Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7801) ToBeY_ válasza ToBeY_ (#7800) üzenetére


ToBeY_
csendes tag

Bocsi az ámokfutásért de megvan a megoldás! Routerbe az IMAP mint olyan nem volt benne csak POP3 és SMTP :D

(#7802) Zsolteaa


Zsolteaa
csendes tag

Nálam is most lassabbb a digi feltöltése :( :(
Remélem csak átmeneti dolog.

Másnál ttk-n kivűl?

[ Szerkesztve ]

(#7803) Zsolteaa válasza kkf (#7794) üzenetére


Zsolteaa
csendes tag

A böngészésed amúgy szerintem normális mármint a ping időig,viszont a sebességed neked sem túl jó ahogy nekem sem pár nap óta. :( :(( :((( :(((

[ Szerkesztve ]

(#7804) McLaca válasza KTTech (#7763) üzenetére


McLaca
őstag

Úgy érted, azóta így létesít, vagy azóta át is alakítja a régieket? Mert nálunk továbbra is az évtizedes koax van, és UPC-s szerelő ide utoljára akkor jött, amikor 6-7 lakó lemondta a UPC előfizetést. :)
A technológia mindenesetre innentől hasonló a digiéhez. Gondolom, a TV adást is az optikán tolja DVB-ben, aztán a házaknál konvertálja le analógra, ha még konvertálja, mert tudtommal átállnak teljesen az STB-re, és a digitális adásra.
FTTH-t tudtommal a t-home szerel (passzív elemekkel, és mintha ezzel a DIGI is kísérletezne a jelenlegi aktív elemes megoldás mellett), no, ide még ők sem jutottak el, de digis területen nagyon nehéz lesz teret hódítaniuk.

Davzone: emiatt nem nőhetett ekkorára a pinged. Max. 1-2ms-ot jelenthet, tekintve, hogy optikán utazik Romániáig.

KTTech#7774: No, az kérem ROUTER! :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7805) Grey


Grey
tag

Sziasztok!
Tegnap kötötték be nálam a 80/20-ast.Direktben megvan a sebesség, a routerem viszont 20/15-nél feladja.Torrentnél olyan 10/10 a max ,és ha ezt kihasználja akkor másra nem lehet használni a netet .
Edimax BR-6204Wg routerem van 2 gép közt.A pécém LAN, a noti WLAN ami 2 megára van korlátozva.
Vmi ötlet? Milyen routert tudnátok ajánlani ami megbírkózik ezzel a sebességgel?

(#7806) Tosee válasza Grey (#7805) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Gigabites routerre lesz szükséged, a mostani már kevés hozzá!
Kategóriájában a legolcsóbb (12e-15e HUF környékén): TL-WR1043ND
Ennél csak drágábbak vannak...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#7807) Grey válasza Tosee (#7806) üzenetére


Grey
tag

Köszi!

(#7808) moklys1


moklys1
aktív tag

Sziasztok! Nem tudjátok véletlenül, hogy a routerem (NETGEAR WPN824) miért csinálhatja ezt! Ha kábelen van közvetlen a gép (és a digi net is rendben van) akkor tökéletes 3-4 ms a válaszidő meg kiesések sincsenek. De egyébként kipróbáltam más routerrel (Linksys WRT54G) de hasonlókat produkál azzal is.

