Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81001) qnadam válasza Gyurka6 (#80999) üzenetére


qnadam
veterán

érveléstechnika lvl99 :C

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81002) matex


matex
tag

Segítséget szeretnék kérni!

Az Xbox One X konzolon NAT-olási problémákba ütközöm, ami abban mutatkozik, hogy a multiplayer játékmód szakadozik, ledobál. A Network-nél írja, hogy "NAT Type: Moderate", valamint "Double NAT Detected". Annyit már sikerült utánaolvasnom, hogy a Digi-től kell kérni, hogy kapcsolja ki a NAT-ot a hálózatomon, mivel ugye ezt a problémát otthonról nem tudom megoldani (?).

Ide kell írnom?: hibabejelento@digikabel.hu

Milyen hátrány érhet, ha kikapcsoltatom?

Köszönöm!

(#81003) adika4444 válasza matex (#81002) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Az Xbox-ot nem ismerem, de a szolgáltató biztos, hogy NAT-ol? A whatismyipaddress.com oldalon lévő IP egyezik a PPPoE-t építő eszköz WAN címével? Ha nem, és az említett kütyü címe 100. kezdetű, akkor NAT-olva vagy, és ki kell kapcsoltatni. Ez semmi hátránnyal nem jár.

Viszont könnyen lehet, hogy az útválasztón is kell portátirányítást eszközölni a játékkonzol felé, ezért lenne lényeges megnézni amit fenntebb írtam.

üdv, adika4444

(#81004) matex válasza adika4444 (#81003) üzenetére


matex
tag

Szia!

Közben írtam a Digi-nek, és 30 percen belül át is rakott Open NAT-ra (már ez írja az XBOX), ami elvileg megoldja majd a problémámat.

Azért köszi a segítséget! ;)

(#81005) adika4444 válasza matex (#81004) üzenetére


adika4444
addikt

Szuper, örülök, hogy megoldódott. Lehet van UPNP, így viszont akkor tényleg NAT-olva voltál. Nincsmit! :)

üdv, adika4444

(#81007) canniball


canniball
nagyúr

Sziasztok!

A Digi küld valamiféle értesítést (pl. e-mailt) ha elkészült a számla és lehet fizetni?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#81008) herdsman12 válasza canniball (#81007) üzenetére


herdsman12
őstag

E-számláról jön rendszeresen az email.

[ Szerkesztve ]

(#81009) canniball válasza herdsman12 (#81008) üzenetére


canniball
nagyúr

Remek, akkor várom a mailt. Most kell majd először fizetnem és nem akartam lyukra futni. Köszi!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#81010) djsilas válasza g0dl (#80897) üzenetére


djsilas
tag

Semmi baj FTTH-val, sőt... FTTB is jó részt optika, csak a vége nem. Ott meg tök poén, mikor a lépcsőházi switchen nincs már csak 100-as port szabadon és szerelők dugdossák össze-vissza az UTP kábeleket attól függően, hogy éppen melyik előfizető jelentett hibát. Vagy mert rágcsáló elrágta a rezet, stb. Arról meg ne is beszéljünk, hogy FTTH esetén egy kábel megy be a lakásba.

(#81011) djsilas válasza Dragon3000 (#80907) üzenetére


djsilas
tag

Bakker, komolyan azon problémázol, hogy optika fog menni a lakásodba!? :D :o A világ 99% irigykedne, de persze a FTTH rossz, pfejj...

(#81012) djsilas válasza Dragon3000 (#80915) üzenetére


djsilas
tag

Ez mekkora kamu hülyeség már... :D :D
Évekkel ezelőtt is adtak már gigabitet FTTB-n is, akkor most mire ez a panaszkodás? Ott meg is állna a sebesség gigabitnél, de húzzák helyette az optikát, ami stabilabb és van még benne tartalék is, Te meg beszéled az indokolatlan hülyeségeket... Ilyet!? :o :W

(#81013) djsilas válasza viktorhu (#80920) üzenetére


djsilas
tag

Nálunk már vagy 2-3 éve lecserélték UTP-t optikára. Teljesen jó és stabil.... FTTH a már csak a kiépítéséből adódóan is stabilabbnak és megbízhatóbbnak mondható.

