Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55001) Brandynew válasza T800 (#54999) üzenetére


Brandynew
őstag

Dugd be kábellal, és meglátjuk.

N-es wifin ez a sebesség nagyon jó, ha pár Mbps-sel kevesebbet mérsz mostanában, az azért is lehet, mert mindenkinek emeltek, elkezdték aktívabban használni a wifiket, lecserélték a routereket nagyobb teljesítményűre, és mint tudjuk, minél többen vannak egy csatornán, annál kevesebb jön át a wifin. N-es wifin manapság a 40-50 Mbps jellemző, nem a 100 Mbps, ezzel nagyon szerencsés vagy.

Erre találták ki az 5 Ghz-et.

Nézd meg kábellal és minden kiderül. Egyébként a Gigabitet kábellal sem fogod elérni, olyan 600-700 Mbps maximumot tippelek, mert nem elég hozzá a procid.

Ha netán veszel majd rendes, AC-s routert, akkor a wifi kártyádat is cserélned kell, mert ha jól látom, a mostanid nem ismeri az AC-t.

[ Szerkesztve ]

(#55002) norba69 válasza Mr President (#54996) üzenetére


norba69
senior tag

[link]
Valami efféle lenne az igazi megoldás.

(#55003) eisento


eisento
addikt

Sziasztok!

Hasznal valaki digi 1000 nettel ASUS RT-N18U routert IPv6-al?

Ha igen sebesseg milyen? 7-800 korul megvan? ipv6-ot is be tud allitani a routerben?

le akarnam cserelni a tplink 4300as routeremet mivel csak beta szoft van hozza ami mukodik ipv6-al diginel (hianyzik a stable firmwarebol egy beallitasi lehetoseg ami kell a digihez "PPPoE Session: Share with IPv4")
a betaval random ujracsatlakozas van...

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#55004) ecobit válasza eisento (#55003) üzenetére


ecobit
csendes tag

DIGI 500/200 rol tudok nyilatkozni ezzel a routerrel.

Ar ertek aranyban meg mindig az egyik legjobb gigabites router a piacon.

Ami "faj" csak, hogy nem tudja az 5Ghz-et wifin.

Egyebkent tokeletes, IPv6-ot is konnyeden be tudod loni vele egy kattintas csak.

Kepek mellekelve. Kabeles/Wifis kapcsolat laptoppal.

[ Szerkesztve ]

(#55005) ecobit válasza ecobit (#55004) üzenetére


ecobit
csendes tag

Mobillal wifin "sajnos" csak ennyit tud, nálam ez az Asus router (elso kep) de masnak pl mas telefon tipussal joval tobb is lehet... Enyem Oneplus 3

(#55006) Multibit válasza T800 (#54999) üzenetére


Multibit
veterán

Újabb és újabb ropogós wifi mérések helyett, dugd már be azt az UTP kábelt és mérj azzal! Olyan vagy mint Galilei inkvizítorai, akik csak azért sem akartak a távcsőbe nézni.
Az már csak hab a tortán, hogy tájékozatlanságodnak köszönhetően irreális elvárásaid vannak a wifi sebességét illetően.
habár 40 MHz-el, 200 Mbps fölé kéne tudjak menni ugyebár
Ezt honnan veszed? Miért kéne 200 fölé menni? Mehetne elvileg (igaz, csak letöltés irányban), de a wifi pont ezért "szép", mert a sebessége és stabilitása külső tényezők függvénye, tehát nincs olyan, hogy X vagy Y sebességgel kéne működnie! Az adott helyen, adott eszközökkel működik (vagy nem) valahogy, valamilyen sebességgel.
magam esetében, nem is annyira a letöltést, mint a feltöltési ~50 Mbps-ot találom harmatosnak
Miért harmatos? Te magad írtad, hogy egy Intel WiFi Link 5100AGN kártya a kliensed. Egy egy Draft N kártya! Letöltés irányban megvan a 2 stream, de feltöltés irányban csak 1 van, azaz 150 Mbps a max linksebessége.

(#55007) woodworm válasza Multibit (#55006) üzenetére


woodworm
veterán

Megelőztél!
Éppen átültem gép elé, hogy feltegyem ezeket a kérdéseket. Honnan és mi alapján vannak ezek az elvárások, mert teljesen irreálisak.

