikus a döntés. Én is használok Xiaomi 3G-t is, egyetlen hátránya, hogy kínai nyelvű az adminisztrációs felülete. Egyébként Digis nethez tökéletes, bár wifin csak 200-300 Mbps közötti sebességeket mérek több ac-s eszközzel is.

(#72027) M@Db0Y válasza twine (#72025) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Ha 3 eszközhöz kell akkor mindenképpen kell valami eszköz még a digis eszköz után.A mostanában adott eszközöknek általában 1db gigabites és 1db 100Mbit-es portja van,3 eszközhöz nyilván kevés a 2 port. A legolcsóbb megoldás egy sima gigabites switch, a drágább egy normális router.

(#72028) R3laX válasza Zsírkrétamen (#72024) üzenetére


R3laX
addikt

Én a Zrínyin Ltp-en lakom, Gyros Porta alatt, itt van Invi, meg Digi is bevezetve az épületbe. Illetve tesóméknál Richter fölött 2 utcával is Hegyalja Utca már ezer éve ugyanígy Digi/Invitel. Hegyaljánál max ADSL 10Megabit, Itt VDSL 60/7,5. Havi 2900-at fizetek érte. Igen, ez a fejlesztés eléggé felhúz már. Én csak szívok vele, mióta csinálják.

szerk.: Ja, itt nem dobtak be szórólapot, viszont a Hegyalján igen. Lehetne egyébként digi, a telekom dupla áron adja ugyanazt.

Helyileg te hol, melyik utca?

[ Szerkesztve ]

(#72029) twine válasza 4Grider (#72026) üzenetére


twine
addikt

+M@Db0Y

Köszönöm :R
Azt hiszem akkor veszek egy Xiaomit...a tv meg marad wireless....
Elég az a 300 vezeték nélkül...a mostani 20-hoz képest amit a "T"-től kapok ,űrsebesség :DDD

[ Szerkesztve ]

(#72030) Laccoss válasza 4Grider (#72026) üzenetére


Laccoss
addikt

"saját minőségi, gyakrabban frissülő szoftverű routerre esküszik" ha csak nem te írod a router operációs rendszerét, akkor ez nem igaz.

Egyrészt nem frissül olyan sűrűn, max ha friss rev, vagy nagyon új router, és tele van hibákkal a szoftvere, másrészt a routert használok nagy része azzal a verzióval használja, amely a vásárláskor a routeren volt.

Nem kell túlzásba vinni, úgy beszélsz róla, mint ha routert árusítanál, csak oda kellene még írnod, hogy "érdeklődni nálam".

(#72031) 4Grider válasza Laccoss (#72030) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem nyert. Bár több mint 25 éve alakult és több mint 5 éve megszünt a vállalkozásom, ami informatikai eszközket is árult...
Én Zyxel és Cisco útválasztókat használok, ezeket kicsikét gyakrabban frissítik, mint ezeket a néhány dolláros szolgáltatói eszközöket. Arról pedig nem én tehetek, hogy a felhasználók nem frissítik a routereiket akkor, amikor lehetőségük lenne rá. De szolgáltatói eszköznél ez a lehetőség sincs meg, ott sokszor az eszköz funkcióinak egy részéről sem te döntesz...

(#72032) Geth válasza Laccoss (#72030) üzenetére


Geth
addikt

Nem kell magadnak írni, pl. Openwrt.

(#72033) Laccoss válasza Geth (#72032) üzenetére


Laccoss
addikt

Konkrétan a gyakran frissülésre írtam azt. Mondjuk ha nincs baja a szoftvernek akkor minek frissüljön.

Egyébként az openwrt esetén meg átadod egy 4. félnek a dolgokat. Openwrt telepítése sem nagy kaland, de talán még kevesebben próbálkoznak vele, mint egy sima firmware frissítéssel.

Úgyhogy maradjunk annyiban, hogy akinek szüksége van rá, aki kihasználja, az vegyen magának megfelelő routert. Ha nem felel meg, lassú, szakadozik, sz*r a szolgáltatói eszköz, vagy nem elég számára az általa nyújtott szolgáltatás, az ne használja.

[ Szerkesztve ]

(#72034) Zsírkrétamen válasza R3laX (#72028) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Invitel iroda még ott van, ahol régebben esztergomba?
Lehet holnap elmegyek a digihez meg hozzájuk is, hogy felénk mit mondanak. Aztán majd jelentkezem...

Én a barossal eszembe lakom, a patak felé. Elvileg a következő utcába már van telekom, és 5m-el nem huzzák odébb a kábelt. Söt. Lehet a szembe szomszédnak is van tréje.
Én már eljutottam oda, hogy bármi áron kéne egy gyorsabb net, igy is havi 10k elmegy arra, hogy az otthoni netet fent kell tartani a szülőknek, de az olyan lassu, hogy korlátlan mobilnetre is szükségem van mellette.

(#72035) Geth válasza Laccoss (#72033) üzenetére


Geth
addikt

Egyébként az openwrt esetén meg átadod egy 4. félnek a dolgokat.
Ami valljuk be elég király, több szem többet lát :)

(#72036) Cr00py válasza Cr00py (#71954) üzenetére


Cr00py
senior tag

Én tegnap mentem be személyesen megkötni a szerződést FTTH-ra. Mivel még nem jött meg a Áprilisi számla, ezért ott helyben fizettem be. A pultnál lévő hölgy sem tudott konkrétumot mondani azzal kapcsolatban, hogy miért nem érkezett még meg. Mondtam neki, hogy többek jelezték már a hiányát, de nem kaptam semmi konkrét választ.