(#81014) djsilas válasza ödönke (#80946) üzenetére


djsilas
tag

Valószínűleg az internetszolgáltatóval van ott a legkevesebb gond, így hiába is váltanál Telekomra. Cserébe legalább drágább, legtöbb helyen túlterheltebb. A WiFi szakadozásról végképp nem tehet a szolgáltatód, dugjál be kábelt...

(#81015) TeeJay válasza djsilas (#81013) üzenetére


TeeJay
félisten

ő a légkábeles családi házas részre gondolt
ott azért tényleg szoktak lenni kontár megoldások és mivel légkábel azt a vihar tudja szaggatni meg hasonlók
panelban ahol föld alatt jön az optikai szál meg szekrényben megy végig a lépcsőházban nem igen lehet gond.
már csak reménykedjünk hogy 64-es osztástól nagyobbat nem alkalmaznak sehol

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81016) Dragon3000 válasza djsilas (#81012) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szerintem mielőtt egy beszélgetésbe beleböfögsz, olvasd végig az egészet. Nem az ftth a szar, hanem a kivitelezés, ahogy összeszarják az egészet és ha ilyen remek munkát fogsz ki, akkor lehetnek gondok és ha nálad az fttb-t még rendesen építették ki, akkor szopás az ilyen.

(#81017) Dragon3000 válasza djsilas (#81013) üzenetére


Dragon3000
veterán

Igen nálad 2-3 éve, nézd meg egy két helyen, hogy jelenleg miket művelnek az átépítés alkalmával, elég sok érdekességet lehet találni itt a topikban, ha fttb lenne még, akkor gondolom ott is ezt a remek szar munkát végeznék.

(#81018) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Bp. 4.ker
Másnak sincs Digi szolgáltatás? Elvileg központi gond van Bp egyes területein.

(#81019) qnadam válasza Brave_86 (#81018) üzenetére


qnadam
veterán

nálam van.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81020) Log13


Log13
csendes tag

Üdv, BP XXII. ker FTTB 500 helyett már FTTH 1000-res net elérhető 1-2 hete, új előfizetőként be merjem vállalni? Vissza felé olvasgatva eléggé megoszlanak a vélemények a két rendszerről és itt úgy tűnik most volt upgrade. Tanácsok? Előre is köszi. :R

(#81021) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!

Előfordulhat olyan szituáció, hogy rezes Invitel hálózat mellett a közeljövőben a Digitől származó optikai hálózat is kiépül egy faluban?

Nemrég találkoztam egy elég kicsi (pár száz fős) településsel, ahol jelenleg Invitel ADSL (15 Mbit) hálózata van + Invitel optika van a polgármesteri hivatlaban. Viszont a hivatalban dolgozók szerint tervez a Digi optikai internetet behozni, de ezt a lakosságnak kell majd valamilyen módon "igényelnie" (többet nem tudnak). A közelben lévő nagyobb településen (Ajka) már van Digi, ha jól láttam.

Jól sejtem, hogy előre nem tudható, hogy valóban terveznek-e optikai hálózatot egy adott településen? Vajon mit jelenthet, hogy lakkosságnak kell megigényelni?

[ Szerkesztve ]

(#81022) Intruder2k5 válasza BigBlackDog (#81021) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem előfordulhat, hanem alőbb-utóbb minden Invitel-es területen DIGI optika fogja kiváltani a régi hálózatokat. Erre anno tettek is egy ~2 éves vállalást, amikor felvásárolták az Invitel-t, de ezt már tudjuk, hogy csúszik, a kérdés csak az, hogy mennyit. De azért ha lassan is, egy kicsit mindig haladnak, én is tudok több ilyen településről, ahol az utóbbi 1-2 évben váltotta az Invtel-t az új DIGI hálózat.