64 bytes from 74.125.87.106: icmp_seq=180 ttl=51 time=7.655 ms
64 bytes from 74.125.87.106: icmp_seq=181 ttl=51 time=23.347 ms
64 bytes from 74.125.87.106: icmp_seq=182 ttl=51 time=15.663 ms
64 bytes from 74.125.87.106: icmp_seq=183 ttl=51 time=5.383 ms
Request timeout for icmp_seq 184
64 bytes from 74.125.87.106: icmp_seq=185 ttl=51 time=5.289 ms
64 bytes from 74.125.87.106: icmp_seq=186 ttl=51 time=14.638 ms
64 bytes from 74.125.87.106: icmp_seq=187 ttl=51 time=7.988 ms
64 bytes from 74.125.87.106: icmp_seq=188 ttl=51 time=5.866 ms
Request timeout for icmp_seq 189
64 bytes from 74.125.87.106: icmp_seq=190 ttl=51 time=41.426 ms
64 bytes from 74.125.87.106: icmp_seq=191 ttl=51 time=5.792 ms
64 bytes from 74.125.87.106: icmp_seq=192 ttl=51 time=5.603 ms
64 bytes from 74.125.87.106: icmp_seq=193 ttl=51 time=8.125 ms
64 bytes from 74.125.87.106: icmp_seq=194 ttl=51 time=5.822 ms
64 bytes from 74.125.87.106: icmp_seq=195 ttl=51 time=7.086 ms
64 bytes from 74.125.87.106: icmp_seq=196 ttl=51 time=8.301 ms
Request timeout for icmp_seq 197
64 bytes from 74.125.87.106: icmp_seq=198 ttl=51 time=7.212 ms
64 bytes from 74.125.87.106: icmp_seq=199 ttl=51 time=7.539 ms
64 bytes from 74.125.87.106: icmp_seq=200 ttl=51 time=5.670 ms
64 bytes from 74.125.87.106: icmp_seq=201 ttl=51 time=5.465 ms
64 bytes from 74.125.87.106: icmp_seq=202 ttl=51 time=8.187 ms
64 bytes from 74.125.87.106: icmp_seq=203 ttl=51 time=6.180 ms

(#7809) KTTech válasza McLaca (#7804) üzenetére


KTTech
veterán

Igen, ahova Fibert raknak (60 vagy 120Mbit) ott átalakították a házba menő cuccot, csak a házon belül van a régi koax. Ezért nem is mindenhol elérhető ez a két sebesség (az más kérdés, hogy a gerinc már régen optikai volt náluk, és most már minden csomag neve az lett).
A Digivel (szinte) lehetetlen versenyezni, annyira nyomottak az árai.

Na igen, a Mikrotik jó kis router... egyet sajnálok: nincs rajta USB, hogy torrentezni is tudjon :D:D

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#7810) McLaca válasza KTTech (#7809) üzenetére


McLaca
őstag

Hát vegyél hozzá egy ilyet! :)
Mifelénk 10k alatt mérik.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7811) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Tudnátok ajánlani a TP-LINK WR1043ND kívűl más router-t amivel megvan a 80/25?
Sajnos a TP-LInk vagy nincs vagy elég drágán 20k közel.

(#7812) Ybear válasza ToBeY (#7811) üzenetére


Ybear
tag

Itt azt írják, hogy van raktáron, és nincs 16e HUF.
Egy telefont megér, szerintem.

Ha menni kell, hát menni kell.

(#7813) Killing


Killing
addikt

Sziasztok!
Igaz hogy a digi felvásárolja a Tvnetwork teljes szolgáltatási területét? (Szeged) Egyszer volt már Tvnetwörkös netem kábeltv-s hálózaton, de ahol lakok ott nem írja a neten a digi hogy még lenne szolgáltatás, viszont pár utcával arrébb már igen. Mikor lesz elérhető a teljes volt Tvnetworkös szolgáltatási területen a digi?
Kábeltv-s hálózaton nyújtja a 80/25-ös netet vagy valami más technológián?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#7814) ToBeY válasza Ybear (#7812) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Elvileg sikerűlt 13,5k venni egyet (vagy is megrendeltem)

(#7815) Mian


Mian
aktív tag

Sziasztok!

Lehet, hogy ez most nagyon alap kérdés lesz, de mi a különbség a lan és a modemes internet között? Illetve melyik a jobb? nekem eddig modemes volt/még van is, ugyhogy ez a lanos dolog kicsit homályos. :F :)

Köszi, üdv.

