Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101001) worxland válasza Bobek198508 (#100996) üzenetére


worxland
addikt

" elméletileg a hardvernek ,,bírni" kéne nem" - ennek ugyan nem.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#101004) Sumi válasza norba69 (#100986) üzenetére


Sumi
aktív tag

Tanulni? Hát ez nem nagy tanulás :) Aki fel tud konfigurálni egy bármilyen márkájú L2/L3 eszközt, az fel tud konfigurálni egy unifi foscht is.

Amerikaik most az Aruba InstantOn cuccait és a TP-Link Omada családot szeretik, illetve ezekre váltanak legtöbben a(z) unifiról.

Egyébként az Ubiquiti Airfiber és társai termékeivel nekem sincsenek nagy gondjaim, leginkább a(z) unifi vonal lett egy kicsit gáz.

(#101005) norba69 válasza Sumi (#101004) üzenetére


norba69
senior tag

Aruba, meg Omada már ismerős. Aszittem, van valami friss feltörekvő okosság usákiában, amiről még nem hallottam :)

[ Szerkesztve ]

(#101007) TeeJay válasza Zolle74 (#100981) üzenetére


TeeJay
félisten

Több tippem nincs, ha ZTE vagy Fiberhome-al nem akarják megnézni akkor passzolok

Azt azért leírod hogy modem mód esetén használsz-e routert vagy simán csak a gépbe megy és azon hozol létre pppoe csatlakozást?
Leírnád milyen gépekkel próbáltad? proci/RAM a lényeg illetve hogy próbáltad-e a speedtest cli-vel ami parancssorból mér legkevesebb prociterhelés mellett

AV szoftvered mi volt a windows alatt?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101011) Dragon3000 válasza TeeJay (#101007) üzenetére


Dragon3000
veterán

Itt már írta, hogy milyen gép és milyen router.

(#101012) Dragon3000 válasza Lewzke (#101000) üzenetére


Dragon3000
veterán

Laptop esete kicsit más, ott vannak gyártók, hogy a saját szarjukat tudod csak telepíteni és kérdés, hogy mit művelnek vele. Az említett géppel, ha van előtte router sokkal többet kellene elérni, persze lehet, hogy valami vírus kergető vagy tűzfal fogja vissza. A gyerek gépével is szépen megy a gigabit (sajátommal 930 körül megy), normális router után és teljesítmény szempontjából nincs akkora különbség a két cpu között, hogy ilyen nagy eltérés legyen. [kép]

(#101013) Griff55


Griff55
senior tag

Tisztelt fórumtrsak. Köszönöm a TV-s kábeles segítségeket.
Ma visszavittem a digihez a media boxot mert már nincs rá szükség és cserébe elhoztam tőlük egy tplink AX1500-as wifi 6-os routert. Annak rendje és módja szerint kértem, hogy tegyék át a ONT eszközömet bridge módba. Felhívta a kedves kisasszony a figyelmemet, hogy a wifi funkció nem lesz majd elérhető az ONT eszközön utána. Mondtam rendben van.
Hazajöttem kibontottam lelkesen a tplink csoda routert, már ott ért az első agyfax, mert csak román leírás volt benne (?!) de nem gond google lens használatával lefordítgattam.
Kihúztam a régi routert, vártam kicsit, visszadugtam, bekötöttem az új routert, már akkor észrevettem hogy a ONT eszközön valóban nem világít már a WLAN led. Majd beléptem a http://192stb oldalra hogy kofiguráljam a routert. A probléma hogy a tplink router semmilyen internet jelet nem kap az ONT eszköztől, sőt az ONT eszközön se világít már az Internet led(csak a power, PON, LAN1 és CATV világít). Mit lehet tenni? Lehet hogy mivel már későn, olyan este 7 óra magasságában értem a végére a dolgoknak a Digis ügyintézővel, ma már nem lesz interntem?
Kicsit el vagyok veszve és mivel home office-ban vagyok nagyon kellemetlen lenne holnap rendes internet nélkül lenni.
Elnézést előre is ha láma voltam, sajnos ezekhez az internetes konfigurálásokhoz tényleg nem értek, illetve az összefoglalóban se láttam erre vonatkozó ötletet.