(#81023) 4Grider válasza BigBlackDog (#81021) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az Invitel felvásárlás miatt a GVH elmeszelte a Digit, így a volt Invitel területek egy részén a Digi csak úgy építhet új hálózatot, ha arról papírt tud mutatni, hogy a hálózatépítést a helyiek kérik és nem azért történt a felvásárlás, hogy a régi hálózatról átterelje különböző módszerekkel az előfizetőket az újra. Tehát a Diginek igazolnia kell tudni, hogy nem a piac megvásárlása a régi rendszerek leépítése által volt a cél az Invitel megvásárlásakor.

(#81024) BigBlackDog válasza 4Grider (#81023) üzenetére


BigBlackDog
veterán

+ (#81022) Intruder2k5: Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak. :R Tehát, ha kint az utcán már az oszlopokon fent van az optikai, akkor jó eséllyel a közeljövőben elérhető is lesz. Ha pedig még nincs meg a légvezeték, akkor majd valamiben formában település szintjén kell megigényelni, ha jól értem.

(#81025) 4Grider válasza BigBlackDog (#81024) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Digi szokott bejelentkezni, azt tehát meg kell várjátok. De nagyon ne éljétek magatokat bele, hogy a bejelentkezés a napokban lesz...

(#81026) BigBlackDog válasza 4Grider (#81025) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem saját ingatlan (még), de akkor ennek tudatában lesz döntés. :R Igazából én is ettől félek, hogy a következő 1-1.5 évben nem lesz belőle semmi.

(#81027) the.odzsy válasza 4Grider (#81023) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Intruder2k5
4Grider
És mi várható az Inviteles 2016-os SZIP programmal, aminek határidejét idén év végére módosították. Sőt a területünkön (Kaszaper) a GVH kötelezte a Digit, hogy értékesítenie kell az itt lévő Invitel területet. Most akkor mi van? Lesz vagy nem lesz FTTH hálózatunk? :F

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#81028) Túzok22 válasza Dragon3000 (#80907) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Az f... ság amit írsz/beszélsz. Az FTTH a 21. Század legjobb vezetékes szolgáltatása, mert egyenesen a lakásodba bejön az üvegszál. Az FTTB-nél meg csak az épület faláig megy az üvegszál, de a lakásba már utp réz érpár jön be. Akkor miért is lenne jobb az FTTB mint az FTTH, amikor az FTTB-nél egy kis DSL szakasz van a modem előtt, tulajdonképpen DSL modem van a lakásban, az FTTH-nál meg teljesen bejön a lakásba az üvegszál (optikai modem, úgynevezett ONT). Az FTTB-nél a bejövő utp kábellel szokott néha gond lenni és emiatt nincs meg a sebesség. Azért ez az “egy idő után nem lesz szolgáltatás” h..lyeség. Egyáltalán nem annak van köze a sebességproblémádhoz hogy FTTH lett ami eleve jobb mint az FTTB. Az FTTB-nél nagyobb volt az osztás is, mert amellett hogy tegyük fel 64-es osztással működött pl egy tömbházban még az utp portokon is osztozni kellett, az FTTH-nál meg csak pl a 64-es osztáson kell megosztozni.
Frissítsd a hálókártyád driverjét. Mérj speedtest Cli-vel ha valós mérési eredményt akarsz kapni, ne ezekkel a webes mérőoldalakkal. Ha meg azzal is problémás jelentsd hibára és cseréltetsd ki az ONT-odat mert lehet hogy szoftverhibás.

(#81029) xeon forever válasza Túzok22 (#81028) üzenetére


xeon forever
addikt

Nem a szolgaltatas tipusa a xar, hanem, hogy helyenkent olyan kokany munkat latni az oszlopokon, hogy csoda, hogy meg megy...
Erre utalt o is... Nalunk 5 ev utan csereltek vegre dobozt az oszlopon. Pedig tobbszor szoltunk, hogy vihar idejen lathatoan omlik ki az aljan a viz, mert amugy nyitva van a doboz...

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#81030) Dragon3000 válasza Túzok22 (#81028) üzenetére


Dragon3000
veterán

Olvasd el, amit a 81016-ban válaszként írtam másnak. Még fttb-n vagyok, szokásos digis késés, pedig a 14 nap már letelt, remélem itt nem olyan munkát fognak végezni, mint amiket fotóztak mások, akkor nem is lesz vele gond.