(#7816) KTTech válasza McLaca (#7810) üzenetére


KTTech
veterán

Jó cucc, már csak rá kéne venni a routert, hogy tudjon "távolra" torrentezni :) a hardverében meg van az erő hozzá...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#7817) ubbconfig válasza Mian (#7815) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

kábelmodemes= lassú, koaxon megy, ha a TV adás szar, zajos a kábel, nagy eséllyel a neted is gyenge lesz
LAN= sokkal gyorsabb mint a kábeles net, itt dedikált LAN hálózat van, minden lakásban egy végponttal (általában a házig optikát húznak ki és a lépcsőházakban sima 100-as UTP-t visznek a lakásokhoz). Nem kell hozzá modem sem, simán rádugod a géped hálókártyájába és user/pass után megy is.

Értelemszerűen modemes több helyen elérhető, hiszen ahol sima kábeltévé hálózat van, egy modemmel mehet a net is. A LAN-hoz komoly infrastruktúrát kell építeni, az üvegszál nem olcsó, és csak sok lakás esetén éri meg a DIGInek...

(#7818) Mankó


Mankó
veterán

Nem tudjátok véletlenül, hogy hogyan lehetne beállítani, hogy egyből csatlakozzon fel a netre, amint bebootol a rendszer? Firefoxot használok, s még akkor sem csatlakozik fel automatikusan, ha elindítom a böngészőt. Marha unalmas mindig előszedni az óra mellől az ikonját és rányomni, hogy legyen netem.
Igaz hogy a UPC lassabb volt kicsit, de ott amint bejelentkezett a rendszer, mindjárt volt net.

(#7819) Viktor77 válasza Mankó (#7818) üzenetére


Viktor77
titán

1. Router.
2. Helyi kapcsolat vagy a betárcsázás ikonját az Indítópultba húzni. Ne felejtsd el kikapcsolni a jelszókérést.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7820) Márton válasza Viktor77 (#7819) üzenetére


Márton
nagyúr

Esetleg "automatikus tárcsázás amikor nincs hálózati kapcsolat" beállítás.
Így amikor nem netezel, nem lép feleslegesen fel a boot után.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7821) Mankó válasza Viktor77 (#7819) üzenetére


Mankó
veterán

Én is erre gondoltam, de még odáig se jutok el, hogy a betárcsázási ikont kitegye az asztalra.
Azt hogy tudom elérni, hogy az asztalon megjelenjen?

(#7822) Mankó válasza Viktor77 (#7819) üzenetére


Mankó
veterán

Na most sikerült berakni nehezen az indítópultba, de csak nem indítja el. :DDD S a poén az hogy az a parancsikont az asztalról nem lehet még a tálcára se letenni.
Esetleg erre valakinek ötlete?

(#7823) brd válasza Mankó (#7822) üzenetére


brd
nagyúr

A parancsikonos *szakodás nekem soha nem működött még. Viszont én úgy oldottam meg, hogy egy batch fut le, akár az indítópultból, amelyben a következő található:
rasphone -d kapcsolatneve (ha a kapcsolat nevében szóköz van, akkor idézőjellel kell írni: "kapcsolat neve"). Tovább ehhez a kapcsolatba el kell menteni a felhasználónevet/jelszót.

The only real valuable thing is intuition.

(#7824) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

csak nekem döglődik a hálózat Debrecenben?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7825) McLaca válasza bambano (#7824) üzenetére


McLaca
őstag

Miskolcon is volt egy kis bizonytalanság pár percig. De már vége.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7826) szvl válasza McLaca (#7825) üzenetére


szvl
tag

Nekem is megszakadt ma este 10-20 percre. A telefon is elszállt. Azóta minden rendben.
Budapest, 9. kerület.

(#7827) McLaca válasza szvl (#7826) üzenetére


McLaca
őstag

A router le se bontott nálam, úgyhogy valahol távolabb lehetett a kommunikációs probléma, nem város szinten...

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7828) bambano válasza McLaca (#7825) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nekem az utóbbi pár napban 3 alkalommal állt meg több, mint egy órára.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7829) Mankó válasza brd (#7823) üzenetére


Mankó
veterán

Köszi az ötletet, amint hazaérek, ezt a dolgot kipróbálom. Marha kíváncsi vagyok, tényleg fog e működni.