[ Szerkesztve ]

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#101014) sanzi89 válasza Griff55 (#101013) üzenetére


sanzi89
addikt

Az új routeren elvégezted a WAN csatlakozás PPPOE beállításait?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#101015) Griff55 válasza sanzi89 (#101014) üzenetére


Griff55
senior tag

Köszönöm, az volt a hiba, rossz adatokat írtam be

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#101016) Griff55


Griff55
senior tag

most már csak az asztali gépem produkál alacsony letöltési sebességeket a speedtest szerint. Pedig abban egy jóféle 5ghz kompatibilis pci express wifi kártya van...
A céges laptop hozza a 300/300 feletti sebességet, vezetékesen a ps5 meg hozza a 910mbps letöltést, csak a pc nem akarja az igazságot...
Köszönöm mindenkinek aki segített kábel, beállítás és ügyintézésben is! :R

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#101017) TeeJay válasza Griff55 (#101016) üzenetére


TeeJay
félisten

Wifin mért sebesség max annyira jó hogy tud mire számíts
Netnek a sebességét kábelen mérd, wifin ha jól beállítottad többet nem tudsz tenni mert vagon dologtól függ mit tudsz majd mérni rajta keresztül

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101018) Livius válasza Griff55 (#101016) üzenetére


Livius
őstag

Asztali gépet LAN kábellel kell bekötni nem igénytelenűl wifizni kéne és akkor lenne stabil fullos sebesség!

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#101019) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Hali
Van rá mód, hogy megkérjem őket, az IP címet ne este 7-kor kapja a router? Eddig mindenhonnan csak elhajtottak a picsába.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#101020) MasterMark válasza Plazmacucci (#101019) üzenetére


MasterMark
titán

Pontosan 1 hét után kapod az új címet. Indítsd újra a routert abban az időpontban amikor hetente újra akarod kapni az IP-t.

Vagy scriptelve manuálisan csatlakozz újra 1 héten belül.

Switch Tax

(#101021) Plazmacucci válasza MasterMark (#101020) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Kb 2-3 naponta este hétkor lecsatlakozik majd vissza. Mindig ebben az időpontba. Borzasztó irritáló.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#101022) MasterMark válasza Plazmacucci (#101021) üzenetére


MasterMark
titán

1 hét amíg lejár az IP, akkor ott valami más gond vagy beállítás lesz.

Switch Tax

(#101023) Plazmacucci válasza MasterMark (#101022) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát jó. Segíteni nem tudnak vagy nem akarnak. Megnézem a router beállításait.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#101024) Kiratheonly


Kiratheonly
tag

Sziasztok!

Nem rég cserélték az FTTB-s kapcsolatomat optikára. A NAS-om SWAG dockerével, pár oldalt kipublikáltam már magamnak régebben. Eddig nem vettem észre hogy nem megy, de most úgy tűnik, mintha a 80-as és 443-as portok forwardja nem működne. Természetesen bridge módban használom a hozzá kapott HUAWEI HGW-t. Nem tudjátok véletlen, hogy a DIGI FTTH-s kapcsolatoknál tiltja-e ezeket a portokat?

[ Szerkesztve ]

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#101025) Geth válasza Kiratheonly (#101024) üzenetére


Geth
addikt

Nem. Vagy én vagyok a hekkmester több végpontnál is :)
Nem kerültél NAT mögé?

[ Szerkesztve ]

(#101026) MasterMark válasza Kiratheonly (#101024) üzenetére


MasterMark
titán

Nem tiltja, nekem ugyanúgy működött minden fttb-n is és ftth-n is. Ugyanúgy SWAG dokker reverse proxy.

Switch Tax

(#101027) Kiratheonly válasza MasterMark (#101026) üzenetére


Kiratheonly
tag

Köszi a gyors válaszokat. Most már megy, csak egy kicsit panaszkodnom kellett és újra rúgni a vasat :).

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#101028) pixta78


pixta78
senior tag

Sziasztok!

2021 Novemberében húzták az optikát az utcánkba, elmentem hát a DIGI-hez, hogy bekössék, mert a honlapjukon fenn van az utcánk a lefedettségi térképen.
Azt mondta az ügyintéző, hogy nem "ÉL" a kábel :O
Van valaki aki meg tudja mondani, hogy kb hány hónapot kell várni átlagosan a bekötésre? Mert az ügyintézőnek nem volt fogalma sem.... :R

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#101029) Zolle74 válasza Zolle74 (#100981) üzenetére