[ Szerkesztve ]

(#81031) DonMaster válasza xeon forever (#81029) üzenetére


DonMaster
addikt

az ,. hogy mit látni, az 1 dolog.
de ott vagy a végén a munka lapot alákell irnod, elismerve , hogy cool minden.
mikor kb te meoz-od le, ha nem tetszik nem irod alá, ha alá írtad, akkor meg wtf?
és most olyanrol van szo aki ért is hozzá, mert hozzá nem értő nem fogja enynrie kenni vágni hogy mi miylen kábel és miért stb.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#81032) xeon forever válasza DonMaster (#81031) üzenetére


xeon forever
addikt

:U nem a kabelrol van szo. * Pont fel fogok maszni az oszlop tetejere es belenezek a digi dobozaba...Szerintem az a ciki, ha fel sem kell masznom mert latom, hogy nyitva es vihar idejen tiszta viz az egesz. Most, hogy normalis doboz van fent azota nem volt szakadas, addig 5 even keresztul valmalyik szomszednal, vagy nalam 2-3 havonta volt valami gond.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#81033) BazsiBazsi válasza Log13 (#81020) üzenetére


BazsiBazsi
aktív tag

Simán, bár én nem pesten vagyok felhasználó mindenképp érdemes. A routert érdemes bridge módba kérni bekötés után és utána rakni egy minőségit amit te preferálsz.
Ennyi pénzért máshol a padlót mossák fel veled.
Bekötéskor/előtt érdemes feltérképezni a lakás hálózatát kitalálni hol jöjjön be stb. Nálunk volt üres kábelcső, beleraktam a behúzót a szerelővel lehúztuk a többit meg intézte.

(#81034) DonMaster válasza xeon forever (#81032) üzenetére


DonMaster
addikt

az oké, de azt csak látod, hogy nyitva, és szolsz, de sokan a kábelezésre értik, az hogy az optikát nem mindenki tudja normálisan összerakni vagyis hibátlanul, az azért elfogadható, persze ök evvel foglalkoznak, és nem védeni akarom öket, de 1000bekötésböl 1-2 ilyen van. az hibahatáron belül van. persze hiba, de nézd azt is, hogy akinek jo az nem mind ir ide, hogy jo minden, csak páran, de legalább anynian irnak hogy bajvan, ebböl levonni következtetést, hogy gány és szar munka , nem lehet,

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#81035) gorgo


gorgo
őstag

Sziasztok,
némi segítség elkélne. Le szeretném váltani a szolgáltatói DIGI-s ONT (Huawei HG8121H-t). Addig eljutottam, hogy szimplán lecserélni nem ilyen egyszerű, illetve már megvettem egy asus AC57U-t. A továbbiakban bridge módba kéne tenni a Huawei-t. Ezt hogy tehetem meg? Bejelentkeztem az eszközre, nem igazán találok a menüjében ilyesmit...
Vagy csak simán a Huawei kimentő UTP-ét bekötöm az asusnak mint jelforrást?
Illetve olvasom, ügyfélszolgálaton kell kérni? Ez meddig tart. Nem annyira tetszik az ötlet, eddig az ügyfélszolgálatos dolgok, baromira lassan, nyögvenyelősen mentek...
Előre is köszi!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#81036) Intruder2k5 válasza gorgo (#81035) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Csak az ügyfélszolgálat tudja bridge-be állítani, jellemezően 1-2 óra alatt meg is szokott történni. Persze tekintettel arra, hogy már este van, lehet csak holnap reggelre lenne meg, ha most kérnéd. Viszont arra ügyelj, hogy utána az ASUS-ba fog kelleni megadni a PPPoE nevet és jelszót, az tehát legyen kéznél ha nem tudod fejből.