(#55008) nagyfejü


nagyfejü
őstag

hali.
Nekem ilyen utp n mérve router nélkül Debrecenben:

Már irtam nekik tegnap de még nem válaszoltak.

[ Szerkesztve ]

(#55009) DonMaster válasza T800 (#54999) üzenetére


DonMaster
addikt

digi oldalán belépve 1000-reset ir? ha igen ont reset, utána kábelen bedugod utp-t és mérsz.-

ont reset ha anynira macerás helyre pakoltad akkor föbiztositék tábla a házban lenyomod mindet vársz 10secet majd felnyomod mindet probléma meg oldva,
utána macarázod magadat mert szar heylre tetted az ont és bedugsz rá 1 utp-t és mérsz.
és majd azt osztod meg.
de ha a digi oldalán lévö üszf-n azt irja hgoy 100 akkor nem is fogsz többet mérni , nem mindenkit pakoltak át automatikusan van akti igen van akit nem, azért nem árt tudni hgoy téged igen vagy nem.

wifi-n meg ne mérj és ne is mrégelödj rajta mert kár a gözért, a logika ezt diktálja de a valoság meg mást, nem mindig a logikus dolog a valoság.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#55010) Mr President válasza norba69 (#55002) üzenetére


Mr President
senior tag

Köszönöm a segítséged. De valami olyan kellene ami wifis. Az esetek 95%ban wifin csatlakozik a laptop. :)

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#55011) DonMaster válasza Mr President (#55010) üzenetére


DonMaster
addikt

akkro viszont ugy router mint adapternél zsebbe kell nyulnod,
kb adapterböl 15-25e között fogsz találni, routerböl 25e+-tol amivel kitudod használni,
ahoz képest a kéábeles megoldás max 10e átalakító adapter+utp-vel.
pl adapterböl, mert ahgoy nézem a routered ac-s ami elvileg elégséges az 500-átviteléhez., de egy normális adapterkell ami tudja is venni a jelet magasan. ac-ben 5ghz-n
[link]

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#55012) Multibit válasza Mr President (#55010) üzenetére


Multibit
veterán

Ha kizárólag (esetek 95%ban) wifi-t használsz, kár 500-as netben gondolkoznod. Van USB3-as port azon a laptopon? A korábban linkelt USB2-es mini adapter (és a hozzá hasonlók) komolytalan(ok). A full duplex hiánya miatt még egy "optimális" adapterrel sem éred el az 500 Mbps-t életszerű körülmények között. Új laptop kéne 3x3 MIMO-s adapterrel és hozzá egy 3x3 MIMO-s AC router. Ezekkel már nagyobb esélyed lenne az 500 Mbps kihasználására - wifi-vel.

(#55013) DonMaster válasza Multibit (#55012) üzenetére


DonMaster
addikt

ezért linkeltem olyat amivel van esélyrá hogy kitudja használni,
usb2.-ön 480mbps a max, nem is rétem hgoy képesek 588-at oda irni, usb3. a minimum ha 500kell

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#55014) E300TD válasza Mr President (#54996) üzenetére


E300TD
tag

Nekem ez van Dell E5440-be:

AzureWave

Wifin kb. ez a max, amit eddig tudott egy Netgear Nighthawk X4-el:

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#55015) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Azért sikerült 900 felette értéket kicsikarni a netből,szal nem rossz egyáltalán. ;) [link]

[ Szerkesztve ]

(#55016) dchard válasza DonMaster (#55013) üzenetére


dchard
veterán

A valóságban pedig 260-280megabit amit valóban ki tudsz használni USB2-n.

Lassan el kellene fogadni, hogy a 100-200megabitnél gyorsabb letöltés kompromisszum nélkül csak vezetéken képzelhető el, ellenkező esetben vastagon a zsebbe kell nyúlni hozzá, ráadásul a kábelezési problémát sem oldja meg, például egy nagyobb lakásban vagy több szintes családi házban több AP is kell, ahol a kábelezés megint csak nem elkerülhető.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#55017) eisento válasza dchard (#55016) üzenetére


eisento
addikt

Akinek van TP-Link archer c7 dobna infot arrol hanyas verzioju van neki es esetleg egy kepet ipv6 beallitashoz?

koszi...

