Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85001) Tokra110


Tokra110
csendes tag

Sziasztok!
Már 4 éve előfizető vagyok előfizető, problémám nincsen nagyon vele hozza a megigért sebességet, viszont azóta Teamspeakről kb óránként vagy ehhez hasonló időközönként ledobál. Az internet közbe nem csatlakozik szét, bármilyen oldalt be tudok hozni, de a teamspeak nem csatlakozik addig vissza ameddig újra nem inditom. A teamspeak logjából úgy néz ki mintha nem tudna visszacsatlakozni hiába van végig internet.

Router csere már közben volt, gép újra telepítéssel eggyütt. Más szolgáltatóhoz átcsatlakoztatva a gépet nem jelentkezik ez a hiba. Valakinek van ehhez hasonló jelensége, esetleg valami tippje a megoldáshoz? :R :R

[ Szerkesztve ]

(#85002) TeeJay


TeeJay
félisten

Ma voltam a szomszéd tömbben routert beállítani és hát nem megy a DIGI-nek ez az egységes eszköz beszerzés :U

Fiberhome ONT és külön FTTH-CATV modul TV-hez, ezt hozták a hölgyhöz
Nekem júliusban még volt Huawei egybe cucc, nem tudom miért álltak most megint át a két eszközös bohóckodásra. :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85003) Dragon3000 válasza TeeJay (#85002) üzenetére


Dragon3000
veterán

Lehet nem kapnak több vagy megfelelő mennyiségben huaweit, mert az usa kb minden cégtől elzárja őket és gondolom elég nehéz egy ekkora beszállítót helyettesíteni.

(#85004) TeeJay válasza Dragon3000 (#85003) üzenetére


TeeJay
félisten

A Huawei ONT-ben saját Kirin procijuk van, max USA felé nem szállíthatnak belőle, EU nem tiltotta ki így itt bőségesen van szolgáltató aki bármennyit fel tudna vásárolni.

Annyi tapasztalat hogy a Fiberhome ONT-n nagyobb és vastagabb antennák vannak és kétoldalt míg a Huawei-en hátul van és két kicsi 2dBi körüli. Ha bárkinek számít ez.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85005) Lackooo84 válasza TeeJay (#85004) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Az a saját "kirin" proci is USA gyártmány, szóval szopacs... Telóknál is ezért szívnak.

The Truth is out there...

(#85006) TeeJay válasza Lackooo84 (#85005) üzenetére


TeeJay
félisten

Vagy most épp akciós volt a Fiberhome AN5506-02-FG
2portos amiből csak az egyik gigabites viszont nincs CATV

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85007) Dragon3000 válasza TeeJay (#85006) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mindegy, hogy milyen soc-cal rendelkeznek, ha nincs aki gyártsa nekik, mert még Kína legnagyobb chipgyártóját a SMIC céget is befenyítette az USA. A TSMC-nél is az utolsó kirin rendelést a mate 40 pro telefonokba használják fel és utána szerintem ők se tudják, hogyan tovább. Szerintem, így egyre kevesebb huawei ont lesz, még felhasználják, amik raktáron vannak és ha a helyzet nem változik, akkor jó ideig el is lehet felejteni a huawei megoldásait.

[ Szerkesztve ]

(#85008) mpo válasza Dragon3000 (#85007) üzenetére


mpo
veterán

Ha világ hülyéjét leváltják, akkor még változhat a helyzet.

Ha érted, akkor már elavult.

(#85009) cof válasza TeeJay (#85002) üzenetére


cof
veterán

Adhattak volna ZTE-t is, biztos ez volt még raktáron.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85010) mQWeXgsf


mQWeXgsf
aktív tag

Hi! Budapesten /Zugló/ másnál is korlátozzák a P2P kapcsolatokat 80 Mbit/s-re? Közvetlen kábelen is mérve, több gépen is, nappal, éjszaka stb. A speedtest persze hasít 500-al...

[ Szerkesztve ]

(#85011) MasterMark válasza mQWeXgsf (#85010) üzenetére


MasterMark
titán

Nem korlátoznak.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#85012) mQWeXgsf válasza MasterMark (#85011) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Köszi, de akkor mit lehet tenni? Amikor 12 éve bekötötték a netet nem kábeleztek újra hanem meghagyták az előző szolgáltató akkor már 10 éves cat5e kábelét. Ha szerelőt küldenek az nem fog nekem P2P-t tesztelni, így majd fizethetem a kiszállás költségét.