Zolle74
újonc

Bonyolódik a történet. Az internet osztály megállapította, hogy a visszafelé irányú jel erősség 31 ami piros zónában van, szerintük az a hiba!A szerelők vezetője szerint nem. Egy hosszabb levelet írt nekik, hogy ugyanaz a hiba tapasztalható más távoli ügyfeleknél is, nézzenek utána, mert ez központi hiba. Mutassák meg, neki, hogy ez hol működik megfelelően és vajon itt miért nem. A visszafelé irányú jel kijavítása ugyanakkor nem nagyon akaródzik nekik, mert ha minden igaz hosszabb távon kellene ellenőrizni, vezetéket cserélni valamilyen elosztóig. Az internet osztály addig nem tesz semmit amíg ez nincs meg. A kiküldött szerelő elkotyogta, hogy mivel kevés a bejelentés ezzel kapcsolatban ezért lesöpri az asztalról a telepítési részleg. Akik meg reklamáltak, idővel belefáradtak és hagyták a fenébe állítólag, mert megunták. Na én nem fogom, akkor mindennap bejelentem. Ma ismét lezárták a hibajegyet 70 óra után, bár a hiba nem oldódott meg. Közben talán holnap jönnek mérni a visszafelé irányt, ha ráér a szakember! De ez csak a szerelő szóbeli ígérete...a hibajegy lezárva. Az ügyfélszolgálat ugyan elintéz annyival, hogy a garantált megvan, a szervíz vezető szerint ez van kiadva nekik. Ő azonban szereti megoldani a problémákat, mert szerinte nem ilyen cég a Digi aki csak így lerázza az ügyfeleket.... Majd most kiderül ...egyszer...talán...

(#101030) kuthim válasza pixta78 (#101028) üzenetére


kuthim
tag

Én szeptember 9-én kötöttem meg a szerződést személyesen az ügyfélszolgálaton (FTTH 1000). Azóta annyi történt hogy november 9-én egy szerelő kijött és megállapította hogy az optikai kábelen "nincs jel". December közepén érdeklődtem megint, akkor azt mondták hálózat fejlesztés kell és majd hívni fognak. Eddig még nem hívtak.Vác belváros.

(#101031) TeeJay válasza Zolle74 (#101029) üzenetére


TeeJay
félisten

Ezt megint dchard tudja majd szakérteni de én azt nem értem hogy router módban miért mérsz rendes sebességet, modem módban meg nem a vissza irányod rossz hanem a letöltésed tehát a lefelé irány :B
Nagyon helyes ne hagyd magad, a garantált minimum megvan duma nem aktuális pláne ha többeknél is előfordul a hiba de akkor ismét csak nem értem hogy router módban miért patika a sebességed :U

2020 június elején indult nálunk a panel telepen az FTTH átkötés és rögtön az első ügyfeleknél kiderült hogy valami nincs rendben mert lefelé 945megabit volt mindenkinek felfelé meg 30megabit igen 30. Több helyre elmentem mérni és mindenkinél annyi volt. Én még vártam az átkötésre, annyit tudtunk tenni hogy a telep facebook fórumába kiírtam hogy másnál is ugyanez van-e és ha igen akkor tömegesen kellene bejelentést tenni hogy lássák nem egyedi gond hanem mindenkit érint. Ha jól emlékszem pár tucatan küldték be a végén már egyből kapták a választ hogy tudnak róla rájöttek hogy nem egyedi hiba, másnapra mindenkinél ment a 330megabit felfelé és azóta is patent minden.
Szóval szomorú hogy csak tömeges bejelentés esetén kezdenek komolyabban foglalkozni valamivel de nem reménytelen, ha tudod kérdezz rá szomszédoknál, általában ott ki szokott derülni ha gáz van. Anno szüleim falujában UPC-t így b@szogattam és kiderült jól tettem mert jeleztem nekik hogy több szomszédnak is ugyanaz a baja ugyan nézzék már meg a komplett utcában az összes ügyfelet majd hívtak hogy igazam volt 2 utca egyidőben szakadt le a hálózatról, vélhetően erősítő vagy eszköz hiba náluk van.

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101032) dchard válasza Zolle74 (#101029) üzenetére


dchard
veterán

Ha már megszólított Teejay, akkor válaszolok.

Az OLT-kben jellemzően C+ optika van, tehát a 31-es (valójába -31dBm-es) vételi szint még a specifikáción belül van, bár közel a határhoz (-32dBm). AKárhogy is: ha router módban jó, bridge-ben pedig nem, akkor ennek semmi köze a jelszintekhez, mert akkor egyformán szar lenne mindkét esetben. (a B+ optika vételi szintje -28dBm, de ilyet OLT oldalon már elég régóta nem használnak, de a szerelő ellenőrizheti ha akarja).