(#7830) Calogero válasza bambano (#7824) üzenetére


Calogero
addikt

Nálam is volt egy kis szakadás.

(#7831) wolfman


wolfman
veterán

Én Gyulán lakom. Rettentő idegesítő, hogy senki nem tud mondani semmit, mikor esedékes a kiépítés itt nálunk. Már voltam a békéscsabai ügyfélszolgálatnál, mert ez van a legközelebb, de semmit se tudnak mondani, semmit. Már azon is gondolkodtam, hogy miért is van az az üzlet!? Senki nincs sosem, unatkoznak és munkájuk sincs, csak neteznek, erre én nem fizetnék l.f@szt se.

Annyi biztos, hogy Békésre vezetgetik most, de hogy minek, mikor Gyula nagyobb város, több lehetséges előfizetővel. A fene se érti! :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#7832) Reag3nS válasza wolfman (#7831) üzenetére


Reag3nS
senior tag

Mekkora kiterjedésű lépcsőházak vannak Gyulán? Vácra sem jönnek, pedig sok a lépcsőház...

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#7833) wolfman válasza Reag3nS (#7832) üzenetére


wolfman
veterán

Egy lépcsőházban 14 lakás van és nagy területen igen sok lépcsőház található, benne sok fiatallal, akik most 4600Ft-ot fizetnek a T-nek 5megás netért. Amennyire körbeérdeklődtem szinte minden megkérdezett várja már a DIGI-t ide.

Legutóbbi írásom óta beszéltem valami fejessel és azt mondta, hogy jönnek, de csak jövőre( legalább 7-8 hónap), viszont nagy valószínűséggel csak a lakótelepre (nekem pont jó) mert a belvárosban annyira szépen meg van építve minden, hogy nem engedik a kábeleket elvezetni, úgy hogy aki a belvárosban él az sz.pik. :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#7834) bambano válasza wolfman (#7833) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Az valós helyzet, hogyha rendberaknak egy utcát, akkor utána egy jódarabig nem adnak bontási engedélyt csak kárelhárítás céllal.

A Váci utcát sem lehetett sokáig felbontani, miután megkapta a burkolatot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7835) zka67 válasza wolfman (#7833) üzenetére


zka67
őstag

"mert a belvárosban annyira szépen meg van építve minden, hogy nem engedik a kábeleket elvezetni"

Mire valók a csatornák? Itt fehérváron a térfigyelő rendszer üvegszála is a csatornákban megy...

(#7836) wolfman válasza zka67 (#7835) üzenetére


wolfman
veterán

Sajnos én ehhez nem értek.Gondolom megvanmindennek azoka. Vagy tervezési, vagy üzleti.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#7837) zka67 válasza wolfman (#7836) üzenetére


zka67
őstag

Magyarországon mindenhol nokiás dobozzal működnek az engedélyek

(#7838) TIT


TIT
veterán

diginél jön az m1 hdban settopbox nélkül?
Jelszót,felh.nevet mikor kapom meg?

(#7839) St3venson


St3venson
tag

Hali!

Kb múlt péntek óta a pingeim nagyon megemelkedtek. Egy routeren keresztül jön a net, de a beállitások nem lettek megváltoztatva. Csak a netes játékoknál felmegy a pingem akár 1000-re is. Ez másnál is előfordult, vagy nálam van a hiba?

(#7840) bambano válasza zka67 (#7835) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Az a történet, hogy az önkormányzat tulajdonában levő csatornákba az önkormányzat cége üvegszálat húzzon, viszonylag egyszerű.
Ugyanez profitorientált külsőssel már nagyon zűrös...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7841) Viktor77 válasza bambano (#7840) üzenetére


Viktor77
titán

Ez így van. Így akinél esetleg nincs Digi (de lehetne), az jó eséllyel ezért szív, na meg azért, mert a drága T és társai lefizették akit kellett.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7842) bambano válasza Viktor77 (#7841) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"mert a drága T és társai lefizették akit kellett.": amiről ugye tudjuk, hogy marhaság. az engedélyeket a feltételek teljesülése esetén ki kell adni, nincs mérlegelési jogkör.

akinél nincs ez vagy az, az egyrészt azért szív, mert nem jó helyen lakik, másrészt azért, mert ótvaros (volt) a médiatörvény.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7843) Viktor77 válasza bambano (#7842) üzenetére


Viktor77
titán

"mert a drága T és társai lefizették akit kellett.": amiről ugye tudjuk, hogy marhaság. az engedélyeket a feltételek teljesülése esetén ki kell adni, nincs mérlegelési jogkör."