(#85013) cof válasza mQWeXgsf (#85012) üzenetére


cof
veterán

Kliensben gondolom nincs korlátozva a kapcsolat, seeder nem csak 1-2 van.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85014) bksgbr


bksgbr
tag

Bocsi, ha hülye a kérdés, de valamit nem értek. Milyen vezetékes szolgáltatása van a Diginek Zebegényben? Kerestem a Digi oldalán, de sehol nem találtam erre vonatkozó információt. Se a csatornakiosztásban, se a megrendelésnél nem található az elérhető településeknél. Ezért kérdeztem: Közlemény
Esetleg ex Invitel terület?

(#85015) MasterMark válasza mQWeXgsf (#85012) üzenetére


MasterMark
titán

A torrent megabájt-ban írja ki a sebességet, nem megabitben. Biztos nem kevered?

Switch Tax

(#85016) mQWeXgsf válasza MasterMark (#85011) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Bocsánat, lefrissült pár napja a háttérben a qbittorrent a gépeken és amiatt volt lassú, Delug-gal minden ok. sorry :W :DD

(#85017) #86564352


#86564352
törölt tag

Egy kíváncsiság kérdés: Digi féle Huawei HG8121H és WLAN beállításoknál WPA/WP2 PSK, titkosítás módjánál TKIP & AES. Telefon wifi működik rendben, csak a menüjében megjegyezte a TKIP elavult, állítsam a routerben csak AES-re. Hirtelen talált leírás megerősítette a telefon nyöszörgését, TKIP elavult, lassabb. Átállítottam csak AES, el is tűnt a telefon wifi menüjében a figyelmeztetés. Viszont a sebesség nagyon durván esett, egy 24.hu oldalbetöltés a 20 évvel ezelőtti tempót idézte. A fast.com kemény 1-2 mbps sebességet mért. Visszaállítottam a Huawei által ajánlott vegyes TKIP & AES beállítást és minden helyreállt, pillanat alatt tölti az oldalakat és a megszokott normális értéket mérek. Nem mintha félnék bárki feltörné a wifimet, csak mitől lehet ez?

(#85018) 4Grider válasza #86564352 (#85017) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezek a 20-30 dolláros szolgáltatói eszközök ennyit tudnak. Erősebb titkosítás=nagyobb erőforrásigény, az pedig ezekbe nem sok jut. Tele van a net TKIP-AES összehasonlításokkal, ahol a gyengébb hardveren jellemzően az általad leírt jelenség jelentkezik. Viszont erősebb vasakon már az AES sokszor gyorsabb is, nem csak biztonságosabb, mert egy részükben erre gyúrnak rá...

(#85019) CirrMee válasza Tokra110 (#85001) üzenetére


CirrMee
addikt

Kb ugyanez volt nekem is, TS3 valami TSDNS hibákat dobált ezerrel, router csere oldotta meg nálam (ASUS N56U-B1 -> ASUS RT-AC86U). A régi routeren volt firmware csere, alternatív firmware (Padavan), állítgatások a menüben, semmi nem segített.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#85020) z-csongor


z-csongor
csendes tag

Sziasztok!
A hazamban eleg igenytelenul van megoldva az internet bevezetese, es ezen szeretnek valtoztatni.
A jelenlegi helyzet: Digi optikai kabel bejon a padlason keresztul, a padlasrol egy kabelcsatornaban lejon az emeletre, az emeleten elobukkan a falbol egy szetszedett legrand RJ11 csatlakozo helyen, es bemegy a ZTE ONT-be, ami a falra van rogzitve. A ZTE ONT-bol negy darab UTP kabel es egy koax kabel jon ki, ezek be vannak preselve a szetszedett legrand RJ11 aljzatba, es a kabelcsatornan at visszamennek a padlasra. A TV eloszto a padlason van, az UTP kabelek mennek tovabb a szobaba.

Az elkepzelt helyzet: az extrem vastag kabelcsatorna megszunik, a padlasrol lefele a falban csoben (ahol eddig a telefonkabel ment) lejon az optikai kabel egy dugaljba, a dugaljaba egy rovid optikai patch kabellel pedig bedugom az ONT-t. Az ONT-bol egy darab UTP kabel es egy darab koax megy vissza a csovon at a padlasra, a padlason pedig egy 8 portos switch lenne amibol kigyoznak tovabb az UTP kabelek.