Szerk: dchard bocs nem neked akartam cimezni :)

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#55018) DonMaster válasza dchard (#55016) üzenetére


DonMaster
addikt

én az interface max sebességét irtam, persze én is tudom hogy 480 usb2-ön lehetetlen kategoria. de atotl még amit ö irt usb2.0-eszköznél 588mbps van emg adva max sebességnek ami elég nagy beetetés mert az interface max 480-at tud, az más hogy 480 is lehetelen kategoria. , de ha megnézed usb3-masat linkeltem neki válaszként ami 3x4mimo-s azon azért illik átmenie az 500-nak ideális körülméányek között.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#55019) #29810560 válasza DonMaster (#55018) üzenetére


#29810560
törölt tag

"...ideális körülméányek között."

... de, hol vannak ideális körülmények? :F
A mesében, meg az eszközök csomagolásain.

Annyi a WiFi cucc körülöttem, mint a pelyva. Pár éve még alig voltak, most meg már a TV-k is WiFi Direct-el is fel vannak vértezve.
Megjelent ugyan az AC szabvány, de az 5 GHz-et meg úgy nyelik a falak, mint kacsa a nokedlit.

(#55020) dchard válasza DonMaster (#55018) üzenetére


dchard
veterán

Igen, az 500megát el is tudom képzelni, 5gigán, 80MHz-en, 3x3 MIMO-val és rálátással. :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#55021) sunpower


sunpower
tag

Tegnap végre bekötötték az optikát hozzám is.

Át is kértem bridge módba az ont-t, de képtelen vagyok csatlakozni.

Gépen próbálom (router kihagyva egyelőre), név-jelszó páros stimmel de mindig 651-es hibát dob ki.
Kábel amit az ont-hez adnak gyárilag, hogy az se kavarjon be esetleg ha rossz.

ONT resetelve volt többször is.

Mit kapálhatok el?

(#55022) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Ha csak netre van szükségem (Gigabit), akkor arra nem lehet hűséget kötni, illetve nem lenne olcsóbb, hanem 3300 Ft és kész?

(#55023) Vakegérke válasza sunpower (#55021) üzenetére


Vakegérke
veterán

Router nélkül nálam is van 651-es hiba. Csatlakoztasd csak azt a routert, hátha megoldódik a problémád.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55024) Saccco válasza eisento (#55017) üzenetére


Saccco
nagyúr

[link]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#55025) sunpower válasza Vakegérke (#55023) üzenetére


sunpower
tag

Bekötöttem a routert is a körbe.
Ha DHCP-n van, akkor ezt dobja:

Ha beírom a felhasználónév-jelszó párost, akkor meg ezt dobja:

Nincs már több ötletem.
Valamit nagyon benézek.

[ Szerkesztve ]

(#55026) woodworm válasza Saccco (#55024) üzenetére


woodworm
veterán

Nemrég panaszkodott valaki, hogy c7v2-vel nemsikerült összehozni. Egy hardver verzión belül sem egyformák az fw-k.

(#55027) Vakegérke válasza sunpower (#55025) üzenetére


Vakegérke
veterán

Sajnálom, nem tudok segíteni. A PPPoE-n jó kéne, hogy legyen.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55028) zsolt501 válasza sunpower (#55025) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Biztos hogy átállították már az ONT-t? Mert ha nem akkor szokott ilyet csinálni.

Ha átállították volna az ONT-t akkor DHCP módban nem kellene IP-t kapnia legjobb tudomásom szerint.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#55029) #29810560 válasza sunpower (#55025) üzenetére


#29810560
törölt tag

Biztos, hogy az az ONT már bridge módban van? :F

zsolt501:

1 perc előny, de másodiknak még jó vagyok. ;)

[ Szerkesztve ]

(#55030) sunpower válasza Vakegérke (#55027) üzenetére


sunpower
tag

Janó:
Igen, az ügyfeles is megerősítette 2-szer.

Azért köszönöm a segítséget.

Végül sikerült.
Kézzel kellett beírni a routerbe a digi névszervereit, majd router újraindít (RT-N18U, Tomato fw.).
Így már okés a dolog.

Köszi még egyszer!