Abban maradtunk, hogy ha idő közben megérkezik, azt ne vegyem figyelembe, mivel már ott helyben befizettem.

Azt sem tudta kideríteni, hogy ki lett-e már küldve, avagy még nem, Tehát 0ft-s számlát kapok-e, kapok-e egyáltalán , avagy a normált küldik, mivel az ügyfélkapuba belépve látom az Áprilisi számlát ( Számla kelte: 04.02.. tehát 2 hét alatt nem érkezett meg, érdekes. ) Azt érezni, hogy az átállás FTTH-ra egy pici kavarodást okoz nekik perpill.

Amit kellett elintéztem, a megnövekedett igények miatt elképzelhető, hogy 1-1,5 hét amíg jönnek a szerelők, de "elvileg" előtte 1-2 nappal felhívak, hogy aktuális-e, avagy mikor jöhetnek pontosan. Meglátjuk.:))

[ Szerkesztve ]

(#72037) kalolaci


kalolaci
senior tag

Nekem ma kötötték be, az 1000mb.-es netet, 1èv hűsègidővel. Router: Huawei HG8121 H. Egyenlőre nem mérek nagyobb sebességet wifin, mint a: 120/60-as T-home optikánál. Kerestem a beállításokban az upnp lehetőségét, de nem találtam. Távoli elérésre, (nem fix az ip cìmem) itt nincs mód?

[ Szerkesztve ]

(#72038) Gyurka6 válasza kalolaci (#72037) üzenetére


Gyurka6
őstag

UTP kábel?

Gyurka

(#72039) djsilas válasza kalolaci (#72037) üzenetére


djsilas
tag

Wifit felejtsd el még vagy 5-10évig, ha gigabitet szeretnél mérni - dugj be egy kábelt a gépbe, azon mérj!

(#72040) Lackooo84 válasza djsilas (#72039) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ez azért erős kijelentés volt... :DDD

The Truth is out there...

(#72041) djsilas válasza Lackooo84 (#72040) üzenetére


djsilas
tag

Jóóóvanmááá, én vidéki csóró vagyok, magamból indulok ki. :P :)
Szóval igen, ha van >100ezred megfelelő routerre/AP-ra, plusz még egy "kis apró" (legalább még egyszer ennyi...) kliens eszközökre, akkor nem kell várni olyan sokat...

(#72042) worxland válasza Lackooo84 (#72040) üzenetére


worxland
addikt

Milyen wifivel tudsz gigabitet mondjuk két falon keresztül 7-10 méter távra? Nem 200-400-500 megát, hanem gigabitet. Ja, és ne kerüljön negyedmillióba, annyiért akkor inkább beszerzek egy jobb 10 gigás switchet meg minden itthoni gépbe hozzá hálókártyát.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#72043) DonMaster válasza worxland (#72042) üzenetére


DonMaster
addikt

10m tavra utp 1500ft cat5e maris tobb 100e ft meg van sporolva . tanan wifi ax konyebben meglenne de az ara negyed+ millio .

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#72044) worxland válasza DonMaster (#72043) üzenetére


worxland
addikt

Az OK hogy írni nem tudsz, de hogy olvasni se...

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#72045) DonMaster válasza worxland (#72044) üzenetére


DonMaster
addikt

Jah bocs hogy mobilrol potyogok . maskerdes hogy inkabb a 40es hszre kellet volna irjam es nem neked kiegesziteskent .

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#72046) kalolaci válasza Gyurka6 (#72038) üzenetére


kalolaci
senior tag

Laptopon használom, meg telefonon. Egy NAS van csak rákötve, kábelekkel.

(#72047) Multibit válasza worxland (#72042) üzenetére


Multibit
veterán

A sok wifi-bubus a routertől másfél méterre élvezkedik a speedtesten. Két fallal odébb már bye-bye gigabit. Ha pedig speedtest helyett a valós használatot nézzük, akkor főleg elszálnnak a gigabites álmok (már csak a kétirányú forgalom miatt is).

(#72048) zsolt_64 válasza Multibit (#72047) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Offtopic és egy másik kommentemből idézek:
A Wifi bizonytalan filmek streameléséhez.
Én most kisérletezem egy málnaPc-vel. Délelőtt még szaggatásmentesen lejátszik egy 30GB-os Avatárt , délutánra hazajönnek a lakótelepre, "teleszemetelik" az étert puff, két percenként beszaggat...

És ez 1.5 méteres távon volt.... kábel lett a vége, és még arra is odafigyeltem hogy 1 Gb legyen. azóta nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#72049) sumsang


sumsang
aktív tag

Hétfőn cserélték a régi netet optikaira. Tegnap vettem a régi Tp link 841N helyett egy Archer C7 routert és azt kötöttem a Digis HG8121H modemre. Mértem a sebességet (Wi-Fi-n) és 2,4 Ghz-en 45/50 Mbps és az 5 Ghz-en pedig 90/95 Mbps-el "száguldott". Mit és hogyan kell beállítani, hogy a "garantált" sebességet elérje?

[ Szerkesztve ]

(#72050) sztanozs válasza sumsang (#72049) üzenetére


sztanozs
veterán

szerintem a "garantált" sebességet így is eléri. ;]

Digi-s modem bridge módban van? Archer C7 router az első LAN csatlakozón csücsül? CAT-5E vagy CAT-6 kábellel vannak összekötve? Miylen eszközzel teszteltél?

És a két legfontosabb:
- Sebességet csak vezetéken mérünk, másra a Digi nem vállal garanciát.
- Digi routeren kapcsold ki a wifi-t (ha nincs bridge módban), csak feleslegen zavarja az étert, ha nem használod.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.