Szerintetek ez megoldhato? Ha igen, akkor egy SC/ACP aljzat kellene nekem, egy koax aljzat, meg egy UTP aljzat? Esetleg egy ilyen kombinalt aljzat jo: https://webshop.elkoep.hu/termekek/logus90/multimedia-aljzatok/21545-r-tv-satrj45optikai-aljzat ?

Ezen felul lattam, hogy sokaknal olyan kis dobozka van, aminek a bemenete az optikai kabel, a kimenete pedig koax es optikai kabel. Ilyet lehet venni? Mert akkor nem kellene a koax kabelt visszahoznom az emeletrol a padlasra, ez a dobozka ulhetne a padlason.

(#85021) Laccoss válasza z-csongor (#85020) üzenetére


Laccoss
addikt

Optikát nem nagyon kellene toldozgatni.

UTPvel/koax-al/switch-hel nem lesz gondod.

Amit te kis doboznak hívsz, az a Cattv receiver ami az optikai kábelről veszi le a kábeltévé jelét, és csinál koaxot belőle. Neked ilyen nincs, mert az ONT-d végzi ezt el.

[ Szerkesztve ]

(#85022) z-csongor válasza Laccoss (#85021) üzenetére


z-csongor
csendes tag

Akkor az optikait hagyjam ugy, ahogy van, eleg egy RJ45+COAX F aljzat (gondolom F-type csatlakozohoz van keystone modul), es mondjuk furjak az aljan egy lyukat az optikai kabelnek, hogy kiferjen?
CATV receivert tudok utolag venni, vagy ezt a digitol kell kikonyorognom?

(#85023) Laccoss válasza z-csongor (#85022) üzenetére


Laccoss
addikt

Ha nem adtak, akkor nem kapsz, max ha visszaveszik a meglévő ONT-t és két külön eszközt (ONT-t és receivert) kapsz helyette.

(#85024) z-csongor


z-csongor
csendes tag

Koszi, sajnalom hogy nem adnak :(
A switch jol fogja erezni magat a padlason? Nyaron nagyon meleg, telen nagyon hideg lesz ott.

(#85025) Laccoss válasza z-csongor (#85024) üzenetére


Laccoss
addikt

Ha a működési minimum vagy maximum hőmérsékleten kívül fog működni, nem biztos hogy fogja szeretni.

(#85026) cof válasza z-csongor (#85020) üzenetére


cof
veterán

Optikai fali aljzatot frankón meg lehet csináltatni. A bal oldalra meg mehet a LAN és koax aljzat. [link]

Hiába kapnál külön CATV-t, annak meg áramot kellene felvinned a padlásra.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85027) z-csongor válasza cof (#85026) üzenetére


z-csongor
csendes tag

Koszi, aram az van. Alin talaltam “iparibb” catv recievereket, azok jobban birnak a padlas extrem hojet. Esetleg van tapasztalata itt valakinek ezzel: https://m.aliexpress.com/item/32988837950.html
?

(#85028) TeeJay válasza z-csongor (#85027) üzenetére


TeeJay
félisten

Szerintem a sima műanyag dobozos FTTH-CATV doboz is ugyanannyit fog bírni
ezek ilyen pár wattos kis cuccok, lásd a Huawei ONT 5wattot kér nálam amikor bridge módban megy a net és megy a TV is. Képzelheted akkor a CATV rész mennyit kér

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85029) cof válasza z-csongor (#85027) üzenetére


cof
veterán

Ha van áram akkor miért nem viszed fel az ONT-ot. Csinálsz egy kis szekrényt fémből, pár szellőző nyílással, meg egy üveg ajtó, aztán melegítik egymást a switch-el szépen télen. Nyáron meg leveszed az üvegajtót.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85030) Laccoss válasza cof (#85029) üzenetére


Laccoss
addikt

Szolgáltatói eszközzel nem olyan jó játszani, mert könnyen rádterhelik annak kiszabott árát (48.000 ft).

(#85031) #86564352 válasza 4Grider (#85018) üzenetére


#86564352
törölt tag

Köszi. Akkor a szolgáltatóit átrakom bridge módba és rákötök egy normálisat.

(#85032) Borisz76 válasza #86564352 (#85031) üzenetére


Borisz76
veterán

Te nem rakod át.... majd az ügyfélszolgálat. Telefonálj nekik.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#85033) #86564352 válasza Borisz76 (#85032) üzenetére


#86564352
törölt tag

Jaja tudom, csak kár még egy kütyünek kell helyet csinálni.