(#81037) canniball válasza gorgo (#81035) üzenetére


canniball
nagyúr

"...ügyfélszolgálaton kell kérni? Ez meddig tart."
Én nemrég intéztem, a beszélgetésünk alatt kétszer is elismételte az ügyfélszolgálatos, hogy 72 órán belül a leghamarabb intézik, ha megvan küldenek sms-t. Miután letettem a telefont kb. 2-3 perc múlva pittyent az sms hogy átállították.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#81038) djsilas válasza the.odzsy (#81027) üzenetére


djsilas
tag

Majd Szántó Józsiék meg az Oroscom megoldja okosba. És a SZIP nem előírás/kötelesség, egy egyszerű fejlesztési program.

(#81039) Túzok22 válasza Dragon3000 (#81030) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Értelek.
Meg amúgy az se mindegy hogy milyen munkát végeznek pl az üvegszálak forrasztásakor. Ez egy nagy odafigyelést és precizitást igénylő munka, mert ettől függ pl a szolgáltatás helyes működése is.
Amúgy én el tudom képzelni hogy a románok trehány munkát végeznek. A DIGI hálózat kiépítésekor a mi falunkkal szomszédságban lévő faluban (Hévízgyörk) is összecsapták, elkapkodták, mert amikor mentek több ismerősömhöz is hogy bekötik neki a DIGI-t, nem tudták , mert nem volt jel a dobozokban. Persze azóta kijavították, megcsinálták rendesen mindenhol.

[ Szerkesztve ]

(#81040) Túzok22 válasza xeon forever (#81029) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Ha a doboz nyitva van és folyik ki belőle a víz, akkor az baj, trehány munka. :N :(

(#81041) the.odzsy válasza djsilas (#81038) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Akkor semmi jóra ne készüljünk? :Y

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#81042) Dragon3000 válasza Túzok22 (#81040) üzenetére


Dragon3000
veterán

Valaki írta, hogy náluk a társas házban a dobozokat az optikai kábel tartja, mert baszták felfúrni őket a falra, meg pár hónapja raktak fel szép képeket, így az ember félve várja őket, hogy ép milyen munkát fognak végezni, de a remény hal meg utoljára :D

(#81046) Gézengúz válasza Dragon3000 (#81042) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nyugalom, az optikai szál mellett van merevitő fémszál... ;]

(#81047) xeon forever válasza Gézengúz (#81046) üzenetére


xeon forever
addikt

:C :C Azert az akkor sem Jo munka. Legalabb furnak Oda ahova Kell. A rogzites nem viccbol van kiatalalva.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#81048) Dragon3000 válasza Gézengúz (#81046) üzenetére


Dragon3000
veterán

Sokat ér, ha jól emlékszem, akkor az említett esetnél pont a telekomos doboz elé lóg le, na szerinted a telekomos szerelőt mennyire fogja érdekelni, hogy az a digi optikája, ha neki útban van?
Nálunk már jó pont, hogy a dobozok rögzítve vannak.

[ Szerkesztve ]

(#81049) Jorus


Jorus
nagyúr

Minden szerdán 10:49-kor megszakad majd újra felépül a WAN kapcsolat, ennek mi lehet az oka? Tapasztalt valaki hasonlót? Routerben nincs beállítva ilyen időzített job és két különböző routerrel is ugyanez a helyzet, tehát azt kizárnám.

May 20 10:49:02 pppd[465]: Connection terminated.
May 20 10:49:03 pppd[465]: Modem hangup
May 20 10:49:04 WAN(0) Connection: Fail to connect with some issues.

May 27 10:49:19 pppd[465]: Connection terminated.
May 27 10:49:19 pppd[465]: Modem hangup
May 27 10:49:20 WAN(0) Connection: Fail to connect with some issues.

Jun 3 10:49:34 WAN(0) Connection: Fail to connect with some issues.
Jun 3 10:49:35 nat: apply redirect rules
Jun 3 10:49:36 pppd[465]: Connection terminated.
Jun 3 10:49:36 pppd[465]: Modem hangup

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#81050) Intruder2k5 válasza Jorus (#81049) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csatlakozástòl számítva 168 óra elteltével van automatikus bontás. Ez mindenkinél így van, ettől hosszabb nem lehet egy session. Ha nem jó az időpont, akkor egyszer szakitsd meg hajnalban, vagy amikor nem fog problémát jelenteni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.