[ Szerkesztve ]

(#55031) #29810560 válasza sunpower (#55030) üzenetére


#29810560
törölt tag

Csak abból gondoltam, hogy PPPoE-nél a WAN oldal nem kapott IP címet.

... de, akkor minden OK!

[ Szerkesztve ]

(#55032) Vakegérke válasza sunpower (#55030) üzenetére


Vakegérke
veterán

Éljen! :C

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55033) sunpower válasza Vakegérke (#55032) üzenetére


sunpower
tag

Köszönöm Mindenkinek! :R

(#55034) cool13 válasza sunpower (#55021) üzenetére


cool13
őstag

A héten nálam is 651 hiba volt. Mint kiderült központban volt a hiba, nem nálam.

(#55035) headhunter válasza dchard (#55020) üzenetére


headhunter
addikt

Ez a csatorna (5GHz) lista, mennyire "valós"? [link]

pl.: Európában 80Mhz-es kapcsolat csak a 155-ös csatornán érhető el (használható)?

[ Szerkesztve ]

(#55036) dchard válasza headhunter (#55035) üzenetére


dchard
veterán

Régi a lista, nálam bekapcsolt DFS mellett megy 44-en és 52-n is (ha a DFS nem talál radart).

Ez tűnik reálisnak (alsó):

MOD: lemaradt hogy természetesen helyesen beállított ország mellett :)

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#55037) viktorhu válasza dchard (#55036) üzenetére


viktorhu
veterán

Vicces, hogy mindig van egy "USA" meg egy "nem USA" kategória a frekvenciáknál :)

(#55038) HoryThePooh válasza woodworm (#55026) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Időközben sikerült ;-)

Firmware Version: 3.15.2 Build 170803 Rel.60806n
Hardware Version: Archer C7 v2 00000000

Ha valakit érdekel egy ilyen konfiguráció beállításának menete (oldal másolatok) IPv6-ra keressen nyugodtan magánba.

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#55039) dchard válasza viktorhu (#55037) üzenetére


dchard
veterán

Na igen. Örömteli lenne, ha nálunk is megnyílna legalább a felső 80megás blokk. Terv egyébként van rá, hogy további blokkok nyílnak meg, az angolok például már javában agyalnak nem csak a sávszélesség de a "csak beltéri" felhasználás és egyes sávrészek durva teljesítménykorlátjának a feloldásán. Szerény véleményem a témában az, hogy a WRC-19 (2019) előtt ebből nem lesz semmi, tehát még két évet várni kell erre, de az előkészítő munka folyik, és szándék is van erre. A briteké például így néz ki, és ez harmonizál az európai törekvésekkel is:

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#55040) headhunter válasza dchard (#55036) üzenetére


headhunter
addikt

:R

Ilyen beállítási lehetőségnél, szerinted 40 vagy 80 MHz-es sáv az aktív? (5GHz)

Csatorna : 48
Csatorna sávszélesség : 20/40/80 MHz

Vonalsebesség...

Zidoo X6 Pro: 433Mbps (Min. 390Mbps)
Sony Bravia KDL-43W807C: 300Mbps (Min. 270Mbps)

(#55041) TeeJay válasza dchard (#55039) üzenetére


TeeJay
félisten

vajon a 160MHz mikor fog bejönni?
4x4:4 MU-MIMO 160MHz-en már fasza lenne :R
panel telepem kiállok az erkélyre van 130-150 wifi hálózat 2,4GHz-en, 5GHz-en meg 1darab

szóval 160MHz is mehetne bőven
úgy már ki lehetne hajtani az 1000 megás DIGI-t :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#55042) zoltan6


zoltan6
őstag

A sávszélességekkel kapcsolatban.
Mit szívtam múltkor egy laptoppal,digi hálózat, asus n18-as router,sávszélesség automata 20/40Mhz,minden wifit látott a laptop (vadi új,azt hiszem dell,vagy hp volt) kivéve azt a routert nem amit kellett volna.egy fél nap kínlódás után átkapcsoltam a routert csak 20 Mhz-re és már látta a wifit. :(