(#85034) cof válasza #86564352 (#85033) üzenetére


cof
veterán

Csak ezért én nem vennék routert ha amúgy meg vagy elégedve a sebességgel. Rengetegen használnak szolgáltatói eszközöket, ha akarnak meg tökmindegy milyen titkosítást használsz, feltörnek.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85035) Geth válasza cof (#85034) üzenetére


Geth
addikt

Azért a néhány kattintásnál érdemes lehet nehezebbé tenni a dolgukat.
Ha rengetegen használnak gyengét, akkor a kicsit erősebbel már kevésbé vonzó a Tied.

[ Szerkesztve ]

(#85036) #86564352 válasza cof (#85034) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ideje lenne egy jövőbiztosabb cucc. Ezen a Digisen 5 GHz sincs, menüjében DNS állítást se találtam.

(#85037) oroszlan12


oroszlan12
tag

Sziasztok!Műholdas előfoztéshez nem lehet aktiválni a Digi Online-t?

(#85038) Laccoss válasza oroszlan12 (#85037) üzenetére


Laccoss
addikt

"A DIGI Online-nal minden DIGI televíziós csomaggal és DIGI internetes szolgáltatással vagy DIGI televíziós csomaggal és DIGIMobillal egyaránt rendelkező előfizető külön díj fizetése nélkül számos televíziós csatornát nézhet már számítógépén, laptopján, táblagépén, okostelefonján, vagy akár okostévéjén is."

(#85039) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Gigabitre módosítani tényleg csak személyesen lehet? Ezt mondták a telefonos ügyfélszolgálaton. Bementem, ott meg azt, hogy lehet telefonon is, csak valószínüleg nem akartak foglalkozni velem. Állítólag a webes felületen is megcsinálhattam volna, de én nem találtam csomagmódosítási lehetőséget. XIII. kerületben nem tudtak időpontot adni, majd hívnak. Gondolom azért meglesz 15 napon belül.

[ Szerkesztve ]

(#85040) oroszlan12 válasza Laccoss (#85038) üzenetére


oroszlan12
tag

Köszönöm a kimerítő választ csak akkor nem értem az mitől van,h azt írja az ügyfélkapun amikor a digi online-ra kattintok,h önnek nincs olyan előfizése amellyel használhatja a Digi Online szolgáltatást.Ezért kérdeztem,h mihez jár.

(#85041) cof válasza oroszlan12 (#85040) üzenetére


cof
veterán

[kép]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85042) oroszlan12 válasza cof (#85041) üzenetére


oroszlan12
tag

Műholdas tv + mobil előfizetés.Tehát ha nincs Digi-s mobilom akkor nincs hozzáférésem.
Köszönöm!

(#85043) TeeJay válasza #86564352 (#85036) üzenetére


TeeJay
félisten

Sima 2,4GHz 2 antennás N WiFi bőven elég, az még nem dobja meg az ONT árakat annyira bár mivel elég sokan Bridge módban használják amúgyis én simán behoznám azt hogy WiFi mentes ONT is legyen Bridge only módra és kedvezményesebb díj az első évre internetnél. 1gbit LAN 1TEL 1CATV bőven elég lenne a cuccra

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85044) Borisz76 válasza TeeJay (#85043) üzenetére


Borisz76
veterán

Így van.... de azt stabilan tudja!

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#85045) Dragon3000 válasza TeeJay (#85043) üzenetére


Dragon3000
veterán

Kérdés, hogy mekkora különbség van árban a kettő között és megérné e a diginek külön eszközökkel bohóckodni, amikor sokan van, hogy visszakérik router módba az eszközt, mert a saját router mégis kevés a nethez......

(#85046) Laccoss


Laccoss
addikt

Szerintem ez így pont jó, univerzális, ha szükség van rá tudod használni, ha pedig nem kell, kikapcsolható.