Ezen olyan jót nevettem. :D Mint tudjuk, ez így működik kis hazánkban. Minden jogszerű. :D

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7844) ToBeY válasza bambano (#7842) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Mi házunkba sokáig azért nem volt a digi (környező házakban már fél éve van), mert a közösképviselő amíg tudta a T-t tartotta itt (gondolom nem 2 szép magenta szemükért...)

[ Szerkesztve ]

(#7845) Atapi válasza ToBeY (#7844) üzenetére


Atapi
senior tag

azért vannak nagyon egységsugarú emberek. nálunk a házban anno közgyűlésen kellett megszavazni, hogy jöhet-e a digi. a szarkeverő nyuggerek persze azt se tudták miaz, annyi jött le nekik, hogy "dehátakkormegintösszevisszafognakfurniuristen"... aztán persze meg lehetett győzni őket, egy "jajj, de hát olcsobb lesz, annyit csak megér" szlogennel, de nem volt egyszerű kör... szoval a hülyeség faktort sem szabad ilyenkor teljesen elhanyagolni, valaki korrumpálatlanul is gyökér...

(#7846) ToBeY válasza Atapi (#7845) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Mituán nálunk is a közösképviselőhöz mindennap mentek a telefonok,kénytelen volt közgyűlésen megszavaztatni a digit.Persze ott is volt iq betyár,de szerencsére csak 4-5. Szerencsére többségben voltak azok,akik akarták a digit. De nem volt egy egyszerű menet....

(#7847) bambano válasza ToBeY (#7844) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

és a #7843-ra is:

tartok tőle, hogy a közös képviselőd továbbra is tartotta volna a t-t, mégis bejutott idővel a digi. a kábeljogi nyilatkozatokat is ki kell adni záros határidőn belül, ha nincs valami nagyon nyomós indok. úgyhogy mégis az látszik, hogy hiába is akarna akárki bárkit lefizetni, nem megy hosszútávon.

#7846: a tapasztalat az, hogy a közgyűlésen résztvevők igen nagy százaléka nem ismeri a vonatkozó jogszabályokat. A közös képviselő meg a számvizsgáló bizottság rendszerint ebbe a halmazba tartozik.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7848) rocket válasza TIT (#7838) üzenetére


rocket
nagyúr

Kabelen igen, a muholdast nem tudom.

Bekotesnel kapod meg, elofordul, hogy miutan uzembe helyeztek a netet a gepen (igy ugye ok irjak be a user/passt) elviszik a papirt amin rajta van, es nem szolnak, hogy fel kene rola irni, erre figyelj oda mindenkeppen.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#7849) Bibby


Bibby
addikt

Másnál nem volt még jelszóprobléma?
Reggel még működött a net, délutánra "Hiba 691".
Call centeres csajjal vagy 20 percet beszélgettem, nem hitte el hogy jól írom be a jelszavamat, mert nála is azt jelezte ki hogy az a rossz, én viszont tudom hogy jól írtam, vagy negyvenszer. Most valószínűleg ki fognak jönni... miért nem tudja megváltoztatni a jelszót ott a gépén keresztül? :W

Ελευθερια η θανατος

(#7850) St3venson válasza Bibby (#7849) üzenetére


St3venson
tag

Nem lehet hogy nulla helyett o betü vagy forditva van vmi? VAgy esetleg y helyett z, vagy 6-os helyett g betű, ez nálam elő szokott fordulni, ha kézzel irom fel a dolgokat.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.