Ha a Digi oldalán van ez a probléma (nem vagyok róla meggyőzve), akkor a bridge profillal lehet gond az OLT oldalán, de akkor minden bridge módban lévő ügyfélnek szar lenne az adott OLT-n, nem csak neked.

TeeJay:

Ha szar az uplink, az simán okozhat problémákat a letöltési sebességben is. Persze nehezen lehet szar az uplink,, ha megvan a 300mega felfelé minden időszakban, bridge és router módban is :)

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#101033) Multibit


Multibit
veterán

Érdekes dolgot vettem észre (lehet, hogy csak nekem érdekes). A routerem log-ját vizsgálva azt látom, hogy tegnap ugyanazt a publikus IP címet kaptam, mint hét nappal korábban. Visszanézve, a szokásos menetrend szerint alakult a dolog, hetente más IP címet kaptam a Digitől. Lehet, hogy csak puszta véletlen, de nekem nem tűnt fel ezt megelőzően, hogy ilyen előfordult volna.

[ Szerkesztve ]

(#101034) adika4444 válasza Multibit (#101033) üzenetére


adika4444
addikt

Ilyet tapasztaltam már én is, mind IPv4-nél (ott egyszer), de IPv6-nál rendszeresen előjön, hogy nem változik meg a prefix. Sőt v6-on épp emiatt olyan is volt, hogy annak rendje és módja szerint szépen bontott a PPPoE, újracsatlakozott, és ez olyan gyorsan végbement, hogy a v6-on nyitott SSH kapcsolat még csak meg sem szakadt. Nem tudom, mitől függ ez a dolog, eleinte gyanakodtam arra, hogy ha a 168 óra vége előtt kézi bontást csinálok, és gyorsan újracsatlakozok, de erre rácáfolt, hogy automatikus bontás után is tapasztaltam már ilyet, meg az utóbbi néhány kézi bontásnál egyszer sem jött elő.

Szóval érdekes bug vagy feature (inkább előbbi), különösképp úgy, hogy itteni infók alapján fixIP esetén is csak a v4 marad változatlan, a v6-os prefix cserélődik minden bontásnál.

üdv, adika4444

(#101035) pixta78 válasza kuthim (#101030) üzenetére


pixta78
senior tag

Köszönöm a válaszod. Akkor Deákváron se várjak csodát. :(

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#101036) MrAlex


MrAlex
tag

Sziasztok,

Valakinek van esetleg valami infója a tavaly év végén bemutatott 2.5Gbps és 10Gbps internetekről? Decemberre ígérték Budapesten minden olyan helyre, ahol már van FTTH kiépítve, de azóta sincs róla több információ. :(

3D NYOMTATÁS - LEGJOBB ÁR-ÉRTÉK ARÁNY - PLA, ABS, PETG, TPU, PC, NYLON

(#101037) Joe123 válasza MrAlex (#101036) üzenetére


Joe123
aktív tag

Azon kívül hogy majd egyszer (tavasszal vagy idén) talán lesz, egyelőre semmi új info.

(#101038) Geth válasza adika4444 (#101034) üzenetére


Geth
addikt

bontott a PPPoE, újracsatlakozott, és ez olyan gyorsan végbement, hogy a v6-on nyitott SSH kapcsolat még csak meg sem szakadt.
Nem értek hozzá, de ez nem amiatt van, mert az ipv6-nál bevezetett (pl. prefix váltás miatt) deprecateddé vált címeken a meglévő kapcsolatok mennek tovább (egy ideig), csak új kapcsolatot nem enged már nyitni (azt csak a preferred címeken lehet)?

(#101039) Demokatona válasza MrAlex (#101036) üzenetére


Demokatona
tag

[link]

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

(#101040) MrAlex válasza Demokatona (#101039) üzenetére


MrAlex
tag

Köszönöm, nem láttam ezt a hsz-t. Remélem azért Q1-ben még lesz belőle valami.

3D NYOMTATÁS - LEGJOBB ÁR-ÉRTÉK ARÁNY - PLA, ABS, PETG, TPU, PC, NYLON

(#101041) zsolt_64 válasza MrAlex (#101036) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Nálam pont most volt kinnt a szerelő, pedig nem is hívtam. Kérdem miért ?
Erre azt mondja hogy mivel nem fizetek elő tv-re betesz 1 szűrőt :Y (wtf)
Szóval amíg hegesztgette (vagy 6 szor mire jó lett) az üvegszálat, addig kissé kifaggattam , azt mondta igen messze van még, mert fejállomások sincsenek, és az egész pr-fogás a Telekom 2 gigása miatt. Szóval még a kanyarban sincsen.