(#85047) TeeJay válasza Dragon3000 (#85045) üzenetére


TeeJay
félisten

10-20ezres darabszámnál biztos van már eltérés
Csak így meg hogy a legtöbb FTTB-s usernek eddig is volt routere és sokan bridge módra kérik tök felesleges sok tízezer wifis cuccot berendelni amikor sosem lesz úgy használva

Találtam egy oldal talán összehasonlíthatóak az árak
Huawei Echolife GPON ONT-k

10,99USD 1LAN [link]
16,91USD 1LAN 1CATV [link]
13,88USD 1LAN 1TEL [link]
29,66USD 4LAN 2TEL 1CATV wifi nincs [link]
36,28USD 4LAN 2TEL 1CATV 2,4GHz N wifi USB [link]
36,78USD 4LAN 2TEL 1CATV 2,4GHz N wifi USB [link]

26,98USD 1xGE LAN 3xFE LAN 1TEL 1CATV 2,4GHz N wifi [link] (Igaz ez EPON de a GPON megfelelőjét kapjuk szép mennyiségben)

Na ebből láthatjátok hogy a wifi mentesek elég jó olcsók, pl aki csak netet kér annak harmad áron lehetne 1gbit LAN-os kis ONT-t adni, vagy aki csak net és telefont akar annak is olcsó vagy aki csak net és TV-t akar az is még féláron megvan mint a komplett ONT
Aztán ha mégis kell olyan amiben van minden még mindig 6-7dollárral olcsóbbnak tűnik a wifi mentes mint a wifi+USB mentes

20,81USD 1GE+1FE+1TEL 2,4GHz wifi Fiberhome ONT [link]
Szóval ha csak nagyon olcsón nem szerzik az FTTH-CATV modulokat akkor drágábbra jönnek ki mint a fullos Huawei ONT-vel :D (6USD-től olcsóbban kell kijönni a CATV külön cuccnak)

Huawei
49,92USD 4GE LAN 2TEL 2USD 1CATV 2,4 és 5GHz 3antennás AC router [link]
Na ezért nincs AC-s ONT mert majdnem 2x annyiba kerül mint amiket most adnak és azért 15ezres eszköz árát 3ezres előfizetés nem 2hónap alatt termeli ki

Itt meg 10GPON ONT amin nincs is CATV port
226,88USD 4GE LAN + 1x10G LAN + TEL + 2,4 és 5GHz AC wifi [link]
Azt hiszem nem mostanában lesz még 10GPON fejlesztés :D

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85048) Dragon3000 válasza TeeJay (#85047) üzenetére


Dragon3000
veterán

Csak így meg hogy a legtöbb FTTB-s usernek eddig is volt routere és sokan bridge módra kérik tök felesleges sok tízezer wifis cuccot berendelni amikor sosem lesz úgy használva

Igen és a legtöbb embernek csak 100-as nete volt 100-as routerrel, így már nem is annyira felesleges az a router mód.

Az a gond, hogy azt nem veszed figyelembe, hogy a felhasználók nagyobb része használja a szolgáltatói eszközt, nem csak a diginél, a többi szolgáltatónál is. Így a kisebbség miatt felesleges lenne butább eszközök beszerzése. Főleg, hogy vannak olyanok, akik bridge módból visszakérik router módba, akár gyenge saját router miatt vagy csak ép meghalt a router és addig is kell valami.... ilyen esetekben ki kellene küldeni egy szerelőt, ami már több pénzébe kerülne a diginek, mint, amit spórolna a butább eszközön. Na meg azt se felejtsük el, ha egy eszközből kér nagy tételt, akkor még olcsóbban is beszerezheti, mintha különböző eszközökből kérne kevesebbet.

[ Szerkesztve ]

(#85049) pinnacle válasza TeeJay (#85047) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Remélem a DIGI-től is olvassák ezt. Én biztos, ami biztos továbbítottam nekik. :) Azt kellene tudni, hogy az ügyfelek mekkora része használ saját router. Ha csak pár % akkor lehet nem foglalkoznak vele.

(#85050) TeeJay válasza Dragon3000 (#85048) üzenetére


TeeJay
félisten

Pro és kontra érv is van persze de legalább az látszik hogy az AC wifis ONT tényleg sokkal drágább így érthető hogy nem fognak olyat adni. Akinek kevés az N-es wifi vegyen saját routert

pinnacle:
Nem olvassa senki a DIGI-től, amúgy is más formában szerzik be és nagyobb tételben meg nekik nem csak a wifi meg LAN portok száma a fontos hanem a szoftver is rá
azért van sok olyan ONT ami nincs is listázva a Huawei kínálatában mert spéci csak ennek meg annak a szolgáltatónak van legyártva
Igazából csak azért nyomztam utána hogy látni lehessen mennyi USD különbség van a wifi mentes és a wifis ONT illetve a wifis és az AC wifis között

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.