(#55043) Konflikt


Konflikt
addikt

sziasztok,
eddig UPC-n voltak port fwd-k allitva. szolg valtas miatt digi lett, (ZTE F668 ONT, FTTH ) de a port fwd-ok nem mennek.
ami megvolt:
App_ Port FWD alatt hozzaadva tobb opcioban: TCP, v TCP+UDP,
WAN conn: mind2 porbalva, de digi_internet kell
engedelyezve.
kezdo es vegportok ugyanazok WAN es LAN oldalon, habar range-el is porbalva
felveve a LAN cim a DHCP bind listara
reboot volt mindenhol
tuzfal nem fogja (eddig ment, most nem valtozott semmi, csak a szolgaltato)
probalva app listbe felveve, majd port FWD (App List) opcival, ugyanaz: nem megy.
ellenorizve: kivulrol, belulrol, port checkerrel is
DDNS jo, oldja IP-re.
de IP_vel sem megy
a LAN IP fix, elerheto,

megvalami: status tab alatt a PPPoE mellett 100.79.x.x cimet latok, habar a WAN IP-m 188.143.x.x jelenleg.

otlet? koszi.

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#55044) Multibit válasza Konflikt (#55043) üzenetére


Multibit
veterán

Talán NAT-olva vagy. Hasonlítsd össze a router WAN IP címét - mondjuk - ezen oldal által mutatott IP címmel! Ha eltérnek, mehet az emil a Diginek, amiben publikus IP címet kérsz! Amíg nem lesz publikus címed, nem fog működni a port forward.

szerk:
Látom, megtaláltad :K

[ Szerkesztve ]

(#55045) Konflikt válasza Multibit (#55044) üzenetére


Konflikt
addikt

igen, az lesz. az edit-nel irtam be pont hogy kulonboznek, remek. koszi azert

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#55046) dchard válasza TeeJay (#55041) üzenetére


dchard
veterán

Nem sokáig marad így. Egyébként szerintem többre mész a MU-MIMO-val, vagy simán csak a több MIMO ággal, mint a 160MHZ-cel. Az 5GHz tulajdonsága miatt kedvez a vert jelek kialakulásának, viszont a tereptárgyak nagy csillapítása miatt alacsonyan tartható az interferencia. Ez a két tulajdonsága kedvez a MIMO működésének, ráadásul itt is igaz az, hogy a teljes kimenő teljesítményre vonatkozik a teljesítmény limit, tehát 160MHz-nél újabb 3-3.5dB-t veszítesz a a PSD teljesítményből, tehát távolról sem biztos, hogy ez a jó megközelítés. Én inkább a 80MHz+4x4 MIMO-ra szavazok, de tény, hogy kevés az ilyen eszköz, okos telóból pedig nulla, a 2x2 MIMO is alig terjed, ezek az eszközök többet profitálhatnak a 160megából...

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#55047) TeeJay válasza dchard (#55046) üzenetére


TeeJay
félisten

igen én is amiatt írtam a 160MHz-et mert kb. 2antennás minden cucc a telefonok meg inkább 1 antennásak
aztán így 80MHz-en 433 vs. 867mbit link jön össze
vagy amit még el tudnék képzelni hogy 2antennán küldjön 2-n meg fogadjon adatot így full duplex lenne a rendszer.

mondjuk sokmindent elmond az is hogy idehaza 13-as csatornán 20MHz módban megy a wifi mert csak okostelefonnal van használva és elég az a 45-50megabit amit tud hozni lakásban
PC és laptop csakis LAN-t fog kapni mert a DIGI-t csak úgy lehet kihasználni :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#55048) Brandynew válasza TeeJay (#55047) üzenetére


Brandynew
őstag

802.11ad? Szerintem inkább ez lehet a jövő ott, ahol nem akarnak kábeleket és max. egy szintes a lakás. Ezzel átmegy a Gigabit, nem?

Vagy 802.11ax?... Csak az még odébb van.

[ Szerkesztve ]

(#55049) WaterWave válasza Brandynew (#55048) üzenetére


WaterWave
veterán

mint forró kés a vajon... egy a baj vele 2-3 méter, és rálátás, különben annyi :D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#55050) Brandynew válasza WaterWave (#55049) üzenetére


Brandynew
őstag

Szerintem az pont jó egy egyszintes lakásban. Ha pl. valaki jellemzően a hálóba viszi be magával a laptopot, akkor a hálóba kell tenni a routert, a nappaliban meg ott lehet a kábel.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.