Ezt a szűrő dolgot elmagyarázhatná valaki,
mert dekóder nélkül hogy tudnék tv-adást lopni ? :F

[ Szerkesztve ]

(#101042) pooty válasza zsolt_64 (#101041) üzenetére


pooty
tag

Ha DVB-C kártya van a TV-ben (és a digis eszközön van tv csatlakozó), akkor csak egy koax kábel kell és már megy is a műsor.

(#101043) ElektrikusDE válasza zsolt_64 (#101041) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Mivel a DIGI csak a fizetős (prémium csatornák pl. HBO) tartalmakat kódolja, a többi csatornához nem kell dekóder.

Amennyiben a digis eszközön nincs tv csatlakozó, az sem jelent akadályt.

Csak egy Optical Receiver, ami könnyen beszerezhető pl. ilyen:

Persze az optikai csatlakoztatást is meg kell oldani.

Ui:
De ezt már kitárgyaltuk...

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#101044) sfdrakex válasza pooty (#101042) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Félre ment

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#101045) TeeJay válasza MrAlex (#101036) üzenetére


TeeJay
félisten

Nekem ma írt vissza a DIGI ügyfélszolgálat, a szokásos ügyfélszolgálati bullshit jött
bla bla bla még nem tudják pontosan mikor indítják a Fiber 2,5 meg 10gigabitet de amint a következő hónapokban kiderül akkor jelezni fognak.
Kb. ugyanezt kapja majd mindenki aki rákérdez. Nincs benne tagadva konkrétan hogy offolták, az sincs megerősítve hogy február vagy március vagy tavasz vagy nyár, annyi van hogy majd úgyis megtudod. Szóval várunk

zsolt_64:
Egy sima mezei szerelő azt se tudja hogy épül fel a hálózat, ők csak kötögetik be az ügyfeleket. BP-en kizártnak tartom hogy már ne lett volna meg a fejállomás upgrade hozzá, hiszen elég sok karbantartás volt 2021 elején.
Akivel én beszéltem ő pont a hálózat tervező részlegen melózik és ő mondta a 100gigás bővítést minden fejállomás és vidéki város felé amiről jött is a hír.
Előtte a 40gigás link is elvitt 2-3BP kerületet most meg mind kapott dedikált 100gigát, poénből nem ölnek bele ennyi pénzt csak akkor ha készülnek tovább lépni ;)
Szerintem simán tesztelik most hogy mekkora az érdeklődés, biztos nem csak én írtam az ügyfélszolgálatnak vagy hívtam fel őket mikor lehet XGSPON-ra kerülni, készül belőle statisztika és eldöntik hogy 100 user miatt most vagy fél év múlva is ráér beindítani

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#101046) 4Grider válasza ElektrikusDE (#101043) üzenetére


4Grider
nagyúr

Neki pont azt mondták, hogy szűrőzik. Akkor mire menne ezzel?

(#101047) MrAlex válasza TeeJay (#101045) üzenetére


MrAlex
tag

Nekem is minden megkeresésemre ez a bullshit jön. Írtam egy standard szöveget, kéthetente elküldöm nekik, hátha történik majd valami :D

3D NYOMTATÁS - LEGJOBB ÁR-ÉRTÉK ARÁNY - PLA, ABS, PETG, TPU, PC, NYLON

(#101048) Geth válasza MrAlex (#101047) üzenetére


Geth
addikt

Én ugyanezt csinálom, mínusz a mail küldés. Az eredmények eddig meglepően hasonlóak :DDD

(#101049) ElektrikusDE válasza 4Grider (#101046) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Pont ezért építik be a szűrőt hogy "ilyennel" ne lehessen csalni! (az előző hozzászólásomba nem írtam bele hogy szűrés esetén már nincs lehetőség erre a csalásra, azt hittem hogy ez egyértelmű)

Csak azóta foglalkoznak ezzel, amióta rászálltak a digire emiatt is. (a közelmúltig nem voltak szűrők beépítve, mostanában kezdték berakosgatnia egyes ügyfeleknek)

Természetesen a szűrőt nem a lakásban hanem olyan helyen pl. oszlopon kell elhelyezniük ahol a előfizető (vagy nem előfizető) nem fér hozzá.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#101050) WaterWave válasza ElektrikusDE (#101049) üzenetére


WaterWave
veterán

Maradjunk annyiban, hogy semmi sem lehetetlen :D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.